r i Abdijsiroop 1 die Bronchitis! Een kostbaar bezit W: Bcslrijdt toch 8 F 0 R T, BEKIGMTSl. AKKERs „Voor de Borst" VOETBAL. V,— Als elk jaar opnieuw een bronchitis U komt waarschuwen dat het koude ja«r- getij is ingetreden, waarom dan geen Abdijsiroop genomen Menschen met sedert jaren telkens terugkeerende bronchitis vonden daarbi) baat. Abdijsiroop is weten- schappelijk samengesteld, verwijdert de taaie met ziektekiemen bezoedelde slijm en helpt Uw ademhalingsorganen. Sedert menschen-heugenis geprezen bij pijnlijk en veelvuldig hoesten, Bronchitis, vastzitten- de kou, Kinkhoest, Influenza, Asthma, Atom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50, Fl. 2.75. FI.4.50 Gebruik buitenshuls Abdijsiroop-Bonbons (60 cL). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) (Ingez. Med.) SLUISKIL. Vrrjdagavond heeft St. Nicolaas een bezoek gebracht in de openbare school te Sluiskil, waar het gymnastieklokaal op de komst van den kindervriend was ingericht. De zaal was stampvol en met recht mag gezegd worden, dat het feestje alleszins geslaagd is. Het was een genot te zien, hoe de kleintjes voor St. Nicolaas en zwarte Plet verschenen om daar, ofschoon eenigszins bedeesd, toch uit voile borst een liedje te zingen. Natuurlijk moesten er eenige terechtwijzingen volgen, maar even- min bleven de cadeautjes uit. Bifzonder in den smaak vielen drie kinder- tooneelstukjes, die op het laatst door de kin- deren der twee hoogste klassen werden op- gevoerd, n.l. „Grootmoeder slaapt", „Bet ge- broken aschbakje" en voonal niet te vergeten „De pannekoek". Een woord van dank komt hier zeker toe nnn alien die aan kinderen en ouders zoo'n genotvollen avond verschaft hebben. WESXDOBPE. Op 30 November stonden bij den correspon dent der arbeidsbemiddeling alhier 35 perso- nen als werkloos ingeschreven. Op 1 Novem ber bedroeg het aantal werkloozen 3. KON. NEDERL. VOETB ALBOND. AFDEELING IV. Wedstrijduitslagen van Zondag. le klasse: BleijerheideBW Willem IIEindhoven MW-De Valk NACLONGA PSV—NOAD 2e klasse A: HeroAlliance RBCVelocitas MEvnBreda TemeuzenTSC MiddelburgDe Baronie 3e klasse A: Eeelandia nHansweert Vlissingen nSassche Boys De ZeeuwenMiddelburg II 3e klasse B: vorm te zijn en hij stak dit zelf niet onder stoelen of banken. Gelukkig dat hij na de rust weer de oude was en van zijn voet menige fraaie voorzet het vijandelijk doel in gevaar bracht. In de eerste helft speelde de links- achterspeler C. Riemens veel te langzaam, en trapte voor.tdurend den bal uit, waardoor TSC gelegsnheid kreeg zich op te stellen. In tegenstelling hiermede was wel het spel van Van de Wege, die telkens vlug en kordaat in- greep en door goed te plaatsen de halfspelers in de gelegenheid stelde den bal verder af te werken. Jammer, dat het eenige punt van TSC juist van zijn voet kwam, toen hij trachtte den bal te stoppen, doch deze slechts gedeelte- lijk kon raken, waardoor de bal van richting veranderde en Dooms, die zich reeds had opge- steld, onmogelijk den bal nog kon bereiken. Het is een echte spannende strijd geworden, waarin ieder zich volkomen gaf. Temeuzen heeft wel terdege revanche genomen op den nederlaag te Oosterhout, en blijkt het terdege dat Terneuzen op eigen veld voor geen enkele olub in deze afdeeling behoeft te zwichten. De talrijke bezoekers hebben genoten en Terneu zen mag met voldoening op deze volkomen verdiende overwinning terug zien. Hierdoor vestigt zij zich stevig hij de leidende vereeni- gingen en blijft de spanning voor het bezetten van de eereplaats er in. De competitie is reeds over de helft en het is nog onmogelijk te berekenen wie de uit- verkorene zal zijn. De eerstvolgende ontmoeting alhier zal zyn tegen Middelburg en deze wedstrijd zal wel in het teeken staan van geweldige spanning en actie, en van een top-recette. Het spelverloop. 