ALGEMEEN NIEUWS- F.N APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. EEN DAG RIDDER r&Asmnm No. 8791 WOENSDAG 27 JANUARI 1932 72e Jaargang. BINS ENLAND. FEtrHLETON. BUITENLAND, bse; door K. R. G. BROWNE. BESCHERMIN GSMA ATREGELEN he! beste fe geven. "Qll eenig op de wereld a. itftfUlnfiiB NEUZENSCHE CO U RANT iRONNEMENTsrRlJS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen per post f 1.80 per 3 maanden Brj voor uitbetaling fr. per post /6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonneroenten voor het buitenland alleen brj vooruitbetaling. tJitgeefsterFimia P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer 0,20 Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien brj regelabonnement tegen vermtnderd tanef, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst 6en dag voor de ultgave. DIT BLAB VERSCHIJNT IEDEREN MAA NDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. BAKKERSNACHTARBEIDi De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt de aanvrage van HENDRIR JACOBUS BEVELANDER, om vergunning tot het verrichten van bak- kersarbeid tusschen 8 uur des najniddags en 6 uur des voormiddags in het perceel Baan- dtjk 77 aldaar. Op Zaterdag 27 Febr. 1932, des voormid dags om 10 uur, zal in het gemeentehuis gelegenheid bestaan, om ten overstaan van den Burgemeester bezwaren tegen de aan vrage in te brengen. Daarbij worden zoowel de aanvrager, als zij die bezwaren inbrengen, in de gelegenheid gesteld zich naar aanleiding van deze bezwa ren mondeling en schriftelijk te verklaren. Zoowel de aanvrager, als zij die bezwaren inbrengen, kunnen gecjurende acht dagen"voor het bovengenoemde tiijldstip ter secretarie der gemeente van de terzake ingekomen schrif- turen kennis nemen. Ter Neuzen, 27 Januari 1932. De Burgemeester voomoemd, J. HUIZINGA. GEBRUEKT MEER HARING! Het hoofdbestuur der Reedersvereeniging voor de Nederlandsche haringvisscherij heeft zich schriftelijk tot burgemeester en wethou- ders van alle Nederlandsche gemeenten ge- wend met verzoek, hunne medewerking te verleenen aan een door genoemd hoofdbe stuur ingediend plan tot vermeerdering van het haringverbruik. Na er op te hebben gewezen, dat een der oudste en belangrijkste nationale bedrijven, de Noordzeeharingvisscherij, in buitengewoon moeilrjke omstandigheden verkeert, doordat de haring tengevolge van de verminderde koopkracht in Midden- en Oost-Europa ver beneden kostprijs moet worden verkocht en nog afgewacht dient te worden of zelfs tegen de huidige abnormaal lage prijzen de voor- raad zal zijn geruimd voor het begin van de nieuwe teelt (Mei/Juni 1932), wordt een plei- dooi gehouden voor het opvoeren van het verbruik van haring in ons eigen land, waar- door het Nederlandsche visscherrjbedrijf goed- deels onafhankelijk zou worden van het bui tenland. Nu de werkloosheid nog steeds toeneemt en het rijk en de gemeenten duizenden uitgeven aan ondersteuning van werklodzen, meent voornoemd hoofdbestuur een mogelijkheid te zien, een aantal betrouwbare werkloozen, met geschiktheid om tot haringverkooper te worden opgeleid voor het distribueeren van Hollandsche haring, aan de steunverleening te onttrekken, door hen met den verkoop van haring in hun omgeving te belasten, waarmee brj eenig serieus werken gemakkelijk /25 a 30 per week kan worden verdiend. Voor op- leiding tot haringverkooper, propaganda en controle wordt door de Reedersvereeniging gezorgd. i Met medewerking van Burg, en Weth. wordt gevraagd, de aspirant-haringverkoo- pers door het Burgerlijk Anmbestuur of cri- sis-comite in het bezit te stellen van driewie- lige bakfietsen, waarmede zij hun omgeving zouden moeten afreizen. Hetbestuur is van meening, dat het geen twijfel lijdt of het haringverbruik onder de bevolking zal toenemen, indien op deze wijze de gelegenheid geboden wordt om goede en goedkoope Hollandsche haring en bokking te verkrijgen. 