k Foster's SPORT. Dat is Goedkoop! F. J. KAAN, aKMEKODKBRRICHTM MARKTBEBICHTEN BUEgElLIJKE 8TAHB bevorderen; VOETBAL. 12 11 12 10 11 12 10 10 12 12 11 12 12 12 13 12 13 14 12 12 11 10 10 9 10 10 7 10 9 12 12 11 12 10 11 11 12 9 6 6 7 6 6 6 4 3 3 3 7 6 7 5 6 6 6 5 5 2 1 7 7 5 3 3 3 2 2 St s s»r 3 2 1 1 2 1 1 1 3 2 1 4 2 2 1 2 2 1 2 2 3 2 1 1 1 v.-t. 2. 3 3 5 3 4 6 4 6 8 8 34-21 34-22 27-26 26 24 15 14 14 13 13 12 10 7 7 7 17 16 15 14 14 14 13 12 10 6 3 16 16 10 9 11 1 81-12 23 9 1 2 54-20 19 8 2 1 41-17 18 e 6 31-41 12 4 1 5 18-28 9 3 2 6 22 44 8 2 2 7 20-35 6 2 1 9 13-61 5 9 8 31 GEKOOKTE GELDtRSCHE HAMMETJES 1,30 per Kilo RAUWE EE GELQERSCHE HAMMETJES van 1 K.G. per stuk 1,30 per Kilo De rauwe hammetjes worden op verzoek gratis gekookt We garandeeren de beste kwaliteit Telef. 164 Dijkstraat IN GEZONDEN STUKKEN. STELENDE POLITIE-AGENT LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. WISSELKOERSEN. Besloten is, onder leiding der hierboven genoemde burgemeesters een comitd te stidh- ten en versohillende heeren uit te noodigen daarin zitting te nemen. Dit comit6 zal dit vraagstuk nader onder de oogen zien. TEGEN HEX ONTWERP TERPSTRA. In het Scbuttershof te Middelburg is Zater- dag een goed bezochte provinciate meeting tegen bet wetsontwerp-Terpstra tot wijzi- g-ing der L. O. wet gehouden. De voorzitter van het Comite van Actie, gevormd door versohillende vereenigingen, de heer Mr. J. W. Zijlstra, opende de bijeen- komst, waama aehtereenvolgens de heeren H. M. Roos, voorzitter van den Centralen Bond van P. T. T.-personeel en Jan van Zadel- faoff lid der Tweede Kamer de emstige be- zwaren tegen de wet in den breede bespraken. Ten slotte werd een motie aangenomen van den volgenden inhoud: De vergadering enz., overwegende: dat het wetsontw-erp inbreuk maakt, op de pacificatie ten nadeele van het openbaar on derwijs; dat het in flagrante strijd met de opdracht aan de Staatscommissie-Rutgers, bezuinigin- gen voorstelt, die de vitale belangey, zoowel van het biezonder als het openbaar an-derwijs dit met name door een uit onderwijs- en opvoedkundig oogpunt niet genoeg te veroor- deelen opvoeren van het aantal leerlingen per leerkracht ten zeerste benadelen; dat het geen bepalingen inhoudt, die, in overeenstemming met genoemde opdracht aan de financieele gelijkstelling van openbaar en biezonder onderwijs een minder kostbare toe- passing geven; integendeel, dat het wetsont- werp oorzaak zal zijn van een zeer ten nadele van Riij-ks- als gemeentelijke financier. voort- gezet.te stichting van biezondere scholen en school tjes; dat het uit de Wet wegneemt een als nood- zakelijk voorgenomen verbeterde onderwijzers- opleiding en daarin bepalingen opneemt, die aan de betekenis van de onderwijzer als op- voedkundige leerkracht ten zeerste afbreuk van oordeel, dat aan de financieele gelijk stelling een minder kostbare toepassing kan worden gegeven, waarbij bovendien de belan- gen van het onderwijs zullen worden ge- diend. O.a. a bij de aanvrage tot oprichting van een biezondere school niet meer mee te tellen de kinderen, die reeds een biezondere school be- eoeken; b. geen medewerking te verleenen tot op richting van biezondere scholen met minder dan drie leerkrachten; c. de concentratie van U.L.O.