BijRuwe Gesprongen Handen Siillen de hoesi Maken los PBEDIKBEIJjBTB J. Feuilleton - vertellingen aKMEKftDK BKBICHTKM DE ZWARTE LIEVE VROUW BRABANTSCHE BRIEVEN. Ml JN HARDT'S S A LM IAK-TAB LETT EN KECHTSZAKEN. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ct (Ingez. Med.) Duiven, oud: 2e pr. O. Lacourt. Gem. kleuren, grijis vaal: Doffers, oud: le pr. R. Dieleman, 2e pr. M. Schippers, Ter Neuzen, Z.E.V., alsvoren. Doffer, 1931: le pr. J. Vinke, Z.E.V., J. C. Bom. Duiven, oud: le, 2e pr. en Z.E.V., J. C. Bom, E.V., Jos. En-gels. Duiven, 1931: le pr. en E.V., J. C. Bom. Z.E.V., C. Heijnsdijk (2 X), E.V., R. Diele man. Sierduiven: En-gels che kroppers, oude dof fers, wit: le pr. J. den Hamer, 2e pr. H. de Roover, 3e pr. J. de Feijter. Duiven, oud: le pr. J. den Hamer, 2e pr. J. de Feijter, Z.E.V., H. Verstraten. Zwart-bont, duiven: le pr. P. D. Marys. Rood-bontE.V., alsvoren. Helmduiven, doffer 1931: 2e en 3e pr. H. de Roover. Duiven, 1931: le pr. en Z.E.V., H. de Roover. - Zwarte Nan, doffer: le pr. P. D. Marijs. Zwarte Nan, duif: le pr. idem. Goudvinkduiven, doffer, oud: le pr. H. de Roover. Goudvinkduiven, duif, 1931, le pr. idem. Raadsheeren, rood, doffer ,oud: le pr. H. de Roover. Raadsheeren, geschelpt, oud: le pr. idem. Tuimelaar, doffer 1931, rood: le pr. H. de Roover. Tuimelaar, duiven, 1931: le pr. idem. Schotsche hoogvliegers, zwart, doffer, oud: le pr. idem. D|uiven, oud: le pr. H. de Roover. Monnink duiven, doffer, oud, zwart: le pr. idem. Duiven, 1931: le pr. idem. Meeuwduiven, doffer, 1931, blauw le pr. id. Duiven, 1931: le pr. idem. Pauwstaart wit, roodschild, doffer, 1931: le pr. idem. Duif, 1931: le pr. idem. Spreeuwduiven, doffer, le pr. J. de Feijter. Duif: le pr. idem. Krulduiven, wit, doffer: le pr. id., 2e pr. id. Krulduif, grijs, oud, doffer: le pr. J. A. Breepoel. Duiven ,oud: le pr. idem. Postduif, blauw, doffers, oud: Z.E.V., J. Hermans. Postduif, duif, oud: Z.E.V., idem. Geschelpte postduif: Z.E.V. idem; E.V., Wijnacker; 2e pr. F. v. d. Veer; Z.E.V., J. Hermans. Roode postduiven: Z.E.V., idem. Bonte postduif: Z.E.V., idem. Zwarte postduiven: 2e pr. F. Hermans. Postduiven, donker, geschelpt, oude duiven: le, 2e, 3e, 4e pr. en Z.E.V., J. C. Bom. Duiven,. 1931: le pr. M. Butler, 2e pr. J. C. Bom, 3e pr. M. Butler, E.V., L. Koekkoek. Ter opluistering waren ingezonden door den heer Dr. J. C. Bom, een schitterende coilectie fazanten, sierduiven en siereendjes; door den beer De Roover eveneens pracht- exemplaren sierduiven, terwijl door den heer Vermaas eenige kanarie-vogels waren inge zonden. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR Z.-VLAANDEREN TE TER NEUZEN. Wijzigingen: Adriaansens-van Haelst, Hontenisse, Wal- soorden A 65, winkel in kruidenierswaren en manufacturen. Winkel in kruidenierswaren en manufacturen is per 1 November 1931 opge- heven. Tbans alleen beeedigd makelaar in as- surantien. J. E. Fricot Zoon, Hulst, Stationsweg E 42, bandel in granen, zaden en peulvrucbten. Handelsnaam gewijzigd in: Louis Fricot. N.V. IJzerbandel voorbeen Firma Gebrs. Ta- zelaar, Noordstraat 19. Benoemd comm.: A. A. Ramondt. Opbeff ingen Beurtvaartdienst Nieuw-Namen-Rotterdam, Clinge D 52, V.: A. van Denderen, Clinge; CI. Bruggeman, Overslag A 27, handel in aardappelen, V.: Wed. Ol. BruggemanHer man, Overslag; C. de Ridder-Van den Bergbe, Grenulaan 40, groothandel in aardappelen en fruit, V.: C. de Ridder, Bergen op Zoom. DONDERDAG 31 DECEMBER 1931. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 6 u., Dr. L. J. Cazemier, collecte Emeriti-predikanten. Sluiskil. 6 u., de beer L. Dek. Zaamslag. 