ALGEMEEN NIEUWS- F.N AQVERTEfflEBLAD VOt ZEEUWSCH-VLAANDEREN. EEN DAG RIDDER it""* i? GELDLEENING No. 8790 MAANDAG25 JANUARI 193 72e Jaargang. RAADSVERQAOERING FEFIL1ET0N, BINNENL AND. BUITENLAND. een geldleening groot 107.700,- Bargemeestsr en Wethouders van TER NEUZEN, door K. R. G. BROWNE. 45) L.OKGELUI OVER NEDERLAND? di 9el° i TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerlka 2,25, overige lan den f 2,60 per 3 maanden fr. per post Abounementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. U JtgeefsterFlrma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. DUAL VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG., WOENSDAG- VMJDAGAVOND. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat een openbare vergadering van den gemeenteraad is belegd op Donderdag 28 Januari 1932, des namiddags twee uur. Ter Neuzen, den 22 Januari 1932. De Burgemeester voomoemd, J. HUIZINGA. gemeente TER NEUZEN. Burgemeester en Wethouders van TER MEUZEN trachten te plaatsen krachtens raadsbesluit van 21 December 1931, goedge- keurd door Gedeputeerde Staten 23 Decem ber 1931, tegen een rentevergoeding van ten hoog- ste 5 af te lossen in 30 jaar met een jaarlijksche aflossing van minstens f 3590. De leening zal worden geplaatst op een- voudige schuldbekentenis, geheel of in ge- deeiten, tot bedragen van minstens 1000, Inschrijvingen op deze leening worden inge- wacht voor 1 Maart ter gemeentesecretarie «n ten kantore van den gemeente-ontvanger. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen ten ge- meentehuize. Ter Neuzen, den 25 Januari 1931. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. doen te weten, dat door den Raad dier ge- meente in zijne vergadering van den 21 December 1931 is vastgesteld de volgende verordening: VERORDENING op bet bouwen, sloopen enz. in de gemeente Ter Neuzen. Aifcikel 71. Van de besluiten van Burgemeester en Wet houders als bedoeld in artikel zes, zesde lid der Woningwet kan de aanvrager der vergun- aing binnen 30 dagen, nadat bem van bet be sluit is kennis gegeven, bij den gemeenteraad m beroep komen. Gelijke voorziening is toegelaten, mede bin nen 30 dagen indien Burgemeester en Wet houders niet binnen den in artikel 5 dezer verordening bedoelden termijn een besluit hebben genomen. Wanneer voorziening wordt gevraagd wegens bet overschrijden van den gestelden termijn, voor eene beslissing gesteld, wordt de termijin van 30 dagen, bedoeld in bet vorigt lid, geacht te zijn ingegaan op den derden dag na den datum, waarop uiterlijk eene be- Blissing had moeten zijn genomen. Artikel 72. Van de besluiten van Burgemeester en Wethouders, waarbij zij, krachtens deze ver ordening nadere eischen met betrekking tot gebouwen enz. vaststellen, kan degene, aan wien de eischen zijn gesteld, binnen 30 dagen, nadat bem van het besluit is kennis gegeven, den gemeenteraad in beroep komen. Artikel 73. Het beroep in de vorige artikelen bedoeld wordt ingesteld door een aan den gemeente raad te richten verzoekschrift. Artikel 74, De gemeenteraad neemt binnen een maand na bet instellen van bet beroep eene beslis- eing, doch kan deze eenmaal v66r den tijd van een .maand verdajjjen. De artikelen 75 en 76 vervallen. Zijnde deze verordening overeenkumstig bet Vervolg.) ,,Ik hoop,'' zei Lady Bellerby, „dat je straks, als jij de politie opschelt, zoo ver- standig zult zijn, om die verdenking van je maar voor je te houden. ,,Waarachtig niet", galmde haar echt- aenoot obstinaat. „Ik zeg wat ik denk. Daartoe heb ik het recht, het volste recht. Alles wijst erop, dat die Cardinal en dat meisje Craig de schuldigen zijn. Neem de feiten." Hij schraapte zijn keel, zette een hooge borst en stak van wal. „We weten niets van hen, noch van de een, noch van den ander.. We hebben gisteren kennis met hen gemaakt. Daarna zijn ze meteen uitgenoodigd om te komen dansen niet met mijn toestemming tusschen twee haakjes. Gedurende het bal wordt een schilderij, een kostbaar schilderij gestolen en bijna gelijktijdig hiermee met de ontdekking ervan bedoel ik bemerken we, dat ze op een verdachte, op een zeer verdachte manier verdwenen zijn, zonder bepaalde in de Woningwet, door de Gedepu teerde Staten van Zeeland bij besluit van 15/18 Januari 1932, No. 186, 3e Afdeeling goedgekeurd. