8 F 0 S T. QEMENODE BERICHTEN UW £enuwen meeren en worden Mijnhardt's Zenuwtabletten VOETBAL. t 20 18 16 15 15 12 12 11 9 8 22 21 19 18 16 16 13 12 11 10 45-19 40-15 36-20 34-41 24-46 24-33 25-39 22-37 100-14 57-22 52-25 34-41 23-30 22-47 27-53 18-68 9 42 20 18 14 11 9 8 7 5 27 21 20 16 11 8 8 7 Gorgel zonder glas en water gorgel droog met KECHTSZAKEN. a -m komen^ot rust, kal- daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Glazen Buisje 75 ct. Bij' Apoth. en Drogisten. (Ingez. Med.) werden. Nog geen 2 percent nieuwe wereld- burgers over een geheel jaar is wel een bedroevend verschijnsel voor een plaats, waar ongeveer 1000 gezinnen metterwoon gevestigd zijn. Het is trouwens een algemeen te registree- ren feit, dat het aantal geboorten geen ge- lijken tred houdt met het inwonertal, zoodat de vrees zich langzamerhand baan breekt, dat het de latere maatschappij wel eens aan de vereischte krachten zou gaan ontbreken om haar door de volgende generatie naar behoo- ren te besturen. „In het Heden ligt 't Verleden In het Nu wat worden zal", heeft Bilderdijk ons reeds 100 jaar geleden voorspeld. Bilderdijk was geen moralist en missckien moet zijn uitspraak ook niet in dezen zin op- gevat worden. Maar zij is toch toepasselijk, want als de lage geboortecijfers alleen moe- ten toegeschreven worden aan gemakzucht, dan ziet het er voor de komende maatschappij niet bemoedigend uit. Een feit toch is het, dat uit de groote ge zinnen de krachtigste werkers voor de toe- komst voortgekomen zijn. Een ieder kan uit eigen omgeving voorbeelden te over als be- wijs dezei bewering aanwijzen. Wanneer ik een lijst van de mij bekende voorbeelden zou willen opmaken, geloof zeker, dat het een lange opsomming van namen zou zijn. Zonder den moralist te willen uithangen, is het daar- om niet verdacht op het zoo even genoemde euvel te wijzen. Door gemakzucht en koele berekening zijn geslachten en volken te niet gegaan. 't Is niet goed, dat het kind met een geld- bu'idel aan den hals geboren worde" heb ik eens een algemeen bekend socioloog op een volksvergadering, die uitsluitend door men- schen uit den werkenden stand bezocht werd, hooren verkondigen. Sedert dien tijd zijn er vele jaren voorbijgegaan en heb ik honder- den gevallen kunnen constateeren, waarin de rijike erfgenaam het tot den bedelstaf, een zoon uit het talrijke gezin van den armen drommel het tot een hooge positie in de maatschappij bracht. Doch genoeg moraal. We willen liever een blik slaan op de zaak, die ons tot het schrijven van dit artikel aanleiding gaf: den gang der menschheid binnen de enge grenzen onder gesloopte veste. Toen op het einde van het jaar 1930 de bevolking eindelijk de 3000 zielen had over- schreden, meenden we de opmerking te mogen maken. dat de snelle vermeerdering in den loop van den tijd blijken zou niet van blijven- den aard te zijn. Oppervlakkig besehouwd hebben de ver- schijnselen ons in het ongelijk gesteld. Want in den loop van 1931 blijikt het aantal zieien met 12 te zijn vermeerderd. Doch het ver schijnsel is toch sleohts schijnbaar. Want in de zelfde periode liep de bevolking door ver trek met 222 personen achteruit, waartegen over staat, dat zich in totaal 221 nieuwe bewoners hier kwamen vestigen. Het is echter met die vestiging geen zuivere mosterd, want de meesten dier vreemdelingen werden kunst- matig hier overgeplant. Sas van Gent schijnt overal in den omtrek tot zelfs verre in Belgie als een Eldorado te worden voorgesteld. Vogels van diverse pluimage strijken hier neer, zonder te weten, wat him den dag van morgen zal brengen, aldus het aantal arm- lastigen op bedenkelijke wijze vergrootend en de economische positie van onze gemeen e niet beter makend. Ook op dat immoreele werfsysteem is in- dertijd niet alleen te dezer plaatse, maar zelfs" in vreemde bladen de