46) (Vervolg.) De deur ging open en de eerwaardige figuur van den butler kwam de kamer in. ,,Dr. Bunting aan de telefoon, Sir Walter. Hij moet u onmiddellijk spreken" ,,Wel ja... wel ja," zei Sir Walter ongeduldig. ,,Zeg hem dat ik bezig ben. ,,Dr. Bunting zegt, dat 't over een dringende aangelegenheid is, Sir Walter ,,Ga toch even zelf, Walter," ried Lady Bellerby. ,,Misschien heeft Horace ook een theorie. Hij beschikt zoo nu en dan over... over een formidabele fan- tasie." Sir Walter verbeet een waarschijnlijk niet zeer complimenteuse opmerking over de fantasie van zijn zwager, zuchtte lang en diep de moedige zucht van een krachtig man, die zich door omstandig heden genoodzaakt ziet tusschen louter imbecielen te leven en wandelde waar- dig en kalm de kamer uit.. Lfidy Beller by ging naar het raam en keek naar bui- ten. Haar wenkbrauwen waren na- denkend gefronst en de vingers van haar rechterhand betokkelden onrustig het spiegelglas. Zoo verliepen een paar mi- nuten. Opeens werd de deur openge- gooid en kwam Sir Walter met groote lange stappen, die iets van vreugdespron- gen weg hadden, de kamer weer in. Sarah", riep hij uit. Ze heben 'em!" Lady Bellerby keerde zich om en be- TARWEWET EN M EELIMPORT. De invloed van de invoering der Tarwewet op den invoer van buitenlandsch meel (welke thans alledn nog is toegestaan voor indus- trieele doeleinden, benevens tot 7% van hun omzet voor de bakkers) is zedr duidelijk af te lezen uit de statistische cijfers: Gedurende het tijdvak 1 Augustus31 December (de bepalingen werden n.l. in den loop van Juli van kracht) werd ingevoerd 18.000 ton buitenlandsche bloem, tegen 78.000 ton in dezelfde periode van het jaar daarv66r, een vermindering dus met 77 of ruim drie vierde deel! Het sterkste had te lijden de invoer uit de Ver. Staten, welke n.l. in genoemde periode terugviel van 63% op 7 millioen K.G. dat is dus tot weinig meer dan het tiende deel van dezelfde 5 maanden van 1930. Gemeld wordt: Maandag kwamen te 's Gravehhage verte- genwoordigers van verschillende industrie- takken, die door den abnormalen invoer van buitenlandsche goederen in hun bestaan be- dreigd worden, bijeen, teneinde te overwegen wat er zou kunnen geschieden ter bespoedi- ging van toepassing der maatregelen in de Contingenteeringswet voorzien. De vergadering was verontrust door de ab- normale stijging van den invoer, welke de De- cember-statistiek demonstreert, terwijl tot nu toe, behoudens voor den invoer van vleesch, geen enkele contingenteeringsmaatregel is genomen. Algemeen was men van oordeel, dat ten deze de contingenteeringscommissie geenerlei verwijt treft, integendeel werd de ijver, waar mede deze commissie zich van haar taak kwijt in hooge mate gewaardeerd. Uit de vergade ring bleek, dat men in de kringen der belang- hebbenden ook ernstig verontrust is door de toenemende activiteit van het departement van buitenlandsche zaken, welke zich nog on- langs gedemonstreerd heeft in de afsluiting van het bekende protocol met Belgie. Men was van meening, dat door deze een soort- gelijke overeenkomsten de door de volksver- tegenwoordiging gewenschte uitvoering van de Crisis-iinvoerwet emstig wordt bedreigd. Uit de op de vergadering vertegenwoordigde bedrijfstakken, met name de ijzergieterijen, band- en veter,Industrie, wollen stoffenindus- trie, katoen- en linnenindustrie, tapijt- en cocos-industrie, kleedingindustrie, Jute-indus- trie, tricotage-industrie, schoenenindustrie, kistenfabrieken, aardewerk-, glas- en porce- leinindustrie, tegelfabrieken, electrische appa- ratenindustrie, houtindustrie, katoenen- en wollendekenindustrie enz., werd een comite benoemd, waarvan de publicatie der samen- stelling zeer binnenkort kan worden tegemoet gezien. Het secretariaat van het comity werd opge- dragen