f-1 Winkeliersvereeniging „KLIM0P" M Predikbeurten. S P 0 B T. 9EMMGDE BERICHTE! Laatste Berichten, VOETBAL. ONREGELMATIGHEDEN IN HET GARNIZOEN TE BREDA. GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. WISSELKOERSEN. SCHE EP V AARTBE WEGIN G. GEeLECTROCUTEERD. Tksschen Sas van Gent en Moerbeke brand- Jen de houtstapels der schrijnwerkerij van den beer Th. van Ooteghem geheel af. Bij 't blus- achingswerk werd de 40-jarige A. Rolle door eras neerstortenden electrischen draad getrof- fien en was op slag dood. SAS VAN GENT. Aanrijding. Woensdagmiddag werd de burgemeester dezer gemeente toen hij op de fiets een ronde door de gemeente deed door de auto van den Seer C. v. A. aangereden. Het ongeval liep zonder persoonlijke onge- lukken af. Door sterk te remmen werd de ■burgemeester alleen van de fiets geduwd, zoodat bij kwam te vallen, doch overigens geen letsel bekwam. ACXOSCHOOL VAN GENT van ouds bekend om haar degelijk onderricbt in korten tijd, voor ingewijden en beginnel. Hoafdzetel Mirystraat 10, Gent. Volled. .ZondaglesZaal „Gaumont", Markt, Selzaete. (Ingez. Med.) nader onderzoek werd door hem aanbevolen, alvorens men tot feestviering in verband met dat feit besluit. Aan dezen wenk zal gevolg worden gegeven met het oog op het jaar 1933. Voor 1932 werd op het programma ge- plaatst: concours hippique en ter afwisseling rijwielwedstrijd op een grasbaan, eind Augus tus een reclameweek, waarvoor dan een re- el&me-optocht door Zeeuwsch-Vlaanderen zal worden gehouden, concerten, reclame-dag voor winkeliers, etalage- en reclameverlich- ting, raadseldagen voor het publiek, optreden van een goochelaar voor de kinderen, licht- stoet, vuurwerk, gecostumeerde voetbalwed- strijd, enz. enz., een rijk programma alzoo. De fcosten van een en ander worden geraamd op /1950. waarvan V.V.V. /500 beschikbaar stelt. Ter gelegenheid van St. Nicolaas stelt men zich voor een liefdadigheidswerk te or- ganiseeren en den Sint per boot aan de Sas- sing te laten arriveeren. Aan het eind der vergadering werd door den burgemeester leedwezen uitgesproken over gebleken gemis aan samenwerklng tus schen twee ccrporaties in deze gemeente die behoorden samen te werken. Het gevolg daar- van was te zien bij de St. Nicolaasweek. Het geen toen verricht is, heeft niemand bevre- digd. Zonder er zich over uit te spreken bij wie in deze de schuld ligt, wijst hij op het feit, dat ieder die het met de belangen der midden- standers wel meent, zal moeten betreuren. Waarom is hier niet mogelijk de samenwer- king die te Ter Neuzen tusschen de Winke liersvereeniging en V.V.V. bestaat? Dan wor den goede resultaten bereikt. Eenige aanwe- aagen, bestuurslid van de winkeliersvereeni- ging, achtten de schuldvraag niet zoo gemak- kelijk op te lossen. De voorzitter koestert hoop, dat wijziging van personen in het bestuur van V.V.V. wel- licht kans opent, op een verbeterde verhou- dnrg. Hij sloot de vergadering met een alge- meen woord van opwekking voor steun aan het geen zal worden ondemomen. HULST. Bij Kon. besluit is benoemd tot ontvanger der Directe Belastingen, Invoer en Accijnzen, te Hulst, de heer J. H. Grena Uiterwijk, sur- rurmerair ter directie 's-Hertogenbosch. „TERNEUZEN KLIMOP" HEEFT WAT TE VERTELLEN. Een grootsch feest. Op onze laatst gehouden bestuursvergade- ring werd besloten dat „Ter Neuzen Klimop" na Paschen, voor rekening van het „Nose- Ctanite" weer een glanzend feest gaat organi- seeren. Voor dit feest zal ingestudeerd worden het Neuzenlied voor gemengd koor. Eerst- daags verschrjnt een oproep aan al de burgers van Ter Neuzen, om deel uit te maken van het te vormen koor. Want het is