Pluimvee-rubriek, BURQERLIJKEN STAND, VEEKOOPMAN NEERGESLAGEN EN BEROOFD. DE NOODLOTTIGE BRAND OP DEN TREKWEG. AUTO DOOR GEVEL VAN EEN CAF6 GEREDEN. een opgewonden vrouw. Plantenziektenkundigen Dienst. HET UITROOKEN VAN AARDAPPEE- BEWAARPUAATSEN. LNGEZONDEN STUKKEN. LOOP DER BEVOLKING. UTTSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. WTSSE LKOERSEN. •draalen. Hjj kreeg slechts eenige lichte ver wondingen in het gelaat. De materieele schade, is daar boot en huisje vrijwel geheel zijn vemield, vrij aanzienlijk. Woensdagmorgen om tien uur is onder de gemeente Veldboven, tegenover de villa Sonderwijck, een veekoopman, die uit een tram was gestapt, asmgerand, neergeslagen en van een tasch met f 200 beroofd. Hij werd met een looden buis bewusteloos geslagen. Dr. Raaymakers verleende geneeskundige hulp. De man bad ernstige hoofdwonden. Hij is naar bet ziekenhuis te Eindboven overge- bracht. Men meent de daders op het spoor te zijn. DIEFSTAL IN HET HAAGSCHE STAATSSPOOR-STATION. In het Staatsspoor-station in Den Haag is in den nacbt van Zondag op Maandag door een insluiper, die met de situatie op de hoogte moet zijn geweest, de inhoud van de brand- kast in het plaatskaartenbureau gestolen. Het ontvreemde bedrag is f 2135,22. Tevens wordt een geldkistje vermist, waarin een deel van bet genoemde bedrag was geborgen. De sta- tioncbef heeft Maandagochtend dadelijk aan- gifte gedaan dit in bet belang van het onder- zoek werd de publicatie tot beden achterwege gelaten. Het vermoeden bestaat, dat een spoorwegarbeider die thans voortvluchtig is, den diefstal heeft gepleegd. DE MISHANDELDE AGENT. De toestand van den agent K., die b'j< een vecbtpartij verleden Zondagnacbt te Breda door een zekeren M. zoodanig getrapt en ge slagen werd, dat hij een bersenscbudding op- liep, is nog altijd van dien aard, dat levens- gevaar aanwezig is. De zonderlingste verhalen doen op bet oogenblik de ronde over bet ontstaan van den brand in het cafd ..Charley" op den Trekweg te's Hage. De politie heeft nog geen enkele positieve aanwijzing, waaruit met zekerbeid zou kun- nen worden afgeleid, dat de brand aan mis- dadig opzet zou te wijten zijn. Bjj de vele inlichtingen, welke zij te dien aanzien heeft gekregen, is wel 'n heel vreemd verhaal over bedreigingen, welke tegen den cafdbouder Joma Zaterdag of Zondag zouden zijn geuit en waarbij gezegd zou zijn: „Ik zal bet buis van Joma in de lucbt laten vliegen". Ook zou er een bewoonster zijn geweest van den Trekweg, die in den ongeluksnacht, onge- veer half twee een auto voor bet cafd van Joma zou hebben zien stilhouden, waaruit twee mannen stapten, de een in een witte jas gekleed, die iets in het cafd zouden hebben geworpen, waarop de bewoonster een luid ge- sis zou hebben geboord. De auto reed daarna met de mannen onmiddellijk weg. Ook dit zonderlinge verhaal wordt door de politie met den grootsten emst onderzocht. Vermoedelijk tengevolge van een defect nan de stuurinrichting is Woensdagavond on- geveer tien uur een vrachtauto, bestuurd door den heer Brouwer, grossier in beschuit, van den weg af via het trottoir het cafd van den heer Smulders op den Fellenoord te Eind hoven binnengereden, meldt de „N. R. Crt." De auto vernielde in haar vaart den geheelen voorgevel en verwekte een groote consternatie in het caf§, waar een ru'ine werd aangericht. Een van de bezoekers werd licht aan 't hoofd gewond. Van de auto is het voorste gedeelte vernield. De chauffeur bleef ongedeerd. COMMUNISTISCHE GEWEEDPLEGING. De propagandist van den soc.-dem. Cen- tralen Bond van Transportarbeiders Michaud, is, naar het s.