4—2 2—3 41 4—4 1—1 3—2 2—0 3—1 4—1 7—0 3—4 7—1 3—1 Goes—MEVO H 2—0 Nieuw-Borgvliet- -SINOTO 6—0 DOSKO HZeelandia I 1—4 le Klasse R fD R v' R n i doelp. T3 CO n rt e "p i ■s: w r- PSV 9 6 1 2 30-16 13 MW 9 6 3 29-23 12 Eindhoven 10 6 4 23-23 12 NAC 8 5 1 2 22 20 11 NOAD 10 4 3 3 26-18 11 LONGA 9 3 2 4 23-19 8 Willem II 10 4 6 26-21 8 Bleyerheide 9 3 1 5 15-22 7 BW 10 3 1 6 24-28 7 De Valk 10 2 1 7 18-45 5 2e Klasse A Hero 10 7 1 2 30-14 15 1 Middelburg 9 6 2 1 40-13 14 Temeuzen 11 6 2 3 32-26 14 R. B. C. 10 6 1 3 34-21 13 Dosko 10 5 2 3 33-24 12 T. S. C. 11 5 1 5 28-26 11 Breda •11 5 1 5 19-25 11 Alliance 12 4 2 6 21-27 10 Mevo 12 5 7 24-39 10 Velocitas 10 2 1 7 15-31 5 De Baronie 10 1 9 13-44 1 3e Klasse A Axel 9 6 2 1 31-12 14 Hulst 8 6 1 1 31-11 13 "Vlissingen n 8 5 3 29-13 10 Hansweert 10 3 2 5 20-38 8 Sassche Boys 6 3 1 2 15-16 7 Middelburg n 9 2 3 4 20-32 7 De Zeeuwen 10 2 1 7 23-37 5 Zeelandia II 8 2 6 20-30 4 3e Klasse B Vlissingen I 11 10 1 69-12 21 Zeelandia I 11 8 1 2 48-19 17 Goes 10 7 2 1 35-15 16 N.-Borgvliet 10 5 5 25-34 10 DOSKO n 10 3 2 5 22-32 8 Bierikzee 9 3 1 5 15-27 7 MEVO n 9 2 2 5 18-28 6 SINOTO 10 1 1 8 10-54 3 Walcheren 8 8 7 29 TERNEUZEN—TSC. 4—1. Het is j.l. Zondag voor de voetbalvereeniging Temeuzen een dag geweest zooals wij hadden voorzien, een dag van spanning en enthou- siasme, die vooral na de rust telkens oplaaide, wanneer onze voorhoede in goede slagorde naar voren trok. Voor de rust wilde het niet vlotten, het goede schot ontbrak en vooral de rechtsbuiten Riemens scheen geheel buiten Als scheidsrechter Knappers het verzame- len blaast, wint De Smidt den opgooi en na een korten aanval van T. S. C. krijgt Van Driel den bal, die hem naar voren plaatst, waar de rechtshalf van T. S. C. den bal op- vangt en hem doorgeeft naar zyn voorhoede, Riemens onderschept den aanval en trapt hard Daarna bemachtigt 't Gilde het leder, geeft den bal goed door naar Laurens, die voorzet maar de doelverdediger van T. S. C. vangt den bal op, Dobbeleir loopt toe en de bal glipt uit zyn handen, doch hij kan zich herstellen en zoo krygt onze spil Hamelink den bal, die plotseling een hard schot inzendt, dat de kee per van T. S. C. nog juist kan houden. Weer is het Hamelink die den bal ontvangt, hij plaatst hem door naar Laurens, en als deze met den bal opdringt wordt op het laatste oogenblik door de rechtsachterspeler van T. S. C. den bal vlak voor zijn voeten weg- getrapt. Het begint goed voor Temeuzen, want nog- maals onderbreekt onze spil een aanval van T. S. C., hij geeft den bal aan Laurens die hem goed voor het doel kopt, maar de doel verdediger voorkomt verder onheil en retour- neert het leder. Van Haucke is er als de kip- pen by en plaatst den bal naar M. Riemens, maar deze talmt te lang, een der achterspe- lers van T. S. C. loopt toe en Riemens schiet via den toeloopenden speler achter. De hoek- schop wordt goed genomen en door Laurens ingezet, waar de keeper hem slechts ten koste van een hoekschop kan houden. Ook de tweede corner levert niets op en nu zet de midden- speler van T. S. C. zijn voorhoede aan het werk. De linksbinnen brengt den bal mooi op en schiet als hy Dooms aan den tand wil voelen juist in het zijnet, hetgeen een angst- gilletje aan een der hezoeksters ontlokt. T. S. C. keert terug en weet de linksachter- speler van Temeuzen den aanval te onder- breken, maar wederom trapt hy hard uit. De rechtshalf van T. S. C. gooit goed in en de bal belandt hij den linkervleugel van T. S. C., waar Van Haucke den bal wel wat te zacht naar Van de Wege trapt, doch deze loopt snel toe en met een flink schot