5 u., Ds. G. van Dis. Hoek. 5% u., Ds. E. Raams. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 5 u., Ds. Kok. Hoek. 5 V2 u., Ds. J. B. Vanbaelen. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 5% u., Ds. B. van Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 5% u., leesdienst. beklaagd van overtreding der Leerplichtwet, is met bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter, ontslagen van rechtsvervol- ging. A. C. T., oud 26 j., landbouwer te Hoofd- plaat, is wegens overtreding der Motor- en Rijwielwet, veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis en vemietiging van het von nis van den Kantonrechter. F. J. T. de W., oud 46 j., koopman te Sluis- kii, verdacht van overtreding der IJkwet, is met bevestiging van het vonnis van den Kan tonrechter, ontslagen van rechtsvervolging. Th. de L., oud 37 j., workman te Wachte- beke (B.), is wegens het doen van valsche aangifte, veroordeeld tot 14 dagen gevangenis- straf. Politierechter te Middelburg. Zitting van 29 December 1931. De volgende zaken werd behandeld: E. E. B., oud 18 j., vlasbewerker te St. Jan- steen, werd verdacht, dat hij op 26 November j.l. te St. Jansteen een bankbiljet van f 10 toebehoorende aan H. Breijaert, heeft doen wegnemen door een 11-jarigen jongen. Sub- sidiair werd hem ten laste gelegd, dat hij dien diefstal heeft uitgelokt door bedreiging met mishandeling, en dat hij dat bankbiljet heeft aangenomen en uit winstbejag heeft bewaard en verborgen. Eisch 14 dagen gevangenisstraf met ge- vangenneming. -Uitspraak idem. Th. J. C., oud 40 j., koopman te Philippine, werd verdacht dat hij op 31 Oct. j.l. te Ter Neuzen zijn echtgenoote heeft geslagen en ge- schopt en eenige ruiten in de woning van H. J. Colsen heeft stuk geslagen. Eisch 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. C. M. K., huisvr. van P. R. d. J., oud 40 j., zonder berosp te Westdorpe, werd verdacht Magdalena Maria Cappaert te hebben mishan- deld, door 2 maal een deur met kracht tegen haar aan te slaan. Deze zaak werd aangehouden tot 19 Jan. a.s. H. F., oud 23 j., landbouwersknecht te Cadsand, werd verdacht, dat hij op 23 No vember j.l. te Cadsand Lauras Rijk heeft beleedigd. Eisch f 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak idem. Ulvenhout, 29 December 1931. Menier, Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 y2 u., Ds. Kok. Hoek. 9Yz u., Ds. J. B. Vanbaelen. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., Ds. B. van Neerbos. Axel. 9 u., leesdienst. Doozen 20 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten (Ingez. Med.) VRIJDAG 1 JANUARI 1931. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9y2 u., Dr. L. J. Cazemier, beves tiging kerkeraadsleden. Sluiskil. 9 V2 u., de heer L. Dek. Zaamslag. 9 u., Ds. G. van Dis. Hoek. 9 u., Ds. E. Raams. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., leesdienst. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 28 Dec. j.l. de volgende vonnissen uitgesproken I. J. R., oud 44 j., landbouwer te Schoon- dijke, verdacht van overtreding der Motor- en Rijwielwet, is met bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter vrijgesproken. I. J. R., voomoemd, verdacht van een over treding als voren, is met bevestiging vein het vonnis van den Kantonrechter vrijgesproken. F. D., oud 38 j., werkman te Ter Neuzen, M'n leste brief- ke van 't jaar maar ik mot zeg- gen: heelegaar weer, amico, en 'k vraag m'n eigen af: hoe is 't meu- gelijk, dat er v al- weer 'nen pater- noster van twee- en-veftig weken deur m'n vingers is geglejen? Eerlijk is eer- lijk, klagen doe 'k niet lichtveerdig, rooskleurig is 't jaar nie gewiest. 