8 P 0 E T. ^EHUODE BXRICHTKH Hier werkt RECHTSZAKEN. afdeeltng IV. KON. NEDERE. VOETBAEBOND. 57-10 35-18 29-12 19-21 16-14 15-27 11-21 10-48 4 25 12 10 10 9 9 9 8 7 6 5 1 13 10 6 6 5 17 13 12 8 6 6 4 2 VERDRONKEN. KAMER VAN KOOFH. EN FABRIEKEN VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN TE TER NEUZEN. het geeft meer weerstand tegen kouvatten Doozen a 25, 45 en 55 cts. (Ingez. Med.) voortzetten. Ofschoon voor hem een mooie promotie, wordt hier zijn vertrek door alien zeer betreurd; want gedurende zijn verblijf on deze gemeente werden hij en zijn gezin alge- meen geachit. Gc-ed politieman, in den waren zin des woords, heeft hij zich in onze grens- gemeente zeer verdienstelijk gemaakt. Talrijke zijn de gevallen van personen die met de Nederlandsche justitie nog iets te vereffenen hadden en soms na jaren in het buitenland vertoefd te hebben bij hun overschrijden van de grens te Overslag door den Rijksveldwach- ter Dieleman er aan herinnerd te worden, dat er nog ietwat te verrekenen was. Ook van de zijde zijner collega's was hij, zeer geacht. Tot zelfs ver over de grens was hij gekend en ook bij zijn Belgische ambtgenooten zeer gerespecteerd. Wij wenschen hem verder een succesvollen loopbaan. NIEUW NAMEN. Dezer dagen is bij G. ingebroken. De wo ning staat eenzaam in het z.g. Kerkstraatje een paar honderd meter van de Belgische grens. Toen de familie te omstreeks 11 uur des avonds terugkeerde, vonden zij de voor- deur, die zij bij bun vertrek hadden gesloten, open staan en bij' het betreden van het woon- vertrek den inhoud van kasten en laden over den grond verspreid. Bij het naederen van de woning had men een schuil gefluit veroomen, vermoedelijk afkomstig van personen die op den uitkijk hadden gestaan. Onmiddellijk werd de marechaussee gewaarschuwd. Het bleek, dat een vrij aanzienlijk bedrag in Bel- gisch en Hollandsch geld is vermist. Van de daders geen spoor. (Midd. Crt.) HET DRAMA TE ZUNDERT. Het Haagsche Gereehtshof heeft het vonnis der rechtbank bevestigd, waarbij aan de weduwe van den cafehouder te Zundert, wier man in Januari 1927 door de marechaus see zou zijn doodgeschoten en die, zooals men weet, deswege een vordering van f 50.000 tegen den Staat had ingesteld, deze vordering werd ontzegd. VOETBAL. Wedstrijduitslagen van Zondag. 2e klasse A: VelocitasBreda De BaronieMEVO AllianceTSC DOSKO—Hero MiddelburgTemeuzen 3e klasse A: Zeelandia IIAxel Sassche BoysHansweert HulstMiddelburg II 3e klasse B: MEVO IIZeelandia I Vlissingen 1Walcheren Goes—SINOTO 2e Klasse A 2—1 2—5 1—3 3—2 2—2 2—3 3—4 11—1 0—6 7—0 4—0 Middelburg Dosko Temeuzen R. B. C. Hero Breda Mevo T. S. C. Alliance Velocitas De Baronie 3e Klasse A Axel Hulst Sassche Boys Middelburg n Hansweert Vlissingen II Zeelandia II De Zeeuwen 3e Klasse B Vlissingen I Zeelandia I Goes N.-Borgvliet MEVO II DOSKO II Zierikzee SINOTO Walcheren 8 8 8 7 7 8 9 8 9 7 7 8 6 4 7 7 5 6 7 9 9 8 7 6 8 6 8 7 5 4 4 4 4 4 4 3 2 2 6 5 3 2 2 2 2 1 8 6 5 4 2 2 2 1 2 2 2 1 1 1 1 2 1 1 33-13 28-17 23-18 27-17 18-11 12-17 20-32 17-19 13-23 13-21 12-28 30-11 29-10 11-6 16-25 13-31 13-13 15-22 17-28 MIDDELBURG—TERNEUZEN. 2—2. Wanneer men voor een zware taak gesteld wordt, zoo beginne men met opgewektheid en al arbeidende wordt de taak steeds lichter, tot de dag, waartegen men zoo had opgezien, wordt een dag van voldoening en vreugde over den volbrachten arbeid. Zoo vatte ook de voetbalvereeniging Ter- neuzen haar taak op en lag er een levenswijs- heid in om de ontmoeting tegen Middelburg tot een feestdag te maken, waardoor, al moch- ten er velen zijn die niet aan een nederlaag voor Temeuzen twijfelden, in een opgewekte stemming de reis werd aanvaard. De ondememers, die een speciale boot had den gehuurd, hebben hun ondernemingsgeest beloond gezien, daar er ongeveer een 400 sup porters de reis hebben medegemaakt. De mist, die Zaterdagavond de Schelde aan het oog onttrok, bleek gelukkig te zijn opge- trokken en is de reis zeer voorspoedig en in opgewekte stemming verloopen. Met de clubvlag en de