komt de bal bij M. Riemens, maar deze schiet te ver naar voren, wel loopt Dobbeleir hard toe, doch de keeper verhindert hem bij den bal te komen en de bal rolt achter. Thans is onze linkervleugel in actie en als De Smidt voor zet, trapt de rechtsback van T. S. C. achter, de comer goed genomen, wordt evenwel naast getrapt. T. S. C. neemt nu den aanval over en een gevaarlijk oogenblik ontstaat voor het doel van Dooms, maar hij weet nog juist den bal weg te slaan ten koste van een hoekschop. Van de Wege wil den bal wegkoppen hij mist en de rechtsbinnen van T. S. C. schiet op het doel. Riemens loopt toe, stopt den bal, doch is te langzaam in het wegwerken en een hoekschop is nogmaals het gevolg. Deze cor ner wordt achter gekopt. Dooms trapt uit, Hiamelink vangt op, geeft hem door naar Dob beleir, deze zet voor waar Van Driel toeloopt doch naast schiet. Na den uittrap stopt t Glide den bal plaatst hem naar Laurens, die overzet naar M. Riemens, maar deze is buiten vorm en hoewel hij vrij staat, schiet hij ver naast, even later herhaalt hij dit, het wil niet bij hem lukken. Als T. S. C. opdringt is het onze linksach- terspeler die doordat hij niet direct wegwerkt, zich genoodzaakt ziet corner te trappen. Hamelink vangt echter den bal op, plaatst hem door naar den rechtsbuiten, deze maakt den bal mooi vry, rent naar voren maar hij loopt te snel, kan daardoor geen richting geven aan den bal en zyn schot gaat naast. T. S. C. komt gevaarlijk opzetten en Dooms moet zeer ver uitloopen waar hy nog net van voor de voeten van den middenvoor van T.S.C kan wegtrappen, maar de linksbinnen van de gasten snelt toe, hoewel hy op dit oogenblik buiten spel staat, het schot gaat naast, Hamelink, onze spil, in het bezit van den bal, plaatst hem naar Van Driel die direct naar M. Riemens kopt, samenspelend gaan beiden naar voren waar de linksback van T. S. C. comer trapt. Ook deze hoekschop blyft zonder resultaat en de linkshalf van T. S. C. geeft door naar den linksbinnen, die in buitenspel-positie staan- de, in het doel trapt. De scheidsrechter heeft de overtreding gezien en had reeds gefloten vddr den bal in het net verdween. Het valt op dat in dezen wedstrijd Dooms thans ver en hoog uittrapt, waardoor de voor hoede gelegenheid krijgt den bal op te van- gen. De rechtsbuiten Riemens loopt naar binnen geeft den bal door naar Laurens, die ineens een van zijn bekende schoten lost, maar de doelverdediger redt al vallende. Als we- gens gevaarlijk spel aan Temeuzen een vrye trap wordt toegekend, plaatst Hamelink, zeer goed gezien, naar Dobbeleir maar deze kopt juist naast. De bal wordt opgevangen door Van Driel, die hem vrij maakt maar zyn schot is te zacht en de keeper kan hem gemakkelijk houden. Een duidelijke overtreding van .hands" in het strafschopgebied van T. S. C. ontgaat den scheidsrechter, maar Laurens ontfutselt nog den back den bal, doch doordat hy langs twee verdediger# moet schieten gaat zijn schot juist langs de paal. Van Haucke, die met zijn beide middenspelers, een goede partij speelt, plaatst hard naar Riemens, maar deze mist den bal. Een oogenblik denken wij dat Temeuzen de leiding zal nemen als Van Driel goed naar Dobbeleir kopt, doch hy kan de bal maar even raken waardoor de doelverdediger hem kan stoppen. De middenvoor van T. S. C, geeft den bal dan naar zijn rechstbinnen- speler, die den bal vrij maakt, ook dit schot gaat naast. Direct daarop krijgt T. S. C. een comer te nemen, die, mooi genomen, Dooms slechts kan houden ten koste van een hoek schop, thans van de rechterzijde. Van de Wege zuivert met een hard schot zijn terrein waar De Smidt naar voren rent, goed vddr plaatst, doch de rechtsback van T. S. C. retourneert het