-scholen te verklaart zich homogeen met de door het „Comit<5 van Aktie tegen het Wetsontwerp- Terpstra" ingestelde aktie; vertrouwt dat het deze aktie onverzwakt zal voortzetten, tenein-de de Volksvertegen- woordiging te overtuigen van de noodzaak van het aanbrengen van de door het Comit<§ voorgestane verbeteringen en besluit deze motie ter kennis te brengen van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en de pers. elftal, met een zeer verzwakt elftal naar Roosendaal, waar zij het sterke R. B. C. moest gaan bekampen. Dat deze ontmoeting voor Temeuzen zoodoende op een groote nederlaag moest uitloopen, was te voorzien, en zoo zakte Terneuzen, die vorige week nog als derde fungeerde, thans in eens naar de zesde plaats, en kunnen zij die nog hoopten op een mogelijke kampioenstitel, deze ver- wachting wel aan den kapstok hangen. Ter neuzen is thans vrijwel als candidaat voor deze eereplaats uitgeschakeld en zal nu wel in de middenmoot blijven, al moesten Middel burg en Hero beiden de punten deelen. Het is wel jammer, dat Temeuzen telkens door onvolledigheid menige overwinning ziet verloren gaan, want het zal wel blijken dat wanneer R. B. C. alhier komt, zij tegen een geheele andere ploeg zal moeten strijden, dan j.l. Zondag te Roosendaal. In Oosterhout verloor Temeuzen tegen T. S. C. met 52, en een week later won Temeuzen van dezelfde vereeniging met 41. Nog is de kans niet geheel verkeken en wanneer Temeuzen nu eens breekt met de langzamerhand traditioneel geworden ge- woonte om onvolledig het veld te betreden, zoo zullen de nog resteerende ontmoetingen even- veel overwinningen voor haar kunnen betee- kenen, waardoor zij zal eindigen op een meer eervolle plaats dan thans wordt ingenomen. doelp. 73 AXEL. Onder voorzitterschap van burgemeester Blok, is Vrijdagavond j.l. een vergadering ge houden, tot oprichting van een sub-comit<5 van het Nationaal Crisis-comitA Aan den oproep tot bijwoning dezer verga dering hadden 21 personem gehoor gegeven. De voorzitter zette bij de opening het doel der bijeenkomst uiteen. Naar aanleiding van een schrijven van het Nationaal Crisis-comite achtte hij zich verplicht, gezien de nood der trjden om ook in Axel pogingen aan te wenden tot stichting en het deed hem genoegen, dat bijna door alle ter vergadering genoodigden aan zijn oproep gehoor was gegeven. Met algemeene stemmen werd door de ver gadering ingestemd met de oprichting en werd een werk-comite gevormd, bestaan-de uit 14 personen. Hiemit werd het bestuur, belast met de dagelijksche leiding als volgt samen- gesteld: Burgemeester Blok, voorzitter, P. A Wondergem, vice-voorz., P. de Kort. le secretaris, S. van Ham, 2e seer., H. J. Harte, le penningmeester, J. J. Michielsen, 2e pen- ningm. en G. P. Vlaander, alg.-adjunct. Besloten werd met lrjsten door de gemeente te collecteereh, waarmee na Kerstdag zal wor den begonnen. Van de versohillende vereeni gingen zullen de dames worden gevraagd zich daarmee te willen belasten. Het comity hoopt, door het inzamelen van geld en gaven in natura, mede te mogen wer- ken tot leniging van den nood, waar zoo- ▼elen in verkeeren. TentoonsteUlng. Zooals reeds per advertentie in dit blad is bekend gemaakt, is door de vereeniging „Ter Verbetering" weer een tentoonstelling georga- niseerd van 24—28 December a.s. Het getal inzendingen is buiten verwach- ting van het bestuur, maar ook de kwaliteit van de tentoongestelde dieren belooft veel. Van alle zijden, w.o. ook verschillende