PUROL rijk aan geneeskracht Uw mond verzorgt U dagelijks SPORT. EMENGDE BERIG9TRH TER NEUZEN, 18 NOVEMBER 1931 RECHTSZAKEN. MOORDAANSLAG EN ZELFMOORD. DE „ROOFOVERVAL" TE OOSTERBEEK. NACHTELIJKE OVERVAL OP EEN AUTO. HAAR KLEEREN IN BRAND GESTOKEN. waarom niet Uw keel Gorgel droog met A116en in origineele doozen a 25, 45 en 65 cts. (lngez. Med.) te laten afliangen. Ook hooren deze artikelen allicht niet tot de dingen, waarvan de invoer in dezen tijd bijzonder geforceerd wordt en waartegen de bepalingen dus, volgens de be- doeling ermede, in werking kunnen worden ^Ue'tankondiging van Runciman klinkt bij zonder bedenkelijk voor den landb°uw <>p bet vasteland, dus ook in Nederland. Weliswaar vallen landbouwproducten buiten de bepalin- gen van zijn voorstellen, doch dit is geen ge- nade, maar uitstel - en daaromaankondiging tPP-eliikertiid van executie. Terwijl aile andere waren met zware lasten *worden be- dreigd met de geruststeUende verzekering dat die lasten slecbts voor tijdelijk en op heel bj zondere omsbandigheden berekend zijn, krijge de producenten in den landbouw te ho°ren. dat zii voorloopig zullen worden ontzien om- dat het departement van landbouw toch bezig is een tarief voor den invoer van landbouw producten te ontwerpen dat nog voor Kerst- mis zal worden ingediend. De rest van de in voer verneemt dus dat zij nu onmiddellijk krachtig zal worden aangepakt, daar men nog niet weet wat men op den duur met haar gaat beginnen; maar de landbouw laat men met rust omdat zijn lot reeds zoo goed als be- Z68f6ld is. Wij betwijfelen echter sterk of de buiten- landsche nijverheid de illusie zal koesteren dat zij in de toekomst voor beschermende ta- rieven in Engeland verschoond zal blijven. De verklaringen van Runciman toonen maar al te duidelijk waar het heen gaat. Als in een oud-vrijhandelsland als Engeland levensmid- delen voor goed het voorwerp van protectie gaan worden, hoe zou dan de ovenge invoer daaraan ontsnappen? DE R 100. Het Britsche luchtschip de R 100 is voor sloop verkocht. Het gas is al verleden jaar November uitgelaten, doch het hulsel is op- gehangen in de loods. Dit beteekent, dat men bjj het afbreken van het luchtschip voorzichtig te werk moet gaan om het evenwicht niet te verbreken. Men zal met de onttakeling van onderaf beginnen. Het gewicht van het ge- vaarte was met de zes motoren ongeveer 85 ton. Het was 212 M. lang en 40 M. in door- snee. De bouwkosten hadden 450.000 pond be- dragen, doch in totaal heeft het schip het land ruim een millioen pond gekost. Voor onder- houd was ongeveer 600 pond 's weeks noodig. AANSLAGEN INKQMSTENBELASTING. Belanghebbenden worden er ter voorkoming voor vervolgingskosten aan herinnerd, dat einde November a.s. op de aanslagbiljetten der Inkomstenbelasting 1931/1932 gedateerd tot en met September 1931 de verschuldidge ter- mijnen moeten zijn voldaan. GEMEENTEBODE. Door Burg, en Weth. alhier is benoemd tot gemeentebode de heer C. Sol. MOTOR-ONGELUK. Gistermorgen kwam de aannemer Aug. Strobbe, van Hulst, per motorfiets van den Molendijk met betrekkelijk groote vaart in de Axelsche straat en kreeg daar voor zich rechts op den weg mej. N. Klaassen met een melkwagentje, terwijl midden op den weg de knecht van den heer Smallegange met een groentenwagen reed. S. kon niet voldoende remmen en reed met zijn motor tegen het melkwagentje, terwijl hij zelf over het stuur vloog. Met een diepe vleeschwond in het been is hij bij den heer P. Hamelink binnenge- bracht en daar voorloopig door Dr. Van Pien- broek verbonden, waarna hij per auto naar zijn woning te Hulst is vervoerd. Het melk wagentje was door de aanrijding beschadigd. DEMONSTRATIE MAGGI's