ALGEMEEN HIEUWS- FN APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREH. EEN DAG BIDDER Eerste Blad. No. 8771 WOENSDAG 9 DECEMBER 1931 71 e Jaargang. BISKEN1AK1). SUIT1HLARD 7IUILLKT0I, DE ZWARTE LIEVE VROUW HET ALBERTKANAAL OPGEGEVEN? K. R. G. BROWNE. 29) VERVOER VAN TAR WE NAAR DE PAKHUIZEN. PRO VINCI ALE STATEN VAN ZEELAND. kECHTSZAKEN. •wsw ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post /1.80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,25, overige lan den /2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firnm P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 15. ADVERTENTI6N: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. Grootere letters en cliches wor den naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien by regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de nltgave. OIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. DIENSXPLICHT. Uitspraak inzake vrijstelling. De Burgemeester van TER NEUZEN, brengt ter algemeene kennis, dat een uit spraak op aanvrage om vrijstelling van den Dienstplicht, ter secretarie dezer gemeente, voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Tegen deze uitspraak kan binnen tlen dagen na den dag van deze bekendmaklng in beroep worden gekomen. A. door den ingescbrevene wien de uitspraak geldt of door diens wettigen vertegen- woordiger; B. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingescbreven per- sonen of door hunne wettlge vertegen- woordigers. Het verzoekschrift moet met redenen om- kleed zjjn. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden gericht aan de Koningin, dpcb worden ingediend by den Burgemeester, tPr Secretarie dezer gemeente, De Burgemeester zorgt voor de doorzen- ding. Voor zooveel betreft uitspraken door Gedeputeerde Staten gedaan, kan bovendien de Commissaris der Koningin, binnen den- zelfden termijn bij de Koningin in beroep komen. Ter Neuzen, den 8 Dec. 1931. De Burgemeester vOornoemd, L. J. GEELHOEDT L°. B. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Besloten wordt de begrooting van binnen- landsche zaken en landbouw na gisteravond verder te bebandelen in dagvergadering na de begrooting van arbeid. Voortgezet wordt de bebandeling van de be grooting van arbeid, handel en nijverheid, afd. bandel en nijverbeid. Dr. Vos (lib.) komt op tegen de bewering, dat de middenstand opzetteiijk de prijsdaling belemmert. Spreker zet uiteen, dat de klein- bandelsprijzen zich zoo ver aanpassen, als de omstandigheden toelaten, en wijst daarbij op de hooge lasten, die op den middenstand druk- ken. Spreker verzoekt den Minister na te gaan wat biji voor den middenstand kan doen. De heer Weitkamp (c.-b.) betoogt, dat con- •ument en producent nader tot elkaar dienen te komen. Het aantal tusscbenpersonen is de laatste jaren uitgebreid. Bij bet overleg met den middenstand dient de regeering ook de eodperaties te betrekken. De beer De Boer (s.-d.) bepleit verbetering van den toestand der binnenschipperij en wenscht instelling van beurzen, wettelijke regeling van de positie voor scbeepsbevracb- ters en instelling van een tariefcommissie. Mej. Katz (c.-b.) sluit zicb aan bij den vorigen spreker. Zij boopt, dat spoedig een einde kan komen aan den ongelukkigen toe stand van de binnenscbipperjj. De heer Duy- maer van Twist (a.-r.) spreekt over bet' zelfde onderwerp, vreest dat het onderzoek der commissie te lang zal duren en dringt op onverwijlde voorziening aan. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt, dat bet onlangs door hem van gezag- hebbende zijde vernomen bericht, als zou aan het opgeven der voortzetting van de werken aan het Albertkanaal, tusscben Briegden, Eigenbilsen en Hasselt, worden gedacht, in officieele kringen niet wordt tegengesproken. Om budgetaire zoowel als om militaire rede nen zou men van boogerhand geneigd zijn met de verlenging van bet huidige kanaalpand Luik-Briegden (dat in 1935 gebeel klaar zal zgn) tot Neerbaren, genoegen te nemen en verder de Zuid-Willemsvaart en het bestaan- de Schelde-Maaskanaal dat over Lommel, Mol en Herenthals loopt, voor schepen van 1350 ton bevaarbaar te maken. Deze ver- beterde verbinding tusscben Luik en Antwer- pen zou weliswaar 157 K.M. lang zijn, d.i. 30 K.M. langer dan bet ontworpen directe kanaal over Eigenbilsen en Hasselt, maar voor de Belgische scbatkist ook veel goedkooper uit- vallen, In den gehouden ministerraad is reeds be sloten een deel der uitgaven, voor de groote werken voorzien; op de volgende begrooting over te schrijven en de „Commissie der groote werken van openbaar nut" te verzoeken haar programma te herzien, wat vermoedelijk in den hierboven bedoelden zin zal gebeuren. PRINS NICOLAAS TOT 2 MAANDEN V ESTINGSTRAF VEROORDEELD. Het hooge militaire gerechtshof te Boeka- rest heeft den breeder van koning Carol, prins Nicolaas, veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf wegens bet zonder toestem- ming van zijn militaire superieuren door hem gesloten huwelijk. Het hof van appel bad reeds zijn huwelijk, met de gescheiden echtgenoote van een amb- tenaar in diplomatieken dienst, ongeldig ver- klaard. De prins besloot ecbter, liever afstand te doen van al zijn officieele titels, dan de door hem uitverkoren vrouw op te geven. Koning Carol bad geweigerd, toestemming te geven voor dit huwelijk, zeggende, dat, wanneer hij toesteming gaf, de wereld bieruit zou concludeeren, dat hij hiermede den weg baande voor een morganatiscb huwelijk van hemzelve. door Vervolg.) Mr. Hopper lachte op de eigenaardige feinnikende manier, hem eigen. ,,En die gelooven natuurlijk dadelijk, wat je hun vertelt. Waar zijn je be wijzen?" „In uw hand?" „Wat? Dit?" Mr. Hopper haalde met een verontwaardigd gezicht de bruin- papieren rol te voorschijn, bekeek haar en het haar weer verdwijnen. ,,Wie zegt, dat dit een schilderij is! t Is mijn persoonlijk eigendom en mijn persoonlijk eigendom geef ik niet uit handen. Gaat u maar naar de politie met dat verhaal. Vertel ze, wie ik benvertel ze, dat J. Harrison Hopper de millionair de man die aoo rijk is, dat hij niet eens weet, hoeveel hij heeft, hier aan 't schilderijenstelen is. Vertel ze dat en let eens op wat ze doen. Wei, juffie, ze lachen je, uit! Denk je werkelijk, dat ze een Amerikaansch bur ger zullen durven molesteeren, omdat jij ze een verhaal over schilderijenstelen op- discht? Dat zal je leelijk tegenvallen..." Jane gaf geen antwoord, om de een- voudige reden, dat er tegen dit „in't kort- samenvatten van de situatie" weinig of niets in te brengen was. Bij den huidi- gen stand van zaken zou zeker niemand, TER NEUZEN, 9 DECEMBER 1931. GKEREF. GEMEENTE. Op het tweetal te Aagtekerke zijn geplaatst ds. J. D. Bartb te Borsele en ds. B. van Neerbos te Ter Neuzen. TUSSCHEN STEIGER EN BOOT. Toen de beer J. Bonte Vrijdagavond over Hoedekenskerke met zijn vrachtauto naar Ter Neuzen wilde terugkeeren gleed, toen hij van bet steiger op de boot wilde rijiden een der loopplanken uit, toen de voorwielen reeds boven de boot waren, zoodat bet eene achter- wiel vrij in de ruimte bleef hangen. Door de bewegingen die de boot maakte tengevolge van de bevige deining door den sterken wind, slipte tenslotte ook het andere achterwie! van de loopplank en hing het achterdeel van de auto geheel vrij. De pogingen om de auto op de boot te krijgen hebben heel wat tijd ge- vorderd. Dit werd eerst bereikt nadat het water gevallen was. De auto was ondertus- schen met touwen vastgezet en daardoor is voorkomen dat zij geheel van de boot kon glijden; het voertuig heeft weinig schade