BTJKGEKLUKE STAND GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. Boekaankondiging. LOOP DER BEVOLKING. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. WISSELKOERSEN. Na dagenlang ontberingen berelkten zij eenige negerdorpen en kwamen toen op meer be- Schaafd gebied, waar zij vemamen dat bet gerucht van den aanleg van een spoorweg onjuist was. Een aantal hunner hebben zich daarop over- gegeven aan de Nederlandscbe autoriteiten. anderen werden door den nood gedwongen naar Franscb-Cayenne terug te keeren, waar werden gestraft hetzij met eenzame op- shiiting, hetzij' met verbanning naar een der Duivels-eilanden. KRX WEDBEN MET DEN DOOD OM HET LEVEN VAN EEN VIEKJAIUG MEISJE TE REDDEN. De modemste vervoermiddelen van den iaatsten tyd spoorweg, auto, motorrywiel en vliegtuig werden in beweging gezet om een wedren op leven en dood te bouden door balf Amerika. Het ging hier om bet leven van een vier- jarig meisje te redden. Ondanks de mede- werking van de Amerikaansche politie, welke atch de grootste moeite gaf, was alle moeite vergeefsch. Majorie, het vierjarig dochtertje der fami- iie Cohen in Orlanda (Florida) verslikte zich tydens 't avondeten in een boon, waarop de ouders het hoestende kind dadelijk bij den dokter brachten, die echter slecbts den raad kon geven naar Philadelphia te gaan, om daar een specialist te raadplegen. Misschien aou het Bronchoscoop hulp kunnen brengen. Sander veel t(jd te verliezen nam de vader dear eersten trein en onderweg telegrafeerde hij aan een dokter in Richmond, en verzocht dezen het kind reeds in den trein te onder- zoeken. Deze dokter stelde vast, dat het kind nog slechts een uur zou kunnen leven. Nog to den trein bestelde de vader telegrafisch een vliegmachine in Washington. Aan dit station wachtte een auto op hem, terwijl po litie op motorfietsen vooruit reed, om den weg vrij te maken, zoodat hij spoedig het vliegveld kon bereiken. In vliegende vaart ging het naar Ludington, vaar de piloot het vliegtuig reeds vliegklaar bad gemaakt. Na ddn uur en twee minuten landde de machine te Camden, tegenover Philadelphia. Oak hier was alles reeds in orde. Een auto van het Jefferson Hospitaal bracht vader en dochter naar dit hospitaal. Wederom reden politie-agenten op motor fietsen vooruit om de baan vrij te houden. Dadelyk daarop werd het kind dat bfcna reeds dood was, op de operatietafel gelegd. Alles was echter tevergeefsch, want on danks de groote liefde van den vader, de hulp van de politie, het inwerkingstellen van de snelste verkeersmiddelen en de bemoeiin- gen van de grootste specialisten in het zieken- huis, bezweek het kind, daar niettegenstaande het gelukken der operatie het lichaam toch te zwak was geworden. TIER MENSCHEN DOOR BIJLSLAGEN GEDOOD. In een dorp bij Lemberg werd door onbe- kende misdadigers het geheele gezin van den herbergier Seifert vermoord. Het gezin be- atond ult den 60-jarigen Seifert, zijn vrouw, de 22-jarige dochter en een 17-jarigen zoon. say werden alien met bijislagen gedood. De daders roofden het aanwezige geld en eenige kleedingstukken. EEN MISLUKTE TREIN AAN SLAG. Tot nu toe onbekende daders hebben in de nabrjheid van Praegarten (Opper-Oostenryk), welke plaats ongeveer 25 K.M. ten Noord- Oosten van Linz ligt, getracht een personen- trein te doen ontsporen. Hiertoe hadden zjj «p eenige plaatsen ongeveer 100 meter van •Ikaar wiggen en steenen op de rails gelegd. De aanslag mislukte evenwel, daar de hinder- nissen den trein wel tot staan brachten, doch een ontsporing niet plaats vond. Vermoede- fijk wilden de misdadigers een geldtrommel plunderen, die in den trein werd meegevoerd. De trein kon zijn reis, nadat de rails weer in orde waren gebracht, voortzetten. Van de daders