PRODUCTEN. Op Vrijdag aanstaande zal in het „Luxor- Theater" alhier een voordracht worden ge- houden over Doelmatige Voeding met be- trqkking tot de Maggi's Producten. De steeds toenemende belangstelling, welke voor econo- mische aanwinsten, speciaal op het gebied der voeding, getoond wordt, deed de Fabriek van Maggi's Voedingsmiddelen, filiaal Amster dam, ertoe besluiten de fabricatie der wereld- bekende Maggi's Producten te verfilmen om het publiek op deze wijze een kijkje te geven in het bedrijf van een der grootste voedings- middelenfabrieken, die er bestaan. In vele plaatsen hier te lande, ook alhier, zijn dergelijke demonstraties reeds gehouden en mochten zij zich steeds in een druk bezoek verheugen. Het geheel is goed verzorgd en de leerzame opnamen vallen algemeen in den amaak, zoodat wij er dan ook niet aan twijfe- len of de dames van Ter Neuzen en omgeving zullen van deze gelegenheid een druk gebruik maken. Men leze de verdere aankondiging in dit Wad. OVERSLAG WORDT NU OOK GEeLECTRIFICEEKD. Thans is het officieel, dat de gemeente Gverslag binnen enkele maanden van electn- strhen stroom voorzien zal zijn. Dit is de laatste gemeente van Oostelijk Zeeuwsoh- Vlaanderen welke nog niet aangesloten was. Reeds in het voorjaar van 1926 kwam de wenschelijkheid van electrificeering naar voren en daartoe gemachtigd door den raad aamen Burgemeester en Wethouders en in het bijzonder de burgemeester eens polshoogtfe wat dat gevalletje kon kosten. Sedert dien dag is een onafgebroken reeks omderhande- lihgen gaande geweest om de zaak tot stand te brengen. Het geval was nu eenmaal moei- l(jk; de gemeenteraad kon, of wilde zich nu eenmaal geen groote finantieele offers ge- tfoosten en de P.Z.E.M. zag er voor eerst ■geen afnemer in die voor haar de kosten zou gbed maken. Behalve een groot aantal onderhandelingen met de P.Z.E.M. probeerde men ook bij de Gentrale Electriques des Flandres te Lan- gerbrugge bij Gent; hier ging het wel gemak- kelijker omdat deze maatschappij in het na- burige Belgisch Overslag stroom leverde. Voordat het accoord tot stand was gebracht, kwam onze tegenwoordige Minister van Waterstaat met vele en groote bezwaren. Zijn Excellentie zag liever onze stroom van uilt een Nederlandsche bron betrokken. Hoe het ook zij het ging weer niet door. Na nog tal van mislukte pogingen van ons gemeentetoestuur dat er, wonder boven won der, den moed nog maar steeds inhield, kun nen wij thans berichten, dat Dinsdag 17 No vember 1931 door de P.Z.E.M. een stukje grond van den Varempdpolder is aangekocht om er een schakelstation te bouwen. De aan- besteding hiervan heeft eveneens reeds plaats gehad, zoodat wij omstreeks Nieuwjaar ein- delijk ons electrisch licht zoowel in de kom als op de wijk de Roodesluis zullen hebben. Wij kunnen thans duhbel tevreden zijn want per slot van rekening had ons gemeente- bestuur, als het kon, toch maar liever de stroom u>it Nederland. IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN DE DORSCHPLICHT INGEVOERD. Thans is in Oostelijk en Westelijik Zeeuwsch- Vlaanderen de z.g. dorschplicht ingevoerd, meldt het ,,D. v. N. B." Hiermede is voor het eerst in Nederland uitvoering gegeven aan een bepaling inge- volge de Tarwewet, waarbij zij, die tarwe te leveren hebben aan de V.I.T.A., verplicht kun nen worden de tarwe voor een bepaalden dag af te leveren waardoor het dorschen in een sneller tempo dan gewoonlijk moet geschie- den. Door de najaarswerkzaamheden op het veld, werd er in den laatsten tijd zoo weinig tarwe afgeleverd dat niet kan worden vol daan aan de aanvragen der V.I.T.A. Voor 30 November a.s. zal West. Zeeuwsch- Vlaanderen nog ongeveer 300.000 kilo