ALGEMEEN NIEUWS- F.N APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. EEN DAG RIDDER Eerste Blad. Wghg ,V)J/erdrijf Uw Rheum&tiek No. 8794 WOENSDAG 3 FEBRUARI 1932 72e Jaargang. BINNBNLAHD. FKPIILET0K. ,,Sint Vitusdans van het Protectionisme". Gorgel ook op straat AKKER s Kloosterbalsem zoo goed" ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr per po3t ft 80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post f 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,25, overige Ian den f 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementeo voor bet buitenland alleen bjj voonntbetaling. UItgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. '25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels i 0,80 Voor elken regel meer 0,20 Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen vermlnderd tanef, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAA NDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. EIJST VAN EIGENAARS EN BEHEERDERS VAN PAARDEN. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter algemeene kennis, dat gedurende de maand Februari op de gemeente-secretarie voor een ieder ter mzage is nedergelegd de alphabetische lijst bevattende de namen der in die gemeente metterwoon gevestigde eige- naars of beheerders van een of meer paarden, bestemd Gin ter vordering te worden aange- boden, opgemaakt ingevolge het bepaalde bij artikel 17 van het Inkwartieringsbesluit. Ter Neuzen, 2 Februari 1932. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA. Mr. J. R. H. VAN SCHAIK. Mr. J. R. H. van Schaik, voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, heeft Zondag onder blijken van belangstelling van vele zijden zijn vijftigsten verjaardag gevierd. Op uitdrukkelijk verlangen van den jarige heeft de viering plaats gehad in den kring van zijn familie. DE WINKELSLUITINGSWET. Naar het „Hbld." vemeemt, zal de aanvan- kelijk door minister Verschuur aangenomen datum van het in wenking treden van de Win- kelsluitingswet 1930, n.l. 1 Maart a.s., eenigen tijd verschoven worden. TEGEN DE OPHEFFING VAN DE JEZUIETENORDE IN SPANJE. In de vorige week gehouden algemeene ver- gadering van het R.K. Werkliedenverbond werd o.m. aandacht geschonken aan de in Spanje tegen de Jezuietenorde uitgevaardigde maatregelen en in verband daarmede de vol- gende protest-motie aangenomen Het R.K. Werkliedenverbond in Nederland, vertegenwoordigend 200.000 katholieke arbei- ders, in buitengewone vergadering te Utrecht bijeen op 29 Januari, kennis genomen hebbend van het decreet tot opheffing der Juzuleten- orde in Spanje en tot ontbinding harer com- muniteiten; protesteert tegen deze aanranding van de godsdienstvrijheid, welke aanranding bovendien volslagen in strijd is met de demo- cratische beginselen, waarop de Spaansche republiek heet opgebouwd; betuigt aan de Spaansche Jezulten zijn eerbied voor hun be- langrijken godsdienstigen en cultureelen ar- beid; geeft aan de Spaansche katholieken de venzekering van zijn oprecht meeleven in dozen voor hen zoo zwaren tijd, en gaat over tot de orde van den dag. Deze protest-motie zal o.a. worden toege- zonden aan den president en den minister- president van de Spaansche republiek. Rede van Dr. H. Colijn voor de Vereeniging van Actieve Handelspolitiek. Maandagmiddag heeft Dr. H. Oolijn in ,,De Twee Steden-Palace" voor de Vereeniging voor Actieve Handelspolitiek gesproken over ,,De Sint-Vitusdans van het protectionisme". Spreker besprak de verschijnselen van den door K. R. G. BROWNE. ■49) (Vervolg.) ,,Hoe heet je vroeg Jane. De jongelina keek met groote oogen twijfelend naar haar op; blijkbaar begreep hij niet, wat zijn naam haar aanging. „Vergeten vroeg Jane, glimlachend. Nu behoorde de glimlach van Jane Craig tot de soort, die boosaardige hon- den tot gewillige