geen spoor. EEN SPOOK. In Kincardineshire in Schotland loopt een spook rond. De politie is gewaarschuwd, dat een figuur in een witten mantel in de scheme- ting de bosschen, landwegen en dorpan on- veiiig maakt. Een omntbuschauffeur heeft onlangs jacht op de gedaante gemaakt doch tevergeefs. Elken avond trekken er troepjes Jonge mannen op uit om op het spook te jagen, doch zjj hebben het nog niet ontdekt. Toch toont het zich telkens weer, bij voorkeur te Stonehaven, Lawrencekirk en Arbuthnot. DE WINTER ZET IN. De plotseling ingetreden koude heeft in ver- sahillende gedeelten v£in Oostenryk groote Storingen veroorzaakt. In Beneden-Stiermar- fcen woedt sedert Zondag een krachtige aneeuwstorm, die vry groote schade heeft aangericht. Hoogspannings- en telefoonlei- dingen zijn op vele plaatsen vemield. Hier- door konden vele plaatsen niet van stroom worden voorzien, waardoor een aantal indu- strieele ondememingen gedwongen waren het bedryf stop te zetten. Te Judenburg is een •ware regen gevallen, terwijl het stevig vroor, •oodat de straten onbegaanbaar werden, en de autobus-maatschappijen het verkeer van Craz naar Judenburg hebben moeten stop- Mtten. GEVAARLIJKE RATTENPLAAG. In de Noord-Fransche havenstad Fecamp, aldus meldt V. D., is het tot een waren veld- stag tegen ratten gekomen, die bij duizenden •en aanval deden op het havenkwartier en •en groot gevaar vormden voor de in de lood- Mn opgeslagen goederen. De bevolking en de autoriteiten wisten geen ander middel om de ratten te verdrjjven dan een groote troep bonden op hen af te sturen. Na een lang- durigen strijd wisten dezen eindelyk de ratten aaar hun holen terug te jagen. Honderden ratten bleven op het slagveld liggen. Men vreest, dat de dieren zich echter door deze •erste nederlaag niet zullen laten afschrikken •o een tweeden aanval zullen ondememen. Dinsdagnamiddag den eersten December des namiddags ten half 7 uur was de gemeen- teraad ter openbare zitting opgeroepen. Met uitzondering van den heer Marquinie, die wegens ongesteldheid verhinderd was de ▼ergadering bij' te wonen, waren alle leden present. Als gewoonlijk was een talrijk publiek op- gekomen, om te genieten van de welsprekende pleidooien, zoowel door fractiegenooten als door tegenstanders te houden over de diverse punten, die op de agenda prijkten. Niet min- den dan 16 stuks welgeteld zonder den staart de omvraag mede te tellen. Zelfs uit de buurtschap de Zandstraat waren de belangstellenden komen opdagen, want er was voor hun buitenwyk „du fil' k retordre" garen te ontwarren, waarin zich deze buurt gewikkeld zag. Was er niet voor hen een licht- een wegen- en een schoolkwestie aan de orde en zou hun afgevaardigde ook nog niet een slikkwestie ter sprake brengen. Alles bij elkander genomen, wel aangelegen- heden, die het der moeite waard waren zich een gang naar het Forum te getroosten. Na opening der vergadering en voorlezing der notulen van de vorige vergadering welke onveranderd werden goedgekeurd, kwam ter tafel een ingezonden schrijven van de Voet- balvereeniging, dank inhoudende voor de ver- leende subsidie. De pensioengrondslag van den gemeente- arbeider R. C. van Ham, werd vastgesteld op 1150, met ingang van 1 Jan. 1932. Aan een schrijven van de gemeente Graauw en Langendam, verzoekende om adhaesie te betuigen aan de door haren raad aangenomen motie tot ruimeren rijkssteun voor den sui- kerbietenverbouw in 1932, werd gevolg ge- geven op grond van het feit, dat de suiker- bietenteelt een gewestelijk belang is, waar- van een groot deel van de welvaart van ge- heel Zeeuwsch-Vlaanderen afhangt. Als lid van de Commissie van Toezicht op het lager onderwijs werd herbenoemd de heer Jac. P. Geimaerdt met 5 stemmen, terwijl de heer