tarwe moeten leveren en Oostelijk Zeeuwsch-Vlaan- deren nog ongeveer 1.000.000 kilo. Zonder in- voering van den dorschplicht was de kans groot dat aan de opdracht niet tijdig gevolg zou kunnen gegeven worden. VERGADERING HOOFDBESTUUR ZEEUWSCHE LANDBOUWMAATSCHAFPIJ In de Maandag te Goes in het Landbouw- huis gehouden vergadering van het hoofdbe- stuur der Z. L. M. herinnerde de voorzitter, de heer mr. P. Dieleman, aan het 25jarig jubileum van den heer C. Zwagerman op 1 November als zuivelconsulent in Zeeland en hoopte dat deze nog vele jaren in het belang van den Zeeuwschen landbouw en veeteelt werkzaam zal mogen zijn. De heer Zwagerman zeide van Zeeland en de degelijke gastvrije Zeeuwen te houden en hij eigenlijk omgekeerd hen moest huldigen. Spreker dankt voor de vele vriendschap met zijn onvergetelijk jubileumfeest ontvangen. De voorzitter deed hierna o.a. de volgende mededeelingen Dat gezien het niet verhoogen van den steun voor suikerbietenteelt verwacht mag worden, dat de uitzaai in 1932 achter zal staan bij die van 1931. Verder, dat met 1 October subsidie aan het Rijk is gevraagd voor: 14 algemeene landbouw en 6 algemeene tuinbouwcursussen; 11 cur- sussen voor volwassenen, 1 in paardenkennis, 1 in hoefbeslag en 2 in pluimveeteelt. In verband met gerezen bezwaren bij den Rijksgebouwendienst is een gewjjzigd plan in gediend voor den schoolbouw voor landbouw- huishoudonderwijs te Zierikzee, momenteel worden 6 cursussen al of niet in samenwer- king met andere organisaties gegeven en voor 66n is subsidie aangevraagd. Bjj de bespreking van het adres van de Holl. Mij. van Landbouw tot de regeering ge- richt inzake den steun aan de suikerbieten teelt, noemde de heer Kakebeeke, vice-presi dent der Maatschappij, f 14.50 een loonende prijs voor bieten. Besloten werd met algemeene stemmen om de volgende motie aan de Tweede Kamer te zenden Vergadering Hoofdbestuur Z. L. M. heeft met instemming kennis genomen van amen- dement van den Heuvel c.s. tot verhooging in- voerrecht suiker enz. en dringt met klem aan bij Uw Kamer dat amendement aan te nemen, waardoor de suikerbietencultuur in stand kan worden gehouden, hetgeen zonder meerderen steun dan het aanhangige wetsontwerp in uit- zicht stelt, niet mogelijk zal zijn. Aangedrongen werd nog eens met klem op meer steun voor de tertiaire wegen. Ter sprake kwam een adres van den Bak- kersbond afd. Zeeuwsch-Vlaanderen, Oostelijk deel, waarin hulp wordt ingeroepen tegen den invoer van Belgisch brood. De heer Gast noemde de houding der regee ring ten deze slap, de voorzitter wilde de zaak naar het K. N. L. C. overbrengen; de heer D. W. Lindenbergh meende dat de bakkers maar eerst moeten beginnen met de tarwewet royaal uit te voeren voor dat de landbouw hen kan steunen, de heer Vael meent dat deze zaak meer op den weg der gemeente- besturen ligt. Het voorstel van den voorzit ter werd z. h. s. aangenomen. Tot lid der algemeene commissie voor de keuring der gewassen werd herbenoemd de heer I. P. van der Weele te Colijnsplaat, en tot lid van de belastingcommissie benoemd de heer mr. M. C. v. d. Minne te Middelburg. De commissie tot het bestudeeren van het verzekeringswezen en het pachtstelsel werd ontbonden. Ingediend was een voorstel van het Dag. Bestuur om enkele salarissen iets te verhoo gen, doch de kring Noord-Beveland stelde juist voor eene algemeene verlaging van de sala rissen met 5 pet., vooral ook om naar buiten te laten zien dat de landbouw het werkelijk moeilijk heeft. Deze motie, die slechts door een der beide leden uit Noord-Beveland verdedigd werd, kon slechts de stem van dat lid verwerven. Evenals dit jaar zal ook in 1932 geen