slaven maakt, de harten van kinderen voor hun heele leven steelt en mannen naar Afrika of de Noordpool stuurt. Dus was het niet te verwonderen, dat de bewoner van de stoep onmiddellijk bezweek. ,,TommyFisher juffrouw. ,,Wat een leuke naam," zei Jane be- wonderend. „Zit je op iemand te wach- ten, Tommy ..Dokterhebmezeg'tomtewachtetojtietrug- komptenasdesmeriseerstkompttezeggedat- tiemotwachtetotdoktertrugkompt. Een pauze van een halve minuut, ge durende welke Jane den zin ontwarde en de beide mededeelingen, erin vervat, in zich opnam. „Waar is de dokter dan naar toe vroeg ze, toen ze klaar was. ,,Naarju;fDatchetdie*vandetrappegevalje- isenderbeenbrokehet. „0", zei Jane. ,,Dat is erg, he Maar je-hoeft niet langer te wachten, Tommy. Ik blijf hier wel." Naast overreding klonk er ook wat ongerustheid in haar stem door, want uit de verklaring van den Sint-Vitusdans, de ziekte, welke, al komt zij meestal slechts als geisoleerd geval voor, in sommige tijiden epidemische vormen toonde, daardoor in zeer breeden kring, die regel- matige onregelmatigheid en den driftige on- rust wekkende, die aan bet enkele geval eigen zijln. Een verdoovend middel als broomkali en een gif als arsenicum behooren tot de ge- liefkoosde geneesmiddelen. In de handelsbetrekkingen tusschen de statsn heerscbt sinds enkele jarendezelfde rustelooze onevenwichtigheid en openbaren zich dezelfde onrustige onregelmatigheden. die de naar den heilige uit de oudbeid ge- noemde ziekte kenmerken. De hevigheid der tegenwoordige crisis blijkt uit het feit, dat, terwijl bij de conjunctuurcrisis van 1907 '08 de inkrimping van den omvang van het handelsverkeer slechts zeven/percent be- droeg, de prijzen destijds nagenoeg niet daalden, de omvang van dat verkeer tusschen 1928 en 1931 met niet minder dan 20 percent en de waarde met niet minder dan veertig percent is afgenomen. Thans hebben wij met geheel andere crisisoorzaken te doen dan die, welke tot de z.g.n. periodieke conjunctuur- golven plegen te leiden. Deze laatste oorzaken zijn niet geheel afwezig, maar vormen niet de beheerschende factoren. Hoofdzaken van de tegenwoordige crisis. De hoofdoorzaken van den tegenwoordigen toestand moeten hierin worden gezocht, dat de wereld zich nog steeds niet heeft aange- past aan de veranderingen in de economische structuur, door den wereldoorlog in het leven geroepen, en in het feit, dat de regeeringen door haar handelspolitiek die aanpassing langs natuurlijken weg zooveel doenlijk heb ben belemmerd. Lang heeft men door allerlei kunstmiddelen dit onvermijdelijk proces trachten tegen te houden. De fouten, die weggenomen hadden moeten worden, zijn daardoor nog in betee- kenis toegenomen. Ten slotte zullen zij toch moeten worden geliquideerd, ondanks de nog steeds voortdurende wanhopige stuiptrek- kingen van regeeringen en volken, om het onvermijdelijke toch nog af te wenden. Van meer beteekenis voor den tegenwoor digen economischen toestand dan de vemie- tiging van economische waarden gedurende de oorlogsjaren is, in zijn gevolgen, geweest de stilstand in de productie van economische goederen in verscheidene landen tijdens den oorlog en het daama iveder in werking stel- len van de aanwezige productiecapaciteit, hoewel elders, gedurende den oorlog, die practische stilstand in de productie van som mige goederen, door uitbreiding van de pro ductiecapaciteit, reeds was opgevangen. Een voorbeeld daarvan is de suiker, het- geen spreker nader toelichtte. Dit voorbeeld is toepasselijk over de geheele linie. De Euro- peesche landen waren verplicht, een gvroot deei hunner productiecapaciteit stil te leg- gen voor zooveel de normale goederenpro- ductie betrof. De machten van Centraal-Europa zagen haar markten buiten de eigen landsgrenzen geheel te loor gaan en de geallieerde staten deelden dit lot