PUROL !)it groote pak Pijnlijke Kloven 8 P 0 B T. 4« imraDE BEBICHTEH. VLUGKOKEND verzacht en <jeneest men met met een inhoud van 5 ons netto is voordeeliger voor de zuinige huisvrouw. Bij elk pak van het kostelijke Quaker ontvangt U een bon voor keurig, zwaar verzilverd tafelzilver. De Zwarte Lieve Vrouw HEEREN en KINDEREN GOEDKOOPST dezen WINTER Pijnlijke Kloven (Ingez. Med.) tende op het waarschuwingsbevel vertraagde hij zijn koers. Het meisje wilde oversteken, maar ongeliukkig slipte de fiets en op drie meter van het slachtoffer kon de auto stop- pen. Dit mag een wonder geheeten worden! MAG DE VOORLEZER PREEKLEZEN ,,De Banier" schrijft: De kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te Axel die momenteel zonder predikant is, heeft den voorlezer aangesteld om, tijdens de vacature, preek he lezen. Deze voorlezer bezit niet de acte van Godsdienstonderwijzer in de Ned. Herv. kerk. In verband hiermede heeft de heer M. van Fraaijenhove, kerkbewaarder der Ned. Herv. Gem. te Axel, bij de classis IJzendijke een be- zwaarschrift tegen deze aanstelling inge- diend. Bezwaarde heeft zich hierb'j beroepen op art. 25 van het Reglement op de Vacaturen en art. 30 en 31 der Nederl. Geloofsbelrjdenis. De classis IJzendijke heeft echter dit be- zwaar afgewezen en tevens nog verklaard, ■dat alleen de voorlezer in Axel de kunst van preekleizen verstaat en deze handelt in op- dracht van den wettig gekozen kerxeraad der Ned. Herv. Gem. De koster der kerk heeft thans tegen deze afwijzende beschikking van de classis IJzen dijke appel aangeteekend. WERING VAN BEEGISCH BROOD. De burgemeester van Sint Jansteen heeft, na een conferentie ten gemeentehuize met de bakkerspatroons in die gemeente, besloten aan verkoopers van Belgisch brood geen vent- vergunning te verleenen en de politie op te dragen, de desbetreffende, bepalingen der Algemeene Politieverordening streng toe te pass en. MR. A. C. A. JACOBSE BOUDEWIJNSE. Te Bennekom is Zondag op 76-jarigen leeftijd overleden de heer Mr. A. C. A. Jacobse Boudewijnse, tot korten tijd geleden advocaat en procureur te Middelburg, plaatsvervangend rechter en oud-deken der orde van advocaten aldaar. De overledene was ridder in de orde van de Nederlandschen Leeuw, KANTONRECHTER PLAATSVERVANGER. Bij Kon. besluit is benoemd tot kanton- rechter-plaatsvervanger in het kanton Oost- burg M. Gonlag, inspecteur der directe be- lastingen, invoerrechten en acoijnzen aldaar. AUTOMOBIELONGEVAL TE SELZAETE. Donderdag der vorige week maakte de zoon van den heer Tanghe, veearts alhier per auto een toertje met zijn bruid en haar bree der. Zij reden op den weg bij de Sluis. De broer wilde ook eens leeren rijden en greep het stuur. Aangezien er plotseling van de tegen- overgestelde richting een auto kwam aan- rijden maakte hij een verkeerde manoeuvre, met het gevolg dat de auto met eenige kracht tegen een boom reed en beschadigd werd. De inzittenden heeren kwamen met den schrik vrij, de dame beliep lichte verwondingen. De voorgenomen huwelijksplechtigheid behoeft er echter niet voor uitgesteld te worden. EEN MEISJE DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Zondagmiddag is onder de gemeente Aar- denburg, Draaibrug, een meisje dat aldaar per rijwiel den rijksstraatweg wilde overste ken, door een haar achteroprijdenden auto gegrepen en tegen het wegdek geslingerd. Zij liep dusdanige verwondingen op dat opname in een ziekenhuis noodzakelijk bleek. De ma- rechaussde stelt een onderzoek in hoeverre hier sprake is van schuld. HOEK. Ds. J. B. Vanhaelen, predikant