'Nen kwaaie zomer; lage prijzen veur 't ge- was, de verkens omlaag, de melk naar be- nejen, affijn, gin vet jaar! Maar van d'n aanderen kaant, ollee, me zijn samen goed gezond gebleven. Trai en ikkegin te zware zurgen emmen g'ad; mee de kienders ga-ge-t bestig; wemmen van 't jaar nog 's veul leut g'ad mee d'n kermis, mee d'n Blaauwe, m'n eigen acht dagen pie- ken in m'nen bulk gelachen op Scheveningen; leut g'ad in Amsterdam da'k n6g mot lachen om de pret die, me daar g'ad emmen; hee1 veul plazier g'ad op Ulvenhout mee 'nen ris van „Gouwe Koei"-gezelligshedens van komaaraf, ollee, as in d'n blaans over 't ouwe jaar opmaak, dan he'k nog gin klagen! Dan koom ik niks aanders tekort as 'nen rooien rag, 'nen brief van duuzend guldens in de mooie kast, die me vleeden jaar ok al tekort kwamen, zooda me zuutjesaan nie beter meer weten of 't heurt zoo maar as ik dan d'n blaans zoow opmaak, dan h&k veul meer gelachen en genoten as de juu in g'ad, zooda 'k niks te murmereeren heb, zeg ik maar! Zoow is 't dikkels in't leven. As ge eenmaal blaans gaat maken, as alles weer achter d'n rag is, dan vail 't altij nog 'n bietje mee; dan is 't sprikwoord weer waar; d'n pap wordt nooit zoow heet gegeten as ie wordt gekokt! Maar as ik nouw zoow op deuzen oogen- blik m'n ouwejaarsbriefke zit te potlooien onder m'n ste^rtklok, dan is 't nouw, op t end van 't jaar, of d'n tijd, die leste oogen- blikskus van Eenendartig, tik links, tik reohts, mee veul meer nadruk worden wegge- tikt de eeuwigheid weer in! Of die klok, op deus momenten, mijn 't wegspoeien van d'n tytd, lijk 't water deur de Mark, veul duide- lijker lot heuren. Waant da's 'n felt, amico: as elken cent die 'r binnenkomt da wil zeggen, in Trai d'r worstvingers eerlijk. mee zwaren arbeid is verdiend en as ge van dieen arbeid goed en plazierig deur 't leven kunt springen; oew gezondheid veur oew vetste v5rken nie onderdoet; d'n vrede van oew ziel in overeenstemming is mee de rust en d'n vrede die 'r leet op oew akkers en velden, dan, ollee dan zouwde dieen slinger best 's effen s-til willen zetten Da ga-g-et maar te gaauw, waant dan is 't ier nog zoow kwaad nie. 'n Bietje zwaar uitgevallen? Ja, man, da zit'm in d'n ouwe- jaar! En waarom ok nie? Zwart zijn de dagen van dustemis. De hoekskes in huis zijn zoow donker as d'n nacht. 't Rosse licht van-de plattebuis doet de gescheurde plavuis onder 't rooster- gat, al dagenlaank gloeien, zoow duster is 't op d'n grond. As 'r 'n gloeiend stukske sintel deur d'n -rooster vaalt, schiet er 'n lichtje deur 't vertrek, omda-d-et toch zoow duster is. 'n Zonnestraaltje Keb er heimwee naar, amico! En as ik d'n kleinen winter- koning op d'n buiten ier of daar z'n slagske deur de stilte van de verlaten dreef heur fluiten, dan blijf ik even staan, heel stillekes, en luster mee 'n bietje weemoed naar 't en- nigste veugelenlawijd, dat 'r in deuzen tijd te heuren is. Ja, 't is triestigkes. Maar ok: 't is zoow vol van schoone beloftes! Nog ennigte weken en d'n blaauwen dag zal weer spiegelen in de natte velden. 