ALGEMEEN NIEUWS- F.N AQVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. EEN DAG BIDDER PIRIN Eerste Blad. ii No. 8788 WOENSDAG 20 JANUARI 1932 72e Jaargang. ElHKESriAHB. FSHILLET0H. als mofbcde van een In^ectle- xlekte, K. R. G. BROWNE. 43) TER NEUZEN, 20 Jan. 1932. eemg op dewereld NEUZENSCHE COURANT <USONNEMBNTSPRUSBinnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen «r per post 1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,25, overige la® den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgcefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 15. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. Grootere letters en clichAs worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement te gen verminderd tanefhetwelk op aanvraag verkxjjgbaar Is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAA NDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. NEDEREAND EN BEEGIe. ®e Brusselsobe Standaard" schrijft: Berichten in de pers verschenen luiden, dat «te half officieele onderhandelingen tusschen Nederland en Belgie zoo verre gevorderd zijn, dat waarschijnlijk na een nieuw onderhoud tusschen de beide ministers van buitenland- scbe zaken die te Geneve zullen vertoeven, een tekst van een akkoord zal kunnen opge- maakt worden over sommige betwiste punten behalve over die punten die van technischen oi psychologischen aard zijn. Het is geen gaheim dat dergelijke officieuze onderhandelingen hebben plaats gehad en de heer Hymans 'heeft herhaaldelijk in het par- lement verklaard, dat het contact tusschen Belgie en Nederland nooit verbroken werd. Doch de heer Hymans voegde erbij, dat het overbodig is de officieele onderhandelingen opnieuw aan te vangen als niet gegronde redenen aanwezig zijn dat deze onderhande lingen tot een accoord zullen leiden en dan nog wel over al de onderdeelen van het Bel- gisch-Nederlandsch vraagstuk. Wij meenen te weten dat de zaken nog niet zooverre gevorderd zijn. DE PENSIOENKWESTIE BIJ DE PARTICULIERE MIJNEN. De protestantsch-christelijke mijnwerkers- bond heeft Maandagavond een algemeene yergadering gehouden, waarin met algemeene stemmen is besloten, in geval van staking aan de zijde van den katholieken bond te gaan staan. De katholieke bond heeft aan den socialis- tischen bond een brief gericht met de vraag, of ook deze bond meent, dat den mijnwerkers, wanneer de directies der particuliere mijnen op bun standpunt blrjven staan, niet anders overblijft dan in staking te gaan. De particuliere mijnen hebben veraocht, spoedig een yergadering van de contactcom- missie bijeen te roepen. DE VERBINDING RIJN—SCHELDE. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westelijk Noord-Brabant heeft besloten aan den Ministerraad een adres te zenden, waarin gevraagd wordt: le. Dat het ontworpen kanaal van Dintel- sas tot Bath dienstbaar zal moeten zijn aan de afwatering van Noord-Brabant. 2e. Dat door het genoemde kanaal een logische verbinding voor de binnenscheep- vaart door Westelijk Noord-Brabant tot stand aal komen, in aansluiting op het kanalen- stelsel in Oostelijk Noord-Brabant en Lim- burg. 3e. Dat het genoemde kanaal voor Brabant de mogelijkheid van een eigen zeehaven te Bergen op Zoom zal scheppen. 