leder. Als T. S. C. een pracht- kans krijgt verknoeit een hunner spelers deze door hard over te schieten. Van Haucke krijgt den bal van Hamelink, hij geeft door naar Dobbeleir maar deze staat in buitenspelpositie. T. S. C. is weer in den aanval en als de linksbuiten van de gasten voorzet, wil Van de Wege den bal stoppen, hij raakt den bal slechts even waardoor deze van richting verandert en buiten bereik van Dooms verdwijnt de bal in zijn doel. T. S. C. heeft de leiding 01. Even later is er nog een kans voor Ter neuzen maar Van Driel en M. Riemens twij- felen beiden wie zal schieten en als Riemens toesnelt, schiet hij in handen van den doel verdediger. Dadelijk daarop is de rust aangebroken. Temeuzen heeft in deze periode geen geluk gehad, want zij was meer in den aanval, ter- wijl T. S. C. op een voor haar gelukkige wijze aan een doelpunt is gekomen. Na het hervatten van het spel krijgt 't Gil de den bal, geeft hem door naar De Smidt, die naar voren rent, een schot lost, de bal vliegt tegen de zijpaal en verdwijnt via deze in het doel 11. Er is thans nog geen minuut verloopen. De spanning komt er in, het publiek begint de spelers flink aan te moedigen. Mooi samen spelend gaan Laurens met Dobbeleir en Van Driel naar voren, doch de doelverdediger houdt het schot van Dobbeleir. T. S. C. komt flink opzetten, maar Van Haucke houdt den toeloopende linksbinnen af en Van de Wege trapt ver weg. Dadelijk daarop is er weer een aanval van T. S. C., Dooms moet den bal weg slaan en het vol- gend schot gaat naast, de rechtsbinnen van T. S. C. vangt den bal op, maakt hem vrij, doch ook zijn schot gaat achter. Als Terneuzen wegens gevaarlijk spel een vrije trap krijgt te nemen, wordt de bal goed voor het doel geplaatst, maar Dobbeleir schiet over. Goed samenspel van Dobbeleir en De Smidt levert geen resultaat op. T. S. C. zit er geweldig op en Van de Wege kan slechts comer trappen, als hy door twee spelers ge- hinderd wordt. De bal wordt achter getrapt, maar even later maakt Van de Wege buiten het straf schopgebied hands", de bal wordt echter hard naast geschoten. 't Gilde en Hamelink verhinderen thans eenige aanvallen van T. S. C. en Hamelink plaatst den bal naar Van Driel, deze geeft door naar M. Riemens, die thans er volkomen in is, hij rent naar voren, zet prachtig voor en Dobbeleir deponeert den bal in het net 21. Dadelijk keert Temeuzen terug en als De Smidt goed voorzet denken wij Laurens te zien doelpunten maar hij schiet hard in de handen van den doelverdediger, die slechts kan redden ten koste van een hoekschop, dat wederom zonder resultaat blijft. Bij een uitval van T. S. C. krygt in buiten- spel positie den linksbinnen den bal, de scheidsrechter fluit maar de bal was reeds achter geplaatst. Door 't Gilde opgevangen, krijgt De Smidt den bal maar de voorzet is iets te hard, waar door de bal achter gaat. Temeuzen is thans de sterkste en dadelijk zit onze halflinie op den bal, waarna Riemens weer schitterend voorzet, de keeper loopt uit, stompt weg en Laurens schiet direct op het doel doch weder in zijn handen. Nogmaals wordt door Hamelink den bal aan Riemens gegeven, deze centert naar Van Driel, die dadelijk doorzet naar Dobbeleir en het is weder Dobbeleir die den voorsprong vergroot. 