ADVERTENTlCH BUB0ERLUKE STAND. Laatste Berichten, HET VERGAAN VAN DE STANFRIES. KELLNER BEROOFD HOTELGASTEN. ONGELUK MET EEN BRANDWEERAUTO OP TRAFALGAR SQUARE. AANGEHOUDEN. INGEZONDEN STUKKEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. WISSELKOERSEN. ELVIRA DE QUICK, JAN DE BREE Cz., J. C. KOOPMAN (geb. KAKEBEEKE], Naar het Hbld. meldt, heeft de bemanning van het rijksbetonningsvaartuig, dat het wrak van de Stanfries IV heeft gevonden, gerappor- teerd, dat het vergaan van het schip zeer waarschijnlijk moet worden toegesehreven aan het werken van den deklast waardoor de boot gekapseisd is. EEN JACHTOPZIENERSLIST DIE NIET OPGING. De jachtopzieners N., te Goor, troffen in het jachtveld op den Herikerberg, een drietal stroopers aan, die zij aanhielden. Daar de stroopers weigerden hun naam op te geven, verzochten zij hun mede te gaan, hetgeen zij eerst deden. Op een gegeven oogenblik ver- zetten zij zich echter en namen een dreigende houding aan, zoo meldt de Tel. Door een toevallige omstandigheid wisten de jachtopzieners waar het drietal zijn rijwie- len had achtergelaten en zij lieten daarom hun arrestanten vrij, in de veronderstelling, dat zij hen bij de fietsen wel terug zouden vinden. Intusschen haalde een der jadhtopzieners hulp bij de marechaussee te Goor, die spoedig per rijwiel arriveerde. Daar de drie personen hun vrijheid echter waarschijnlijk liever hadden dan hun karretje, hebben zij deze tot heden nog niet weder afgehaald. BRUTALE TASCHJESDIEF. De brutaliteit van de taschjesdieven neemt schrijft het „Handelsblad" hand over hand toe. De vorige week vermeldden wij de arrestatie van drie op heeterdaad betrapte taschjesdieven, maar daarmede blijkt het gilde nog niet uitgeroeid of van de straat verdwe- nen te zijn. Zondagavond liep te Amsterdam een dame van middelbaren leeftijd, wonende in de 2e Constantijn Huygenstraat, in de Beet- hovenstraat (Z.), toen zij een man achter zich hoorde, die haar wat toeriep. Zij keek om en de man vertoonde daarna een revolver, of een daarop gelijkend blinkend voorwerp, en riep ,,je geld of je leven". Hij knipte met een schaar het kettinkje van de handtasch door en rende met de tasch weg. Zijn buit was in dit geval al brjzonder klein, maar de daad niettemin buitengewoon vermetel! EEN NEEUWE BEROOVINGSTRUC. Donderdagavond bevond zibh een aflosser- kastelein alleen in een schipperscafb aan de Spaansche kade le Rotterdam, met twee be- zoekers, die biljartten. Overdag is het vrij druk in het cafe, maar's avonds is er weinig te doen. Nadat de bezoekers eenigen tijd bil- jart hadden gespeeld, ging een van de mannen weg, zeggend dat hij even een boodschap moest doen en dat hij over tien minuten wel weer terug zou zijn. De bezoeker, die achter bleef, ging aan een tafeltje zitten en de kas- telein zette zich aan een andere tafel, waar hij zijn krant ging lezen. Na eenigen tijd stond de gast op en hij deed of hij naar het biljart ging. Hij liep er echter omheen en kwam zoo achter den kastelein te staan. Op een gegeven oogenblik voelde de kastelein iets kouds in zijn hals en de be zoeker zei tegen hem: „Ik heb een revolver, denk erom, ik schiet je door je lichaam, als je je beweegt." Daarna beval de bezoeker den kastelein zijn handen op den rug te hou- den en naar de keuken achter het caf6 te gaan, waar hij op een stoel moest gaan zit ten. Zoodra de man daar zat, liep de bezoe ker het caf6 in waar hij uit de cassa achter het buffet geld stal. De kastelein had inmid- dels zijn handen weten vrij te maken en een houten bak voor het hoofd houdend, rende hij luid schreeuwend: „Moord, moord, help!" het cafe binnen. De bezoeker schrok daar z66 van, dat hij ijlings het cafe uitvluchtte, de Spaansche kade op. De kastelein zette den man