't Zulveren licht zal overdadig van d'n hoogen hemel stralen, die dan weer opengaat over de glaanzende schepping. En as ik nouw zoow loop te mijmeren deur de stille, wegwazende boschwegels; waar d'n mist van de sparrenaalden drapt; waar oewen stap zoow vrimd en zoow d-of uit 't witte zaand, of van d'n brainbronzen eerde opbotst teugen 't gebomte aan; as 't zwartglaanzend water in de diepe slooten 'n kille kelderlocht in oew gezicht ademt; de eenzaamheid van 't peilloos, peinzend bosch oew in oew ziel gaat zitten, d'n dusteren nevel aan oew oogharen haangt, as ik dan zoow deur die eeuwigheid van stilte gaai, waaruit zelfs de eekhoomtjes zijn weggegl-ipt, -dan mag ik daar op 't end van 't jaar 's gere d'n boek trugblajeren van 't vergane jaar. T-otdat d'n dag as 't ware heelegaar is op- gezogen in d'n donkerte van 't bosch, da-d- aan weerszijen as 'nen hoogen, zwarten muur laanks de dreef staat, waarboven 'n lichtende baan van de sneeuwvolle locht trekt. Dan gaat de stilte in oew hoofd suizelen, dan gaan oew oogen wijdopenstaEm, dan zijde baang oew te stooten teugen 't massale zwart van d'n donkerte, dan gade snakken naar 'n bietje laamplrcht, naar wa leven, waant hier hier is 't leven leeggeloopen in 't zwarte bosch. En as ge dan weer verom zijt in 't leven tusschen oew Ulvenhout.ers, d'n boek van 't afgeloopen jaar naar oewen zin is gewiest, dan is 't daar van binnen bij oew net as op d'n buiten: vol van beloftes. Dan breek t nuuwe licht al krachtig deur oew ziel, dan spoeide naar 't feest van d'n knappenden worstenbrood, van vette rollades en gezel- ligen leut. Want dan mot 'r nog 'n prachtig blaaike volgemokt worren aan dieen boek van 't af geloopen jaar; dan mot 't fiest van Ouwejaar d'r nog even by! As ge dan binnenkomt uit die onwezen- lijke, nevelige en heimelijkstille weareld, waar g'oew neus liep te stooten teugen 't ,,zwarte- niks"; as dan t' witte laamplicht op oew lijf valt gelijk mee d'n kleinen Dr6, die 'r niks van begreep waar opa had gezeten en die niks aanders in z'n ogskes hee staan as smakelijke gulzigheid naar 't schoone leven, dan hedde effe 'n secondeke noodig om deus „veraande- ring" in en om oew henen te laten gebeuren. Dan stapte mee eenen pas over d'n durpel van 't verlejen in 't voile leven weer en daar meugde wel een secondeke veur emmen, al is 't nie veul En as de klok dan mee 'nen slag oew weer even tragtrekt naar d'n verganen middag, dan stikte oew knusten in de hogte, lachte mee 'n opengezette borst da-d-et allegaar klokt van binnen, krupt d'n kleine naar oewen nek of ie in 'nen boom klimt en dan zijde 't leven weer baas, heelegaar baas! Dan mokt 't en dan brikt 't weer mee oew knusten die haard van heelt zijn en dan kan 't fiest van de leste uren van 't jaar beginnen. Dan kan de klok strak z'n twaalf slagen teugen de witte muren aanbonzen, dan kan d'n galm over de vette tafel gonzen, dan kan 't Nuuwe- jaar, mee z'nen boek van 366 leege blaaikes, dpkomen! Dan he 'k trek, honger, om ze te gaan volkalken, jouw er elken week eentje van te sturen as m'n geregeld briefke, dan roep ik: „v61doen Trai" en dan: leve Tweeen- dartig! Omhoog de glazen, lot ze pbrelen en scha- teren van kleuren onder't licht van de laamp, lot ze klinken as zulveren klokskes mee gou- wen klepeltjes, laten me mekaar in de oogen kijken, die natglaan-zen van 't diep-mensche- lijk oo-genblik da-d-ons even koud mokt, waant allemaal gaan me beginnen aan d'n nuuwen boek, en laten me 't leven, t nuuwe jaar, bij z'n nekvel pakken as nen spulschen hond, die me baas motten blijven. En zoow, amico, in de stemming van de twaalf slagen die ievers in d'n lesten nacht van 't jaar deur de lochten daveren over de geheele weareld, z66w, mee alle moed en lust, pak ik m'n glas op en stoot 't teugen 't jouwe-n-aan, proost, saantjes op 't Nuuwe- jaar! Jouw en m'n duuzenden lexers en leze- reskes, aUegaar 'n jaar toegewenscht van 't vetste der eerde en mee veul zonnelicht van d'n stralenden hemel, die er welft over onze hoof den, over onze huskes! 'n Jaar van ge zondheid, van fermen arbeid, van nie te zwa ren zurg, van vrede veural! 