3-1. Als Riemens weder naar voren rent, strandt deze aanval op buitenspel. Ondertusschen hebben onze achterspelers een zwaren aanval van T. S. C. af te slaan. Laurens wil het dan eens alleen probeeren, maar ten slotte weet de linksback hem het leder afhandig te maken, en de rechtervleugel van T. S. C. maakt het onze achterhoede las- tig, het schot gaat evenwel naast. Bij een aanval van Temeuzen, rollen Dob beleir en de keeper samen in het doel, de scheidsrechter kent T. S. C. een vrye trap toe, en nu moet Dooms tweemaal achter elkaar optreden wat hij op correcte wijze doet. Als Van de Wege het gevaar heeft afgewend, maakt Laurens den bal vry wil hem door- geven naar De Smidt, maar zij begrijpen el kaar niet en de rechtshalf van T. S. C. plaatst den bal naar voren waar de rechtsbuiten een hard schot op het doel van Temeuzen lost. Dooms is op zijn post en 't Gilde geeft den bal aan Van Driel, die naar Dobbeleir centert. De doelverdediger van T. S. C. loopt uit maar mist en Dobbeleir heeft slechts kalm in te schieten 41. Terneuzen is thans overwegend sterker en eenige aanvallen achter elkaar worden door T. S. C. afgeslagen. Plotseling gaan de gas ten Terneuzen insluiten, er moet met alle macht verdedigd worden. Laurens en M. Rie mens zien wij ook al in de verdediging, ten slotte is het Van de Wege die hieraan een einde maakt en als Terneuzen ten aanval zal trekken, kondigt de scheidsrechter het einde aan van dezen spannenden en voor Temeuzen zoo belangrijken wedstrijd. doelpunt in het net en wist voor het einde nog een schitterende voorzet van links fraai te benutten. Doordat de Axelsche verdediging stug alle aanvallen afsloeg en de reservedoel- man vele malen reddend optrad, bleef het Axelsche doel ongerept en behaalden de oranje-zwarte reserves hun eerste overwin ning. Waar de tweede elftal-middenvoor weer een paar juweeltjes van doelpunten voor zijn rekening nam en tot nu toe ongeveer de helft der gemaakte goals van het tweede elftal scoorde, rees de vraag of dit niet de toekom- stige schutter voor Axel I zou kunnen worden. SLUISKIL—PHIVO 5—2. Sluiskil moest gisteren in eigen huis den strijd aanbinden tegen Phivo van Philippine. De gasten werden met een 52 nederlaag naar huis gezonden. De stand is thans: gasp. gew. gel. verl. doelp. P- Stoppeldijk 6 5 1 24—10 11 Hontenisse 5 3 2 10—11 6 Sluiskil 6 2 2 2 14—9 6 Terneuzen in 5 2 1 2 9—12 5 Oranje 5 4 1 8—9 4 Phivo 6 1 2 3 10—14 4 Axel II 7 1 2 4 17—27 4 ERNSTIGE VLIEGTUIGRAMP. Bij de Koninklijke Luchtvaartmaatschappij is gisteren bericht ontvangen dat het post- vliegtuig Ooievaar by het vertrek van het vliegveld te Bangkok is verongelukt. De bestuurders Wiersma en Van Onlangs, de boord-werktuigkundige Kotte en twee passa- giers zijn gedood. De radio-telegrafist Van Zadelhoff is licht gewond, terwijl de derde passagier ernstig gewond werd. BANGKOK. Het vliegtuig „De Ooievaar" is bij het opstijgen verongelukt, doordat het by het van den grond gaan tegen een dijkje is gevlogen. Door de directie van de K. L. M. wordt om- trent dit ongeval nader gemeld, dat de le bestuurder Wiersma, teneinde meer ventilatie in het vliegtuig te verkrygen bij de landing een luikje had opengezet, dat zich in den zij- wand bevindt, ter hoogte van de vleugel. Even voor het vertrek heeft een Siameesch officier den bestuurder hierop hog opmerk- zaam gemaakt, doch dezen schynt het open- staan van het luikje daama geheel vergeten te hebben. Bij het opstygen moet dit luikje geheel zijn opengevlogen en daardoor een na- deeligen invloed uitgeoefend hebben op de luchtstrooming. Ofschoon het zwaar beladen vliegtuig niet vlot van den grond ging, is de alleszins bekwame bestuurder het luikje ont- gaan en is overtuigd geweest de machine los te krijgen. Het vliegveld is door zijn lengte voor opstijgen bovendien gemakkelijk. Even wel moet door het openstaande luik het hef- vermogen zoodanig nadeel ondervonden heb ben, dat de machine aan het eind van het veld nog niet voldoende gestegen was en tegen het dijkje vloog, waarby het vliegtuig geheel vemield werd. Van de drie passagiers is kolonel Brins- mead, directeur van den Australischen lucht- vaartdienst, emstig