onze bedoe- ling dat het Neuzenlied uitgevoerd wordt door alle Neuzenaren die van goeden wille zijn. We will en komen tot een groot algemeen volks- feest, waar honderden aan meewerken. Het verdere programma voor dit feest is nog in wording, doch van nu af zijn we reeds verzekerd van verscheidene schitterende num- mers. Dat velen zich tot medewerken bereid hou- tien! Onze markt. Nadat de eerste marktdagen van het jaar :otaal verregend en verwaaid zijn, zoodat het haast niet doenlijk was om kramen op te stel- len en geen vreemdelingen naar Ter Neuzen konden komen, was het 1.1. Woensdag prach- tig weer. De markt was tamelijk bezet en er heerschte, ondanks crisistijd en doodseizoen, toch nog een flinke drukte in de straten. Enkele pessimisten begonnen reeds ietwat zwart te kijken en vroegen zich angstvallig af: ,,Zal de markt stand houden?" Kleinge- loovigen! Des winters zijn de markten ner- gens van beteekenis. Straks komt het voor- jaar. Rond Paschen vertrekt onze eerste auto- karavaan weerom en zal onze onafgebroken propaganda de markt weder leven en nieuwen luister bijzetten. Voor de handeldrijvenden van Ter Neuzen is het nu het gepaste moment om ter markt te komen. Zoodra Paschen nadert, wordt de markt weer overstroomd door vreemde koop- lui en is er bezwaarlijk een goede standplaats te veroveren. Het Nose-comite. Zooals wij in ons jaaroverzicht rond Kerstdag verschenen hebben medegedeeld, staat de winkeliersvereeniging geheel afzon- derlijk en gescheiden van het werk van het Neuzenmonument. Oak is het bestuur der winkeliersvereeniging van oordeel dat het be lang der bevolking, noch het belang der zaak zelve gediend is, wanneer het bestuur onzer vereeniging alleen zich voor die groote taak te werk stelt. Daarom zijn besprekingen ingeleid ten einde een vast „Nose-Comite" te vormen. Er werd besloten gezien het werk nog in zijn prilste kindsheid staat met de uitbreiding van het ,,Nose-comit6" langzaam te beginnen. Later moet het comity worden een groot algemeen iets, omvattende al de standen en klassen onzer bevolking. We denken tijdens het groote zangfeest na Paschen het nieuwe „Nose-Comit6" aan de bevolking te kunnen voorstellen. De busjes voor het Nose-fonds. Morgen, Zaterdag voormiddag, worden in alle winkels en cafti's de busjes opgehaald. Mogen we aan iedereen vragen, op het laatste moment de busjes nog met een paar centen te gedenken? Onzen besten dank! NAMENS „TER NEUZEN KLIMOP". ZONDAG 24 JANUARI 1932. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9% u. Dr. L. J. Cazemier en 2 u. de heer L. Dek. Sluiskil. 9% u. de heer L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u. Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 u. leesdienst; 2 u. Ds. G. v. t>is. Sas van Gent. 9% u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Hoek. 9 y2 u. en 2 u., cand. M. P. van Dflk, van Amsterdam. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. A. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9% u. en 2 u., D3. Tolama. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., Ds. B. van Neerbos. Axel. 9 u. en 2 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., leesdienat. Lokaal „Eben-HaSzer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen. Nam. 5V2 u., Evangelisatie. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, 8V4 10 uur. 'sNamiddags om 2 uur Lof. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond, Afd. IV. le klasse: BleijerheideMVV. Willem II—NAC. PSVEindhoven. LONGA—De Valk. 2e klasse A: VelocitasMiddelburg. De BaronieTerneuzen. RBC'Hero. BredaMEVO. TSCAlliance. 