aandacht gevestigd. Het lokmiddel: werk en brood en goede huis- vesting heeft effect gehad. En zoo is het Sas als 't ware het bezinkbassin geworden van al, wat men elders gaarne kwijt was. Overdrijf ik, wanneer ik beweer, dat deze toestand geschapen is, door kunstmatige be- volkingskweekeriji, die in den loop van den tijd als het te laat is, tot ondergang zal leiden en als bijkomstig gevolg een ondraag- lijken belastingdruk op de schouders van den toch al niet benijdenswaardigen middenstand. Want in den regel, zonder middel van be- staan, alleen op de bonne fool hier neerstrij- kend, omdat zij van hooren zeggen meenen, dat zij hier de vetpotten van Egypte zullen vinden, waar aan den overkant meestal schraa'lhans keukenmeester is, leidt hun eerste weg, wanneer de sobere middelen, die zij nog tot hun beschikking hadden zijn uitgeput, naar het Burgerlijk Airmbestuur! Zij1 ver- keeren immers in de overtuiging, dat hun de nooddruft niet mag onthouden worden, waarop zij als ingeschreven ingezetene aan- spraak mogen maken. Merkwaardigerwijze weten zij het dan ook wel zoo in te kleeden, en aan te leggen, dat zii geholpen worden, ofschoon het beter en verstandiger ware geweest, zich eerst eens goed te overtuigen of het zoo maar oirbaar is, dit slag van volk op de openbare kas te la'ten parasyteeren. We zijn volstrekt geen egoisten en door- drongen van het beginsel: leven en laten leven. Maar zooals het hier gaat, geschiedt het nergens. Wanneer men moet constateeren, dat arm- lastigen Zondag aan Zondag b.v. op de eerste plaatsen in de cinema zitten of zich met hun heele huishouden naar Gent verplaatsen om daar een genoeglijken dag door te brengen, mag men zich toch zeker wel de vraag stellen of zoo iets wel door den beugel kan. Dat zijn geen praatjes, maar naakte feiten, die door vertrouwbare personen kunnen bevestigd worden en daarom de vraag wettigen of degenen die krachtens hun ambt geroepen ziin de penningen der belastingbetalers te verdeelen naar gelang van de behoeften zich niet moreel verplicht achten de lijsten der armlastigen eens te herzien en hun aandacht veeleer te schenken aan de stille armen, die te bescheiden zijn of teveel eergevoel hebben om aan te kloppen en dientengevolge in meer treurige omstandigheden verkeeren, dan dezulken, welke het hardst om onderstand schreeuwen. 't Is onder de tegenwoordig geldtende om standigheden noodzakelijk om eens openlijk den vinger te leggen op dit kankergezwel, dat onze locale maatschappij1 heeft aangetast. Nogmaals, men schrijve ons niet de ge- voelens toe van Koning Hatto, die volgens de Sage alle hongerenden in den Muizentoren liet opslulten en deze daama liet in brand steken, maar van den anderen kant zijn we, en met ons zeer velen toch van oordeel, dat goed toegepaste liefdadigheid bij zich zelve moet beginnen, d.i. daar worden toegepast waar zij werkelijk noodzakelijk is; anders wordt het: paarlen voor de zwijnen werpen OVERSLAG. Nadat de gemeentetol over de eerste negen maanden van 1931 569,50 opgebracht had, was de opbrengst over October 48,78. over November 37,50 en over December 47,33, zoodat de gemeentekas hiervan een ontvangst had gedurende het jaar 1931 van f 703,11. Met ingang van 1 Januari 1932 zijn er al tot nu toe 22 abonnementen verkocht ad f 10 per stuk; in dezen tijd is de tol voor de gemeente nog wel een goed zaakje. EEDE. Met de Stcrt. van 16 Januari is verzonden een afdruk van de gewijzigde statuten der Boerenleenbank te Eede. MIDDELBURG. De gereorganiseerde brandweer blijft gere- geld aan oefenen en heeft Zaterdag een proef genomen of zij in staat zou zijn ook het be- roemde stadhuis tegen een onherstelbare ver- nieling te behoeden. Met een der autospuiten op open water, een op de waterleiding en een der oudere motorspuiten, eveneens op de wa terleiding, bleek het gebouw