'n Zalig Nuwe- jaar, ook namens Trai! Over 'n paar dagen doe 'k 't nog 's effetje 's over in oew kamer, deur oewen Radejoow. Veul groeten van Trai en as altij gin horke minder van oewen toet a voe DR6. MOTORONGEVAL TE WEMELDINGE. De ongeveer 20-jarige Hartog uit Scherpe- nisse en de 27-jarige Hartog als duo-rijder, zijn te Wemeldinge, nabij de Postbrug met hun motorrijwiel geslipt en tegen de brug- leuning terecht gekomen. Beiden werden ernstig gewond en in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Goes vervoerd. oogenblikken in lichtelaaie stond. Geweldige watermassa's werden in het vuur gespoten, en de brand was binnen betrekkelyk korten tijd gebluscht. De hotelhouder Adams, die den brand had ontdekt, drong nu met enkele brandweerlieden de bovenverdieping binnen. Hij von-d daar op een overloop de vijf inwoners, die op en door elkaar lagen en elkiaar krampachti-g vasthiel- den. De lichamen van den cafehouder, zijn vrouw en de beide kinderen waren gedeelte- lijk verkoold. De dienstbode slaakte hartver- scheurende kreten. Zij was om 8 uur vanoch- tend nog in leven. Omtrent de oorzaak van den brand tast men volkomen in het duister. De brand is vermoe- delijk ontstaan In de benedenverdieping. De vlammen hebben met groote felheid gewoed voordat de bewoners er lets van bemerkten. Het drama moet zich binnen enkele minuten hebben afgespeeld. Honderden menschen verdrongen zich voor het afgebrande perceel. en bij het vernemen van de bijzonderheden kon menigeen zyn tra- nen niet bediwingen. De verloofd-e van de dienstbode vemam van het ongeval door een bulletin bij een van de dagbladen. De politie heeft alles afgezet en is met een onderzoek begonnen. De belendende perceelen hebben eenige wa- terschade gekregen. Nog wordt gemeld: De gemeentelijke brandweer, die met het oog op de vele fabrdeken, welke zich te Til- burg bevinden, met groot materiaal is toege- rust, was spoedig ter plaatse met drie groote autospuiten, een Metz-lad-der en een mate- riaalwagen, maar hoe snel zij ook kwam, voor de redding van de bewoners was zij reeds te laat. Het cafe en de woning daarboven waren e6n vlammenzee, en het was onmogelijk, daar- in door te dringen. Terstond werden vijf krachtige stralen in den strjjd gebracht en in korten tijd was men het vuur zoo ver meester dat drie brandwachts zich met levensgevaar naar binnen durfden wagen. Zij vonden op de bovenverdieping het geheel verkoolde lijk van den man, die het eveneens verkoolde lijkje van het oudste kind in de armen hield. Daar- naast lag de vrouw met het jongste kindje dood in haar armen. De vrouw, die ernstig aan beide beenen en gezicht was gewond, leefde nog. Ook de dienstbode was nog in leven. Beiden zijn de sacramenten der ster- venden toegediend, waarna zij naar het Sint Elisabethgasthuis werden vervoerd. Onderweg is de vrouw aan haar wonden bezweken. De toestand van de dienstbode is hopeloos. Het pand is geheel uitgebnand. De cafehou der was de 39jarige J. C. Roelen, afkomstig uit Zundert. Zijn vrouw was de 25jarige W. A. Roelen-Dame, uit Zevenbergen afkomstig. De kinderen waren 3% en iy2 jaar oud, bei den meisjes. Een paar jaar geleden was het gezin uit Zevenbergen overgekomen. De dienstbode is de 18jarige J. Broeders, eveneens uit Zeven bergen afkomstig. De blussching is geschied onder leiding van brandmeester Haarselhorst. Het gebeurde heeft te Tilburg een diepe ver- slagenheid tew-eeggebracht. De eigenaresse van het cafe Riche, mevr. Hoist, dat tegenover het pand is gelegen, waarin het afschuwelijke drama zich heeft af gespeeld, vertelde het volgende: Het was ongeveer halftwee vannacht; bij