aan mr. H. A. J. H. Franses, Lange Voorhout 19 te 's Gravenhage, telefoon 117270 TWEE ANONIEME BRIEVEN INZAKE DE SPOORWEG-„AANSLAGEN". In verhand met de spoorweg-,,aanslagen" (het woord is van de justitie) van de vorige week op de lijnen ten westen van Amsterdam, verneemt het Handelsblad, dat de politie dezer dagen het facsimile zal publiceeren van een dreigbrief, welke in October '31 aan den mi nister van Waterstaat was gezonden. In dezen brief werd gezegd, dat, „wie het christen- beginsel vertrapt, er ook de gevolgen van moet dragen"; en voorts: ,,Sneltrein Parijs Amsterdam gaat er uit; Matuschka 2": 't Is nooit geluk den schrijver te ontdekken en in- derdaad werd de vorige week 't eerst een lorrie op de rails geplaatst toen de Parijsche trein moest passeeren. Voorts kunnen we mededeelen, dat de direc- keek haar echtvriend oplettend. Sir Walter's gevoelsoppervlakte was door de een of andere mededeeling blijkbaar in heftige beroering gebracht, want zijn oogen puilden nog sterker dan anders uit en zijn breed, bleek gezicht glom van op- winding en voldoening. Hij had het uiter- lijk van iemand, die zich platzak waant en opeens in een vergeten hoekje een muntje ontdekt. „Wie hes^ft wie?" vroeg Lady Bellerby. Horace. Wat een buitenkansje Wat een buitenkansje Heeft iemand Horace Wat bedoel je toch, Walter?" ,,Precies, wat ik zeg. Horace heeft em. ,,Wie ..Cardinal natuurlijk. Hij zit in de garage." „Wie... Mr. Cardinal of Horace? En in welke garage Lady Bellerby zuchtte gelaten. ,,Doe me een genoegen, probeer wat vollediger in je mededeelingen te zijn. Horace heeft Mr. Cardinal gevangen ge nomen bedoel je dat Sir Walter beheerschte zijn opgetogen- heid met mannenmoed en legde zijn vrouw met het air van een onderwijzer, die een achterlijken leerling een dood- eenvoudig rekenkundig vraagstuk moet verklaren, het geval uit. Horace heeft die Cardinal met de Constable bij zich gevangen genomen. Cardinal zit op het oogen- blik opgesloten in Horace zijn garage en het wachten is nu op de politie." Lady Bellerby digereerde die veront- rustende mededeeling in stilte. ,,Hoe heeft Horace hem gevangen ge nomen vroeg ze dan. Blijkbaar heeft die Cardinal bij Horace aangescheld om te vragen of M) tie der spoorwegen de vorige week, na het eerste geval, een anoniemen brief ontvangen heeft, waarin geeischt werd het deponeeren van f 5000 ergens op de spoorbaan, anders zou een nieuwe aanslag volgen. Nauwkeurige plaats- en tijdsaanduidiin'g voor het deponee ren van het geld ontbrak en ook overigens droeg de brief bet kenmert door een warhoofd geschreven te zijn. Een en ander heeft de politie niets verder gebracht. Alle biels tangs de spoorbanen bij Amsterdam zijn nu opgeruimd en de bewa- king der I'ijinen blijft gehandhaafd en't spreekt vanzelf, dat in verschillende richtingen het onderzoek imet kracht wordt voortgezet. NED. HERV. KERK. Bedankt voor het beroep naar Wassenaar, door Ds. J. R. Slotemaker de Bruine, lid der Tweede Kiamer en oud-minister van Arbeid. De heer Slotemaker de Bruine blijft dus Ka- merlid en hoofdredacteur van ,,De Neder- lander". CONTINGENTEERING INVOER VAN VLEESCH. Het Nederl. Correspondentiebureau in Den Haag meldt: In de Staatscourant van heden zou een Kon. besluit verschijnen, houdende een besluit tot contingenteering van den invoer van versch rundvleesch en van bevroren vleesch. De invoer van beide artikelen zal voor het tijdvak 16 Januari tot 16 April 1932 mogen bedragen maximaal 60 pet. van hetgeen ge- middeld in de jaren 1928, 1929 en 1930 per kwartaal werd ingevoerd. Deze contingenteering is een uitvloeisel van de Crisisinvoerwet 1931. Zooals bekend, is een van de grondslagen dezer wet, dat de in voer uit verschillende landen afzonderlijk op gelijke wijze door de beperking zal worden getroffen, zoodat het meestbegimstigings- beginsel, zooals