Nosevlag in top ver- trok men uit de haven en de heenreis van Ter Neuzen naar Vlissingen was in 55 minuten volbraoht, waama de tocht door het kanaal van Walcheren werd voortgezet. Bij aankomst te Middelburg bleek men al- daar van de komst reeds op de hoogte en velen waren getuige van de „blijde incomste". Nadat het gezelschap zich een uurtje in de stad had opgehouden, vertrok men naar het ■terrain, waar bij onze aankomst reeds een groote menigte zich om de lijnen had ge- schaard. Door de goede zorgen van de ont- vangende vereeniging was een plaats gere- serveerd en konden wij rustig den strijd af- wachten. Het spelverloop. De scheidsrechter Knappers roept de aan- voerders bij elkaar en Middelburg krijgt de voorkeur, waama Temeuzen aftrapt. De spil van Middelburg weet echter den bal afhandig te maken en een aanval van Middelburg volgt, die door Van de Wege wordt gestopt, doch de rechtsbuitenspeler van Mid delburg brengt direct weer op en voor het spel een minuut oud is, heeft Middelburg met een fraai schot de leiding. 10. Direct dtaarna komt Middelburgs voorhoede terug en Dooms heeft een moeihjk schot te keeren, het gevaar is blijkbaar niet geweken, want weer is het de doelman, die den bal te- rugzendt. Middelburg oefent een stevigen druk uit, daar nogmaals haar voorhoede den bal voor het doel van Temeuzen brengt, waar Van de Wege den bal comer trapt. Deze hoek schop, hoewel goed genomen, wordt achter getrapt. Terneuzen heeft zich thans losgewerkt en wanneer de spil Hamelink den bal naar van Hecke plaatst, trapt deze te ver naar voren. Riemens rent nog toe, maar Middelburgs doel verdediger, hoewel hij wel gevaarlijk ver uit zijn doel moest loopen, is er dichter bij en weg is de eerste aanval. Nu plaatst Middelburgs rechtshalf den bal naar de voorhoede, maar de aanval strandt op buitenspel. Terneuzen is, wat men zou kunnen noemen, ingeloopen en de partijen zijn nu gelijk in kracht. Het blijkt wel, dat het een frisschen, spannenden strijd zal worden, en zoo golft het spel een oogenblik op en neer tot 't Gilde den bal aan Laurens geeft, die doorzet naar Dob- beleir en deze maakt met een fraai schot ge lijk. 1—1. Middelburg trapt af en oogenblikkelijk heeft Hamelink den bal te pakken, zet hem naar van Hecke en een aanval volgt, die door den scheidsrechter wordt onderbroken en aan Middelburg een vrije schop wordt toegekend, waarvan Middelburg gebruik maakt door een forschen aanval. Van Haucke krijgt gelegen- heid deze te onderbreken, maar hij mist een makkelijken bal en er ontstaat een gevaarlijk moment. De linksbinnen van Middelburg rent toe, maar Dooms loopt uit en gaat den voor- waarts in den weg staan, hetgeen zeer juist gezien was, waardoor de bal achter rolt. Onze beide halfspelers Hamelink en 't Gilde werken schitterend, zij werken om't hardst en steeds vangen zij den bal op en beletten daar- door Middelburg ten aanval te gaan. Als Ter neuzen naar voren gaat klinkt het fluitje van den scheidsrechter voor buitenspel, doch nog maals keert Temeuzen terug en Middelburgs rechtshalf speelt gevaarlijk terug op den doelverdediger, die echter op zijn post is en den bal naar het midden zendt. De linkshalf- speler van Middelburg geeft den bal naar Vogel, die er tusschen uit wil trekken, maar Hamelink ontfutselt hem den bal en geeft hem naar De Smidt, die geen kans krijgt, want weer klinkt het buitenspelfluitje. Als Van Haucke op ons inziens geoorloofde wijze af- houdt, krijgt Middelburg een vrije schop toe gekend en de linkervleugel van Middelburg breekt door, maar het schot gaat achter. Direct daama is de Temeuzensche voorhoede in actie, doch ook hier gaat de bal naast het doel uit. Goed combineerend kopit Middelburg bij de verdediging van Terneuzen, maar het beslis- send schot gaat hoog over. Na een kleine schermutseling op het middenveld blijft 't Gilde de basis, die den bal naar Dobbeleir plaatst, een goede aanval volgt, maar als hij den bal van Laurens weer toegespeeld krijgt, glijdt hij uit en kan den bal niet meer berei- ken. De