ALGEMEEN NIEUWS- EH ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Tweede Blad. No. 8756. VRIJDAG 6 NOVEMBER 1931. 71 e JAARGANG. B1SNK SPORT. Feuilleton - vertellingen TER NEUZEN, 6 Nov. 1931. VOETBAL. BRABANTSCHE BRIEVEN. MlA'vJG, HE CRISIS EN DE MIDDENSTAND. Dezer dagen kwamen te 'a Gravenhage de beaturen der 3 nationale middenstandsorga- nisaties in federatieve vergadering bij een to t j bespreking van de vraagstukken door de hui- dlge crisis voor den middenstand gerezen. Na uitvoerige gedachtenwisseling kwam men tot. i de eoncfusif dat de middenstand diende mede j te werken om de kosten van levensonderhoud - zoo mogelijk nog meer dan thans het geval is, j te drukken, nadat werd overwogen welke by- zondere maatregelen eventueel in deze rich- ting kunnen worden genomen. GELUKKIGE GEMEENTE. De raad der gemeente Dongen (N.-Br.j heeft de begrooting voor het dienstjaar 1932 vastgesteld. Om deze begrooting kloppend te maken behoefde tot geen belastingverhoogmg te worden besloten, zoodat de gemeente ge- olassificeerd blijft in de tweede klasse der gemeentefondsbelasting, en er geen opcente worden geheven op die belasting noch op de grondbelasting voor ongebouwde eigendom- men, en op de vermogensbelasting De opcen- Aan de Tweede Kamer zal worden verzoch. om de invoering van het onderwijs in lichaams- oefeningen met het oog op den financieelen toestand uit te stellen tot betere tijden en de leerlingenschaai voor scholen beneden 90 leerlingen te handhaven, zooals die thans is. De vergadering had een gezellig verloop. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Donderdagnamiddag was de gemeenteraad opgeroepen tot het behandelen eener hjvige agenda met als slotnummer de vaststelling van de gemeentelijke en andere begrootmgen voor het jaar 1932. Het was als het ware een publiek geheim dat de vroede vaderen het er ditmaal eens van zouden nemen, da>. de stroomen van welsprekendheid ruim zou den vloeien en dat spiegelde zich ook at in de biizonder groote belangstelling op de pu- biieke tribune in het te verwachten steekspeL En men kreeg de voile maat. Slechts me. een half uur pauze onderbroken, duurde de te 2 uur begonnen vergadering tot des avonds 10 uur. Bij de mededeeling dat weer 2 op de lij3t van den Vrijheidsbond benoemd verklaarde raadsleden de benoeming niet hadden aan- vaard, kon de heer 't Gilde zijn nieuwsgierig- heid niet bedwingen, en polste den Voorzitter eens hoe het zou gaan als ook nummer laatst de benoeming niet aannam, doch de onder - vraagde liet zich niet uit zijn tent lokken eu ten 'op de grondbelasting gebouwd bedragen j 5 kennen, dat de voorzitter van het Ho rnimp. ramins'. ook i 9 Hirl V.nn uit - slechts 40. Ondanks de ruime raming, ook t o v de werkloosheidsposten, kon een be drag van bijna 30.000 worden gereserveerd voor magere jaren. Weinige gemeenten zullen in een dergelijk gunstige financieele positie verkeeren. DE NUTS TOONEELAVOND. Wtj vestigen de bijzpndere aandacht der lezers op den van wege het Departement van 't Nut alhier te geven tooneelavond, die blij- kens de in dit nummer voorkomende adverten- tie zal worden gegeven op aanstaanden Don- derdagavond, in het „Luxor-Theater De tooneelavonden door deze vereeniging in de laatste jaren gegeven, hebben een renom- md verworven, zoowel door de zorgvuldige keuze van de op te voeren stukken, als door de goede artisten, die daarin optreden onder leiding en met medewerking van den heer Frits Bouwmeester. Waar we ditmaal onder de medewerkende dames niemand minder aan- treffen dan mevr. Julie de