4e. Dat het genoemde kanaal de gelegen- heid zal bieden, in de toekomst over te gaan tot een aansluiting op Zeeuwsch-Vlaamsch gebied, waardoor de meest Zuidelijke gedeel- ten in het Westen van ons land op meer doei- treffende wijze dan tot dusver op het cen trum van Nederland kunnen georienteerd worden. -WATERLEIDINGMAATSCHAPPIJ THOLEN. Men schrijft aan de N. R. Crt.: De financieele positie der N.V. Waterlei- door Vervolg.) „Hallo-allo-alloMet de Politie?... Met dr. Bunting. Stuur iemand hierheen om iemand mee terug te nemen. U bent toch niet doof... Ik zei: „stuur iemand hierheen om iemand mee terug te nemen". Wie Den man, die gisteravond de Con stable van Sir Walter Bellerby gestolen heeft... Constable... Nee, dat niet. Een schilderij, geschilderd door een zekeren meneer Constable... De naam van den schilder... Net als Jones of Smith... Nee, nee, nee geen Smith Constable Dit oogenblik zocht de telefoonafdeeling van het plaatselijk postkantoor, die evenals haar groote zuster in de stad er een zon- derlinge opvatting van humor op nahield, wit om de verbinding op de gebruikelijke afdoende manier te verbreken. Toen, na een bedrijvige vijf minuten de vrede en de aansluiting weer hersteld was ,,Hallo- allo-allo... Bent u daar nog?... Luister dan eens goed Gisteravond is van Sir Walter Bellerby in Sandhaven een kost- baar schilderij gestolen... De man zit op 't oogenblik in mijn garage opgesloten... Nee, niet Sir Walter De man, de dader, de man, die het schilderij gestolen heeft. dingmaatschappij Tholen vervult velen met zorg. Toen de N.V. indertijd met het leveren van water een begin maakte, beschikte zjj over een reserve van f 160.000. Hoewel nu alle aansluitbare perceelen aangesloten zijn, er nog nimmer eenige afschrijving heeft plaats gehad, en de tarieven tot de hoogste in den lande gerekend moeten worden, is de reserve reeds geslonken tot f 19.000. De raad van beheer heeft zich met een ver- zoek om steun tot den betrokken minister gewend. ROTTERDAMSCHE WETHOUDERS- CRISIS. Nadat de gemeenteraad met 26 tegen 16 stemmen verschillende voorstellen tot belas- tingverhooging had verworpen blijkbaar omdat de meerderheid meende nog geen vol- doende licht te hebben ontvangen over de in te voeren salarisverlagingen -heeft in de gisteren gehouden raadszitting de burgemees- ter medegedeeld, dat de soc.-dem. wethouders, de heeren De Zeeuw en Brautigam, hun ont- slag hebben ingediend. Wegens onvoltallig- heid van het college schorste hij de behande- ling der gemeentebegrooting. ROEPSTEM UIT LIMBURGS MIJN GEBIED Werklcosheid treft niet alleen werkgever en werknemer, zij treft de geheele gemeen- schap. Werkloosheid in de nationale mijn-industrie zou de geheele mijnstreek, zou, meer dan dat het geheele Nederlandsche volk treffen. Het is derhalve de plicht van ieder welge- aard Nederlander de eigen nationale kolen- industrie te steunen, in hoofdzaak door het gebruiken van Nederlandsche kolen. Vooral geldt dit voor openbare lichamen en groote ondememingen. Om die lichamen daarvan te doordringen maakt het gemeentebestuur van Geleem een krachtige .en zeer uitnemende, immers sterk sprekende reclame. Voor rekening n.l. van het gemeentebestuur van Geleen zijn reclame- plakzegels vervaardigd, die speciaal bij open- bare instellingen en lichamen, waarmede dat gemeentebestuur in briefwisseling is, de aan- dacht vestigen op dit groote nationale belang. Moge dit sympathieke initiatief het zoo verdiende succes hebben. Moge deze roep- stem weerklank vinden. Een dreigend ge- vaar voor die duizenden kan worden afge- wend wanneer de Nederlandsche kolen-indu- strie wordt gesteund en dat is ons aller plicht bovenal de plicht van groote industrieele ondernemingen en openbare lichamen. Hulde aan het wakkere gemeentebestuur van Geleen dat op zoo treffende wijze op dezen plicht door heel het land de aandacht vestigd. VRIJWILLIGE VOLDOENING VAN BELASTING. De Minister van Financien maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of ver- mogen (gewetensgeld) bij den inspecteur der directe belastingen te Ter Neuzen f 35. DE REDDINGSBRIGADE. Wij vestigen de aandacht der