bij de Geref. Kerk te Hoek, heeft het beroep naar Gerkes- klooster-Stroabos, aangenomen. AXEL. Voor een dichtbezette zaal, werd Maandag- avond in de Herv. Zondagsschool alhier, de propaganda-film van de N. C. R. V. vertoond. Na het zingen, opende de heer S. van Ham met gebed en sprak een korte inleiiding. ,,De kiokken luiden", zooals de titel van deze film is, geeft een mooi inzicht in den arbeid en de organisatie der N. C. R. V., waar- door de luisteraars een duidelijk beeld krijgen van het innerlijke leven van hun omroep. Vanzelfsprekend is de bedoeling van deze film propaganda voor de N. C. R. V., maar ook geeft zij weer, wat een genot de radio on het algemeen kan geven. In een korte pauze, werd nog en kort pro- pagandistisch woord gespreken om de veree- niging te steunen. De beeltenis van den voorzitter werd met een hartelijk applaus begroet, evenzoo was dit het geval, toen de plaatselijke correspondent op het witte doek verscheen. Een film vol afwisseling, met emstige zoo- wel als vroolijke tafereelen. Met gezang en dankgebed werd de brjeen- komst gesloten. Beroepen door den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier, Ds. P. L. D. L. van Oeveren te Nisse. ZAAMSLAG. Dezer dagen zijn bij den werkman H. Over- dulve alhier 2 konijnen ontvreemd. SELZAETE. Emstige verbranding. Gisterennamiddag om 4 uur gebeurde er een emsbig ongeval bij de weduwe Ida Dumez, winkelierster in de Ir. Wittoucklaan. Haar dochter Maria Dotreppe was bij haar moeder aan de wasch. Haar tweejarig zoontje Jackie was er ook. Op zeker oogenblik nam zij een emmer heet water van den kachel, en toen ze zich om- keerde lag het ventje in het water. Het kind is vermoedelij'k achteruit gegaan en zoo in het heet water terecht gekomen. Dr. Van Overbeke oordeelde direct vervoer naar de „Refuge Marie" te Gent noodig. Het jongetje is deerlijk verbrand aan beenen, bek- ken en rug. Sedert gisteren is zijn toestand nog verergerd. Iemand die van geluk mag spreken De 13-jarige Elza Schaght uit Selzaete leerlinge aan de Rijksmiddelbare school alhier, was gisterenmiddag bijna het slachtoffer van een verkeersongeval tijdens het uitgaan der school. Aan den hoek van de Kerkstraat waar dik- wijls ongevallen gebeuren, is op een paal gedrukt: ,,Opgepast voor de scholen". Geluk- kig! want Elza kwam per fiets aangereden en hield haar linkerkant. Plotseling kwam uit tegenovergestelde richting een auto. Let ZEEUWSCHE VOETBALBOND. le klasse B: STEEN—F.C. SLUIS. Te St. Jansteen had Zondag een ontmoe- ting plaats tusschen de eerste elftallen van STEEN en F.C. Sluis. De gasten hadden niet tevergeefs hun verre reis ondernomen en wonnen met 53. De stand is thans: gesp. gew. gel. verl. doelp. p. Temeuzen II 5 4 1 9—8 8 F.C. Sluis 6 4 2 18—9 8 STEEN 4 2 2 8—13 4 Clinge 3 1 2 8—4 2 Breskens 4 1 3 8—7 2 Hulst II 2 2 0—10 2e klasse B. AXEL II—HONTENISSE. De Axelsche reserves hadden in eigen huis Hontenisse te bestrijden. De thuisclub had weinig in te brengen en verloor met 71. Temeuzen HIOranje SluiskilStoppeldijk De stand is thans: 4—3 0—3 gesp gew. gel. verl. doelp. P- Stoppeldijk 4 3 1 15—2 7 Temeuzen III 5 2 1 2 912 5 Hontenisse 3 2 1 9—7 4 PHIVO 3 1 2 54 4 Sluiskil 4 1 1 2 8—6 3 Oranje 4 3 1 7—8 3 Axel 5 2 3 8—21 2 3e klasse B: Stoppeldijk nSluiskil n Sassche Boys nKoewacht 0—3 3—1 RECHTSZAKEN. ARRONDISSEMENTS-REOHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 9 November 1931. De volgende vonnissen werden uitgesproken Diefstal: P. J. C., oud 42 j., koopman te IJzendijke, gedetineerd, 6 weken gevangenis- straf, met aftrek voorarrest en opheffing bevel tot gevangenhouding. Overtreding Motor- en Rijwielwet: P. S., oud 34 j., machinist te Axel, vemietiging van het vonnis van den kantonrechter en het O. M. niet ontvankelijk verklaard. Openbare schennis van de eerbaarheid: M. K., oud 58 j., venter te Culenborg, verzet ver- vallen verklaard. