ALGEMEEN HIEUWS- F.N APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. EEN DAG RIDDER FRISO MAI Eerste Blad. GELDLEENING No. 8772 VRIJDAG li DECEMBER 1931 71 e Jaargang. BINNEHLAND. P K PI LI. ST OS, gemeente Ter Neuzen. een geldieening groot 107.700,- 30) DRA15mA'VANVALKEriBURG'S* *5 A, nLEV£RTRAM LEEUWARDEN GEEL 30 Ct. GROEN 35Cf. ROOD 40Ct. jM wM UZENSCHE CO U RANT ABONNEMENTSPRUS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. CJitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 15. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement te gen verminderd tariefhetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst 6en dag voor de uitgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAA NDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND, Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN trachten te plaatsen, krachtens raadsbesluit van 29 October 1931, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten 20 November 1931, tegen een rentevergoeding van ten hoogste 4% af te lossen in 30 jaar met een jaar- ijjksche aflossing van minstens f 3590. De leening zal worden geplaatst op eenvou- dige schuldbekentenis, geheel of in gedeelten, tot bedragen van minstens 1000. Inschrijvingen op deze leening worden inge- wacht voor 29 December a.s. ter gemeente- secretarie en ten kantore van den gemeente- ontvanger. Nadere inlichtingen zijn ten ge- meentehuize te verkrijgen. Ter Neuzen, den 7 December 1931. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. HUTZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. De motie-De Boer (steunregeling voor bin- nenschippers) wordt verworpen met 55 tegen 25 stemmen. Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting van arbeid, handel en nijverheid, afdeeling volksgezondheid. De heer v. d. Bergh (s.-d.) acht het juist nu noodig, de financieele paragraaf der Wo- ningwet krachtig toe te passen. Spreker cri- tiseert het standpunt van den Minister ten aanzien van de uitvoering der Woningwet, dat hij extreem individualistisch noemt, vooral ten aanzien van de onbewoonbaarverklaring en waarvoor na 28 jaren practijk plotseling een nieuwe instantie is opgetreden. Terwille van de rechtszekerheid meent spre ker, dat die zoo niet kan blijven. De heer De Wilde (a.-r.) pleat voor steun aan het waterleidingbedrijf te Tholen. Mej. Westerman (lib.) wenscht betere bescherming van het verpleegstersdiploma en insigne. Mevrouw Bakker-Nort (v.-d.) pleit voor tegemoetkoming in de bevoegdheid van tandtechnici. De heer Ter La an (s.-d.) dringt aan op bevordering van den woningbouw door de Overheid en de bouwvereenigingen. De heer Beumer (a.-r.) wenscht, dat de gemeente Den Haag artikel 31 van het melk- besluit (ten gunste van de melkslijters, die and ere waren verkoopen) loyaal zal toepas- sen. DE BENZINEBELASTING. In de memorie van antwoord op het voor- loopig verslag betreffende het wetsontwerp tot tijdeiijke heffing van een bijzonder invoer- recht op benzine, zegt de Minister van Finan- eien, naar aanleiding van de opmerking om- trent de in het tweede lid van artikel 1 ge- regelde vrijstelling van het bijzonder invoer- recht voor benzine, die als grondstof bij1 de werkzaamheden in fabrieken en trafieken door K. R. G. BROWNE. Vervolg.) Nu moet uit het bovenstaande niet de conHuisie getrokken worden, dat aan dit krij jsraad-met-zichzelf houden van Peter lafhartigheidsmotieven ten grondslag lagen. Het woord lafheid kwam in zijn dic- tionnaire niet voor. Maar het gewoonlijk zoo kalme en gladde oppervlak van zijn humeur was lichtelijk gerimpeld, gedeel- telijk door honger hij had sinds den vorigen avond niets