ons was de zaak gesloten en het personeel stond op het punt naar huis te gaan, toen ik plotseling luid hulpgeroep hoorde. Aanvanke- lijk dacht ik aan een of ander relletje. Toen het geroep aanhield, en ik ook een alarmfluit hoorde, besloot ik toch eens te gaan kijken. Aanvanke-lyk kon ik niets bijzonders ontdek- ken, maar toen ik naar het andere raam liep, zag ik ineens vonken dwarrelen en ik begreep, dat er brand was. Ik ging naar buiten en be- merkte, dat brand was uitgebroken in het cafe van Roelen aan den overkant. De man en de vrouw stonden ieder met een kind op den arm op het balconmetje van de eerste verdie- ping om hulp te roepen en daarachter stond de dienstbode. De man was bezig een laken aan het balcon te binden, blijkbaar met de bedoe- ling, dit als ladder te geraiken. De vrouw riep ,,Redt dan toch mijn kindje; redt dan toch mijn kindje!" Mevrouw Hoist riep terag, dat zij even moest wachten, want dat zij anders het kind zeker zou laten doodvallen op straat, en dat zij een kleed ging halen. Zij holde daar- op naar het caf6 Riche terag om een karpet uit de hal te halen. Roelens riep haar nog na ook een lange ladder mee te brengen. Juist toen mevrouw Hoist teragkwam met het kleed, vatte het aan het balcon gebonden laken vlam en het werd opeens als een lich tende zuil. De vijf menschen op het balcon NOG LAGER DAN LAAG! De bekende kleedermagazijnen Zuivelbrug, 7, GENT (alechta den ingaag: juist aan de brug) geven 10 terug op al de Winterartikels, om het seizoen te eindigen. Vraagt dus 10 fr. per 100 fr. terag na uwen aankoop. (Ingez. Med.) ERNSTIGE BRAND TE TILBURG. De cafehouder, zyn vrouw en twee kinderen levend verb rand; de dienstbode zeer zwaar gewond. Uit Tilburg werd Dinsdagochtend aan de N. R. Crt. gemeld: Vannacht omstreeks 2 uur heeft hier een vreeselijke brand gewoed, die in korte oogen blikken het cafe Roelen, op den Heuvel, ge heel heeft verwoest, en waarby vier personen levend zijn verb rand; het zijn de cafehouder j Roelen, zijn vrouw en twee kinderen, vier jaar en twee maanden oud. De dienstbode, mej. Broeders, is zoo zwaar gewond, dat men voor haar leven vreest. Zy werd naar het gasthuis overgebracht. Ongeveer 2 uur vannacht bemerkte de ho telhouder Adams, die dicht in de buurt woont, een zware brandlucht. Hij hoorde brand roe- pen op straat, snelde toe en zag vlammen slaan uit de benedenverdieping van het cafA Op het balcon boven de vlammen, verscheen de 35jarige Roelen, die lakens aan elkaar bond, blijkbaar met het doel, een van de kinderen naar beneden te laten zakken. Het laken vatte echter onmiddellijk vlam, zoodat hij zyn plan niet kon uitvoeren. Inmiddels was uit het tegenover gelegen hotel Riche eenig personeel buiten gekomen, gewapend met een vloerkleed, en men riep den cafehouder toe, naar beneden te springen, doch de man hief de handen omhoog, riep eenige woorden en ijlde toen weer het bran- dende gebouw binnen. De brandweer was in enkele minuten ter plaatse om de blussching te beginnen. De felle wind was oorzaak, dat het in de woning ziedde als in een oven, en spoedig bereikten de vlam men de tweede verdieping, die In enkele vluchtten terag de kamer in. Op dat oogen- blik kwam personeel van het caf£ Riche met een ladder aan, maar de ruiten van het caf6 sprongen aan scherven en meters lange vlam men gloeiden naar buiten, waardoor deze hulp- I brigade werd teraggedreven. Nog even zag men 66n van de bewoners voor 66n van de ramen met een kind op de armen. Daarna hoorde of zag men niets meer van hen. De brandweer was snel ter plaatse, maar kon geen hulp meer bieden. Daartoe was het