Ad. van Loy 4 stemmen verwierf. Edn stem werd bianco uitgebracht. Op de missive van Ged. Staten van Zee- land in overweging gevende 40 jaarlyiksche bydragen van 750 in de kosten van onder- houd en verbetering van den weg Philippine Driekwart werd afwijzend beschikt op grond hiervan dat deze verbindingsweg een ryks- belang beteekent, waarvan het Ministerie van Waterstaat op de hoogte gebracht is. Het voorstel tot vaststelling van de ver- ordening op de heffing en invordering van 50 opcenten op de vermogensbelasting werd aangenomen. Het als uitvloeisel van een in de vorige ver gadering genomen besluit tot heffing van 35 tot 80 opcenten op de gemeentefondsbelasting werd met 6 tegen 4 stemmen verworpen. Een voorstel van den heer Neeteson om 70 opcenten te heffen zonder progressie werd met een zelfde aantal stemmen voor en tegen aangenomen. De door den voorsteller aangevoerde argu- menten, die tot verwerping van het eerste voorstel leidden, hopen we in 't uitgewerkt verslag nader aan te geven. Het voorstel tot het nemen van een besluit om het gemeentelyk electriciteitsbedryf als tak van dienst aan te wijzen werd, nadat de heer Neeteson de vraag gesteld had of de in- stelling zou blijven zooals zij thans function- neerde, met algemeene stemmen aangenomen. Thans was de schoolkwestie aan de orde: Er werd besloten een openbare school, tfe bouwen tegen de bestaande school B in de Zandstraat en het aanwezige gebouw aan het R. K. Kerkbestuur af te staan, zoodra de openbare school klaar is, aldus in overeen- stemming handelende met de missive van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten- schappen zooals deze ter tafel werd ge bracht. Zoo vlug, als we dit hier neerschrij- ven ging de zaak echter niet in haar werk, want voor- en tegenstanders van dit plan wisten van wyken noch wanken. Of de zaak daarmede thans haar beslag gekregen heeft, is nog een open vraag, die in de naaste toekomst zal moeten blijken. Alsnu kwam de lichtkwestie aan de orde. Er is gecorrespondeerd met de P.Z.E.M., welke geantwoord heeft, dat wanneer 90 pCt. der perceelen in de Zandstraat zullen zyn aangesloten, deze buurt in het genot zal ge steld worden van de voordeelen, die ook in andere gemeenten, gelden, waar deze maat- schappij rechtstreeks licht levert. Aan den heer Kaas wordt verzocht daarvoor propaganda te willen maken, wat deze toe- zegt. Op het verzoekschrift van H. Scheffer, die f 160 vergoeding vraagt voor geleden schade bij het schoonmaken der uitwateringssloot bij het tramstation wordt, besloten te informee- ren wie in dezen de verantwoordelyke persoon is en hoe groot bij eventueele schuld der ge meente de schade inderdaad bedragen heeft. Te dien einde wordt het verzoekschrift ge steld in handen van Burg, en Weth. Een gelijksoortige beslissing wordt geno men inzake het verzoekschrift van het zieken- fonds „Helpt Elkander", dat 700 subsidie vraagt uit de kas der gemeente. Aan de woningbouwvereeniging „Volks- belang", vragende om ontheffing van de erf- pacht over 1931, zijnde 135 wordt geant- woordt, dat de raad bereid is, deze som te willen laten vallen, mits de bouwvereeniging afstand wil doen van het erfpachtscontract. De verzoekschriften van J. Renique, F. M. Martens en M W. van Ryssel om erfpachts- terrein achter hun tuinen worden afgewezen, het verzoekschrift van L. J. van Waterschoot daarentegen, om dezelfde terreinen, waarop door de vorige aanvragers gereflecteerd wordt in erfpacht te mogen ontvangen, wordt inge- willigd, mits aanvrager daarvoor denzelfden prys per M2. betaalt als voor het terrein, waarop zyn woning gebouwd is. Aan J. J. Dootjes wordt erfpachtsterrein afgestaan aan den hoek van de Polder- en Molenweg voor het bouwen van een winkel- huis met