geleden, doch de boot had door een en ander een paar uur vertraging. Uit bet voorgevallene blijkt, dat de aldaar in aanbouw zijnde nieuwe aanlegplaats, welke bouw echter niet vlot verloopt, geen over- bodige weelde is. EEN LIJK IN BESEAG GENOMEN. Dinsdagnacht werd assistentie ingeroepen door het Noorsche stoomsehip „Gunny", op weg van Antwerpen naar New-York, welk scbip op de reede te Vlissingen lag Te circa 4 uur hebben een inspecteur van politie en een dokter zicb aan boord begeven en bleek bet dat de 46-jarige Noorsche stuurman met een scbotwond in het hoofd dood in zgn but lag. Bij een ingesteld onderzoek wees alles er op dat hier vermoedelijk zelfmoord heeft plaats gevonden. Het lijk werd door de politie in beslag genomen en overgebracht naar het lijkenhuisje van het St. Joseph-ziekenhuis. Het onderzoek wordt door de politie voort gezet. De stuurman woont te Newport (Enge- land). Heden werd aan de erkende handelaren der G.T.O.Z. van den Kring O. Z.-Vlaanderen de mededeeling gedaan, dat vanaf dato 9 Decem ber er streng zal worden opgelet, dat bij het vervoer van tarwe naar de pakhuizen van de erkende handelaren en organisatiCS een ver- voerbewijs in het bezit van den vervoerder dient te zijn, waardoor de te vervoeren tarwe wordt gedekt, en zonder vervoerbewijs ver- voerde tarwe door de handelaars en organi- saties moet worden geweigerd. AXEL. Door den heer C. Hamelink, S.D.A.P.- raadslid alhier, is het volgende voorstel aan den Raad der gemeente Axel gezonden, ter behandeling in zijn eerstvolgende vergadering: ,,De Raad besluit: Adhaesie te betuigen met het door de Veree- niging van Nederlandsche Gemeenten aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal gezonden adres, houdende verzoek om het wetsontwerp der Regeering, dat beoogt het aantasten der gemeentelijke autonomie (zelfbeschikkings- recht), niet aan te nemen". ZAAMSLAG. Bij de arbeidsbeurs staan alhier ingescbre ven ongeveer 150 werkelooze arbeiders, ter- wijl dat getal nog oploopt in stijgende ljjn. Volksonderwjjs. Op Vrijdag 4 Dec. j.l. werd door Volkson- derwijs, afd. Zaamslag, op de bovenzaal in het die een verantwoordelijke positie be- kleedde, haar woord hooger schatten dan dat van een Amerikaanschen millionair, ook al was hij dan nog zoo excentriek. „En dan nog iets", ging Mr. Hopper voort. „Je zegt, dat je dezen man gister avond op The Old Hall een schilderij uit zijn lijst heb zien snijden. Maar je hebt geen alarm geslagen, heJe hebt niemand gewaarschuwd? Dien verwaan- den gek, Sir Walter, toch ook niet, he?" ,,Neen. Daar was geen tijd voor". Zeker. Zeker. Je bent natuurlijk dade lijk den dief achterna gegaan, he? Natuur lijk. Maar luister nu eens hier, juffie", ging Mr. Hopper minzaam voort, dat verhaaltje klinkt heel aardig maar bepaald geloofwaardig klinkt het niet. Als ik niet zoo'n goed medelijdend hart had, zou ik nu heel boos worden... om zoo maar hier binnen te komen en mij van iets dergelijks te beschuldigen! Maar jonge meisjes hebben nogal veel verbeeldingskracht en dus zullen we't maar door de vingers zien. Iedereen heeft wel oogenblikken dat hij niet heelemaal normaal is. Je bedoelt 't ongetwijfeld goed, maar je hebt je ver- gist, nogal ernstig vergist. Als ik jou was, zou ik maar naar huis gaan, eens 'n poosje rust nemen en dat idee fixe zien kwijt te raken", Jane toonde zich echter niet bereid om op dat vaderlijk-welmeenende voorstel in te gaan. „Ik heb me niet vergist", gaf ze kalmp- jes ten antwoord, „en ik ga naar huis als ik dat schilderij hebniet eerder". Weer heerschte er eenige oogenblikken stilte. Mr. Hopper trok aan de rafelige punt van zijn baardje en keek haar naden- kend aan. Opeens knikte hij een paar maal achtereen keerde zich om en begon NOG LAGER DAN LAAG! De bekende kleedermagazijnen