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Strafzitting van 3 November 1931. Veroordeeld wegens overtreding van: Spoorwegwet J. v. d. P., Ter Neuzen, 4 of 1 w. tuchtsch. P. H., Ter Neuzen, /9 of 2 w. tuchtsch.; M. J. B., Ter Neuzen, 10 of 5 d. h. Motor- en Rywiel Reglement. J. T. d. K„ Ter Neuzen, 7,50 of 3 d. h.; A. v. L. B., Ter Neuzen, 5 of 2 d. h.; J. A. M., Sas van Gent, 15 of 10 d. h.; E. C. B., Vlis- singen, 2 of 1 d. h.; J. D. A., Moerbeke, /5 of 3 d. h.; P. d. F., Axel, 2 of 1 w. tuchtsch.; L. V., Axel, /3 of 2 d. h.; J. P., Hoek, 2 of 1 w. h., C. L., Wachtebeke, /5 of 3 d. h.; C. M. v. d. W., Wachtebefke, 1 of 1 d. h. Art. 22b M. en R. R. S. P. v. d. H., Sluiskil, 25 of 10 d. h.; S. P. v. d. H., Sluiskil, 10 of 5 d. h.; M. M„ Assenede, 2 of 1 d. h.; V. J. v. P., Ertvelde, 2 of 1 d. h.; J. H., Zaamslag, /2 of 1 d. h.; G. S., Hulst, /5 of 3 d. h.; J. A. v. D„ Ter Neuzen, /I of 1 d. h.A. L. L., Boschkapelle, /6 of 3 d. h.; J. P., Hoek, 3 of 2 d. h.; L. d. B., Heijst aan Zee, 10 of 3 d. h.; M. B., Axel, 5 of 3 d. h.; J. T., Zaamslag, /5 of 3 d. h.; F. F., Ter Neuzen, /3 of 2 d. h.; C. J. R. en A. K., Axel, ieder 5 of 3 d. h.; J. A. C. v. D., J. d. H. en J. S. B., Axel, ieder /3 of 2 d. h. Jachtwet. M. d. B., Ter Neuzen, 6 of 3 d. h. Alg. Politieverordening Sas van Gent. E. V., Sas van Gent, /5 of 2 d. h.; E. B. K„ Sas van Gent, 5 of 3 d. h. Reglement Rivieren en Kanalen. P. C. d. R., Sas van Gent, f 40 of 10 d. h. Art. 426 W. v. S. J. S., Ter Neuzen, 6 d. h.; J. F. d. W., Ter Neuzen, 3 d. h. Art. 453 W. v. S. J. S., Ter Neuzen, 15 of 30 d. h.; M. P., Zutphen, 6 of 3 d. h. IJkwet. P. d. W., Breskens, 1 of 1 d. h. Reglement op de wegen. A. C., Zaamslag, 5 of 3 d. h. Quaker (Ingez. med.) DE MOORD TE GORINCHEM. Naar de N. R. Crt. verneemt is Zaterdag- avond te Woerden een boerenarbeider aange- houden, die wordt verdacht van den diefstal met geweldpleging Donderdagavond te Gorin- chem gepleegd in het kantoor van notaris Oourrech Staal. De aangehoudene is in den nacht van Donderdag op Vrijdag eerst om halftwee thuisgekomen. Hij was toen gewond en had bloedvlekken op zijn kleeren. Hij kon geen alibi opgeven. Gebleken is, dat de aange houdene aan den notaris geld schuldig was. Hij was van plan een melkzaak op te zetten en men vermoedt, dat hij weer te Gorinchem is gekomen om geld te vragen. Bij dit gesprek zou dan ruzie zijn ontstaan. Het merkwaardi- ge is, dat op het lijk geen wond op zich zelf van doodelrjken aard is gevonden. De wond aan den schedel is wel emstig, maar kan toch niet den dood hebben veroorzaakt, zoodat men wel moet aannemen, dat de notaris tenge- volge van hartverlamming is overleden. Waar- schijnlijk is er wel gevochten, de wonden van het slachtoffer en van den verdachte duiden daarop. De verdachte is naar Gorinchem op transport gesteld om nader te worden ge- hoord. Omtrent de aanhouding van S. verneemt genoemd blad nog het volgende: Bij het onderzoek van de papieren van no taris Courrech Staal heeft de politie o.a. een brief gevonden, welke afkomstig was van S. en uit Woerden was verzonden. S. heeft een huis te Gorinchem, waarop hypotheek rust, verstrekt door notaris Courrech Staal. Op 