\*v eo- 4DVERTENTICM MAAGPILLEN yoor Be/aarden •BMMgDKBgRICHTM Van den Haag ende Hagenaars BUBQEBLUKE 8TAHD. MABKTBEBICHTEN >e* fde e* LOOP DER BEVOLKING. INGKZONDEN STUKKEN. VERKOOP1NGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEE P V AARTBE WE GING. FRANQOI3E SCHEELE, ADRIANA VINKE, WILLEM KASPER VAN DRONGELEN, SO cent per Literpot. ft,— per Literpot. Bereid van „nieuwe oogst" rozijnen en abrikozen. Eerste kwaliteit bij Fa A. van Overbeeke-Leunis zijn inderdaad het meest ideale middel ter bevorde- ring van een normalen stoelgang. Gemakkelijk in te nemen, aangename smaak, verwekken geen krampen. 0.65 per flacon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke— Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 (Ingez. Med.) EEN BEDIENDE MET f 60.000 ER VANDOOR. Een Landbouwbank te Amsterdam zou Don- derdagmiddag een bedrag van 60.000 ver- zenden naar een kantoor te Eindhoven. Toen de brief gereed gemaakt was, deelde een der bedienden mee, dat de brief terug moest naar den direeteur. De brief werd aan den bediende ter hand gesteld, en deze vertrok, doch naar later bleek, niet naar den direeteur. Vrijdagmiddag werd uit Eindhoven bericht ontvangen, dat de brief met 60.000 aldaar nog niet was aangekomen. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat de direeteur den brief niet had teruggevnaagd en niet beter wist, dan dat hij verzonden was. Verder bleek, dat de bankbediende, de 28- jarige Th. J. M. K., met de 60.000, bestaande uit 50 bankbiljetten van 1000 en 100 bank- biljetten van 100 op reis was gegaan. Aongifte bij de politie volgde, en deze ver- zoekt thans opsporing en aanhouding van den bediende, die vermoedelijk in gezelschap van een vriend van hem, den kelner H. via Nijme- gen over de grens is gegaan. K. is 1.80 M. lang, als heer gekleed, met blond krullend haar, is glad geschoren en heeft blauw-grijze oogen. Zijn gezond uiterlijk geeft hem het type van een provinciaal. EEN VRACHTAUTO DOOR EEN TREIN VERMORZEED. Donderdagavond is er op den spoorweg- overgang" nabij! De Vink, vlak bij de plek waar ongeveer vijf jaar geleden het emstige spoorwegongeluk heeft plaats gehad, een ongeluk gebeurd, hetwelk den dood van een man tengevolge heeft gehad en waarbij een ander zwaar is gewond. Omstreeks kwart over vijf kwam de vracht- auto van de firma Wed. N. Schrama, Rijndijk 42 te Voorschoten een den spoorwegovergang nabij De Vink. De afsluitboomen waren niet gesloten, zoodat de mannen die in de cabine van den auto zaten, in de meening verkeer- den, dat de weg vrij was. Juist op het oogenblik, dat de met meelzakken beladen auto op de spoorlijn LeidenDen Haag was aangekomen, kwam trein no. 3839, die te 5 u. 11 uit Leiden in de richting Den Haag was vertrokken, ook op den overweg aan en de voorste wagen van den electrischen trein greep den voorkant van den vrachtwagen, met het gevolg, dat deze tegen den zooge- naamden bak van den afsluitboom geslingerd werd. De twee mannen die in den vrachtauto zaten, de ongeveer 30-jarige A. van Bregt en de eveneens ongeveer 30-jarige A. van der Ham, beiden gehuwd en uit Voorschoten werden eruit geslingerd. Het ergst was Van Bregt er aan toe. Van post O.B. af werd de stationschef gewaarschuwd, die op zijn beurt den Eersten Hulpdienst uit Leiden waar- schuwde. Deze was zeer spoedig ter plaatse. Met twee ziekenauto's van de firma Dieben uit Leiden werden de gewonden naar het Diaconessenhuis te Leiden overgebracht. Aan Van Bregt werden in den auto de sacramenten der