SSMEHODS BERICHTEN. FOSTER'SMAAGPiilEN BUROERLIJKEH STAHdT kechtszaken. middelburg. LOOP DER BEVOLKING. UITSLAG VERROOPLNGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. INGEZONDEN STUKKEN. oogenblik wordt het spel onderbroken, dock de scheidsrecbter treedt niet tusschenbeide en voor Terneuzen is de kans verkeken de lei- diing te nemen. Prachtig spel van Dobbeleir bezorgt ons bijna een doelpunt, maar de doel- verdediger van Hero is in uitstekende con- ditie en bewaakt zijn doel schitterend. Bij een algemeenen aanval van Terneuzen krrjgt Kouwijzer den bal mooi toegespeeld. brj wil in het uiterste hoekje buiten het bereik van den doelman plaatsen, de rechtsback snelt toe, raakt met zijn voet nog even den bal, doch kon niet verhinderen dat Ter Neuzen de leiding neemt 10. Dadelijk nadat is uitgetrapt volgt een aan val van Terneuzen, de bal wordt echter te ver naar voren geplaatst, Riemens loopt snel toe, maar ook de keeper van Hero ziet het drei- gend gevaar en is iets vlugger bij den bal. Hero ondervindt den krachtigen tegenstand onzer half-linie, en er wordt vurig gespeeld, zoodat zelfs de scheidsreehter in de verdruk- king komt. Een aanval van Terneuzen strandt op buitenspel. Snel gaat het spel op en neer en bij een aanval van Hero stopt Dooms een fraai schot, nog v66r hij zich herstellen kan volgt. een onverwachte bal maar (Neesie) weet een doorboring van het doel te voorkomen, ten koste van een hoekschop. Deze comer wordt goed genomen. Een schot op het doel volgt, Dooms grijpt den bal. laat hem uit zijn handen glippen en 5 minuten na het eerste doelpunt, heeft Hero den ge- lijkmaker 11. De strijd wordt in alle spanning voortgezet. Een aanval van Hero strandt op buitenspe., waama Van Haucke den bal aan Riemens geeft, die mooi voorzet, Laurens krijgt den bal voor zijn voeten maar zijn hard schot gaat n:lInt buitenspel positie krijgt Dooms een prachtig schot te keeren, hij doet zulks even fraai maar direct daarop moet hij weer han- delend optreden en stom.pt hij den hoogen bal over zijn doel. De corner wordt laag genomen, een twee- tal spelers van Hero trappen listiglijk over den bal, waardoor deze vlak bij den midden- voor komt, maar voor deze gelegenheid krijgt te schieten heeft Van de Wege hem het leder ontfutseld. Bij een aanval van Terneuzen krijgt ook zij een hoekschop te nemen, evenwel zonder succes en dadelijk daarop is het de linksbuiten van Hero die prachtig- voorzet, maar de ver- dediging van Terneuzen keert het gevaar, waama de rust intreedt. Na de rust. Dadelijk na de hervatting krijgt Kouwijzer in moeilrjke positie den bal, hij: wil toch trachten Terneuzen de leiding te doen her- nemen, maar zijn schot is te zacht en de doel man bezorgt dit geen moeite. Aangemoedigd door de vele supporters keert Terneuzen terug en Kouwijzer lost dit- maal een hard schot doch de bal komt precies in de handen van den keeper terecht, en Dob- beleid zoekt een oogenblik later het doel te hoog. Een aanval van Hero wordt door den links- achterspeler Riemens weggewerkt, waama de middenvoor van Hero te zacht intrapt. De spil van Terneuzen verplaatst het spel en een mooie voorzet van Riemens wordt door Dob beleir gemist. Hero krijgt een prachtkans als bij een aan val hunner voorhoede de linksbinnen vrij dicht het doel is genaderd doch hij trapt hard achter. Nogmaals is het Hero die ten aanval trekt en Dooms moet een harden bai stoppen. Nu schijnt het dat Hero vermoeid raakt, Terneuzen komt in de meerderheid en menigen aanval heeft de achterhoede van Hero te keeren. Een schot van Geers kan de keeper juist tot comer verwerken. Terneu zen is hierbij niet gelukkig en telkens gaa. de bal naar het middenterrein terug. Als t Gilde den bal naar Geers plaatst, gaat deze naar voren doch hij trapt in het