1 November moest S. de rente en een termijn van aflossing betalen en in genoemden brief gaf hij te kennen, niet bij machte te zijn, deze schuld te voldoen; hij verzocht om uitstel. S. heeft tot zes weken geleden te Gorinchem ge- woond; daarna is hij van daar vertrokken. De politie besloot eens te Woerden te gaan kijken, en ze vond toen in de woning van S. aldaar een oude, verroeste fiets, welke geheel overeenkwam met de beschrijving, die perso- nen te Gorinchem van de fiets gegeven had den, welke zij op den avond van het misdrijf voor het pand van den notaris hadden zien staan. Men is toen Zaterdagavond naar het station te Woerden gegaan om S. aan te hou den; bekend was, dat hij met zijn vrouw naar Rotterdam was gegaan. Bij zijn aankomst aan het station werd hij gearresteerd en aanvanke- lijk naar zijn woning overgebracbt, waar men hem den geheelen nacht aan een verhoor heeft onderworpen. Hij ontkende te Gorin chem te zijn geweest, maar hij kon niet op geven, waar hij dan Donderdagavond gezeten had. Uit de verklaringen van personen te Woerden bleek, dat S. tot half twee des nachts afwezig is geweest. S. had een wond aan de linkerhand; hij ver- klaarde, dat hij die had opgeloopen bij een val van zijn fiets, waarbij hij tegen een muur zou zijn gebotst. De politie te Woerden stelt zich zeer begrij- pelijk op het standpunt, dat mededeelingen aan de pers in deze zaak uitsluitend dienen te worden gegeven door de politie te Gorin chem en aan de getuigen te Woerden is strikte geheimhouding opgelegd. Aangezien S. eerst sedert zes weken te Woerden woont, weet niemand daar ook veel van hem te ver- tellen. De man die Zaterdagavond te Woerden werd gearresteerd, als verdacht van den moord op den notaris Courrech Staal te Gorinchem, heeft Maandag voor den commissaris van po litie daar ter plaatse een volledige bekentenis afgelegd. Omtrent den moord deelde S. het volgende mede: Donderdagavond om 6 uur heeft hij zich bij den notaris vervoegd. Deze heeft hem toen meegedeeld, dat hij eerst moest gaan eten en S. om 8 uur moest terugkomen. Om 8 uur is S. dan ook weer naar het kantoor van den heer Courrech Stiaal gegaan. Hij was per fiets en heeft, voor hij naar binnen ging, zijn fiets voor het huis neergezet. Op het kantoor heeft hij met den notaris gesproken over de aflos sing van zijn schuld. De heer Courrech Staal wilde op het voorstel niet ingaan. Het kwam tot een woordenwisseling, welke op een twist uitliep, die zoo heftig werd, dat S. den notaris met een vuist op het hoofd sloeg. De slag was zoo krachtig, dat de heer Courrech Staal achterover viel en tegen den schoorsteenman- tel terecht kwam, waardoor deze brak. Na den val heeft de notaris zich weer opgericht, waarschijnlijk met de bedoeling om zich te verdedigen. S. heeft toen een vaas van den schoorsteen gegrepen en den notaris daarmee opnieuw op het hoofd geslagen, waarna deze neerviel en schijnbaar dood bleef liggen. Hij heeft zich toen meester gemaakt van een bedrag van 6000, heeft in de keuken het bloed van zijn handen gewasschen en is toen gaan uitzien hoe hij het best kon wegkomen. Hij trachtte dit eerst langs de achterzijde te doen, doch toen hij bemerkte daarvoor hooge schuttingen te moeten overklimmen, is hij ge- woon langs de voordeur weggegaan en heeft zijn rijwiel bestegen, het verroeste rijwiel, dat een sterke aanwijzing naar den verdachte heeft gegeven. Volgens zijn zeggen zou hij het gestolen geld in de Lek hebben geworpen, hetgeen de politie echter voorshands niet aanneemt. In verband daarmede is in verdacht-?.