stervenden toegediend. In den loop van den avond is de man overleden; de toestand van Van der Ham was, hoewel emstig, tooh zoo, dat men hoopt hem in het leven te houden. De vrachtauto werd totaal versplinterd. De voorste wagen van den trein werd niet emstig beschadigd. De trein kon op eigen kracht den weg naar Den Haag vervolgen; een hulpmachine, die uit Leiden naar de plaats van het ongeluk was gedirigeerd, be- hoefde geen dienst te doen. De treinenloop ondervond groote vertra- ging; de eerste volgende trein had een ver- traging van 42 minuten, de daarop volgende van 32 minuten. Trein 1117, die om 6 uur 15 uit Leiden vertrok, had geen vertraging meer. De overwegwachter heeft door tot nu toe onopgehelderde oorzaak verzuimd de slag- boomen neer te laten. MOEDIGE DAAD VAN EEN VERPLEEGSTER. Donderdagmorgen is op den Kloveniersburg- wal te Amsterdam een jongen te water ge- raakt. Het ongeval geschiedde ongeveer tegen- over perceel no. 14. Een pleegzuster van het Tesselschade ziekenhuis, mej. Lamberts, die aan het collecteeren was voor de t.b.c.-bestrij- ding, aarzelde geen oogenblik en sprang den jongen na. Zij wist den drenkeling behouden op het droge te brengen. Een der bewoners in deze omgeving heeft de moedige vrouw van droge kleeren voorzien. EEN KINDJE VERDRONKEN. Op het IJ, nabij den IJdijk, heeft een aan- varing plaats gehad tusschen het s.s. „Adria- tica" en een tjalkschip. De schipper van laatstgenoemd schip zag de aanvaring aan- komen en gaf zijn 1% jarig kind over aan een persoon, zich bevindende op een naast de tjalk liggend klipperschip. Juist op dit moment ge schiedde de aanvaring, waardoor bedoelde persoon en het kind te water vielen; de man kon worden gered, doch het kind verdronk. Later is het lrjkje bij de Oranjesuizen opge- haald. DOODELIJK ONGEVAL. De 41-jarige schipper L. Schotanus kreeg te Schiedam bij het lossen van palen uit zijn schip een losgeschoten paal op het lichaam. Aan de gevolgen der daarbij bekomen ver- wondingen is hij bezweken. HIJ WILDE EEN NAAM HEBBEN! Een jonge Corsicaan had geen naam, daar men bij zijn geboorte had vergeten, hem bij den burgerlijken stand aan te geven. Zoo liep hij zijn leven lang naamloos rond en zelfs, toen hij dienst nam in het vreemdelingen- legioen, kreeg hij alleen een nummer, maar bleef naamloos. A1 zijn verzoekschriften aan de autoriteiten, hem toch eindelijk een naam te geven, liepen op niets uit. Dat verdroot hem en thans heeft hij te Lyon een jas gesto- len, teneinde in de gevangenis te komen. Dat is inderdaad gelukt, maar nu breken de auto riteiten zich het hoofd over de vraag, wat zij met dien man zonder naam, die dus eigenlijk niet bestaat, moeten beginnen. GEORGANISEERDE HELERS. Volgens een schatting van de National Crime Commission in Amerika bedraagt de waarde van jaarlijks door beroepshelers ver- kochte goederen meer dan 5000 millioen dol lar. Het aantal dieven in Yankeeland breidt zich steeds uit als gevolg van het uitgestrekte afzetgebied der helers. Het is een bekend feit, dat de beroepshelers een soort van nationale vereeniging gesMcht hebben die allesbehalve aan malaise lijdt en telkenjare in omvang toeneemt, ondanks de uitgebreide politiemaatregelen. EEN HUURKAZERNE MET 50.000 WONINGEN. De bekende architect Irvin C. Chanin, die reeds eenige groote wolkenkrabbers in Ame rika gebouwd heeft, deelde dezer dagen mede dat men in de naaste toekomst wolkenkrab bers zou gaan bouwen die een hoogte van 650 meter zouden bereiken. Dit gebouw zal geen