3e klasse A: AxelMiddelburg II. HansweertVlissingen II. Sassche BoysZeelandia II. 3e klasse B: Nieuw-BorgvlietZeelandia I. WalcherenZierikzee. Goes—DOSKO II. BELANGRIJKE ONTMOETINGEN. Het gaat er voor de leidende vereenigingen op aan komen in de eindspurt de tanden op elkaar te zetten, want hier geldt zeker: de laatste loodjes wegen het zwaarst, en voort- durend kan men zien dat er verrassende uit- slagen zijn. Hero moet op bezoek bij RBC, Middelburg zal Velocitas te Breda te bekampen krijgen, Terneuzen moet eveneens naar Breda om De Baronie te ontmoeten. Ziedaar drie wedstrij- den waarvan de uitslag nog absoluut niet te voorspellen is. Wie van de drie uitspelende clubs zal struikelen En toch mogen geen van alien een nederlaag mede naar huis brengen, wil men de kansen op een a.s. kampioenschap niet sterk zien verminderen. Terneuzen kan zich die weelde geenszins permitteeren, terwijl het ook voor Hero en Middelburg een leelijk iets zou zijn, want er komen nog zulke sterke tegenstanders en ieder puntje telt nu meer dan dubbel. Wat RBC waard is, behoeven wij niet te vertellen, de vorige week zag men hier deze sterke ploeg aan het werk, en na dezen strijd moet nog volgen HeroRBC. Zouden de Roo- sendalers zich tweemaal laten kloppen? Velocitas heeft getoond, wat wij reeds maan- den geleden voorspelden, een elftal te bezitten dat in deze competitie beneden zijn stand leeft. TSC ondervond dit Zondag j.l. op eigen terrein. Natuurlijk zal Middelburg zich krach- tig weren, maar wat zullen de cadetten daar tegenover stellen? Terneuzen heeft naar het lijkt de beste kans daar De Baronie den hekkensluiter is. Doch juist dit brengt groote gevaren mede, want De Baronie zal al het mogelijke doen om het gevaar van degradatie te ontloopen, zij heeft hiertoe nog een heel klein kansje, maar dan zou Velocitas haar hierbij behulpzaam moe ten zijn, door steeds te verliezen en dat ge- looven wij juist niet. Het zal wel een vinnigen strijd worden. De Baronie mag niet verliezen wil zij niet onher- roepelijk als laatste eindigen en Terneuzen dient te winnen. wil zij niet onverbiddelijk als candidaat voor het kampioenschap uitgescha- keld worden. De radio zal Zondagnamiddag door de sportliefhebbers wel beluisterd worden. DOS—JVV. Deze beide vereenigingen zijn geen vreem- den voor elkaar en telkens heeft men een me- daille voor een ontmoeting beschikbaar. Zondag gaat JVV naar Othene bij DOS op bezoek, en gezien den vorigen uitslag zullen deze beide clubs elkaar niet veel toegeven. VRACHTAUTO IN BRAND. Woensdagavond vloog te Hoedekenskerke de vrachtauto van Gebr. den D. aldaar, bij het vullen der benzinetank en waarbij petroleum- licht werd gebruikt in brand. De eigenaar wist den auto nog uit de schuur te duwen, waarbij hij vrij emstige brandwon- den bekwam en zich onder geneeskundige be- handeling moest stellen. De auto, die niet verzekerd was, brandde gedeeltelijk uit. DE AANSLAG OP DEN SNELTREIN UIT PARIJS. De N. R. Crt. meldt, dat Woensdagavond de sneltrein te Amsterdam, even nadat hij den overweg van Sloterdijk gepasseerd was, op een tweewielige lorrie is gereden. De loco- motief heeft deze ongenomen en ongeveer over een afstand van 700 M. meegesleurd. De machinist heeft toen, een vreemd gerammel hoorend, den trein tot stilstand gebracht en de beide gedeelten van de lorrie, die midden- door was gebroken, aan de locomotief han- gende gevonden. Wij vernemen nader, dat alles er op wijst, dat men hier met een gelukkig mislukten aan- slag te maken heeft. De twee electrische treinen, die kort tevoren over hetzelfde baan- vak hadden gereden, hadden niets in hun weg gevonden, zoodat de lorrie op zijn hoogst een kwartier voordat de trein