- woning opnieuw een zorgvuldige huiszoeking ver- richt, waarbij echter niets gevonden werd. Dit was weer aanleiding om ook zijn vrouw in arrest te nemen, onder verdenking van helmg. De echtgenoote van den aangehouden S. heeft Dinsdagmiddag aan de politie verklaard, het gestolen geld, ten bedrage van 6100, te hebben verbrand. Zij is heden ter beschikking gesteld van de officier van justitie te Dord recht. EEN BRUTALE OVERVAL TE SCHIPLUIDEN. Daaromtrent meldt de N. R. Crt.: Zaterdagavond omstreeks 9 uur is in het stille Westlandsche dorpje Schipluiden een uiterst brutale overval gepleegd op den kas- sier van de Boerenleenbank, den heer H. van Velzen, die door de indringers tegen den -grond werd geslagen. Nadat zij bovendien nog een schot uit een revolver op hem hadden gelost, hebben zij uit de brandkast, welke open stond, een portefeuille met f 11.000 aan bank- papier gestolen, waarna zij zijn gevlucht. De kassier heeft een paar hoofdwonden en een niet on-emstige wond aan de muis van den linker duim. De bank is tegen dergelijke diefstallen verzekerd. Alvorens wij de nadere bijzonderlieden over dezen brutalen overval de hoeveelste in korten tijd reeds kunnen meedeelen, dienen wij eerst een beschrijving van de situatie in het kantoor en van de ligging van het gebouw te geven. De Boerenleenbank te Schipluiden is een filiaal van de Centrale Boerenleenbank, welke haar hoofdkantoor te Eindhoven heeft. Het filiaal is ondergebracht in een groote boeren- woning, welke daartoe in tweeen is gedeeld, wat vrij gemakkelijk was, omdat een breede gang de benedenverdieping van voor tot ach- ter doorsnijdt. Rechts van deze gang ligt het woonhuis van de familie Adrichem, bestaande uit een weduwe met 2 volwassen zoons; links ligt het kantoor van de bank. De deuren, welke van dit kantoor op de gang uitkomen zijn permanent afgesloten. Het kantoor be- staat uit twee deelen. Het achterste vertrek doet dienst als wachtkamer; de kamer aan de voorzijde is het privekantoorwaar de brandkast staat en de kassier zetelt. Het huis ligt in een tuin, die van den weg is ge- 3cheiden door een hek. In den voorgevel is de straatdeur, die togagn geeft tot de reeds genoemde breede gang van het woonhuis van de familie Adrichem. Links langs het huis ligt een grintpad. Op dit pad komt vrijwel achteraan, een groote glazen erker uit, welke een openslaande deur heeft. Deze deur is de toegang tot het kantoor van de bank; men komt dus eerst in de wachtkamer en daarna, via een tusschendeur, in het privekantoor. Het pand ligt aan de Tramkade, welke langs een klein gedeelte van de vaart loopt, die Delft met Schipluiden verbindt. De straat- weg van Delft naar Schipluiden ligt aan den amderen kant van de vaart. De Tramkade loopt aan beide einden dood. Aan het Weste- lijike einde van die kade ligt een brug, welke de Tramkade met den straatweg verbindt. Recht tegenover de brug ligt aan den kant van den straatweg de R.-K. kerk. Aan de Tramkade liggen vier of vijf boerenwonin-gen. De eerste is recht tegenover de brug gelegen, dan volgt een stukje open land, vervolgens komt het pand waarin de Boerenleenbank is gevestigd en daarna, vrij dicht bijeen, de andere huizen. Het geheel is een eindje buiten de kom van het dorp. Zaterdagavond zat de heer Van Velzen alleen in het kantoor; een van de zoons van de weduwe Adrichem liep bij hem binnen, om een praatje te maken. Kort daarop, het zal zoo 9 uur zijn geweest, kwam een man bin nen, die een spaarbankboekje aanvroeg op den naam van Van den Berg. Adrichem is daarop