Gruyter, iemand van vermaardheid in de Nederlandsche en Vlaamsche tooneelwereld, mogen de liefheb- bers zich ditmaal zeker weer iets goeds ver wachten, en verzuimen niet van deze eenige gelegenheid te profiteeren. Zij steunen daar- door niet alleen het werk van 't Nut, doch verzekeren zichzelf een genotvoUen avond. LEGER DES HEILS. Naar wij vememen zal de Leider van het Leger des Heils in Nederland, kommandant Bouwe Vlas, Dinsdag 10 Nov. e.k. een bezoek aan Ter Neuzen brengen. Des avonds 8 uur zal de kommandant een bijzondere openbare bijeenkomst leiden in de Ned. Herv. Kerk. De kommandant zal worden vergezeld door zijn secretaris, stafkapitein P. Cohen en den Div. J. L. secretaris, stafkapitein G. Kolder. Voor velen die meermalen door de Radio uitzendingen luisterden naar kommandant Vlas zal dit een welkome gelegenheid zijn om van meer nabij kennis te maken. Dr. L. J. Cazemier zal dien avond een ope- ningswoord spreken. BURGERLIJK ARMBESTUUR. Naar wij vememen heeft de heer D. Scheele Azn. zijn benoeming tot lid van het Burg. Armbestuur alhier niet aangenomen. DE REVUE „NOSE SONDER NOSE" had gisteravond weer veel succes. De belang stelling was nog grooter dan de eerste maal want alien die opkwamen konden niet in het ..Concert- en Bioscoopgebouw" worden toege- laten en meerderen moesten zich met een staanplaats tevreden stellen. Er wordt nog gesproken over een derde opvoering, die daa echter, in verband met andere voorstellingen die aanstaande zijn, zich nog eenigen tijd zal laten wachten. LUXOR-THEATER. Van de films, die in dit seizoen de aandacht van het bioscooplievend publiek trekken, be- hoort de musical-romance Monte Carlo" tot een der eerste, en kan deze op e6n lijn ge- steld worden met de bekende film „Liefdes- parade". De geschiedenis is, gelukkig, zeer eenvou- dig, het tegendeel van zwaar op de hand, alles is met een zwier en een gracie geregisseerd, dat het aanschouwen van deze zeer aantrek- kelrjke film een waar genot vormt. Jeanette MacDonald, die zoo plotseling de aandacht op zich wist te vestigen door haar vertolking in „Liefdesparade", vervult ook in Monte Carlo" de hoofdrol, en zrj vindt in Jack Bachanan een uitstekend partner. Met vermijding van het banale, waaraan zoovele films met een .gelukkig" slot eindi- gen, is deze film vol fleurige afwisseling en van een geestigen dialoog voorzien. Ook de muzikale begeleiding mag geroemd worden en zoo is „Monte Carlo" geworden een film van schittering en muzikale charme. Een film, die men moet gaan zien. SCHOLENBOND „LAND VAN AXEL". J.J. Woensdag werd hier eene vergadering gehouden van den Scholenbond „Land van Axel". Verschillende huishoudelijke zaken werden afgehandeld. Een commissie werd be noemd, bestaande uit de schoolbestuursleden E. de Putter en J. Weijns, om te trachteu eene zaak, betreffende het vereenigingsleven, in orde te brengen. Alle aftredende leden van het bestuur, n.l. de heeren P. Bakker, v. Harn, J. C. Jansen, D. H. Littooij, C. J. Nobels, J. P. de Ruijter en A. de Visser, werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Een be- sluit werd genomen om zooveel mogelijk te streven naar bezuiniging. Verder werd beslo ten den volgenden schooldag te houden in de eerste helft van Juni, het onderling school- bezoek te bevorderen en alles te doen, wat tot opwekking van het vereenigingsleven aanbe- veling verdient. hoofdstembureau dat te zijner tijd zou uit maken. Een rapport van den correspondent der ar- beidsbemiddeling stelde de door den heer Ortelee over een bemiddelingsgeval in de vorige vergadering gegeven