na, maar bij den Haringvliet verloor hij hem in het donker uit het oog. Onmiddellijk waarschuwde hij de politie. Het bleek, dat uit de cassa een bedrag van 17,50 is gestolen. Aangenomen wordt, dat de bezoeker, die het cafe verlaten heeft, op den uitkijk heeft ge- staan. Ook deze man is niet meer terugge- vonden. De politie heeft van de beide man nen een vrij nauwkeurig signalement. Het is niet komen vast te staan, dat de bezoeker, die den kastelein de keuken ingedreven heeft, inderdaad een vuurwapen bij zich heeft gehad. ONTVLUCHTE PSVCHOPAATH GEARRESTEERD. Een dezer dagen werd door een juffrouw bij de Haagsche politie aangifte gedaan, dat een man, onder trouwbelofte, haar spaarduit- jes tot een bedrag van eenige honderden gul dens, had afhandig gemaakt. De man was met de juffrouw in kennis gekomen, doordat zij een huwelijksadvertentie had geplaatst. Uit de op deze advertentie gevolgde corres- pondentie vloeide een persoonlijke kennisma- king voort, welke van weerszijden zoo goed scheen te bevallen, dat tot het aangaan van een huwelijk werd besloten. De adspirant- bruidegom moest echter eerst een passenden werkkring hebben en hij wist dien volgens zijn bewering te krjjgen, wanneer hij een borg- stelling van 200 kon storten. In het voor- uitzicht van een gelukkig huwelijk was de trouwlustige juffrouw gaarne bereid haar echtvriend in spe dit bedrag te geven. Groot was echter de ontgoocheling, toen de man na de ontvangst der /200 niets meer van de genegenheid der juffrouw scheen te willen weten en haar wiel haar woord, maar niet haar geld teruggaf. Van dit laatste feit nu deed de juffrouw aangifte bij de politie, die na on- derzoek tot de verrassende ontdekking kwam, dat de echtgenoot in spd niemand anders was dan zekere H. T., een berucht oplichter, die ongeveer een jaar geleden uit het psychopa- thenasyl te Leiden was ontvlucht en sinds- dien spoorloos was verdwenen. Wel ontvingen politie en justitie van tijd tot tijd aangifte van verschillende vermogens- delicten, waarbij, naar met zekerheid kwam vast te staan, T. de hand in het spel had, doch steeds wanneer politie en justitie ingre- pen, bleek T. te zijn gevlogen om elders weer nieuwe slachtoffers te maken. Zoo opereerde hij ook eenigen tijd in Duitschland als verte- genwoordiger van de inmiddels ter ziele ge- gane „Hulpbron". Dit alles was voor de politie aanleiding, toen zij door de klacht van de trouwlustige juffrouw eenige positieve aanwijzigingen om- trent de omgeving der verblijfplaats van T. kreeg, met de uiterste omzichtigheid een on- derzoek in te stellen. Hierbij bleek, met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid, dat T. zich verborgen hield in een perceel aan de Spinozastraat. Zaterdagmiddag werd daarop in dit per ceel een inval gedaan, waarop men T. inder daad vond. Hij bleek door de komst der politiemannen zoo beduusd, dat hij zich in geen enkel op- zicht tegen zijn arrestatie verzette en zich ge- willig naar het hoofdbureau van politie liet overbrengen, waar hij in verzekerde bewaring is gesteld. Nadat nog enkele andere zaken, waar T. bij betrokken schijnt te zijn o.a. zou hij nog eenige weken geleden eenige advertenties heb ben geplaatst, waarin tegen borgstelling een betrekking werd aangeboden zullen zijn onderzocht, zal T., die volgens psychiatrisch rapport ,,ontoerekenbaar" is, opnieuw naar het Psychopathen-asyl worden overgebracht, waar hij wellicht weer een gelegenheid zal vinden om te ontsnappen. MIJNONGELUK. Zaterdagavond is in staatsmijn Wilhelmma te Terwinselen de 63-jarige mijnwerker B. Ebersdorfer onder afvallend gesteente ge- raakt en gedood. De getroffene was van Oos- tenrijksche nationaliteit, ongehuwd en woon- de te Spekholsterheide. ONDER EEN AUTO. Zaterdag is te Berg aan