zijnet. Aan de overzijde probeert Riemens het met een ver schot, dat het doel scheert. Laurens wordt nog juist den bal ontnomen als hij deD laatsten back wil passeeren. Het wil in de voorhoede van Ter Neuzen niet lukken, het goede schot ontbreekt, en bij een opdringen van Hero kan de verdedi- ging van Terneuzen den bal niet voldoende wegwerken, waarvan een der spelers van Hero profiteert en Dooms het nakijken geeft 1 2. Thans gaat Hero, die een tijdlang met drie achterspelers heeft gewerkt, weer tot nor- male opstelling over en een aanval van hun gaat door buitenspel te niet. Een onverwacht schot van Kouwijzer komt hard tegen den bovenlat. Een centimeter lager en Terneuzen zou den stand gelijk ge- maakt hebben. Kouwijzer lost nogmaals een schot op net doel van Hero, de keeper, die uitgeloopen is, mist maar Laurens heeft hierop niet gerekend kan den bal niet bereiken en de keeper van Hero grijpt nog juist op tgd het leder. Weer volgt een algemeen protest als een der spelers van Hero een overtrading in het strafschopgebied begaat, maar de scheids reehter beduidt dat men verder moet spelen. De tijd verstrijkt meer en meer, Terneuzen zet er alles op om geljjlk te maken en Hero verdedigt weer in versterkte opstelling. Buiten het strafschopgebied krijgt Ter neuzen een vrije trap te nemen. Van de Wege gaat naar voren, doch ditmaal is hij niet zoo fortuinlijk als de vorige maal. Een comer is slechts het resultaat en deze brengt geen wrjziging in den stand. Wegens al te vurig spel doet de scheids rechter een speler van Hero en Terneuzen het veld verlaten. Nog zijn eenige oogenblikken te spelen en weldra klinkt dan ook het eindsignaal. Na tegen afloop heeft Terneuzen geprotesteerd niet-toekennen der twee straf- met het schoppen. Deze zijn daarop genomen het resultaat, dat de eerste in een doelpunt werd omgezet en de tweede werd naast ge- schoten. SASSCHE BOYS—HULST 1—1. Dat de wedstrjjld tusschen deze beide clubs de ,,big"-match en de ,,wedstrijd van den dag" in afdeeling A zou zijn bewees de on- gewone belangstelling welke er voor bestond. Circa 6 700 toeschouwers waaronder een kleine 200 Axelsche supporters, stonden om het lijntje toen scheidsreehter P. Koster liet tossen. Beide ploegen telden 1 invaller. Het begin was zenuwachtig en weldra teekent zich het spel af in enthousiasme eenerzijdsch en meerdere routine en bal-contr61e aan de zijde der bezoekers. Hulst is aanvankelijk iets sterker maar Acke, de sympathieke Sassche aanvoerder, retoumeert onophoudelijk, geas- sisteerd door de jeugdige 15-jarige doelman der Boys. De Sas-aanvallen zijn aanvankelijk niet gevaarlijk en aan de zijde van Hulst strandt dan een aanval op buitenspel. d'Hooge schiet over het doel der gastheeren en Maas weet dit niet te verbeteren. De kleine rood- wit-blauwe keeper is erg handig. In deze periode behandelt de Sassche spil Stouthamer het leder met ongeoorloofde ledematen en dit bezorgt Hulst de leiding uit een hiervoor toe- gekenden strafschop 01. De gastheeren pakken nu harder aan, doch Cattoir stopt een prachtig schot op twijfelachtige wijze op (of achter) de lijn. De scheidsreehter heeft ech ter niets ongewoons geconstateerd. Sas drukt hare meerderheid uit in eenige corners waar van eCn bijna een doelpunt opleverde. Dan is het woord weer aan de blauwgelen, doch de Sassenaren komen er steeds beter in. De linksbuiten Neyt, hoewel op halve kracht spe- lende, geeft zeer fraaie voorzetten en laat mooi vlug vleugelspel zien. Renique wordt hierdoor menige kans geboden maar een •zijner schoten millimetert naast het Hulst- doel. De Sassenaren worden steeds sterker en het is nu uit met de aanvankelijke meer derheid der blauw-gelen. De tricolore's geven door him grootere geestdrift Hulst niets meer toe. Cattoir redt eenmaal schitterend