ALGEMEEN HIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. FfflSO-Bflfil No. 8779 WOENSDAG 30 DECEMBER 1931 71 e Jaargang, SUTHERLAND. BUITKNL AND, OVERBRUGGING HORRANDSCH DIEP. Gorge! ook op straat TER NEUZEN, 30 Dec. 1931. PER POND GEEL. 30* GROEN 35 ROOD 40 feSKP' AllONN EMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen n. per post 1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post /6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij voormtbetaling. Rltgoefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TEREFOON No. 15. ADVERTENTI6NVan 1 tot 4 regels S 0,80 Voor elken regel meer i 0,20. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement te gen verminderd tanef, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst 6en dag voor de uitgave. DIT BRAD VERSCHIJNT IEDEREN MAA NDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. DE NEDERRANDSCH BERGISCHE WATERWEGEN. In het maandschrift Navigation du Rhin tracht de Antwerpsche medewerker, die zich Bcaldis teekent, de bezwaren te weerleggen, van Nederlandsche zijde ingebracht tegen de Belgische verlangens in zake de verbinding te water met ons land, met name in verband met een bij Bath aan te leggen strekdam. De schrijver keert zich vooral tegen de stellingen van oud-minister Bongaerts, volgens welke de bedangen van Noord-Brabant bij den aan- leg van een dergelijk kanaal in het gedrang zouden komen en zegt, dat Belgie er niet in sal toestemmen zijn aandeel in de kosten van aoo'n kanaal te betalen tenzij dit trace vol- doende economische voordeelen medebrengt om deze uitgave te rechtvaardigen. En de sdhrijver laat erop volgen: ,,als Belgie den aanleg van het nieuwe kanaal laat vallen, aou van zelf aan de verwachtingen van Noord- Brabant aangaande de heropening en moder- nisatie van zijn verbindingen te water met het noorden en zuiden de bodem worden inge st agen." Overwegende, dat bij een vervroegde uit- voering van het Wegenplan ten aanzien van de vaste verbinding over het Hollandsch Diep het daarvoor benoodigd kapitaal eerder be- nchikbaar moet zijn, wat voor het Rijk rente- verlies, dus vermeerdering van kosten zal be- teekenen, heeft de Nijverheidsraad nader den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid in overweging gegeven als middel, om tot een oplossing te kunnen komen om die kosten te dekken door een tijdelijke heffing van brug- gelden, welke niet langer gehandhaafd zoude mogen worden dan den termijn, gedurende welke volgens het Wegenplan de veren bij Dordrecht en bij Moerdijk zouden blijven be- •taan en dus bij het gebruik maken van ge- noemde rivierovergangen toch veergelden zou den moeten worden betaald. Uitdrukkelijk heeft de Nijverheidsraad echter verklaard, dat ha dit geval als een uitzondering wenscht te beschouwen en dat hij zijn principieele mee- ning, dat de nog bestaande tol- en bruggelden zoo spoedig mogelijk dienen te verdwijnen, niet heeft gewijzigd. ACHT MILLIOEN INWONERS IN NEDERRAND. Bedroeg het aantal inwoners van Nederland to September j.l. nog 7.992,991, in October was het, blijkens de jongste aflevering van het Maandschrift voor de Statistiek, gestegen tot 8.006.600. Bij de volkstelling van verleden jaar was, zooals bekend, een cijfer van onge- veer 7.9 millioen bereikt. Hiermee wordt weer bevestigd, dat de Nederlandsche bevolking met ongeveer 100.000 inwoners per jaar toe- neemt. (Tel.) HET VERVOER OP DE SPOORWEGEN GEDURENDE DE KERSTDAGEN. Van de zijde der Spoorwegen vemam het „Utr. Dagblad", dat