gegeten en de sport, die ze dien nacht beoefend hadden werkte als stimulant op een eetlust, die toch al niet gering was en gedeeltelijk door de nadeelen aan zijn momenteele benarde positie verbonden. Ze konden toch niet van eeuwigheid tot amen in het hotel heen en weer blijven trekken; nu al hoorde hij in de verte geluiden, die er op wezen dat een aantal onwillige golfers pogingen deden, om van hun legerstede te verrijzen. En als hij ontdekt werd, wat moest hij zeggen? Peter beschikte over een behoor- lijke dosis sang-froid, maar de gedachte, dat er een oogenblik kon komen waarop hij, met den strengen gerant of n nieuws- gierigen golfgast tegenover zich, een ver- klaring over zichzelf jaquet, rafelige troek, sloffen, ongeschoren kin en al zou moeten geven, maakte dat zijn haren achter bij zijn hals telkens overeind gingen staan. Hij hoopte, o, hij hoopte dat Jane wat voort zcu maken wordt gebezigd, dat de tweede zin van alinea 2 van art. 1 alleen de strekking heeft om de vrijstelling van art. 18 van de Tariefwet ten aanzien van het bijzondere invoerrecht op ben zine uit te strekken tot gebruik van benzine als grondstof. Aangezien gebruik van benzine, als grondstof practisch alleen voor- komt en voorkomen kan in de industrie (b.v. in verffabrieken), is de uitbreiding beperkt tot het gebruik vein benzine in fabrieken en trafieken. Van achterstelling van landbouw, tuinbouw of veeteelt is hier derhalve geen sprake. De Regeering acht een spoedige beteeke- nende stijging van den benzineprijs niet waar- schijnlijk. Het nemen van bijzondere maat- regelen om een stijging van den prijs tegen te gaan, ten einde langs dien weg een goed object te behouden door belastingheffing, ligt, naar het de Regeering voorkomt, niet op haar weg. Met het oog op het belangrijke prijsver- schil tusschen benzol en benzine, bestaat er voorshands geen gevaar voor een vermenging op groote schaal van benzine met benzol. Mocht in de toekomst dit gevaar gaan drei- gen, dan zou ook benzol aan een bijzondere belasting kunnen worden onderworpen. DE UITKEERING AAN GEMEENTEN EN PRO VINCIeN. Verschenen is een tweede nota van wijzi- gingen van het wetsontwerp inzake tijdeiijke korting op de uitkeeringen aan gemeenten en provincien. De wijzigingen beoogen van beiderlei lichamen den datum van ingang der korting te stellen op 1 Mei, inplaats van dat de korting van de gemeenten op 1 Mei en voor de provincien op 1 Januari zou ingaan. HET VERDRAG VAN OSLO. In de Memorie van Antwoord op het Voor- loopig Verslag (A.B. 26 Nov. jj.) over het wetsontwerp tot goedkeuring van het verdrag van Oslo tot economische toenadering, ver- klaart de Regeering, dat reeds, nu de contrac- teerende partijen het verdrag onverplicht toe- passen, in afwachting van de ratificatie, de eenvoudige bepalingen z66 worden toegepast, dat daartegen in het algemeen geen beden- king behoeft te bestaan en ook uniformiteit niet ontbreekt. Ook naar de meening van de Regeering is de economische positie van Bel gie en van Nederland van dien aard, dat een intensief wederzijidsch handelsverkeer moge- lijk is en, nu onze uitvoer in andere richting steeds meer wordt bemoeilijkt, behoort te worden bevorderd. De economische samen- werking tusschen Nederland en Belgie heeft de voile aandacht van de Regeering, zooals blijkt uit het feit, dat over een nieuw handels- verdrag met Belgie onderhandelingen worden gevoerd. De Regeering is het eens met de leden vol- gens wie de samenwerking tusschen de vijf staten niet mag leiden tot wederzijdsche voor- keursrechten, welke niet zouden gelden voor de Staten, die buiten dit verdrag staan. Het komt er op aan, dat