de Maas de 60- jarige vrouw Van der Schalk door een auto overreden, met het gevolg dat zjj een schedel- breuk opliep. Bewusteloos werd zij in haar woning binnengebracht, waar zij zonder tot bewustzijn te zijn teruggekeerd overleed. Dezer dagen hebben twee Engelschen, die in een hotel te Rotterdam logeerden, bij de politie aangifte gedaan, dat zij in het hotel waar ziji vertoefden, zouden zijn bestolen voor twintig bankbiljetten van elf vijf pond ster ling, vijftien bankbiljetten van elk den pond, twintig guldens en een rijksdaalder. Zij verklaarden daarbij, dat zij naar alle wa^rschijnlijikheid door iemand waren be- dwelmd. Er werd een onderzoek ingesteld en de verdenking viel op den Oberkellner. Er werd huiszoeking verricht, maar omdat dit niet opleverde werd de oberkellner weer in vrijheid gesteld. Nadat nog verscheidene ge- tuigen waren gehoord Werd wederom tot aan- houding van den kellner overgegaan. Uit het daarop gevolgde onderzoek was n.l. gebleken, dat de beide Engelschen een Duit- scher op bezoek hadden op den avond, waarop de diefstal is gepleegd. De nachtportier van het hotel wist zich te herinneren, dat de oberkellner dien avond pas om ruim een uur was weggegaan, terwiji hij gewoonlijk om twaalf uur het hotel ver- liet. De ober heeft toen den nachtportier een doos cigaretten cadeau gegeven en bovendien had hij hem gezegd, niet te vertellen, dat hij hem op dat uur nog had gezien. Later is nog komen vast te staan, dat de politie dien avond den Duitscher slapende op een bank had gevonden. De man sliep zoo vast, dat men direct den indruk had gekre- gen, dat hij een slaapmiddel had ingekregen. Een en ander werd gecombineerd en nog- maals werd het personeel van het hotel ver- hoord. Nu bleek, dat de barkeeper zich wist te herinneren,* dat de ober dien avond een balletje had fijn gewreven tot een wit poeder. De beide Engelschen zaten toen met den Duitscher in de schrijfkamer van het hotel. Zij hadden drie whisky-soda's besteld en de ober serveerde. Kort nadat de whisky was binnengebracht kwam de ober terug met de mededeeling, dat er asch in de whisky was gevallen. Inderdaad was er een bezinksel en toen de barkeeper voorstelde nieuwe whyski te schenken zei de ober, dat hiji het wel zou zeeven. Dit is gebeurd en de gezeefde whis ky is door de drie heeren gedronken. De Duit scher is nog een luchtje gaan scheppen. De Engelschen zijn naar hun kamer gegaan. De ober is na een uurtje de kamers binnenge- gaan. Hij wist, dat de kamers niet werden afgesloten en uit de kleeren heeft hij de por- tefeuilles genomen, waarin het geld zat. Hij heeft uit deze portefeuilles zooveel geld ge nomen, dat er nog voldoende overbleef om de hotelrekening te betalen. De ober heeft, nadat hij eerst alles hard- nekkig had ontkend, tenslotte een volledige bekentenis afgelegd. Hij is in bewaring ge steld. WETHOUDER DE ZEEUW LASTIG- GEVALLEN. Maandagavond werd bij het uitgaan van de zitting van den gemeenteraad te Rotterdam omstreeks half vijf wethouder De Zeeuw, die in het gezelschap van den fractie- voorzitter Mr. A. Donker was, opgewacht door een groep werkloozen, die reeds tijdens den geheelen duur van de Raadszitting in de Raadhuisstraat had staan wachten. Toen de wetihouder de poort van het raadhuis uit- kwam, werd hij blijikbaar niet direct herkend, maar lang duurde het niet of de mannen be- gonnen te joelen. De heer De Zeeuw liep den Coolsingel op voor het postkantoor langs en een groep menschen volgde hem. Onmiddel lijk schoten agenten toe, die aanvankelijk de menschen op een afstand wisten te houden. Bij het Erasmiaansch gymnasium had men den wethouder evenwel ingehaald en omsin- geld. Dit was aanleiding voor de agenten om in te grijpen. Zij dreven de menschen met den blanken sabel uiteen, waardoor de heeren De Zeeuw en Donker gelegenheid kregen hun weg te vervolgen. Er ontstond wel eenige opschudding in het drukke stadscentrum, maar tot ongeregeldheden is het verder niet gekomen. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN AUTOBUS. Zaterdagmorgen had te Sterkrade (Duitsch land) een emstige autobotsing plaats tus- schen een expeditie-auto uit Aalten (Geld.) van den heer Weevers, bestuurd door den on- gehuwden chauffeur W. Prinsen en een Duitschen autobus met 15 passagiers. De autobus kantelde door den schok, ter wiji de Aaltensche chauffeur zeer zwaar ge- wond werd. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht, zijn toestand is zeer emstig. De 15 passagiers van den autobus werden alien min of meer emstig gewond. Blijikens een later bericht is P. aan zijn verwondingen overleden. Van de andere ge- kwetsten zijn er in het ziekenhuis te Ober- hausen nog drie in behandeling. HET GEHEIM DER MILLIONAIRE. Herald Square is een der oudste hotels van New-York en kwam eens vlak na Walsdorf Astoria in rang. Het staat in dezelfde straat de 34, en zoo was het natuurlijk, dat de oude mevr. Ida Wood, toen ze dertien jaar geleden de 5e Avenue verliet, zich met haar zuster en haar dochter Emma een paar straten verder begaf en in Herald Square huurde met de order, dat als er iemand naar haar mocht vragen moest gezegd worden, dat ze er niet woonde. Maar er vroeg niemand naar haar, dertien jaar lang; haar zuster stierf, haar dochtertje stietrf, zij zelf bleef in dezelfde twee kamers, waarvan er CCn altijd op slot was en ook voor de dienende geesten ontoe- gankelijk. Mrs. Wood ging zelden uit. Misschien eens in de twee jaar, met een lange, wijde, zwarte japon aan en een kapothoedje op, zooals er in New-York nog wel meer worden gedragen door oude dames. In de eetzaal verscheen ze nimmer. Ze leefde van brood en geconden- seerde melk, welke een boy van het hotel bracht en die ze enkel van een bepaalde, ver in het oogsten gelegen zaak wilde hebben, omdat ze daar, volgens haar bewering, goed- ■kooper was. Haar hotelrekening betaalde ze stipt en het personeel kreeg behoorlijke fooien. Niemand brak zich het hoofd over de wonderlijke vrouw, tot enkele dagen geleden ontdekt werd, dat ze een millioen dollars, deels op het lichaam, deels in het beddegoed van de afgesloten kamer verborgen hield. Otis Wood, haar neef, had namelijk sinds 1907 haar tevergeefs gezocht. Destijds, na de groote paniek, toen zij die twintig jaar vroe- ger als de belle van New-York met den prins van Wales, den lateren Eduard VII gedanst had, al tot de matrones behoorde, had ze al het geld, dat haar na den dood van haar man gebleven was, uit de bank genomen en was met zuster en dochter verdwenen. Doch ter wiji men haar in Europa vermoedde, zat ze midden in het hart van New-York. Nu heeft ze familie aan haar hals; een heele serie Woods treedt op met erfenisaanspraken en terwiji boven het hoofd der broodmagere, doch nog krachtig vier-en-negentjarige het gevaar der curateele hangt en een woedende strijd tusschen Otis en een zeer doelbewuste stief- kleindochter woedt, hebben psychiaters, dok- ters, advocaten en detectieven al een aardig gat gemaakt in het 24 jaar lang bewaarde millioen. 