zelf overal te bereiken en kwam men wat den toren betreft tot bij de wijzerborden. De proef trok zeer veel belangstelling. Riemens geplaatst, maar deze kan den bal niet meer halen. Als R. B. C. ten aanval trekt onderbreekt de middenhalf J. Hamelink den opzet en geeft den bal aan Dobbeleir, deze drijft naar voren, de ac'hterspeler van R. B. C. mist en Dobbeleir loopt hard voorbij, komt al leen voor het doel der gasten te staan en over de toppen van den doelverdediger verdwijnt de bal in het net. Na 2 minuten spelens heeft Terneuzen de leiding. Als de bal weer is uitgetrapt, is het Van Haucke die onze voorhoede aan het werk zet. Een gevaarlijk oogenblik ontstaat bij het doel van R. B. C., maar de verdedigers weten onheil te voorkomen en het spel golft Wedstrijduitslagen van Zondag. le klasse: DONGA—PSV NACBleijerheide MWWillem II BW-De Valk EindhovenNOAD 2e klasse A: MEVODe Baronie TerneuzenRBC TSCVelocitas AllianceDOSKO HeroMiddelburg 3e klaase A: Vlissingen IIZeelandia II Middelburg IISassche Boys 3e klasse B: SINOTONieuw Borgvliet Zeelandia IGoes le Klasse Eindhoven PSV NOAD NAC MW Willem II DONGA De Valk BW Bleyerheide 2e Klasse A JQ <T> CA P TO CD 0Q n S PT 15 10 13 8 2 14 6 4 12 7 1 13 7 1 13 6 14 4 4 15 5 1 14 4 1 13 3 2 5 3 4 4 5 7 6 9 9 8 doelp. v.-t. 40-27 39-25 37-28 31 28 38-35 36-28 33-31 26-59 35-43 22-33 1—2 3—1 5—3 1—2 4—1 3—3 5—4 3—4 1—5 3—2 5—0 5—5 0—1 3—2 Hero 15 10 2 Dosko 16 8 5 Middelburg 13 8 3 Terneuzen 14 8 2 R. B. »C. 15 7 2 T. S. C. 16 7 2 Breda 14 6 1 Alliance 16 5 2 Mevo 15 5 1 Velocitas 14 4 2 De Baronie 14 1 2 3e Klasse A Hulst 13 9 2 Axel 12 8 2 Vlissingen II 11 7 Middelburg n 12 3 5 Hansweert 12 3 3 Sassche Boys 10 3 2 De Zeeuwen 11 3 1 Zeelandia n 10 2 1 3e Klasse B Vlissingen I 14 13 1 Zeelandia I 13 10 1 Goes 14 9 2 N.-Borgvliet 14 8 Zierikzee 11 5 1 DOSKO II 13 3 2 MEVO II 13 3 2 SINOTO 15 3 1 Walcheren 11 TERNEUZENR. B. 3 3 2 4 6 7 7 9 9 8 11 2 2 4 4 6 5 7 7 2 3 6 5 8 8 11 11 44-22 53-33 54-19 39-37 51-36 41-39 26-39 31-41 31-50 26-44 25-61 Zooals wij voorspeld hadden is het weder een e'chten spannenden wedstrijd geworden, die Zondag alhier in een overwinning voor Ter neuzen eindigde. Mocht Terneuzen nog eens van naam wenschen te veranderen, zoo zou zeer toepasselijk zijn E. M. M., ,,Eendracht maakt Macht", want niets is duidelijker voor den dag gekomen na de periode van strubbe- ling in de gelederen. Zoodra de oude harmo- nie weer teruggekeerd was, kwamen de over- winningen terug en daarom is het zoo jam- met dat dit ons een paar puntjes heeft ge- kost, stel eens een oogenblik voor als Terneu zen, die zelfs nu nog een goed figuur slaat, een paar punten meer had! Al droomen wij geenszins van het kampioen- schap, toch zullen de vereenigingen, die om den eeretitel zullen strijden, er ter dege reke- ning mede moeten houden, dat alhier een ver- eeniging zetelt, die in korten tijd zich tot de eersten heeft opgewerkt. Als wij even de vier leidende vereenigingen onder de loupe nemen, blijkt, dat, nu de eind- spurt een aanvang zal nemen, het krachts- verschil niet zoo bijster groot is. Hero heeft 15 wedstrijden gespeeld, met een doelgemiddel- de van 1.47; Middelburg, met 13 wedstrijden, van 1.46; Dosko, met 16 wedstrijden, van 1.31 en Terneuzen, met 14 wedstrijden, van 1.29. Men ziet het dus, dat m deze clubs, de kampioen van dit seizoen schuilt. Terneuzen zal nog een harde noot te kra- ken krijgen, want juist alle candidaten moet zij nog bekampen, waarvan Hero en Middel burg op eigen terrein. De strijd om het kam- pioenschap blijft er dus ten voile in. Het heeft ons zeer verheugd, dat in den wedstrijd van Zondag Terneuzen den ach- terstand met de rust van 24, in een zwaren strijd nog tot een overwinning kon omzetten. De leiding berustte bij den heer Groffen, die een streng doch rechtvaardig arbiter was. Wij