S P 0 S T. aEMEireDE berichteh rijkspostspaarbank. kechtszaken. VERDRONKEN. werking, aan het gemeentebestuur voor de loyale manier waarop direct de subsidia- aanvrage werd toegestaan, aan de aanwezige raadsleden, de heeren De Bakker, Van den Bulck en Col&en, het kerkbestuur, aan architect Sturm uit Roosendaal, die 't mooie plan voor deze school had gemaakt en aan de aannemers de heeren d'Hert en Van der Velden voor hun degelijk werk, dat ze haade De weledelgestren-ge heer Van de Weijer, inspecteur van het L. O., dankte voor de uit- noodiging tot hem gericht om hier aanwezig te zijn en zei, dat de E. E. Zusters haar sporen op het gebied van onderwijs reeds verdiend hadden en dat hij hoopte dat de resultaten in deze school ook voortreffelyk zouden zijn. Verder spoorde hy de katholieke ouders -aan htm meisjes naar deze school te zenden. De heer De Bakker, als lid van de Com- missie van toezicht op het L. O., bracht de gelukwenschen van deze commissie over, waarna de heer Pastoor alien nogmaals be- dankte Daarmee was de plechtigheid afge- loopen en bleven de aanwezigen nog eenigen tijd bij-een. OVEK BOORD GEVALLEN. Maandagmorgen had te Hansweert een aan- varum plaats tusschen het uitgaande motor- schip „Rijn en Schelde 15" en, het binnen- komende motorschip ..Valentine waarby d knecht van de Valentine" door den schok over boord viel en op de „Rijn en Schelde 15 terecht kwam, waar hij zwaar gewoml werd opo-enomen. Door een dokter, die spoedig ter plaatse was, werd een zware schedeJ^"^ gtg constateerd. Opneming m het ziekenhuis te Goes werd noodzakelijk geacht. POST EN TELEGRAFIE. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de verplich- tin- tot herstel van misvattingen en verzm- men we-lke door den postcheque- en ^rodienst mochten zijn begaan, alsmede mogelijke aan- sprakelijkheid van den dienst 1ter zake v valt wanneer dit herstel met binnen 2 jaren no den dag, waarop opdrachten tot by-, af- of overschrijving zijn gegeven, by den directeur van dien dienst aanhangig zyn gemaakt. Gedurende de maand December werd aan het postkantoor alhier op spaarbankboeh^es ineelegd (48.561,23 en terugbetaald .tl6.128,68 Derhafve meer ingelegd dan terugbetaald 3Het3" aantal nieuw uitgegeven spaarbauk- ^D^r tufschenkomst van het kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes mgeschre werd ui.ge- S6Tot' aankoop van Nationale Schuld ten be- hoeve van inleggers werd uitgevoerd 1 order, tot een nominaal bedrag van 250. \FLEVERIN G VAN TELEGRAMMEN PER TELEFOON. In beginsel zullen de aankomende telegram- men voortaan per telefoon worden afgeleverd, tenzij uitdrukkelijk het tegendeel is verzocht Het kantooi van bestemmmg zal dus voor ieder geval nagaan of de geadresseerde tele- 'XS of d, geadresseerde ders heeft verzocht, zal telefonische aflevermg niet plaats hebben van a. telegrammen, ge- nchtaan personen die in een hotel of pension vertoeven; b. telegrammen voor personen ten huize van een abonne verblijf houden (aan- geduid met p.a., ten huize van, enz.), c. ge fukstelegrammen; d. telegrammen, welke ge lukwenschen bevatten; overly densbenchten telegrammen, inhoudende rouwbeklag; tele- die besteld moeten worden in de van den bodem is echter in dit jaargetijde be- lemmerend voor de spelers, terwijl de ligging bovendien voor openbare wedstrijden vrijwel ongeschikt is. Gezien de omstandigheid, dat het alien nog beginnelingen in deze sport zijn, zal dit be- zwaar zich echter voorhands niet zoozeer doen gezondag werd te Philippine met de aldaar gevestigde vereeniging een wedstrijd gespeeld die eindigde met 31 voor Philippine. Door den heer F. W. Dekker, vroeger alhier thans te Ter Neuzen werd afscheid ge nomen van de Ned. Herv. kerk, na gedurende 25 jaren president-kerkvoogd te zijn geweest. Namens den kerkeraad werd hem als blijk van sympathie een herinnering aangeboden. onmiddellijke nabijheid van het kantoor, N.V. IZAA'K