linkshalf van Middelburg vangt den bail op, geeft deze door naar den linksbinnen, die van ver een schot op het doel wil plaatsen, doch de bal gaat naast. Hamelink onderbreekt een aanval van Mid delburg, geeft den bal aan den rechtsbuiten Riemens, die een hard schot op het doel lost, waar de rechtsachterspeler den bal nog juist tot hoekschop kan verwerken. Deze levert niets op en de bal wordt uitgetrapt. Van Haucke gooit slecht in en de linkshalf van Middelburg plaatst den bal naar zijn voor hoede, een aanval van den linksbuiten volgt, hij houdt den bal te lang bij zich. Van de Wege rent toe en kan in moeilijke positie den bal comer trappen. Weer komt Middelburg opzetten, maar de bal gaat achter en nu krijgen wij een mooi samenspel van Laurens en Dobbeleir te zien die de achterspelers van Middelburg voor een moeilijk probleem zetten. Laurens krijgt ten slotte den bal verkeerd voor zijn voeten en het schot gaat naast. Middelburg speelt schijnbaar met drie ach terspelers, daar voortdurend een der half spelers in de voile verdediging is terugge- trokken. De voorhoede van Middelburg geeft blijk van haar goed combineeren en komt ge vaarlijk opzetten, waar Van Haucke den bal corner trapt. Deze kan worden weggewerkt en Terneuzen krijgt wegens duwen in den rug een vrije schop te nemen. Bij een aanval van Middelburg laat de scheidsrechter even stoppen, want het is hem niet ontgaan dat Hamelink en Vogel het niet bjjster met elkaar kunnen vinden en deze aan een woordenspel in plaats van voetbalspel bezig zijn; de aanvoerders worden geroepen, die op hun beurt beide spelers een waar- schuwing geven, waama het spel wordt voort gezet. Terneuzens verdediging stopt den aanval en Van Haucke geeft door naar Riemens, die onverwacbts een hard schot inzendt, dat door den doelman gehouden wordt. Bij een aanval van Terneuzen staat een der spelers buitenspel en dadelijk daarop heeft Middelburgs voorhoede zich hieraan schuldig gemaakt. Als Middelburg weer ten aanval trekt, lost een der spelers in buitenspelpositie een hard schot op het doel, dat door Dooms wordt gehouden. Nogmaals keeren de gast- heeren terug en een fraai schot op het doel wordt even fraai door onzen doelman gestopt. Nu loopt de achterhoede hem zelf in den weg waardoor hij niet voldoende kan wegwerken, maar C. Riemens zorgt er ten slotte voor, dat de bal uit de gevaarlijke zone komt. In dit oogenblik zijn onze achterspelers wel wat te langzaam en hierdoor kan, als Middelburg weer in den aanval is, Van de Wege den bal slechts tot comer verwerken. Ook deze brengt geen wijziging in den stand. Thans wordt de achterhoede van Middelburg aan den tand gevoeld, maar zij spelen solide en Middelburg is reeds bij het doel van Ter neuzen, waar Riemens door zich goed op te stellen den aanval onderbreekt. Nu komt een zeer gevaarlijk oogenblik voor het doel van Terneuzen, waar Vogel alleen voor Dooms komt te staan en In onze gedachten is een doelpunt zeker, maar Dooms werpt zich als een kat op den bal en op het laatste oogenblik brengt hij redding. Zoo golft voortdurend het spel op en neer, waarbij een ieder zich volkomen geeft, tot Temeuzen combineerend in den aanval is en Laurens een hard schot op het doel lost, de doelverdediger kan den bal niet bereiken en via de paal komt, 7 minuten voor de rust, het tweede doelpunt voor Temeuzen. 12. Middelburg gaat dadelijk naar voren, maar Van de Wege speelt zijn bekende spel en de bal rolt reeds op Middelburgs helft. Ook hier is de verdediging de sterkste en Middelburg keert terug en, hoewel de scheidsrechter reeds voor buitenspel gefloten had, kogelt een der spelers den bal in het net. Temeuzen ziet een aanval verloren gaan wegens buitenspel en kort daama maakt den rechtsbuiten den bal mooi vrij, plaats hem naar Dobbeleir die op zijn beurt naar Laurens centert, maar deze is op het goede oogenblik door de verdediging van Middelburg buiten spel gezet en den scheidsrechter is dit niet ont gaan. Nog een oogenblik is te spelen als Dobbe leir alles voorbij is geloopen