het vervoer in verband met het Kerstfeest, op de Spoorwegen dit jaar belangrijk grooter is geweest, dan vele voor- gaande jaren, een feit, dat met betrekking tot den slechten financieelen toestand ver- wondering heeft gewekt, maar dat nu toch eenmaal zoo ligt. De Spoorwegen hadden al het beschikbare materiaal op de lijnen ge- bracht en de treinen tot het uiterste ver- sterkt. Desondanks bleef in vele treinen geen plaats onbezet, kwam men integendeel plaats tekort. Doordat vele internationale treinen ook al door hun sterke bezetting te laat arriveerden, waren ook vele onzer binnenlandsche treinen, vooral den dag voor Kerstmis, ver over tijd. In geen jaren heeft men zulk een vervoer aanschouwd. DREIGEND GEVAAR IN BRITSCH-INDIe. De toestand in Engelsch-Indie lijkt, schriift de N. R. Crt., zwanger van conflicten van onberekenbaren omvang. Voor Engeland dreigt het spook van het verzet van een menigte van honderden millioenen; het spook van een taai, in zijn grooten omvang en in iijjn gebrek aan tastbare substantie voor ge- weld weinig kwetsbaar verzet, waaruit op ieder punt onverwachte flitsen van fanatieke misdaad het betrekkelijik kleine en verspreide corps van Engelsche ambtenaren kunnen treffen. Die misdaden zijn te minder be- rekenbaar en te moeilijker te voorzien en te voorkomen, omdat zij zoo volmaakt onredelijk kunnen zijn; getuige het jongste geval, waar- in twee meisjes uit een middelbare school een Britsch ambtenaar doodschoten die bij de Indiers om zijn warm hart voor hun rechten en belangen aanzienlijk meer populariteit ge- noot dan bij velen van zijn, minder „ethisch" gezinde collega's. In een correspondence uit Calcutta in ons avond blad van 22 December, die 12 Decem ber was geschreven, kon men reeds lezen van donderwolken die boven Britsch-Indie bezig waren samen te trekken. Intusschen hebben wij allerlei bedenkelijik gerommel uit Indie vemomen, politiek van nog veel emstiger aard dan incidenteele misdaden kunnen zijn. Maandag is Gandhi te Bombay aange- komen. Het is helaas minder de vraag welke stemming hij uit Europa meebrengt dan wel, met welke stemming hij door de zijnen ont- vangen zal worden. Van Gandhi is geen ferme leiding tot gematigdheid, of in ieder geval tot een vorm van strijd in overeenstemming van zijn eigen gevoelens, te wachten. Hij wordt veel meer door de stroomingen in Indie gedragen dan dat hij er zelf richting aan geeft. Zijn houding in Europa was in den laatsten tijd weinig duidelijlk geweest. Men herinnert zich. zijn vriendelijk dankwoord aan Mac- Donald, waarin hij het voorbehoud maakte dat hij de sluitingsrede van den premier nog nader wilde lezen en herlezen om de ,,verbor- gen beteekenissen" te peilen. Van verborgen beteekenissen kon men in de eerste plaats spreken ten opzichte van dit voorbehoud! Dat bleek spoedig daama, toen Gandhi in Italie verblijf hield. Er is iets heel vreemd in de gedragingen van dezen asceet, pacifist en volksvriend in Europa geweest. Te Londen vormde hij een attractie voor tal van aristoeratische salons, die op hem zelf een sterke aantrekkings- kracht schenen uit te oefenen. Gandhi, de man met de Londensche, rechtsgeleerde op- voeding, zal toch niet z66 onervaren in de dingen van onze wereld geweest zijn, dat hij geen begrip had van positie in die salons, waarin hij! zoo veel van zijn vrijen tijd in Lon den doorbracht. Zoo vreemd was hij niet in onze wereld, dat hij moest begrijpen, dat de normale weg van den man die hij in Indie is, hem niet brengen kon