BOASSON EN ZONEN'S BANK TE MIDDELBURG. Vol°-ens ter griffie van de rechtbank te Middelburg ingeleverde lij-sten in verband de aanviage om surseance van betalmg van bovengenoemde N.V. zijn de debiteuren in rekening-courant te sarnen schuldig aan de bank f 759.682,12; de fondsen zijn gewaar- deerd op f 73.295,13. De crediteuren in reke ning-courant hebben van de bank te yorderen 72.094,28, de ljjst van ^P0Slt0g^ n geeft een totaal aan van 272.768,78. slotte is het eindbedrag van de lijst der cor- respondenten 498.502,37. DRIEWEGEN. In de algemeene vergadering van de \er- eeniging „Onderlinge samenwerkmg", geves- tigd in de buurtschap Driewegen (Ter Neu zen oo j.l. Zaterdag gehouden, werd door den voorzitter het 30jarig bestaan der ver- eenisfine: herdacht. Bii ziekte van den secretaris werd door een der bestuursleden lezing gegeven van de no- tulen der voorgaande vergadering, die werden g°Deg0 rekening en verantwoording van den penningmeester werd goedgekeurd. De ont- vangsten hebben bedragen 200,55, de uitga- van f 113,85, goed slot alzoo f 86,70, waardoor de totale bezittingen stegen tot 838,14. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Riemens en M. Smallegange werden met byna algemeene stemmen herkozen. Tot lid der fi- ntmcieele commissie werd benoemd de heer J. P. Klaassen. Verder werden vastgesteld de bedragen uit te keeren bij verlies van varkens, n.l. 40- cent per KG en 5 cent verlaging der contrihutie voor het jaar 1932. Tot bode werd benoemd de heer M. Schoonakker. Van de omvraag werd door verschillende leden gebruik gemaakt tot het stellen van vragen, die door den .voorzitter werden be an twoord. HOE1K. Maandag in de namiddag-godsdienstoefening der Geref. kerk alhier nam Ds. J. B. Vanhae- len afscheid van zijne gemeente, met een pre- dicatie naar aanleiding van Hebr. 6 4 tot 8. Het kerkgebouw was geheel gevuld. Namens de classis Axel en als vriend, werd hij toege- sproken door Ds. J. S. Post van Axel, terwijl namens kerkeraad en gemeente het woord tot hem werd gericht door ouderlmg W. H. Louwerse, die hem hartelijk dank zegde voor den arbeid in de gemeente verricht. Op 24 Januari a.s. hoopt Ds. Vanhaelen zijn intrede te doen in de Gereformeerde kerk van Gerkes-Klooster-Stroobos na bevestigd te zijn door zijn ambtsvoorganger Ds. W. Doorenbos te Urk. Den avond voor den eersten Kerstdag brak van een langs dan molendijk alhier rijdende vrachtauto, toebehoorende aan. den vrachtrijder R. te Philippine een der achter- wielen, waardoor men dezelve ter plaatse moest achterlaten. Sindsdien heeft dezelve daar steeds onbeheerd langs den weg gestaan, tot dat men heden tot reparatie overging. Toen men ten slotte zou wegrijden bleek dat de accu inmiddels was ontvreemd, hetgeen voor den eigenaar een schadepost beteekent van ongeveer 30 gulden. De politic doet on- derzoek. Sinds eenigen tijd is alhier opgericht een voetbalclub met den naam „H. V. V.". De vereeniging beschikt thans over een ter- rein, dat bij een landbouwer buiten de kom der gemeente werd gehuurd. De gesteldheid SAS VAN GENT. Gezondheid, ziekte en crisis. Het zachte winterweer laat niet na zijn schadelijken invloed te doen gevoelen op den gezondheidstoestand van de menschenwereld. Van alle kanten regent het klachten over ziekten en ongemakken, o n In de huisgezinnen, in gestichten en schole wordt de invloed van dezen slappen tijd ge- waar geworden. Wij menschen uit de gematigde lucht- streek hebben behoefte aan warmte en koude op zijn tijd. Koele dagen, warme luchten, koude perioden, elkander afwisselend naar gelang van de periode, die met meer of min der regelmaat elkander moeten afwisselen, zijn voor het menschdom noodzakelijke facto- ren om het organisme stevig en gezond te Aldus zijn wij geacclimatiseerd. Wisselen deze spherische gesteltenissen niet op gezette en geschikte tijden af, dan ondervmden vat- bare naturen al spoedig de