ge- meentebesturen, is medewerking ondervonden; een bewijs dus, dat het organiseeren van deze tentoonstelling op prijs wordt gesteld. Aan alle kenners en liefhebbers uit den om- trek kunnen wtrji dan ook een bezoek aan de tentoonstelling aanbevelen. Kon. Ned. Voetbalbond, afd. IV. Wedstrjjduitslagen van Zondag. le klasse: le Klasse NOAD PSV Eindhoven NAC MW Willem H LONGA Bleyerheide BW De Valk 2e Klasse A Middelburg Hero R. B. C. Dosko T. S. C. Temeuzen Breda Alliance Mevo Velocitas De Baronie 8e Klasse A Axel Hulst Vlissingen n Middelburg II Hansweert Sassche Boys De Zeeuwen Zefelandia H 3e Klasse B Vlissingen I Zeelandia I Goes N.-Borgvliet Zierikzee DOSKO n MEVO n SINOTO Walcheren TO re (TO re (TO 32-30 33-23 28 23 17-25 31-39 22-51 49-15 32-18 50-24 36-27 33-30 32-32 26-35 29-34 24-39 18-38 19-42 36-12 37-15 29-18 25-32 20-38 15-21 23-37 22-32 De politie werd gewaarschuwd en dr. Kole uit Hoedekenskerke verscheen weldra ter plaatse. De geneesheer kon de doodsoorzaak niet vaststellen. Er waren geen sporen van geweld op het lichaam te vinden. Betreffende het geheimzinnig sterfgeval te 's Gravenpolder wordt nog gemeld, dat de echtgenoot van vrouw A. de D. Zaterdag- avond op last van de justitie te Middelburg in arrest is gesteld, daar emstige vermoedens tegen hem zijn gerezen. Het lijk van de vrouw is Zaterdagavond naar het ziekenhuis St. Joanna te Goes overgebraohtheden zou Dr. Hulst uit Leiden sectie verrichten. HORSSEN WACHTTE. Donderdag is op den Kanaalweg te Weurt een botsing ontstaan tusschen twee auto's, in een waarvan de nieuwe burgemeester van Horssen, de heer Loske, met zijn echtgenoote gezeten was. De heer Loske was op weg naar Horssen, waar hij om drie uur als burgemees ter ge'installeerd zou worden. De botsing was zoo hevig, dat de auto's zeer gehavend waren. De heer Loske werd door glasscherven aan het gelaat gewond. In het kantoor van den sluiswachtmeester van het Maas-Waalkanaa) werd hij voorloopig verbonden en daama door een geneesheer vender behandeld. Hij kon zich echter na eenigen tijd met een anderen auto naar Horssen begeven, waar de installatie geschiedde. Mevrouw Loske en de bestuurders van de auto's kwamen met den schrik vrij. DE PRIJS VAN EEN BLOEMKOOI Dezer dagen kocht een bewoonster van Den Haag (Duinoord) van een groentenhandelaar een bloemkool. Bij het opensnijden der kool bieek zij een briefje te bevatten, wajarop stond: „Laat mij eens weten, hoeveel u voor deze kool betaald hebt; ik kreeg er op de vei ling 2 centen voor." De dame had de bloem kool gekocht voor 35 cent. AXEL II—SLUISKIL 0—3. Dank zij een zeer ontactische leiding was deze wedstrijd heden een onsmakelijke ver- tooning De Sluiskillenaren waren het groot- ste gedeelte van den wedstrijd sterker en wonnen dan ook welverdiend met 30. Bij de rust was de stand 01. Na de thee werd het een tamelijk ruwe vertooning. Sluiskil maakte er in den loop van de tweede helft 02 van en doelpunte ten derde male uit een strafschop. De resteerende 10 minuten van den wedstrijd speelde Axel II met 9 man doordat onder groot protest van het publiek 2 spelers uit het veld werden gezonden. Het moois was er toen af. De laksche manier van optreden van den scheidsrechter was oorzaak dat het spel verruwde. Toen deze ingreep was het te laat en zoo werd het een onaangenaam slot. WESTDORPESLUISKIL II 22. Te Westdorpe had een