voor een belangrijk deel. In- middels breidden andere landen, vooral Amerika en Japan, him productieve capaci- teit uit om in het ontbrekende te voorzien. De honger naar goederen was onmiddellijk na den oorlog z66 groot, dat niet slechts het bestaande apparaat emplooi vond, doch met de uitbreiding van het productie-apparaat hier en daar zelfs nog werd voortgegaan. Totdat, aan het eind van 1921, de over- spanning van de productie-capaciteit voel- baar werd. jongeling met de pet was gebleken: lo. dat er niemand thuis was het- geen ze al vermoed had; 2o. dat, met de politie op komst, het uit zijn benarde positie verlossen van Peter met bekwamen spoed moest ge- schieden. ,,Dokterhebmezegtewachtetotietrug ,,Ja, dat heb je me al verteld" zei Jane vriendelijk, „maar nu ik hier ben, hoef jij niet te wachten. Vooruit maar, Tommy." Tommy Fisher aarzelde, maar zijn aar- zeling duurde niet lang. Hij was een ge- hoorzaam jog, zooals een zoon van zijn moeder trouwens betaamde, maar hij was bewegelijk en ongeduldig £n dus was het vooruitzicht, om voor onbepaalden tijd werkeloos op een stoep te moeten zitten niet bepaald aanlokkelijk. Als hij te kie- zen had tusschen gehoorzaam-zijn aan dr. Bunting en gehoorzaam-zijn aan die lieve juffrouw, die aanbood om voor hem de wacht te houden, dan wist hij wel, wat hij doen zou. „Jajuf", zei hij daarom, terwijl hij op- stond. ,,Dag Tommy," zei de lieve juffrouw. ,,Dagjuf," zei Tommy beleefd. Hij stopte het kleverige overschot van de rose zuurstang zorgvuldig in zijn prive- provisiekast weg, grinnikte Jane beminne- lijk toe en schuifelde de oprijlaan af. Jane bleef staan wachten, tot hij achter de ge- schoren haag verdwenen was; dan liep ze, met vlugge lichte stappen naar de garage, klopte kort maar gebiedend op de groene deur en informeerde fluisterend: ,,Ben jij daar, Peter Die vraag was, gezien hetgeen er voor- af gegaan was, vrijwel overbodig, maar Peter was juist in de stemming om elke poging, hoe mal ook, om een gesprek te beginnen met vreugde te begroeten. Zijn antwoord kwam zoo luid-galmend door de De invloed van de vredesverdragen op den economischen toestand. Voorts hadden de vredesverdragen de kaart van Europa sterk gewijzigd. Groote econo mische eenheden als de Habsburgsche monar chic werden versplinterd. Duitschland's eco nomische basis werd sterl gewijzigd. Kolen, erts, zink enz. g. -gen in belangrijke hoeveejheid in andere handen over en van zijn hoogovens b.v. verloor het ongeveer 40 pCt. Polen werd weer zelfstandig en moest weer een eigen economisch leven opbouwen. Eq voorts werd met name Duitschland ver plicht om jaarlijks aanzienlijke bedragen aan de overwinnaars af te staan, terwijl dezen op hun beurt, ten opzichte van Amerika in gelijke positie kwamen. Zoowel het een als het ander leidde tot ernstige verstoring van het normale wereld- verkeer. Spreker ging dit voor verschillende landen na. Daarbij koh het onmetelijke Rusland niet meer als kooper optreden. Ingenomen met de pas verworven politieke zelfstandig- heid, jaagden de nieuwe staten de econo mische met zekeren hartsiocht na. De leeningspolitiek. Het is op deze manier te verwonderen, dat de economische wagen reeds niet veel eerder vastgeloopen is. Maar na 1924 hield een nieuwe factor de verwoestmg nog eenigen tijd tegen. Spreker doelde op de enorme leeningen door de kapitaalrijke landen na dat jaar aan de kapitaalarme verstrekt. Men leefde in groote deelen van Europa niet meer van het natio- nale inkomen alleen, doch gedeeltelijk van vele milliarden guldens, die men geborgen had. Toen de geldgevers in 1929 tot de over- tuiging kwamen, dat zij op dien weg niet ver- der konden gaan, zette de crisis weer door. Het kwaad van het protectionisme. Genezing had alleen verkregen kunnen wor den indien de regeeringen bij.tijds ingezien