en tot op korten afstand van het doel is gekomen, doch tot aller teleurstelling schiet hij naast, en de rust is aangebroken, met den stand 12 in het voordeel van Temeuzen. Spoedig keeren de spelers terug en de eer ste aanval is voor Middelburg, dadelijk ge- volgd door een tegenbezoek van Terneuzen, dat - door hands-bal wordt onderbroken. Bij een aanval van Temeuzen trapt Riemens den bal in de handen van den doelverdediger, die weer zijn halflinie den bal verder laat be- werken, maar 't Gilde zorgt dat de bal van richting verandert, doch Laurens staat buiten spel. Dadelijk daarna schiet Laurens weer op doel en de doelverdediger kan den bal slechts tot comer verwerken, die door de achterhoede van Middelburg wordt afgeslagen. De voorhoede van Middelburg komt thans herhaaldelijk in actie en onze beide achter spelers leveren goed werk. Als zij eenige malen achter elkaar den aanval van de Mid- delburgsche voorhoede onderbreekt. Dobbeleir probeert met een schot op verren afstand, waarmede de doelman van Middel burg geen last heeft. Nu komt een periode, dat Middelburg sterker is en een fraai schot van den rechtsbuiten gaat juist naast. Van de Wege komt in moeilijkheden en trapt den bal uit. De ingegooide bal komt voor de voe ten van Hamelink die hem aan Laurens geeft maar deze raakt hem met de handen aan. Voor een overtreding krijgt Temeuzen een vrije schop te nemen, maar de spil van Mid delburg plaatst den bal weer naar voren en Dooms redt door uit te loopen. Even komt er opluchting als 't Gilde den bal aan de Smidt geeft die hem naar het mid den overzet, daama gaat de bal naar den rechtsbuiten; Riemens schiet in, doch hij stond buitenspel en reeds is de bal weer bij Van de Wege, die door hard op Dooms terug te spelen het gevaar kan afweren. Tweemaal achter elkaar krijgt Temeuzen thans een comer te nemen, maar deze schij- nen dezen wedstrijd niets te kunnen opleveren. Een schot van een der voorwaartsen van Middelburg wordt over geschoten. Temeuzen speelt nu te kalm, er moet vlug- ger gewerkt worden, wil men de leiding be- houden. C. Riemens stopt een goede aanval van Middelburg en Temeuzen gaat naar voren, waar de aanval wordt onderbroken wegens te laag koppen van Laurens. Dooms redt tweemaal achter elkaar door fraaie scho- ten te stoppen. Temeuzen is er weer beter in gekomen en menigen aanval wordt onderno- men, maar het wil niet lukken. De Smidt breekt door, doch er is niemand die zijn voorzet kan benutten. Als een der spelers, die tevoren reeds het veld had ver- laten, en voor wie een reserve was ingeval- len, weer terugkeert en zijn plaats terug in wil nemen, geeft de scheidsrechter te kennen, dat zulks niet geoorloofd is. Een aanval van Terneuzen strandt op bui tenspel van Laurens. De middenvoor van Middelburg, Vogel, schiet in buitenspelpositie hard op het doel, maar Dooms geeft niet thuis. De Smidt zet thans mooi voor, waar Van Hecke den bal inkopt, doch de keeper kan hem nog juist wegwerken. Bij een druk op Terneuzens doel wordt Dooms gehinderd en Temeuzen krijgt een vrije trap. Hamelink geeft den bal aan Van Hecke, die hem overgeeft aan Dobbeleir, een hard schot volgt, de keeper vangt den bal, maar Dobbe leir loopt in en de bal gaat nog juist comer, deze is weder zonder resultaat. Van de Wege redt prachtig bij mooi ge- combineerd samenspel van Middelburg. Er zijn nog 9 minuten te spelen en Terneu zen heeft nog steeds haar voorsprong be- houden. Een schot op het doel van Terneuzen wordt door Dooms wegg;estompt, dit is echter niet ver genoeg, er ontstaat een strubbeling bij het doel en nu had onze verdediging beter gedaan den bal comer te trappen, Men pro- beerde den bal in het veld te zenden en een der voorwaartsen van Middelburg trapt onder luid gejubel van de aanhangers van Middel burg den gelijkmaker in het doel. 22. De volgende minuten is het meer een spel op het middenveld, en nog eens moet Dooms optreden, tot de scheidsrechter het einde aan- kondigt van een fraaien en spannenden strijd. Wij meenen dat deze stand de goede