uit Parijs kwam, op de rails moet zijn gezet. Des middags te half-vijf had de wegwerker, die ter plaatse in een huisje aan den spoordijk woont, de lorrie op eenigen afstand daarvan naast de spoor- baan en met een veilige tusschenruimte, neer- gezet. De lorrie moet daama Woensdagavond door de daders niet met de wielen in de rails zijn gezet, maar dwars over de uiterste spoor- staaf; anders had ze door de locomotief over de rails weggeduwd moeten zijn en had in elk geval niet middendoor gebroken kunnen zijn, gelijk nu gebeurd is. Uit dezen waarschijn- lijken standi van de lorrie, op het oogenblik van de aanrijding, die ook is op te maken uit den aard van de breuk, blijkt met aan zeker- heid grenzende waarschijnlijkheid, dat het op- zet aanwezig is geweest, den trein te laten verongelukken, afgescheiden nog van de omstandigheid, dat de lorrie onmogelijk an ders dan met opzet op de rails kan zijn getild. Dat de lorrie van te lichte constructie is ge bleken om den trein te doen ontsporen, doet hieraan naar de meening van de politie en spoorwegautoriteiten, die het eerste onder zoek hebben ingesteld, niets af. Een ontstellende ontdekking. Een andere poging om een trein te laten derailleeren aan den aan- slag voorafgegaan. Den heelen morgen heeft tie politie onder leiding van commissaris Pijper en den chef van het bureau Admiraal de Ruyterweg, den heer Modderman, dit onderzoek voortgezet. Versohillende opmetingen zijn daarbij gedaan en foto's gemaakt. Toen de politie-ambte- naren daama zich van de plek, waar de brok- stukken van de lorrie lagen, langs de spoor- baan terugbegaven naar den overweg Sloter dijk, hebben zij, na eenige honderden meters te hebben geloopen, een ontstellende ontdek king gedaan. Rechts van de spoorbaan, aan de buitenzijde, dus naast het spoor, waarlangs de treinen in de richting AmsterdamHaar lem loopen, viel het oog op een, eenige deci meters diepe, versche vore, die met een bijna rechten hoek op de spoorbaan in het dijk- lichaam lag. Aanvankelijk gaven zij er geen aandacht aan en wilden zij doorloopen. Men bevond zich hier immers al op geruimen af stand van de plek, waar de poging om den Parijsohen trein te doen ontsporen, had plaats gehad. Een der leden van het gezelschap bleef echter staan en bekeek de groeve nader; de andere politieambtenaren keerden toen terug en men begon de omgeving nader af te zoeken. Spoedig vond men toen onder aan den berm van den dijk, vlak voor de sloot, een tweede vore van volkomen denzelfden vorm en dezelfde afmetingen, die ook lag in dezelfde richting als de eerste en eveneens met groot geweld in de aarde bleek te zijn geslagen. Dit was aanleiding om de omge ving nader af te zoeken en een wegwerker, die de politieambtenaren vergezelde, kwam toen tot de ontdekking, dat het hectometer- paaltje, dat ter plaatse moest staan, uit den grond was getrokken en nergens te vinden was. Deze genummerde paaltjes, die op elke 100 M. aan weerskanten van de spoorbaan staan, zijn stukken spoorstaaf ter lengte van 1.70 M. Men is toen de sloot gaan afzoeken met eenige haken, en zeer spoedig haalde men met moeite het in den modderigen bodem van de sloot weggezonken stuk rails op. Twee man waren noodig om het zware voor- werp op te tillen en naar boven te brengen. Het bleek precies te passen in de beide voren, en toen de modtier ervan verwijderd was! vond men op 1 d.M. afstand van een der uit- einden diepe moeten, die er blijkbaar door wie len van een trein ingeslagen waren. Met groote zekerheid liet zich nu veronderstellen, wat er gebeurd was. Alles wees er op, dat het stuk spoorstaaf, na uit den grond te zijn getrokken, door