ramen meer bezitten, want de muren zullen uit zuiver kristal wor den opgetrokken. De architect was volkomen overtuigd van de mogelijkheid en de verwe- zenlijking van zijn plan. Hg heeft reeds een tentoonstelling gehouden waarop deze plannen ter inzage liggen. Volgens zijn meening zou deze nieuwe methode binnen 50 jaar een totale ommekeer brengen in de tegenwoordige wijze van bouwen. Het groote gebouw dat deze architect geprojecteerd heeft zal een oppervlakte beslaan van 100.000 vierkante meter en ruimte bieden voor 50.000 woningen. DE LANGSTE BRUG TER WERELD. De langste brug ter wereld zal binnenkort geheel klaar zijn. Het is de spoorbrug over de Zambesi in Centraal Afrika, die ongeveer 3550 meter lang is en uit 39 bogen is samen- gesteld. Eenige dagen geleden heeft de Portu- geesche dictator, generaal Carmona, een de creet geteekend, waarbij de uitgifte van ze- ventien millioen gulden aan aandeelen wordt goedgekeurd om de kosten voor de brug te dekken. Het werk wordt uitgevoerd door een Engelsche firma. De nieuwe Zambesibrug vormt een van de belangrijkste punten van het spoorwegnet in Centraal Afrika. Zij verbindt het Britsche protectoriaat van Nyassaland met de haven van Beira. Hierdoor ontstaat een ononderbro- ken spoorwegverbinding tusschen de tabaks- verbouwers en de zee. Zonder twijfel zal d'e nieuwe brugverbinding den tabakshandel van Nassauland stimuleeren. ZIEKTEN ALS GEVOLG VAN HET WEER. Onder ongunstige meteorologische invloeden komen vermoeidheid, hoofdpijn, spierpijn, pijn- lijke scheuten in de ledematen, veranderingen in den bloeddruk, oorsuizingen en prikkelbaar- heid, meer dan anders voor. In den laatsten tijd heeft men zelfs verband gelegd tusschen veranderingen in het weer en het vaker voor- komen van beroerten. Ook de functies van de ademhalings- en spijsverteringsorganen kun- nen verstoord worden door weersveranderin- gen, terwijl als gevolg hiervan ook astmati- sche aanvallen voorkomen. De siechtste uitwerking hebben veranderin gen in den luchtdruk, doch de vochtigheid der lucht doet haar invloed gelden. Het ongunstige blijft echter de daling van den luchtdruk en wel, omdat dan de gassen in het bloed een abnormalen toestand veroorzaken door hun weg door het darmkanaal te nemen. Er ont- staan voorts ongunstige veranderingen in de longen, waarin ook de slijmvliezen worden be- trokken. Het mag tegenwoordig eveneens als bewezen worden beschouwd dat eenige hart- aandoeningen door het weer in de hand ge- werkt worden als gevolg van de min of meer belangrijke veranderingen in de bloedbaan. Karakteristiek Haagsch. Geur- makerij. De bestelling... De „roofovervaJ". Wat in de lucht zit. De groot- en deftigdoenerij heeft steeds een integreerend deel uitgemaakt van het Haagsche leven. Natuurlijk vindt men in iedere stad lieden die zooals men dat pleegt uit te drukken, ,,het hooge nummer" in't hoofd hebben, begiftigd zijn met de zucht om meer te schijnen dan de werkelijkheid gedoogt. Dat is nu eenmaal een menschelijke zwakheid, die veelvuldig voorkomt. In Den Haag treft men echter zeer spe- ciale voorbeelden. Het is hier niet voldoende dat men wordt aangezien voor iemand, die de schaapjes op het droge heeft, ruim in de middelen zit, niet voor zus of zooveel „uit den weg gaat", neen, men wil v66r alles chique, voomaam, „deftig" zijn. Op dat gebied zou ik u dol-vermakelijke staaltjes kunnen vertellen. Die zucht naar voomaamheid, hoezeer zij ook haar koddige zrjlde kan hebben, heeft evenzeer geleid tot intragische