magazyn. In de meerdere kosten van fundeering ge- schat op 350 wordt 40 percent vergoeding toegestaan. Dit percentage zal ook gelden voor alle soortgelijke gevallen. Burg, en Weth. worden gemachtigd een aantal oude materialen te verkoopen. De ver- koop zal geschieden Zaterdag over acht dagen op nader te bepalen plaats en uur. Enkele wyzigingen in de gemeentebegroo- ting voor 1931 worden goedgekeurd. By de omvraag informeert het lid Sybel of Burg, en Weth. al reeds gedacht hebben om maatregelen te nemen om hen, die uitgetrok- ken zyn te plaatsen. De Voorzitter verzoekt den heer Sybel nog een beetje geduld te hebben tot de conferentie met de Crisis-Commissie en een referendaris van het Departement, die Zaterdag a.s. ten stadhuize wordt gehouden, is afgeloopen. De heer Kaas klaagt over den slechten toestand van den weg in de Zandstraat. De heer De Meijer acht het noodig het licht aan den hoek van de brug en de Kerkstraat ook 's nachts te laten branden. De heer De Deux wyst op den toestand van de Verlengde Schoolstraat en Schulpenpad, waar men bezig is het riool te verbeteren en vraagt wanneer de gronden verpacht zullen worden. De Voorzitter zegt, dat dit Zaterdag over 8 dagen zal geschieden. De heer Machielsen vraagt of er al lets bekend is van de Crisis-Commissie. De Voorzitter zegt niet uit de school te mogen klappen. Daarna meent de Voorzitter den heer Nee teson te moeten antwoorden op de opmerkin- gen gemaakt in de vorige vergadering naar aanleiding van het z.g.n. 6-gemeenten Water- lei dingplan. De heer Neeteson ontkent nogmaals, dat er van een 6-gemeenten plan sprake is geweest, doch de Voorzitter stelt het z66 voor, dat hij met het 6-gemeentenplan bedoeld heeft, een plan van 6 gemeenten, die zich ten doel stellen heel Zeeuwsch-Vlaanderen van water te voor zien. Daarmede is de zaak afgedaan en wordt de vergadering gesloten. Met een Sint Nicolaas-cadeautje, weliswaar een kleintje, maar dan toch in ieder geval iets, mochten de meesten zich huiswaarts begeven, ofschoon de stryd om dat kleine belastingvoordeeltje te behalen zeer zwaar en hardnekkig gestreden was geworden. GEMEENTERAAD VAN HENGSTDIJK. Alle leden zyn aanwezig. Voorzitter de Burgemeester. De notulen worden aangehouden. In behandeling komt: 1. Bespreking vereenlging gemeenten. De artikelen van 't wetsontwerp worden niet voorgelezen, omdat elk lid een exemplaar in zijn bezit heeft. De heer Van Hyfte verklaart tot de conclu- sie te zijn gekomen, dat Hengstdijk ten slotte de dupe der historie zal worden, vooral op financieel gebied, hij zou den raad willen voor- stellen aan Ged. Staten te berichten, dat Hengstdijk zijn zelfstandigheid wenscht te be- houden. De heer Asselman verklaart in een der bla- den een becijfering te hebben gelezen, waarin werd aangetoond, dat er voor deze gemeente geen voordeel is te behalen met samenvoe- ging, maar er groot nadeel uit voortvloeit, hij is daarom sterk tegen vereeniging. De heeren De Kort en Van Belle zyn van hetzelfde gevoelen. De heer Van Deursen blyft by hetgeen hij vroeger heeft gezegd: hij zou zich kunnen vereenigen met samenvoeging als er voordee len aan verbonden waren, maar nu blijkt, dat er slechts nadeelen uit voortvloeien is hij er tegen. De heer Van Heese verkeert in twijfel om- trent de eventueele v66r- of nadeelen, hy kan hierover geen oordeel vellen en meent der- halve zich van stemmen te moeten onthouden. De heer Van Hijfte betoogt, dat het toch duidelijk te zien is of het wetsontwerp v66r- of nadeelig is; op financieel gebied komen we bedrogen uit. De heer Van Heese repliceert, dat een groot lichaam gewoonlyk sterker is dan een klein. De huishouding van een kleine gemeente zal in verhouding duurder uitkomen dan die van een groote. Na