lezing in een ge- heel ander licht, en ook de voorzitter gaf te kennen dat de instructie van den correspon dent niet is om het geheele lijstje ingeschre ven werkloozen geheel te volgen, doch om ten spoedigste de recbte man te brengen op de rechte pleats, en dat was geschied. De heer Hamelink vond in het rapport echter aanlei- ding vrij scherp op te merken, dat het min der oorbaar was, dat een gemeenteambtenaar in een rapport gaat debatteeren over hetgeen raadsleden hier in het openbaar belang mee- nen te moeten zeggen; een rapport moet zakelijk zijn, en niets meer. Door Burg, en Weth. werd meegedeeld, dat zrj gevolg hebben gegeven aan het verzoek van den heer Ortelee om de werkloozen twee- maal per dag te laten stempelen. Ondertus- schen bleek ter vergadering, dat tegen dezen als controle bedoelden maatregel groote op- positie is ontstaan, voomamelijk van de zijde der in de buitenwijken wonende werkloozen, voor wie dit een groote moeilijkheid schept. Het schijnt zelfs reeds een reden tot politieke agitatie tegen werklieden-afgevaardigden, aan wie de werkloozen dit te danken hebben. Ondertusschen hebben Burg, en Weth. den correspondent der arbeidsbemiddeling vol- macht verleend, dezen tijdelijken maatregel soepel toe te passen. Naar aanleiding van het voorstel van den heer C. Hamelink om een steunregeling in te voeren zooals die te Ter Neuzen, is door Burg, en Weth. het indienen eener door den Minis ter goed te keuren steunregeling toegezegd. De raad verwierp zijn voorstel, om het inwer- kingstellen of stopzetten van steunverleening aan werkloozen aan den Raad te houden. Burg, en Weth. stelden voor af te wijzen het verzoek der Ouder-commissie tot ver- laging van den norm der leerlingen voor het beginnen en voortzetten van het avondonder- wijs, op grond dat geen leeftijdsgrens is be- paald en daaraan zoowel door jongens als meisjes kan worden deelgenomen. De raad vereenigde zich hiermede, doch uit de bespre- kingen bleek, dat het hoofd der openbare school een leerling boven de 18 jaar zou heb ben afgewezen. De Voorzitter achtte dit in strijd met het raadsbesluit, aangezien hem geenerlei beperking bekend is. Uit de besprekingen bleek, dat de vragen die door den heer Seghers in de vorige ver gadering zijn gesteld over het aannemen van lospersoneel voor de gasfabriek, aanleiding zijn geworden tot een kwestie. Den directeur is aangeschreven het losse personeel om de 14 dagen te vervangen, over de arbeidsbeurs. Dit heeft hem aanleiding gegeven ook eenige werklieden die reeds een jaar of vier in los- sen dienst zijn, en aan wie bijna stilzwijgend een vaste aanstelling in uitzicht is gesteld, ook te ontslaan. Burg, en Weth. zijn daarin echter tusschenbeide getreden, waama die ontslagen zijn ingetrokken. Na vaststelling van het Ambtenaren- en Werklieden-regle- ment zal over een al of niet vaste aanstelling worden beslist. Besloten is tot een verbetering van den Zaamslagschen weg, door het leggen van een fietspad op den dijk, waardoor de weg 4 M. breed zal worden. De slechte keien zullen ook worden uitgenomen en vervangen door dikke klinkers. De kosten ad f 6500 zullen door geldleening worden gedekt. De gemeenterekening over 1930 werd voor- loopig vastgesteld, zooals die is aangeboden. Met het oog op de financiieele gevolgen, die voor de gemeente zouden kunnen voortsprui- ten uit het aanhouden van een boventalligen onderwiijizer, hetgeen naar te verwachten is met 1 Jan. a.s. het geval zal zijn, werd door Burg, en Weth. zij het noode voorge- steld den onderwijzer Smeenk der openbare school