hadden, dat het minst pijnlijke genezings- proces hierin bestond, dat men de wet van vraag en aanbod na den oorlog vrijelijk had laten werken. Het productiesysteem van den modemen tijd, dat men het „kapitalistische" pleegt te noemen, heeft voor zijii normale werking behoefte aan vrijheid. Indien men het die vrijheid geschonken had, in den men niet, door een vergaand protectionisme, steeds sterker had ingegrepen, zou het evenwicht reeds jaren .geleden teruggewonnen zijn. Van koers veranderen was het doel, waar- mede de intemationale economische confe- rentie van 1927 bijeengeroepen werd. Zij wees den weg, die, ware hijl gevolgd, zeer veel leed zou hebben gekeerd. De aanbevelingen der conferentie zijn echter niet opgevolgd. De Vitusdans van het Protectionisme kwam na 1929 in even groote hevigheid terug als in de eerste na-oorlogsjaren. Allereerst openbaarde dit zich in allerlei tariefverhoogingen om de gevolgen van de prijsdalingen in de vrije wereldmarkt te neu- traliseeren, om op de binnenlandsche markt de prijzen op peil te houden. Men heeft slechts hier en daar tijdelijk be- natuurlijk droog - met (Ingez. Med.) 25, 45 en 65 ctt. kier van de deur, dat Jane verschrikt ach- teruit sprong. „Ben jij 't Jane Doe die vermaledijde deur open, asj^blieft." ,,Er zit een hangslot op," zei Jane kleintjes. ,,Breek haar dan open... met een breek- ijzer of iets dergelijks." ,,De grond ligt hier niet bepaald be- zaaid met breekijzers, zei Jane, na een onderzoekenden blik om zich heen. „Maar hier heb ik een greep. Misschien gaat het daarmee." Ze bukte zich, raapte de greep op, stak een van de tanden boven door het hangslot en ging met haar voile gewicht op den steel liggen. Het hang slot uitte een piependen noodkreet en zwichtte met een harden knal; de deur werd van binne-uit opengeduwd en Mr. Peter Quentin Cardinal verscheen op den drempel. Een Mr. P. Q. Cardinal, die zijn vrienden en kennissen, als ze hem in dien toestand hadden kunnen zien, niet herkend zouden hebben. Zijn blozend ge- zicht vertoonde een uitdrukking, die een schrijver van sensatie-verhalen smeulen- den haat genoemd zou hebben; zijn onder- kaak stak meer dan twee centimeter voor zijn bovenkaak uit, zijn oogen waren lich- telijk met bloed beloopen en zijn handen tot vuisten gebald. Zijn houding leek in alles op die van een geestdriftig Vendet- tist, die, na lang zoeken, een slachtoffer, die 't speciaal „verdient", op het spoor gekomen is. Hij haalde zwaar adem, zijn stem was metalig van klank en zijn woor- den beet hij kort en nijdig af. ,,Waar is-ie ,,De dokter?" vroeg Jane. ,,0, die is naar een patient, die zijn, of liever haar been gebroken heeft. Maar Peter, hoe... ,,Dan wacht ik hier tot hij terugkomt." verklaarde Peter grimmig. ,,Maar dat kun je toch niet doen Hij... Wees er vlug bij! Bij de eerste pijnlijke scheut in armen, beenen of lendenen, wrijf U dan onmiddellijk met Akker's Kloosterbalsem, het vanouds bekende en beproefde wrijf- middel, dat al zooveel goede diensten bij rheumatiek heeft bewezen. Tot diep in de weefsels voelt Ge dan de wel- dadige. genezende werking en de pijnen verdwijnen (ingez. Med.) reikt wat men beoogde maar ook verkregen wat men niet bedoelde: een verdere storing in het economisch leven van de wereld. Ten einde hieraan dan weer tegemoet te komen, grepen sommige landen naar het mid- del van uitvoerpremien, andere naar dat van rechtstreeksche subsidies. Ook namen de ontduikingen van de meest- begunstiging hand over hand toe. Niet minder ernstige gevaren dreigden van de internationale kartelliseering. Maar de depressie zette steeds scherper door. Ook het meest protectionistische land bleef er niet van verschoond. Ook kan men een enkel geval uitgezonderd niet zeggen, dat er merkbaar verschil is tusschen de bescher- mende landen. Het verlaten