reactie van een klimaat, waaraan wij jaren en jaren lang ons hebben aangepast. En een heel lange tyd zou noodig zijn om ons aan een nieuw klimaat te gewennen. Wij weten het bij ondervinding. De Indisch-man, die een reeks van jaren m de tropen verbleven heeft, vindt het in patria teruggekeerd, alles behalve aangenaam. De vochtigheid van onzen dampkring, de kilte van de hier heerschende atmospheer be- zorgen hem riUingen en geruimen tijd heeft hij noodig, om zich in het land van mist en regen weer op zijn gemak te gevoelen. We hoeven zelfs niet eens.zoo ver te gaan om deze verschijnselen te constateeren. De Franschen, hier in onze omgeving, die uit de zonnige Provence, door hun werkkring in deze contreien zijn gebonden, klagen over „cette maudite humidite" die verflikste voch- tiffheid van ons klimaat, waaraan zij, als zij maar voor 't zeggen hadden, zoo spoedig mogelijk zouden willen den rug toekeeren. Ontvankelijk als zij zijn voor onze minder gunstige weersinvloeden ondervinden zij dan ook in den regel het eerst de inwerking daar- van op hun organisme, de krachtige naturen natuurlijk buiten beschouwing gelaten. Maar ook zonder in een ander klimaat ge- boren of opgegroeid te zijn, moeten het vejen, onder deze ongunstige toestanden ontgelden. Vandaar de vele zicktegevallen, die zich tegenwoordig onder het volk in onze omgeving openbaren. Het is waar, allerlei andere omstandig*- heden werken in een tijd als deze ook dapper mede, om de volksgezondheid een gevoe-ligen stoot toe te brengen. Voeding, verzorgmg, levenswijze, dat alles doet zijn merkbaren invloed gelden. Maar ook waar deze op het oogenblik nog niets te wensohen overlaten, heeft men met ziekten te kampen. Het schijnt, dat de griep weer haar intrede gedaan heeft. Wanneer men naar sommiger gezondheids toestand informeert luidt gewoonlijk het ant- woord: Ik geloof, dat ik een stuk van de griep" te pakken heb. Hoe het elders gesteld is, kan op het oogen blik niet bevroed worden, maar ik zou den- ken, dat het daar al niet veel beter gesteld is. Alles moet op zijn tijd komen, zooals de boeren in het Zuiden zeggen „en boekweit- koek in den herfst". Doch als het waar mocht blijken, wat de kranten ons voorspellen, dat er van een fat- soenlijken winter dit jaar geen sprake zal zijn, dan zullen we de bedenkelijke gevolgen daarvan in de naaste toekomst maar al te zeer moeten bezuren. Van den anderen kant mogen we echter nog van geluk spreken, dat in deze maand, waarin vol-gens den volksmond ,,de dagen lengen en de nachten stengen" de guurheid van het weer dragelijk is. Want crisis en noodtoestand, factoren, die al erg genoeg op het getroffen menschdom drukken, zouden de bestaansmogelijkheden nog onzekerder en awaarder maken. En eigenaardig genoeg, al'hoewel m de meeste plaatsen van ons land, de plaatselijke crisis-comite's reeds in voile werking zijn, hoort of vemeemt men in ons midden nog niets van dergelijken aard. 't Is anders nu de geschikte tijd voor de philantropen, om ook hier eens aandac-ht aan deze aangelegenheid te schenken. BIERVLIET. De politie alhier heeft aangehouden op last van de Justitie te Middelburg, zekeren K. en wed. K., beiden wtonende te Biervliet (Drie wegen), als verdacht van diefstal van effec- ten. Beiden zijn ter beschikking van de Justi tie gesteld. OOSTBURG. Herbenoemd tot kantorurechter plaatsver- vanger in het kanton Oostburg de heeren A. A. M. Corthals en J. Mijs. Voorbijgangers konden zien, dat er voor een der uitstalramen het luik was aeergelaten, waarachter revolvers lagen. Liefhebbers van dit wreed speelgoed, hebben des avonds met een steen het ultstalraam stuk geslagen en drie revolvers medegenomen. Tot nu toe heeft men geen spoor van de daders gevonden. Kind verbrand. Dit is nu op korten tijd het tweede kind, wederom een jongetje van drie jaar. dat levensgevaarlijk verbrand werd. Het betreft het kind van den heer Frans Ramont, Leeg- straat 107, alhier. De jonge moeder had een tob met kokend water op een drie-pikkel geplaatst en was met den wasch bezig. De tijd om zich naar de pomp te begeven om er wat koud water bij te doen, was voldoende om haar kindje dat kwam aangeloopen de tob naar zich toe te tekken en het kokende waschwater over zich kreeg. De moeder riep om hulp en viel voor haar deur in bezwijming. Buren kwamen toegesneld. Dokter Mabilde was direct ter plaatse. Des namiddags werd het knaapje in bedenkelijken toestand naar Gent vervoerd. DE IM WESTEN NIGHTS NEUES- KWESTIE. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad concludeerde in het cassatieberoep van J. M. S., directeur van het Alhambra-bioscoopthea- te'r te Vlissingen inzake de bekende kwestie der vertooning van Im Westen nichts Neues, waarbij S. door de rechtbank te Middelburg werd veroordeeld tot 40 boete, welk vonnis het Haagsch Gerechtshof bevestigde. De ad vocaat-generaal heeft op grond van het feit, dat een getuige was gehoord, die feiten had verklaard, die hij niet met eigen waarnemmg had kunnen weten, vemietiging van het von nis, en verwijzing van de zaak naar een ander Hof verwezen. Arrest 8 Februari. ZEEUWSCHE VOETBALBOND. Afdeeling B. Wedstrijduitslagen van Zondag. le Klasse. Terneuzen IISTEEN BreskensIJzendijke afgek. Da stand is thant.. gesp. gew. gel. verl. doelp. II 6 5 3 2 2 1 1 2 3 3 5 P- 22—9 12 25—12 11 1024 6 9—7 4 21—14 4 4—2 3 3—26 Terneuzen F.C. Sluis STEEN Breskens Clinge IJzendijke Hulst H 5 5 Hulst II 2 winstpunten in mindering wegens niet opkomen d.d. 29 Nov. (wedstr. Tem. IIHulst H). 2e klasse B. SluiskilAxel II HontenisseTerneuzen III De stand is thans; gesp. gew 3—2 3—1 Stoppeldijk Sluiskil Hontenisse Axel II Oranje Terneuzen III Phivo 8 8 7 10 T 7 T 7 4 4 2 2 1 gel. 1 2 1 2 5 1 3 verl. doelp. P- 38—11 15 2 20—11 10 2 15—14 9 6 2538 6 2 11—16 5 4 10—24 5 4 1520 4 5- 1 afgek. verl. doelp. P- 1 12—5 8 1 18—6 6 2 10—10 4 2 2—7 1 2 3—17 1 BORSSELE. Zaterdagmiddag heeft alhier een zekere A. B. bij een huiselijken twist zijn vrouw met een sabel ernstig verwond. De vrouw heeft ge- tracht met de hand een sabelhouw af te we- ren, waarbij een harer vingers bijna werd af- geslagen, terwijl de overige ook deerlijk wer den verwond. De politie sloot den man voor- loopig op in het arrestantenlokaal, de vrouw werd door dr. Folmer voorloopig verbonden. KATSCHE VEER. De steiger van den Provincialen Stoom- bootdienst aan het Katsche Veer, voor den dienst naar Zierikzee, welke ongeveer geduren de een half jaar wegens vemieuwing alleen voor passagiersverkeer bruikbaar was, zal van 18 dezer weder volledig in gebruik wor den genomen. Auto's, andere voertuigen en goederen zullen dan weder gelost en geladen kunnen worden. Het vervoer van deze voertuigen en goe deren had gedurende de vemieuwing over het Wolphaartsdijksche veer plaats. SEEZAETE. Pogingen tot inbraak. De crisis doet zich ten lande meer en meer gevoelen en wederom hebben er twee pogingen tot inbraak plaats gehad. Giste-ravond rond 6 uur was het huis De Letter, gelegen Hendeke, verlaten. Ruiten- tikkers waren juist bezig toen vader en zoon op 't onverwachts aanikwamen. De inbrekers holden weg. Begunstigd door de duistemis verdwenen zij zonder herkend te zijn. Rechtover het gemeentehuis en gendarmerie staat de winkel van den heer L. Willems. "Se klasse. KoewachtStoppeldijk II WestdorpeSassche Boys II De stand is thans: gesp. gew. gel Sluiakil II 8 8 2 Koewacht 4 3 Stoppeldijk II 4 2 Sassche Boys II 3 1 Westdorpe 3 1 SOHAATSENRIJDEN Vrijdag werd te Davos als eerste nummer van den kampioenswedstrijd de 3000 meter verreden. Het sneeuwde en dooide lioht. De vrouwelijke deelnemer, de Poolsche rijd- ster mevrouw Nehringowa, legde den afstand af in 6 min. 39.2 sec., hetgeen de snelste tijd is door een dame tot heden gemaakt. De uitslagen luiden: 1. Thunberg (Finland) tijd 5 min. 19.2 sec.; 