de meestbegunsti- gingsclausule ongerept blijft. Ook Engeland heeft, voor zooveel kan worden nagegaan, niet het voomemen om van een strikte toe- passing der clausule af te wijken. VOEDSELGEBREK IN INDIe. Vragen van Kanierlid Wijnkoop. Het Tweede Kamerlid Wijnkoop heeft den Minister van Kolonien de volgende vragen gesteld: Welke direete maatregelen denkt de Regee- Maar toen zijn trouw op zijn post blij ven een poos geduurd had een poos, die hem zes weken toeleek, maar die in werkelijkheid nog geen zes minuten ge- weest was werd zijn behoefte om iets te doen, om te handelen, hem te machtig. Hij sloop op zijn teenen van achter de kast vandaan, ging naar de deur van nummer 30 en legde zijn oor tegen het sleutelgat. Maar de deur was zoo solide geconstrueerd, dat hij het gesprek, dat aan den- anderen kant gevoerd werd, als een soort van vreedzaam gemurmel hoorde. Hij ging op zijn hurken zitten en tuurde door het sleutelgat, maar de sleutel sloot de opening af en dus was er niets te zien. Mopperend richtte hij zich uit zijn onwaardige houding op en op het- zelfde oogenblik hoorde hij voetstappen aankomen. Pittige, vlugge voetstappen, die de maat markeerden voor een wellui- dend gezoem; het bewijs dat iemand, vroolijk neuriend, de gang afkwam Als Peter niet ontdekt wilde worden, had hij geen oogenblik te verliezen, en hij verloor dan ook geen oogenblik, zefs geen tiende part ervan. Met een krampachtigen sprong stond hij achter de kast en drukte zich tegen den muur... Maar hij begreep dat dat slechts uitstel van executie was. De man, die eraan kwam, moest de kast voorbij en op het oogenblik, dat hij het deed, moest hij hem, Peter zien. Het kou- de zweet brak hem uit; hij zocht met koortsachtige haast, maar tevergeefs, naar een niet al te gekke opmerking, waarmee hij het gesprek, dat dan onvermijdelijk volgen zou, kon openen. Maar.de neuriende hotel-gast kwam de kast niet voorbij. Met lichtelijk knikkende knieen hoorde Peter de voetstappen nader- bij komen, hoorde ze den hoek omkomen, hoorde ze beangstigend luid worden. ring te nemen tegen het hand over hand toe- nemend voedselgebrek in Indie, speciaal op Java, vooral op het moment mede ten gevolge van den voortdurend verder om zich heen grij.penden volgen: ondergeteekende oorlog van Japan in Mantsjoerije, waardoor de invoer van rijst in Indie snel vermindert? Is de Regeering van plan, zonder verwijl over te gaan tot de snelle uitvoering van de zoo hoog noodige irrigatie-werken en tot het direct nemen van de andere maatregelen, die eenerzijds de rijst-productie kunnen vervroe- gen en vermeerderen, anderzijds den rijst-prijs binnen het bereik der arme boeren en arbei- ders kunnen brengen? DE RAMP VAN DE OOIEVAAR. Het Tweede Kamerlid Van Braambeek heeft den Minister van Waterstaat gevraagd of de Minister mede wil deelen op welke wijze de nagelaten betrekkingen van de zoo ramp- spoedig om het leven gekomen leden der be- manning van het vliegtuig De Ooievaar door de K. L. M. in de geldelijke gevolgen van dit ongeluk worden tegemoet gekomen en hoe zulks geschiedt in geval van blijtvende invali- diteit ten gevolge van zulke ongelukken of bij blijvende onbekwaamheid den dienst te verrichten, die om andere redenen is ont- staan? Acht de Minister de bestaande regeling die daaromtrent getroffen is, voldoende bij een gevaarlijk bedrijf als de vliegdienst is? De post van De Ooievaar zal, voor zoover deze vervoerd kan worden, worden medege- nomen door het volgende postvliegtuig De Valk, die deze dubbele post zonder bezwaar kan medenemen. Tot dusver is nog niet bekend in welke conditie de mail verkeert van De Ooievaar. DE NIEUWE DRANKWET