ontmoeting plaats tusschen het plaatselijk eerste elftal en de Sluiskilsche reserves. De uitslag was een gelijk spel 22. Bij de rust was de stand 2—0 in het voordeel van de thuisclub. BILJARTEN. Zaterdag had te Middelburg een biljartwed- strijd plaats tusschen 5 leden van de Societeit ,,De Vergenoeging" en 5 spelers uit Ter Neuzen. De uitslag was als volgt: Van de Middelburg spelers hadden de heeren Lambermont 200 en 200 is 400 punten en 2 partijen gewonnen; Snethlage 200, 175, is 375 en 1; Bosman 200, 200, is 400 en 2; Bierman 199 200, is 399 en 1; v. d. Made 200, 200 is 400'en 2; totaal dus 1974 punten en 8 partijen gewonnen. Van de Ter Neuzensche spelers hadden de heeren Standaert 163, 109 is 272 en 0; Spin- hof 193, 192 is 385 en 0; De Pauw 200, 102 is 302 en 1; Krijger 133, 200 is 333 en 1; Nobels 103, 102 is 205 en 0; totaal dus 1497 punten en 2 partijen gewonnen. (Ingez. Med.) (Buiten verantwoordelykheid der Redactie.) Axel, 20-12-1931. NOAD—MVV MACEindhoven PSVWillem II De Valk—BW 2e klasse A: RBCTemeuzen De BaronieAlliance iliddelburg—Hero DOSKO—TSC JFelocitasBreda 3e klasse A; Beelandia IIHulst 3e klasse B: MEVO HNieuw Borgvliet SINOTOW alcheren R. B. C.—TERNEUZEN 0—6 Na een werkelijk verrassend begin van de competitie, waarbij het jeugdig Temeuzen toonde de krachten en capaciteiten te bezit- ten die haar recht gaven zich te rekenen tot de eersten in deze afdeeling, en menige over- winninsf werd behaald, bleek uit den wedstrijd teeen T. S. C. te Oosterhout en nu tegen Ft ^B. C. te Roosendaal, dat de uitwedstrljden voor Temeuzen de grootste hinderpaal blijken te zijn want Temeuzen trok, door het met medespelen van drie spelers van het eerste 5—1 2—1 2—4 4—3 6—0 6—5 1—1 2—2 2—6 2—2 1—4 2—1 De Haarlemsche Rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den inmiddels ont- slagen politie-agent T. v. I., die, terwijl hij belast was met de nachtelijke bewaking van het Stadhuis in December 1930 een bedrag van 100 en in October 1931 een bedrag van f 125 uit de brandkast van het Stadhuis had ontvreemd. Het vonnis luidde 1 jaar en acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De eisch was twee jaar gevange nisstraf met aftrek van preventieve hechtems. MISDRIJF? Vrijdag is te 's-Gravenpolder onder ver- dachte omstandigheden een vrouw overleden. De politie stelt een onderzoek in en heeft op last van de justitie het lijk in beslag genomen. Op het lichaam zijn sporen van geweld ge- vonden. Het lijk is in beslag genomen en het huis is verzegeld. De justitie te Middelburg is gewaarschuwd. De politie wil, in verband met een nader onderzoek, geen verdere mlich- tingen verstrekken. Nader wordt gemeld: Ongeveer 9 uur Vrijdagmorgen hoorden de buren van de woning, waarin de arbeider de D met vrouw en kind woonde, het 2-jang" kind schreien. De vensters waren gesloten, zoodat men onraad vermoedde. Een onder zoek werd ingesteld en men vond toen in de woning het lijk van de 24-jarige vrouw deb Het bleek, dat de man een paar uur te voren naar zijn werk was gegaan. Mijnheer de Redacteur. Zonder vooruit te loopen op de beslissing van Gedeputeerde Staten van Zeeland moet mij een kleine opmerking uit de pen, naar aanleiding van het ingezonden stuk in Uw blad van j.l. Woensdag over den tot hiertoe onbezetten 13den raadszetel. De schrijver beroept zich op een geval uit 1926. Sindsdien is evenwel