-d. „Volksblad" meldt, Dinsdag- middag aan de Wilhelminakade te Rotterdam tusschen halfdrie en drie uur door een troep communistische heethoofden van zijn rijwiel getrokken en deerlijk mishandeld. Met ploer- tendooders, met de vuist en met den schoen werd Michaud geslagen en getrapt. De fiets werd vemield. Dinsdagmiddag zou voor het stoomschip „Bosehdijk" der HollandAmerikalijn gemon sterd worden en nadat het bestuur van den Centralen Bond zich ervan overtuigd had, dat de monstering op de oude voorwaarden zou geschieden, werd overeenkomstig de door de zeelieden zelf genomen besluiten daartegen geen bezwaar gemaakt. Dit bleek echter niet naar den zin te z'rjn van een stel mannen de communistische Rev. Vakvereeniging- Oppositie (R. V. O.) en zeelieden, die zich door de R. V. O. hadden laten ophitsen. Zij hadden voor Dinsdag het parool van de alge- meene staking uitgegeven en lieten Michaud met bloedende verwondingen aan hoofd en oogen zonder hulp op straat achter. Het slachtoffer zag kans, het gebouwtje van den Volksbond op de Wilhelminakade te bereiken, waar men hem van bloed reinigde, waama het slachtoffer dezer communistische vakvereenigingstaktiek naar zijn woning werd gebracht. Van de Wilhelminakade is de bende com- munisten naar het afdeelingskantoor van den Centralen Bond in de Pelikaanstraat getrok ken. De straatdeur werd ingetrapt, men holde de trap op en blijkbaar was het de bedoeling het kantoor, dat op de tweede verdieping ligt, binnen te stormen, allicht niet met vriende- ljjke bedoelingen. Toen de aanwezige bestuurders en enkele toevallig aanwezige leden zich echter op de trap posteerden en blijk gaven voor het ge- weld van de heeren niet te zullen wijken, trokken zij terug, in de buurt van het kantoor groepjes vormend. Toen daarop ook de in- middels gewaarschuwde politie kwam, heeft de bende zich. onder het uiten van verdere bedreigingen, verspreid. Het bestuur van den Centralen Bond heeft de noodige maatregelen tegen herhaling ge nomen. DE OVERVAL TE STADSKANAAL. straat gegaan, waarin een gat zichtbaar is. De man greep toen het geld, zoodat hij met tweeduizend gulden er van door ging. Bij een moeilijkheid om in het portaal de deur te openen, heeft hij het bankbiljet van duizend gulden weer laten vallen, dat later is teruggevonden door den heer Hollander. De juffrouw heeft, doordat zij moest wach- ten op de uitbetaling, de roovers goed kun- nen opnemen en heeft een vrij goed signale- ment van hen kunnen geven. Zij meent hen in dezelfde kleeren onmiddellijk te zullen herkennen. Beiden waren als heer gekleed, ongeveer 35 jaar oud, de een droeg een jekker, de ander een ovsrjas. Beiden hadden een hoed op. Ook liepen allebei op zwarte gymnastiek- pantoffels. Zij heeft geen van beiden oodt te voren gezien, zoodat mag worden aangenomen dat het geen bewoners van de streek zelf zj'n. Behalve m de ruit werd ook een gat in het plafond ontdekt, doch daar de ambtenaren en ook de juffrouw slechts 66n schot hebben ge- hoord, en er ook slechts den huls is gevon- den van een automatisch pistool van groot kaliber, mag worden aangenomen, dat er slechts ddn keer is geschoten. Tusschen de leden van het woningbureau Van Geelen en De Groot te Utrecht is een ge- schil ontstaan, dat geleid heeft tot ontbinding van de firma, bestaande tusschen de heeren Van Geelen en De Groot. Ter afwikkeling van zaken waren zij in ge- zelschap van enkele huiseigenaren uit Hilver- sum per auto naar de Van der Mondestraat te Utrecht gegaan. Aan een van de huizen in die straat, in administratie bij genoemd woning bureau, was van de zijde van den heer Van Geelen een biljet geplakt. Op aandrang van den heer De Groot heeft de heer Van Geelen dit biljet er afgehaald en is toen naar huis gegaan. Toen de heer De Groot en de zeven huiseigenaren uit Hilversum in de auto waren gestapt om weer naar Hilversum te vertrek- ken, kwam de vrouw van den heer Van Gee len in opgewonden toestand aansnellen en heeft met een mes, vermoedelijk een scheer- mes, den heer De Groot een diepe snede over het