dit is neergelegd in de han- delsverdragen, op zuivere wijlze in toepassing wordt gebracht. Naar reeds in de pers is gemeld, heeft dezer dagen een bespreking plaats gehad met ver- t'egenwoordigers van de Deensche regeering en van de Deensche landbouworganisaties, waarbij door vertegenwoordigers van de Nederlandsche regeering over de voorgenomen maatregelen werd gecor fereerd. De abnormdle invoer van vieesch, welke sinds 1930 plaats heeft, was, zooals te begrij- pen is, de aanleiding, dat tot dezen maat- regel moet worden overgegaan; evenwel, naar ons ter oore kwam, niet eerder dan nadat ge- bleken was, dat vrijwillige. inperking van den uitvoer van versch vleesch naar Nederland van Deensche zijde onmogelijk was. Nederland heeft als regel een overschot aan rundvleesch, zoodat dit dan ook in nor- male jaren practisch hier niet werd inge voerd. De groote invoer van rundvleesch in 1930 en 1931 is niet het gevolg van oorzaken, die binnen onze grenzen hebben gewerkt, doch van veranderde buitenlandsche toestanden. De andere landen, waaronder Duitschlamd, verhoogden hun rechten sinds 1920 en 1930 steeds meer, en in September 1931 verlieten sommige landen, waaronder Denemarken, den gouden standaard met het gevolg, dat voor- al versch Deensch vleesch in groote hoeveel- heden, zonder dat op den prijs werd gelet, op de Nederlandsche markt werd geworpen. Een groote benadeeling van de Nederland sche veeteeit was hiervan het gevolg. Door het vaststellen van een contingent op de hier- boven gemelde wijze wordt, te meer daar de Nederlandsche vleeschvoorziening zeer ruim is, met de levensbelangen des land rekening gehouden. Met de buitenlandsche belangen is bij Horace mocht telefoneeren. Als ik je broer goed begrepen heb, is hij Cardi nal. niet je broer over de mat gestrui- keld en heeft het schilderij laten vallen. Horace zag t, herkende t, heeft den man naar de garage gelokt en hem daar opge sloten." ,,Hoe weet Horace, dat de man in quaestie Mr. Cardinal is? Hij heeft hem nog nooit gezien ,,Hij wist natuurlijk niet, dat hij Cardi nal heet. Maar de beschrijving, die hij van den man geeft, komt geheel en al overeen ofschoon hij zich blijkbaar wel vermomd heeft." ,,Maar waarom heeft hij bij Horace aangebeld Gezien de omstandigheden is dat het allerdomste, wat ,,Toeval. Puur toeval," genoot Sir Walter. „Een buitengewone tegenvaller voor hem," „Hm." overdacht Lady Bellerby luid* op. „Was Mr. Cardinal alleen .Blijkbaar wel," gaf Sir Walter met onverholen spijt ten antwoord. ,,Maar die vrouw, die hij bij zich had, zal wel niet veraf geweest zijn. En nu moet ik onmid dellijk weg. Ik mag geen oogenblik meer verloren laten gaan. Horace heeft dien man 't schilderij blijkbaar mee laten nemen naar de garage bedoel ik", ging Horace's zwager ondankbaar voort, „wat weer echt iets voor Horace is Van hem kun je altijd zulke dingen verwachten. Maar enfin. Schel jij even Saunders op en zeg hem, dat hij voor moet komen. Ondertusschen ga ik me verder aan- kleeden." ..Saunders is gisteren met vacantie naar huis gegaan, Walter. Je hebt't zelf goed- gevonden." ,,Ja ja. Ja ja," bromde Sir Walter uit z'n humeur, omdat hij door z'n eigen dat Aspirin in een der grootste che- mische fabrieken der wereld vervaar- digd wordt? Een dergelijke zich van haar ver- antwoording degelijk bewuste en *>p haar weVeldnaam bedachte firma zal natuurlijk steeds er naar streven, Vandaar ook dat Aspirin het resultaat van ernstige navorschingen is en Uw onbegrensd vertrouwen verdient. Let op den oranje band. Prijx 75 cti. (Ingez. Med.) zooveel mogelijk rekening gehouden door den invoer van 1930 tot zekere hoogte in het con tingent te betrekken. Importeurs, die om speculatdeve redenen extra hoeveelheden hebben ingevoerd, zullen niet mogen vergeten, dat zij zich hierdoor zelf schaden, aangezien bij de verstrekking van