verwikkelingen, tot den wezen- lijken ondergang van oorspronkelijk eerlijke. arbeidzame ingezetenen. Men heeft mij wel eens gewezen op het feit, dat het aantal ras- en wasechte Hagenaars, die „geboren en ge- togen" zijn in de oude Ooievaarsstad, toch in den loop der jaren buitengewoon geslonken is terwijl de toeneming van het bevolkingscijfer gedurende het laatste decennium stellig on- rustbarend is. De exodus, uittocht van vele plattelanders naar de stad heeft Den Haag ook zoozeer doen groeien. Mag men dus nog wel spreken van een „eigen, Haagsch karak- ter" Zeker, de ouderwetsche Residentiaal, de stijve, statige meneer, plechtig voortstappend, vol waardigheidsbewustzijn, is aan 't uit- sterven. Hij wordt door het nieuwe, jachtige leven verdrongen, valt niet meer op, voelt zich dan ook niet meer thuis in 't Haagje, waarin hg veertig jaar geleden ontzag en eerbied wist te wekken voor zijn persoon. De tgden zijn veranderd. Maar toch is een eigenaardige Haagsche mentaliteit gebleven. Die zich nogmaals! het best laat omschrijven door te spreken van: deftigdoenerij. Men ontmoet dat in alle lagen der bevol- king. Ik geloof niet, dat men edn stad in ons land vinden kan tot waar de Duitsche dienst- bode zddzeer ingeburgerd is als in onze stad. Kennelijk geeft men de voorkeur aan deze buitenlandsche meisjes ook als van ,,gelijke kwaliteit" met die van eigen bodem sprake is. Het staat immers gekleed", zoo'n juffertje in huis, die 'n vreemde taal spreekt, „anders" toch dan 'n gewone, Hollandsche keuken- prinses! Men spreekt hier bij voorkeur van „personeel" evenzeer in gevallen waarin men te doen heeft met 'n schamel „daghitje", dat om drie uur 's middags naar huis wordt ge- zonden om het gevaar te vermijden, dat een brokje warm eten door het deemtje zou wor den verorberd. M66r dan elders ziet men kaartjes achter een raampje van straatdeur, meldende: „Ver- hindert te ontvangen". Ziet ge, zooiets geeft een geurtje van voor- name deftigheid. Wil men als chique meneertje ,,furore" maken in de Haagsche straten, dan moet men zorgen zoo achteloos in buitenzak van overjas te steken een nummer van 'n buiten- landsch nieuwsblad, liefst Engelsch, waarvan men dan zorgt, dat dekop, met de vetgedrukte letters, goed zichtbaar is. De „Times" of de „Grafic'' verleent voldoende cachet, desnoods de Fransche Figaro" of een dergelijk blad. Duitsche couranten zijn voor dat doel weinig in trek. Wie kent er nu geen Duitsch! In de Haagsche tram zijn het nu weer de Hofstedelijke dames die er behagen in schep- pen om te geuren. Lijn 1 is op dit gebied het bekende lijntje. Als 't even kan tracht men den conducteur 'n lapje van vijf-en-twintig te doen wisselengenie tend Van het schouwspel van den met zilvergeld rinkeien- den conducteur waarnaar de menschen na tuurlijk kijkenDie beleefd salueert als hem 'n fooitje in de hand wordt geduwd. Men moet de kleine trucjes kennen waarmee men op allerhande wijze tracht de aandacht te trekken. Ik heb in de tram twee dames op afschuwelijke wijze Fransch hooren rad- braken, hoewel, naar ik wist, deze dames in hun gansche leven misschien een of twee maal de Vaderlandsche grens hadden gepas- seerd, zij Hollandschen van het zuiverste water waren. Toch poseerden zij voor Fran- gaises Er zijn voorbeelden te noemen zonder tal. De klassieke Haagsche vioolkist, waarin een paar kilo aardappelen en een bloemkool waren geborgen, is bekend genoeg. Toch wil ik u ten slotte nog 6en staaltje vertellen van koddige deftigdoenerg. Stel