kring- tentoonstelling, waarvoor Tholen aan de beurt was, worden gehouden, maar wel de alge meene vergadering en de rijtoer zullen in dien kring plaats hebben. De voorgestelde contributieregeling en de begrooting voor 1932 werden daama z. h. s. aangenomen. De Algemeene Vergadering zal op Maan dag 7 December plaats hebben. Bij de bespreking van het urgentieprogram van het K. N. L. C., kwam o.a. de kwestie van het Deensch vleesch aan de orde en wees de heer Zwagerman er op, dat de uitvoer daarvan in Denemarken niet wordt belet, maar dat men niet vergeten mag, dat Dene marken ook veel van ons koopt. Spr. voelt weinig voor een invoerrecht, maar wellicht valt met Denemarken te praten over een be- perking van den invoer. Inzake het kunnen verkrijgen van bedrijfs- crediet vereenigde de vergadering zich in principe met de meening van den voorzitter, dat hiervoor een aparte organisatie met steun van de tarwe-organisatie, de coop, suikerfa- brieken en de veilingen, moet worden opge- richt. Naar aanleiding van een vraag van de Holl. Mij. van Landbouw naar de meening van de Z. L. M. over een demonstratieve vergadering was de voorzitter het eens met den heer de Buck, dat dit niet gewenscht is en slechts verbittering wekt. Op een vraag van den heer D. W. Linden bergh zeide de heer Steehouwer, inspecteur van het veeartsenijkundig staatstoezicht, dat een quarantaine station te Goes goed moge lijk en ook wenschelijk is. Overwogen zal worden of in 1932 een ont- wikkelingsdag wordt gehouden en kwam na nog enkele punten van minder belang de kwestie van den abattoirbouw op Walcheren ter sprake en zeide de heer Steehouwer, dat (Ingez. Med.) de twee abattoirs op Walcheren een gevolg zullen zijn van het verbreken van de getrof- fen overeenkomst door Vlissingen. Daar is het particulier abattoir (een vermomd ge- meentelijk) bijna gereed en in Middelburg heeft men de zaak nog in studie. Spreker heeft in het belang der landbouwers geadvi- seerd van de drie keuringskringen op Wal cheren er een te maken. Spreker noemt twee abattoirs op Walcheren absurd, maar het is alleen te wijten aan de animositeit tusschen Middelburg en Vlissingen. Middelburg zal zich echter hard moeten haasten, want zoo kan de toestand er niet blijven. Nu reeds zijn de slagers strafbaar. De heer Zwagerman noemde het stichten van twee abattoirs ook geld vergooien. Spre ker meende echter dat het product te duur wordt gemaakt door de dingen, die er tus- i schen zitten. Zoo is het met het brood en ook met het vleesch. Aan het slot der vergadering wijdde de voorzitter nog woorden van waardeering aan de nagedachtenis van wijlen den heer I. G. J. Kakebeeke, eere-lid der Z. L. M. ZAAMSLAG. In deze gemeente is opgevangen een don- kere bruine jachthond (teef). Inlichtingen te bekomen bij den gemeente-veldwachter J, van Westenbrugge. AXEL. De heer H. Wolfert heeft bedankt als notabel der Ned. Herv. Kerk. Voor deze vacature zal een stemming plaats hebben op Zaterdag 28 November a.s. Voor de periodieke aftreding van de notabe- len W. Vercauteren, Joz. Smies en C. Over- dulve zou een stemming plaats hebben op Zaterdag 21 November a.s., doch deze is, in verband met de bovenvermelde vacature, een week verdaagd. BRESKENS. De Wilhelminabewaarschool is wegens het heerschen der mazelen tijdelijk gesloten. SAS VAN GENT. Onderscheiding. We zijn weer in de periode der pluimvee- tentoonstellingen en wat daar mee in verband staat. Te Gent werd op 14, 15 en 16 dezer door de Koninklijke Maatschappij „Het Neerhof" weer een dergelijke tentoonstelling gehouden. Onder de talrijke exposanten ontmoeten we slechts de namen van twee Hollanders, n.l. een inzender uit Gouda en die van onzen