AANGENOMEN. De N.V. Haagsche Drukkerij en Uitgevers- maatschappij te 's-Gravenhage zond ons ter bespreking toe haar nieuwe uitgave „De Nieuwe Drankwet", Handleiding voor de prac tijk, door Mr. Ph. de Vries. Wij meenen velen lezers een genoegen te doen door een korte uiteenzetting te geven van de wijziging, die de nieuwe wet in de be staande verhoudingen brengt. Immers, vele van onze lezers zullen met de bepalingen dezer nieuwe wet rekening moeten houden, en daaronder talloozen, die vroeger met de Drankwet niets uitstaande hadden. Het is vrij1 algemeen bekend, dat men voor den verkoop van sterken drank „vergunning" noodig .had, en voor den verkoop van bier, wijn, e.d., „verlof". Vergunningen werden er slechts tot een beperkt aantal uitgegeven, verloven daarentegen werden tot een onbe- perkt aantal verleend. Nu is een van de belangrijkste wijzigingen, die de nieuwe wet brengt, dat ook voor de verloven voor den verkoop van wijn, bier, e.d., de zoogenaamde verloven A, een zeker maxi mum voor iedere gemeente is vastgesteld, dat gelijk is aan het maximum-aantal vergunnin gen. Een oogenblik scheen het alsof de ver- (Ingez. Med.) Maar opeens hielden ze op en met de voetstappen kwam er een eind aan het neurien; een deur ging open en dicht; daarna werd het stil. Een oogenblik lang bleef Peter mach- teloos tegen den muur geleund staan, maar ook slechts een oogenbik. De mati- neuze golfer was nummer 30 ingegaan en dus kon hij niemand anders zijn dan Mr. Gibbs, Mr. Gibs, die onbehoorlijk vlug uit zijn bad gekomen was. En dus was het zijn Peters dure plicht, om niet langer te wachten, maar Jane onver- wijld te hulp te Snellen. Hetgeen hij, na drie seconden, om van den schrik te bekomen, deed. Maar hij kwam niet verder dan de deur van nummer 30, want op het oogenblik kwam er een gedachte bij hem op, die hem met voile kracht deed remmen. Jane had gezegd, dat ze hem zou roepen, als ze hem noodig had, en ze had hem niet geroepen! Eenigszins onge- rust legde hij weer zijn oor tegen het sleutelgat en luisterde. Het gemompel binnen ging voort of geen Mr. Gibbs zijn entree de chambre gemaakt had. Peter stond in tweestrijd, wat te doen. Hij betastte zijn kin en dacht zwaar na. Hij had een hoogen dunk van Jane's gees- telijke vermogens en volgens hem kon ze de combinatie Hopper-Gibbs gemakkelijk aan trouwens volgens haarzelf ook, anders zou ze hem wel geroepen hebben. Wie weet, wat voor een juweel van een plan ze uitgedacht had om het schilderij in handen te krijgen! Misschien was ze nu juist bezig met het ten uitvoer brengen bezig en zou 'n zoogenaamd te hulp schie- ten van hem de onderhandelingen op een veelbelovend punt afbreken! En dan, als haar plan mislukte en ze straks onver- richterzake de kamer uitkwam, kon hij koop van wijn, bier, enz., in winkels e.d. ge heel verboden zou worden, maar deze verkoop is tenslotte toegestaan gebleven, doch ook deze verkoop wordt gebonden aan bepaalde voorwaarden. Alle winkeliers, die wijn, bier en andere alcoholhoudende dranken in geslo- ten flesschen verkoopen, moeten dus van deze bepalingen kennis nemen. Want overtreding dier bepalingen heeft niet alleen een straf- vervolging ten gevolge, maar kan bovendien er toe leiden, dat bovenbedoelde verkoop voor den overtreder geheel verboden wordt, en kan hem aldus een stuk van zijn broodwinning kosten. Daarom zeiden wij zooeven, dat velen, die totnutoe niets met de Drankwet te maken hadden, van de bepalingen der nieuwe wet kennis moeten nemen. Maar ook voor de eigenlijke vergunning en verlofhouders brengt de nieuwe wet veel nieuws. Wiji moeten hier volstaan met een vluchtig overzicbt en herinneren