schrijven dit omdat vooral de aan R. B. C. toegekende strafschop nogal protest van de supporters ontlokte, doch er had, zij het dan ook geheel onwillekeurig, in het be- ruchte strafsohopgebied een overtreding plaats gehad, en de heer Groffen strafte, zeer terecht, al leek de bestraffing ook te streng. Maar duizendmaal liever een sche ds- rechter die streng maar rechtvaardig is, dan een arbiter die slap en willekeurig optreedt. De sport zal er slechts wel bij varen. Het spelverloop. Als scheidsrechter Groffen de aanvoerders bij elkaar roept, is het veld omzoomd met een dichte schare sportliefhebbers, naar schatting 1400 bezoekers. De aanvoerder van Terneuzen, Van de Wege, krijgt de keuze en R. B. C. trapt af. Na een kleine sohermutseling op het middenveld, wordt de bal hard naar den rechtsbuiten op en neer. Een hoekschop voor Terneuzen wordt goed genomen maar levert geen resultaat op. Er wordt vlug gespeeld en beide elftallen geven zich ten voile. Bij een aanval van R. B. C. is het onze achterhoede die niet tijdig ingrijpt, de rechtsbinnen van R. B. C. maakt hiervan gebruik en zendt juist in den hoek een harden bal in, Dooms grijpt den bal maar kan niet voorkomen, dat hij toch in het doel terecht komt 1<1. Er zijn thans 10 minuten ge speeld. S# Niet lang daarna plaatst Van Haucke den bal naar M. Riemens, die er mede naar voren rent doch zijn schot gaat naast. Dobbeleir die thans Kouwijzer naast zich heeft, spelen goed samen, en als Dobbeleir naar voren trekt wordt hij aangevallen door den rechtsback van R. B. C„ hij plaatst vlug naar Kouwijzer en met een hard schot geeft deze den doel- man het nakijken 21. Het belooft een wedstrijd rijk aan doelpun- ten te worden, en als R. B. C. goed samen- spelend bij het doel van Terneuzen komt, denken wij den gelijkmaker reeds gemaakt, als onze spil die mede naar achter is getrok- ken, er een eind aan maakt en den bal in het veld zendt. Weer keert R. B. C. terug, de middenvoor der gasten zet den bal naar rechts, Van de Wege plaatst zich voor den toeloopenden rechtsbinnen van R. B. C. en strekt daarbij, geheel onwillekeurig, zijn arm uit. Dat blijkt noodlottig want het fluitje van den scheids rechter klinkt: wegens ongeoorloofd afhou- den in het beruchte strafschopgebied kent hij een penalty toe. Onder groote spanning wordt deze straf schop genomen en R. B. C. heeft de gelijk maker 22. Dit doet het enthousiasme oplaaien, krach- tig wordt gestreden om den voorsprong. Na prachtig samenspel van de voorhoede van R. B. C., waardoor de verdediging van Terneuzen geen vat op den bal kan krijgen, is het R. B. C. die den voorsprong verkrijgt 2 3. Aan aanmoedigingen ontbreekt het niet, maar toch is het R. B. C. die het onze ach terhoede zeer lastig maakt. Wanneer de voorhoede van R. B. C. stevig is opgedrongen, strandt deze aanval vlak bij het doel op bui- tenspel. Ondertusschen zien wij eenige oogenblikken onze half-linie zich duchtig weren tegen de j telkens opdringende voorhoede van R. B. C., maar Van Haucke werkt den bal vrij, geeft hem naar onze voorhoede, en als iedereen denkt dat Dobbeleir met een hard schot den stand gelijk zal maken, schiet deze juist naast. Men gevoelt dat de stand zoo niet zal blij- ven, want het is een voortdurende strijd van voorhoede tegen achterhoede en als er 31 minuten sijn gespeeld heeft R. B. C. haar voorsprong vergroot. 