106 UUR ACHTEREEN NAAR DE RADIO GELUISTERD. Opk op radiogebied heeft men in Amerika een recordwedstrijd georganiseerd en wel wie het langst naar de radio kan luisteren. Een jonge dame wist zich het kampioenschap radioluisteraar te veroveren door 106 uren achtereen zonder in te slapen, voor den luid- spreker te blijven zitten en de programma's te volgdn. Een ander staaltje van reeordwaanzin werd door den Amerikaanschen componist Peter Maurice gegeven. Deze componeerde in een vliegtuig een nieuwen schlager. Het manus cript werd onderweg op een stoomschip neer- geworpen, waarop zich een orkestdichter be vond, die zonder dralen bij de melodie een ver§je schreef en daarna tekst en muziek aan een omroepmaatsohappij in New-York door- gaf, welke direct daarna het nummer uitzond. Op Trafalgar Square is een brandweer- auto, welke trachtte een vrouw te ontwijken, die plotseling het plein oversta'k, in voile vaart tegen een stalen obelisk op een vlucht- heuvel gereden. De schok was zoo groot, dat behalve de chauffeur de vier mannen die op den auto een ladderwagen zaten, op straat geslingerd werden. Een hunner had een leelijk gat in het hoofd en was vrijwel be wusteloos. Hij is met twee van zijn makkers die lichte kneuzingen hadden opgeloopen, naar het ziekenhuis gebracht. De benzine- tank van de auto barstte, zoodat het een oogenblik scheen dat men de brandweer moest alarmeeren. Gelukkig vatte de benzine geen vlam en de politie zorgde er voor dat er geen menschen met brandende pijpen, sigaren of sigaretten in de buurt kwamen. GEVAARLIJKE SCHIETOEFENINGEN. Een paa,r dagen geleden werd een koetsier van een bierbrouwerij in de Berlijnsche wijk Nauen aangeschoten. Als dader werd een 16-jarige smidsleerling aangehouden. Hij was te Neuen op bezoek en had een pistool ge- kocht, waarmede hij met zijn vriend op boo- men en verkeersborden schoot. Toen de brou- werswagen voorbij ging, schoot hij op het bord achterop den wagen, maar het schot miste en trof den koetsier in den rug. STAD IN NOOD. Een der plaatsen in Oostenrijk die zwaar geleden hebben door de regens en den dooi in de laatste dagen is de stad Steyer in Oosten rijk. Tengevolge van den financieelen nood- toestand der stad, meldde een Wolff-telegram, kunnen er geen voldoende maatregelen geno men worden om het gevaar tegen te gaan en de schade te herstellen. Hoe groot de ellende en armoede in deze Oostenrrjksche stad is, daarvan krijgt men een indruk, wanneer men leest wat reizigers daar- over vertellen; Gewerkt wordt er door nog geen dertig pro- cent der bevolking. De overige zeventig pro- cent tracht met bedelen aan den kost te komen. Elke vreemdeling wordt, als hij de stad betreedt, omstuwd door vrouwen en kin- deren, die hun handen voor een aalmoes uit- strekken. Het gemeentebestuur heeft voor de verpleegden in het Armenhuis een officieele ,,bedeldag" vastgesteld, den Vrijdag, omdat de stad niet in staat is voor de armen te zor- gen. Op dien dag trekken de armen, onder wie zich vroegere gegoede kooplui en andere zakenmenschen bevinden, langs de huizen om te bedelen. Ieder heeft zijn eigen district. Gemiddeld is het aantal menschen, dat vooral bij de winkels om een aalmoes vraagt, twee- honderd. 's Ochtends zijn de straten leeg; de bewo- ners blijven zoolang mogelijk in bed om zich tegen koude te beschermen, al zijn dekens en lakens in de meeste huizen niet meer te vin den en slapen de meeste gezinnen op stroo tezamen in ddn vertrek. Honden ziet men niet meer in de straten of huizen; de meesten zijn opgegeten. En thans dreigt het hooge water het weinige dat de bewoners bezitten, nog te vernielen of weg te spoelen. Er zijn in Steyer 27 bruggen, welke bijna alle slecht onderhouden zijn. Het hout in de bosschen in den omtrek lag ge- kapt aan de oevers van de Enns. Dit hout is thans door den watervloed meegesleurd en dreigt de bruggen te vernielen. HET EERSTE TELEGRAM. Binnen enkele weken kan de door Morse uitgevonden telegraaf zijn 100-jarig jubileum viereif en in wetenschappelijke kringen der Vereenigde Staten van Noord-Amerika wor den reeds de noodige voorbereidingen getrof- fen om dien dag feestejijk te gedenken. Wel is toen nog niet het eerste telegram de wereld ihgegaan, maar in den winter van 18311832, zoo schreef Morse