ten minste twee man met het uiterste eind dwars over de spoorbaan is gelegd, dat het door een wiel der locomotief van den eersten trein, die daarna uit de rich ting Amsterdam gekomen is, er af geslingerd is, eerst op den dijk terecht gekomen is, daar na met een wijden boog van den dijk afge- slingerd is en eerst nog onder op den berm en toen in de sloot terecht is gekomen. Het vermoeden is, dat misdadigers dus eerst gepoogd hebben den eersten trein, die uit Am sterdam zou komen, te doen ontsporen, en dat zij, toen zij dit hadden zien mislukken, verder de spoorbaan langs zijn geloopen in de rich ting Amsterdam, totdat zij de lorrie hebben gevonden als voor hen geschikt geacht mid- del om den Parijschen trein te doen veronge lukken. Eenig spoor van de daders heeft het onder zoek nog niet aangewezen. DE STANFRIES IV GELICHT. Woensdag is na veel inspanning het wrak van de tijdens de reis van Amsterdam naar Harlingen op de Zuiderzee vergane vracht- stoomboot Stanfries IV van de N.V. Scheep- vaart Maatschappij Holland-Friesland ge- licht. De berging van het schip was opgedragen aan de firma van der Tak te Rotterdam. Ge- bruik is gemaakt van de tot dit bedrijf be- hoorende bergingsvaartuigen Thyllis Hudson en Meermin, van een drijvende bok van 25 ton hefvermogen en van een drijvende bok van de N.V. Verschure en Co.'s Scheepswerf en Machinefabriek van 60 ton hefvermogen. De groote moeilijkheid bij de berging was het feit, dat de Stanfries IV met de kiel naar boven lag, waardoor zij eerst omgetrokken moest worden. Toen dit geschied was, werd het schip door de beide bokken zoover ge- licht, dat met de centrifugaalpomp van de Phyllis Hudson eerst het groote ruim en daar na het machine- en ketelruim kon worden leeg gepompt. Om ongeveer 5 uur 's middags was de Stan fries IV drijvende en konden de deskundigen, o.a. de heer C. A. O. van der Boom, inspee- teur voor de Scheepvaart te Amsterdam, een onderzoek aan boord instellen. Daarbij is ge bleken, dat de ingangskappen van de voor- en achterlogiezen en alle luiken waren wegge- slagen; voorts, dat de groote lier bij de mast dwars door het dek horizontaal was afgebro- ken, welk lot ook de mast zelf, en wel bij den mastkoker, heeft getroffen. Het zeil stond in top, een bewijs, dat het schip zeilde, toen de ramp geschiedde. Ook is komen vast te staan, dat de Stanfries IV niet ten anker is gegaan. De ankerketting was namelijk niet uitgeloopen en de spil stond vast. Voor zoover viel na te gaan waren de lijljen van de vier opvarenden, die bij de ramp om het leven zijn gekomen, niet meer aan boord. De machine was nog op haar plaats. Romp en dek waren geheel in tact. Het vaartuig zial in Amsterdam worden ge- repareerd. DOOR BEDIENDEN VERMOORD. In hun woning te Boekarest zijn Woensdag de gepensionneerde directeur-generaal van het ministerie van openbare werken, Dumitrescu, en zijn dochter vermoord gevonden. Op een tafel werd een brief gevonden, waarop stond: Doe geen nasporingen. Wij Vasilie en Eugenie hebben onze meester vermoord. De ondertee- kenaars zijn de dienaar en de kamenier van de vermoorden. Zij zijn sinds Maandag ver- dwenen. De moord is in den nacht van Zondag op Maandag begaan. DE SNEEUWVAL HOUDT AAN. De geheele bevolking van Hamadan is, meldt Reuter uit Teheran, door de snetuw in haar huizen opgesloten. De winkels, gcholen en kantoren zijn gesloten; de straten zijn door de sneeuw onbegaanbaar. De sneeuwml houdt nog steeds aan. CONFLICT VOORKOMEN. HEERBEN. Heden werd door de commis- sie voor de mijnstreek de mededeeling gedaan dat met de directies van de particuliere mij- nen overeenstemming was bereikt, waardoor dus