24. Voor Terneuzen is dit het teeken dat nog harder moet gewerkt worden en inderdaad thans is het Terneuzen die telkens ten aan val trekt. Wanneer Dobbeleir en Daurens samenspelend naar voren gaan, zendt Daurens plots een hard schot in, dat echter juist over gaat. Terneuzen keert terug, den linksbuiten D. Hamelink zet goed voor, Dobbeleir wacht echter te lang, waardoor de doelverdediger kans ziet zich op te stellen en het schot wordt door hem gehouden. Een goede aanval van R. B. C. levert niets op daar een tweetal spelers den van links geplaatsten bal missen en Riemens niet aar- zelt het gevaar te keeren. Weer is de voorhoede van Terneuzen bij het doel van R. B. C. en zij ontkomt aan een doelpunt, als de doelverdediger nog juist val- lende den bal kan' grijpen. Toch zal Daurens het nogmaals probeeren, maar zijn schot gaat over, even later is het weder Daurens die den bal hard tegen de zijpaal trapt, en als de voorhoede van Terneuzen bij het doel van R. B. C. zwermt, kondigt de scheidsrechter de rust aan. In, de pauze. Algemeen erkent men dat R. B. C. een sterk elftal heeft, haar achterhoede zich goed weet op te stellen, terwijl het samenspel van R. B. C. meer open is dan bij Terneuzen. Terneuzen houdt het spel te kort, juist het open spel bij de achterhoede van R. B. C. kan meer succes opleveren. De achterstand is wel groot, maar niet on- overkomelijk, hetgeen ook blijken zal. De tweede helft. haar achterhoede de telkens terugkeerende voorhoede van R. B. C. van zich af te houden. Een goed schot van den linksbinnen van R. B. C. wordt door Dooms onschadelijk ge maakt, terwijl de linksback Riemens even later op het uiterste oogenblik redt. De middenvoor van R. B. C. komt thans al leen voor Dooms te staan, ons inziens in bui- tenspelpositie, een hard schot volgt en Dooms is het weer die de overwinning behaalt. Hierop volgt een comer voor R. B. C., goed genomen wordt hij fraai ingekopt, maar Dooms stompt alles weg wat zijn doel nadert. De volgende hoekschop wordt door onze ach terhoede onschadelijk gemaakt. De -comers volgen elkaar op want Van Hecke trapt in moeilijke positie den bal ach ter. Deze wordt slecht genomen en gaat achter. Nu is het met het overwicht van R. B. C. gedaan, want Terneuzen werkt zich los en de achterhoede der gasten wordt danig bestookt, zoodat men met 3 backs gaat werken. Een hard schot van Kouwijzer gaat juist naast, even later krijgt Terneuzen een comer te nemen, maar ook deze levert niets op. Bij een algemeen opdringen wordt door een der middenspelers van R. B. C. hands gemaakt. De scheidsrechter kent een vrije trap toe, waarop R. B. C. zich in de voile verdediging terugtrekt. Onze aanvoerder Van de Wege komt naar voren, en tusschen alle mogelijke beenen door weet hij, hard te scoren. 54. Al wat supporter is, juicht en jubelt, Ter neuzen heeft de leiding. Er zijn nog eenige minuten te spelen en R. B. C. treedt krachtig op. Zij krijgt twee- maal achter elkaar een vrije trap toegekend. De achterhoede van Terneuzen weet tot het laats-te vol te houden en het einde van dezen zwaren strijd komt met den eindstand 5—4. STEEN ITERNEUZEN II. 13. Terneuzen II heeft gister te St. Jansteen op STEEN een zwaarbevochten zege weten te be- halen. Qua spel was STEEN de mindere, doch door haar geweldig enthousiasme maakte zij het Terneuzen voortdurend lastig. Vooral na de rust poogde de thuisclub het spel te forcee- ren Het hechte backstel van Terneuzen wist echter steeds den druk te doorstaan. Een groote handicap voor de Terneuzen-spelers was verder het terrein; de afmeting h'iervan is n.l. klein, tengevolge waarvan de spelers te veel opeengedrongen staan. In de eerste helft gaf And. Geensen aan Terneuzen de leiding, waama Van Doom er in deze helft met een goed gerichte kopbal er 20 van maakte. Eenigen tijd na de rust moest Cor. Hame- ling uitvallen. Doordat toen Van Doom zijn plaats in de middenlinie moest innemen en een invaller in de voorhoede werd geplaatst, was de aanval aanmerkelijk verzwakt. Toch was het weder And. Geensen, die met een hoog boogschot den stand op 30 bracht. Eenigen tijd later kreeg STEEN een penalty toegewe- zen, welke in een doelpunt werd omgezet. Ongeveer 10 minuten voor het einde moest ook een STEEN-speler wegens een blessure het terrein verlaten en daar