naar de canap6, waarop hij samen met Charley Chaplin afgebeeld, in duizenden plaatjesrubrieken van dag- en weekbladen te bewonderen is geweest. In zijn stijl paste weer evenmin de wijze waarop hij zich door het fascisme in Italie liet huldigen. Wij hebben hem gezien, gefoto- grafeerd terwijl ihij; met zijn welwillenden glimlach inspectie hield over kleine, over- vroegrgp reeds gemilitariseerde peuters, die hem het geweer presenteerden! Ook hebben wij kermis genomen van een interview in de fascistische pers, waarin hij den strijd tegen Engeland aankondigde, op een wijze die al wat hij ten slotte in Engeland had gezegd tot dubbelzinnigheid stempelde. Daarin was niets van het afwachten dat hij had aangekondigd. Gandhi heeft het inter view verloochend. Maar de nadere verkla- ring die daarna gekomen is van den man die het zou hebben afgenomen, stelde wel buiten twijfel dat Gandhi zich wel degeljjk in dien geest had uitgelaten, en dat hij met de waar- schijnlijkheid had moeten rekenen zijn woor- den gepubliceerd te zien. Wij wijzen op dit alles, niet zoozeer omdat wij het nu noodig vinden critiek uit te oefe nen op de persoon van Gandhi, als wel om dat daaruit duidelijk wordt, dat van Gandhi consequentie, kraoht van leiding in vreed- zame richting die een vreedzame ontwikke- ling van het conflict waarborgt, niet te ver- wachten is. Wij aanvaarden zijn figuur als Oosterling, maar moeten er dan ook rekening mee houden, dat hij geen Westerling is. Neemt Gandhi nu de leiding van een felle beweging, die tot doel heeft de Engelsche re- geering met de nijpendste middelen een ver- vulling van de wenschen van het Pan-indisch j Congres, of in ieder geval het federaal sta- tuut als minste concessie af te dwingen, dan kunnen wij hem in die rol niet meer als in- tegraal vrijheidsheld waardeeren. Want men weet dat aan de vervuling van dezen mini- mumeisch op het oogenblik niet meer de on- wil van Engeland in den weg staat, doch het falen van een vergelijk tusschen hindoes en mohammedanen onderling. De dwangbewe- ging heeft dus in de eerste plaats ten doel de Engelschen te nopen de mohammedanen naar de hand der hindoes te zetten. Het al dan niet ljjidelijk verzet der hindoes is dus voor- loopig van tactisch doel veranderd, en daar- door niet aantrekkelrjker geworden. Daartegenover staat blijkbaar de wil van de Engelsche overheid om eindelijk met kracht op te treden. De maatregelen, die worden gemeld, de arrestaties, spreken voor zich zelf. Onvermijdelijk lokken zij tegen- maatregelen van het Panindisch Congres uit. Het is een toestand, die zich met de snelheid van een lawine kan ontwikkelen. Wat moet uit dit alles worden? De Engel sche gemeenschappen in de centra van Indie zullen zich voorloopig verheugen. Menige hand heeft daar reeds lang gejeukt bij het voorzichtig beleid der overheid en tegenover de houding der Indische leiders. Wellicht krijgen deze mensohen hun kans de dingen eenigermate den loop te zien nemen die zij reeds lang hebben gewenscht. Wij zullen alle overwegingen van koloniale ethiek en van verder vooruitziend beleid ter- zijde laten en dergelrjke mogelijkheden als hard feit bekijken. Men staat dan voor deze vraag: Is het geweld dat van overheidswege tegen de leiders van het verzet en tegen dreigende menigten kan worden gebruikt sterk genoeg om die leiders en het volk te intimideeren Zoo ja, dan is een tijdelijk succes verzekerd. Wat dit succes voor de toekomst kan beteekenen laten wij nu, zooals gezegd, buiten heschouwing. Maar