ver- houding weergeeft en beide partijen, al had men dan liever een overwinning behaald, hier- mede tevreden kunnen zijn. Temeuzen heeft te Middelburg getoond wat zij waard is, al wilde het bij onze voorhoede niet zoo vlotten, maar daar staat tegenover dat zij te strijden had tegen de hechte ver dediging van Middelburg. Doordat Hero van DOSKO verloor, blijft de spanning in deze afdeeling voortdurend op hoogtepunt en is Temeuzen bij het leidende peleton gebleven. Zondag komen de cadetten uit Breda alhier j op bezoek en belooft het weder een spannen- den strrjd te worden. volg is dat, de rust met een 21 voorsprong voor Axel intreedt. Als van doel is verwisseld zien wij aanvan- kelijik een afwisselend spel. Allereerst een ZeLandia-aanval en dan is het de beurt aan het duo Verstraten-J. v. d. Berge. Een twee- tal Axelsche comers leveren niets op. Dan treedt het groenzwarte quintet weer aanval- lend op, maar de snelle Borgt, gesteund door aanvoerder van den Berge stuwen het Axel sche aanvialsquintet weer ten aanval. Ver- straten kogelt hard in, doch de keeper is erg klemvast en bezweert het gevaar. Toch hangt een doelpunt in de lucht. Axel is weer stuk- ken sterker. De meeste aanvallen stranden evenwel op buitenspel. J. v. d. Berge brengt de Middelburgsche verdediging telkens in het nauw, een van zijn schitterende voorzetten levert een comer op. Als fox-terriers omzwer- men de Axelaars het Middelburgsche doel. Op een zeer unfaire wijze wordt Scheele binnen het beruchte gebied in den rug aangevallen. De hiervoor toegekende strafschop wordt door Dieleman onberispelijk in een doelpunt om ge zet. (13.) Voortdurend is Axel nu sterker, doch de buitenspelregel speelt den Oranje- zwarten vaak parten. Ook een comer brengt geen succes en het is dan de beurt weer aan Zeelandia. Hun schot gaat evenwel hoog over het Axel-doel. Een schitterende voorzet van J. v. d. Berge had daama een beter lot ver- diend. De Axelsche linksbinnen is slecht op schot. Als Dieleman opnieuw op prachtige wijze een hoekschop neemt levert ook deze niets op. Van den Berge schiet eenige malen millimeterend naast. Prachtige schoten wor den in deze periode door den keeper gestopt. Achtereenvolgens houdt hij schoten van Diele man en Verstraten en de kleine Axelsche middenvoor. Wanneer dan voor een hoek schop wordt gefloten, terwijl de Axelsche linksbuiten zich weeral in het beruchte ge bied van de groenzwarten bevindt, en tot groote constematie van spelers en toeschou- wers een corner op het Axelsche doel wordt gegeven, verdwijnt tot aller verrassing de bal in het net der Axelaren en is de Middelburg sche achterstand verkleind. (23.) Met man en macht gaan nu de Oranjekielen tot den aanval over. Het offensief op de Middelburg sche veste is zoo hevig, dat de keeper in een minimum van eenige minuten een 5 k 6tal schitterende schoten krijgt te stoppen. Er is evenwel geen doorkomen meer aan en als de tijd verstreken is heeft Axel met een zeer ge- flatteerde cijfers een 32-overwinning be haald. Een 31 of 42 uitslag had beter de krachtsverhouding in het veld weergegeven. De scheidsrechter trad vaak zeer onbehol- pen op, dan weer tot ergemis van de Axel sche, dan weer tot die der Middelburgsche spelers. Beide aanvoerders hebben dan ook tegen zijn optreden in dezen wedstrijd bezwa- ren bij den K.N.V.B. ingebracht. STOPPELDIJK—AXEL II. In een bijzonder spannenden wedstrijd moest Axel II te Rapenburg met 65 tegen Stop- peldijk het onderspit delven. De Axelsche ploeg had 4 invallers. HONTENISSEPHIVO. Hontenisse had PHIVO van Philippine op bezoek en wist na veel moeite met 10 de puntjes thuis te houden. ZEELANDIA II—AXEL 2—3. Tengevolge van den hoogst belangrijken tweede klasse-wedstrijd MiddelburgTemeu zen waren slechts een 40-tal Axelsche toe- schouwers getuige van dezen wedstijd. Axel mist C. Dieleman op de linkshalfplaats en Zeelandia II is op haar sterkst. De leiding berust bij C. Odum uit Vlissingen. Axel neemt direct het spel in handen en de groenzwarte doelman stopt aanstonds een