geen invaller aan- wezig was, speelden de gastheeren met 10 man verder. Doelpunten werden er niet meer gemaakt, zoodat Terneuzen dezen strijd ten- slotte met 31 won. Door deze overwinning heeft Terneuzen weder twee kostbare puntjes binnen en heeft zij zich sterker op de eerste plaats gevestigd. HULST II—BRESKENS I. 1—1. De reserves van Hulst speelden op eigen terrein tegen het eerste elftal van Breskens en wisten het tot een gelijk spel te brengen. Het vrij zijn van Hulst I zal hieraan wel niet vreemd zijn geweest. Veel baat heeft Hulst er echter voorloopig niet bij, daar zij indertijd ge- straft is met twee verliespunten. Uit dit gelijke spel heeft zij nog maar haar eerste punt in deze competitie weten te behalen en zij alzoo er nog d6n in miudering te goed heeft. MIDDELBURG II—SASSCHE BOYS. 55. Sassche Boys was de eenige Zeeuwsch- Vlaamsche derde klasser, die voor de com petitie was ingedeeld. Zij speelde te Middel burg tegen Middelburg II. Nadat Sassche Boys eerst met 40 had achtergestaan, wist zij het tenslotte nog tot een gelijk spel (55) te brengen. CLINGEIJZENDIJKE. Gisteren had te Clinge een ontmoeting plaats tusschen de club van dien naam en IJzendijike. De gastheeren waren over het algemeen het meest in den aanval en wisten in de eer ste helft tweemaal te scoren. Oak na de her- vatting was de thuisclub de meerdere, doch door het goede verdedigen van den IJzendijk- sohe achterhoede, konden zij hun score niet opvoeren, zoodat het einde een 20 zege voor de thuisclub bracht. 25,45 en 65 Cts. £7 (Ingez. Med.) 2X5 dagen hechtenis, wegens in dronken- schap razende en tierende de orde verstoren en onder zoodanigen invloed van alcoholhou- donden drank een rijwiel berijden, terwijl hij niet in staat was tot het besturen daarvan, gepleegd op 13 Aug. 1931. te Hontenisse. De veraachte was in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. J. D. d. P., oud 44 j., landbouwers te Honte nisse, was door den Kantonrechter te Hulst op 3 December 1931 veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag hechtenis, wegens het rijden met een bespannen voertuig dat aan de achterzijde niet voorzien was van een reflector, te Honte nisse op 17 November 1931. De Ambtenaar van het O. M. was in hooger beroep gekomen. J. D. d. P. voornoemd, was ook nog op 3 December j.l. door den Kantonrechter te Hulst veroordeeld tot 2 boete of 1 dag hechtenis, wegens het rijden met een bespannen voer tuig over den Provincialen weg Hulst Walsoorden zonder dat dit voertfuig was voor zien van een lantaam. De Ambtenaar van het O. M. was in hooger beroep gekomen. Deze zaken werden bijeengevoegd. Eischf 3 boete of 3 dagen hechtenis. I. B., oud 22 j., landbouwer te Groede, werd ten laste gelegd dat hij op 5 December j.l. zich schuldig heeft gemaakt aan strooperij van zand met behulp van een wagen. Eisch10 boete of 5 dagen hechtenis. Zitting van 18 Januari 1932. De volgende vonnissen werden uitgespro- ken: L. C., oud 42 j., melkventer te IJzendijke, is wegens het niet voldoende zorg dragen voor het onschadelijk houden van zijn gevaarlijken hond, veroordeeld tot f 8 boete of 4 dagen hechtenis. De civiele vordering werd ontzegd. W. J., oud 62 j., voermansknecht te Hoek, is wegens het een paard op pijnlijke wijze ar- beid doen verrichten, veroordeeld tot f 10 boete of 5 dagen hechtenis. iH. S., oud 49 j., kippenkoopman te Basse- velde en J. A. B., oud 42 j., voerman te Hoek, beklaagd van verboden invoer van pluimvee zijn vrijgesproken. In de zaak van M. A. B., huisvr. J. R., oud 56 j., zonder beroep te Hontenisse, beklaagd van overtreding Vleeschkeuringswet, werd - met bevestiging van het vonnis van den Kan tonrechter de dagvaarding nietig verklaard. In de zaak tegen A. J. C., oud 21 j., werk- man te Hontenisse, beklaagd van mishande- ling, werd heropening van het onderzoek