van den gouden standaard door Engeland en de gevolgen daarvan. Toen het Britsche Rijk in September j.l. den gouden standaard prijs gaf, al spoe- dig door de Scandinavische Staten en Japan gevolgd, werd het toch reeds duohtig ver- stoorde wereldevenwicht nog sterker be»- dreigd en begon het jongleeren met nieuwe maatregelen van bescherming: contingentee- ring en controle op het geldverkeer. Nadat de broomkali niet meer werkte, werd naar het straffere arsenicum gegrepen. Sinds het midden van 1931 hebben, volgens het Instituut fur Konjunkturferschung, niet minder dan 18 staten hun ipvoerrechten be langrijk verhoogd, 5 landen invoerverboden uitgevaardigd, zijn 7 reeds tot contingentee- ring overgegaan en hebben niet minder dan 23 landen beperkende maatregelen genomen voor bet verkrijgen van buitenlandsche be- taalmiddelen. Terwijl sindsdien sommige van deze cijfers al weer gestegen zijn. Hoe komen we er uit De Bazelsche conferentie. Het antwoord op de vraag: „hoe komen wij weer uit de crisis?" kan niet zijn: af- wachten tot, evenals voorheen, het herstel vanzelf weer intreedt, want dat herstel treedt niet zonder meer in. De Bazelsche commissie, waarvan spreker deel uitmaakte, heeft verklaard, dat o.a. het probleem van de oorlogsschulden van grooten invloed was op den economischen toestand van de wereld. En spreker kan daaraan toevoegen, dat de meest bekende economen van Europa dit gevoelen deelen. Spreker onderschreef ten voile de ook door sir Walter Layton en professor Cassel uitge- sproken meening, dat de betaling der diverse oorlogsschulden op het economische leven een vernietigende uitwerking heeft gehad, door haar invloed op de goudverdeeling op de prijs- daling der goederen en op de intemationale handelspolitiek. Daardoor heeft deze crisis een geheel ex- ,,Zoo, dacht je datzei Peter met een stem, die opeens luid en dreigend klonk. „Zoo, dacht je dat Ik zal dien ezels- kop met zijn kalfsoogen leeren, om vreed- zame menschen in zijn garage op te slui- ten. Als ik met 'em klaar ben, kan hij zijn eigen doodsoorzaak vaststellen. ,,Maar zeg, waarom heeft hij je opge- sloten De gewezen gevangene uitte zijn ver- ontwaardiging door een heftig gesnork. ,,Omdat de vent gek, stapelgek is Ik heb niets anders gevraagd dan „of ik even mocht telefoneeren" en toen heeft hij me meteen opgesloten. De vent hoort in een gekkenhuis thuis. ,,Onzin, Peter," zei Jane ongeloovig. „Er moet natuurlijk iets aebeurd zijn." ,,Er is niets gebeurd. De vent is gek, stapelgek, totaal van de kook, van lotje getikt in het kwadraat Hij zei dat de telefoon in de garage was en dat aeloofde ik, ezel, die ik ben T En toen heeft hij me meteen opgesloten. Maar als-ie terug komt", ging Peter kwaadaardig voort, ,,zal-ie zich beklagen, dat hij ooit zoo iets uitgehaald heeft. Tusschen twee haakjes, is er niemand thuis ,,Wel. blijkbaar niet. Een klein jog met een geweldige pet is hem weg komen halen. Hij had 'em gezegd om te blijven wachten tot-ie terugkwam, maar ik heb 'em weggestuurd den jongen met de pet bedoel ik. En wij kunnen niet hier blijven, Peter, omdat-ie om de politie ge- stuurd heeft dr. Bunting bedoel ik Peter staarde haar met groote oogen aan. ,,Om de politie gestuurd? Waarom? Hoe weet je dat?" ,,Om jou, denk ik. Dat jochie heeft 't me verteld", gaf Jane ten antwoord. „Eerlijk gezegd", ging ze met een niet- begrijpend hofdschuddend voort ,,vindt ceptioneel karakter en is zij niet te vergelij- ken met een der periodieke crises Ais het schuldenprobleem opgelost was, zou de crisis nog niet voorbij zijn, maar zou de weg tot verbetering ontsloten Zijn. Het financieele vertrouwen, dat n.u totaal weg is, zou dan weer hsrsteld worden. Nu ligt de handel stil als een gevolg van geldelijke noodmaatre- gelen. En welk uitzicht zou er zijn voor de kapitaal-arme landen