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 22 Januari 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. DE VERLAGING DER AMBTENARENSALARISSEN. De korting blijft noodig naast andere maatregelen. De Regeering heeft thans aan de Eerste Kamer antwoord doen toekomen op de ge- bouden beschouwingen over de verlaging der ambtenaren-salarissen naar aanleiding van het ontwerp van wet tot vaststelling van een tijldelijke korting op de jaarwedden van de leden van den Raad van; State, de Alge- meene Rekenkamer, de rechterlijke macht en de militair-rechterlijke macbt. De leden, die vopr de beoogde salarisver- mindering andere maatregelen in de plaats hadden willen stellen, zien, naar bet den Mi nister voorkomt, voorbij dat, indien die an dere maatregelen inderdaad doeltreffend aouden blijken, zij in de naaste toekomst in hooge mate noodig zullen zijn naast de meer- gemelde salarisvermindering. Door een oon- junctuurbelasting als in bet voorloopig ver- slag aangegeven zouden de winsten, verkre- gen door speculaties A la baisse, niet wor den getroffen. De leden, die in de voorgenomen salaris- korting niets anders zagen dan een bijzon- dere belasting, van de landsdienaren ge- heven, vergissen zich ten eenenmale. De kor ting is niet een speciale belasting van een deel der burgers, maar een vermindering van belooning van diensten, zooals die ook voor tal van andere arbeidsinkomsten plaats had en in meerdere mate nog plaat3 hebben zal, in verband met de daling van be'c indexcijfer en de donkere tjjdsomstandig- hedcn. Het' is een noodlottigt* mlsvattirig, in de korting een belastingheffing te zien, met evenveel recht zou men in de salarisverhoo- gingen van 1920 een privilege in belasting- zaken hebben kunnen zien. Het indexcijfer van de groothandelsprij- zen is tbans gedaald tot beneden dat van 1913. Indien het algemeen niveau van prijzen en loonen denzelfden weg zou opgaan, dan ware bet toen in hooge mate ongerijlmd, de bezoldigingen van ben, die toevallig in 's Rijks dienst zijn, hierbij taboe te verkla- ren, omdat hun werkgever, tevens belasting- beffer is en hierdoor de scbijn kan gewekt wo/den, dat een op hen toe te passen wed- devermindering feitelijk een bijzondere be lastingheffing beteekent. Wat in het boven onderstelde geval voor ieder duidelijk zou zijn, geldit ook thans. Aan den aandrang, te bezuinigen ook op de defensie, zonder dat daarbij aan de weerbaarhedd van on3 leger en van onze marine afbreuk wordt ge- daan, heeft de regeering, zooals naar zij meent uit de begrooting voor 1932 voldoende blijlkt, reeds emstig gepoogd gevolg te geven. Wie meent, dat zij thans ten deze nog verder zou kunnen gaan, zal concrete maatregelen moeten nemen. Dat de verlaging der salarissen zich niet moet beperken tot de rijksambtenaren, maar zich behoort uit te strekken tot hen, die in dienst van de provincien en gemeenten zijn, kan onder zekere reserve door de regee ring worden aanvaard. Alleen zal hierbij niet uit het oog verloren moeten worden, dat er gemeenten zijn, waarin de salarissen hetzij vanouds, hetzij tengevolge van recente wij- zigingen, op een zoodanig peil staan, dat zij, ook ondanks de daling van bet indexcijfer. hun gastheer of gastvrouw behoorlijk goeden dag te zeggen en met achterlating van al hun kleeren. Als iemand me van dat alles een verklaring, een aannemelijke verklaring