ZuiveJbrug, 7, GENT (slechts een, ingang: juist aan de brug) geven 10 terug op al de Winterartikels, om het seizoen te eindigen. Vraagt dus 10 fr. per 100 fr. terug na uwen aankoop. (Ingez. Med.) haastig zijn schoenen aan te trekken. Toen dat klaar was, pakte hij zijn jas op en zeide: „Ik moet je even spreken, Gibbs buiten is 't beste". Hij schoot op de deur af. Gibbs volgde hem. Een oogenlik bleef Jane, overbluft door die plotselinge manoeuvre, onbeweeglijk staan; dan sprong ze hen achterna. Maar ze kwam te laat. Met 'n meter voorsprong verdween Mr. Gibbs door de kier en trok de deur achter zich dicht. En toen Jane twee vijfde seconde later bij de deur kwam, werd van den anderen kant de sleutel in het slot om- gedraaid. HOOFDSTUK VII. Een zout-water-true. Door personen die geen ondervinding van verdrinken hebben, wordt gewoonlijk verondersteld, dat menschen, die op 't punt staan kopje onder te gaan, dat niet bepaald geschikte moment uitkiezen, om de belangrijkste gebeurtenissen uit hun verleden aan hun geestesoog te laten voorbijtrekken. Als die veronderstelling op feiten berust, zou er tijdens de eerste ronde tusschen Jane en Mr. Hopper een overeenkomst te ontdekken geweest zijn tusschen een verdrinkenden man en Mr. Peter Q. Cardinal, want 't was een feit, dat hij in zijn schuilplaats achter de gang- kast stond te mediteeren over de belang rijkste gebeurtenissen van zijn verleden, dat wil zeggen, van de laatste vier-en- twintig uur. Peter liep wel is waar geen gevaar te verdrinken, maar de kans op ontdekt te worden en een zeer mal figuur slaan was groot en terwijl hij stond te caf£ van den heer R. van de Veke alhier, een propaganda-avond gehouden, waarbij een tweetal kindertooneelspelen werden opgevoerd n.l. de operette „Asschepoester" en het kin- dertooneelspel „Sint-Nicolaas". Gedurende de uitvoering mocht in de zaal niet worden ge- tapt. Daar dergelijke avonden steeds in de openbare school werden gehouden, is verleden jaar hiervan voor het eerst van afgeweken, doordat het schoollokaal het aantal bezoekers niet meer kon bevatten. Was verleden jaar de zaal vol, thans was het meer dan vol, zoodat zelfs in de gangen banken moesten worden geplaatst om het aantal bezoekers een zitplaats te kunnen ver- strekken. Indien het zoo voort blijft gaan dan zal 't bestuur van Volksonderwijs zich genood- zaakt zien, twee avonden daarvoor beschik- baar te stellen, of naar een grootere zaal uit te zien. Te ongeveer 6y2 uur opent de Voorzitter de heer de Moor, met een toepasselijk woord deze bijeenkomst daarbij te kennen gevende dat de opkomst schitterend is, hetgeen door het be stuur op hoogen prijs werd gesteld. Hierna werd onder de bekwame leiding van mevrouw de Moor en mejuffrouw Nijssen, begonnen met de kinderen van de 4e klas die elk een gedicht hadden geleerd. Aan de uitvoering daarvan kon men wel bemerken dat aan een en ander veel moeite en* tijd was besteed, doch deze moeite zal voor de leiders wel een belooning zijn geweest, door het hartelrjk applaus dat ieder kind mocht oogsten. Het tweede punt van het programma was, het Kindertooneelspel ,,Sint Nicolaas" dat door de nog schoolgaande kinderen werd op gevoerd. Op onverbeterlijke wijze werd dit tooneel- spel ten gehoore gebracht en het moet voor beide genoemde dames een genot zijn ge weest dat alles zoo naar wensch is geslaagd. Zooals dat hier werd opgevoerd valt er voor vele groote menschen uit te leeren hoe met kinderen veel te bereiken is als de leiding in goede handen is. Treffend werd in dit tooneelspel weergege- ven door Sint Nicolaas die een ondeugende en slecht leerende jongen onder handen nam, daarbij vertellende hoe zijn moeder tijdens zijn ziek zijn dag en nacht aan zijn bedje had ver- toefd, zoodat zij ten slotte zelf ziek was