als het geweld mislukt? Als de lei ders zich bij honderden of duizenden in de gevangenis laten zetten zonder zich daar- door te laten afschrikken, en als er voor ieder gearresteerde onder hen vele nieuwe, onervarener, onberadener, verbitterder leiders zullen opstaan, waar zal dan dit alles op uit- loopen Het Engelsch bewind in Indie kan een cri- tieke faze tegemoet gaan. Dat de moham medanen, die ook weer onderling zeer on- eenig zijn, in verbitterde gemoedstemming tegen de__ hindoes verkeeren, is hierbij een zwakke troost. Waarschijnlijk kan het ertoe bijdragen om de dingen nog wat meer te compliceeren. Op het oogenblik moest er de Engelsche regeering veel aan gelegen zjn, als de tegenstelling hindoe-mohammedaan in In die niet meer bestond. Nu zou het heerschen zonder verdeeldheid rustiger zgn. natuurlijk droog - met 25, 45 en 65 cts. (Ingez. Med.) HET SPOOK DER WERKLOOSHEID IN DE VEREENIGDE STATEN. Hudson, secretaris van de organisatie tot hulpverleening, heeft voor de Senaatscom- missie die een onderzoek instelt naar het vraagstuk der werkloosheid, verklaard, dat de hongersnood millioenen menschen in Ame rika bedreigt. Goldsmith, directeur van de joodsche hulp verleening, verklaarde, dat in Chicago op het oogenblik 624.000 werkloozen zijn. De Ver- eenigde Staten zullen in 1932 6 h 700 millioen dollar moeten uitgeven om de werkloosheid te verhelpen. TOON EELV OORSTELLIN G. De j.l. Maandag door ,,Het vrrje Tooneel" met medewerking van het symphonie-orkest Onder Ons" in het Concert- en Bioscoop- gebouw" gegeven uitvoering was, voor wat de opkomst betreft, een teleurstelling, in ver band met het doel waarvoor zrj gegeven werd. De opgekomenen hebben zich niette- min weer uitstekend geamuseerd met de goed verzorgde en goed uitgevoerde opvoe- ring van het hlijepel „De Distel" en de op aangename wijze geboden afwisseling met de muzieknummers van „Onder Ons". In dit opzicht kan de avond weer geslaagd heeten. Een bal hield een deal der aanwezigen nog geruimen tijd bijeen. 45JARIG AMBTSJUBILEUM. Op den tweeden Kerstdag heeft Ds. J. P. Tazelaar, emeritus-predikant bij de Ger. Kerk te Weesp, zijn 45jarig ambtsjubileum her- dacht. Ds. Tazelaar werd 26 November 1862 te Ter Neuzen gehorcn. Hij <iied 26 December 1886 zfln intrede te Weesp. STATEN VAN ZEELAND. In de Provinciale Staten van Zeeland is een vacature ontstaan door het overlijden van den heer D. Joziasse, die sedert 1923 zitting had voor de Staatkundig Gereformeerde partij De heer Joziasse was in zijn woonplaats, 's-Gravenpolder, wethouder en had ook zitting in verschillende hesturen, zoowel op kerkelijk als op burgerlijk terrein. De plaats in de staten zal worden ingeno- men door den heer Iz. de Feijter te Axel, den opvolgende op de candidatenlijst. HET LOCAALSPOOR OP ZUID-BEVELAND. Naar men aan de N. R. Crt. sohrijft, zou het voornemen bestaan om binnenkort de passa- giersdiensten van het lokaalspoor op Zuid- Beveland stop te zetten, behalve den dienst HoedekenskerkeGoes v.v., welke aansluitlng heeft op de boot van en naar Ter Neuzen. Alleen op deze lijn komt een tamelijk passa- giersvervoer voor, doch van de andere wordt zeer weinig gebruik gemaakt. Wel is waar is er bij den opzet der lijn rekening mede ge- houden, dat de opbrengst van het passagiers- vervoer de exploitatiekosten niet zou dekken, doch deze blijft ver beneden de raming. De lijn zou dan in zjjn geheel alleen voor goede- renvervoer in gebruik blijven. Voorts wordt gemeld, dat het in de bedoe- ling zou liggen