ver- schrikkelijke drama te snel voltrokken ge- weest. Om kwart over twee was de brand ge bluscht. Nader wordt gemeld, dat ook de dienstbode aan de bekomen verwondingen is overleden. AANSLAG UIT JALOUZIE. Zondagavond heeft zich te's Hertogenbosch een liefdesdrama afgespeeld, waarby de aan- valler het leven heeft gelaten. Waarsehijn- lijk gedreven door minnenijd, had zekere J. V., wonende te Orthem, zich verdekt opge- steld op den weg tusschen Engelen en's Her togenbosch, waar, naar hij wist, de 23-jarige W. Visser uit Engelen, die verkeering had met de vroegere verloofde van V., de 20-jarige C. Week, uit Engelen, zou passeeren. Toen Visser met het meisje ter hoogte van de Nieuwe Veemarkt was gekomen, sprang V. plotseling te voorsch-ijn en begon zijn slachtoffer met een gummistok te bewerken. De aangevallene trok zijn mes en bracht V., zoodanige verwondingen toe, dat deze korten tijd daarna aan de bekomen verwon dingen overleed. De dader is in den nacht ten huize van zijn ouders gearresteerd en heeft een volledige bekentenis afgele-gd. EEN HUISJE OMVER GEREDEN. Maandagmorgen omstreeks 8 uur reed een groote vee-auto over de Veemarkt te Rotter dam. By het nemen van een bocht botste het achterstel tegen een houten kantoor- Bij Apoth. en Drogisten (Ingez. Med.) gebouwtje, waarin de verificate-ur J. M. B., uit de Benthuizerstraat zat te werken. Het huisje viel om. De heer B. heeft wonden in het gezicht opgeloopen. Hij is in het zieken huis aan den Ooolsingel behandeld. BEHOOVING. Op de trap van een kantoor aan de Heeren- gracht te Amsterdam is een jongedame door een man aangevallen. Hij ontrakte haar een actetasch en vluchtte daarmee. In deze tasch was f 1973, hoofdzakelijk bestaande uit bahk- biljetten benevens een spoorwegabonnememt BussumAmsterdam. EEN WANHOOPSDAAD. Zaterdagavond is door een agent van politie te V-oorburg op de Laan van Nieuw Oost- Indie te 's Gravenhage een 34-jarige opper- man A. van R. uit Voorburg, op heeterdaad betrapt, toen hij een 19-jarig meisje aanrand- de, haar van de fiets trok en op den grond wierp, met de bedoeling haar een handtasohje te ontrukken. Op het poldtiebureau aange- komen bleek, dat men met een oude bekende te doen had, meldt „Het Volksblad". -De aangelioudene pleegde reeds zeven jaar geleden een reeks overvallen. Hij kon toen worden gearresteerd, doordat hij op een voor hem noodlottigen avond zich vergiste in een slachtoffer. De bedreigde dame ontpopte zich namelijk als een verkleede brigadier van politie Onder tranen heeft Van R. Zaterdagavond bekend schuldig te z-ijin aan de roofovervallen, die den laatsten tijd te Voorburg werden ge- pleegd. Na het gebeurde van de vorige week, waarbij een dame vrij ernstig met een scherp voorwerp aan het hoofd werd verwond, had de politie de Laan van Nieuw Oost-Indie on der verscherpt toezicht gestel-d, wat einde- lyk Zaterdag tot resultaat leidde. Na behoorlijk te zijn gefouilleerd is Van R. omstreeks 10 uur op het politiebureau in een eel opgesloten. Zijn verhoor zou Zondag wor den voortgezet. Naar men ons van politie- zijde mededeelde had men den arrestant alle gevaarlijke voorwerpen of kleedingstukken ontnomen. Met het oog op zijn zenuwachtigen toestand was regelmatige controle van de eel bevolen. Om 5 minuten over halfelf heeft de wacht- hebbende agent waargenomen, dat Van R. schijnbaar rustig op zijn krib lag te slapen. Bij de controle, die dertien minuten later plaats had, zag de agent tot zijn ontsteltenis, dat de arrestant zich had opgeknoopt. Naar men verzekerde is al het mogelijke gedaan om de levensgeesten op te wekken. Niets mocht echter baten