en Freijser op de linksbackplaats redt ten koste van een corner. De kleine Sassche keeper doet zijn werk goed als Hulst af en toe aan- valt. Eenige vlugge aanvallen wederzijdsch waarbij de beide doelmannen prachtig redden en de rust breekt aan. De tweede helft begint met eenige vrije schoppen wegens te vurig spel. Daarna stran- den Sassche aanvallen op buitenspel en ont- staat eenmaal een hoekschop als algemeen voor een strafschop bij de Hulstersche ver- dediging wordt geappelleerd. Het is nu ge- heel uit met het overwicht van Hulst. De Sassenaren zijn verreweg het grootste gedeelte van de tweede helft veel sterker. Als Cattoir t nauw wordt gebracht belandt de bal achter de doellijn. De Hulst-aanvallen worden door Acke en Asselman gemakkelijk onder- schept. De kleine keeper doet zijn werk met veel bravour en onder applaus. De rood-wit- blauwen zijn echter het meest in den aanval. Bij een comer kopt Renique schitterend over Als de bal in het beruchte gebied van Hulst is neemt de heer Koster eenige eigen- aardige beslissingen, o.a. t.o.v. een bal die niet over de lijn was en waarvoor hij den Hul- sterschen doelman, na ten onrechte gefloten te hebben, gewoon liet uittrappen. Verschillende zijner beslissingen ontlokten aan het publiek geloei en afkeuring wat niet be- paald sportief kan genoemd worden. Tal van vrije schoppen ontsieren het spel. Josiassen wordt bij Hulst door Freijser vervangen en deze speler ziet al aanstonds meerdere vrije schoppen tegen zich toegekend. De druk op het Hulstdoel wordt steeds sterker. Plotse- ling maakt Renique zich vrij en passeert met een prachtig schot van grooten afstand Cat toir 11. Alles joelt en bruit van blijdschap. Vooral in het sterk vertegenwoordigde Axel sche kamp herleeft de hoop. De Sassenaren blijven stukken in de meerderheid. Michielsen schiet in de verstrijkende minuten hard tegen de' paal maar het Hulstersche doel wordt tel kens voor een tweede doorboring behoedt. De scheidsreehter houdt bovendien de teugels erg strak en het spel wordt zeer vaak door zijn fluitje onderbroken. Af en toe is het spel dan ook tamelijk forsch. De tijd nadert, de spanning stijgt, eenmaal heeft Koster nog gefloten als een Sassenaar allien voor Cat toir staande den bal voor het maken kreeg, maar er komt geen wijziging meer in den stand. Een gelijk spel hetwelk voor Hulst juist voldoende was om het kampioenschap binnen te halen was voor deze vereeniging voldoende en gaf reden tot juichen in het kamp der blauw-gelen. Een kleine Sassche overwinning had de ver- houding o.i. zuiverder weergegeven. Vooral in de tweede helft domineerden de Sassche tricolore's gedurig. Het is wel teekenend dat de laatste wed- strijden der leidende clubs in onze 3e klasse- afdeeling de beslissing moeten brengen. Een bewijs dat het er in den strijd om den titel zoowel in het Axelsche als het Hulstersche kamp heeft gespannen! VLISSINGEN II—AXEL 0—1. Axel toog voor de laatste maal in dit sei- zoen, gehandicapt door een tweetal invallers voor Borgt en Koekkoek naar de rood-witte Vlissingers. Dit elftal heeft de reputatie op eigen veld bijzonder sterk te zijn, hetgeen be- wezen werd door de sprekende overwinningen op Hulst en de Sassche Boys. Deze uitreis werd dus eenigszins als gevaarlijk aange- merkt en dat temeer nu de Oranje-zwarten absoluut niet mochten verliezen om hun kans te behouden. Deze kans hing echter aan een dun draadje, omdat ook de Sassche Boys als overwinnaars uit het krijt moesten treden, hetgeen zooals bekend is, niet geschiedde. Scheidsreehter Vriens leidae dezen wed- strijd op zeer verdienstelijke wijze. De toss werd door de rood-witten gewonnen en er is nog maar kort gespeeld als Axel een hoek schop krijgt te nemen, gevolgd door een vrije schop welke door Verstraten wordt