de motorwagons van dezen dienst in dienst te stellen voor lokaalverkeer tusschen Roosendaal en Goes en Goes en Vlis- singen, terwijl dan de stoomtreinen tusschen Roosenland en Vlissingen alle sneltreinen zou den worden. KONIJNEN- EN PLUIMVEETENTOONSTELLING TE TER NEUZEN. De tentoonstelling van konijnen en pluim- vee, gedurende de Kerstdagen gehouden in het logement Js Lands Welvaren" alhier van wege de Ter Neuzensche fokkers, was keurig verzorgd en er waren bijzonder mooie exemplaren ingefzonden, waarover de keur- meester de heer Hondebrink uit Almelo, met bijzonderen lof sprak. De belangstelling was nog niet groot, hoe- wel toch toeneming valt te csnstateeren. Prijzen weraen toegekend als volgt; Voor witte reuzen: le pr. F. Picavet, oude ram, 2e pr. B. A. Goethals, idem, 3e pr. C. J. van Langevelde, jonge ram, 3e pr. A. den Exter, idem, le pr. A. den Exter, idem, zeer eerv. verm. Gebr. Oppeneer te Sluiskil, idem, 2e pr. C. Verhage, jonge voedster, 2e pr. dezelfde, oude voedster, zeer eerv. verm, en nog een 2e pr. aan denzelfden voor oude voedsters, le pr. en 3e pr. C. Frederiksen, jonge voedsters, zeer eerv. verm. M. J. van Driel, D. van Drongelen, Gebr. Oppeneer, en F. Picavet, voor jonge voedsters, 2e pr. J. van Langevelde, idem, eerv. verm. J. P. Klaassen, idem. Haarkleur. le pr. tevens voor het mooiste konijn aan B. Goethals, jonge voedster, 2e pr. J. Riemens voor jonge voedster, 3e pr. A. den Exter voor idem, zeer eerv. verm. J. Rie mens voor jonge ram. Blauwe reuzen: le en 2e pr. J. van Es voor jonge voedsters, 2e pr. dezelfde voor jonge ram. Fransche Hangoor: le en 2e pr. D. van Drongelen voor jonge voedster en ram. Gouwenaars: le en 2e pr. G. A. van der Straaten voor oude ram en voedster. Groote chinchilla: le pr. Gebr. Oppeneer, oude voedster. Kleine idem: G. A. van der Straate, jonge voedster. Havanna: le pr. G. A. van der Straate, oude ram. Zilver havanna: J. van Drongelen. Twee 2e prjjzen voor oude ram en voedster. Alaska: A. J .J. Riemens, 2e pr. voor oude ram. Brandneuzen. Gebr. Oppeneer 2e en 3e pr. voor jonge voedster en idem ram, A. J. J. Riemens, 3e pr. voor voedster. Pooltjes: Gebr. Oppeneer le en 2e pr. voor jonge voedster. Kippen: A. den Exter 2e pr. voor Minorca's (zwart) jong en Witte Leghorns, idem J. Ruben 2e pr. voor Mechelsche koekkoek. INBRAAK MET DIEFSTAL. Gedurende de afwezigheid der bewoners is door onbekenden een bezoek gebracht aan de woning van de familie Tange te Aardenburg en een bedrag van ongeveer f 600 gestolen, meldt „De Courant". Toen de heer T. met zijn echtgenoote uit de vroegmis op len Kerst dag thuis kwam, bleek dat de kasten door on- bevoegden waren doorzocht, terwijl uit een stapel beddegoed, dat geheel verspreid in de kamer lag, het daarin verborgen geld ver- dwenen was. De dief heeft met een val- schen sleutel de voordeur geopend en langs dien weg ook weder de woning verlaten, het- geen door een buurman gezien is. Deze heeft in de duistemis echter gemeend, dat het de heer T. zelf was. Andere kerkgangers had den wel een paar personen in de buurt der woning gezien, doch niet aan diefstal gedacht, daar zulks hier gelukkig zeer zelden voor- komt. Het politie-onderzoek heeft tot dusver nog niet tot een resuitaat geleid. VERBINDING TUSSCHEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN EN KNOCKE. Het zal den automobilisten, die des zomers via Zeeuwsch-Vlaanderen de Belgische bad- plaatsen bezoeken, interesseeren, dat het ge- meentebestuur van Knocke besloten heeft Pen