in een brief (die door de Amerikaansche bladen thans gepubliceerd wordt) had hij op de terugreis van Parijs naar New-York 'n idee in zijn hoofd gekregen om deze uitvinding, welke zoo'n geweldigen om- mekeer in de wereld teweeggebracht, ook in de praktijk te gaan toepassen. Op de Fransche pakketboot „Sully". in de eenzaamheid van den Oceaan, hield hij zich voortdurend bezig met deze gedachte en toen hij in New-York den Amerikaanschen bodem betrad, had deze gedachte ree'ds vaste vor- men aangenomen. Tevergeefs echter trachtte hij na zijn terugkeer de Amerikaansche regee- ring voor zijn plannen te winnen; teleurge- steld en moedeloos keerde hij naar Parijs terug, zonder dat het hem echter ook hier gelukte, eenig enthousiasme voor zijn plan te wekken. Eerst toen hij den predikant der Ameri kaansche kerk in de Fransche hoofdstad, Kirb, had leeren kennen en deze voor zijn plannen interesseerde, gelukte het dezen; dat tenslotte ook de wetenschappelijke kringen van Parijs eenige belangstelling gingen too- nen voor de werken en proeven van Morse. De meest bekende geleerden zooals A. van Humbolt, Arago, Daguerre e.a. waren van nu af geregeld bezoekers van zijn klein labora- torium. Door tusschenkomst van deze ge leerden kreeg hij van de Fransche regeering patent op zijn telegraaf, zonder dat hij er ech ter voordeel uit kon trekken. In 1838 verliet hij Parijs-voor de tweede maal om zich voor goed in Amerika te vestigen. Daar duurde het nog vijf jaar eer in het middemachtelijk uur van 3 Maart 1843 het Congres hem nog kort voor het op vacantie ging 30.000 dollar beschikbaar stelde, waardoor hij in staat was, zijn uitvinding z66 te perfectionneeren dat hij een jaar later het eerste telegram van Was hington naar Baltimore kon zenden. HEILIGE APEN. De gemeeinite-autoriteiten van Delhi heb ben besloten de stad te bevrijden van de apen, die langzamerhand een pestilentie wer den voor de stad. Naar een correspondent van de „Times" vertelt, waren er duizenden van deze dieren in Delhi. Hun domein was de Apen heuvel; hierop staat een Hindoe- tempel en daar de aap een heilig dier is, von- den duizenden er een weelderig bestaan. Zij bleven echter niet in de onmiddellijke om geving van den tempei, maar maakten de ge- heele stad onveilig. Genoemde correspondent verhaalt bijvoorbeeld welk een hardnekkigen strijld hij te voeren heeft gehad met het ge- dierte. Zijn woning stond op een paar honderd meter van het apen-heiligdom; niets was vei ling voor hen. Zij wisten deuren, die niet op slot waren, open te maken, ramen die niet geheel dicht waren, te openen en drongen dan het huis binnen, waar zij groote verwoestingen aanrichten. Ten einde huis en erf van hun bezoek te bevrijden, ging hij elken dag op verschillende tijden op jacht in zijn eigen tuin. Een paar dagen gelukte het, hen op een be- hoorlijken afstand te houden, doch toen wer den zij brutaler; als zij den schutter, zelfs als hij zijn geweer achter zijn rug had verbor gen, zagen aankomen, vluchtten zij in boo- men en achter struiken, om weer te voor- schijn te komen als hij zijd hielen had gelicht. Geleidelijk echter won de jager terrein en had hij de apen teruggedreven tot aan de grenzen van zijn erf, waar zij echter in dichte scholen in de boomen bleven wonen. Toen kwamen de moeilijkheden. De Hindoes zouden niet dulden, dat een heilig dier werd doodgescho- ten; daarom gebruikte de jager patronen, die geen blijvend lestsel veroorzaakten. Eerst na zes weken was het gelukt het terrein ge heel te zuiveren. In een geheele stad zal dat echter veel minder gemakkelijker gaan; het is een strijd die nooit eindigt. De apen worden gevangen in groote netten en dan naar afge- legen plekken gebracht, want zij: mogen niet gedood worden. Zij komen dus weer terug, eerst een paar, later meer en zoo is men na verloop van tijd weer even ver als voorheen. In vrachtauto's, spoorwagens en in allerlei vervoermiddelen worden de apen naar de jungles gebracht: een grijzende, schreeuwen- de, brullende en tierende massa, begeleid door een menigte halfnaakte kinderen, die in een roes van vreugde om de wagens heen sprin- gen, aldus het lawaai nog vergrootend. ZUIDDORPE. Huwelijks-aangiften. 