gezicht toegebracht, zoodat een gedeelte van diens neus werd afgesneden. GEVAARLIJK SPEU. Eenige jongens voerden achter de Tolbrug te 's Hertogenbosch een gevaarlijk spelletje uit. Een hunner, zekere v. B., zou van een vrachtwagen af een sprong doen in een dek- zeil, dat eenige andere jongens zouden ophou- den. Zij wisten niet, dat het zeil gescheurd was en toen de jongen den sprong deed kwam hij met het hoofd op de straatkeien terecht. Kermend van pijn werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis overgebracht, waar totale ver- lamming is geconstateerd. DE SCHATOPGRAVINGEN TE ZAANDAM. In de Dinsdagavond gehouden vergadering van den gemeenteraad van Zaandam heeft de heer Ranshuysen tot B. en W. enkele vragen gericht in verband met de vergunning, welke B. en W. aan madame Sylvia, een clairvoyante hebben gegeven om op de oude begraafplaats opnieuw opgravingen te doen naar den z.g. verborgen schat in den grond daar ter plaatse. Uit het door burgemeester Ter Laan na- mens het college gegeven antwoord is geble- ken dat B. en W. .inderdaad een nieuwe ver gunning hebben verleend. Niet omdat zij het vermoeden hebben dat daar een schat verbor gen zou liggen, maar omdat er huns inziens geen reden bestaat het verzoek te weigeren, en bovendien omdat eenige werkloozen daar- van voordeel zullen hebben. Ten einde zich te dekken, hebben B. en W. een waarborgsom van 1000 gulden geeischt. Bij de daarop gevoerde besprekingen is ge- wezen op mogelijke grafschennis; op de kans dat schade aan derden zal worden toegebracht en is ook gevraagd, of de som voor schade- vergoeding wel hoog genoeg is. Naar aanleiding daarvan hebben B. en W. toegezegd, voor voldoende toezicht te zullen zorgen en zij hebben te kennen gegeven, een hoogeren waarborg te zullen vorderen, als dit noodig zou blijken. Een door den interpellant gestelde motie, waarin de beslissing van B. en W. werd be- treurd, is na deze verklaring ingetrokken. TAR WE SMOKKELHANDEL. Reeds geruimen tijd was het den kommie- zen opgevallen, dat er in de hoeven aan de grens groote partijen werden binnen gesmok- keld v.n.l. tusschen Gogh en Kleef en in het bijzonder bloeide deze smokkelhandel in Gaesdonk en op de Hulmerheid. De smokke- laars trokken zich van de schoten der kom miezen nietts aan. Ten einde de sluikers op heeterdaad te kunnen betrappen, werden de toegangswegen tot de smokkelboerderijen af- gezet. En op een goeden morgen ontdekten kommiezen een verdacht spoor. Deze schuur werd doorzocht, en hier werden niet minder dan 22 zakken meel en 1500 K.G. tarwe in beslag genomen. Het grootste deel der zakken bleek van Hollandsche afkomst en vermeldde een Hol- landsche firmanaam. Hierbij kwam vast te staan, dat men te doen had met een bende die de tarwe eerst van Holland naar Duitsch- land bracht en ze dan weder in omgekeerde richting terugvoerde om ook beslag te kunnen leggen op de bekende uitvoerpremie. De smokkelaars waren z66 brutaal, dat ze zelfs zakken gebruiken, waarop het controlemerk van de grensbeambten stond. Het merkwaardige is, dat de boeren, bij wie de tarwe gebracht wordt, meestal zelf niet weten, vanwaar die komt en voor wie ze bestemd is. Edn boer liep er evenwel in: deze kocht te weinig tarwe en rogge om zjjn koeien daarvan voldoende te kunnen voeren. Bij een inval van de kommiezen werd bij dezen boer een groote partij Hollandsch roggemeel gevonden, waarvan hij de herkomst niet kon opgeven. Deze boer werd geverbaliseerd. Een smokke- laar uit Kleef, die handlangersdiensten be- wezen had aan de sluikers, werd dezer dagen veroordeeld tot 7000 R.M. boete en een maand hechtenis. digd en is een deel van de torenspats van de domkerk naar beneden gekomen. Het zuiden van Dalame zat Maandag zonder electrischen stroom, doordat de leidingen beschadigd wa ren en op vele plaatsen waren de