met ingang van 1 Jan. eervol ontslag te verleenen en alsdan een vakonderwijzeres voor handwerken aan te stellen. Mocht het aantal leerlingen, dat gedaald is beneden 211 inmiddels stijgen, dan is nader voorziening te treffen. Door de heeren 't Gilde en C. Hame link is dit voorstel bestreden, en op finan cieele overwegingen bepleit door den voorzit ter en de heeren Van Bendegem, De Ruijter en Oggei. Alvorens met de behandeling der begroo ting te beginnen werden zeer uitvoerige alge meene beschouwingen gehouden, waaraan werd deelgenomen door den heer Van Bende gem, die zuinig beheer bepleitte. De heer C. Hamelink gaf als zjjn meening te kennen dat van de benoemde wethouders, waaraan nu ook den vrijzinnigen invloed ontbreekt, weinig voor de arbeiders is te verwachten, evenals dit, blijkens reeds gehouden stemmingen ge- bleken is, het geval zal zijn van de behouds- gezinde raadsmeerderheid, welks leden elkaar blijken te hebben gevonden. De heer 't Gilde besprak de wethoudersverkiezing en richtte daarbgi zijn pijlen op den heer Dieleman, dien hij, op grond van voorafgaande besprekingen en diens houding ten slotte bij de stemming een valschen vriend moest noemen. Hij ver klaarde zich niet bereid te voldoen aan het verzoek die laatste woorden terug te nemen. De heer Dieleman zette namens de antirev. fractie het standpunt uiteen dat die partij als richtsnoer zal dienen, en eindigde met een persoon-lijk verweer en aanval tegen den heer 't Gilde Over en weer verweten deze heeren elkaar zelf een zetel te hebben begeerd. Deze beschouwingen gaven aanleiding tot repliek en zelfs nog dupliek, hetgeen de voor zitter echter kort wist te houden. Omtrent de behandeling der begrooting zij nog vermeld, dat op voorstel van den heer Oggel besloten is weer een verzoek te rich- ten tot Ged. Staten om in verband met de tijdsomstandigheden de jaarwedden van bur- gemeester, secretaris, wethouder en ontvan- ger te herzien. Voorts bleek in de vergade ring geneigdheid om, indien daarop zal wor den ingegaan ook voorstellen te doen tot ver- mindering van de jaarwedden van het lager personeel. Na breedvoerige discussie werd besloten tot het aanstellen van een derde ambtenaar ter secretarie, waarop Burg, en Weth. reeds vroe- ger hebben aangedrongen. Diens jaarwedde zal nader worden vastgesteld. Voorstellen zoowel tot verhooging als tot verlaging van het presentiegeld der raads leden gingen niet door. Evenmin had gunstig gevolg een poging van den heer C. Hamelink om de subsidie voor de burgerwacht in te trekken. Laatstgenoemde bepleitte aanbouw van ar- beiderswoningen, zoowel voor werkverschaf- fing aan werklooze bouwvakarbeiders als voor verbetering der volkshulsvesting. Een verzoek van verschillende vereenigin- gen tot het bouwen eener nieuwe muziektent is afgewezen. Bepleit werd het plaatsen van meerdere publieke urinoirs. 5 Indertijd is door den raad besloten ten be- j hoeve van de bewaarscholen een subsidie te geven van 15 per kind. Uit bezuinigings- overwegingen werd door Burg, en Weth. voor- gesteld dat bedrag terug te brengen op 10. De heer De Ruijter, die te kennen gaf, dat de Chr. bewaarschool nu reeds een beduidend bedrag te kort komt, wist het op een accoordje r- 1 Met nadruk ter sprake gebracht de ont- stemming welke onder de arbeiders heerscht over het feit, dat het Burgerlijk Armbestum als orgaan commissie aangewezen is en is het inzicht kenbaar gemaakt, ten opzichte van de gelijkgerechtigheid en zij dus aanspraax mogen maken op het bezetten van een aantal arbeidersplaatsen in deze commissie. Op een