beoefenaars van de zwemsport op de in dit nummer voor- komende advertentie, waarbij zij worden uit- genoodigd toe te treden tot de reddingsbrigade Het aantal goede zwemmers dat zich in ons midden bevindt in aanmerking genomen is het aantal leden der reddingsbrigade nog niet groot te noemen. En dit is jEimmer. Is het in het algemeen al een voorrecht te noemen, hulpbehoevenden van dienst te kunnen zijn, welk een voldoening m it het zijn voor hen die bij eventueele on ivallen in het water personen die dreigen '-e verdrinken van den dood te redden Maar dan is het beoefenen der zwemsport alleen niet voldoende, dan be- hoort men, ook voor eigen veiligheid, het red den van drenkelingen leeren, de methodes en kunstgrepen die daarbij te pas kunnen komen. En dan nog: de medische cursus welke van wege de reddingsbrigade gegeven wordt, die ten doel heeft de deelnemers te leeren hoe ze aan personen die bewusteloos uit het water gehaaid worden, oordeelkundig de eerste hulp kunnen verleenen. In zulke gevallen is meer- malen snelle hulp van groote beteekenis en is het dus een voorrecht, wanneer de redder ook in dat opzicht goed onderlegd is. Laat dus de leden der reddingsbrigade en zij die dit alsnog worden, zich ook opgeven voor die medische cursus en deze ook volgsn. DE VEREENIGDE SCHOUWSPELERS. De gisteravond in het ..Concert- en Bios- coopgebouw" alhier gegeven opvoering van ,,De Rozenkrans", door „De vereenigde Schouwspelers", onder directie van den heer Pierre Mols, was, voor wat de vertolking be- treft, weer een succes te noemen. De opkomst van het publiek was tamelijk te noemen, doch behoorde, voor een algeheel welslagen eener dergelijke onderneming, drukker te zijn. Bij de verschillende andere omstandigheden die hier- op van deprimeerenden invloed zijn, moet ech- ter ook in aanmerking worden genomen ziekte in vele gezinnen. VARKENSVERZEKERTNG „EIGEN HULP". Op de j.l. Zaterdag in het logement 's Lands Welvaren alhier gehouden vergadering van „Eigen Hulp", vereeniging tot verzekering van verlies wegens sterfte van varkens, hleek uit de rekening van den penningmeester, dat gedurende het jaar 1931 was ontvangen een bedrag van f 114,16 en was uitgegeven f 114,82, ?oodat er een nadeelig slot was van /0,66; waar het slot der vorige jaarrekening f 489,42 bedroeg, bestaan de bezittingen der vereeniging thans uit een bedrag van f 488,76. Uitkeering werd verleend voor een onteigend en 6en gestorven varken, tezamen wegende een gewicht van 148 K.G., waarvoor is uitge- keerd een bedrag van f 81,40. In verband met den lagen prijs der varkens werd besloten de uitkeeringen voorloopig vast te stellen op 0,40 per K.G., terwijl de be- staande contributie blijft gehandhaafd, n.l. 0,35 per maand en per varken. Als bestuursleden werden herkozen de hee ren Joz. Meeusen en M. de Jonge, terwijl in de plaats van J. M. de Smidt de heer Fr. van de Bulcke werd gekozen. WEG PHILIPPINE—DRIEKWART. In verband met den slechten toestand van den weg van Philippine naar Driekwart hebben de A. N. W. B. en de K. N. A. C. aan Ged. Staten van Zeeland verzocht hunne medewer- k-ing te willen verleenen, dat, in afwachting van de algeheele afdoende verbetering van dezen weg, die is opgenomen in het provin- ciaal wegenplan, de bestaande weg door de betrokken onderhoudsplichtigen beter zal worden onderhouden. BRAND TE GROENENDIJK. Naar men ons meldt is gisteravond, om- streeks half 6 brand ontdekt in de landbouw- schuur van den heer P. Mahu te Groenendrjk. Bij dezen brand zijn 13 paarden en 18 stuks hoomvee in de vlammen omgekomen. Ik heb 't zelf gezien... Sir Walter Beller by, ja, dat is de naam... Wat?... Nee, dat kan wel. 