dus slechts aan de nieuwe regeling betreffende de ven- nootschapsvergunningen, de overschrijving der vergunning ten name van de weduwe of een kind van den overleden vergunninghouder, de wijziging in de practijk met betrekking tot bet plaatsen van aspirant-vergunninghouders op de lijst van gegadigden, en, last not least, aan het strengste verpachtingsverbod en de zeer belangrijke overgangsregeling te doen aanzien. Dit alles betreft zeer ingrijpende levensbelangen voor de betrokkenen en zij heb ben er dus wel zeer groot belang bij, die nieuwe bepalingen goed in zich op te nemen. Nu was daarbij een groote handicap, n.l. dat algemeen werd erkend, dat de wet zoo inge- wikkeld is geconstrueerd, dat zij voor den leek vrijwel onleesbaar is geworden, en daar om hebben wiji de verschijning van het boek van Mr. De Vries met ingenomenheid begroet. FEITEN EN CIJFERS OVER SCHOOL EN ONDERWIJS. IX. Wanneer wij nagaan op welke wijze de be- volking der scholen voor gewoon lager onder- wijs over de achtereenvolgende leer jaren Is verdeeld, komt ons het beeld van de (afge- knotte) pyramide voor den geest. Na de eerste klasse, die wij ons als de basis denken, neeMt het getal leerlingen in elke volgende klasse af. Stellen wij het getal leerlingen in het eerste leerjaar op honderd, dan daalt de klasse-bezetting als volgt: Leerjaar I 100 2 93,4 3 92,6 4 90,5 5 80,7 6 70,6 7 41,8 Op grond van deze cijfers mogen wij wel- licht zeggen, dat van de leerlingen, die in de eerste klas worden toegelaten, 20 A 30 de zesde klasse niet haalt. Er blijft op dit gebied nog veel te onderzoeken. In de Statistiek van het Gewoon en Uitgebreid Lager Onder- wijs 1929*) wordt er op gewezen hoe gecom- pliceerd het schijnbaar eenvoudige verschijn- sel, dat wij: in het bovenstaande staatje heb ben uitgedrukt, in werkelijkheid is. Er zijn op dit punt nog verschillende vragen op te lossen. Hiertoe behoort ook deze, hoe het komt, dat de leerjaren 2 tot en met 6 in de grootere gemeenten in verhouding tot het ge tal leerlingen in de eerste klasse sterker be- zet zijn dan in de kleinere plattelands-gemeen- ten. Bewerkt door het Centraal Bureau voor de Statistiek. haar allicht meer van dienst zijn, als Hop per noch Gibbs hem gezien hadden en ze er dus geen kennis van droegen, dat ze nog over hulptroepen beschikte. Hoe het ook zij, ze had hem niet geroepen en dus had ze heip niet noodig en was het beter om zich den vijand niet te vertoonen, voor ze hem wel noodig had. Hij drapeerde zichzelf tegen den deurpost, drukte zijn oor tegen de kier en het sleutelgat en wachtte. Als ze hem noodig had, was hij dadelijk bij de hand. Hoe lang hij bleef wachten, wist hij niet. Maar het leek hem, of hij minstens een uur in die ongemakkelijke houding gestaan had, toen hij, zoo onverwacht, dat hij onwillekeurig een stap achteruit ging, door de kier de volgende woorden van Hopper opving: even spreken buiten is 't beste". Voor de tweede maal binnen de zooveel minuten voerde Peter een zijwaartschen sprong uit, die een Russischen balletdan- ser eer aangedaan zou hebben. Dat deed hij, omdat hij feitelijk niet veel anders, doen kon. Maar hij was geen seconde te vlug, want de rafelige panden van zijn jas slierden juist om den hoek van de kast uit t gezicht, toen de deur van Nummer Dertig open ging en Hopper Co de gang in kwamen. De conferentie, die daarop plaats vond, kon Peter, die zich krampachtig tegen den muur gedrukt had, en zoo zijn adem stond in te houden, tot zijn longen bijna ontplof- ten, woord voor woord volgen. De beide heeren hadden zoo dicht bij de kast post gevat, dat Peter, als hij zijn arm uitgesto- ken had, hun een zachten