de dreigende staking wordt voorkomen. Besloten werd dat de pensioencommissie de herziening ter hand zou nemen. De bestaande regeling blijft gehandhaafd. Mocht te zijner tijd een loonsverlaging in- gevoerd worden, dan zal door de directie van de particuliere mijnen de noodzakelijkheid daarvan met cijfers aangetoond worden. De verlofsregeling blijft dezelfde. De burgemeester van Heerlen werd verzocht den rijksbemiddelaar mede te deelen, dat ddens tusschenkomst niet meer noodig was. In verband met de bij de administratie van het gamizoen te Breda ontdekte onregelma- tigheden, vernemen we, dat op het departe- ment van Defensie reeds was opgevallen, dat de inschrijvingen voor leveringen aan het gar- nizoen thans veel lager waren dan tot nu het geval was geweest. De militaire politie te Breda werd opdracht gegeven deze zaak te onderzoeken. Naar aan leiding daarvan werden de betrokken officier en onderofficier in arrest gesteld. Nader vernemen we, dat door deze onregel- matigheden, ook op andere garnizoenen een onderzoek wordt ingesteld. Of de arrestatie van een officier te Den Haag met bovenstaande in verband zou staan, kon geen zekerheid worden verkregen. Donderdag den 21sten dezer, des avonds ten half zeven, waren onze vroede vaderen voor de eerste maal in het nieuwe jaar ter conferentie opgeroepen, om een lijvige agen da van niet minder dan 16 punten benevens nog een voor 't Sas belangrijke nasleep tot afdoening te brengen. We roeren slechts ter loops aan de ver- schillende punten, die uit den aard der zaak wel ter tafel moeten worden gebracht, maar welker overwegend belang alleen daarin be staat, dat zij nu eenmaal wettelijk zijn voor- geschreven. Een dubbel stel notulen van twee vergade- ringen in December gehouden werden zonder op- of aapmerkingen goedgekeurd. De geldende verordening betrekking heb- bende op het gemeentelijk electriciteitsbed'rijf werd tot 1 Jan. 1933 bindend verklaard. Eenige mededeelingen van Ged. Staten, de eerste inzake de gemeentebegrooting die nog niet is goedgekeurd, doch waarbij Burg, en Weth. gemachtigd worden de noodige uit- gaven voor zoover noodig te doen en eene waarbij Ged. Staten meldden, dat zij in zake het besluit van den raad om de openbare school B aan het R.K. Ke;rkbestuur aftestaan en een nieuwe openbare school daartegen aan te bouwen was nog niet behoorlijk omderzocht weshalve de beslissing dienaangaande nog eenigen tijd is uitgesteld. Aan een schijven van de gemeente Graauw en Langendam met verzoek om adhaesie te betuigen aan het verzoek aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel gedaan om de vlascultuur en de vlasindustrie te steunen werd voldaan. Een minder gunstig gehoor werd geschon- ken aan een missieve van de gemeente Wehl om ondersteuning van het door haar gedane voorstel tot instelling van een ministerie van landbouw. Het werd voor kennisgeving aan- genomen en dus gewezen van de hand.. De nadere motieven waarop deze beslissingen ge- grond zijn, hopen we nader uiteen te zetten. Een voorstel door de heeren Verschaffel, de Meijer en Neeteson gedaan, daartoe lei dende om een besluit te nemen een pensioen- bijdrage te heffen van de ambtenaarssalaris- sen boven 2000 van 5 percent en daar beneden 2% percent kelderde met 8 stemmen tegen en 2 stemmen voor. De heer Neeteson was afwezig, terwijl de heer Kaas verklaarde, dat hij door onder- teekening van genoemd voorstel erin ge loopen was. Ook daarover zullen we de na dere beschouwingen bij deze gelegenheid moeten uitstellen. De heer Kaas stemde dan ook tegen. Voorts werd besloten aan de R.K. Jongens- school voor 118 leerlingen f 1167,73 zijnde 80 percent