des avonds gehouden vergadering waar alle plaatselrjke afdeelingen door hunne bestuurders vertegenwoordigd waren is ver- slag van de besprekingen uitgebracht. De vergadering kon met de genomen maatrege len accoord gaan en vereenigde zich met het uitgestippelde werkprogram. Om in de a.s. wintermaanden paraat te zijn als soms de arbeidersbelangen al te zeer door de gemeen- teraadsleden en dagelijksch bestuur in de verdrukking worden gebracht, is staande de vergadering een commissie benoemd waariu elke vakbondsafdeeling door een lid vertegen woordigd is, welke in onderling overleg en samenwerking een wakend oog zal houden op alles wat met de werkloozenzorg in verband Afwachten nu dus welke besluiten door de gemeenteraad in de eerstvolgende vergadering op het prea-advies van Burgemeester en Wet houders zullen besluiten. Het d.d. 2 November 1.1. aan het gemeente- bestuur gericht adres luidt als volgt: Geven beleefd te kennen, ondergeteekenden namens de plaatselrjke werkloozenkas en Ohristelrjke en Modeme vakbondsafdeelingen van Land-, Fabrieks-, Bouwvakarbeiders, dat het aantal werkloozen in de eerstko- mende weken en maanden naar het zich laat aanzien ook hier ter plaatse zeer sterk zal toenemen; dat er dientengevolge gegronde reden be- staat opnieuw bij de betreffende Minister stappen te doen om de crisis-steunregeling wederom ook voor de in deze gemeente woon- achtige werklooze arbeiders geldig te verkla- ren; dat door de Minister aan een naburige landbouw-gemeente vergunning is verleend de maximum uitkeering voor landarbeiders te brengen op 80 van 13 en 65 van het loon, dat bij een 48-urige arbeidsweek kan worden verdiend door de arbeiders van de cokes- en ammoniak-fabrieken; dat aan een aantal gemeenten de eerste 5 gezinsinkomsten van de vrouw niet voor -U aftrek in aanmerking komen, onder goedkeu- ring van den Minister; dat met name de Bouwvakarbeiders door 0 t te doen gooien; het is bij algemeen goedvm- den 12,50 geworden, mits uit de over te leg- j gen rekening blijkt, dat de inrichtingen dat j Minister uitgeschakeld van de crisisrege bedrag ook noodig hebben gehad. j jjngj eveneens voor een uitkeering door de ge- Het voorstel-Van Bendegem om de subsidie meente verstrekt in aanmerking dienen te voor de R.K. handelsdagschool te Hulst te ^omen. schrappen kon geen meerderheid verwerven, evenmin als dat van den heer 't Gilde voor de landbouwschool te Axel. In verband met een aanvraag van het Chr. muziekgezelschap „Hosanna" om 250 sub sidie, stelden Burg, en Weth. voor zoowel aan „Concordia", dat tot hiertoe 300 genoot, als aan „Hosanna" 200 te geven. Het pleidooi zoowel van den heer 't Gilde als van den heer C. Hamelink om de subsidie voor „Concordia" 300 te behouden, kon niet baten. Het op voorstel om aan elk gezelschap 200 te geven is aangenomen. Ten slotte is de gemeentebegrooting vast gesteld op een eindcrjfer van 215.654,35 y2, j met een post voor onvoorziene uitgaven van 5476,51%. Ook de begrootingen van het Burgerlijk Armbestuur, Vleeschkeuringsbedrijf en Gas fabriek werden vastgesteld. Bij de omvraag bepleitte de heer C. Hame link voorzieningen bij de zwemgelegenheid aan den Kinderdijk, waarnaar de voorzitter een onderzoek zal instellen. De heer 't Gilde wees op het ongerief dat voor de bevolking ontstaat indien niet zou worden voorzien in de hier bestaande vaca- ture van rijks-ontvanger. De voorzitter ant- woordde, dat Burg, en Weth. daarover reeds van af de eerste maanden dezes jaars aan het correspondeeren zijn, doch dat er nog geen besilissing is gevallen. De heer