de Gemeentewet naar algemeen bekend is zeer gewijzigd. Art. 38 derde lid, waarover hij het heeft, bestaat niet meer in denzelfden vorm en het tegen- woordig artikel 38 is van een geheel andere strekking dan het uit de (sindsdien) gewij- zigde wet. Ook de heer C. Hamelink beriep zich in den Raad van Axel ten onrechte op dit artikel. Ter verduidelijking moge ik citeeren het weekblad voor den Nederlandsehen Bond van Gemeente-ambtenaren van 24 September 1931 (biz. 577), handelende onder de rubriek ,,Wet- geving en uitvoering" over Artt. 17 en 20 cler Gemeentewet en art. 105 der Kieswet: Als een tot lid van den raad benoemde de benoeming niet aanneemt of een lid van den raad tusschentijds ontslag neemt, regelen de artt. 17 en 20 der gemeentewet de aanwijzing van een opvolger. Benoemd verklaard wordt de candidaat, die voorkomt op de lijst, waarop hij die de benoeming niet heeft aangenomen (waarop het uitvallend lid) is gekozen, en die voor benoeming in aanmerking komt. Indien de benoeming van raadsleden heeft plaats gehad bij enkele candidaatstelling, moet do volgorde V3.n do c3Jidid8.t6ulijst wordon aangehouden; is destijds een stemming noodig geweest dan geldt de volgorde der candidaten, zooals deze overeenkomstig art. 105 der kies wet door het centraal stembureau is vastge- steld. In enkele eveneens in de genoemde artikelen der gemeentewet vermelde &ev - len wordt de naam van een candidaat buiten reST Snwijzmg van een opvolger moet er rekening mee worden gehouden, dat een hoo- eer op de lijst geplaatste candidaat steeds voorgaat. In de praktyk komt het hierop neer, dat bij de voorziening in een vacature telkens begonnen moet worden met na te gaan, of no. 1 der candidatenlijst (van de lijst van art. 105 der kieswet) voor benoeming in aanmer king komt. Diens naam wordt buiten rekening gelaten in de hiervoren bedoelde gevallen, d.i. als de candidaat le. is overleden; 2e reeds lid van den raad is of als zooda- nig benoemd verklaard, terwijl over zyne toe- lating als lid nog niet is beslist; 3e aan het hoofdstembureau de schnfte- lijke mededeeling heeft gedaan, dat hij v°or benoeming niet in aanmerkmg wenscht te k°Moet de naam van no. 1 uithoofde van ddn der hiergenoemde redenen buiten rekening ge laten worden, dan komt no. 2 aan de beurt en Z0Ookral0lMU de aan de beurt van benoeming ziinde candidaat, wiens naam niet buiten reke ning mag worden gelaten, niet alle voor het raadslidmaatschap gestelde vereischten bezit- ten moet hij niettemin worden benoemd, aan- eezien de voorzitter van het centraal stem- bureau met die omstandigheid geen rekenmg mag houden. Hij heeft slechts aan te wijzen, de raad zelf beslist over de toelatmg. Moet te eeniger tijd uit dezelfde lijst op- nieuw een candidaat benoemd worden ver klaard, dan komt bij de aanwijzing van een opvolger weer eerst no. 1 der lijst in aanmer king na deze zoo noodig no. 2 en zoo vervol- gens. Een voorbeeld kan zulks wellicht ver- dUIn6 ejenngemeente zijn 7 raadsleden. De 13 candidaten der lijst zijn door het centraal stembureau overeenkomstig art. 105 der kies wet gerongschikt in deze volgorde: a, b, c, d, e, f, g, h, i, k, 1, m en n. De heeren a tot en met g zijn door het centraal stembureau be noemd en hebben zitting genomen. Na eenigen tijd bedankt a. De eerste zeven candidaten zijn leden van den raad; hunne namen worden buiten rekening