om van de kapitaalrijke leeningen te verkrijgen, indien op rentebeta- ling en aflossing niet kan gerekend worden? De oplossing van de financieele kwestie is de onvermijdelijke voorwaarde voor de ver betering van den algemeenen economischen toestand. Maar het is nog niet die verbete ring zelf. Om die te krijgen moeten 66k nog de abnormale handelsbelemmeringen der laatste jaren verdwenen zijn. De crisis, af- gezien van mogelijke tijdelijke schommelin- gen, zal een permanent karakter dragen. indien men genezing blijlft verwachten van de kwakzalvers, die nationale hulpmiddelen willen gebruiken tegen deze wereldcrisis. Spreker herinnerde er aan, dat hij o.a. een jaar geleden in de Januari-vergadering van de Europeesche commissie, met grooten emst gewezen heeft op wat ons in den loop van 1931 te wachten stond, indien men niet van koers veranderde. En hij zeide het ook nu weer: alle ver- wachtingen op een herstel uit deze crisis zul len ijdel blijken, indien men niet met den geest van 1919 en volgende jaren breekt, zoo financieel als op het gebied der handels politiek. Terug naar een vrijer handels verkeer. De macht der feiten zal ten slotte ook den ongeloovigsten Thomas tot de overtuiging brengen, dat terugkeer tot een vrijer han delsverkeer noodzakelijik is voor handhaving van het algemeene welvaartspeil. Maar er is tijd aoodig voor de omzetting der geesten. Ook de verlaging van hooge tariefmuren en de opheffing van andere nog krasser belemmeringen gaat niet in een snel tempo. Ook dan niet als de goede wil aan- wezig is. eg, En daar de economische ontwapening slechts geleidelijk en in een zeer matig tempo zal kunnen plaats vinden, zullen we er op te rekenen hebben dat er nog verscheidene jaren zullen moeten verloopen, eer het oude welvaartspeil herwonnen kan worden. Regionale verdragen? Zijn er dan heel geen middelen ter bespoe- diging van het genezingsproces Stellig mag men niet langer hopen op over- eenkomsten tot introductie van een vrijer handelsverkeer, die alle Staten omvatten. Maar wat in breeden kring niet mogelijk ik het een gekke geschiedenis. Als jij werkelijk niet weet, waarom hij je opge sloten hfceft, dan moet t zijn, omdat hij je niet vertrouwde, of je om de een of andere reden onsympathiek vondAls je 't mij vraagt, zie je er ook wel ee?n beetjeeigenaardig en opstandig uit, Peter". ,,Ik voel me ook opstandig gaf Peter eerlijk toe. ,,Maar hier wachten tot-ie terug komt gaat niet", zei Jane beslist. ..Begrijp je nietals de politie straks komt en die vindt ons hier in deze kleeren en met een kostbaar schilderij, hoe moet t dan? Ons Ons verhaal gelooven ze natuurlijk niet en daar kan ik ze geen ongelijk in geven Peter schrok met een lichten schok op en fronste zijn wenkbrauwen. Hij was van het oogenblik van zijn opsluiting af zoo volkomen opgegaan in zijn zeer begrijpelijke woede- en wraak-gevoe- lens, dat hij den Oude Meester, dien hij. om zijn handen vrij te hebben bij zijn po- ginaen om uit te breken, nonchalant-weg in den achterzak van zijn aftandsch jacket gestoken had en die daar nu, voor de helft zichtbaar, heen en weer bungelde. totaal vergeten had. Hij haalde het doek te voorschijn, bekeek het en maakte een be- wegina of hij het weer in dezelfde be- waarplaats wou laten verdwijnen. Maar waarschijnlijk drong het meteen tot hem door dat de versleten achterzak van een vogelverschrikkersjacket niet de aange- wezen plaats is om Oude Meesters te bewaren, want hij knoopte zijn jas los. zocht het grootste gat in de voering uit en liet het doek naar binnen glijden. Daarna zuchtte hij gelaten. Jane had gelijk; het leven was op dat oogenblik ook zonder de inmenging van nieuwsgierige en autoritair optredende politie-agenten. al gecompliceerd genoeg. (Wordt vervolgd. 1

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1