2. Blomquist (Finland) tijd 5 min. 23.2 sec.; 3. en 4. Keetman (Nederland) tijd 5 min. 25.2 sec.; 5. Heiden (Nederland) tijd 5 min. 26.2 sec.; 6. Koops (Nederland) tijd 5 min. 33.8 sec.; .7. v. d. Ruit (Nederland) tijd 5 min. 42 sec.; 10. Ben Blaisse (Nederland) tijd 5 min 48.8 sec.; 12. Schenk (Nederland) tijd 5 min. 56.4 sec. Zaterdag werden de sdhaatswedstrijden ver reden over 500 en 5000 meter. De uitslag op de 500 meter luidt: 1. Thunberg (Finland) 44.8 sec.; 5. Schenk (Nederland) 47; 7. Heiden (Nederland) 48.4; 8. en 9. Keetman (Nederland) en Eoetvoes (Hong.) 48.6; 10. Koops (Nederland) 50; 14. Ben Blaisse (Nederland) 1 min. 0.6 sec. (ge vallen). Mevr. Nehringowa (Polen) buiten mededin- ging 59 sec. Verder werd een dames landenwedstrijd NederlandOostenrijk verreden over 500 M. De Gostenrijksche fraulein Landbeck reed in wereldrecord n.l. in 58.07 sec. Onze landgenoote Taconis reed in 1 min. 4.4: sec. Het resultaat op de 5000 meter was: 1. Thunberg (Fin-land) 8 min. 40.9 sec.; 4. Heiden (Ned.) 8 min. 55.4 sec.; 5. Koops (Ned.) 8 min. 58.2 sec.; 9. v. d. Ruit (Ned.) 9 min. 16.7 sec.; 10. Ben Blaisse (Ned.) 9 min. 25.3 sec.; 12. Keetman (Ned.) 9 min. 26.8 sec.; 13. Schenk (Ned.) 9 min. 46.7. sec. DE MOEILIJKHEDEN MET DE WERiXVERSCH AFFIN G. Als gevolg van de staking in de werkver- schaffing in Westerwolde hebben Dinsdag in de binnenstad van Groningen veel relletjes plaats gehad. Op de Groote Markt verzamelde zich tegen acht uur een groote menschen- massa, waarbij veel nieuwsgierigen zich voeg- den en een groot aantal opgeschoten jongens, die de daar geposteerde agenten van politie uitjoelden. Toen op een gegeven oogenblik met steenen naar de agenten werd geworpen, werd versterking gehaald en een charge uit gevoerd, waarbij flinke klappen werden uitge- deeld. De Markt was in een ommezien schoon, maar het duurde niet lang of de menigte ver zamelde zich opnieuw op de Groote Markt voor het stadhuis. Opnieuw werden de agenten uitgejouwd en werd er met steenen geworpen. Toen werd de uitgang naar de Markt aan de eene zijde door de politie afgezet en niemand van dien kant meer toegelaten en daarna werd voor de tweede maal een charge uitgevoerd, waarbij de menigte naar den anderen uitgang van het plein werd gejaagd. Opnieuw was de markt dus weer volmaakt leeg, maar in de straten was het nog zeer onrustig. In de Gerbrand Bakkerstraat werden de stakers toegesproken door een communist. Hij deed dat op een manier, die niet naar den zin was van een luisterenden sociaal-democraat, die heftig protesteerde. Het gevolg was, dat er een vechtpartij ontstond, waarbij de ruiten der omwonenden het moesten ontgelden. Ge durende de vlucht van het publiek werden in de Poelestraat, de Oosterstraat en in de Hee- renstraat en nog op andere punten van de stad groote winkelruiten ingeslagen. Op het oogenblik, waarop het beric-ht werd afgezonden, was het weer rustig. Nader wordt gemeld, dat de politie na de Markt te hebben schoongeveegd de charge heeft doorgezet tot over de Vischmarkt in de Oosterstraat en Heerenstraat tot aan de Rade- markt. Daarbij werden zeer veel winkelrui ten vemield. Het gerucht, dat de politie daar op de menigte zou hebben geschoten, is on- juist. In het ziekenhuis hebben zich eenige personen aangemeld, die een sabelhouw over handen en hoofd hadden gekregen en op het politiebureau aan den A-weg is een man ver bonden, die een hoofdwonde had gekregen. TWEE INBREKERS IN EEN KLUIS OPGESLOTEN. .Zaterdagavond kwart na negen ging de heer Van Schaik, directeur van de Nederl. Middenstandsbank aan de Van Weedestraat te Soest, uit zijn huiskamer naar het kantoor, dat aan de andere zijde van de gang van zijn woning is gelegen. Aldaar gekomen, bemerkte hij, dat de deur van de couponkluis even open ging. Tot zijn groote vertaazing zag hij daar na, dat ze verder open ging. De heer v. S., die toen vermoedde, dat er inbrekers in