nog eenige discussie verklaart de heer Van Heese zich ook tegen samenvoeging. De Voorzitter meent uit de gehouden be- sprekingen te moeten concludeeren, dat de Raad unaniem tegen samenvoeging is. De geringe voordeelen wegen niet op tegen de emstige nadeelen, zooals ook uit het adres van Stoppeldijk aan Ged. Staten is aange toond. De schuldenlast wordt aanmerkelijk verzwaard en de belastingen zullen strjgen. Spreker leest dan een korte maar zakelijke verklaring voor, die aan Ged. Staten zal wor den verzonden en waarin de bezwaren worden opgesomd, die de Raad tegen samenvoeging heeft. De inhoud hiervan wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Nog wordt het denkbeeld geopperd om evenals te Ossenisse een referendum te hou den onder de ingezetenen der gemeente door het laten circuleeren van een lflst, waarop de hoofden van gezinnen door het plaatsen hun ner handteekening van hun gevoelen kunnen doen blijken. Het initiatief hiervoor moet echter niet uit- gaan van den Raad maar van particullere zijde, wil dit referendum het genomen besluit van den Raad meer kracht bijzetten. Dit standpunt, door den Voorzitter geop perd, wordt door de raadsleden als juist ge- oordeeld. 2. Bespreking verkoop gemeente-eigen- dommen. In de vorige vergadering is uitvoerig be- sproken het verzoek van den heer Jan van Deursen om een terrein van de gemeente te koopen, om daarop een woning te bouwen. De heer Van Hyfte vraagt welken prys men van plan is daarvoor te vragen. De Voorzitter zou het beter achten eerst in principe te besluiten tot verkoop hi dan niet en dan in het eerste geval afwachten wat Ged. Staten zullen doen. De heer Von Hyfte beweert, dat, als we willen verkoopen ook een prys moeten vast- stellen, dan kunnen Ged. Staten meteen ook hierover hun meening zeggen. De Voorzitter vraagt waarom dien grond nu zoo sublet te verkoopen? De heer Van Hijfte: Wanneer wordt hy dan verkocht De Voorzitter: Na goedkeuring van Ged. Staten. De heer L. van Deursen is ook van meening, dat men toch een prijs zou moeten vast- stellen. De Voorzitter zou dan een minimumprys willen bepalen. De heer Van Hijfte betoogt te weten, dat in Sas van Gent in een analoog geval ook de prys werd vastgesteld en daarop de goedkeu ring van Ged. Staten werd gevraagd. De heer De Kort zegt, dat v66r tien jaar bedoelde grond is aangekocht om daarop een gemeentehuis te bouwen het staat er ech ter nog niet bjj samenvoeging is dit ter rein niet geschikt voor een nieuw gemeente huis. De Voorzitter repliceert, dat het gemeente huis indertijd niet gebouwd is, wegens de goedkoope huur van het tegenwoordige lokaal, intusschen heeft de grond zyn interest wel opgebracht. De heer L. van Deursen dringt erop aan een besluit te nemen. Alsdan wordt in beginsel besloten tot ver koop; tegen stemden de heeren Asselman en Heije. Verder wordt met meerderheid van stem- men besloten den eventueelen verkoop publiek te doen geschieden. De heer v. Hijfte zou toch nog een mini mumprys willen bepaald zien. De Voorzitter noodigt den heer v. Hflfte uit, dan een prijs te noemen. De heer L. van Deursen zou dezen willen bepalen op /2100 per gemet of /7 per roede. Dit wordt goedgevonden. 