u voor: een groote slagerswinkel, met nog al vrij, veel publiek. De bedienden zijn dru'k bezig te helpen. Dan gaat de winkel- deur open en binnenstapt een bejaard meneer tje, met grijize slobkousjes, keurig uitgestre- ken broek (maar met aan den onderkant ver- dachte vezels en rafels) en zwarte overjas, met op het hoofd een stijf bolhoedje, in zijn hand houdt hij geklemd een wandelstok met zilveren knop. Hij doet zeer langzaam en deftig, kijkt wat geringschattend in 't rond, zich blijkbaar geneerend voor 't feit, dat hij. als „meneer zijnde", eenboodschap gaat doen. Hij kucht eens, houdt zooals het hoort! hand voor den mond. Hij is nog lang niet aan de beurt, moet dus wachten Hetgeen hem al minder aan- staat. Ten slotte wordt het hem te machtig en met eenigszins geaffecteerd steimmetje vraagt hij aan een der bedienden: „Zeg 'ns, vriend, kan ik niet eens geholpen worden?" En met lets autoritairs laat toijl er op volgen: „Ik heb geen tijd meer!" De man achter de toonbank haalt zijn sohouders eens op, zeggend: ,,Tja, als 't uw beurt isMaar hij schijnt zich te beden- kenJe kunt immers niet wetenZoo'n meneerMisschien de vriend van 'n besten klantHij vraagt aan de overige wachten- den of zij geen bezwaar maken tegen het eerst helpen van meneerMen vindt goed. ,,Wat blieft u?" vroeg de bediende. Toenkwam 't! De man achter de toonbank werd roodIn den winkel werd stil gegrinnikt „Een half ons gesmolten varkensvet De hierboven aangehaalde staaltjes zijn die van meer onschuldigen aard. Doch men heeft ook te maken met lieden, die pogen met allerhande middelen ver boven hun stand te leven er aan't einde niet tegenop zien om door middelen van zeer afkeurens- waardigen aard het schgn-bestaan nog een poosje te rekken. De Residentiale recherche kan daarover menig boekje open doen! Daar heeft men nu weer het geval van den gefingeerden roofoverval. De bijzonder- heden van deze geschiedenis zijn u natuurlijk bekend. De direeteur van een groote Haag sche broodbakkerg ensceneert een roofoverval, waarbij hij, zittend op zgn kantoor in de De Riemerstraat, zou bestolen zijn voor f 9000. 't Is alles comedie geweest, een stuntelige poging om zich te redden uit financieele moeilijkheden. Zooals gebleken is, had deze direeteur 'n jaarlijksch inkomen van ca. negen duizend gulden. Toch had hij daaraan blijk baarniet genoeg! Hij leefde sober meldden de bladen. SpeculatieAls ik goed ben ingelicht dan heeft men hier wel degelijk te maken met een ,,tering", die niet „naar de nering" werd gericht. Van huis uit een eenvoudig man, is de weelde hem blijkbaar te zwaar geworden. De verlokkingen der groote stad zijn er ook vele In de Haagsche historic zijn meer, veel meer van dergelijke droevige feiten geboekt. Van menschen, die bijna alle sporten van de maat- schappelijke ladder hadden beklommen, maar bg de bovenste tredentuimelden, diep, heel diep Nogmaals: het zou zeer droevlg zijn als 't Haagje het monopolie bezat van dergelijke voorvallen. Men vindt die overal in de wereld. Maar tocher zit hier iets in de lucht blijkbaarEen eigenaardig iets, waarvan de meesten niet vrg blijven. Hoe ik ook zoek naar nieuwe termen, naar meer kernachtige uitdrukkingen, toch kom ik bij het karakte- riseeren van dat „iets" steeds terug op wat ik reeds heb betoogd: de voornaam-, de groot- en deftigdoenerij! EIBER. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. Cevaal, huishoudster, Steenkamplaan 2f, van Koudekerke. A. Wielemaker, verpleegster, Axelsche straat 58, van Vlissingen. Vertrokken: J. Verhegden, hotelknecht, Nieuwstraat 56, naar Stoppeldijk. J. M. Verhulst, zonder, Oostkade 75, naar Belgie (ambtshalve). J. H. C. Plant, klerk Rgks Dir. Bel., Steen kamplaan 69, naar Borculo. W. J. Bruinooge, opzichter, Oostkade 30, naar Vlissingen. P. A. Schuiten geb. De Smit, Kazeme- straat 30, naar Hengelo. J. M. Steenhaard, verpleegster, Axelsche straat 58, naar Rotterdam. (Nadruk verboden. TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Dec. Harman- nus Jacobus Philippus Schuiten (van Hen gelo), oud 28 j., jm. en Pietemella Adriana de Smit, oud 24 j., jd. Geboorten. 18 Dec. Leendert, z. van Jacobus Pieter van der Bent en van Huiber- dina Magdalena Donker. Reinier, z. van Abraham Leunis en van Maria Francina Beun. 20 Dec. Helen Elodie Henri, d. van Noberbus Frans Ursula De Wolf en van Oscarina Maria Acke. Herman Petrus Johan- nes, z. van Alphons Johannes van Maele en van Bertbina Maria Maas. 21 Dec. Jaco bus, z. van Leunis van Langevelde en van Maria de Groote. Jacoba, d. van Jacobus den Hamer en van Adriana Coppoolse. 22 Dec. Licia, d. van Christiaan Hamelink en van Paulina de Groote. 24 Dec. Coleta Mathilda, d. van Joannes Augustus Theodo- rus Verbiest en van Maria Coleta van den Berghe. Overlijden. 20 Dec. Jacobus Verlinde, oud 9 d., z. van Willem Simon en van Neeltje Jansen. (Buiten verantwoordelykheld der Redactle.) Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van het ingezonden stukje van het bestuur der alhier bestaande voetbal- vereeniging J.V.V., opgenomen in Uw nummer van Woensdag j.l., verzoeken wij U beleefd om eenige plaatsruimte, teneinde over de aantrj- gingen, welke genoemd bestuur ons meent te moeten aandoen, een eenigszins ander licht te doen schijnen. De bestuurders van J.V.V. meenen zich ge- rechtigd te gevoelen om ons een verwijt te j maken en van ,,minne houding" te spreken, omdat wij aan hen geweigerd hebben voor een speler hunner vereeniging op ons terrein een collects te doen houden. Althans wij, als inge- wijden, weten, dat deze collecte-weigering hiermede bedoeld wordt, ofschoon dit in de be- treffende zinsnede van hun schrijven niet erg duidelijk uitkomt. Het doet toch wel wat schril aan, dat zij, die meenen naast een reeds jaren bestaande vereeniging een andere te moeten oprichten, tenslotte, wanneer zij in geldnood zitten, bij die vereeniging om medewerking komen aan- kloppen, en dan nog wel voor een persoon, die eerst lid van ons is geweest en die tot heden toe nog steeds zijn achterstallige contributie niet heeft betaald. Wat hun bewering betreft van het collectee ren voor spelers van vereenigingen als b.v. te Naaldwijk, daaromtrent schijnen zij dan beter ingelicht te zijn dan wij, daar wij von zoo iets niets afweten. Ook zouden wij spelers gaan zoeken in hun vereeniging. Hierover zullen wij niet veel schrijven. Wij hebben nog nimmer ons oog laten vallen op een lid van J.V.V. Dat mis schien wel eens een onzer leden aan een der gelijk persoon gevraagd heeft om lid van „Terneuzen" te worden, willen wij niet tegen- spreken, maar dit was dan toch zijn goed recht. Een clublid, die voor zgn vereeniging gevoelt, tot welk soort van vereeniging hij ook behoort, maakt toch propaganda voor zijn eigen vereeniging, en poogt leden te werven? En zouden wij dan, wanneer zoo iemand als lid wordt voorgedragen, deze moeten weige- ren? Dat zou toch al te gek zijn. Het bestuur van J.V.V. neemt toch ook zonder eenig be zwaar personen, die bij ons