telefoon- verbindingen verbroken. Omgevallen boomen hebben ernstige verkeersstagnaties teweeg gebracht, vooral bij de spoorwegen. Bij Gavle werden van een trein vrijwel alle rui- ten verbrijzeld. Op verschillende plaatsen ontstond brand, doordat vonken uit een schoorsteen woeien; zoo is bij Katrineholm een complex boerderijen door brand geheel verwoest, waarbij een schade van ruim 400.000 kronen werd aangericht. GEMEENTERAAD VAN CLINGE. Vergadering van Woensdag 3 Febr. '32. Van Ged. Staten 19 ingekomen eene circu- laire inzake een tjjdelijke korting op de jaar- wedden van burgemeesters, secretarissen en ontvangers, ingaande 1 Maart a.s. en voor- loopig voor drie jaren; de korting bedraagt 2% van de eerste 2000 salaris en 5 van het meerdere voor gehuwden, voor on- gehuwden 2% van de eerste 1000 sala ris en 5 van het meerdere; aangezien de_ raad op de omvraag van den voorzitter of iemand bezwaren heeft, met algemeene stem- men zwijgt, is aangenomen, dat de vergade ring zich erbij kan neerleggen. Goedgevonden wordt dat op het z.g. Kore- mansplein een rioleering met eenige zinkput- ten worden gelegd. Als gevolg van de discussie over het vent- vraagstuk in een vorige vergadering stellen •Burg, en Weth. voor de Alg. Politieverorde- ning aan te vullen met een omschrijving van het begrip „venten"; de bepaling luidt: „Als venten wordt beschouwd het-zoeken naar koo- pers voor waren, welke ten verkoop in het klein worden meegevoerd op den openbaren weg, door op eenigerlei wijze hetzij roepen, wijzen of aankondigen der waren en prijzen hetzij alleen reeds door het toonen der waren, de aandacht van het publiek op die waren te vestigen en deze te trachten te verkoopen". Een nader schrijven van het Kerkbestuur te St. Jansteen, houdende aanbieding van een som van f 2500 voor de woning van het hoofd der school te Kapellebrug, in verband met de ovemame dier school, kan den raad nog niet tot een beslissing brengen; de raad wil zeker- heid hebben, dat het bijzonder onderwijs al- gemeen verlangd wordt en geen voldoende aanhang bltjft vbor een openbare school en wil voorts een overzicht van de kosten van eerste inrichting der bijzondere school. Aan de bijzondere scholen te Clinge en Nieuw-Namen wordt een voorschot op de ge- meehtelijke vergoeding van instandhoudings- kosten voor 1932 toegekend ten bedrage van 2588,92 resp. f 1979,58, berekend naar 80 van 10,47 per leerling. De raad besluit tot het beleggen van de waarborgsommen der bijzondere schoolbestu- ren en andere gelden bij de Bank van Ned. Gemeenten. Besloten wordt te aanvaarden de schenking van grond met den onderhoudsplicht der Bis- schoppendreef door J. F. de Moor-Vlaeminck. Na verschillende vruchtelooze pogingen elders tot het plaatsen van een geldleening wordt na overleg met het Departement van Financien een kasgeldleening ten bedrage van f 14.500, aangegaan met het rijk. Naar aanleiding van twee verzoeken om een steunregeling of werkverschaffing, n.l. van M. C. Geerts te Hulst namens de Werk- liaidenvereeniging alljier en van die Werk- liedenvereeniging zeif, wordt na bespreking in geheime vergadering besloten niet dan in uitersten nood een steunregeling in het leven te roepen en de werkverschaffing, met in- achtneming van gebleken uitbreiding der werkloosheid, ter regeling over te laten aan Burg, en Weth. Hiema sluiting. De overval op het postkantoor te Stads- kanaal geschiedde in tegenwoordigheid van mej. Kruit, boekhoudster van de firma Knigge, meubelfabrikanten te Stadskanaal, aldus meldt men ons bjj aansluiting op een vorig bericht. Toen zij een postpakket wilde brengen, dook een der roovers naast den ingang van het postkantoor in het gangetje, terwijl de andere wachtende was op het geld. De persoon die buiten stond, plaagde haar. Toen de beambte P. Hollander het klein bankpapier op honderd