gewond, terwyl de heeren Borg en Baudart zijn gedood. Dr. W. L. Groeneveld Meyer, directeur van den lucbtvaartdienst te Bandoeng, en de heer Behage, chef van den technischen dienst van de K.N.I.L.M., begeven zich naar Bangkok tot het instellen van een onderzoek. De Haagsche correspondent van ,,De Cou- rant" meldt over dit droevig ongeval het volgende Er heerschte ditmaal op den anders zoo I stillen Zondagmorgen een ongewone drukte op de kantoren van de K. L. M. aan den hof- weg te Den Haag. De directeur, de heer Plesman, had de eene conferentie na de an- dere, de telefoons rinkelden, intercommunale en gewone gesprekken wisselden elkander af. Doch de opgewekte stemming van den ge- wonen werkdag ontbrak; ernstig en somber stonden de gezichten, gedempt klonken de stemmen; alien waren merkbaar onder den in- druk van den gevoeligen slag welke de jonge actieve verkeersmaatschappij wier devies „safety first" over de geheele wereld bekend is, getroffen heeft. Veel was er omtrent het ongeval Zondag morgen nog niet bekend. De K. L. M. had eer. kort telegram ontvangen (waarvan de in- houd hierboven is weergegeven), zoo deelde de heer Hans Martin, de secretaris der K. L. M„ die specia/al belast is met de organisatie van de postvluchten op Indie, ons mede. Een noodlotttge start. is een doos of tube ,,Zij"-Oreme. Zy l»e- schermt Uw gelaat even afdoende tegen guur herfstweer of felle winterkou als een warme foontmantel of behagelijike pels het Uw lichaam doet. (Ingez. Med.) ZEEUWSCHE VOETBALBOND. le klasse B: HULST II—TERNEUZEN II. 1—3. Na een aantal weken van rust speelde het tweede elftal van Temeuzen te Hulst tegen Hulst n, de hekkesluiters van de le klasse Z.V.B. afdeeling B. Voor de rust nam Temeuzen, door Gerre- man, de leiding. Na de rust vergrootte Van Doom den voor sprong, waama door Hulst een tegenpunt werd gemaakt. Direct daarop maakte echter Hamelink er 31 van, met welken stand ook het einde kwam. STEENCUNGE. 21. Te St. Jansteen speelden de eerste elftalien van STEEN en Clinge. Nadat de stand zeer lang gelrjk bleef, wist STEEN tenslotte en kele minuten voor het einde goal te maken. De stand is thans: den winnenden gesp. gew. gel. verl. doelp. P- Temeuzen II 6 5 1 12—9 10 F. C. Sluis 7 5 2 24—11 10 STEEN 5 3 2 10—14 6 Breskens 5 2 3 9—7 4 Clinge 7 2 5 21—14 4 IJzendijke Hulst II 4 4 223 2e klasse B. HONTENISSE—AXEL H. 0—4. Ofschoon met een paar der beste spelers op de absentlijst prijkende, behaalden de Axel- reserves een fraai succes door Hontenisse met sprekende cijfers te slaan. Voor de rust nam Axel de leiding door Maurice Mattel^, met een mooi diagonaal schot, waaraan Oswald Dellaert een prachtschuiver toevoegde. Rust 0—2. Na de thee was Hontenisse meer in het of- fensief, doch de Axel-aanvallen waren gevaar- lyker. Jan Boot kopte schitterend een derde De juiste toedracht van het ongeval is nog niet bekend, doch het schijnt wel vast te staan, dat het by den start heeft plaats ge- vonden. Een nader telegram meldt, dat de ramp plaats had nog voor het toestel van den grond was vrijgekomen. „De Ooievaar", vroe- ger bekend als de PH-APO, was op haar zes- de reis naar Indie en terug. In het telegram worden de heeren Borg en Baudart, die ook om het leven kwamen, pas sagiers genoemd. Als zoodanig zyn zij echter niet by de K. L. M. ingeschreven, zoo deelde men ons op de bureaux van de K. L. M. mede, zoodat het niet uitgesloten moet worden ge- acht, dat zy niet In het vliegtuig zaten toen het ongeval plaats had, maar dat zy op een andere wijze bij de ramp om het leven zyn gekomen. Het kan b.v. zijn dat zij op het veld stonden. Intusschen is het ook mogelij'k. dat zy voor een kortere reis van het vliegtuig gebruik hebben willen maken. De