ge- last top 29 Januari a.s. Direct na de hervatting van het spel lost Kouwijzer een schot, dit is echter te zacht en de keeper van R. B. C. heeft er geen moeite mede. Dadelijk daarna is het J. Hamelink die het wat steviger doet, doch de doelman kan hem nog juist keeren. Het spel gaat weder vlug op en neer en bij een aanval van Terneuzen vangt een der ach- terspelers van R. B. C. in de nabijheid van het doel den bal met beide handen op. Scheids rechter Groffen doet weder het spel staken en wijst naar het bekende punt. De supporters vap Terneuzen juichen reeds bij voorbaat als zij, zien, dat Laurens zich ge- reed maakt. Inderdaad men heeft niet te vroeg gejubeld, want onhoudbaar heeft Lau rens den achterstand verkleind. 34. Eenige minuten later moet Laurens wegens een ongeval het veld verlaten en speelt Ter neuzen met 10 spelers. Dit belet niet dat Terneuzen krachtig op- dringt en een hard schot van Kouwijzer wordt door den doelverdediger van R. B. C. gehouden. Dobbeleir probeert het thans alleen doch de rechtsback van R. B. C. trapt den bal te zacht weg. De linksbuiten L. Hamelink loopt toe en onder groot gejubel plaatst deze in den hoek van het doel der gasten. 44. Er zijn thans 16 minuten gespeeld. Het is een span nenden strijd en een ieder werkt om het hardst. De voorhoede van R. B. C. speelt goed samen. Terneuzen ontkomt aan een doel punt als Dooms een hard schot uit een vrije trap wel kan bereiken maar den bal uit zijn handen laat vallen. Hij herstelt zich en de kans is voor R. B. C. verkeken. Nu blijkt dat Laurens niet meer verder zal spelen, komt de reserve Van Driel zijn plaats innemen. R. B. C. komt weder naar voren en Van Hecke speelt gevaarlijk terug op Dooms, die onzeker was en een hoekschop is het gevolg, gelukkig levert dit geen resultaat op. Onze achterhoede speelt rustig. J. Riemens redt tweemaal achter elkaar. Dooms moet een zeer moeilijken bal stoppen, even later gevolgd door een prachtig schot van den linksbinnen van R. B. C., dat Dooms nogmaals frdtd'i keert. Terneuzen is thans in de minderheid en slechts met uiterste krachtsinspanning weet ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 15 Januari 1932. De volgende zaken werden behandeld: P. F. S„ oud 28 j., A. V., oud 56 j., L. v. G., oud 27 j. en P. F. V., oud 26 j., schippers te Graauw, waren op 20 November j.l. door den Kantonrechter te Goes veroordeeld, de eerst- genoemde tot 25 boete of 25 dagen hechte nis en de overigen ieder tot f 15 boete of 10 dagen hechtenis, wegens het steken van mos- 3elzaad aan de oeververdedigingswerken aan den calamiteuzen polder Borsselen op 25 Sep tember 1931. De verdachten waren in hooger beroep ge komen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Mr. Lambooy uit Hulst verdedigde de ver dachten en vroeg vrijspraak, daar hij het tenlaste gelegde niet bewezen achtte, omdat niemand het gezien had. M. W. C. C., echtgenoote van F. F. K., oud 43 j., melkverkoopster te Hulst, was door den Kantonrechter te Hulst op 7 December j.l. verorodeeld tot 2 X 75 boete of 2 X 10 dagen hechtenis, wegens het aanwezig heb ben van melk in haar verkooplokaal te Hulst, op 24 April 1931, terwijl die melk niet voldeed aan de bij de Warenwet en het Melkbesluit gestelde eischen, daar de waar circa 14 en 10 toegevoegd water bevatte. De verdachte was in hooger beroep ge komen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Mr. Lambooy vroeg vrijspraak, of bij schul- digverklaring eene voorwaardelijke straf. A. v. C., oud 68 j., jager te Axel, was op 1 December 1930 veroordeeld tot 25 boete of 10 dagen hechtenis, wegens overtreding van de Jachtwet, gepleegd onder de gemeente Axel op 9 October. Tevens was het in beslag genomen geweer verbeurd verklaard. De verdachte was in hooger beroep ge komen. Eisch: 2 X./15 boete of 2 X 10 dagen