gulden na aan den aanvrager had voorgeteld, hield de kerel hem een revolver voor en schreeuwde „Achteruit!" Tegelijkertijd schoot hij het wapen af. Het is vermoedelijk niet op de beambte gericht ge weest, want de kogel is door de ruit aan do de grens mogen passeeren en worden dan aan de grens nauwkeurig onderzocht. Dit is zon der twijfel uit een veeartsenijkundig oogpunt i een goede maatregel daar, als er in een j transport kippen zieke dieren zitten, deze na 48 uur meer verschijnselen zullen vertoonen dan direct na het inladen. Aan den anderen kant wordt echter het transport duurder en worden* de kuikens er niet beter van. Moch- ten door deze maatregel dus ernstige be- i zwaren in den handel tusschen Nederland en Belgie ontstaan dan ligt het voor de hand dat Belgie een tekort aan dit soort kuikens zal krijgen. Zonder twijfel zal de Belgische fokker zich inspannen om aan de behoefte te voldoen, waar hij groot gelijk aan heeft, doch aan den anderen kant zal er ook een kans zijn voor de Hollandsche fokkers om z.g. eendags- kuikens van de gewenschte soort naar Belgie te sturen en mogelijk ook broedeieren. Kuikens worden echter weer niet toege- laten dan met een certificaat dat zij stammen van pullorum-vrije bedrijven. Een dergelijk certificaat kan niemand afgeven daar men op z'tn hoogst verklaren kan, dat de dieren op het bedrijf op pullorum onderzocht zijn en alle reageerende dieren verwijderd zijn. In elk geval heeft dus de fokker die op de toekomst rekent in dit opaicht al vast een voorsprong op een ander die er niet op gerekend heeft. Met Frankrijk kan er in de toekomst ook handel mogelijk zijn. Men heeft daar thans den invoer van eieren bemoeilijkt met het gevolg, dat de goede eieren in stedefe als Parijs zeer sterk in prijs gestegen zijn. Dat zal de pluimveehouderiji in het land weer aan- wakkeren en er zal behoefte komen aan broedeieren en kuikens. Het is dus zaak voor de fokkers om zich paraat te houden. Dit zjjn feitelijk toekomst-gedachten van mij, die ik echter toch de Nederlandsche pluimvee- houders ter overweging geef. Zoo is er nog iets op het oogenblik dat de aandacht waard is voor de pluimveehouders. Nederland heeft den invoer van Deensch vleesch bemoeilijkt en het gevolg zal zijn dat in Nederland de vleeschprijzen zullen stijgen. Of deze maatregel ons land ten goede zal komen betwijfel ik sterk, vooral nu Dene- marken zich al op vergeldingsmaatregelen gaat toeleggen. Maar als het vleesch duur der en de geslonken beurzen der bevolkmg dit „te-duur" gaan vinden, treedt het moment op dat ik onlangs besprak in mijn artikel over de z.g. „eet-meer-eieren-campagnes". Men zal dan geneigd zijn het tekort aan eiwit in het voedsel elders te gaan betrekken en het psychologisch moment is dan gekomen voor een goed aangepakte „eet-meer-eieren- campagne". De eierproducent kan daarvan dan tijdelfk profiteeren, al zal de vleesch- leverancier in ons land dan daardoor ook het loodje leggen en ons land dubbel geschaad zijn. Zoo brengt het eene voordeel mogelijk een groot nadeel mee en de vraag is maar of het land er op verbeterd of niet. Dr. TE HENNEPE HEVIGE STORM. Sedert Zondagmiddag heeft over geheel Noord- en Midden-Zweden een hevige storm gewoed, die allerwegen groote schade aan- richtte en eerst Dinsdagmorgen in kracht af- nam. Bij tijd en wijle was, vooral aan do kust de windsterkte 30 k 35 meter en in Da- larne en Uppland kan niemand zich herinne- ren, ooit zulk noodweer meegemaakt te heb ben. Tientallen boerderjjen en schuren zijn ingewaaid of van hun daken beroofd. In de buurt van Enkoping stortte een stal, waarin zich 200 stuks vee bevonden, geheel in; 60 koeien werden gedood, terwijl drie knechts ernstige verwondingen opliepen. Te Munk- fors is een dak van een huis gewaaid, waarbij een oude arbeider gedood werd. In het stadje