naar huis gegaan. Hij zag toen een tweeden man in de wachtkamer staan en een derden bij den erker. Hij vond, dat die man- nen er vrij verdacht uitzagen en hiij1 waar- schuwde zijn broer. Samen zijn zij toen gaan luisteren aan de deur tusschen de gang van hun woning en het privekantoor. Zij hoorden eerst wat gemompel, toen een slag, gevolgd door een bons net alsof er iemand viel en zij zeiden tegen elkaar: Dat is daar binnen niet pluis, Zij durfden echter niet naar binnen te gaan. Even later kwam de heer Van Velzen waarschuwen, dat hij was overvallen en dat men enkele duizenden had gestolen. Zij heb ben toen de buren geroepen ,en toen men naar buiten kwam zag men 3 mamnen hard de brug overloopen. Een van de buren had een zaklantaam die hij in hun richting liet schijnen. Er branden des avonds langs den straatweg slechts een paar lantaams en de weg is vry donk-er. Men zag, dat een van de vluchtenden viel, overeind krabbelde en voort- holde. Omdat men vreesde, dat de vluchten den zouden schieten zette men hen aanvan- kelijk niet na en toen men tot de achtarvol- ging wilde overgaan, bleken de mannen spoor- loos te zijn verdwenen. Terstond werd de politie gewaarschuwd, en de burgemeester, de heer Van Gent is dadelijk daarop met het onderzoek begonnen, onder assistentie van de politie te Delft, van welke o.a. de hoofdinspecteur, de heer Borstlap en de chef van de recherche, de heer Oerlemans, met een politiehond per auto naar Schipluiden kwamen. Uit het onderzoek bleek o.a. het volgende De heer Van Velzen zat op zijn kantoor te schrijven ,toen een van de Adrichems binnen- kwam. Kort daarna kwam een maun binnen, die een spaarbankboekje aanvroeg. Adri chem ging weg en de heer Van Velzen vulde een desbetreffend formulier in. Toen hij vroeg, hoeveel de z.g.n. Van den Berg op het -boekje wilde storten, zei de man, dat hij geen geld bij zich had, maar dat hij het zijn broer zou vragen, die in de wachtkamer zat. Deze broer" kwam binnen, onmiddellijk gevolgd door een derden man, die uit den erker te voorschijn kwamen. Plotseling hielden zij den kassier een revolver voor en een van de man nen riep: Je geld of je leven. Op hetzelfde oogenblik gaf een van de andere mannen hem met een hard voorwerp, vermoedelijk een stok, een geduchten slag op het hoofd, terwijl de derde man een schot uit zijn revolver loste. I De kassier, die beide handen in de hoogte hield, -beschermde zijn gezicht met zijn linker- hand. De kogel raakte de muis van die hand en verwondde hem vervolgens aan het gezicht, bjj den slaap. De kassier, die daarop nog een klap kreeg, zakte ineen, waarbij hij met het hoofd tegen de lambrizeering terecht kwam. De mannen riepen nogmaals: Je geld of je leven! De heer Van Velzen antwoordde: nee, mijn leven niet, daar staat de kast! Een van de mannen greep daarop de portefeuille, waarin zich 11.000 aan bankpapier bevond. Hem nogmaals bedreigende verdwenen de mannen haastig uit het kantoor. De heer Van Velzen wachtte, totdat hij niets meer hoorde. Daarna is hij de familie Adrichem gaan alar- meeren, met het bekende gevolg. Dr. Rijnders, die ook dadelijk was ontboden, heeft den heer Van Velzen behandeld. Hij had een paar wonden aan het hoofd, 'n gaatje bij den linkerslaap en een vrjj emstige wonde aan de linkerhand. Biij> het politie onderzoek ds wel de huis van een revolverpatroon gevon den, maar niet de kogel. Men heeft daarop een Rontgenfoto van de wond bij den slaap genomen, maar ook in die wond is de kogel niet gevond.en. Gebleken is, dat het in geen geval een revolver van