bedanken, als lid aan, ofschoon hier voor weigering zeer dik- wgls reden zou zijn, daar het meerendeels per sonen zijn, die het met hun financieele ver- plichtingen niet al te nauw nemen en bgna alien nog bij ons in het krgt staan. Het verdere in hun schrijven vermeldt, kunnen wij gevoegelgk beter laten rusten, daar dit meer beschouwd moet worden als grootsprekerij en humbug. Wij hopen, mijnheer de Redacteur, dat door bovenstaande Uw lezers een eenigszins andere kijk op de zaak zullen krggen, en danken U beleefd voor de verleende plaatsruimte. Bestuur Voetbalvereeniging „Temeuzen", J. C. F. VAN WIJCK, Secretaris. Ter Neuzen, 28 December 1931. 29 December. HOEK. Aanbesteding levering kunstmest- stoffen. Vereen. Doelmatige Samenwerking. TER NEUZEN. Alg. Vergadering van de Voetbalvereeniging Temeuzen in het Hotel Centraal. 29 Dec. en 4 Jan. SLUISKIL. Uitvoering door de Zangver- eeniging Polyhymnia bij den heer A. J. de Krijger. Rotterdam, 28 Dec. 1931. VEEMARKT. Aangevoerd werden 355 vette runderen, 171 vette- en graskalveren, 355 schapen en lammeren en 933 varkens. Runderen met iets minderen aanvoer, han- del stroef. Kalveren met korten aanvoer en vluggen handel. Schapen met ge-ringen aanvoer en hoe- genaamd geen handel. Varkens met ongeveer gelijken aanvoer als vorige week, de handel was tamelijk. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 1,70—1,80, 2e kw. 0,60—0,66, 3e kw. 0,40f 0,55; Kalveren le kw. 1,25 1,35, 2e kw. 0,95—1,05, 3e kw. 1,85— /1,95; Schapen le kw. 0,50/0,60, 2e kw. 0,400,50, 3e kw. 0,35if 0,40; Lamme ren 0,60f 0,70; Varkens le kw. 0,34 0,36, 2e kw. 0,30-/0,34, 3e kw. 0,27— 0,30. BINNENLANDSCHE GRANEN. Wegens geringen aanvoer geen noteering. FIJNE ZADEN. Wegens geringen aanvoer geen noteering. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe /420/4,50; Zeeuw- sche Bonte 4,204,50; Zeeuwsche Eigen- heimers 3f 3,30; Brielsche Eigenheimers f 3,40/3,80; Blauwe Eigenheimers 3,25 /3,50; Bravo's 3,80—/4,30; Eerstelingen 33,25; Drielingen 3/2,60; Friesche Eigenheimers 33,40; aanvoer weinig. Handel gering. VLAS. Aangevoerd: Blauw 1450 K.G. /0,50 0,65; Holl. Geel 300 K.G. 0,45—/0,55; Dauwroot 200 K.G. 0,35/0,40. Handel traag. Langzaam verkocht. Prgs onveranderd doch eenigszins in koopers voor- deel. Van Ter NeuzenSluiskil: 24 Dec. Amer. s.s. SHOHARIE, 3070, gem., Wilmington Voor Sluiskil: 25 Dec. Eng. s.s. HOOK- WOOD, 926,, kolen, Queensborough; Spaansch s.s. FLORA, 1874, pyriet, Huelva. 27 Dec. Eng. s.s. GWENTGATE, 887, kolen, Newport. Van Sluiskil: 27 Dec. Eng. s.s. HOOK- WOOD, 926, ledig, Tyne. Van GentTer Neuzen: 24 Dec. Eng. s.s. SWIFT, 408, stukg., Londen. Voor Gent: 23 Dec. Eng. s.s. CALCARIA, 224, ledig, Londen; Eng. s.s. ANNAGHER, 267, ledig, Rouaan; Eng. s.s. MARIE LLE WELLYN, 885, ledig, Duinkerken; Eng. s.s. GWENTLAND, 1090, ledig, Havre; Belg. m.s. LAURENT MEEUS, 3479, petroleum, Ba- toem; Letl. s.s. GUNDEGA, 2256, vlas, Riga; Eng. s.s. YEWTREE, 419, ledig, Londen; Letl. s.s. KRIMULDA, 1150, hout en vlas, Riga; Eng. s.s. YORKBROOK, 719, ledig, Londen; Zweedsch s.s. FORTUNATUS, 925, hout, Bjorko; Eng. s.s. CURONIA, 395, ledig, Londen. 24 Dec. Eng. s.s. CROSBILL, 127, ledig, Yarmouth; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Noorsch s.s. DORAVORE, 658, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. DENNIS ROSE, 946, ledig, Brussel; Fransch s.s. NORD, 2051, pyriet, Huelva; Noorsch s.s. GEZINA, 1054, ledig, R'dam; Eng. s.s. MICKLETON, 364, ledig, Londen; Eng. s.s. ARDGARROCH, 496, pekkolen, Goole. 