Vasteras zijn vele daken afgewaaid of bescha- Vragen deze rubriek betreffende, kunnen door de abonne's worden gezonden aan Dr. Te Hennepe, Diergaardesingel 96a, Rotterdam. Uostzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. OVER KUIKEN-EXPORT. Vragen: Mijn kippen, een vrjftig in getal, zijn in een paar dagen door een ziekte aan- getast. Ik zend de eerste die het met den dood moest bekoopen naar de Rijksserum- inrichting. Wat is dit voor ziekte? No. 2: Kan deze kip onderzocht worden? Er zijn er in den tijd van twee dagen vier dood gegaan. Nu hadden wij de anderen al begraven en daar de grond bevroren is kun nen wij die er niet meer uit krijgen. Deze die ik nu stuur hadden wij nog wat ingegeven dat wij nog hadden staan, dus neem daar geen notitie van. (Waarvan de 2e al heel mooi is waar men de zieke kippen „wat" ingeeft, ,,dat men nog had staan." Twee vragen typeerend voor de hedendaag- sche toestanden. Beiden betreffen eierstok- degeneratie door pullorumbacillen en in beide gevallen was het gevolg van de eierstok- ziekte weer buikvliesontsteking. Ook komt vaak, doordat de leg ophoudt en het voer blijkbaar te veel eiwit bevat, bjj. de kippen jicht voor. We zien dus dat thans de tijd is dat de pullorumziekte der kuikens zich bij de volwassen dieren wreekt en ik raad ieder die in het komende seizoen met succes broeden wil aan om zijn fokdieren op pullorum te laten onderzoeken. De dierenarts behoeft hiervoor slechts 66n druppeltje bloed uit de kam te nemen en kan binnen een minuut door een bepaalde reactie uitmaken of het dier de gevaarlijke kiemen in zich heeft of niet. Een dergelijk onder- zoek zal U veel verdriet in den broed- en kuikentijd besparen. Zorg er voor als gij kuikens wilt koopen of broedeieren, deze af- komstig zijn van fokkers die bij de Lande- lijk Georganiseerde Pullorum Bestriding zijn aangesloten. Op verlangen zal de heer Schiit te Groenekam U gaarne de lijst der aange- slotenen toezenden. Gij hebt daar de meeste kans op ziektevrije jonge dieren. Er is nog een andere reden waarom ik thans de fokkers met aandrang opwek de pullorum te bestrjjden en wel met het oog op den export. Belgie heeft in het afgeloopen jaar zeer veel piepkuikens uit Nederland gekocht, z.g. Noord- Hollandsche blauwen, die dan in Belgie nog een paar weken gemest worden en dan voor de slacht verkocht. Op die manier verdienden dus de Hollandsche piepkuiken-fokkers en de Belgische mesters. Thans is echter door Bel gie een maatregel genomen die bestemd is om ziekten bij import te weren, doch waar- door natuurlijk het invoeren zelf bemoeilijkt wordt. De piepkuikens moeten namelijk 48 uren in de wagons geweest zijn alvorens zij Het is vrij zeker dat in aardappelbewaarplaal- sen ziekten als bladrol, stippelstreep en anderen, door op de spruiten voorkomende luizen van de eene knol op de andere kunnen worden overge bracht. Om dit te voorkomen wordt aangeraden, de bewaarplaatsen op geregelde tijden uit te rooken met een of ander voor dit doel in den handel zijnde nicotinehoudend praeparaat. Men kan, zoowel van de vloeibare, als van de vaste praeparaten gebruik maken. Bij de vloeibare praeparaten komt de nicotine vrij door verdam- ping, als men de vloeistof in een dunne laag in een schaaltje of blikken dekseltje op een laag brandend theelichtje of waxine kaarsje plaatst, bij de vaste producten komt de nicotine vrij in de rook die ontstaat bij het laten smeulen van dit product. Per 5 M3 wordt gebruikt 1 gr. zuivere nicotine. Waar de in den handel zijnde praeparaten een verschillend nicotine gehalte hebben, moet voor ieder product, vooral worden nagegaan hoeveel voor een bepaalde ruimte noodig is. Ter bevordering van een goede verdeeling van de rook is het bij grootere bewaarplaatsen nood- zakelijk het rook verwekkend materiaal over of- standen van 3 a 