't Is ook pas gisterenavond gebeurd. Sir Walter is op weg hier naar toe. Als u dus een mannetje stuurt om hem mee te nemen... Nee, Sir Walter niet, ezelskop! De andere man...Ja...Ja... In orde." De hoorn werd met een nijdigen ruk opgehangen en voor den tweeden keer wischte. Dr. Bunting zijn zweetdroppels af. Daarna heesch hij zich uit zijn stoel op en stapte door de hal naar de voor- deur. Daar bleef hij staan en luisterde. Van ergens dicht in de buurt kwamen vage, bonzende geluiden, geluiden, die zeer goed door iemand, die onrechtvaar- dig in een garage opgesloten is, die zijn vrijheid zoekt te herwinnen en wien dat mislukt, gemaakt zouden kunnen worden. De kleine, dikke dokter grinnikte tevre- den en wreef zich in zijn handen. En op dat oogenblik zag hij den jongen. De jongen was een miniatuur-exem- plaar van het mannelijk geslacht, gekleed in een "reusachtige pet en een trui, die door de elementen en den tand des tijds tot de poreusheid van een vischnet gere- duceerd was. Hij kwam langzaam schui- felend het pad naar het huis op, hetgeen te wijten was aan het feit, dat de oor- spronkelijke huurder van zijn schoenen minstens zes keer zoo groot als hijzelf ge- weest was. Vlak voor de stoep bleef hij staan, maakte een soort van buiging, en zei, in een eentonigen dreun door, zonder een seconde pauze om adem te halen of bij wijze van punctuatie „OftuastublieftdalijkeffebijMrs.Datchet wilkomendokter." ,,He", blaffte Dr. Bunting. „Wie ben jij! Ik ken je niet." ..OftuastublieftdalijkeffebijMrs.Datchet wilkomendokter." ,,Bij Mrs. DatcJjet Wat is er dan aan de hand „Mrs.Datchetisvandetrapgevallenenheb derbeengebrokendokter." ,,Haar been gebroken Mrs. Datchet Van de trap gevallen He Jadokterenoftuastublieftdalikwilkomen dokter." ,,Tjee Tjee Tjee overdacht dr. Bunting geergerd. Hij keek naar de garage, maar de vage bonsgeluiden waren opgehouden. Alles was stil. Hij fronste de wenkbrauwen, aarzelde even, keerde zich naar het huis om, deed twee stappen en maakte halt, in tweestrijd wat te doen. Zoo bleef hij een poos staan: zijn lippen schoven twij.felend een centimeter naar voren en naar boven en zijn oogen gingen vari zijn jeugdigen bezoeker naar de garage en vice versa. Maar dan triom- feerde zijn beroepsinstinct over alle an dere bedenkingen. Met een resolute be- weging stapte hij het huis in en na een paar minuten kwam hij er, gewapend met een kleine zwarte tasch, weer uit ,,Eh... hoe heet je informeerde hij. ..TommyFisherdokter," gaf de minia- tuur ongeluksbode ten antwoord. Tommy Fisher, hm. Jij blijft hier tot ik terug kom. En als er een agent komt, zeg dan, dat hij ook moet wachten. Ik blijf niet lang weg. Goed begrepen .Jadokterzekerdokter." Dr. Bunting knikte hem kortaf toe, wierp nog een laatsten blik naar de garage en stapte, met zijn jaspanden in DE ELECTRICITEIT IN ZEELAND. In ,,Ons Electriciteitsblaadje" onder redac- tie van de N.V. „Brovmciale Zeeuwsche Electriciteits Maatschappij" komen enkele mededeelingen voor over de P.Z.E.M. en wel ten eerste over de Noordgroep. (Schouwen en Duiveland, Tholen en St. Bhilipsland). Hierbij wordt herinnerd aan de opening der toonkamers te Zierikzee medegedeeld, dat in verband met de hinderlijke schommelingen van den electrischen stroom, die in de netten der Noordgroep voorkwamen, in het schakel- station te Nieuw-Vossemeer een z.g. ,regel- transformator, is ingebouwd, welke ten doel heeft de schommelingen tot binnen geoor- loofde grenzen te beperken. Het aantal in- gekochte K.W.U. van de Noord-Brabantscne Electriciteits Maatschappij steeg in 1931 tot 796.355; het aantal aansluitingen nam van c.a. 3900 tot c.a. 4600 toe. Betreffende de Middengroep (Walcheren en Noord- en Zuid