kan geven, dan zou hij me daarmee verplichten, ten zeerste ver- plichten. Lady Bellerby keek hem nadenkend aan, maar zei niets. Toby was echter niet zoo verstandig. ,,Laten we eens aannemen, dat ze 't schilderij werkelijk gestolen hebben waarom hebben ze dan al hun bagage achter gelaten Dat zou 't stomste zijn wat ze hadden kunnen doen." ,,'n Kleine faux pas," orakelde Sir Wal ter. ,,De beroemdste misdadigers maken op hun tijd fouten."' ,,Reuzen faux pas," argumenteerde Toby. „Een misdadiger, die zijn heele uitrusting achterlaat, moest er, volgens mij, maar mee ophouden en met stoelen vlechten of iets dergelijks beginnen." Sir Walter maakte zich, met een breed aebaar, van ingaan op dien onzin af. Het hooren van zijn eigen stem had altijd een suggereerende uitwerking op hem en na zijn toespraak was hij zoo volkomen van de juistheid van zijn theorie overtuigd, dat geen macht ter wereld hem tot een ander inzicht had kunnen brengen. ,,Mijn meening is," galmde hij voort. ,,dat deze d'efstal zorgvuldig voorbereid is. Het individu in quaestie, Cardinal een schuilraam natuurlijk en zijn medeplichtige hebben zich aan jouw laten voor verdere verlagig tbans niet in aan- merking komen. El evenmin zal vergeten moeten worden, dat p.a verantwoordelijkheid voor en de zeggenscap over de provihciale en gemeentelijike salfissen in eerste instan- tie behoort bij de besyren van provincien en gemeenten. Voor de .jksoverheid bestaat, in bet verband waarom )et hier gaat, d.w.z. bet I verband met de riarisvermindering der rijksambtenaren, geer andere plicht dan er tegen te waken, dat let gelden uitgetrokken op de rijksbegrooting de provincien en ge meenten in staat woren gesteld, een salaris vermindering achterwge te laten, welke bet rijk zelf genoopt is oj. zijn ambtenaren toe te passen. DE CRISIS IN DEN LANDBOUW. Aan den Minister -an Binnenlandscbe Za- ken en Landbouw, Un Ministerraad en de Tweede Kamer is, i am ens meer dan 8500 oud-leerlingen van landbouwscbolen en -cur- sussen een geteekend aires verzonden, waarin er op wordt gewezen, dat de rampspoedige daling van de prijzen (er landbouwproducten den nood onder de lardbouwers voortdurend doet stijgen; dat, gelet, op de boogte van de vaste lasten, die oj het landbouwbedrijf drukken, bier beperking van de productie veel minder mogelijk is dar. in de nijverheid; dat de steeds voortgaande bemoeilijking van den uitvoer onzer landbotwproducten kracbtige tegenmaatregelen eiscli; dat verruiming van den afzet dier producien op de binnenland scbe markt een drinjende noodzakelijkbeid zal blijken; de maatupgelen ter verhooging van de prijzen van dezi producten op de bin- nenlandsche markt oriontbeerlijk zijn; dat daamaast verlicbting ran de lasten, die op bet landbouwbedrijf drykken, niet zal kunnen worden gemist; dat de landbouwende stand, die in de oorlogsjaren ons yolk heeft gevoed, thans op ons volk een' driagebd beroep doet om bulp in den nood. Den Minister wordt verzocht alle maat regelen te willen bevorderen, die dringend noodig zijn om te voorkomen, dat de land bouwende stand in Nederland ten onder gaat. WERK VERRUIMIN G. Dezer uagen vei-gatrerde de Rijkscommissie werkverruiming te 's Gravenhage. De waamemend-voorzitter, de heer C. J. Ph. Zaalberg, heette den nieuwbenoemden voorzitter, den beer Mr. J. A. de Wilde, welkom. Deze nam hiema de lei-ding der vergadering over. Besloten werd, dat de commissie baar be- middeling zou voortzetten om het gebruik van Nederlandsche steen zooveel mogelijk te doen bevorderen. Medegedeeld werd, dat de pogingen om te bevorderen, dat een begrootingspost betref- fende den bouw van vliegbooten zou worden uitgevoerd door een Nederlandsche ondeme- ming, geen succes hadden gehad. Vastgesteld werd, dat er nog overheids- lichamen en instellingen zijn, die niet begrij- pen van