passagier kolonel Brinsmead is zwaar gewond; hy verkeert nog steeds in levens- gevaar. De heer Brinsmead wordt op wel tragische wijze door het ongeluk achtervolgd. Hij was oorspronkelyk passagier van het Australisch postvliegtuig ..Southern Sun", dat op 24 Nov. by Alorstar te pletter geval- len is, waarbij de drie inzittenden er echter het leven afbrachten. Te Alorstar is de heer Brinsmead op ,,-De Ooievaar" overgegaan om daarmede de reis voort te zetten, doch te Bangkok achterhaalde hem reeds het nood- lot in den vorm van een tweede ongeluk met ditmaal voor den betrokkene emstiger ge- volgen. De post. Niettegenstaande de groote verslagenheid zit men bij de K. L. M. niet by de pakken neer. Het volgende vliegtuig, dat 11 Decem ber uit Batavia vertrekt, zal de post over- nemen. Groot verlies voor de K. L. M. In de omgekomen leden van het personeel verliest de K. L. M. drie toegewijde bekwame medewerkers. De gezagvoerder Th. Wiersma, die gehuwd was, stond bekend als een zeer bekwaam piloot, die reeds vijtf reizen naar Indie gemaakt had. Hy vloog al bijna tien jaar; op 16 Juli 1922 behaalde h(j zyn brevet te Soesterberg, sedert 1 Mei 1928 was hg in dienst van de K. L. M. De tweede piloot, de heer J. van Onlange, die ongehuwd was, trad op 15 Augustus 192S als luitenant-vlieger te Soesterberg in dienst Hij was sinds 1 Mei 1929 bij de K. L. M. werk- zaam en had vier reizen als tweede bestuur der naar Indie achter den rug. De boord-werktuigkundige J. E. W. Kotte deed ook zijn vijfde reis naar Indie. Deee was reeds ruim zes jaren bij den technischen dienst van de K. L. M. werkzaam. De liciit- gewonde heer G. van Zadelhoff is een telegra- fist van Radio-Holland. HET STROOPERSDRAMA TE ECHT. Het lijk van den vermisten Roubroeka in een kuil gevondem. Zaterdagmiddag om 12 uur heeft de mare- chaussee in de onmiddellyke nabijheid va* den kuil, waarin de drie lijken van de slacbt- offers van het stroopersdrama zijn gevonden, ook het lijjk opgegraven van den in Augustus verdwenen 25-jarigen jongeman Roubroeks uit een aangrenzend Duitsch plaatsje. In dit verband krygt de mededeelingr, dat Roubroek« v66r zijn verdwijning had verklaard, door de» jachtopziener v. d. E. te zijn bedreigd met den dood, zeer bijzondere beteekenis. Aan de ,,Telegr." wordt daaromtrent nader gemeld: Zaterdagmorgen omstreeks 10 uur is, ook het lijk van den sedert 24 Augustus jX ver misten 25-jarigen W. Roubroeks gevonden, dat eveneens in het bosch te Putbroek was begraven. Een tweetal mannen, zekere Gerrits en Janssen uit Diergaarde, gingen Zaterdagmor gen evenals de voorafgaande dagen wederom de Annendaalsche bosschen afzoeken. kwamen op den Brandweg door het bosch op ongeveer 400 Meter afstand gelegen van Qe plek, waar de lijken der andere slachtoffers zijn gevonden. Zaterdag wilden zij zich dwars door een dicht bosch van kleine den- nen, Op de Driepunt genaamd, begeven in de richting van den Annendaal te Posterhott. Toen zij ongeveer veertig Meter met moeite door de dichte lage dennen waren gekropen, kwamen zy op een open plek. Hier zakte een der mannen met een van zyn schoenen In den grond weg en daar deze plek bedekt was met geel zand, kwam hun dit verdacht voor, eoo- dat zij besloten daar te gaan graven. Al spoedig bemerkten zij aan den onaangenameo reuk die uit het gegraven gat opsteeg, dwt zij op het goede spoor waren. Een van de beide mannen ging daarop den jachtopziener Hintzen waarschuwen, die ook een groot aandeel heeft gehad in het vinden der drie andere lijken en deze gaf last de plek verder onaangeroerd te laten en de marechauss6e te waarschuwen. De marechaussde uit Echt zette daarop het bosch af in afwachting vwn het parket uit Roermond, dat ook van