gelaten. De candidaat h heeft de mededeeling gedaan, dat hij niet in aanmerking wenscht te komen, diens naam deelt datzelfde lot i). Alsnu komt in aanmerking de candidaat i. Indien deze de benoeming niet aanneemt, zal de candidaat k benoemd verklaard worden. Hoe echter als ook deze voor die benoeming bedankt Er van uitgaande dat a uithoofde van per- soonlijke redenen bedankt heeft, blijft hij in- gevolge art. 19 der gemeentewet lid van den raad tot de goedkeuring van de geloofsbrieven van zijn opvolger onherroepelijk is geworden. Zijn naam moet buiten rekening worden ge laten, evenals die van b tot en met g, alsmede om de bekende reden de naam van den candi daat h. Aangezien de naam van den dan volgenden candidaat i niet uithoofde van 66n der in art. 17 genoemde gevallen buiten rekening kan worden gelaten, zal de voorzitter van het cen traal stembureau dezen candidaat opnieuw be noemd moeten verklaren. Neemt deze ook nu de benoeming niet aan, dan zit er voor den voorzitter niets anders op dan den heer k voor de tweede maal te benoemen. Bij hernieuwde weigering van k komt i weer aan de beurt en zoo zal, tenzij van 66n dezer candidaten een mededeeling binnenkomt, dat hij niet in aan merking wenscht te komen, de voorzitter blij ven voortgaan met het beurtelings benoemen van i en k. Deze beide candidaten hebben het in hun macht den raad onvoltallig te houden. Stel, dat het raadslid a wegens handelingen in strijd met art. 26 van zijn lidmaatschap vervallen is verklaard. Toen de candidaat i de benoeming niet had aangenomen, moest de voorzitter van het centraal stembureau op de lijst van art. 105 nagaan wie aan de beurt van benoeming was. Hij moet beginnen met no. 1, den heer a. Wel zegt het laatste lid van art. 28, dat deze gedurende twee jaren niet tot lid van den raad benoembaar is, doch art. 17 geeft aan den voorzitter niet het recht den naam van dien candidaat buiten rekening te laten. Heeft het raadslid a de gemeente metter- woon verlaten, dan houdt hij wegens verlies van 66n der vereischten terstond op lid te zijn (art. 27, eerste lid). Zijn naam blijft niettemin op de lijst. Na het bedanken van den candidaat i moet de voorzitter den heer a weer benoe men, aangezien de gemeentewet geen vrijheid geeft diens naam buiten rekening te laten, zoolang deze niet een mededeeling heeft ge daan, dat hij niet in aanmerking wenscht te komen. De in de gemeentewet zoo minitieus gere- gelde wijze, waarop in opengevallen raadslid- plaatsen moet worden voorzien, heeft dit ge volg, dat zoolang op een lyst twee opvolgende candidaten de benoeming niet aannemen, de raad onvoltallig blyft. N. m. m. blijkt hieruit het tegendeel van hetgeen de voorzitter en de heer C. Hamelink in den raad van Axel meenden te moeten staande houden, hetgeen ook de meening was van den schrijver van het ingezonden stuk in Uw blad. De beslissing door Ged. Staten van Gronin- gen hierop genomen is van 10 September 1931, letter S, 3e afdeeling; strekking art. 17 Ge meentewet. Naar men ziet, dus van zeer recenten datum. De wetswijzigingen schynen den schrijver in Uw blad parten te hebben gespeeld en hij blijkt in elk geval niet op de hoogte. Een wy'le geduld dus voor de plaatsing, mijnheer de Maagpillen, Vers topping verstoort Uw gestel en humeur. Neem geen sterk pur- geerende middelen, doch van tijd tot tijd de zacht werkende Foster's het ideale laxeermiddel. f 0.65 per flacon. Dankend Redacteur. Hoogachtend, A. Th. 