van de heele som berekend tegen 12,37 per leerling uit te keeren. De R.K. meisjesschool met 122 leerlingen ontvangt f 1207,31. De subsidie van 600 aan het Bizonder Onderwijs voor het instandhouden van een cursus in de Fransche taal werd bestendigd tot opzeggingstoe zoodat deze instellingen niet telken jare op hun verzoek behoeven te rug te komen. Op zijn verzoek, of liever onder den drang van de Vereeniging van geneeskundigen in Nederland werd aan dokter van Loy ontslag verleend als gemeente-arts. Deze aangele- genheid is van dien aard, dat daarover bij leven en welzijn een afzonderlijk artikeltje zal gewijd worden. Aan het ziekenfonds ,,Helpt Elkander" dat f 700 subsidie heeft aangevraagd om in de noodige financieele behoeften te voorzien, werd op voorstel van Burg, en Weth. f 500 toegekend, te betalen in twee termijhen van f 250. De aangenomen verordening inzake de Winkelsluiting werd door den raad terugge- nomen, omdat een verzoekschrift geteekend door 74 winkeliers daartegen gegronde be- zwaren zijn ingediend. De winkelsluiting blijft voorloopig zooals zij thans nog is. Een ieder kan in deze handelen volgens eigen goedvinden. We zul len daarover bij een andere gelegenheid de noodige ophelderingen en commentaren ver- strekken. De R.K. Bouwvereeniging „Volksbelang" kreeg ontheffing van de verplichting tot be- taling van erfpachtsrecht; haar wordt uit- stel van betaling verleend van de notarieele acte, tot den dag, dat er gebouwd zal worden. Komt een liefhebber om op het haar toe- gewezen erfpachtsterrein te bouwen, dan zal de bouwvereeniging toch over het recht van voorkeur mogen beschikken. Aan het verzoekschrift van L. J. van Waterschoot om vermindering van erfpacht van het hem toegezegde terrein wordt geen gevolg gegeven. De prijs van 15 cent per vierkante M. wordt gehandhaafd en zoo zulks niet mocht worden aanvaard, zal de grond publiek aan de meestbiedende verpacht worden. Na lange discussie wordt een steunregeling voor werklooze arbeiders aangenomen, waar van men de bepalingen in een der volgende nummers van dit blad zal kunnen nagaan. Een verzoekschrift van Adr. P. de Fever om ondersteuning als kostwinner wordt van de hand gewezen wijl gebleken is, dat requestrant, als zijnde gescheiden van zijn vrouw voor dezer verzorging en voor ver- zorging van zijn kind opkomt. Een aantal wijzigingen in de gemeente- begrootingen voor 1931 en 1932 worden zander aanmerking goedgekeurd. Bij de rondvraag informeert het lid de Leux hoe 't zit met de commissie voor Werk- verschaffing. Bij de beantwoording van deze vraag ver nemen zoo tusschen beide door, dat in den loop der volgende week overgegaan zal worden tot stichting van een Crisis-comite. De beer van Goethem vraagt belangstel- lend, hoe het zit met het parkje naast den heer Henning. De heer de Leux merkt op, dat dit plaatsje een goed plekje zal zijn voor den onbekenden soldaat. De heer Machielsen koestert belangstelling voor de wijze waarop door den heer Henning gebouwd is. Ook zou deze interpellant graag het reglement van orde willen inzien, hetgeen hem toegezegd wordt. De heer Marquinie informeert tenslotte hoe de houding van den Burgemeester is tegen over de aanstaande Carnavalvierimg. De voorzitter zegt de Camavalviering liever niet te doen plaats hebben met het oog op den crisistoestand, maar zegt de verantwoording aan den raad over te laten. De raad spreekt zich ten slotte uit voor Camavalviering met 9 stemmen voor en 1 bianco stem, die van den beer de Maayer. De heer Verschaffel maakt den voorzitter er een verwijt van, dat hij de verantwoording niet zelf durft aanvaarden en daarom de raadsleden daarvoor