ge- worden. Ook „vader en moeder" werden door nog twee schoolgaande kinderen op schitterende wijze vertolkt. Het was dan ook een welver- diend applaus dat deze kinderen bij het be- eindigen ten deel viel. Na de pauze werd de operette „Asschepoes- ter" voorgedragen door de oud-leerlingen van voomoemde school, onder leiding van mevr. De Moor. Op duidelijke wijze werd hier gedemonstreerd hoe een stiefmoeder haar eigen kinderen be- voordeelde tegenover haar stiefkind. Haar eigen kinderen werden groot gebracht in weelde en niets doen, terwijl haar stiefkind schamel gekleed tot allerhande werkzaam- heden werd gedwongen. Ook hiervoor hadden de spelers een harte- lijk applaus in ontvangst te nemen. Tot slot werd door al de kinderen een danklied ge- zongen aan de leiders van dezen avond. Het muzikale gedeelte werd evenals andere jaren verricht door mej. Kaijser, die daardoor een belangrijk gedeelte van het welslagen deed verzekeren. Gedurende de pauze werd aan mevr. de Moor, mej. Nijssen en aan mej. Kaijser een cadeautje ter hand gesteld, dat onder dankzegging werd aanvaard. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats aan de genoemde dames, die dezen avond weer heb ben gemaakt tot een onvergetelijken. Ook al de anderen die dezen avond hebben doen sla- gen een woord van dank. De vele voorstan- ders van het openbaar onderwijs roep ik toe, sluit U bij ons aan, en helpt met ons de een- heid bevorderen tot welzijn van het kind en het belang van het onderwijs. wachten, terwijl hij met uitgestrekten hals luisterde of hij geen kreet van Jane hoor- de, overdacht hij de gebeurtenissen, die hem in dien merkwaardigen toestand ge bracht hadden. Het was wel een bewijs voor den in- vloed, dien Jane Craig op hem had, dat hij nu eerst met dat overdenken begon, dat t nu eerst tot hem begon door te dringen, dat ze, eerlijk gezegd, zeer zon- derling en onconventioneel gehandeld hadden. Zoo aanstekelijk werkte haar energie en levenslust, dat het, zoolang ze bij hem was, iets heel gewoons geleken had, dat ze zonder behoorlijk afscheid te nemen van hun gastvrouw of zonder ook maar een enkel woord van uitleg, den dief impulsief achterna nu een vredig landelijk gegaan hotelletj waren en letje binnen gedrongen waren met het doel, iets te doen, dat verdacht veel op doodgewonen huis-tuin-of-keuken diefstal geleek. Wel iswaar had hij oogenblikken van twijfel f ekend, maar in tegenwoordigheid van ane waren die niet veel meer dan onrust- sensaties geweest. Nu echter, nu zij weg was, voelde hij zich lang niet op zijn ge- mak. Om te beginnen, was het duidelijk, dat ze druk bezig waren om de politie te onderkruipen, of te trachten te onder- kruipen. De motieven, die Jane's weige- ring om de politie figuurlijk in den arm te nemen, ten grondslag lagen, had den op 't oogenblik dat ze medegedeeld werden, zeer aannemelijk geklonken, maar nu kwam Peter tot de conclusie, dat haar houding niet zoozeer het gevolg geweest was van raadgevingen, haar door haar gezond verstand toegefluisterd, dan wel van een zekeren onwil, om van den arm der wet gebruik te maken. Als er bij- Voeren rechtsgedjing- Ged. Staten stellen nog aan de Provinciale Staten voor het reehtsgeding te voeren, zoo noodig ook in hooger beroep en in cassatie, welk reehtsgeding is ingesteld door de N.V. Amsterdamsche Maatschappij van Ongeval- lenverzekering te Amsterdam bij exploit aan den Commissaris der Koningin als hoofd van het Provinciaal bestuur van 26 November j.l. Het betreft hier het ongeval op 27 Novem ber 1930 te Breskens, toen de automobilist B. Roozendaal uit Haarlem met zijn auto over de aanlegponton van de motorveerboot het water in reed. Volgens de dagvaarding wor den de Staat en de provincie aangesproken voor de verzekeringssom, uitbetaald door ge noemde