zooveel mogelijk gebruik gemaakt van de vele bestaande binnendijken; bij de latere aangelegde 1 nen gaf men er de voorkeur aan op vrije baan y te liggen. Het moofdkantoor is te Terneuzen. Het Centraal-depot is te Drieschouwen (Gem. Axel) hier bevinden zich dus het exploitatie-kantoor de remise en de werkplaats. Stationsgebouwen zijn geplaatst te Terneuzen, Sas van Gent, IJzendijke, Pyramide, Hoek en Zaamslag. Van de kunstwerken worden als voornaamste genoemd de vier ophaal- bruggen met electrische beweegkracht over de beide kanaalarmen te y Sas van Gent en te Terneuzen De Z.V.T.M deed het goed, maar zoals in elk bedrijf, kwam ook daar wel eens een ongeval voor. Een zeer ernstig voorval vond plaats op 13 april 1920. Tegen de middag vertrok de tram van Sas van Gent naar Drie schouwen. Op de Liniedijk liep de locomotief uit de rails en kantelde met 93 de goederenwagen van de dijk. De uit Trneuzen afkomstige stoker C. van der Est, werd daarbij zodanig ernstig getroffen, dat hij ter plaatse overleed. Tijdens de tweede wereldoorlog kreeg ook dit bedrijf zware klappen te incasseren. Vooral de strijd in het Westen maakte de lijnen onbruikbaar. Spoedig zag men in dat voor de toekomst het vervoer over tramrails niet meer zou voldoen. Men ging over op vervoer per autobus en stuk voor stuk werden de lijnen opgebroken. Om aan de westzijde Terneuzen binnen te komen, werd gebruik gemaakt van de weg langs het kanaal. Als men vanuit de Nieuw Neuzenpolder kwam, werd de Bedekte weg gevolgd. Beide wegen kwamen bij elkaar aan de Sasse poort. Deze wegen werden later, door de bouw van de nieuwe zeesiuis en het graven van de nieuwe kanaalarm onderbroken. 95 De locomotief van de tram, die op 13 april 1920 van Sas van Gent naar Drieschouwen reed, ontspoorde op de Liniedijk. De stoker kwam hierbij om het leven De Hoeksebrug vanaf de westzijde gezien. Rechts de plaats waar later de T.S.M. haar bedrijf vestigde

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 5