hoe dringend belang het is om geen orders aan het buitenland ten goede te doen komen, indien die orders tegen nagenoeg denzelfden prijs en van ongeveer dezelfde qualiteit door de Nederlandsche nijverheid zouden worden uitgevoerd. Besloten werd daarom in nader overleg met de Regeering te treden, opdat in deze buitengewone moei- lijke omstandigheden voor de Nederlandsche nijverheid geen order naar het buitenland gaat, die hier had kunnen worden uitgevoerd, In eenige tientallen gevallen hadden be- moeiingen der commissie om het gebruik van Nederlandsche producten te bevorderen, bet gewenschte succes. Een overzicht werd gegeven van de be- moeiing inzake bet bevorderen van het ge bruik van Nederlandsche mijnproducten hier te lande. Bij verzoeken om bemiddeling om crediet te verkrijgen kon de commissie op een enkele uitzondering na geen succes bereiken. voorstellen, Toby ..Allemachtig, wat een vooruitzienden geest heeft Cardinal dan gehad," viel Toby hem oneerbiedig in de rede. „Om in Oxford te komen studeeren om vijf jaar daarna een schilderij van je weg te jatten. Dat had ik niet in 'em gezocht..." heeft hij zich aan jou laten voor stellen, heeft zich toegang tot het huis weten te verschaffen en is bij die gele- genheid uitgenoodigd om te komen dan- sen. 's Nachts, toen iedereen in de boer- derij was en hij dus het huis verlaten wist, zijn z'n medeplichtige en hij weggeslopen, zijn het schilderijenzaaltje binnengedron- gen, hebben hun boosaardig plan ten uit voer en zijn met de... met de ...ahem ...buit gevlucht. Waarschijnlijk zijn zij gestoord, of waren ze bang voor ontdek king en hebben ze daarom hun kleeren achtergelaten." Sir Walter pauzeerde en keek z'n toe- hoorders aan met het triomfantelijk air van iemand, die een lucht- en waterdichte stelling naar voren gebracht heeft en die z'n gehoor nu uitdaagt om een zwakke plek te ontdekken. .Volgende week Tweede Hoofdstuk", ironiseerde Toby. Schuldigen gevlucht met Ouden Meester.. Maar wat doen ze verder? Ze kunnen den buit niet ver- koopen, volgens mij." ,.In de lagen der maatschappij, waar die lui verkeeren," zei Sir Walter met een gezicht of hij er alles van wist, ..bestaan er manieren te over om zulk soort dingen kele bestuursleden van de Jongeren )s-Actie en ,,Kerk en Vrede" te Goes, ffi pogingen in bet werk om te verkrij- jdat op het tijtistip, waarop de ontwape- iconferentie te Geneve een aanvang zal m, de klokken der plaatselijke gebouwen ten enz.) over beel Nederland vijf minu- eullen luiden. Een circulate ging reeds tot alle belanghebbenden in Zuid- en •d-Beveland. Ook hoopt men nog te ver- en, dat de radio-stations Huizen en ersum medewerken door het klokgelui .rende dezelfde vijf minuten uit te zenden. ATSRAAD IDENBURG GEHULDIGD. .aatsraad A. W. F. Idenburg is 23 Juli TO jaar geworden. Er bad zich een comite >rmd om hem namens het anti-rev. volk dankbare bulde te brengen, docb dit kon niet gesccbieden, daar de Staatsraad met gade, die emstig ongesteld was, in tserland vertoefde. Donderdagmiddag nu t men den beer Idenburg in zijn woning den Cremerweg te 's-Gravenbage te mid- van een kleinen kring van vrienden, een ;henk aangeboden als een herinnering aan Tub 1931. Dit bestond uit de 10 gebonden en, welke verschenen van de nieuwste ;ave der Encyclopaedic van Brockhaus, nede een couvert met inhoud waarvan de r Idenburg een besteding naar zijn beste en kon aanwenden. ir. H. Colijn beeft dit gescbenk overhan- 1 na een rede over den band van Idenburg bet anti-rev. volk. INVOER VAN VLEESCH, BOTER EN SPIJSVETTEN. >e dagelijksche besturen van bet Kon. Ned. idbouw-Comite, den Cbr. Boeren- en Tuin- sbond in Nederland en den Kath. Ned. iren- en Tuindersbond hebben Telegrafiscb den 'Minister van Arbeid, Handel en i/erheid verzocht, onverwijld de Crisis- Derwet toe te passen op den invoer van i soorten vleesch en boter en alle andere isvetten. 