zwaar kaliber is ge weest; dit blijkt zoowel uit de grootte van de gevonden huis, als uit het feit, dat de beide Adrichems, die hebben staan luisteren, geen schot hebben gehoord. De heer Van Velzen was uiteraard na het gebeurde vrij zenuwachtig en hij kon geen nauwkeurig signalement van de daders op geven. Wel had hij den stelligen indruk ge- kregen, dat het geen mannen van het platte land waren. Een van de Adrichems kon een uitvoerig signalement opgeven van den man, die het eerst het kantoor is binnen gekomen. Bij de plek, waar een van de vluchtende man nen is gevallen, zijn voetsporen gevonden. Ook heeft men in het kantoor een paar vin- gerafdrukken aangetroffen. Men heeft den Delftschen politiehond lucht gegeven aan het voetspoor. Het dier liep den straatweg op in de richting van Delft. Een paar honderd meter verder is een zijweggetje, dat naar de boerderij van de familie Van Vliet leidt. De hond ging dit weggetje een wil- genlaantje in, liep de boerderij voorbij en ging den polder achter de boerderij in. Daar stuitte men al spoedig op een hek; achter dit hek ligt een groote modderpoel en daarin raakte de hond het spoor bijster. Opnieuw gaf men den hond lucht en hij volgde toen weer precies denzelfden weg. Zondagochtend heeft men een hond van de Haagsche politie bij- het voetspoor lucht gegeven. Dit dier volgde precies denzelfden weg en raakte ook in den moddarpoel het spoor bijster. Wie door den polder goed den weg weet, kan vrij gemakkelijk den straatweg van Delft naar Naaldwijk bereiken. Men moet dan over tal van slooten, waarover vonders liggen. Om in het donker hier den weg te vinden, moet men al heel goed met de situatie op de hoogte zijn. Men kan echter ook uit het polderland den weg van Delft naar Schipluiden bereiken langs een minder omslachtigen weg, en het is niet onwaarschijnlijk, dat de dieven dezen weg hebben gevolgd, want Zondagochtend heeft men aan dien weg, bij het stoomgemaal, een gabardine regenjas gevonden. Een van de dieven heeft een dergelijke jas aangehad. Voorts is nabij het zijweggetje naar de boer derij van Van Vliet een pet gevonden. De mannen die in het kantoor zijn geweest, had den evenwel hoeden op. Bovendien is uit het onderzoek gebleken, dat in den tijd, dat de mannen in het kantoor waren een vrouw bij de R.-K. kerk heen en weer heeft geloopen en dat deze vtouw dade lijk daama spoorloos was verdwenen. Er was over den straatweg een vrij drukke passage, maar niemand heeft de vrouw herkend, wat in het plaatsje als Schipluiden, waar men elkaar natuurlijk allemaal kent, vrij vreemd Is. Terstond heeft de politie de recherches te 's Gravenhage, te Amsterdam en te Rotter dam gewaarschuwd; ook de grensplaatsen zijn gewaarschuwd en Zondagochtend is over den overal een extra politiebericht draadloos ver- spreid. Uit het onderzoek zijn nog eenige bijzonder- heden gebleken, welke evenwel in het belang van het onderzoek niet gepubliceerd mogen worden. De luiken van het privekantoor waren ge sloten, zoodat de overval van buiten af niet te zien was. Het kantoor heeft geen telefoon. Zondagochtend heeft het parket uit Den Haag, o.w. de officier van justitie, Mr. Asch van Wijck, een onderzoek ter plaatse inge- steld. het Groote Kleedingmagazijn voor is wederom het Rijke keus, Schoooste suede Zuivel'brug 7 - GENT. Er is maar 66n ingang, die is juist a. d. Brug. (Ingez. Med.) DE DUBBELE KINDERMOORD TE WATERINGEN. Over den dubbelen kindermoord te Waterin- gen is nog geen volledige klaarheid gebracht. Wel is thans uit geneeskundig onderzoek ge