de kluis waren, liet zich tegen de deur vallen, met het gevolg, dat ze dicht sloeg. In de kluis werden daarop enkele schoten gelost. Daarop riep de heer Van Schaik om hulp, waarop twee heeren, die dien avond bij hem op be- zoek waren, kwamen toeloopen. Direct weid de politie gebeld, die oogenblikkelij-k ver- scheen. De deur van de kluis werd open gemaakt, en twee inbrekers van Italiaansche nationali- teit kwamen te voorschijn. Zij werden onmid- dellijk gearresteerd. Bij nader onderzoek bleek, dat een hunner in de kluis een emstige schotwonde in de linkerboven-dij had gekregen, waardoor de groote bloedvaten waren ge- raakt. Na verbonden te zijn, werd de man naar de rijksklinieken te Utrecht vervoerd; de andere inbreker werd in arrest gesteld. De inbrekers bleken in het bezit te zijn van maskers, twee brownings, inbrekerswerktui- gen en scherpe pat.ronen. Ze hadden zich toegang tot het gebouw verschaft door een raampje aan de achterzijde. Verder bleek, dat de Italianen eenigen tijd te Heerlen en in Den Haag hebben gewoond en eenigen tijd geleden hun bivak te Hilversum hebben op- geslagen. Van daar waren zij naar Soest gegaan. DE VERDWENEN BODE VAN DEN HAAGSCHEN VOOGDIJRAAD. De ongeveer 50-jarige R., bode-incasseerder bij den Voogdijraad 's Gravenhage I, die ver- leden week was verdwenen met ongeveer f 600 en een partij kwitanties tot een som van f 1500, is Zondag door de politie in zijn woning te 's' Gravenhage aangehouden. Van de kwitanties had hij vddr de publicatie van zijn verdwijning een som van 200 ge- ind; de overige kwitanties had hij uit Am sterdam per post aan den Voogdijraad toe- gezonden, waar deze Zaterdag j.l. zijn aan- gekomen. R. had bjj zijn aanhouding een bedrag van f 1000 bij zich, dat hij beweert te Amsterdam te hebben geleen-d om de vermiste som van f 800 te kunnen aanzuiveren. Deze mede- deeling wordt thans nader onderzocht en wanneer zij juist blijkt, is de Voogdijraad schadeloos gesteld. Volgens verklaring van R heeft hij het vermiste bedrag verloren. In afwachting van het nader onderzoek wordt R. in bewaring gehouden. BENZINE IN BESCHUITBUSSEN. Opnieuw hebben de ambtenaren der accijn- zen te Helmond succes gehad met het op- sporen der benzine-belastingontduikingen. Te Stipthout is een hoeveelheid benzine gevon den, die in den grond verborgen was. Door met sondeerijzers den grond te bewerken, vond men de benzine in allerlei emballage, zelfs in beschuitbussen begraven. Daar de bussen dun waren, is een hoeveelheid benzine door het steken met de sondeerijzers verloren gegaan. Men heeft echter nog een hoeveel heid van 750 L. in beslag kunnen nemen. OVERSPANNEN CLIeNTE. Zaterdagmorgen vervoegde zich ten kan- tore van notaris Van de Velde te Tholen, het echtpaar N. uit Overschie, teneinde besprekin- gen te voeren over een overeenkomst, welke genoemde N. wenschte aan te gaan met zijn broer uit St. Philipsland, inzake een huisje van hun moeder te St. Philipsland. N. meen- de dat de notaris hem een bedrag van f 450 moest uitkeeren, zijnde het bedrag, voor welke hij dacht, dat de overeenkomst gesloten was. Aangezien ten kantore van den notaris geen gelden voor bovenbedoelde zaak, door N. te j St. Philipsland waren gedeponeerd, kon niets j worden uitbetaald. Hierover ontstak. de overspannen echtge- I noote van N. zoodanig in woede dat zij den j notaris te lijf wilde en op grove wijze belee- digde en uitschold. Het kantoorpersoneel kwam te hulp, doch kon niet voorkomen, dat zij een glas naar het hoofd van den candidaat-no-tai is Jonk gooide, gelukkig zonder hem te treffen. Met moeite kon men daarop de furie, welke met geweld van zich afsloeg en schopte, met vier man in bedwang houden, totdat de politie haar met geweld buiten de deur zette. Het was den geheelen morgen een groote constematie op het marktplein, daar de vrouw in haar zenuwoverspanning op straat voortging allerlei grove scbeldwoorden