hechtenis. J. M. S., oud 28 j., schilder te Hontenisse, was door den kantonrechter te Hulst op 5 Nov. j.l. veroordeeld tot 25 en 15 boete of HET ONGELUK OP DE SPOORBRUG BIJ DORDRECHT. De heer Zeijlemaker, die achter de drie slachtoffers van het ongeluk op de spoorbrug bij Dordrecht liep en er heelhuids is afgekomen vertelde aan het Volksblad: „Enkele dagen geleden hebben wij nog ge- lachen, omdat wij op het nippertje voor een sneltrein waren weggesprongen. In Zwijn- drecht hebben wij opmetingen gedaan en lie- pen op het goede spoor in de richting Dord recht. Mijn kameraden liepen ongeveer tien meter voor mij uit, toen wij den trein op ons zagen afkomen. De drie voorsten sprongen direct over en reeds had ik mijn voet op de houten loopplank gezet, die tusschen de rails in ligt, toen ik toevallig omkeek en den ande ren trein achter mij zag aankomen. Direct sprong ik terug, doch de eerste trein was reeds op een meter of 15 genaderd, zoodat ik nog juist kon overspringen. Ik klemde mij met uitgespreide armen vast aan de leuning van de brug en de trein passeerde mij rakelings. Toen het voorbij was, had ik nog geen ge- dachte, dat er een ongeluk gebeurd was en ik daoht, toen ik niemand hoorde of zag, dat mijn vrienden in de zgn. bakken van de brugcon- structie waren gekropen. Ik riep toen: ,,ko- men jullui haast", doch kreeg geen antwoord. Toen zag ik in de duistemis iets zwarts op de brug liggen en begon ik de vreeselijke waar- heid te vermoeden. Eerst zag ik twee van mijn kameraden vlak bij elkander deerlijk verminkt neerliggen. Mijn derde vriend was een eind meegesleurd en lag languit op de brug. Ik zag bij hem geen en- kele wond, alleen zijn kleeren waren ge- scheurd." De heer Zeijlemaker was nog zeer onder den indruk. Het ongeluk had hem buitenge- woon aangegrepen. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS EN DE RAADSLEDEN MET DE COLLECTE- BUS OP STAP. Bij de collecte welke het Crisiscomite Woensdag te Naarden zal houden, zullen de burgemeester, de wethouders en de raads- leden den geheelen dag ook zelf met de col- lectebus den burgers tot geven aansporen. KASTEKORT BIJ DEN BOND VAN M ARINESCHEPELIN GEN. Bij den Bond van Marineschepelingen te Den Helder is een tekort in de kas ontdekt, voor welk tekort een bezoldigd bestuurder van deze organisatie aahsprakelijk is. Nadere bijzonderheden kunnen nog niet worden me- degedeeld, daar een onderzoek naar de oor- zaken van het tekort nog niet heeft plaats gehad. De betrokkene erkent geen schuld in deze aangelegenheid. Hij stelt zich echter wel verantwoordelijk. (Telegr.) BEL AN GRIJKE VERDUISTERING BIJ EEN SPAARBANK TE ZUTPHEN. De politie te Zutphen heeft aangehouden den 38jarigen F. L., administrateur bij een spaarbank aldaar, als verdacht van verduiste- ring van een belangrijk bedrag ten nadeele van die spaarbank, alsmede van een bedrag ten nadeele van de afdeeling Zutphen van den Volksbond tegen Drankmisbruik, waarvan hij penningmeester was. De man is door den rechter-commissaris verhoord en in het huis van bewaring ingesloten. Het zou gaan om een bedrag van ongeveer f 40.000 totaal. DIENSTBODE IN BRAND GEVLOGEN. Woensdagavond heeft ten huize van de fa- milie B., wonende Amstelveensche weg te Nieuwer-Amstel een emstig ongeluk plaats gehad. De Duitsche dienstbode was bezig met het behandelen van de wasch, waarbij zij ver- moedelijk met haar kleeren in aanraking is gekomen met een brandende petroleumkachel, zoodat haar kleeren in brand geraakten. Luid gillende liep zij de straat op. Automobilisten, welke passeerden, snelden te hulp en slaagden er met groote moeite in, met behulp van jas- sen de brandende kleeren te dooven. Het meisje werd in deerniswekkenden toe- stand naar een ziekenhuis overgebracht en is nog denzelfden avond overleden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2