bleken, dat de moeder van de beide slacht- offertjes niet toerekenbaar moet worden ge- acht en geruimen tijd in het krankzinnigen- gesticht te Loosduinen zal moeten worden verpleegd. COCAINE. De marechuuHsee te Vaals heeft in beslag genomen een K.G. cocaine, vervoerd door H. T. G. en A. A. M. W., beiden wonende te Maastricht. Een huiszoeking bij beiden heeft niets opgeleverd. DOOR „VRIENDEN" NEERGESLAGEN EN BEROOFD. Een inwoner van Nijkerk, die een groot ge deelte van den dag met twee zijner dorpsge- nooten te Amersfoort „op stap" geweest was en dezen royaal getracteerd had, werd des avonds, bij het naar huis gaan, door twee personen op den Lageweg aangevallen en be- roofd van f 20, meldt de Crt. Later herkende de beroofde, B. genaamd, zijn aanvallers en het bleken te zijn „zijn vrienden" met wie hij was uitgeweest, v. G. en K. Beiden zijn in arrest gesteld. B. heeft een groote hoofdwonde als gevolg van een slag met een voorwerp, toen hij werd aangevallen. ROOVERS SLAAN HUN SLAG TE OSS. Te Heesch heeft een brutale overval met roof plaats gehad. Zeker P. uit Heesch had in den loop van de vorige week een paard ver- koch-t. Het geld, dat hij daarvoor had ontvan- gen, droeg hij bij zich, hetgeen den daders blijkbaar bekend is geweest. Omstreeks 3 uur des nachts werd P. in zijn woning door een drietal personen overvallen en gebonden, waarna zij zich van het geld dat de man nog steeds bij zich had, meester maakten. Daarna verlieten zij met medene- ming van nog enkele voorwerpen de woning. P. werd eerst den volgenden morgen door buren gevonden, die hem bevrijdden. De poli tie, welke eerst des middags met het voorge- vallene in kennis werd gesteld, heeft de zaak in onderzoek. Van de daders ontbreekt tot dusver elk spoor. HET GEVAAR VAN VUURWAPENS. In een caf<5 in de omgeving van de Bemuur- de Weerd te Utrecht was een groepje jonge- lui in de gelagkamer, waaronder een 26jarig werkman, die kort geleden in Amsterdam een browning had gekocht. Toen het gesprek on- verwachts op vuurwapenen kwam, toonde de jongeman zijn vrienden vol trots zijn nieuwe aanwinst, een klein model browning. In het gesprek werden ook de waard en zijn 34jarige vrouw betrokken, toen eensklaps tot aller ontzetting het wapen afging en de kogel de waardin in de borst trof. De vrouw was vrij wel onmiddellijk dood. Na aankomst van de politie werd het geval ger-econstrueerd en wer den eenige opnamen gemaakt. De dader, die zeer verslagen het verhoor onderging, is in voorloopige hechtenis gesteld. MISLUKTE OVERVAL OP EEN TRAM. In de stoomtram tusschen Zeelst en Meer- veldhoven (N.-Br.) heeft een roover getracht zijn slag te slaan. De heer Th. Kees, postbeambte te Budel, belast met het toezicht op het postvervoer in bedoelde tram, bevond zich als gewoonlijk in den postwagen. Op een gegeven moment werd aan de coupedeur gerammeld en toen genoem de postbeambte de deur ontsloot, stond een gemaskerde man voor hem. Maar de heer Hees liet zich zoo maar niet uit het veld slaan. Weg! of 'k schiet oe kapot!" beval hij en gei'ijktijdig maakte hij een beweging, alsof hij een revolver uit den zak wilde halen. Het in- dividu nam werkelijk de vlucht. Direct werd de tram tot stilstand gebracht en men zocht het terrein in den omtrek af, zonder evenwel een spoor van den man te ontdekken. Zoo goed als zeker is de indringer op de rgdende tram gesprongen. De postzending bevatte een belangrijke som gelds en er wordt verondersteld, dat de roover daarvan op de hoogte is geweest.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2