24 Dec. Eduardus van Bambost, oud 26 j., jm. en Rachel Marie Schaut, oud 19 j., jd. Geboorten. 7 Dec. Lia Marie Ghislaine, d. van Rene Petrus de Munck en van Isela Maria Martens. Overlijden. 7 Dec. Francisca Roels, oud 76 j., wed. van Alphonsus de Meij. PROVINCLAAL ZEEUWSCH LUCHTVAART-COMITe. Onder voorzitterschap van den Commis- sdris der Koningin is gisteren een vergade- ring gehouden van Walcherens Luehtvaart- comite en het Luehtvaart-comite Schouwen en Duiveland en enkele personen uit Zeeuwsch- Vlaanderen, waarin in beginsel besloten werd tot oprichting van een Provinciaal Zeeuwsch Luchtvaart-Comite. Op last van de Justitie te Middelburg is aangehouden en naar het Huis van bewaring aldaar overgebracht J. E. J. J., eenig firmant der firma De Koster Co., welke voor eeni gen tijd in staat van faillissement is verklaard. De aangehoudene wordt verdacht hem toe- vertrouwde gelden te hebben verduisterd. GEWELDIGE BRAND BIJ SARRASANI. ANTWERPEN. Hedennacht omstreeks half drie is een geweldige brand uitgebroken in het te Berchem nabij Antwerpen staande circus Sarrasani. De brand is uitgebroken in de derde garderobe, waar duizenden costuums waren geborgen. Vandaar sloeg het vuur over naar de zadelbergplaats. Het personeel greep dadelijk met de eigen brandweer in, terwiji assistentie werd verzocht aan de brandweer te Berchem. Door de directie werd ook de hulp ingeroe- pen van de Antwerpsche brandweer, die ech ter niet ter plaatse kon verschijnen, omdat geen oproep was gedaan door den burgemees- ter van Berchem. Na drie uur blusschingswerk was men het vuur evenwel zoover meester, dat gevaar voor uitbreiding niet meer gevreesd behoefde te worden. Tijdens den brand brak een paniekstemming los. De 22 olifanten, welker park aan de zadelbergplaats grenst, braken los en renden het stadje in, doch konden worden gegrepen. Twaalf zijn echter meer of min emstig ver- brand, terwiji een, die op de vestingwallen van Antwerpen werd aangetroffen, wel zal moeten worden afgemaakt. Schade werd door de losgebroken dieren niet aangericht. De leeuwen werden met veel moeite gered en uit de nabijheid van het vuur gebracht. Door den brand zijn duizenden costuums, waaronder zeer kostbare, van de artisten ver- nietigd. De geleden schade hiervan wordt ge- schat op zeker 280.000 gulden. De geheele zadelbergplaats brandde uit, met het gevolg, dat thans niet den paardentoom meer aanwezig is. Voorstellingen zullen in Belgie niet meer worden gegeven. (Buiten verautwoordelqkheid der Redactie.) WINTERVOEDERING VAN VOGELS. Nu het tijdstip weer nadert, waarop vogel- voedering wenschelijik en bij het invallen van strenge koude zelfs noodzakelijk wordt, wek ken de ondergeteekenden, namens het Comitd voor wintervoedering van vogels, alien, die er toe willen bijdragen een zoo uitgebreid mogelijken vogelstand gedurende het on- gunstige- jaargetijde in het leven te houden. op, hunne maatregelen daarvoor te nemen. Evenals verleden jaar vestigt de commis- sie de aandacht op de brochure over dit on- derwerp, waarin aanwijzingen voor zeer een- voudige wintervoedering, die door iedereen uitvoerbaar is, te vinden zijn. De brochure is op aanvrage kosteloos verkrijgbaar bij het secretariaat der Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren, Prinses Mane- straat 40, 's Gravenhage, bij het