't GILDE, raadslid, Axel. Te Ter Neuzen by Firma A. van Overbeeke— Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 (Ingez. Med.) per K.G. Andijvie 1 tot 2 ot. per stale. Savooijekool 25 tot 30 ct. per 10 stuk*. Prei f 1,Seldery f 1,per 100 stuks. Poeleieren /3,20; groote eieren /4.30 tot /4,70; per 100 stuks. Veiling van 18 Dec. Goudreinetten 10 tot 22 ct.; Zure Bellefleur 8 tot 11 ct.; Kleiperen 6 ct.; Zoete appel* 8 tot 9 ct.; per K.G. Witlof 11 tot 13 ct.; Spruiten 4 tot 8 ot.; per K.G. Wortelen /2.50 per 100 K.G. An dijvie 1 tot 2 ct. per krop. Roode kool 2 tot 3 ct.Knolseldery 3 ct.Bloomkool 4 tot 15 ct.; per stuk. Bloeiende Tulpen 32 tot 41 ct. per 10 stuks. Prei f 1,16 tot f 1,20 per 100 stuk*. Eendeieren /4,60; Kipeieren 4,70; per 100 stuks. Rotterdam, 21 Dec. 1MI. VEEMARKT. Aangevoerd werden 457 vette runderen, SSS vette- en graskalveren, 635 schapen en 917 varkens. Runderen ruim aangevoerd, handel kalm. Kalveren flinken aanvoer, handel redelifk. Schapen aanvoer als vorige week, handel kalm. Varkens kort aangevoerd, handel vlug. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 0,720,82, 2e kw. 0,60 0,65, 3e kw. /0,400,55; Kalveren le kw. 1,20—/1,30, 2e kw. 0,85/0,95, 3e kw. /0,75/0,85; Schapen le kw. 0,50/0,60, 2e kw. /0,400,50; Varkens le kw. /0,36 0,37, 2e kw. 0,30f 0,35, 3e kw. /0,28 0,30. BINNENLANDSCHE GRANEN. Gerst Chevalier /6—/6,50; Haver 6— 6,50; Erwten, kleine groene 10/ll; overige 7/8,50; Schokkers 1417,50; overige /8/12; Bruine Boonen fl9. FIJNE ZADEN. Lijnzaadvoer 79; Blauwbloei Zaailftn- zaad 1011; Witbloei Zaailijnzaad i 10 /ll- AARD APPELEN Zeeuwsche Blauwe 3,25-/ 3,50; Zeeuw- sche Bonte /4,10/4,40; Zeeuwsche Eigen- heimers /3—3,30; Brielsche Eigenheimer* /3,30/3,80; Westlandsche ronde 68; Eerstelingen 3—/3,25; Friesche Eigenhel- mers 33,40; Blauwe Industrie 2,25 2,80; Bravo's 3,70—/ 4,30; Drielingen Eigenheimers 22,60. Aanvoer redelijk, handel kalm. VLAS. AangevoerdBlauwbloei 6350 KG f 0,60 /0,65W. Zeeuwsch 825 KG f 0,50f 0,60 Holl. Geel 5300 K.G. 0,50—/0,60; Dauwroot 1000 K.G. 0,30-/0,45. Betere soorten goed prijshoudend, mindere kwaliteiten lager en slechts langzaam ge- ruimd. i) Opgemerkt wordt, dat ten gevolge van de schrapping van den derden zin van het eerste lid van het voormolig artikel 16a der gemeentewet (tegenwoordig artikel 17) een ddnmaal ter zake gedane mededeeling gedu rende de geheele zittingsperiode van kracht blijft. (Nadruk verboden. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 18 Dec. Judocus- Duurinck, oud 23 j., jm. en Octavia Prudentia de Bakker, oud 24 j., jd. Geboorten. 12 Dec. Willy Gustaaf, z. var. Prudent Florimondus Rijckaert en van Char lotte Cornelia Paulusse. 15 Dec. Cornells, z. van Izaak Hamelink en van Suzanna Dubbel- dam 17 Dec. Comelis Jacob, z. van Albert Roos en van Jantje Luidenga. Cornells Michiel, z. van Cornells Levinus Hamelmk en n Jacomina Anna de Doelder. Johan, z. van Johannes Adrianus en van Suzanna Johanna Kolijn Overlijden 18 Dec. de Kok 16 Dec. Willem Kasper van Drongelen, oud 53 Leijntje Michielsen. j., echtg. van Johanna TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. L. de Regt, landhouwersknecht, Lange Kerkstraat 41, van Hoek. L. M. de Koeijer, fabrieksarbeider, Kanaal weg 17, Sluiskil, van Westdorpe. M. A. de