por in hun rib- ben had kunnen geven. Gelukkig kwam hij niet op de gedachte, om zich aan der- gelijke handtastelijkheden te buiten te \4oede 4*t 667 (Ingez. Med.) Wat ook in dit verband nog te onderzoeken blijve, vast staat, dat er een groot aantal leer lingen is, dat dezen gang van het onderwijs niet kan bijhouden en achter raakt. Dit valt aanstonds in het oog, wanneer wij letten op de leeftijden der leerlingen in verband met de klasse, waarin zij zijn geplaatst. Dienaangaan- de brengt de onderwijsstatistiek hoogst be- langwekkende gegevens. Nemen wij met het Centraal Bureau voor de Statistiek aan, dat een leerling, die op 31 December 7 jaar oud is, in het eerste leerjaar nog als normaal ge plaatst kan worden aangemerkt, dan geldt als uiterste leeftijd voor het tweede leerjaar de leeftijd van 8 jaar, voor het derde leerjaar die van 9 jaar, enz. Deze maatstaf is niet te streng, want de meeste leerlingen komen op ongeveer 6-jarigen leeftijd op school. Wij vragen nu, welk gedeelte van de leerlingen in elke klasse een hoogere leeftijd heeft be- reikt. De statistiek geeft de volgende per centages achterblijvende leerlingen: Leerjaar 1 5,1 procent. 2 9,4 3 13,3 4 18,3 5 24,6 6 20,9 Wij merken op, dat het aantal achterblij vende leerlingen tot het 5de leerjaar toe stijgt en daarna afneemt. De ergste achterblijvers halen de 6de klasse niet meer. Opmerkelijk is, dat, gelijk uit uitvoeriger cijfermateriaal blijkt, bet achterblijvende jongens dat der achterblijvende meisjes steeds overtreft. Wij komen nog even terug op de cijfers betreffende het verloop der leerlingen. Ook bij de U. L. O.-scholen trekken de verschillen in de bezetting der achtereenvolgende leer jaren de aandacht. Hier zijn zij, zoo moge- lijk, nog belangwekkender dan bij het gewoon lager onderwijis. Stellen wij de eerste klasse der U. L. O.-school op honderd leerlingen dan krijgen wij: Leerjaar 1 100 2 61,7 3 40,7 Opvallend is vooral het sterke verloop na de eerste klasse. Duidelijk wordt hierdoor ge- demonstreerd, dat de eerste U. L. O.-kiasse voor veel leerlingen, die nimmer van plan zijn geweest de geheele school te doorloopen, in de plaats treedt van het zevende leerjaar der gaan; al zijn denken was geconcentreerd op zich stil houden en luisteren. ,,Zeg Gibbs begon Mr. Hopper op ontevreden toon, ,,hoe kom je erbij om dien rok hier mee naar toe te brengen?" ,,Hier mee naar toe te brengen! gaf Mr. Gibbs, verontwaardigd over zoo'n dwaze aantijging, op hoogen toon ten ant woord. ..Denkt u dat ik haar meege- bracht heb! Ik wist niet eens, dat ze me achterna gegaan was. Ik heb toch ge zegd, dat er niemand te zien was; toen ik wegging. Waar zij ineens vandaan ge komen is, dat weet de hemel". ,,Zoo, zoo. Enfin, ze is hier en ze kan t ons nog moeilijk genoeg maken als ze haar mond niet houdt. We moeten er wat op bedenken, en niet op ons gemak maar gauw Geluiden van Mr. Gibbs, die er op wezen, dat hij het niet met zijn werk- gever eens was. ,,Ze kan niets beginnen, Mr. Hopper. Ze heeft geen enkel bewijs en als 't gaat om beweringen van u en van haar, ge- looven de menschen u. Zoolang u dat schilderij weghoudt tenminste ,,'t Kan zijn, dat je gelijk hebt. Maar toch krijgen we een onmogelijken toestand als we haar der gang laten gaan. Bewijzen kan ze niets, dat is waar, maar ze kan de aandacht van de menschen op ons vestigen, en als ze dat doet komen we zonder uitleg geven en 'n sleep verklarin- gen afleggen hier niet weg en ik ben niet in de stemming om uitleg te geven. Nee, ik zie maar een manier, waarop de zaak tot een behoorlijk einde gebracht kan worden (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1