'ERBOD VAN INVOER VAN BUITEN- LANDSCHE ARTIKELEN. let bestuur der vereenlging „Nederlandsch brikaat" beeft aan den Minister van Ar- d, Handel en Nijverheid medegedeeld, dat zijner kennis is gebracht, dat maatregelen beperking van den invoer van artikelen het buitenland, welke de Regeering voor- nens is te nemen, bun doel eenigermate len missen, doordat, voor wat betreft de ikelen, welke aan seizoensbestebingen on- ■hevig zijn, de voorjaarsbestellingen reeds leel zijn gedaan. remei^.de te bevorderen, dat het nuttige ect van de voorgenomen maatregelen nog groot mogelijk is, acbt adressant het ge- nscbt, dat de in voorbereiding zijnde maat- •elen terzake van deze invoerbeperking ten >edigste worden uitgevoerd, opdat zij, zoo- !l zulks mogelijk is, de belangen van de derlandsche voortbrenging kunnen bevor- *en. E3 ^eet«er (Ingez. Med.) ONRUSTIG SPANJE. fit Spanje komen schrijft de N. R. Crt. ^lechte berichten, al lijken zij ook niet ge- vriijk voor de thans bestaande orde. In vi streken van bet land, en in bet bijzonder irJe industrieele provinCies heerscht hevige ging. De regeering ziet zich tot buitenge- wte maatregelen genoopt. Zij stuurt naar vt plaatsen tegelijk sterke militaire afdeelin- g( en zij deelt buitengewone volmachten uit a! gouverneurs. lechte oeconomiscbe omstandigheden zijn drbij natuurlijk van grooten invloed. Maar he hevige en vaak bloedige karakter der be- wegingen moet toch in de eerste plaats wor den toegeschreven aan het onevenwichtige van den algemeenen toestand, dat voor een. groot deel veroorzaakt is door schokkenae veranderingen welke na de omverwerpmg der monarchie in Spanje hebben plaats gevonden. De Spanjaarden, die vooral m de mdu- strieele gebieden sedert jaren een onrustig maar met barde hand bedwongen volk waren, zijn nog steeds onrustig, doch tegelijk veel meer losgelaten dan. ooit te voren. De nieuwe omstandigheden hebben verder conflicten doen oplaaien die vroeger slcchts in de diepte smeulende bestonden. Het felle anti-clericalisme, dat de tegenhanger vormde van een traditioneel clericalisime en te feller was naarmate het minder vrijheid bad om zich te uiten, zag zich'plotseling van alle ban den bevrijd. Het voelde zich als rechthebben- de op de republiek. Het eiscbte zijn voor- rechten op met de onstuimigheid van een al te lang al te kort gehouden en nu plotselmg losgelaten beweging. Groote vrijheid viel nu inderdaad aan een menigte ten deel, -die politieke scboling m ab- normale mate onthouden was. Met bewonde- ring lezen wij dan ook berichten die in deze borrelende menigte met gemak verschil scbrj- nen te kunnen maken tusschen communisten, syndicalisten en anarchisten. Wij gelooven gaiarne dat in de duidelijkste gevallen deze namen wel zijn toe te passen. Maar buiten- gewoon moeilijk lijkt het ons b.v. etiketten te plakken op onderdeelen van de massa, die, vol gens berichten van Vrijdag. „tusschen Mnn- resa en Berga in revolutionaire algemeene staking getreden is", die spoorlijnen bezet en zicb meester maakt van telefonen en ayna- mietmagazijnen. Zouden wij voor die opstan- delingen een gemeenscbappelijken naam moe ten zoeken, dan zouden wij aan die van anar chisten de voorkeur geven. Het communisme in Spanje lijkt ons eemgs- zins van bet soort van het communisme, dat in 1926 in Nederlandsch-Indie zijn toppunt be- reikte. Er zijn dan wel leiders die weten wat communisme is, maar zij zijn niet talrijk; voor de volgelingen is het slechts een vaag begrip Voor hen is met de namen communisme en Rusland de gedachte aan allerlei prettige vrij heid verbonden om dingen te doen die vroe ger streng verboden waren. Gnlangs wees een medewerker uit Spanje erop, boe reizen- de tooneelgezelschappen voortreffelijke zaken. maakten met de vertooning