consenten hiermede rekening zal worden gehouden. Ten slotte mag niet onvermeld blijven, dat de Nederlandsche uitvoerhandel tengevolge van het verlaten van den gouden standaard door Denemarken en door belemmering van het deviezenverkeer emstige schade heeft ge- leden. JAPAN EN SJANGHAI. Een nieuw brandpunt in het conflict tus schen Japan en China vraagt schrijft de N. R. Crt. -onze aandacht. De heele kwes- tie krijgt daardoor een gevaarlijker aspect voor de buitenwereld. Niet het feit op zich zelf dat Japan oorlogs- schepen met landingstroepen aan hoord naar Sjanghai heeft gezonden heeft de andere zeemogendheden reeds tot ingrijpen te nopen. In 1927 heeft Engeland hetzelfde gedaan. In Maart van dat jaar hebben zelfs Engelsche en Amerikaansche kanonneerbooten het vuur geopend op Nanking, toen dit noodzakelijk was geworden om de daar gevestigde vreem- delingen, die in onmiddellijk lijfsgevaar waren geraakt, tegen plunderende Chineesche ben- den te beschutten. Niemand buiten de Chi- neezen heeft toen geprotesteerd. De vreem- delinigen te Nanking hebben zelfs gezamen- l'i'ikk een telegram van dank tot de Engelsche regeering gericht. Wanneer twee hetzelfde doen is het nog niet hetzelfde, zegt oude wijsheid. Dat kon ook weer blijken in dit geval. De Japanners hebben niet een zoo groote macht naar Sjang hai gestuurd om hun onderdanen tegen het Chmeesche gevaar te beschermen. Wel zijn eenige Japgnsche monniken te Sjanghai ge- molesteerd, zoo ernstig zelfs, dat een van hen aan zijn wonden is bezweken. Maar uit het geen er daarop is gevolgd mag men opmaken, dat als het op gewelddaden aankomt, de Japanners te Sjanghai zich uitstekend kunnen helpen. De actie der Japanners heeft dan ook heel andere bedoelingen. Zij eischen herroeping van artikelen tegen den keizer van Japan, die in de Chineesche pers verschenen zouden zijn. Wij weten niet in hoever die artikelen tegen den keizer persoonlijk gericht waren, verregaande edelmoedigheid een goede reden om aanmerkingen te maken ver- knoeid had. Enfin, t komt er niet op aan. Dan chauffeer ik zelf. Heb je mis- schien lust mee te gaan, Sarah Lady Bellerby schudde nadrukkelijk van neen. ,,Nee, dank je wel. Je zult zien, dat 't een misverstand is, Walter. Horace zijn fantasie gaat er wel eens meer met hem van door vooral als 't schilderijen betreft. En ik moet nog ontbijten jij trouwens ook, niet Moet je niets heb beneen kop koffie of zoo, voor je weggaat Ontbijten Een kop koffie Sir Walter snorkte bijna van verontwaardi- ging. ,,Ik denk er niet aan. Hij deed even onzeker of hij voor zijn weggaan nog eenige opmerkingen over menschen, die voedsel boven Oude Meesters ver- kiezen, ten beste wilde geven; maar dan, waarschijnlijk uit de overweging, dat elk woord over dat onderwerp een parel voor de zwijnen geworpen zou zijn, keerde hij zich om en stapte langzaam en gewichtig de kamer uit. Nog een poos lang galmde z'n stem hij had den butler voor het een of ander noodigdoor het huis; dan werd het stil en daalde weer vrede op de Old Hall neer. Toen Lady Bellerby alleen was, ging ze naar het raam en zette haar nadenkend bekijken van het gazon voort. Zoo bleef ze staan, tot een luid aeknerp van het grint naast het huis de komst van haar echtgenoot aankondigde en een paar oogenblikken later boog een groote, dichte auto, met Sir Walter in uiterst correcte houding achter het stuur, den hoek om en gleed, onhoorbaar, de oprijlaan af. Lady Bellerby wachtte, tot de wagen ach ter de struiken verdwenen was; dan haal- Bij de besprekingen van het Mantsjoerijsche conflict te Parijs heeft men gezien hoe kim- stig de Japanners met het respect aan him vorst verschuldigd, kunnen opereeren. Daar waren beloften betreffende Japansche troe- penhewegtngen onmogelijk, omdat die een inbreuk zouden vormen op het keizerlijk ge- zag over het leger. Maar zelfs