gegeven. Beiden leveren niets op en Vlissingen is dan geruimen tijd sterker, in welke periode Van de Velde een prachtige kopbal op zeer ver dienstelijke wijze weet te stoppen. Als onge- veer een 35 minuten is gespeeld neemt de jeugdige Gans het leder mede en wordt de bal als het ware in het rood-witte doel ge dreven 01. Na wederzijdsche aanvallen brak de rust aan. Na de thee zijn de Axelaren gedurig in den aanval, waarna de strijd weer meer en meer een gelijk opgaand karakter krijgt. Aan beide zijden wordt met veel bravour verdedigd. De beide backstellen en de doelverdedigers zijn in uitstekende conditie en de cijfers geven dan ook een volkomen duidelijk beeld van de ver- houding in het veld. Twee aanvalslinie's die niet in staat waren veel doelpunten te maken. Comers aan weerszijden leveren niets op en als de tijd meer en meer gaat verstrijken zet Axel de tanden op elkaar om te houden wat het heeft, hetgeen met den noodigen tact en zonder groote moeite gelukt. Als de scheidsreehter dezen laatsten com- petitie-wedstrijd der oranje-zwarten, die een zeer vriendschappelijk en spannend karakter droeg, affluit boekt Axel zijn 9de overwin ning in dit seizoen. Door den uitslag van den wedstrjjd te Sas van Gent blijven de oranje-zwarten evenwel voorgoed de tweede plaats bezetten. Het resultaat is eervol, doch de verwachtingen van de honderden supporters der Axelaren zijn eenigszins teleurgesteld. A.s. Zondag zullen onze stadgenooten in Vlissingen andermaal de v.v. „Vlissingen" gaan bekampen om den K.N.V.B.-beker. Dit maal zal de strijd gaan tegen de kampioenen van de zusterafdeeling B die door de onzen voor de eerste maal in het veld in verband met hun eclatant succes zullen worden gehul- digd. Dit kan een leerzame partij worden. En het volgend seizoen... de derde maal, de goede keer voor de onzen! STOPPELDIJK H—KOEWACHT 2—2. De Stoppeldijksche reserves hadden gisteren in eigen huis Koewacht te bekampen. Beide partijen waren vrijwel even sterk, waardoor een gelijk spel de verhouding goed weergeeft. KAMPIOENEN. Hulst speelde te Sas van Gent tegen Sas sche Boys en wist het tot een gelijk spel (11) te brengen. Dit was voor Hulst juist vol doende om zich het kampioenschap van de 3e klasse A te verzekeren. Ook de andere gegadigde voor een plaats in de Tweede Klasse A is thans bekend. Door een 32 overwinning op Goes is n.l. Vlissin gen kampioen van de Derde klasse B. De eerste tweede klasser, die een greep mag doen naar een plaats in de Zuidelijke Eerste klasse is thans ook bekend, n.l. Juliana, welke door een 70 overwinning op Stan. Hendrik kampioen is van de Tweede klasse C. Ajax van Amsterdam is de eerste Eerste klasser, welke het kampioenschap binnen- haalde. Door een 81 overwinning op haar concurrente West-Frisia wist zij zich n.l. on- bereikbaar op de eerste plaats van Afd. I te vestigen. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE Zitting van 29 Januari 1932. De volgende zaken werden behandeld: J D. P., oud 32 j., landbouwer te Cadzand, werd ten laste gelegd dat hij op 1 December 1931 te Cadzand heeft weggenomen een kwi- tantie op zijn naam gesteld en geteekend Reinier van de Luister, waarin stond ver- meld dat hij aan R. van de Luijster 853,50 aan pacht had betaald, welke kwitantie toe- behoorde aan R. van de Luister. Eisch: 2 maanden gevangenisstraf. Mr. P. C. Adriaanse, verdacht's raadsman, acht het ten laste gelegde niet bewezen en vroeg vrijspraak. M. L., oud 36 j., gemeenteveldwachter te Duivend'ijke, werd ten laste gelegd, dat hij op 22 November 1931 te Duivendijke S. J. Gast heeft geslagen en gestompt. Eisch: 25 boete of 10 dagen hechtenis. M. C. v. D., oud 49 j., handelsagent te Mid delburg, werd beklaagd, dat hij in 1931 te Middelburg geldsbedragen van f 165,60, 30,10 en 39,70, toebehoorende