3. Bespreking verkoop electrisch net. De Voorzitter herinnert eraan, dat uit vroe- gere besprekingen en berekeningen is geble- ken, dat wy door den verkoop ervan geen voordeel doen. De heer v. Hijfte stelt voor dit punt aan te houden tot 1 Febr., men zal alsdan meer ze- kerheid hebben omtrent de samenvoeging. De meeste leden kunnen zich met dit voor stel vereenigen, terwyl de heer v. Heese vreest, dat van uitstel afstel komt. De heer v. Hijfte zegt nog: als we zelfstan- dig blijven dan was het gewenscht aan Ged. Staten te verzoeken den aflossingstermyn van het kapitaal te willen verlengen van 20 tot 40 jaar, om zoodoende tot tariefsverlaging te kunnen komen. Ook dit voorstel vindt algemeene goedkeu ring. Rondvraag. De heer v. Heese heeft van een raadslid der gemeente Graauw vernomen, dat aldaar by particuliere werkverschaffing door het Rijk en de gemeente elk voor 25 pet. wordt bijge- dragen. De Voorzitter zou dan de in de vorige ver gadering benoemde commissie er willen voor- spannen hieromtrent nadere informaties in te winnen. De heer de Kort zou aan het Ryk subsidie willen vragen voor steunverleening. Dit wordt toegezegd. Betreffende de steunuitkeering worden nog enkele vragen gesteld, die door den Voorzitter op bevredigende wijze worden beantwoord. De heer Asselman acht een uitkeering uit den Bond van 8,40 te weinig en zou graag zien, dat dit bedrag werd aangevuld door een bijdrage uit de steunregeling. Men zal dit overwegen. Met den wensch van den heer van Heese be treffende de verbetering van het Kerkpad zal de Voorzitter zooveel mogelijk rekening hou den. Hierna volgt sluiting. Upton Sinclair, de Amerikaansche schrij- ver van naam, heeft voor zijn laatste roman tot onderwerp gekozen de drooglegging, welk vraagstuk niet alleen voor den Amerikaan van belang is. Als vrijwel al zyn andere werken is ook dit boek een tendenzroman, echter z66 boeiend geschreven, dat men daardoor niet behoeft te worden afgeschrikt. Sinclair toont zich hier een warm voor- stander van de drooglegging. De titel „Wet Parade" (Natte Parade) is ontleend aan een episode waarin de ,,natten" door het houden van een reusachtige optocht door New-York te vergeefs getracht hebben de drooglegging tegen te houden. Het tot heden zoo geringe succes van het drankverbod wijt de schryver aan de Ameri kaansche autoriteiten, die om ook de „natten" te vriend te houden, de overtreding van het drankverbod met te weinig krachtige midde- len tegengaan. Voor wie in het drankvraagstuk of Ame rika belang stelt, een aantrekkelijk boek. v. W. AXEL. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Alphonsina de Rrjke, zonder beroep, Sluis- kil P 31, van Oostburg. Attilio Pidutti, fabrieksarbeider, Sluiskil P (woonkeet), van Italie. P. Gelderland en echtg., veekoopman, Zee- straat A 112, van Stoppeldyk. El. Suntup, chemist, Sluiskil P 85. van Am sterdam. P. C. Versluijs en echtg., opp. wachtm. Kon. Mar., Buthdijk J 16, van Eindhoven. Johannes P. Oggel, banketbakker, Noord- straat B 18, van Naaldwijk. Johs. L. Caessens, schilder, Buitenweg H 30, van Dordrecht. Mario Paesano, chemist, Oosterstraat E 79, van Ter Neuzen. Johs. G. Koevoets, zonder beroep, Zeestraat A 113, van Gent (B.). Leo Wautier, arbeider, Nieuwendyk I 63, van Koewacht. Vertrokken: Metje Koster (en zuster), onderw(jzeres, Gentsche Vaartstraat C 57e, naar Ginneken. Jacs. Adr. Cov6, landbouwersknecht, Ouden- weg I 36b, naar Zaamslag. C. van Wijck en gezin, landarbeider, Spui 0 6, naar Zaamslag. Leonie van Goethem, dienstbode, Oudenweg 1 15, naar Hontenisse. C. Bouvain en gezin, Orthopaedist, Sluiskil P 34, naar Eecloo (B.). Julia C. E. de Wolf, zonder beroep, Sluiskil P 40g, naar Bruxelles (B.). J. A. Becht, smidsknecht, Sluiskil P (woon keet), naar Bergen op Zoom. Wed. M. H. van Duyn en dochter, zonder beroep, Pr. Hendrikstr. EE 10, naar Utrecht. J. van Hanegem en gezin, opperw. Kon. Mar., Buthdyk J 16, naar Hontenisse. Maria L. van Ecke, dienstbode, Buitenweg H 31, naar Westdorpe. Josephus van Overmaire, vrijwilliger, Watervliet L 13, naar Ned.-Indie. Gepko G. Kor, melkknecht, Beoostenblij L 42, naar Meeden (Gr.). P. J. Pladdet, smidsknecht, Spui N 83, naar Biervliet. P. Meesen en echtg., winkelier, Wilhelmina- straat GG27, naar Zaamslag. Savinie M. Selis, dienstbode, Sluiskil P 60, naar Ter Neuzen. AXEL. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Nov. Georges Theophile Auguste Eli Boso, oud 23 j., jm., en Julia Coralia Emile de Wolf, oud 23 j., jd. Geboorten. 1 Nov. Jacobus, z. van Mar- tinus van Tatenhove en van Catharina de Bruyne. 2 Nov. Willem Gerard, z. van Maar- ten van Fraayenhove en van Suzanne Koster. 8 Nov. Elisabeth Debora, d. van Pieter Cop- nelis Brakman en van Maria Christina van Luijk. 10 Nov. Herman David Comelis, z. van Camillus Jacobus van den Bos en van Wilhelmina Helena Fraaijenhove. 13 Nov. Neeltje Suzanna, d. van Jacobus Daniel Hame- link en van Tanneke Goossen. 15 Nov. Chris tina Maatje, d. van Jozias Verstraten en van Magdalena Ebrina van Hoom. 17 Nov. Wil lem, z. van Willem Joris Elve en van Janna Zegers. 18 Nov. Jannetje, d. van Jan Fre- derik den Doelder en van Neeltje Magdalena Klaassen. 20 Nov. Jacobus Comelis, z. van Wilhelmus van Gink en van Maatje de Groote. 25 Nov. Margaretha, d. van Jan Bakker en van Susanna Geertruida Bakker. 26 Nov. Elizabeth Pietemella, d. van Johannes Mieras en van Geertruida van Sweeden. 29 Nov. Pieternella Wilhelmina, d. van Comelis An- tonie Hoogstraate en van Clara de Visser. 30 Nov. Adriana, d. van Marinus Jan Bran- des en van Helena Anna van Alten. Overlyden. 13 Nov. Elisabeth Maria de Bruyne, oud 82 j., echtg. van Reinier Scheele. 17 Nov. Cornelia Wyna, oud 87 j., wed. van Frangois Geluk. BOSCHKAPELLE. Geboorten. 8 Nov. Johannes Jacobus, z. van Pieter Francies Gelderland en van Eme- rentia Maria van Damme. 11 Nov. Johannes Franciscus, z. van Petrus Paulus de Blok e. v. Sulma Mel. 21 Nov. Juliette Leonie Marie, d. van Edmond Francies Marie de Nijs en van Celina Irma Maria van der Wielen. 30 Nov. George, z. van Petrus Josephus van Damme en van Maria Valent. Overlyden. 19 Nov. Theophills Otjes, oud 16 j., z. van Alphonsus en van Anna Catha rina Fhilomena Ottjes. 28 Nov. Josephus Jacobus van Bastelaar, oud 5 j., z. van Jozef en van Louisa Virginia Mangnus. GRAAUW. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Nov. Bernard Philip de Kraker, oud 23 j., jm. en Maria Ro salia Herwegh, oud 19 j., jd. Geboorten. 17 Nov. Maria Anna, d. van Johannes Franciscus Stallaert en van Elisa Julietta van Eerdenburgh. 22 Nov. Helena Adorina, d. van Alfons de Bakker en van Germaine Dorothea van den Bergen. 28 Nov. Ludovicus Josephus, z. van Polijdoor Francies Roggeman en van Louisa Johanna van den Branden. 29 Nov. Cyrillus Elimar Leopold Marie, z. van Cyrillus Sterjaert en van Irma Mathilde Maria Plasschaert. HOEK. Huwelijks-aangiften. 12 Nov. Levinus Marinus de Koerjer, oud 24 j., jm. en Maria Adriana Verbrugge, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Nov. Levinus Marinus de Koeyer, oud 24 j., jm. en Maria Adriana Verbrugge, oud 20 j., jd. Geboorten. 24 Nov. Catharina Francina, d. van Marinus Pieter Buter en van Catharina Jacomina Goossen. Leendert, z. van Adrlaan Riemens en van Anna Maria van der Gouwe. Overlijden. 9 Nov. Levina Pladdet, oud 88 j., wed. van Maarten de Toomer. 30 Nov. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Petrus de Jonge en van Pietemella Pouwlina van Driel. KOEWACHT. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Nov. Petrus Gelderland (van Stoppeldijk), oud 25 j., jm. en Huberta Maria Kips, oud 25 j., jd. 18 Nov. Leo Wautier, oud 25 j., jm. en Margaretha Maria Philomena Adam, oud 22 j., jd. Geboorten. 7 Nov. George Emelie, z. van Joseph Marie Leonie David en van Leonie van Damme. Rachelle Josephine Louise, d. van Edmond Francies Wouters en van Marie Louise Rombaut. 27 Nov. Lucien Solvia, d. van Gustaaf Coppieters en van Augusta Maria Eduarda Vermeire. 