stad- genoot Augustus Inghels, welke laatste als gewoonljjk met veel succes aan de tentoon stelling van konijnen deelnam. Hem vielen met zrjn inzendingen de vol gende bekroningen ten deel: Met een oude voedster Black and tan ver- wierf hij den eereprijs. Met een oude ram van hetzelfde ras een tweede prijs. Een jonge ram behaalde den eersten, een jonge voedster eveneens een eersten prijs, terwijl een nest jonge Black and tans even eens een eersten prijs verwierf. Met zjjn inzending mocht deze fokker van erkende reputatie den mooisten uitslag in de dwergrassen verwerven. Vele Sassenaren maakten van deze gele genheid gebruik om verleden Zondag de ten toonstelling te bezoeken en het heeft den inzender van de zijde zijner mede-stad- genooten niet aan gelukweuschen wegens deze prachtige onderscheiding ontbroken. We sluiten ons gaame daarbrj asm en spre- ken den wensch uit dat hij op dezen weg door veel anderen moge gevolgd worden. HET NEDERLANDSCH ELFTAL SAMENGESTELD. De volgende spelers zullen op Zondag 29 November te Parijs tegen het Fransche elftal uitkomen Doel: Van der Meulen. Achter: Van Run en Weber. Midden: Van Heel, Anderiesen en J. Paauwe. Voor: Van Nellen, Mol, Lagendaal, Adam en Wels. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting ven 17 November 1931. De volgende zaken werden behandeld: L. A. B., oud 35 j., fabrieksbaas te Ter Neuzen, werd ten laste gelegd dat hij op 17 of 18 Augustus j.l. te Ter Neuzen Johan Fe- terman en Catharina Feterman heeft mishan- deld, door eerstgenoemde op zijn borst te stompen en laatstgenoemde tegen haar rech- teroog te slaan en te stompen. Eisch: vrijspraak. Uitspraak: idem. R. M. J., huisvr. C. L. d. B., oud 31 j., zon der, beroep te Qinge, werd verdacht dat zij op 15 October j.l. te Clinge Maria Leopoldina Lemout met een emmer tegen haar kin heeft geslagen of gestooten. Eisch: 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. M. d. F., oud 53 j., werkman te Hoek, werd beklaagd dat hij op 9 October 1931 te Hoek Pietemella Vinke heeft geslagen. Eisch: 5 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak: 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. v. B., oud 22 j., arbeider te Groede, werd verdacht dat hij op 11 October j.l. te Groede Daniel Robijn heeft geslagen. Eisch10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. P. d. V., oud 50 j., werkman te Hulst, werd verdacht dat hij op 10 October j.l. te Hulst den gemeente-veldwachter Cortvriendt heeft beleedigd, toen deze hem ter zake van open- bare dronkenschap opbracht naar het arres- tantenlokaal. Eischf 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. Door den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht te Oostburg is hooger beroep aangeteekend tegen het von- nis van den Kantonrechter, waarbij A. C. T., landbouwer te Hoofdplaat, ter zake van de ten laste gelegde overtreding van de Motor- en Rijwielwet is ontslagen van alle rechtsver- volging. Zondagmiddag tegen 5 uur heeft een onge veer 30-jarige koperslager in de Pieter Nieuw- landstraat te Amsterdam een aanslag ge- pleegd op zijn 28-jarige vrouw van wie hij ge- scheiden leefde en daarna zelfmoord gepleegd. De man was zjjn vrouw, die hem met bun beide kinderen had verlaten, bij familie gaan opzoeken. Toen hij bij de woning dezer familie kwam, wilde de vrouw juist de trap afgaan. Zonder een woord te zeggen trok de man een revolver en schoot op de vrouw, die een schampschot aan het hoofd kreeg. Daama richtte hij het wapen op zichzelf en schoot zich door het hoofd. De man was on- middellijk dood. Bij onderzoek bleek, dat de revolver slechts 2 kogels had bevat, waaruit blijkt, dat de man, die den