aan de N.V. Gilda Caramel- en Toffeefabrieken, welke geldsbe dragen hij had ontvangen van de firma Ver- lindele Clereq te Ter Neuzen en J. R. Groot te Middelburg, heeft verduisterd. Eisch: 4 maanden gevangenisstraf. A. J. C., oud 20 j., werkman te Hontenisse, werd verdacht, dat hij op 11 October 1931 te Hontenisse J. A. F. Hermans heeft geslagen en gestompt. Eisch: Ter beschikking stelling der Regee- ring. De kantonrechter te Middelburg veroor- deelde M. A. v. A. te Ter Neuzen tot f 3 boete subs. 3 dagen hechtenis wegens het venten zonder vergunning te Middelburg. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Strafzittingen van 19 en 26 Jan. 1932. Veroordeeld wegens overtrading: Motor- en Rijwiel Reglement. P. v. K., Hulst, 15 of 10 d. h.; E. F. S„ Westdorpe, 2 of 1 d. h.; F. v. d. V., Zaam- slag, /2 of 1 d. h.; P. G. G. Z„ Sluiskil, f2 of 1 d. h.; F. H. v. d. P., Ter Neuzen, 1 of 1 d. h.; C. L. v. d. W., St. Jansteen, 5 of 3 d. h.; P. W., Selzaete, 1 of 1 d. h.; J. S., Goes, /5 of 3 d. h.; F. H., Deume, 15 of 10 d. h.; C. d. B., Axel, /3 of 1 d. h.; J. v. D., Hoek, 0,50 of 1 week tuchtsch.; E. J. A. F., Ledeberg, /5 of 2 d. h.; B. d. R., Selzaete, 2 of 1 d. h.; C. S., Zaamslag, /I of 1 d. h,; C. S., Sas van Gent, 5 of 3 d. h.; C. F. V,, Bouchaute, /I of 1 d. h.; B. C. d. S., Asse- nede, 2 of 1 d. h.; J. V., Ter Neuzen, /2 of 1 d. h.; J. M„ Bouchaute, /3 of 2 d. h.; W. C. P. L., Sas van Gent, 1 of 1 d. h.; C. M. v. H., Middelburg, /6 of 3 d. h.; J. J. K., Ter Neu zen, /lof Id. h.;C. d. R., Bergen op Zoom, 6 of 3 d. h. Alg. Politieverordening Ter Neuzen. P. K., ontslag rechtsverv. Art. 453 W. v. S. C. M. S., Ter Neuzen, 3 d. h. VERGIFTIGING VAN RUNDEREN. Bij den veehouder De Lange te Schagerbrug zijn enkele koeien gestorven en verscheidene dezer emstig ziek geworden. De verschijnse- len wezen op arsenicumvergiftiging en inder- daad werden sporen van het vergif aangetrof- fen. In een partij ingekuild gras, dat reeds voor direct gebruik op het erf aanwezig was, is bij onderzoek door de Rijksseruminrichting arsenicum aangetroffen. STICHTING „EBEN HAeZER" FAILLIET VERKLAARD. De Amsterdamsche rechtbank heeft het faillissement uitgesproken van de stichting van christelijke tehuizen voor ouden van dagen ,,Eben-Haezer". De tehuizen zijn ge- vestigd in verschillende plaatsen van ons land. EEN STUK HOUT OP DE RAILS. Donderdagavond omstreeks zeven uur is op het rangeerterrein bij Kattenburg te Amster dam een stuk hout op de rails gevonden. Aan vankelijk meemde men, verband te moeten leggen met de pogingen om treinen te doen ontsporen. Bij een nader onderzoek is even wel gehleken, dat dit stuk hout diende voor het doen stoppen van rangeerende wagens. Men meent te mogen aannemen, dat men in dit geval, ondanks het feit, dat het stuk hout gevonden is op een plaats, waar het niet thuis hoorde, niet met kwade trouw te doen heeft. DE VERDUISTERING TE TILBURG. Enkele dagen geleden is de ontvluchting gemeld van den 45-jarigen C. J. v. H., pro- curatiehouder aan de twemerij en ververij Broekhoven te Tilburg, met medeneming van een belangrijk bedrag aan geld. Op verzoek van de Tilburgsche politie is H. in Belgie aangehouden en door de Belgische justitie uitgeleverd. Hij is naar de strafgevangenis /te Breda overgebracht. Verder is gearresteerd, terwijl hij 's avonds in het safe Modeme op den Heuvel te Tilburg vertoefde, W. v. d. H., een Duitscher, werk- zaam op dezelfde twemerij. Hij wordt er van verdacht, v. H. herhaaldelijk geldsommen te hebben afgeperst. Het totale verduisterde be drag is ongeveer 16.000. De verduistering liep over een vrij lang tijdperk. Van het bij de. vlucht meegenomen geld is niets over ge- bleven. Ook v. d. H. is ter beschikking van de justitie gesteld. IN DE TURMACFABRIEK