te richten aan het adres van den genoemden notaris. INBRAAK IN EEN GARAGE. Onbevoegden hebben vermoedelijk met behulp van een valschen sleutel zich toe- gang verschaft tot een garage aan de Da Costakade. Zij hebben meegenomen: twee haarden, twee auto-plaids en een gestikte deken voor een gezamenlijke waarde van 390, alsmede uit een auto, die in de garage stond, twee plaids en twee tochtdekens, die samen op J 50 worden geschat. ZIJN VROUW NEERGESCHOTEN. Sedert enkele dagen had een 25jarige vrouw de echtelijke woning te Schaarbeek verlaten, omdat zij door haar man mishandeld werd. Deze, Jules Smits, 25 jaar, was tijdelijk zon der werk. Zulks scheen eenigszins aanleiding gegeven te hebben tot het misverstand onder de echtgenooten. Herhaalde pogingen door Smits aangewend, om zijn vrouw weer bij hem te krijgen, hadden schipbreuk geleden. De vrouw had intusschen werk gevonden in het gemeentelijk hospitaal, waar Smits haar Za- terdagoohtend ging opwachten. Nadat hij haar nogmaals vruchteloos gevraagd had om tot een verstandhouding te komen, haalde hij plots een revolver uit den zak en mikte op haar. De vrouw vluchtte, maar niettemin loste Smits twee revolverschoten, waardoor zijn slachtoffer in den rug werd getroffen. Zij zakte ineen. Ziekenpersoneel droeg haar in de inrichting, waar de vrouw dadelijk werd ver- pleegd. De moordenaar maakte zich uit de voeten, maar korten tijd nadien meldde hij zich by de politie aan. De vrouw verkeerde in levens- gevaar. JEUGDIGE DIEFJES. Zaterdag zijn twee jongens van 10 jaar in de ,,Bijenkerf" te Rotterdam door een rechercheur betrapt toen zij probeerden iets weg te ne men uit een der uitstalkasten. Bij fouilleering werden op hen 20 gulden gevonden. Bij een verhoor vielen de veelbelovende kna- pen al spoedig door den mand en bekenden zij op den Goudschen Singel een- juffrouw haar handtaschjete hebben ontstolen, waarin zich een bedrag van 40 bevond. De andere twin- tig gulden hadden zij aan een paar vriendjes gegeven, die mede in het complot betrokkcu waren en naderhand gearresteerd zijn. SECRETARIS VAN BOERENBOND VOOIITVLUCHTIG. Dinsdag j.l. verliet de landbouwer G. P. te Vlierden zijn gezin met de mededeeling dat hij zich naar Veghel begaf in zijn kwaliteit van secretaris van den Boerenbond om zaken te bespreken met de C. H. V. te Veghel, zoo meldt de Msb. Tot groote verwondering keerde P. van zijn fietstocht niet terug en op Driekoningen werd vanwege de familie navraag gedaan of P. te Veghel was geweest. Dit werd ontkennend beantwoord. Intusschen werd van de verdwij ning aangifte gedaan bij de politie. De burge- meester van Deurne liet beslag leggen op de kas der plaatselijke afdeeling van den Boeren bond. Daarbij is gebleken, dat een groot ge- deelte kasgeld is verdwenen. Omtrent de verblijfplaats van P. wist men mee te deelen, dat de voortvluchtige telegra- fisch bericht zond dat hij verblijf hield in Kortrijk, waaruit hij nader zou schrijven. DRIEVOUDIGE AUTO-SALTO. Op den nieuwen Rijksweg tusschen Delft en de Hoornbrug is Zondagochtend de auto van den heer H. uit Rotterdam tengevolge van het springen van een achterband over den kop gegaan. De heer H. werd licht aan het hoofd en de handen gewond, zijn dochtertje moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. De auto werd zwaar beschadigd. Een ooggetuige schrijft aan de N. R. Crt.: Wij, achter een Dodge, flinke snelheid, rich- ting Delft-Hoombrug, Zondagochtend om- streeks 11 uur. Plots zien we den linkerachterband van de Dodge springen. Eenig niet onrustba- rend geslinger, doch dan wordt waarschijnlijk sterk geremd, waardoor de wagen opeens rechts afzwenkt en tegelijk zijdelings rustig driemaal over den kop gaat, zoo rustig, dat wij dadelijk daohten; dat zal wel goed afloo- pen. En jawel, het portier van den op zijde liggenden wagen, met alle ruiten verbrijzeld, wordt geopend en van onder een chaos van losse