laatsten tijd bij zijn ouders in een woonwagenkamp woonde, zijn vrouw had opgezocht met het voomemen, haar en zichzelf van het leven te berooven. De toestand van de vrouw is goed. HET MISDRIJF TE GORINCHEM. Omtrent de huiszoeking in het huis van den verdachte van den moord te Gorinchem, waar bij het gestolen geld is gevonden, wordt nader gemeld, dat de vrouw van den moordenaar Zaterdagavond tegenover den rechter-com- missaris te Utrecht bekend heeft, dat zij het geld verstopt had in een bed. Hierna heeft de rechter-commisaris aan den burgemeester te Woerden verzocht, een onderzoek te willen instellen. Inderdaad werd toen een bedrag van 4800 in het kapok van een bed gevon den, zoodat van een eigenlijke huiszoeking geen sprake was. EEN INFERIEURE HOOFDPRIJS. Bij den heer K., wonende te Haarlem- Noord, heeft dezer dagen de Haarlemsche recherche op last van den officier van justitie te Amsterdam een hoofdeereprijs van de ver- loting der vereeniging „Heliomare" te Am sterdam in beslag genomen. Deze vereeniging die de stichting beoogt van een R.K. herstel- lingsoord voor longlijders en zwakke kinde ren, had een loterij op touw gezet, waarvan de hoofdeereprijs zou bestaan uit een gouden rozenkrans, bezet met jaspissteenen, beschik- baar gesteld door den Paus. De heer K. was winnaar van dezen hoofdprijs, doch de rozen krans bleek niet van goud, doch van verguld metaal te zijn en met goedkoopere steenen dan jaspis te zijn bezet. De heer K. heeft daarop de vereeniging meegedeeld, dat hij een rozenkrans wenschte te ontvangen, zoo- als in de beschrijving voor de verloting was voorgesteld. De vereeniging is hierin niet ge- treden, waarop de heer K. de zaak in handen van de justitie heeft gesteld, die nu een on derzoek instelt. Maandag hebben we melding gemaakt van een mislukten roofoverval, welke bij Ooster- beek zou zijn gepleegd op een bediende der Hevea-fabrieken. De betrokken bediende schjjnt echter onder den invloed van de vele overvallen, den laat sten tijd gepleegd, een slachtoffer te zjjn ge- worden van zijn eigen verbeelding. De „N. Tilb. Crt." althans weet te melden, dat er van een roofoverval geen sprake is geweest. De bewuste automobilist, alsdus genoemd blad, was de handelsreiziger T. uit Tilburg, die op weg was naar de Hevea-fabrieken om aldaar offerte te maken. Op een gegeven oogenblik was h(j ter plaatse niet bekend zijnde verdwaald, waar om hij den bewusten wielrjjder-kantoor- bediende, die een groote som gelds bij zich droeg, den juisten weg vroeg. De aangespro- kene, die, zooals wel aan te nemen is, ten- slotte, naar aanleiding van de vele roofover- vallen vreesde, dat de automobilist hem met andere bedoelingen aansprak, aatwoordde niet op de vraag, doch fietste zoo hard hij kon weg, den verbaasden heer T. achterlatende. In de diehtsbijaijmde bewoonde omgeving, deed de wielrijder aangifte van 'n „mislukten roof overval"' op hem en alleen aan zijn kranig optreden zou het te danken zijn, dat hij nog met een volledige som op de fabriek aan- kwam. Boeren uit den omtrek, die van het onge- val gehoord hadden, wapenden zich met rieken en hooivorken en zouden den automobilist wel eens even opvangen, om hem aan de politic over te leveren. De politie van Amhem e. o. had intusschen eveneens uitgebreide afzet- tingsmaatregelen genomen om den automo bilist op te sporen. Deze laatste werd even later door eenige boeren aangehouden en het kostte hem veel moeite om zich de boeren, die hij ten3lotte van zijn onschuldige bedoelin gen kon overtuigen, van het lijf te houden. Hij heeft zijn weg naar de Hevea-fabrieken ver- volgd, daar gewoon zijn zaken gedaan, maar moest zich even later op den avond nog