ZIJN 1650 GESTOLEN. De leden van het inbrekersgilde, die in den laatsten tijd Nijmegen zeer onveilig maak ten, hebben Zaterdagnacht een goeden slag geslagen. Toen des morgens het personeel van het bijkantoor van de Turmacfabrieken aan de Wiemerbroeckstraat hoek Van Oldenbame- veldstraat op kantoor kwam, ontdekte men dat in den nacht was ingebroken. De dieven hadden aanvankelijk getracht binnen te drin- gen door een kelderdeur' met een breekijzer te forceeren. Deze poging mislukte echter, doordat de deur met twee sloten afgesloten was. Hiema hebben de indringers vier mi- ten vemield en slaagden er daardoor in het kantoor binnen te komen, waar zij alles over- hoop haalden en een ijzeren geldkist open- braken. Hiemit werd een bedrag van 1650 ontvreemd. Met achterlating van het breek- ijzer zijn de inbrekers daarop vertrokken. Het onderzoek, dat de rechercheurs direct na de ontdekking instelde, heeft tot nu toe nog geen resultaat gehad. DE SCHATOPGRAVINGEN TE Z A AN DAM. B. en W. van Zaandam hebben in hun ver- gadering van Vrijdag, overeenkomstig het verzoek van de clairvoyante, madame Sylvia, toestemming verleend, dat de opgravingen naar de zoogenaamde verborgen schat op of in den omtrek van de oude begraafplaats op- nieuw zullen plaats hebben. GASBEDWELMING TE TILBURG. Te Tilburg heeft zich een ernstig geval van gasvergiftiging voorgedaan. Het kinderloos echtpaar de Nijsv. d. Broek, wonende van Grobbendonkstraat, beiden werkzaam op een schoenenfabriek, waren 's morgens niet op het werk verschenen. Gedurende den schaft- 1 tijld gingen vrienden naar het huis, waar zij de deur gesloten vonden. Bij het openen van de brievenbus namen zij een sterke gaslucht, waar. De politie drong het huis binnen, en vond het echtpaar bewusteloos te bed. In den kelder werd een groot lek in de gaslei- ding ontdekt, waardoor het uitstroomend gas het geheele huis kon vullen. Met zuurstof- apparaten probeerde men de levensgeesten op te wekken, wat na een half uur bij de vrouw gelukte. Zij werd per auto naar het zieken- huis vervoerd. Toen de man na drie uren nog niet tot het bewustzijn was weergekeerd, heeft men hem eveneens naar het ziekenhuis vervoerd, waar de pogingen, hem door mid- del van kunstmatige ademhaling weer tot be wustzijn te brengen, werden voortgezet. Men vreest voor zijn leven. De Nijs en zijn vrouw zijn ongeveer 30 jaren oud. Zij zijh later beiden overleden. DE KETEL VAN DE STANFRIES IV? Men meldt uit Enkhuizen: Het rijksbetonningsvaartuig van Enkhuizen heeft bij het opnemen van de wraklichten op de plaats waar de Stanfries IV is vergaan, een wrakstuk getroffen dat twee meter boven den zeebodem uitstak. Zeer waarschijnlijk is dat de vermiste stoomketel van de Stan- fries IV, waamaar men tot nog toe tever- geefs heeft gezocht. EEN WISSELLOOPER OVERVALLEN. Vrijdagnamiddag omstreeks halfvier heeft te Helmond midden in de stad een brutale roofoverval plaats gehad. Op dat uur liep de 63-jarige wissellooper Van Brigt, in dienst bij de Geldersche Credietvereeniging te Hel mond, door de Veestraat, toen nabij cafe Spierings plotseling een tot dusver onbekend gebleven persoon hem in den rag aanviel. De aanrander ontrukte den looper een ak- tentasch inhoudende een bedrag van f 1230, hoofdzakelijk bestaande uit bankpapier en zilverbons. De dader vluchtte met deze tasch "m den naast deze straat gelegen cafCtuin, waar hij aan het oog van zijn achtervolger wist te ontsnappen. Later is gebleken, dat hij bij de woning van den burgemeester werd opge- wacht door een persoon met een fiets. Samen is het tweetal toen op een fiets weggereden, in welke richting is nog niet bekend. Spoedig werden in alle richtingen onder- zoekingen ingesteld, doch tot dusver zonder resultaat. Alle omliggende plaatsen alsmede de grenstations, zijn