en de ontboden ge- -neesheer heeft slechts den dood kunnen vast- stellen. Van R. moet in de beide slechts korte onbewaakte oogenblikken zijn lijfgoed in reepen hebben gescheurd en daarvan een band hebben geknoop-t, die hij ter uitvoering van zijn wanhopige daad benut heeft. DE OUDSTE INWOONSTER VAN AMSTERDAM. De oudste inwoonster van Amsterdam, mevrouw C. B. StasPoulviquet, Is op den Tweeden Kerstdag 102 jaar geworden. Zij geniet over het geheel een goede gezondheid. Alleen is zij wat doof. Wegens een lichte on- gesteldheid werd de feestdag in stilte gevierd. Maar natuurlijk waren er vele schriftel-ijke gelukwenschen. Haar oudste zoon Is thans 77 jaar. Zij heeft elf kinderen gehad, van wie er acht nog in leven zijn. Mevrouw Stas heeft ongeveer veertig kleinkinderen en ongeveer vyf-en-vijftig aehterkinderen. INBRAAK EN DIEFSTAL VAN JUWEELEN. In de Lakenstraat te Brassel is in den nacht van WoenSdag op Donderdag een juwe- lierszaak geplunderd door dieven, die in de kantoren van een filmondememing op de eerste etage waren gedrongen, een gat in de zoldering hebben geboor-d en vervolgens met een touwladder in den winkel waren afge- daald. De waarde der gestolen juweelen wordt op raim 300.000 francs geraamd. OP ZEE GEDAALD IN DE GOLVEN VERDWENEN. Een Fransch militair vliegtuig heeft op de reede van Cherbourg op zee moeten dalen tengevolge van een defect aan den motor, Het vliegtuig verdween in de -golven en de beide inzittenden zijn verdronken. VIER KINDEREN VERBRAND. In een woonwagen in de nabijheid van Col- mar is Zondagavond ten gevolge van te hard stoken van een kachel, brand uitgebroken. In den wagen sliepen vijf kinderen, wier ouders afwezig waren. Het vuur verspreidde zich z66 snel over den geheelen wagen, dat het slechts aan het oudste kind, een twaalfjarig meisje, met moeite gelukte zich in veiligheid te brengen. Haar vier zusjes van acht, zeven en vijf jaren en een baby van vijf maanden, kwam in de vlammen om. Een tweejarig kind, dat toevallig ook in den wagen was, kreeg zulke emstige brandwonden, dat men voor zijn behoud vreest. SNEEUWSTORM in wales en LANCASHIRE. Een zware sneeuwstorm heeft Zondag in Noord Wales en Zuid Lancashire gewoed. In het gebied van den Snowden is drie voet sneeuw gevallen in 18 uur. Te Manchester werd de sneeuwstorm begeleid door hagel, donder en zelfs enkele bliksemstnalen. JACHTONGELUK. De pachter van een gemeentejacht aan het Schwielochmeer heeft Zondagnaoht op een af- stand van 30 meter van een uitkijkpost uit den 27-jarigen jachtopziener Kiehle doodge- schoten, daar hij hem voor een stuk wild aan- zag. Kiehle zou Zondag getrouwd zijn. DRAMA VAN DEN WAANZJN. Te Luik heeft een afschuwelijk drama plaats gehad. Een man die plotseling krank- zinnig geworden was, kwam op de gedachte om zich te kraisigen. Hij vervaardigde hier- toe in een der bijgebouwen van het ziekenhuis waar hij knecht was, een kruis van twee groote planken, ging er op liggen en begon met zich in een der voeten een reusachtigen, roestigen spijker te slaan. De krankzinnige verloor hierbij het bewustzijn en werd kort daarna gevonden door een geneesheer, die hem naar een krankzinnigengesticht liet ver- voeren. Hier stierf de man na enkele dagen tijdens een nieuwen aanval van waanzinnig- heid, doch niet tengevolge hiervan zooals de autopsie heeft uitgemaakt. Hij moet name lijk door een der bewakers van het gesticht mishandeld zijn en hierin wordt de oorzaak van zijn dood gezien. Tegen dezen ,,oppas- ser", die inmiddels ontslagen is, wordt een ge- rechtelijk onderzoek ingesteld.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2