banken, enz. halen we vader en dochter, die wel hevig geschrokken, doch oogenschijn- lijk slechts licht door glasscherven gewond waren, te voorschijn. DE POSTROOF. Thans is de instructie in de zaak van den postroof aan den Van Dennepweg (Witte Brug) in Den Haag gesloten. In herinnering zjj gebracht, dat van de twee verdachten al leen J. K. wordt vervolgd en dat de tweede verdachte J., hoewel hij een volledige bekente- nis heeft afgelegd, door' den officier van jus titie buiten vervolging is gesteld. J. K. vol- hardt bij zijn ontkentenis. MOORD? Dezer dagen is uit het water in de buurt van Utrecht opgehaald het in staat van ont- bin-diing verkeerend lijik van- een man. Thans heeft dq. Justitie te Utrecht medegedeeld, dat de wonden op het lijk inderdaad door mes- steken zijn toegebracht, een Duitscher die het zagenvijlersbedrijf beoefent en luistert naar den bijnaam „Blank om een" of ,,Hannes'', wordt ijverig gezocht. Het slachtoffer blijkt te zijn de 37-jarige varensgezel G. J. H. Bosch, vermoedelijk af- komstig uit Amsterdam. ONTDUIKING BENZINEBELASTING. De belastingambtenaren te Haarlemmer- meer hebben op verscheidene plaatsen in die gemeente belangrijke partijen benzine ont- dekt, in totaal 60.000 L., waaronder hoeveel- heden van 10.000, 6000 en 4000 liter, waarvan geen aangifte was gedaan in verband met de navordering op de benzine. Bedoelde partijen Waren verborgen onder den grond, in slooten, mesthoopen, pulpkuilen, enz. Te Woerden en Rietveld hebben kommie- zen en politie ruim 4 vaten benzine opge- spoord, die clandestien opgeslagen waren, verborgen in den grond en in slooten. MOORDAANSLAG UIT JALOEZIE. Te IJmuiden is Zaterdag op den 25-jarigen A. R., afkomstig uit Emmercompascuum en thans werkzaam aan de Mekog, door zekeren K., zijn vroegeren kostbaas een laffe moord- aanslag gepleegd. Toen R. zijn nieuw kost- huis, waar hij sedert eenige weken zijn in- trek had gedaan, wil-de verlaten, gaf K. die zich verdekt had opgesteld, den jongeman twee slagen met een houweel op het hoofd. Buren die op het geschreeuw van R. toesnel- den, droegen het slachtoffer hun woning bin nen. Nadat twee geneesheeren hem hadden verbonden, werd R. naar het ziekenhuis over- gebracht. Zijn toestand is ernstig. H. werd eenigen tijd nadat hij den aanslag had ge pleegd in zijn woning gearresteerd en gevan- kelijk naar Haarlem overgebracht. De be- weegredenen tot den aanslag zijn waarschijn lijk jaloezie. ERNSTIG ONGELUIt MET EEN GESTOLEN AUTO. Zondagochtend half-zes is op den Bezuiden- houtscheweg in Den Haag, tegenover perceel no. 96, een ernstig auto-ongeluk gebeurd. In voile vaart reed daar een Chevrolet, bestuurd -door den 20-jarigen C. G., en met den 21- jarigen H. V., wonende aan het Lamgroen, als "passagier, tegen een boom. Beide per sonen werden ernstig gewond; G. kreeg een hersenschudding en een hoofdwonde, V. een schedelbasisfractuur en een kaakwond. Zij werden in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht en konden nog niet worden gehoord. De auto, welke zwaar was beschadigd, is in beslag genomen. Intusschen deed in den namiddag, ruim vyf uur, een bewoner van het Zieken, de heer K. bij de politie aangifte van vermissing van zijn auto, die gestolen bleek te zijn. Men toon- de hem ten politiebureele den in beslag ge nomen, ernstig beschadigden Chevrolet, wel- ken de heer K. als zijn eigendom heeft her kend. KOEIEN GEeLECTROCUTEERD. Door den hevigen wind is kortsluiting ont- staan in den bovengrondschen kabel der P.N. E.M. te Valkenswaard, tengevolge waarvan op den stal by den landbouwer J., drie koeien zijn geelectroeuteerd. Zaterdagavond omstreeks 10 uur is mej. M. Beunen te Ohe en Laak (L.), toen zij van een bzoek by haar vriendin terugkeerde', door de duistemis misleid in den waterpoel (ontstaan door het uitloopen van de Maas) terecht gekomen en verdronken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2