maatschappij aan Roozendaal ten be- drage van f 1011,60, alsmede voor de kosten der expertise ad f 88,75, totaal dus f 1100,35. De zaak zal het eerst worden behandeld op Woensdag 16 December in de openbare terechtzitting der rechtbank te Middelburg. Schriftelijke vraag. De heer Mr. J. Adriaanse, lid der Prov. Staten stelde aan Ged. Staten de volgende twee vragen: I. of het juist is, dat zjj aan den heer J. B. Dekker, opzichter bij den Provincialen Waterstaat te Tholen, vergunning hebben ge weigerd om het ambt van wethouder van Tholen, waartoe hij biji raadsbesluit was be- noemd, aan te nemen, en zoo ja, II. of Ged. Staten de motieven dezer wei- gering aan de Provinciale Staten willen mede- deelen benevens de betreffende adviezen van den Hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat. Ged. Staten antwoorden hierop: Ad. I. De eerste vraag wordt bevestigend beantwoord. Ad. H. De ontheffing is geweigerd, omdat door de inwilliging van het verzoek de belan- gen van den dienst, waaraan de heer J. B. Dekker verbonden is, zouden worden ge- schaad. Het advies van den Hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat strekte tot inwilli ging van het verzoek. Politierechter te Middelburg. Zitting van 8 December 1931. De volgende zaken werden behandeld: A. J. B., oud 31 j., motorreparateur te Hulst, werd ten laste gelegd, dat hij' op 16 November 1931 te Hulst, toen hij aldaar in de woning van N. A. Wennekens bevond, niet aan de vordering van de vrouw van Wennekens om de woning aanstonds te verlaten heeft voldaan. Eisch 15 boete of 5 dagen hechtenis Uit spraak idem. W. *J. V., oud 38 j., schipper te Ter Neuzen, werd verdacht dat hij op 10 November 1931 te Ter Neuzen Jozef Elzer heeft geslagen en ge- stompt. Eisch f 15 boete of 5 dagen hechtenis. Uit spraak idem. L. V., huisvrouw van Ch. V., oud 23 j., zon der beroep te Groede, werd verdacht dat zij op 27 Oct. j.l. te Groede Johanna Willemsen heeft geslagen. Eisch vrijspraak. Uitspraak idem. J. v. V., oud 31 j., arbeider te Boschkapelle, werd ten laste gelegd, dat hij op 15 Novem ber j.l. te Boschkapelle Fh. P. Verbist heeft geslagen. Eisch 15 boete of 5 dagen hechtenis. Uit spraak idem. voorbeeld beneden aan de deur 'n politie- agent gezeten had, zou ze zeker het een of andere excuus gevonden en naar voren gebracht hebben, om hem niet te roepen. En dat was op zijn zachtst uitgedrukt zonderling, want wie kon het tweetal competenter hun rechtmatige straf toe- meten dan de politie? Misschien dat het Jane, zonder hulp van den langen arm der wet lukte, het schilderij terug te krijgen; maar dan kwam Hopper Co. hun teleurstelling niet meegerekend er zon der kleerscheuren af en dat leek Peter niet billijk en niet wenschelijk. En in de tweede plaats begreep hij niet, waarom Jane zich zooveel moeite ge- troostte voor iemand, dien ze eigenlijk niet eens sympathiek vond. Volgens haar had het feit, dat ze op het moment van den diefstal de gasten van Sir Walter waren, hun de verplichting opgelegd, om den boosdoener te achtervolgen en gevan- kelijk terug te brengen, maar volgens Peter was dat de beleefdheid wel wat te ver gedreven. Wel was het waar, dat ze niet veel anders hadden kunnen doen. dan ermee doorgaan toen ze eenmaal met het avontuur begonnen waren. Maar was het noodig, om hun reputatie van gees- telijke normaliteit, hun vrijheid zelfs te riskeeren, en dat terwille van iemand, die geen aanspraak op een greintje van hun genegenheid kon maken? Te oordeelen naar de hardnekkigheid, waarmee Jane het spoor van de boosdoeners volgde, zou iemand, die niet op de hoogte van de situatie was, gedacht hebben dat Sir Walter een dierbare bloedverwant en niet een toevallige kennis van een paar uur was. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1