nieuwen weg aan te leggen, die deze bad- plaats rechtstreeks zal verbinden met Retran- chement, meldt „De Courant". Deze weg, die over een breedte van 5 M. bestraat zal worden, brengt dan een snellere verbinding tot stand met Breskens en andere plaatsen. Eveneens besloot het gemeentebestuur tot het geven van een bijdrage in den aanleg van een modemen nieuwen weg van Westkapelle naar Knocke, die door den Staat aangelegd wordt. Deze weg zal op het plein, waar het nieuwe station in wording is, uitkomen en aansluiten op een nieuwe laan die dit plein verder verbindt met het Albertstrand. AXEL. De konijnen- en pluimveetentoonstelling is een groot succes geworden. Gaf de voorbereiding reden tot tevreden- heid wat inzendingen en medewerking, de belangstelling van het publiek overtrof de verwachtingen. De taak der jury was geen gemakkelijke. De bekroningen hebben ook meer waarde, daar ,,Ter Verbetering" is aangesloten bij de Raad van Beheer. De keurmeesters waren dan ook zeer tevreden over het materiaal. Het aantal bezoekers was bijna 1100. Het welslagen zal de vereeniging moed geven voor de toekomst. Hieronder volgen de bekroningen. Hoofdprijzen. Mooiste konijn van de ten toonstelling, S. Jansen; mooiste konijn van de groote of zware rassen, S. Jansen; mooiste konijn van de middenrassen, A. Butler; mooi ste konijn van de kleine rassen, A. J. Inghels, Sas van Gent. Hoogste aantal punten groote of zware rassen, E. H. Schoof, met haaskl., VI. Reuzen. Hoogste aantal punten, middenrassen, P. de Pooter, met Groot Chincilla's. Alsvoren kleine rassen: A. J. Inghels, met Black and Tans. Beste verpakking konijnen: E. van Rijn. Zwaarste konijn van de tentoonstelling: E. H. Schoof, 16 pond. Bekroningen: Haasklj. VI. Reuzen: Ram- men oud, 2e pr. en eereprijs: E. H. Schoof, 3e pr. C. H. Jansen. Rammen 1931: le pr. en E. P., E. H. Schoof, 2e pr. Adr. Loof, 3e pr. alsvoren. Z. E. V., E. H. Schoof en A. J. Naeije. Voedsters, oud: le pr. en E. P., E. H. Schoof, 2e pr. en E. P., Abr. Loof, 3e pr. J. Bareman. Voedsters 1931: le pr. en 3 E. P., S. Jan sen, 2e pr. E. H. Schoof, 3e pr. idem, Z.E.V., J. Bareman en E. H. Schoof (2 X). Witte VI. Reuzen: Rammen, oud: E. P., A. Vermaas. Rammen 1931: le pr. en E. P. A. J. Naeije, 2e pr. C. J. Schieman, 3e pr. Adr. v. Arent- hals, Z.E.V., Jac. Zegers (2 x), E.V. C. van Bendegem (2 X) en L. de Kraker. Voedsters 1931: le pr. en E.P., L. de Kra ker, 2e pr. C. J. Schieman, 3e pr. C. de Fejjter, Z.E.V., E. A. Schoof en Jac Zegers. Gele VI. Reuzen, rammen 1931: Z.E.V., E. H. Schoof, E.V., idem. Voedsters 1931: le pr. en E.P., E. H. Schoof. Lotharingers, zwart, rammen 1931: 2e pr. en E.P., Jac. Covd, 3e pr. idem. Voedsters 1931: le pr. en E.P., A. J. Naeije, 3e pr. Jac. Covd. Fransche Hangoor, ijizergram, ram, oud- 2e pr. en E.P., S. van Hoeve. Groot Chincilla's, rammen, oud: le pr. en E.P., C. J. van Sluis, 2e pr. P. de Pooter. Rammen 1931: le pr. en E.P., P. de Pooter, 2e pr. idem, 3e pr. C. G. van Sluis, Z.E.V., A. Vermaas. Voedsters 1931: le pr. en E.P., P. de Pooter, 2e pr. C. G. van Sluis, 3e pr. idem, Z.E.V., C. G. van Sluis (2 X), E.V., idem. Blauwe Weeners, rammen, oud: 2e pr. en E.P., N. de Regt, 3e pr. E. H. Schoof. Rammen 1931: le pr. en 2 E.P., A. But ler, 2e pr. E. H. Schoof, 3e pr. A. Butler, Z.E.V., E. H. Schoof en H. Verstraten. <^36* PER <4 PD (.ingez. lied.) Voedsters, oud: 2e pr. en E.P., E. H. Schoof. Weeners, zwart: le pr. A. Butler. Papillons, zwart, ram, oud: 2e pr. an 2 E.P., E. van