4 I te verdeelen. De uit te rooken ruimte late men 24 uur goed gesloten. De berooking moet meerdere malen worden herhaald. Van deze tijd af, kan men b.v. om de 3 weken een berooking uitvoeren. Men late het vooral niet na, wanneer de temperatuur in de bewaarplaatsen gaat oploopen, dus in Maart en April, daar in die periode eventueel voorkomende luizen zich in korten tijd soms sterk kunnen ver- menigvuldigen. Regelmatige inspectie van de spruiten op de aanwezigheid van luizen is nood- zakelijk. Zoodra luizen worden opgemerkt wordt gerookt. Na iedere berooking gaat men na, of de luizen inderdaad gedood zijn. Mocht dit niet het geval zrjn dan wordt direct opnieuw gerookt Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en door de bij dezen Dienst werk- zame ambtenaren. (Buiten verantwoordeljjkheid der Redaetle.) AXEL. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Louis Weijns, landbouwer, Spui N 78, van Canada. H. van der Voet, koopman, Weststraat D 5, van Suriname. Janneke de Feijter, dienstbode, Koestraat D 84, van Middelburg. Fr. A. J. van Reeth, zonder beroep, Singel- weg J llg, van St. Nicolaas. Johs H. Kramer, waterbouwkundige, Prins Hendrikstraat EE 42, van Kortgene. Frangoise Dees, dienstbode, Nieuwendjjk I 85, van Ter Neuzen. Amedd Kalle, broodbakker, Slrjkstraat E 77 inw., van Westdorpe. Maria Pleunis, dienstbode, Drieschouwen A 42, van Ter Neuzen. Rocus P. v. d. Velde en echtg., arbeider, Sassing P 23d, van Ter Neuzen. Johs. P. de Waele en gezin, metselaar, Sas sing Q 20 inw., van Waalre. J. L. d Waele en gezin, metselaar, Juliana- straat E 168, van Waalre. Leonardus Rietjes, landbouwerskn., Kgkuit L 9 inw., van St. Jansteen. Anth. A. Kroes, onderwijzeres, Noordstraat B 54 inw., van Amsterdam. Comelis Overdulve, landbouwerskn.. Kijkuit K 43, van Zaamslag. Vertrokken: Daniel Adr. v. d. Berg, bankwerker, Prins Hendrikstraat EE 21, naar Kruiningen. Jac. G. van Bendegem, arbeider, Oudenweg I 13, naar Wieringen. Johannes Meijer, arbeider, Oudenweg I 23, naar Wieringen. Willem Gilijamse, bouwk. teekenaar, Noord straat B 71, naar 's Gravenhage. Cath. Valstar geb. van Wijck, zonder be roep, Prins Hendrikstraat EE 5, naar Naald- wijk. Pharailda D. M. Groothaert, dienstbode, Spui N 85, naar Amsterdam. Frans van Kampen, grossiersbedlende, Pr. Hendrikstraat EE 5, naar Hilversum. El. Sun tup, chemist, Sluiskil P 85, naar Am sterdam. Rachel F. M. Verstraeten, dienstbode, Sas sing P 18, naar Antwerpen. TER NEUZEN. Heden werd alhier door den architect L. de Bruijne in het hotel „du Commerce" aanbe- steed het verbouwen van het winkelpand van de firma J. de SmidtPothoven, aan de Noordstraat alhier. Ingeschreven werd als volgt: le perceel, metselwerk: E. Verstraeten en F. van Helsland te Hulst, voor /1440; J. H. Moens en A. Moens te Ter Neuzen en Hoek, voor f 1436; M. W. Nieuwe- link en P. W. Nieuwelink te Hoek en Ter Neuzen, voor /1125; G. van de Velde te Ter Neuzen, voor /1080; S, P. van der Hooft te Sluiskil, voor 995 (gegund). 2e perceel, timmer- en ijzerwerk: F. Romeijnsen te Ter Neuzen, voor /3556; H. Kaijser te Ter Neuzen, voor /3500; J. van 't Hoff te Hoek, voor /3380; J. A. Meertens te Ter Neuzen, voor /3290; Firma Wed. Van der Poel Zonen te Lamswaarde, voor 3245; G. Rijnberg te Ter Neuzen, voor f 3197 en P. A. Mielen te Ter Neuzen, voor f 3050 (ge gund). 