Bev,eland) wordt gemeld, dat in 1931 21 gemeenten zijn aangesloten. Behoudens de gemeente Schore, waar men dezer dagen zal aanvangen met den bouw van het ondergrondsche laagspanningsnet en de 5 gemeenten beoosten het kanaal door Zuid-Beveland, is de geheele Middengroep geelectrificeerd. Het aantal aansluitingen nam in den loop van 1931 van c.a. 7400 tot c.a. 11.500 toe. De productie in de centrale te Vlissingen be droeg 10.556.161 K.W.U. In de Zuidgroep (Zeeuwsch-Vlaanderen), waar de P.Z.E.M. het langst werkt, daalde het aantal opge- wekte K.W.U. door sterk verminderd ver- bruik der industrie tot 3.097.900 K.W.U., het aantal aansluitingen steeg van c.a. 6300 tot c.a. 8800. De directie wijst er op, dat ten onrechte in deze groep voorkomende branden maar direct aan kortsluiting worden geweten, en geeft een voorbeeld, waarbij die ook werd veronder- steld, terwijl in de afgebrande schuur in het geheel geen electrische installatie aanwezig was. SAS VAN GENT. Gemeenteraad. In de op Donderdag a.s. des namiddags 6% uur te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende pun ten in behandeling: 1. Mededeeling mgekomen stukken. 2. Voorstel te nemen raadsbesluit waarbij de geldende verordening van het ge- meentelijk electriciteitsbedrijf tot 1 Januari 1933 van toepassing wordt verklaard. 3. Missive van Burgemeester en Wethou ders van Graauw en Langendam met verzoek om adhaesiebetuiging aan het verzoek om steim voor vlascultuur en vlasmdustrie. 4. Missive van Burgemeester en Wethou ders van Wehl, met verzoek om onder- steuning voorstel tot instelling minis- terie van landbouw. 5. Voorstel van de raadsleden V. Ver- schaffel, L. de Meijer, P. Kaas en P. Neeteson om te nemen besluit tot ver- haal van pensioensbijdragen op de ge meente-ambtenaren. 6. Voorstel tot verleening 80 voorscnot op de gemeentelijke vergoeding over- eenkomstig art. 101 der L.O. wet 1920 ten behoeve der bijzondere lagere scho- len in de gemeente over 1932. 7. Voorstel tot verlenging besluit omtrent de subsidieering van den cursus in de Fransche taal aan de bijzondere lagere scholen in de gemeente. 8. Kennisgeving van A. I. P. van Loy, dat hij zijn verzoekschrift om benoemd een rhytmische slingering van links naar rechts en van rechts naar links, in een stevig tempo de miniatuur oprijlaan af. HOOFDSTLLK X. Sir Walter begint de achtervolging In de ruime, zonnige eetkamer van de Old Hall in Sandhaven hielden twee hee ren de een jong en goed gevuld, de ander van middelbaren leeftijd en kaal van kruin een niet bepaald vriendschappe- lijke bespreking. Dit geschiedde op een uur, waarop de familie Bellerby gewoon- lijk ontbeet, maar dien morgen dacht nie- mand aan ontbijten. De bewoners van de Old Hall hadden andere. gewichtiger dingen te doen. Sir Walter stond als de verpersoonlij- king van teleurgestelde woede op het haardkleedje en knarste bijna hoorbaar op zijn tanden. Hij was blijkbaar midden in zijn toiletmaken gestoord, want hij was gekleed in een purperroode kamerjas, geen boord, een gestreepte pantalon en een bitter-verontwaardigde gelaatsuit- drukking. Zijn kin was ongeschoren en zijn beroemde snor zag er onverzorgd, bijna rafelig uit. Zijn geheele voorkomen was van dien aard, dat zijn collega-lands- bestuurders, als ze het genoegen gehad hadden hem zoo te zien, hem met afge- wend hoofd vug voorbij geloopen zouden zijn. „Ja, ja, ja, ja," zei Sir Walter boos. „Dat kan jij nu wel zeggen. Maar voor mij is 't duidelijk. Duidelijk. Natuurlijk moest er iets dergelijks gebeuren, als je moeder allemaal vreemde menschen in huis haalt. Natuurlijk. Van het eerste oogenblik af heb ik die twee niet ver- Regenweer, nalte kleeren, licht schoenwerk, kouvatten, •neusverkoudheid, hoesten, griep, hoofdpijn vreese- lijk stekende pijn in de streek van het voorhoofd ,^-behooren tezamen. Men is V.mat, lusteloos, onbekwaamr tot elk werk. Hier blijkt de .ongeevenaarde werking van de Aspirin-Tabletten. 