Rijn. Voedsters, oud: le pr. en E.P., E. van Rijn. Papillons Madagascar, ram, oud: 3e pr. en E.P., E. van Rijn; ram, 1931: 3e pr. en E.P., A. J. Naeije. Klein Chincilla, ram oud: le pr. en E.P., A. J. Naeije. Rammen, 1931: le pr. en E.P., P. A. Won- dergem, 2e pr. A. J. Naeije, 3e pr. P. A. Loof, Z.E.V., idem, E.V., A. J. Naeije. Voedsters, 1931: 2e pr. en E.P., A. Naejje Z.E.V., H. Verstraten. Black and Tans, rammen, oud: le pr. en E.P., E. van Rijn, 2e pr. A. J. Inghels, Sas van Gent, 3e pr. E. van Rijn. Rammen, 1931: le pr. en E.P., E. van Rijn, 2e pr. W. Verhelst, 3e pr. idem, Z.E.V., A. J. Inghels. Voedster, oud: le pr. en E.P., A. J. Inghels, Sas van Gent, 2e pr. E. van Rijn. Voedsters, 1931: 2e pr. en E.P., E. van Rijn, le pr. W. Verhelst, Z.E.V., A. J. Inghels en W. Verhelst. Hollanders zwart, ram, oud: 2e pr. en E.P., A. van Rijn. Blauw, ram, oud: le pr. en E.P., alsvoren. Konijn, grijs le pr. en E.P., S. van Hoeve. Russische Brandneuzen, ram, 1931: 2e pr. en E.P., L. de Kraker. Voedsters, 1931: 2e pr. en E.P., R. de Kraker. Pluimvee: Witte Leghorns (Amerik. type): 2e pr. J. A. Breepoel (haan, oud). Buff Orpington: Haan, 1931: 2e pr. en E.P., E. H. Schoof. Plymouth Rocks: le pr. en E.P., Abr. Loof, 2e pr. J .A. Breepoel, 3e pr. H. Ver straten. Noord-Hollandsche Blauwe: 3e pr. H. Ver straten. Rhode Islands Reds: le pr. Abr. Dees, Zaamslag, 2e pr. D. Scheele, Z.E.V., idem. Witte Leghorns: Z.E.V., S. Laurens. Amerik. type hanen, 1931: le, 2e en 3e pr. en Z.E.V., J. A. Breepoel. Silver Penciled Wyandotte, hen, oud: le pr. J. A. Breepoel. Hennen, 1931: le, 2e en 3e pr., 2 EjP., en E.V., J .VisserKoole. Buff Orpington, hen, 1931: E.P. en Z.E.V., E. H. Schoof. Gestr. Plym. Rocks, hennen, 1931: le pr. en E.P., J. A. Breepoel. Rhode Island Reds, hennen, 1931: le pr. en E.P., Abr. Dees, Zaamslag. Zwarte Minorca, hen, 1931: 2e pr. en EJ?., H. Verstraten. Witte Leghorn, hen, 1931: E.P., Z.E.V., en 3e pr. S. Laurens, Z.E.V., Abr. Loof en P. Butler. Witte Leghorn (Amer. type), hen, oud: 2e pr. J. A. Breepoel. Hennen, 1931: le pr. en E.P., 2e pr. en Z.E.V., J. A. Breepoel. Fria's Silver Pencilled Wyandotte: le pr. en 2 E.P, en 3e pr. J. VisserKoole. Rhode Island Reds: E.P., J. den Hamer, Witte Leghorns 1931: 3e M. van Doorn, 2e pr. en 2 E.P., C. Heijnsdijk. Goud-Kriel, hen, 1931: 2e pr. en E.P., J. A. Breepoel. Watervogels, loopeenden, wit, 1931: le pr. J. den Hamer. Kalkoenen: le pr. J. den Hamer, 2e en 3e pr. J. VisserKoole. Postduiven: Doffers, oud, blauwe: le pr. G. Stouthamer, 2e pr. J. C. Bom, 3e pr. idem, Z.E.V., C. Heijnsdijk, E.V. J. Vinke. Doffers, 1931, blauw: 3e pr. J. C. Bom. Duiven, oud: le, 3e pr. en E.V., J. C .Bom, 2e pr. J. Vinke, Z.E.V., M. Butler. Duiven, 1931: le pr. J. C. Bom. Doffers, oud, licht geschelpt: le, 2e en. 3e pr. J. C. Bom, Z.E.t!., P. Wamier. Duif, oud: 2e pr. L. Kaijser, Z.E.V., O. La- court. Doffers, oud, donker geschelpt: 2e pr. H. v. d. Bos, Z.E.V., M. Schippers, Ter Neuzen. Doffers, 1931; le pr. M. Schippers, 3e pr. B. Bevelaert, Zuiddorpe, Z.E.V., Em. Mis- seghers, E.V., J. C. Bom. Duiven, vaal: le pr. M. Schippers, Ter Neuzen, Z.E.V., J. C. Bom. Doffers, oud, rood: le, en 2e pr. J. C, Bom, Z.E.V., F. Lacourt, E.V., Adr. Butler. Doffers, 1931, rood: E.V., F. Lacourt. Duiven, oud: le pr. J. C. Bom, Z.E.V., M. schippers, Ter Neuzen, E.V., Adr. Butler. Duiven, 1931, rood: 2e pr. Adr. Butler, Z.E.V., J. C. Bom. Doffers, oud, zwart: E.V., Th. Lacourt.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1