ver, maar tarn schot. De Oranje-zwarten komen evenwel terug en het spel is nog geen 3 minu ten oud als Dieleman een schitterend schot inzendt dat een beter lot had verdiend, maar van de paal terug in het veld kaatst. Axel speelt in deze periode dan ook een klasse beter spel dan de Zeelandia-reserve's. Als ter riers omzwermen zij het groenzwarte doel en er is nog geen vjjf minuten gespeeld als Karel Gans met een juweel wi, een doelpunt de Mid delburgsche keeper in de luren legt 01. Dan gaat Zelandia er van door maar de in- valler Borgt is op zijn qui vive en weerstaat den Middelburgschen aanval. De middenlinie geeft mooi aan en het gevolg is dat na fraai samenspel Verstraten ten tweeden male met een prachtschot de Middelburgsche keeper passeert. De scheidsrechter kent echter tot veler verwondering dit punt niet toe. Axel blijft aanvallend, waama de groenzwarten er meer en meer in komen, hetgeen niet belet dat Axel achtereenvolgens nog eenige comers krijgt te nemen, uit welke een zeer gevaarlijk moment ontstaat voor het Zelandia-doel. De keeper bezweert evenwel het gevaar door een schitterend genomen vrijen schop van Diele man te keeren. Zelandia gaat er dan van door maar hun schot gaat hoog over. Bij een tweeden aanval heeft de groenzwarte aanval op zeer verrassende wijze succes als van de Velde op zqn gewone kalme wijze eerst stopt en eenige seconden later een verdwaalde bal buiten zijn bereik via den paal in het net be- landt 11. Volgt een inzinking van het spel- peil in dezen fraai opgezetten wedstrijd. Om onbegrijpelijke redenen wordt het spel door den scheidsrechter gedurig onderbroken. Ten onrechte onderbreekt hij verschillende Axel sche aanvallen wegens vermeende buitenspel- overtredingen. Axel neemt dan nogmaals een comer en een schot van Dieleman gaat hoog over. De linksbuiten weet het net even- min te vinden. Na een mooien, snel opgezet ten aanval krijgt Scheele het leder fraai toe gespeeld en deze maakt geen fout maar geeft met een formidabel schot onder de lat de groenzwarte doelman het nakijken 12. De oranje-zwarten zetten er nu de noodige feu sacre in, hoekschop op hoekschop wordt ge nomen, doch de aalvlugge Middelburgsche doelman redt op zeer fraaie wijze en het ge- MISLUKTE ROOFOVERVAL TE OOSTERBEEK. Vrijdagmiddag omstreeks 12 uur is te Oos terbeek een poging gedaan een 25-jarigen kantoorbediende eener steenfabriek te over- vallen en te berooven. Toen de beddende zich per rijwiel naar Amhem wilde begeven om, zooals hij elken Vrijdag doet, bij de Neder landsche Bank geld te wisselen ter uitbeta- ling van de loonen, zag hjj een personen-auto die hem tegemoet kwam rijden, enkele meters voor hem plotseling stoppen. Door teekens verzocht de bestuurder den bediende bij den auto te komen, doch deze, die een zeer be- langrijk bedrag aan geld by zich had, ver- trouwde de zaak niet en reed door. De auto- mobilist wierp hierop het portier open en be- gon tegen den kantoorbediende te vloeken en schreeuwen. Hij' trachtte den jongeman bij het passeeren van den auto van de fiets te trek ken, wat hem echter niet gelukte. Zoo snel hij kon reed de bediende door, waama de automo- bilist pogingen aamwendde zijn auto te draaien om een achtervolging te beginnen. De weg is ter plaatse echter te smal om te keeren. De auto verdween ijlings langs verschilllende boschwegen. De bediende kwam geheel ont- daan bij het dichtstbijzijnde huis, de kantoren der Heva fabrieken, aan, waar hij vertelde, wat hem was overkomen. Een uitgebreid onderzoek wordt door de politie ingesteld. De plek waar de bediende den auto aantrof is een stille weg langs den Rijn. Naar de Telegr. meldt is Zaterdagmiddag te Tilburg aangehouden de vermoedelijke dader van den mislukten roofoverval, welke Donderdagmiddag op een bediende van een steenfabriek is gepleegd. Naar men weet, werd de jongeman, die een belangrijk bedrag by zich had, door een automobilist aange houden, die trachtte hem van zijn rijwiel te rukken. Dit mislukte evenwel, waarop hij ijlings wegreed. De aangehoudene heeft zich bij enkele zaken voorgedaan als vertegenwoor- diger van een firma te Waalwijk, die, naar later bleek, niet bestaat. Hij is van Tilburg, waar hiij woonachtig bleek, op transport ge steld naar Oosterbeek, waar hij aan een ver- hoor zal worden onderworpen. Het onderzoek heeft uitgewezen dat heel deze zaak een ,,verbeelding" van den bedien de was. De aangehoudende is dan ook in vrijheid gesteld. INBRAAK IN EEN PASTORIE. Zaterdagnacht is te Werkhoven (Utrecht) ingebroken in de r.