Koeijer geb. Verbrugge, zonder, Kanaalweg 17, Sluiskil, van Hoek. A. V. M. Narvin geb. Verstraeten, zonder, Burgemeester Geillstraat 14, van Gent (B.). C. J. Oompiet en gezin, fabrieksarbeider, Veldstraat 23, Sluiskil, van Hontenisse. A. W. Versohelling, kantoorbediende, Gre- nulaan 5, van Middelburg. D. Wolfert, landhouwersknecht, P 90, van Hoek. Vertrokken N. v. DrongelenVerheijke, zonder, Markt 21, naar Hoek. G. F. v. Pamel en gezin, handelaar, Woon- wagenkamp, naar Hoek. A. C. Kesteloo, bakker. Zandstraat 10, naar J J Q 0^ E. Dobbelaar, zonder, Markt 25, naar Axel. Voor Ter Neuzen: 19 Dec. Noorsch s.«. HAVBORG, 707, kunstmest, R'dam. 20 Dec. Eng. s.s. BUSHWOOD, 1298, koien, New-Castle. Voor Ter NeuzenSluiskil: 20 Dec. Amer. s.s. SCHOKARIE, 3070, gemengd, Hamburg. Voor Sluiskil: 18 Dec. Eng. s.s. HAM- STERLEY, 1261, kolen, Blyth. 20 Dec. Amer. s.s. KENOWIS, 3085, gem., Londen. r-re> Tr-re Voor Gent: 18 Dec. Eng. s.s. CRICL- TOUN, 506, stukg., Leith; Belg. S.S. ADOL- PHE URBAN, 309, kolen, Goole; Duitsch B.s. KATTEGAT, 3390, benzine, Batoem; Eng. s.s. LESRIX, 354, ledig, Londen; Lett. s.s. EVE- RITA. 2407, hout, Riga; Eng. s.s. MOOR- FOOT, 1077, stukg., Antwerpen. 19 Dec. Noorsch s.s. RUDOLF, 542, steen, Fredrikstad; Lett. s.s. ASTRA, 1808, hout, Riga; Eng. s.s. ESTON, 806, kolen, Blyth; Eng. s.s. G. F. B., 91, visch, Lowestoft; Duitsch s.s. POLLUX, 1958, hout, Moermarsk; Eng s.s. OAKFORD, 258, ledig, Grimsby; Eng s.s. CLYNE ROCK, 1243, pyriet, Huel- va; Duitsch s.s. BORKUM, 652, hout, Bjorko. 20 Dec. Eng. s.s. MULTISTONE, 105, led., Yarmouth; Eng. s.s. DUNLEIGHT, 111, ledig, Shoreham; Eng. s.s. RAVONIA, 378, ledig, Sant Malo; Eng. s.s. FLUOR, 458, ledig, Rouaan; Eng. s.s. CHELWOOD, 1543, kolen, Hull' Eng. s.s. SWIFT, 408, stukg., Londen; Eng. s.s. GLENBROOK, 113, ledig, Londen; Eng. s.s. CROMARTY FIRTH, 143, ledig, Shareham; Eng. s.s. SHELLIE, 130, ledig, Londen; Eng. s.s. SWYNFLEET689, kolen, Goole; Eng. s.s. SPEN, 425, stukg., Goole. Van Sluiskil: 20 Dec. Eng. s.s. HAM- STERLEY, 1261, ledig, Antwerpen. Van GentTer Neuzen: 19 Dec. Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen Van Gent: 18 Dec. Deensch s.s. VTBOKG, 1188, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. SARA- STONE 1490, ijlzer, Newport; Duitsch sn. FALK, 853, ledig, Leith; Eng. s.s. ORENIE, 189, ijzer, New-Castle; Eng. s.s. BENEDICTE, 234 kolen, Nantes; Eng. s.s. ESKBURN, 237, fosfaat, Hagle; Eng. s.s. ROYSTON, 1641, ledier. Tvn6. 19 Dec Noorsch ss.. BELFRI, 1282, ledig New-Castle; Eng. s.s. CRICHTOUN 506. stukg., Leith; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg Hull' Eng. s.s. LESRIX, 354, ledig, Hull; Duitsch s.s. GUSTAV SCHINDLER, 1409, creosoot, Marseille; Poolsch s.s. KATOWICE, 1107, kunstmest, Gdynia; Eng. s.s. MOOK- FOOT 1077, stukg., Middlesborougb; Belg. ss ADOLPHE URBAN, 309, stukg., Goole; Eng. s.s. MARGAM ABBEY, 1467, yzer, Newport. COOPERATICVE VRUCHTENVEILING ZEEUWSCH-VI.A M l .REN" G.A. TER NEUZEN. Veiling van 15 Dec. Goudreinetten 6 tot 16 ct.; Zure Bellefleur 6 tot 10 ct.; Corpendu, 4 tot 8 ct.; Kleiperen 6 ct.; Zoete Hollaert 14.tot 16 ct.; per K.G. Spruiten 8 tot 10 ct.Witlof 10 tot 13 ct. Amsterdam, 21 Dec. 1931. Vreemd Bankpapier. Bieden Laten Londen Duitsch Fransch Belgisoh 8,35 58,50 9,70 6,90 8,39 58,75 9,85 6,95

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2