1-2 tabletten, in waler op- 'gelost, ingenomen en de f verkoudheid verdwijnt merkbaar, weg is de hoofd- pijn, die verschrikkelijke hoofdpijn. Weiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord .BAYER' staat. Prijs 75 cfs., (Ingez. Med.) te worden tot gemeente-arts intreht. 9. Verzoekschrift van het ziekenfonds ..Helpt Elkander" om een subsidie van 700 uit de gemeentekas. 10. Verzoekschrift van A. Marquinie en anderen om herziening raadsbesluit in- zake de uitvoering der winkelsluitings- wet. 11. Verzoekschrift van de R.K. Bouwver- eeniging ..Volksbeiang" omtrent ont- heffing van betaling erfpachtsrecht. 12. Verzoekschrift van L. J. van Water- schoot om vermindering van erfpacht. 13. Voorstel tot vaststelling steunregeling voor de werkloozen in de gemeente. 14. Verzoekschrift van Adr. P. de Fever om bevordering ondersteuning als kost- winner. 15. Voorstel tot wijziging der gemeente begrooting voor 1931. 16. Idem voor 1932. Van bevriende zijde schrijft men ons: Zaterdag werd te Sas van Gent, wijk Zand- straat, het zeldz&am feit herdacht dat Louis de Caluwe en echtgenoote Regina v. Hoecke, v66r 65 jaren in het huwelijk traden. Gezien de zeldzaamheid van een dergelijke gebeurtenis had zich aldaar eene buurtcommdssie gevormd die gemeend had dit feest niet ongemerkt te mogen laten voorhijgaan, ma/ar gezien de bui- tengewone malaisetijd had zij gemeend het te moeten bepalen tot het eenvoudige. Op het middaguur was de commissie samengekomen om gezamenlijk hunne gelukwenschen aan het jubileerende paar aan te bieden. Bij monde van het dochtertje van den heer Verhelst, voorzitter der commissie, werden de echtelie- den op bijzondere wijze gefeliciteerd. Door het klein-zoontje van den heer Ver helst werd aan de echtelieden ter herdenking van het briijanten feest een bouquet aange- boden. Door de gelukkige jubilarissen werd hierop geantwoord met een kort en.welgemeend woord, dat zeker uit het hart kwam. Ook door trouwd. Van het eerste oogenblik af niet..." „Hoor eens evn", viel Toby hem kalm- jes in de rede, ,,nou loop je toch wel wat te hard van stapel, ouwe heer". De dikke jongeling zat op de breede vensterbank en zwaaide z'n rechterbeen als de slin- ger van een klok heen en weer. Hij was eveneens in een kamerjas, maar bij hem vertoonde het kleedingstuk tinten, die den beklagenswaardigen beschouwer de ster- retjes voor de oogen deden komen en hem een gevoel van duizeligheid en on- welzijn bezorgden. In tegenstelling met dit zoogenaamd vroolijke dessin stond z'n goedmoedig gezicht ongewoon ern- stig. Hij zat met gefronste wenkbrauwen naar het vloerkleed te staren en speelde verstrooid met een half geconsumeerde banaan, want de gebeurtenis, die hem z'n eetlust kon doen verliezen, moest zich nog voordoen. ..Onzin beet Sir Walter hem coe. ,,'t Is zoo duidelijk als wat Heel dom van me geweest, dat ik 't niet dadelijk doorzien heb. Ofschoon dat jong- mensch heb ik van 't eerste oogenblik af niet vertrouwd... een echt gedegenereerd individu... Neem z'n gezicht alleen... En die vrouw, die hij bij zich had... ..Vergeet niet, vader mijn," viel Toby hem voor den tweeden keer kalmpjes in de rede, „dat het vrienden van mij zijn." ..Vrienden van jou?" 't Zou wat! Die vrouw heb je toch gisterochtend pas voor 't eerst van je leven gezien, niet ,,Ja. Maar Cardinal ken ik allang jaren van mijn studententijd in Oxford af." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1