3e perceel, glas- en verfwerk: O. de Pauw te Ter Neuzen, voor 1441; A. Koster te Ter Neuzen, voor /1425; P. van Tatenhoven te Ter Neuzen, voor f 1310; A. van Duijse te Ter Neuzen, voor /1175; J. J. Hangoor te Ter Neuzen, voor /1132; J. F. Emmaneel te Ter Neuzen, voor /llll; A. Stallaert te Boschkapelle, voor 990 en P. C. Moens te Hoek, voor 950 (gegund). le en 2e perceel gecombineerd: C. H. H. Wisse te Zaamslag, voor /5567; Firma Wed. Van der Poel Zonen te Lams waarde, voor /4745. Geachte Redactie, Gaarne zou ik er nog even de aandacht op willen vestigen, dat de padvinders morgen- middag met hun wagen zullen rondgaan om de goederen te halen, die men aan het crisis- comite zal willen afstaan. Mochten er enkele adressen zijn waar de jongelui niet komen en waar toch een pak gereed ligt, zouden die goede gevers dan zoo vriendelijk willen zrjn hiervan even bericht te zenden, dan zal het pakket den volgenden Zaterdag worden gehaald. Met dank voor de plaatsruimte. A. PRIEMS—OVERBEEK. AXEL. Huwelijks-aangiften. 2 Jan. Adriaan van Tiggele, oud 33 j., wedn. en Cornelia Schie- ma-n oud 35 j., wed. 12 Jan. Hendrik van der Voet, oud 48 j., jm. en Catharina Martina de Hullu, oud 32 j., jd. 21 Jan. Abraham de Koeijer, (van Ter Neuzen), oud 25 j.. jm. p Cornelia Pietemella Dobbelaar, oud 18 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Jan. Amedd Kalle (van Westdorpe), oud 26 j., jm. en Anna Catharina Seghers, oud 24 j., jd. Her- manus van Luijk, oud 29 j., jm. en Johanna Tanneke van Langevelde, oud 23 j., jd. 14 Jan. Adriaan van Tiggele, oud 33 j., weduwn. en Cornelia Schieman, oud 35 j., wed. 21 Jan. Rene Hemelsoet (van Westdorpe), oud 27 j., jm. en Gabriella Margarietha van de V.rj.ver, oud 28 j., jd. 27 Jan. Hendrik van der Voet, oud 43 j., jm. en Catharina Martina de Hullu, oud 32 j., jd. Geboorten. 3 Jan. Wilhelmina Pietemella, d. van Govert Hamelink en van Elisabeth Su- zanna van Tatenhove. Antje, d. van Jakob Kaspers en van Aaltje van der Veen. 15 Jan. Willem, z. van Comelis Reinier Boeije en van Aaltje Scheele. 18 Jan. Im<5 Oscar Edumond, z. van Clementus Johannes Groothaert en van Irma Louisa Dominica Mattele. 20 Jan. Cor nelia Adriana, d. van Jan van den Hout en van Johanna Geertruida Maria de Zeeuw. 28 Jan. Wilhelmina Louisa, d. van Johannes van Ecke en van Pietemella Jacoba Stouthamer. Overlijden. 2 Jan. Cornelia Schuitvlot, oud 79 j., echtg. van Jan van Drongelen. Adriaan van Meurs, oud 70 j., wedn. van Krina Riek- wel. 11 Jan. Absalon Wijna, oud 81 j., echtg. van Debora Jansen van Rosendaal. 13 Jan. Hermanus de Feijter, oud 63 j., echtg. van Ja- comina de Putter. 21 Jan. Engeltje Bakker, oud 71 j., wed. van Gilles Zegers. 22 Jan. Pe- trus Tieleman, oud 75 j., echtg. van Sophia Kalle. Voor Ter Neuzen: 4 Febr. Estl. s.s. KO- DUMAA, 680, hout, Tallin. Voor Sluiskil: 3 Febr. Nederl. s.s. ZEE- LAND, 1557, kolen, New-Castle. 4 Febr. Eng. s.s. TIMBERHAM, 910, kolen, Queensborough. Van GentTer Neuzen: 4 Febr. Eng. ea. SWIFT, 408, stukg., Londen. Voor Gent: 3 Febr. Eng. s.s. ARTIFICER, 155, ledig, Londen; Estl. s.s. KAI, 736, ledig, Londen; Eng. s.s. YORKRIVER, 167, pek- kolen, Londen; Eng. s.s. TEELIN HEAD, 370, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. GLENMA- ROON, 293, ledig, Rouaan; Eng. s.s. BLAIRr- GOWRIE, 1993, fosfaat, Antwerpen. 4 Febr. Zweedsch s.s. FORSVIK, 698, hout, Danzig; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg, Leith; Duitsch s.s. MILOS, 1666, hout, Odessa; Eng. s.s. ROSEWORTH, 1408, ledig, Antwerpen; Belg. s.s. ADOLPHE URBAN. 309, pekkolen, Goole. Van Gent: 3 Febr. Eng. s.s. CONT. COAS TER, 214, fosfaat, Newhaven; Estl. 6.S. LUNA, 1518, ijzer, Newport; Eng. s.s. AIRE, 445, stukg, Goole; Fransch s.s. HEB6, 884, ijzer, Swansea. 4 Febr. Eng. s.s. JOHN SHAW, 873, flzer, Newport; Zweedsch s.s. MAJFRID, 524, fos faat, Aarhus; Belg. m.s. LAURENT MEEUS, 3479, ledig, Batoem; Noorsch s.s. STEGG, 3548, ledig, Constantinopel; Eng. s.s. ARTI FICER, 155, fosfaat, Boston; Eng. s.s. GWENTGATE, 887, ijzer, Swansea; Eng. s.s. DENNIS ROSE, 946, ijzer, Llanelly; Estl. s.s. NERCO, 888, ijzer, Cardiff. Amsterdam, 5 Febr. 1932. Vreemd Bankpapier. Bieden Laten t Londen Duitsch Fransch Belgisch 8,40 58.50 9,70 6.90 8,60 59,— 9,80 6.95

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 7