29 Nov. Aloysius Maria, z. van Franciscus Braem en van Maria Se- rafina Reijns. Overlyden 14 Nov. Een als levenloos aan gegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Henricus Ferdinandus Kips en van Maria Josepha van Rumste. OVERSLAG. In deze gemeente hebben gedurende de maand November geen aangiften plaats gehad. STOPPELDIJK. Huwelyks-voltrekkingen. 10 Nov. Arthur P. A. de Maertelaere, oud 24 j., jm. en Anna Louisa Gelderland, oud 21 j., jd. 11 Nov. Comelis Wenzzler, oud 27 j., jm. en Maria de Ruyter, oud 27 j., jd. 12 Nov. Renatus Raymondus De Beuf, oud 29 j., jm. en Martha Maria Vermeulen, oud 27 j., jd. Geboorten. 13 Nov. Martha Maria, d. van Alphonsus Borm en van Elisa Haulez. Overlijden. 25 Nov. Constantia Apolonta. Mahu, oud 40 j., echtg. van Josephus C. Morres. IJZENDIJKE. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Nov. Medar- dus Ludovicus Petrus van Acker, oud 28 J., jm. en Irma Maria Boussen, oud 27 j., jd. Geboorten. 2 Nov. Nelly Marie, d. van J. B. de Sutter en van M. C. Sinack. 30 Nov. Lucie Marie, d. van H. L. G. Carpreau en van A. K. M. J. Merlier. Overlyden. 8 Nov. Theresia Carolina Berck- moes, oud 74 j., echtg. van Bemardus Cop- pens. ZAAMSLAG. Geboorten. 5 Nov. Krijn Jan, z. van Krjjn Willemsen en van Jannetje Adriana Meijer. 18 Nov. Dingenus Jan, z. van Abraham An thony de Pooter en van Johanna Tanneke Koster. Geertruida, d. van Marinus Klaassen en van Aaltje Maria Jansen. 24 Nov. Pieter Dingenus, z. van Comelis Kempe en van An- thonia Ham el ink. 27 Nov. Cornelia, d. van Jan Scheele en van Elizabeth Klaassen. 28 Nov. Marinus, z. van Miohiel de Pooter en van Adriana de Vos. Overlijden. 21 Nov. Geertruida, oud 3 d., d. van Marinus Klaassen en van Aaltje Maria Jansen. TER NEUZEN. Dinsdag werd alhier door den architect De Bruijne aanbesteed: het by bouwen van een kamer met bijbehoorende werken aan het ziekenhuis alhier. Ingeschreven werd door: J. H. Rynberg voor /1648; G. Rynberg voor /1172; Iz. Luteijm voor /1148; C. C. Nobels voor /1046; S. P. v. d. Hooft te Sluiskil, voor f 973; P. A. Mielen voor /966; M. W. Nieuwelink te Hoek, voor /908 (gegund). Van Sluiskil: 3 Dec. Duitsch s.s. ATLAS, 1310, kunstmest, Valentia. Voor Gent: 2 Dec. Eng. s.s. HELMWOOD, 878, kolen, Hull; Eng. s.s. THE PRESIDENT, 323, ledig, Londen; Lett. s.s. RAMAVA, 1305. hout, Leningrad; Eng. s.s. YORKBROOK, 719, ledig, Londen; Eng. s.s. MICKLETON, 364, pekkolen, Londen; Eng. s.s. FREIGH TER, 106, ledig, Southampton; Eng. s.1. OVERTON, 185, ledig, Antwerpen; Eng. bj. SAINT KEARAN, 318, ledig, Antwerpen; 3 Dec. Eng. s.s. TRENTWOOD, 369, ledig, Yarmouth; Lett. s.s. TURAIDA, 1475, houti Windau; Duitsch s.s, GERDA KUNSTMAN. 320, ledig, Fecamp; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. WITWOOD, 1146, ledig, Londen; Eng. s.s. FALCON, 738, stukg, Londen; Eng. s.s. HA WARDEN CASTLE, 149 ledig, Londen; Eng. s.s. LOUIS ROSB. 955, kolen, New-Castle; Eng. s.s. CALCARIA, 234, pekkolen, Londen; Fransch s.s. ADRI6N DE MONTGOLFIER, 806, pyriet, Lorient; Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, ledig, Londen. Van GentTer Neuzen: 2 Dec. Eng. t.M. SWIFT, 408, stukg, Londen. Van Gent: 2 Dec. Noorsch s.s. BIARITZ, 1017, restant, Antwerpen; Eng. s.s. HEBBLe] 425, stukg, Goole; Amer. s.s. WEST CHATA- LA, 3838, restant, Antwerpen; Eng. s.s. LES- RIX, 354, aardappelen, Hull; Zweedsch s.s. GUNDBORG SEGRELL, 1058, cokes, Kalmar; Eng. s.s. CITY OF CORK, 373, stukg, Ant werpen. 3 Dec. Eng. s.s. GWENTGATE, 887, (jzer, Newport; Noorsch s.s. SONGDAL, 1110, yzer] Newport; Eng. sj. FREIGTHER, 106, aard appelen, Hull. Amsterdam, 4 December Vreemd Bankpapier. Bieden Laten Londen 8,— 8,16 Duitsch 58,75 59,25 Fransch 9,70 9,75 Belgisch 6,88 6,94

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 7