bewaakt. Het signale- ment dat van het tweetal wordt opgegeven, is zeer vaag. Volgens dit signalement droeg de aanrander een bruine overjas met zwarten deukhoed, terwijl de ander een lichte regen- jas met pet op had. KNOEIERIJ MET EEN UITVOER- CONSENT? Tegen den exporteur van uien op het eiland Tholen is een vervolging ingesteld op ver- moeden van knoeierij met een consent voor uitvoer van uien, meldt men aan de „N. R. Crt.": Dit consent was afgegeven voor den uit voer van uien van eerste kwaliteit en naar beweerd wordt, heeft de betrokken exporteur op de markt te Antwerpen een partij uien van inferieure kwaliteit verhandeld, gedekt door het consent, dat door den bevoegden contro- leur afgegeven was voor een product van prima kwaliteit. SMOKKELARIJ VAN EEN MENAGERIE. Een niet alledaagsche poging tot smokke- larij heeft dezer dagen aan de grens bij Bent- heim plaats gehad, meldt de „Tel." Met een der nachttreinen werden uit Nederland twee kisten levende apen naar Duitschland uitge- voerd. Bij de visitatie meende een douane- ambtenaar, behalve het geschreeuw der apen een geluid afkomstig van vogels waar te nemen. De kooien werden aan een nader onderzoek onderworpen, waarbij bleek, dat beide voor- zien waren van dubbele bodems, waartusschen zich niet minder dan 200 levende papegaaien bevonden. Daar de invoer van papegaaien in Duitsch land nog steeds verboden is, meende een Nederlandsch handelaar er iets op gevonden te hebben. De doaune heeft de geheele zending in be- slag genomen. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR Z.-VLAANDEREN TE TER NEUZEN. In de week van 18—25 Januari werd bij het bureau der Kamer aangifte gednan van de volgende inschrijving Naaml. Venn. ,,Breskens", Berskens, De Hullustraat 23, koopen, vervoeren, bewerken en verkoopen van garnalen, visch en andere producten. Bedrijfsleider P. J. Notebaart, Breskens. G. Zieverink te Rotterdam, comm.; H. van Dugteren te Rotterdam, comm.; Dr. J. G. Ramaker te Breskens, comm. Maat- schappelijk kapitaal f 5000, waarvan geplaatst en gestort 2000. COOPKRATIEVE VRUCHTENVEILlNtu „ZEEUVVSCH-VLAANDEREN" G.A. TE TER NEUZEN. Veiling van 29 Januari 1932. Goudreinetten 13 tot 23 ct.; zure Bellefleur 9 tot 13 ct.; zoete Champagne 10 tot 14 ct.; Kleiperen 9 tot 12 ct.; Prei 3 tot 10 ct.; Sprui- ten 2 tot 7 ct.; Witlof 8 tot 10 ct.; Uien 10 ct.; alles per K.G. Wortelen f 2 tot 2,60 per 100 K.G. Savooije kool 2 tot 4 ct.; Roode kool 3 tot |k5 ct.; Knolselderij 2 tot 4 ct.; alles per stuk. Snijtulpen 8 tot 10 ct.; Snijselderrj 3 ct.; per bos. Eeieren /3,60 per 100 stuks. Voor slechte spijsver- tering en verstopping zijn Foster's Maagpil- len het middel bij uit- nemendheid. Zij pur- geeren niet heftig, doch werken zacht en zonder krampen. Houdt steeds een flacon bij de hand. Atom oerkrijgbaar a f 0.65 p. flacon. Te Ter Neuzen Dg Firma A. van Overbeeke Leums, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 (lngez. Med.) TER NEUZEN. (Nadruk verboden.) Huwelijks-voltrekkingen. 28 Jan. Jacobus Geers, oud 27 j., jm. en Maaike Elisabeth Dooms, oud 19 j., j.d. Geboorten. 23 Jan. Lea Marie, d. van Oscar Cooman en van Irma de Deijne. Pieter Arie Albert, z. van Maarten Klok en van Carolina Wilhelmina Jacoba Merle. 27 Jan. Maria Jo hanna Catharina, d. van Teunis Smit en van Pieternella Adriana van Driel.. 28 Jan. Adriana, d. van Daniel Marinus Ollebek en van Jacoba Anthonia de Feijter. Overlijden. 24 Jan. Alouisius Fronciscus de Bruijn, oud 35 j., echtg. van Feijgtje Harms. Maria D'haene, oud 64 j., echtg. van Johannes Leonardus Goethals. 27 Jan. Helena de Blaeij, oud 81 j., wed. van Jacobus van Doeze- laar. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: H. van de Vosse, officier Leger des Heils, Donze-Visserstraat 61, van Sneek. M. M. Warmenhoven, officier Leger des Heils, Donze-Visserstraat 61, van Eindhoven. F. Alfonso, fabrieksarbeider, Fabrieksstraat 17 (Sluiskil), van Willebroeck (B.), ambts- halve. M. M. van Denderen, dienstbode, Nieuw- straat 60, van Graauw en Langendam. P Dessi en gezin, monteur, Oostkade 16, (Sluiskil), van Sas van Gent. M. E. Verbruggen, dienstbode, Markt 25, van Boschkapelle. M. J. Selis, dienstbode, Schuttershofweg 4, van Westdorpe. S. Dekker, dienstbode, Lange Kerkstraat 45, Middelburg. M. G. Boije, zonder, Steenkamplaan 83, van Schiedam. C. M. M. Aertssens, zonder, Axelschestraat 121, van Ginneken en Bavel. Vertrokken: P. A. Galle en gezin, bouwkundige, Van Steenbergenlaan 14, naar Haarlemmermeer. P. van Aalst en gezin, sleepbootkapitein, a.b., Noordstraat 2, naar Dordrecht. M. Sturm, dienstbode, Scheldekade 25, naar Hilversum. A. J. J. Riemens en gezin, werkman, Klaas- senstroat 25, naar Sas van Gent. C. H. Meeusen, coiffeur, Kersstraat 2, naar Borssele. TER NEUZEN. Zaterdag werd alhier in het hotel ,,Du Com merce" door den architect L. de Bruijne aan- besteed: het bouwen van een woonhuis in den Sluispolder aan het kanaal. Hiervoor werd ingeschreven als volgt: Eerste perceel, metselwerk: R. van Wiemeersch en E. Verstraete te Axel, 1324,78; Gebr. de Wagenaere te Sas vein Gent, /1248; A. W. Nieuwelink en B. Lants- heer te Hoek, 1179; Gebrs. Moens te Hoek, 1054; C. J. de Waele te Axel, /1120; M, W. Nieuwelink te Hoek, /1079; M. Wagenaar te Ter Neuzen (Driewegen), /1024; Gebrs. M. A. de Bruijne te Zaamslag (Othene), /994; P. de Rooij te Boschkapelle, 963 (gegund). Tweede perceel, timmerwerk: W. C. de Feijter te Hoek, /990; F. Romegn- sen te Ter Neuzen, /898; A. D. Kaijzer te Zaamslag, 875; P. van Hermon te Hoek, 850; F. Haers te Philippine, 825; J. de Krg- ger te Zaamslag, /794; P. Hamelink te Hoek, /792; A. J. van Minnen te Ter Neuzen, f 730; C. van Meerendonk te Ter Neuzen, 630 (ge gund). Derde perceel, loodgieterswerk M. Wieland te Hoek, 27,50; J. Kool en Zn te Sluiskil, 23 (gegund). Vierde perceel, glas- en verfwerk: A. J. Jurrij te Hoek, 182,50; A. J. Kiel te Hoek, 178; P. C. Moens te Hoek, 170; D. R. Riemens te Zaamslag, /160; J. J. Hangoor te Ter Neuzen, f 146; L. Dekker te Hoek, 133 (gegund). Massa: Gebr. de Wagenaere te Sas van Gent, /2251; A. W. Nieuwelink en B. Lantsheer te Hoek, /2084; S. van der Hooft te Sluiskil, 2021; P. van Hermon te Hoek, 2020; M. Wagenaar te Driewegen, f 1924; Gebrs de Bruijne te Othene, 1899. Perceelen 1 en 2 gecombineerd F. Romeijnsen te Ter Neuzen, f 2077. Perceelen 2 en 3 gecombineerd: A. J. van Minnen te Ter Neuzen, 765. Perceelen 2, 3 en 4 gecombineerd: P. van Hermon te Hoek, /1015; A. J. van Minnen te Ter Neuzen, 905. 4 Februari. ZAAMSLAG. Openbare vergadering van de Chr. Bewaarschool. AXEL. Veiling woon- en winkelhuis. Nota- ris Fanoy. TER NEUZEN. Filmvoorstelling Alg. Ned. Bouwarbeidersbond in h'et Luxor-Theater. (Buiten verantwoordelgkheid der Redactle.) ONHOUDBARE TOESTANDEN OP SLUISKIL. Een ieder, die Sluiskil van nabiji kent, zal met de ligging op de hoogte zijn, en weten dat het gros der bewoners onder de gemeente Ter Neuzen wonen. Dat daar ook wonen de personen die vooraan gaan, als er wat moet gedaan worden. Vlak aangebouwen ligt Stroodorp, ge meente Westdorpe, over het kanaal een buurt van Axel. Het spreekt van zelf, dat die drie wijken, in zijn geheel Sluiskil wordt genoemd. Dat de inwoners zich een gevoelen in alles. Trouwens de bevolking gaat hier alien naar de kerk, de kinderen alien naar school, ze winkelen hier, als er soms feest is of kermis, ze feesten samen en als er verdriet is: ze treuren samen. Toen hier op het eind van verleden jaar door den Edel Achtb. heer Burgemeester van

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 3