-k. pastorie en In de villa Linguendt, bewoond door den heer H. van Es. De dieven hebben zich tot de r.-k. pastorie toegang verschaft, door het forceeren van een raam aan den tuinkant. In een kamer hebben zij alles overhoop gehaald en de brandkast geopend. Hieruit is een bedrag van ruim 3000 gestolen. Ook een buks en een revolver van den pastoor werden meege- nomen. In de villa Linguenda zjjn een bedrag van 40 en een een kistje sigaren gestolen. De inbraak in de pastorie moet na 1 uur heb ben plaats gehad, daar de pastoor toen naar bed is gegaan. DE ROOVERS VAN SCHIPLUIDEN. De man Dols en de vrouw, die in de hoofd- stad zijn gearresteerd, als verdacht van mede- plichtig te zijn aan den overval te Schipluiden, zijn te Rotterdam door de politie aan een scherp verhoor onderworpen. Dols blijft ont kennen, iets met de zaak uitstaande te hebben de vrouw echter heeft een volledige bekente- nis afgelegd, waarbij zij heeft toegegeven dat zij op den uitkijk heeft gestaan en van den buit honderd gulden heeft meegedeeld. Vrtjdagmorgen zijn beiden naar Delft over- gebracht, waar zij ter beschikking van den commissaris van politie zijn gesteld. De po litie beschouwd dezen man als den hoofd- dader. DRIE DUIZEND GULDEN GESTOLEN. In een onbewaakt oogenblik hebben inbre- kers kans gezien binnen te dringen in het cafe van den heer B. te Oud-Vossemeer op Tholen en er een portefeuille welke deze op de trap had gelegd, om mee naar boven te nemen, weg te kapen. De inhoud, ruim drie duizend gulden is met de daders verdwenen. De ledige portefeuille werd later terugge- vonden. ONDER EEN MELKAUTO. In zorgwekkenden toestand is naar het ziekenhuis te Heerenveen overgebracht het twaalfjarig zoontje van een melkrijder uit Munnikaburen, dat met zijn vader op de melkauto zou meerijden naar school. Door een oneffenheid van den weg viel de knaap van de auto, waarbij hem de achterste wielen over het lichaam gingen. Te Zuidvelde, gem. Vlagtwedde, is Donder- dag de 60-jarige landbouwer L. Wijnholds, die naar den notaris was geweest om zijn hypo- teekrenten te betalen, niet meer in huis te- ruggekeerd. Men vond zijn fiets en zijn pet in het water en den volgenden morgen is zijn lijk opgehaald. Hij is blijkbaar door de duistemis te water geraakt en verdronken. EEN VERMISTE TERECHT. De vermiste Scheveningsehe jongen W. Guyt, is terecht; hij bevindt zich aan boord van een logger, thans in Engeland. DE AANRANDING TE OVERSCHIE. De jonge man, die eenige dagen geleden wegens het plegen van een zedenmisdrijf te Overschie is gearresteerd, wordt meldt het Alg. Hbl. in verband met deze zaak ver- volgd. Men zal zich herinneren, dat de jon gen reeds bij een van de eerste verhooren ver- klaard zou hebben schuldig te zijn aan moord in den polder Blijdorp. Een plaatselijk blad heeft over deze aangelegenheid verschillende mededeelingen van den Overschieschen bur- gemeester opgenomen waaruit zou moeten blijken dat het vermoeden niet ongegrond was dat de verdachte ook aan dit misdrqf schuldig zou zijn. Eind vorige week is de verdachte gehoord door den Rotterdamschen inspecteur Beekman, die het onderzoek in de zaak Blijdorp mede heeft geleid. De heer Beekman heeft ons daartoe gemachtigd door den officier van justitie thans mede- gedeeld, dat uit niets is gebleiken dat deze verdachte schuldig zou zijn aan den moord in den polder, integendeel verscheidene feiten toonen aan dat de jongen op den avond ran dien moord thuis is geweest, hij heeft geen fiets gehad en geen manchesterpak (men weet dat uit