het felt, op de hoogte was gesteld en kort na den mid- dag arriveerde. De kuil werd vervolgens ver der uitgegraven, waama het lijk van Rou broeks voor den dag kwam. Het lichaam lag met opgetrokken knieen en voorovergebogen hoofd op den rug in den kuil, ongeveer tachtig centimeters onder den grond. Het verkeerde reeds in een verregaanden staat van ontbin- ding. Het parket gaf last het lijk in den kuil te laten liggen zooals het was gevonden, tot dat Zondag de deskundigen ter plaatse een onder zoek zouden hebben ingesteld. Dr. Hulst uit Leiden zou Zondagmorgen de sectie op het Iflk verrichten. Gedurende den dag is er een wacht bj de kuil geplaatst, zoodat niemand meer de plek kan naderen. Een zeer groote menigte was Zaterdagmiddag toegestroomd; zij werd ech ter door de in grooten getale aanwezige politie op een behoorlijken afstand gehouden. HtilrH De ouders van het slachtoffer herkenden him zoon aan de kleeding en de schoenen. Ook het meisje van Roubroeks, herkende het lyk aan een gisp van den riem, dien hg om had. Het slachtoffer was verder geheel cn- herkenbaar. Het gedolven graf was lets grooter dan dat waarin de drie andere jonge mannen waren gevonden. Doordat de plek zoo moeilijk te bereiken was, heeft het boo- lang geduurd voordat men iets vond. De lage vijftienjarige dennen maken het bijna onmp- gelijk het bosch ver in te dringen, en het mag wel een toeval worden genoemd, dat de beide mannen juist op de bewuste open plek ult- kwamen. Eerst bij de sectie door Dr. Huts'; zal kunnen worden nagegaan of ook dit slachtoffer door hagelschoten is gedood. Thans was zulks nog niet te constateerem. Naar verschillende kennissen van den ver- slagene ons mededeelen, was Roubroeks een goede jongen, die wel veel stroopte, echter steeds met strikken. Zondag 23 Augustus Jl. is hy te Diergaarde door hen het laast gezien Hy verbleef toen by zijn ouders. Den daarop volgenden Maandag is hy tegen den middag om twaalf uur op een byna nieuw rywiel weg gereden in de richting van Annendaal. Hg had toen verscheidene strikken by zich en bg zgn vertrek vertelde hy nog, dat by een haas giag vangen. Daar de afstand van Diergaarde naar het bosch te Putbroek, waar hy waarschynigk zyn strikken heeft willen zetten, niet groot Is, moet verondersteld worden, dat dit misdrgf op klaarlichten dag is gepleegd. Waar d- daders het nog nieuwe rywiel hebben gelaten Roubroeks bereed, is nog een raadset. dat Het is ook mogelyk, dat Roubroeks, toen hg by het bosch aankwam, zyn fiets heeft verbor- gen en daarop het bosch is ingeloopen naar de plek, waar hij wilde strikken. In het laatste geval moet dan het rywiel in de omgeving t« vinden zijn. Nog iederen dag komen nieuwsgierigen In grooten getale naar het bosch toestroomen, en laten zich door de bevolking de verschil lende plekken, waar deze drama's zich hep- ben afgespeeld, toonen. Met ontzetting en af- schuw vragen de bewoners van Putbroek zich af wat de daders bezield heeft om deze vier jonge menschen als beesten neer te schieten. Dat de moorden in verband staan met den strijd tegen het stroopen staat by de bevol king vast. Een ander motief weten de men schen niet te ontdekken. Te grooter is de ver- ontwaardiging, omdat het hier jongemannen betreft, die zoover bekend is nimmer met den lichtbak op jacht waren geweest, doch slechts met strikken stroopten en dan ook bij de be volking als ongevaarlyk bekend stonden. By het gisteren door Dr. Hulst ingesteld onderzoek, bevpnd hij achter het oor een schot hagel, en bleek de schedel geheel ;e- barsten. Het schot moet van zeer nabij s ()n gelost, daar ook de propjes van den hagel- patroon in den schedel waren gedrongen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2