voor de boeren van sterk Russisch-communistische gekleurde tooneelstukken. De naam Rusland, zoo schreef hij, had een betooverende uitwerking. Men kan zicb levendig voorstellen welk een gevaarlijke stemmingen deze toestand moet wekken in een ongedisciplineerde, van nature in Spanje al zeer rumoerige bevolking van fabrieksarbeiders, in een periode van slecbte oeconomische omstandigheden. Niet ecbter het sociale probleemr alleen staat sterk op den voorgrond. De schokkende uit werking van de revolutie doet zicb vooral ook op godsdienstig gebied sterk gevoelen. De clericalen, die tot voor kort een macbt uit- oefenden en een regime konden handhaven waarvan in Europa geen evenbeeld meer te vinden was, zien zich plotseling in de zwakste positie gedrongen. De oude, fanatieke ge- loofsijver, die zoolang den antieken toestand gaande hield, geeft zich natuurlijk niet goed- scbiks gewonnen. Hij vormt nog steeds een macht, vooral waar hij sterken vat heeft op de bevolking, zooals in de Baskische provin- cies. Daarom zijn bet b.v. nog steeds twee verschillende dingen, in het parlement tot uit- drijving der Jezuieten te besluiten, en een decreet van die strekking uit te vaardigen en te voltrekken. Men krijgt den indruk dat clericalen en anti-clericalen in gelijke mate met bet be- leid der regeering ontevreden zijn. Nu in de indinkencte munt om te zetten." "oby gaapte luidruchtig, liet zich van zi zitplaats afglijden en rekte zich be- haalijk uit. ,Dat is allerpaal kletskoek uit 't eerste he beste detective-verhaal,' zei hij open- hctig, „maar geen werkelijkheid. Als ik u /as, vader, zou ik mijn geachte verbeel- digskracht maar een beetje afdempen, aders krijgen we nog een proces wegens k\aadspreken op ons dak. Weet je wat ikdoe? k Neem mijn fiets, en race naar he strand en kijk of ze thuis zijn. Ik durf ereen tientje om verwedden, dat ik Miss Caig zachtjes snorrend in haar mandje viid liggen.. En die weet natuurlijk waar Cardinal is." ,,Ja," zei Lady Bellerby goedkeurend. ,dat is een goed idee, Toby. Dom. dat ve daar niet eerder aan gedacht hebben. Ga maar gauw.' Sir Walter ging zich te buiten aan sceptische knorgeluiden. ,,Och ja, je kunt gaan, als je dat zoo giaag wilt. Maar het zou mij ten zeerste verwonderen als je je ahem vrien- cen thuis trof. ,,En een buitengewoon genoegen doen, nietwaar," zei Toby, terwijl hij naar de deur ging. ,,Hou alles wat warm gegeten moet worden vooral goed warm, moeder. Tot straks." Onder het doorloopen van de hal trok hij zijn kamerjas al uit.. Twee minu ten later schoot hij, gekleed in een lange regenjas, die alle tekortkomingen van zijn uitrusting met den mantel der liefde be- dekte, langs het raam en verdween. op zoek naar de beide dolende schapen. de oprijlaan af. ,,Dat zal Vel een tevergeefsche reis worden", overdacht Sir Walter hardop. De toon aaf te kennen, dat hij diep te- leurgesteld zou zijn, als zijn voorspelling niet uit kwam. Ik hoop van niet", zei Lady Bellerby- ,,Ik vond Miss Craig heel sympathiek. Zoo'n gewoon, rustig, eenvoudig meisje- Een groot verschil met de middelsoort jonge vrouwen, die je tegenwoordig over- al ziet niets dan beenen en lippen- stift." ,,Stille waters hebben diepe gronden. orakelde Sir Walter op een toon, of dit een tot dusver onbekend gebleven waar- heid was, die hij nu ter wereljd open- baarde. ..En Mr. Cardinal trouwens ook.. Een buitengewoon prettig jongmensch. Werkelijk, Walter, ik geloof niet, dat ze iets met deze zaak uit te staan hebben. ,.Ten opzichte daarvan verschillen we van opinie, Sarah", zei Sir Walter zwaar- wichtig. „Ik heb mijn eigen theorie dien- aangaande en ik heb jullie mijn redenen verteld. Of ik al dan niet gelijk heb, zal de tijd ons leeren. Maar ik voel het als een... Ja!" (Wordt vervolgd. -

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1