getuigenverklaringen en aanwijzingen is gebleken, dat de dader een fiets bij zich had en een manchesterpak droeg.) DE MISDAAD TE GO R IN (HEM. Dinsdag heeft de Gorkumsche politie, in verband met den roof van f 6100 ten kantore van wijlen notaris Courrech Staal te Go- rinchem, de aschresten uit het fomuis en uit de kachel in de woning van vrouw S. te Woer- den overgebracht naar het laboratorium van den deskundige van Ledden Hulsebosch te Amsterdam, die de aschmassa's aan een nauwkeurig onderzoek onderwierp, om na te gaan, in hoeverre de verklaringen van vrouw S. juist konden zijn, dat zij n.l. de bankbil- jetten zou hebben verbrand. Het resultaat van dit onderzoek moet, naar wij' vememen, heb ben aangetoond, dat geen resten van ver brand waardepapier in die aschdeelen zijn ge- vonden, zoodat het onderzoek in andere banen wordt voortgezet. Zaterdagavond om 9 uur heeft de hoofd- agent van politie te Woerden van den rechter- commissaris te Utrecht opdracht gekregen, een huizoeking te doen in het huis van den verdachte S. In het bijzijn van den burge- meester werd deze huiszoeking gehouden, waarbij na langdurig zoeken het gestolen geld, verborgen in het kapok van een der bedden, gevonden is. Het is ter beschikking van de justitie gesteld. Uit de mededeelingen, gedaan in de j.l. Za terdagmiddag gehouden vergadering bleek, dat de Minister van Financien ten opzicbte van het in gebruik geven van staatsgronden op het standpunt stelt, dat de Staat daarvoor een vergoeding mag bedingen in verband met het voordeel dat derden door dat gebruik verwer- ven. (De Kamer heeft zich op het standpunt gesteld dat als retributie slechts zou behoo- ren te worden gevorderd een redelijke rente van de verkoopwaarde). Ondertusschen zal aan gebruikers voor een terrein voor weeg- bruggen worden terugbetaald hetgeen ze boven de 2,50 hebben betaald, over elk jaar dat ze kunnen aantoonen na redelijke af- schrijving een winst te hebben gemaakt die 5 pet. niet te boven gaat. Het verzoek is in- dertijd gedaan naar aanleiding van bezwaren van weegbrughouders in Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen. Voorts werd medegedeeld dat door de Ka mer met medewerking van het gemeentebe- stuur van Ter Neuzen een verzoek is gericht tot den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, om bij zijn ambtgenoot van Waterstaat aan te dringen op spoedige uit- voering van het nieuwe havenplan aldaar in werkverschaffing, aangezien dit een productlef werkverschaffingsobject zou kunnen zijn, in- dien daarbij graafmachines werden uitgescha- keld. Van den Minister van Waterstaat is naar aanleiding hiervan een schrijven ontvan- gen waarin deze er op wijst dat op de Staats- begrooting voor 1932 nog slechts 15.000 voor dat werk is uitgetrokken, en het nog ge- ruimen tijd zal duren eer met dit werk een aanvang kan worden gemaakt, zoodat er ook werkverruiming door dien aanleg voorloopig niet mag worden gerekend. Ingekomen waren de reeds vroeger vermei- de lagere tarieven voor bietenvervoer door de Zeeuwsch-Vlaamsche tram, waarvan met vol doening is kennis genomen, aangezien hieruit blijkt, dat deze maatschappij er naar streeft zooveel mogelijk aan de verlangens van het publiek tegemoet te komen. Nog is ingekomen een mededeeling van den Minister van Waterstaat, dat ook in verband met de tijdsomstandigheden niet kan worden voldaan aan een verzoek tot verlaging van het busrecht en dat een herziening van het tarief voor telegramadres nog in onderzoek is. De rekening der Kamer over 1930 is goed- gekeurd in ontvangst op een bedrag van 9527,02 en van uitgaven f 7496,63, batig saldo 2030,39. Uitvoerig werd mededeeling gedaan van de verrichtingen van het Comitd tot bevordering van de vlascultuur en vlasindustrie, dat met medewerking der Kamer is gevormd, waarvan deelmaakten de heeren F. Blok, burgemees- ter van Axel, P. H. Geimaerdt, burgemeester van St. Jansteen, C. Th. van de Bilt, te Axel, L, G Martinet te St. Jansteen, benevens de

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2