secretariaat der Nederlandsche Vereeniging tot Bescher ming van Vogels, Heerengracht 540, Amster dam en bij het secretariaat van de Neder landsche Natuurhistorische Vereeniging, Westerlaan 7, Aerdenhout. Onderwijzers en jeugdleiders kunnen, voor zoover de voorraad toereikend is, een aantal exemplaren bekomen ter verspreiding onder de door hen geleide jeugd. De Commissie, Ir. N. VAN POETEREN, Inspecteur, Hoofd van den Planten- ziektenkundigen Dienst. Jhr. L. J. QUARLES VAN UFFORD, Eere-Voorzitter van de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van Dieren. J. DRIJVER, Secretaris van de Nederlandsche Vereen. tot bescherming van Vogels. Dr. JOH. J. VAN E^URKOM Voorzitter van de Nederlandsche Natuurhistorische Vereeniging. COOPERATIEVE VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G.A. TE TER NEUZEN. Veiling van 12 Jan. 1932. Goudreinetten 4 tot 18 ct.; Zoete Ermgaarde 15 tot 17 ct.; Gieser Wiideman 9 ct.; Ponas- peren 13 tot 15 ct.; Spruiten (grove) 1 tot 2 ct., gewone 5 tot 10 ct.; Uien 8 ct., alles per K.G.; Prei 1 tot 2 ct.; Roode Kool 3 tot 5 ct.; Savooije Kool 2 tot 4 ct.; Witte Kool 2 tot 4 ct.; Knolselderij 2 ct., alles per stuk. EIEREN f 4,50 tot f 4,70 per 100 stuks. Van GentTer Neuzen: 12 Jan. Eng. s.s. SWIFT, 408, stukg., Londen. Voor Sluiskil: 12 Jan. Eng. s.s. GWENT- GATE, 887, kolen, Newport; Amer. s.s. LAKE OSWEYA, 1461, ledig, Antwerpen. Voor Gent: 11 Jan. Duitsch s.s. BOTILLA RUSS, 583, hout, Kotika; Eng. s.s. WHARFE, 387, stukg., Goole; Fransch s.s. GALLIUM, 880, ledig, Rouaan; Eng. s.s. OAKFORD, 259, ledig, Londen; Zweedsch s.s. STOR- FORS, 334, ledig, Londen. 12 Jan. Eng. s.s. GREENWORTH, 1151, kolen, New-Castle; Eng. s.s. WALLSEND, 1739, pyriet, Huelva; Fransch s.s. DANAE, 978, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. TURUOISE, 235, ledig, Londen; Eng. s.s. BINBROOK, 360, ledig, Goole; Eng. s.s. SOUTHWIEK, 218, ledig, London; Noorsch s.s. BIRI, 525, steen, Fredrikstad; Eng. s.s. DAFILA, 946, stukg., Manchester. Van Gent: 11 Jan. Eng. s.s. ROBRIX, 104, aardappelen, Hull; Zweedsch s.s. BORG, 947, cokes, Stockholm; Zweedsch s.s. CECILIA SANNE, 1399, cokes, Udevolde; Nederl. s.s. DORDRECHT, 2515, ledig, Batoem; Eng. s.s. ARDGRYFE, 481, ledig, R'dam; Lett. s.s. AUSMA, 1190, ledig, Riga; Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, ijzer, Middlesborough; Eng. s.s. YORKRIVER, 167, aardappelen, Londen; Eng. s.s. OAKFORD, 259, steen, Portsmouth. Amsterdam, 13 Jan. 1932. Vreemd Bankpapier. Londen Duitsch Fransch Belgisch Bieden Laten 8,48 8,52 59,— 59,20 9,70 9,80 6,90 6,95 1892-1932. I (♦j Donderdag 14 Jan. a.s. hopen Si onze geliefde Ouders, A A ALPH. MEL APLONIA BORM, hunne 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog vele jaren gespaard mogen blijven is de wensch van s: Hunne Dankbare Kinderen en Kleinkinderen. ff Boschkapelle, Jan. 1932. Ssk "viS: "'<i>V- -V- -V-V V. - V.- V..<av. v vv oA/..;\Vv\w;.\>v. .'.A;. A A A A ,A,'-v'A;' Heden overleed tot droefheid te Delft, onze diepe droefheid te Delft, onze geliefde Moeder, Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, Weduwe van Francois Kaan, in den ouderdom van 50 jaar. BrusselQILLES. DelftMARIE. BrusselFam. DE QUICK. Ter Neuzen: Farn. Q. KAAN. Ter Neuzen, 11 Januari 1932. Heden overleed na een kort- stondig lijden, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot-en Overgrootvader, in den ouderdom van ruim 87 jaar. Namens de Familie, C. J. DE BREE, Ter Neuzen, 13 Januari 1932. V Heden overleed zacht en kaim mijn Echtgenoote en der Kinderen zorgvolle Moeder, Mejuffrouw in den ouderdom van bijna 42 jaar. Namens de Familie, D. KOOPMAN. ANNA. PIET. Ter Neuzen, 13 Januari 1932. Smidswal 29.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 3