al zijn voor den keizer beleedigende artikelen verschenen, dan is een militaire actie naar aanleiding daarvan van het eene lid van den Volken- bond tegen het anidere toch wel wat al te zeer allerlei instanties ov-erspringen. In werkeltjk- heid is d.e oorzaak dan ook een andere: De Japansche hamdel wordt, zooals steeds te voorzien was, zwaar getroffen door het anti- Japansche boycot, dat de gebeurtenissen in Mantsjoerije van, zelf moesten uitlokken. De Japanners willen nu de Chineesche regeering nopen een einde te maken aan de onganisaties, die de beweging gaande houden en aan de anti-Japansche agitatie in het land. Die oor- logsschepen zijn bestemd om de Chineezen te dwingen tot de liefde voor Japan, die zij' door het conflict in Mantsjoerije verloren hebben. Dit lijkt een moeilrjke taak, gegeven den los- sen samenhang en daarom ook de geringe kwetsbaarheid van het Chmeesche volk. Geen oorlogsvloot kan Chineesche koelies dwingen om Japansche schepen te laden, of Chmee sche verbrmkers om Japansche waren te koopen. Geen overheidsgezag is in staat de terreur te onderdrukken die diegenen fe vreezen hebben welke zich niet aan een boycot houden. Het dreigt nu hard tegen hard te gaan. Eugene Tsjen, de Chineesche minister van buitenlandsche zaken, wil de diplomatieke be- trekkingen afbreken; Tsjiang Kai Sjek verzet zich nog daartegen, zoo heet het. Het lijkt er niet naar of de gebieders te Nanking spoedig voor den Japanschen dwang zouden ^wichten. Hoever zal die dwang gaan? Josjizawa, de Japansche minister van buitenlandsche zaken, zegt, dat de beslissing over hetgeen gebeuren moet bij den vlootvoogd te Sjanghai berust, die naar omstandigheden moet han- delen. Het is weinig geruststellend wanneer Tokio aan zijn militairen het heft in handen geeft. Wat nu te Sjanghai dreigt is, internatio- naal besohouwd, veel gevaarlijker dan het ge- beurde in Mantsjoerije, Sjanghai zelf is een intemationale vestiging, gevormd uit oude, later uitgebreide Engelsche en Amerikaan sche concessies. Een belangrijk gedeelte van de stad is heden ten dage nog Fransche con- cessde, waar de Franschem alleen te zeggen hebben. Japan heeft er heelemaal geen spe- de ze even, bijna onmerkbaar, haar schou- ders op, keerde zich van het raam af en drukte op het schelknopje naast het buf fet. En toen de butler, geen vijf seconden later, met een eenigszins verhit gezicht in de deuropening verscheen, beval ze hem op haar gewone, gelijkmoedige manier: ,,Nu maar eerst mijn ontbijt, Tanner.' Zoo gebeurde het dat het ware, maar niet onicieel erkende ,,hoofd" van de familie Bellerby een paar minuten later, voor het uiterlijk heel kalm ondanks de opwindende gebeurtenissen van de paar laatste uren aan tafel plaats nam, om den inwendigen mensch naar lichaam en geest t een door het smakelijk toebe- reide ontbijt, dat de butler voor haar neer- zette, het ander door een conscientieus be- studeeren van de Morning Post te ster- ken. Ze had juist het slot van haar tweede hoofdartikel en haar eerste ei be- werkt, toen het geluid van wielen op het grint van het voorplein voor den tweeden keer haar aandacht trok. Twee seconden later kwam Mr. Toby Bellerby een langzaam rijdende en eenigszins terneer- geslagen uitziende Toby Bellerby het langwerpige gezichtveld tusschen de ko- zijnen van het linkerraam binnenrijden. Hij stapte af, zette zijn fiets tegen den muur, duwde de openslaande deuren open en kwam naar binnen ,,En vroeg Lady Bellerby, terwijl ze haar krant neerlegde. Toby schudde het hoofd en liet zich vermoeid op een stoel neervallen. Voor een jongmensch, dat het leven tot dusver als een goeie mop, voor zijn prive amuse ment bedacht, beschouwd had, zag hij er bedenkelijk ernstig uit. En warm, maar dat was, gezien de temperatuur, niet an ders mogelijk. (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1