25 Dec. Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen; Eng. s.s. KILVEY, 288, ledig, Lon den; Estl. m.s. LAANEMAA, 325, ledig, Penzance; Eng. s.s. OXBIRD, 112, ledig, Lon den; Eng. s.s. ERNRIX, 317, ledig, Plymouth; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. RUNNELSTONE, 427, kolen, Goole; Nederl. s.s. STAD ZWOLLE, 1218, erts, San Juan. 26 Dec. Noorsch s.s. BENEDICTE, 234, ledig, Nantes; Belg. s.s. ADOLPHE URBAN, 309, kolen, Goole; Eng. s.s. THE VICEROY, 405, ledig, Dieppe; Eng. s.s. MENIN RIDGE, 1493, fosfaat, Sfax; Eng. s.s. ORIOLE, 217, ledig, Antwerpen. 27 Dec. Eng. s.s. DAFILA, 969, stukg., Manchester; Zweedsch s.s. HAKEFJORD, 837, steen, Lysekil; Fransch s.s. GALLIUM, 880, ledig, Caen; Eng. s.s. AIRE, 445, stukg., Goole. Van Gent: 23 Dec. Eng. s.s. SPEN, 425, stukg., Goole; Eng. s.s. TRENTWOOD, 369, ijzer, Middlesbrough; Duitsch s.s. IDA BLU- MENTHAL, 890, ledig, Hamburg; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ijzer, Middlesbrough; Eng. s.s. BEESTON, 192, aardappelen, Swan sea; Eng. s.s. ORLEIGH, 188, ij|zer, New- Castle. 24 Dec. Eng. s.s. GLENSHESK, 163, aard appelen, Hull; Noorsch s.s. LISTO, 1158, ijzer, Newport; Eng. s.s. ANNAGHER, 267, fosfaat, Belfast; Eng. s.s. GIRASOL, 318, cement, New-Castle; Letl. s.s. EVERMORE, 2375, ledig, Danzig; Eng. s.s. STAGHOUND, 184, aardappelen, Swansea. 25 Dec. Eng. s.s. DOROTHY ROSE, 946, ijzer, Brittonferry; Eng. s.s. OAKFORD, 258, aardappelen, Swansea; Eng. s.s. GWENT LAND, 1090, ijzer, Newport; Eng. s.s. YORK- BROOK, 719, ijzer, Londen; Eng. s.s. MORAY FIRTH, 225, fosfaat, Boston; Eng. s.s. YEW- TREE, 419, gzer, Londen; Eng. s.s. CAL CARIA, 224, fosfaat, Bideford; Eng. s.s. YORKRIVER, 167, ledig, Londen; Noorsch s.s. DORAVORE, 658, fosfaat, Gdynia; Eng. s.s. CROSBILL, 127, aardappelen; Hull; Eng. s.s. TADORNA, 984, stukg., Belfast; Duitsch s.s. MACEDONIA, 1685, gem., Hamburg; Duitsch s.s. GLORIA, 1927, ledig, Port Talbot. 26 Dec. Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Hull; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. MICKLETON, 463, steen, Londen. 27 Dec. Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen; Eng. s.s. MARIE LLEWELLYN, 885, ijzer, Newport; Eng. s.s. ARDGARROCK, 496, ledig, New-Castle; Eng. s.s. ERNRIX, 317, aardappelen, Hull; Eng. s.s. RUNNEL- STONE, 427, ledig, Blyth; Duitsch s.s. BOR- KUM, 652, ledig, Hamburg; Fransch s.s. NORD, 2051, ledig, Duinkerken; Noorsch s.s. GEZINA, 1054, ijzer, Newport; Letl. s.s. GUNDEGA, 2256, ledig, Libau. Heden overleed zacht en balm, mijne innig geliefde Echtge- noote, Moeder, Behuwd- en Groot- moeder, in den ouderdom van 63 jaren. Hare diepbedroefde Echtgenoot, Kinderen en Kleinkinderen. P. SMALLEGANG. Othene (Zaamslag), 22 Dec. 1931. Heden ontsliep tot onze groote droefhe d, na een kortstondig doch smartelljk lijden, onze innig geliefde Moeder en Grootmoeder, in den ouderdom van 77 jaar en 4 maanden. Allen die haar van nabij gekend hebben zullen beseffen hoe zwaar ons dit verlies valt. De Familie LANTSHEER, Kinderen en Kleinkinderen. Hoek, 26 December 1931. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden ge durende de ziekte en bij het overlijden van onzen zeer geliefden Echtgenoot en Vader, betuigen wij onzen hartelljkon dank, in het bijzonder aan de Directie der Cokesfabriek, voor de betoonde belang- stelling. Wed. W. K. VAN DRONGELEN en Kinderen. Ter Neuzen, 28 Dec. 1931.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 3