uitkiest om de conse- quenties te aanvaarden. De Voorzitter deelt mede, dat hij camaval zal laten vieren, doch onder strenge bepa lingen. O.a. zal het sluitingsuur vervroegd worden, kinderen beneden 16 jaar niet zonder geleide, mogen niet toegelaten worden in dansgelegenheden. Verder niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering om 11 uur gesloten. Amsterdam, 22 Jan. 1932. Vreemd Bankpapier. Bieden Laten Londem 8,57 8,61 Duitsch 58,60 59, Fransch 9,70 9,80 Belgisch 6,90 6,95 Van Ter Neuzen: 21 Jan. Eng. s.s. PTAR MIGAN, 204, stukg., Londen. Voor Sluiskil: 20 Jan. Japansch s.s. LIVER POOL MARU, 4259, gem., Londen. Voor Sas van Gent: 20 Jan. Eng. s.s. BERYL, 236, ledig, Londen. Van Selzaete: 21 Jan. Duitsch m.s. ELS A ESBERGER, 565, ledig, Hamburg. Voor Gent: 20 Jan. Eng. s.s. JOLLY HUGH, 293, ledig, Londen; Duitsch s.s. BAL- TIA, 1083, hout, Gefle; Ital. s.s. SPARTI- VENTO, 2311, pyriet, Huelva. 21 Jan. Eng. s.s. PTARMIGAN, 204, ledig, Londen; Eng. s.s. COASTER, 100, ledig, Sho- retham; Eng. s.s. HOLBURN HEAD, 220, ledig, Londen; Belg. s.s. ADOLPHE URBAN, 309, gem., Goole; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Zweedsch s.s. DAGFRID, 409, ledig, Londen; Eng. sn. ALGOL, 929, ledig, Rouaan. Van Gent: 20 Jan. Duitsch s.s. ERIKA FRITSEN, 2629, ledig, Gdynia; Zweedsch s.s. VIRGO, 2425, cokes, Stockholm; Ital. s.s. ALBA, 658, ijzer, Santander; Eng. s.s. PORTHMEOR, 188, aardappelen, Hull; Eng. s.s. SWIFT, 408, stukg., Londen; Eng. s.s. RENMIS, 199, aardappelen, Hull; Belg. s.s. MARNIX, 146, ledig, Antwerpen; Belg. s.s. MARCEL, 841, ijzer, Boness; Eng. s.s. RYE, 427, stukg., Goole; Noorsch s.s. GARNES, 888, stukg., Burnt Island; Belg. s.s. YVONNE, 385, gem., Goole; Jugo SI. s.s. S. R. G. J., 2311, ledig, New-Castle. 21 Jan. Eng. s.s. BUSHWOOD, 1297, ledig, Tyne; Fransch s.s. SAINT PALAIS, 1264, kolen, Nantes; Duitsch s.s. KEPLER, 592, kunstm., Santander; Eng. s.s. JOLLY HUGH, 293, aardappelen, Londen; Eng. s.s. FREIGH TER, 106, aardappelen, Goole. AXEL. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer alhier, hield deze week in de bovenzaal van den heer H. P. Dieleman hare jaarvergade- ring. In het jaarverslag van den secretaris werd in herinnering gebracht het succes van het eoncours hippique, de muziekfeesten en de winkelshow. De houding der winkeliersver eeniging tegenover V.V.V. werd aan critiek onderworpen. Te meer waar deze het „een- dxacht maakt macht" als zinspreuk heeft aangenomen, zou deze zeker niet in twee- dracht kracht moeten zoeken. De Voorzitter deelde mede dat tijdens de winkelshow medewerking was toegezegd, doch dat daarvan niets was gebleken. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat het aantal leden met 6 en dat der donateurs met 4 is toegenomen, en nu resp. 88 en 12 bedraagt. De inkomsten hebben bedragen 4180,70, de uitgaven f 3640,60. Het bezit was met inbegrip van inventaris aan het eind van 1930 1524,85 en thans 2157,10, zoodat een winst is gemaakt van f 632,25. De aftredende bestflursleden, de heeren Van Maale, Koevoets en Van Rijn werden met ongeveer algemeene stemmen herkozen. Bij de bespreking der plannen voor 1932 kwam in bespreking een schrijven van den heer J. M. Oggel, die herinnerde aan het ver- krijgen van stadsrechten door de gemeente Axel in 1183, alzoo bijna 750 jaar geleden. De burgemeester, de heer F. Blok, deelde echter mede, dat het niet is uit te maken wanneer die stadsrechten verkregen zijn, aan- gezien de oorkonde is zoek geraakt. Het is oak de vraag of men het te Hulst met dien datum wel juist voor heeft gehad. Een

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2