aan een streng verhoor der Oosterbeeksche en bij zijn thuiskomst ook van de Tilburgsche recherche onderwerpen. Spoedig is echter ge- taleken, dat hij niets kwaads in het schild voerde en eenvoudig het slachtoffer was ge- worden van een erg zenuwachtig en wellicht wat fantastisch kantoorbediende. En dit was nu de mislukte roofoverval bij Oosterbeek! UIT EEN RAAM DOODGEVALLEN. In cfen nacht van Zaterdag op Zondag is de 48-jarige G. W. te Meerssen uit het raam van zijn slaapvertrek op de tweede verdieping ge- vallen. Zijn huisgenooten, die door den val waren wakker geworden, droegen hem in be- wusteloozen toestand het huis binnen. Een ter hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. LYSOL GEDRONKEN Het ongeveer 2-jarig zoontje van den ar beider V. te Nijverdal wist in een onbewaakt oogenblik en fleschje met lysol machtig te worden en dronk daaruit. Een geneesheer stelde alle pogingen in het werk den armen kleine nog in het leven te houden, doch medische hulp kon niet meer baten. Het kind is na een hevig lijden bezweken. In den nacht van Donderdag op Vrijdag passeerde een heer uit Venlo met zijn auto de heide, tusschen Heeze en Someren, alwaar hij werd stilgehouden door twee personen, die zich voordeden als commiezen. Toen de wagen stopte, bedreigden zij echter den bestuurder. Deze maakte de schijnbeweging zijn porte- monnaie te nemen, maar trok zijn revolver en loste een paar schoten op de aanranders, aldus de „Msb." Tegelijkertijd zette hij den wagen in be- weging en nam de vlucht. Volgens verklaring van den automobilist zonden de aanranders hem nog twee schoten achtema, die echter geen doel troffen. De politie te Someren heeft de zaak in onderzoek. DE OVERVAL TE SCHIPLUIDEN. Zondagavond heeft de Amsterdamsche politie, naar „Het Volk" meldt, „Mottige Rinus", die verdacht wordt, een der daders van den overval te Schipluiden te zijn, ge- arresteerd. De aanhouding geschiedde in den loop van den avond door agenten van het posthuis Dapperplein. Zij hadden namelijk be- richt gekregen, dat ,,Mottige Rinus" zich op- hield in een caf6 in de Dapperbuurt, waar hij door eenige personen was herkend. De agen ten gingen naar het cafe en arresteerden den verdachte. Zijn aanhouding geschiedde zon der moeilijkheden. Hij werd naar het politie- posthuis overgebracht en kort daama per auto naar het hoofdbureau. Maandagmorgen is hij naar Delft gebracht. Men meldt in verband hiermee, dat de man te Delft voor de politie een volledige beken- tenis heeft afgelegd. Hij had van de onge veer 500, die hij in zijn bezit had gekregen, nog slechts enkele guldens over. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. De Delftsche politie heeft drie in verband met den overval met roof te Schipluiden aan- gehoudenen aan een langdurig verhoor onder werpen. Hoewel v. U. aanvankelijk ontkend heft, iets met den overval uitstaande te heb ben gehad, heeft hij tenslotte bekend, de aan- wijzingen tot den overval te hebben gegeven. De andere gearresteerde, M. D., bleef echter ontkennen. Hij is met de derde aangehoudene, mej. M. B., naar Den Haag gebracht en voor den officier van justitie geleid; v. U. zou Maandag naar Den Haag worden gebracht. In een vlaag van verstandsverbjjstermg heeft de 49-jarige echtgenoote van den heer B. K., te Haarlemmermeer, zich de kleeren in brand gestoken. Alhoewel de heer K., als- mede eenige buren dadelijk toesnelden en er in slaagden de vlammen te dooven, moest de ongelukkige onmiiddellijk naar een ziekenhuis worden overgebracht. Haar toestand is era- stig. DOOR EEN DRIJFRIEM GEGREPEN. De 62-jarige machinewerker C. S., uit Capelle a. d. Usel is in een fabriek aan den Schaardijk te Rotterdam door een drijfriem gegrepen. Zijn kleeren werden van het ljjf gescheurd. Zijn linker arm en zijn linker been werden verbrijzeld. Voorts kreeg hy een herschenschudding en een emstige wond aan het achterhoofd. Hij is in zorgwekkenden toestand in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. EEN HUISGEVEL VERNIELD. Een zwaar met hout afgeladen aanhang- wagen van een auto van den houthandel Kunst uit Groningen is bij Coevorden los ge- raakt en heeft toen den voorgevel van het huis van den arbeider Hut geheel vemield. DE BLOEMBOLLENAFFAIRE. In verband met de hoog verzekerde, ver- loren gegane lading bloembollen waarover reeds eerder is bericht, is de schipper van het vaartuig „Vertrouwen" aangehouden en ter beschikking van de justitie te Middelburg ge steld. Verder is een bloembollenhandelaar uit Wijk aan Zee na verhoor te Dordrecht, aldaar ter beschikking van de justitie gesteld. In het geheel bevinden zich thans drie personen voor deze zaak in arrest. EEN VERLOREN GELDZENDING. Op het postkantoor te Wdnschoten werd uit een papiermand opgediept een enveloppe met f 16. Bij nader onderzoek bleek, dat deze af- komstig was van een dienstzending uit Nieuwe Pekela en dat uit de enveloppe nog 1000 werd gemist. EEX WIELRIJDER AANGEVALLEN. Op de Mooksche baan onder Mook, ter hoogte van cafe Spoeltman, is Zaterdagavond een heer, die in de richting Plasmolen reed, aangerand door een tot nu toe onbekend ge- bleven persoon, die plotseling van achter een boom te voorschijn kwam en den heer met een scherp voorwerp een slag toebracht. De aan- gevallene verdedigde zich met een electrische zaklantaam en deelde hiermede verscbiUende slagen toe. De aangevallene zelf ontving hier- bij nog een hevigen slag op de rechterhand. Blijkbaar verrast door het verzet, nam de aan- rander hierop de vlucht. De politie, die onmid- dellijk gewaarsohuwd werd, is er tot heden niet in geslaagd den aanrander te vinden. AANR ANDIN G. Maandagavond omstreeks zeven uur werd de winkelbediende van de firma Albert Heijn te Leerdam, die op een fiets twee klanten had bezocht, onder de gemeente Asperen onver- hoeds aangevallen door een onbekend per soon, die udt een greppel te voorschijn sprong, en hem een zwaren slag op het achterhoofd toebracht, waarop de onverlaat het geld, dat de jongeman bij zich had, opeischte, naar de „Tel." bericht. De bediende verzette zich hevig, zoodat de aanvaller ten slotte op de vlucht sloeg, zonder kans te hebben gezien, zich van het geld meester te maken. De gemeentepolitie uit Leerdam heeft, in samenwerking met de rijksveldwacht, een uit- gebreid onderzoek ingesteld. Er is slechts een vaag signalement van den aanvaller bekend, daar de bediende door de duistemis den mem slecht kon onderscheiden. SPECIALE BEWARING VAN POST- KANTOREN. Naar „de Avondpost" verneemt, is de Haag- sche politie er, met het oog op de toenemende onveiligheid en de vele roofovervallen van den laatsten tijd, toe overgegaan een specialen be- wakingsdienst in te stellen voor de bjj-post-, telefoon- en telegraafkantoren. Zoowel 's nachts als overdag worden deze kantoren thans aanmerkelijk vaker gecontro- leerd dan voorheen het geval was, terwijl vanaf het invallen der diustemis te ongeveer half vijf 's middags tot de sluiting der kan toren een agent wordt op post gezet. Practisch gesproken, wordt het daardoor onmogelijk gemaakt, dat misdadigers ook op de Haagsche postkantoren een overval zouden beramen. Ook zijn maatregelen getroffen tot een speciale bewaking en begeleiding der post- auto's, die na de sluiting der kantoren de kassen naar het hoofdpostkantoor vervoeren.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2