Ortelee besprak den slechten toe- stand van de sloot bij de woningen aan den Ouden weg. De voorzitter antwoordde, dat de raad hierover reeds een beslissing heeft ge nomen en het dempen niet geheel voor haar rekening wil nemen. De belanghebbenden en de polder moeten daaraan in de eerste plaats meewerken. Verder moeten we verwijzen naar het ge- wone verslag, dat te gelegenertrjd zal ver- schijnen. Door het samenvallen van vergade- ringen in de verschillende gemeenten, is het niet mogelijk alles tijdig af te werken. BESMETTELIJIKE ZIEKTEN. In de week van 25 tot en met 31 October zijn in onze provincie voorgekomen 1 geval van febris typhoidea te Vlissingen, 1 geval van para-typhus (gastra enteritische vorm) te Vlissingen, aan boord van een sleepschip en 1 geval van roodvonk te Middelburg. WEG WALSOORDENHULST BELGISCHE GRENS. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wets- ontwerp strekkende tot het nemen in beheer en onderhoud bij het rijk van een gedeelte van den weg WalsoordenHulstBelgische grens, de z.g.n. Gentsche straat of Steenweg, welk gedeelte zich uitstrekt van de grens tusschen de gemeenten Hulst en St. Jansteen tot de samenkomst met de Hoofdstraat van St. Jansteen. De voor de voorziening van dit weggedeelte dat onbeheerd was noodige geld en zijn uitgetrokken op de begrooting van het wegenfonds. ZAAMSLAG. Men schrijft ons: Maandag heeft hier ten gemeentehuize een conferentie plaats gehad tusschen Burgemees ter en Wethouders en bestuurders namens alle plaatselijke vakbondsafdeelingen. Deze conferentie is op initiatief van het afdeelings- bestuur van de Nederl. Vereen. van Fabrieks- arbeiders aangevraagd ter bespreking van de werkloozenzorg in de a.s. wintermaanden. Door districtbestuurder De Jong is het na- volgende adres toegelicht en heeft hij met klem aangedrongen, dat het gemeentebestuur voor de werkloozen zoo ver zal gaan, als met. de opvattingen van de Minister in overeen- stemming te brengen is. Gewezen is op de objecten voor werkverschaffing genoemd in de openbare raadsvergadering van 27 Febr. 1931. Reden waarom zij zich tot Uwen Raad wenden met het verzoek te besluiten: A. de Minister een nieuw ontwerp steun regeling ter goedkeuring voor te leggen waarin bepaald is: a. een uitkeering aan uitgetrokken werk loozen gehuwden en kostwinners, landarbe- ders, zonder kinderen, 8,45 plus f 0,75 kiD- dertoeslag tot een maximum van f 10,40; b. ammoniak- en cokes-fabrieksarbeiders zullen de uitkeeringen voor de zelfde cate- gorien zijn f 11,75 plus 0,75 kindertoeslag tot een maximum van f 14 c. de gezinsinkomsten ingebracht door de vrouw niet voor 2/3 in mindering te doen komen; B. bij de Minister aan te dringen, dat bouwvakarbeiders eveneens onder de crisis regeling vallen en in afwachting daarvan hen van gemeentewege een uitkeering te ver schaffen gelijk aan die van de fabrieksarbei- ders C. het orgaan bedoeld in art. 1 van de crisis steunregeling zoodanig samen te stel- dat daarin minstens de helft van het arbeidersvertegenwoordigers len, aantal leden, zijn opgenomen. Maandag j.l. vierde de heer J. van Wes- tenbrugge den dag, waarop hij 25 jaar dienst deed bij de gemeentepolitie en ondervond daarbij van alle richtingen belangstelling. Behalve dat de burgemeester, de heer Joh de Feijter, vergezeld van de wethouders en den secretaris, hem in hartelijke bewoordingen feliciteerde, werd hij persoonlijk gelukge- wenscht door het secretarie-personeel, ambte naren en collega's, terwijl ook de burgerij algemeene belangstelling toonde. Niet het minst, toen 's avonds de Harmonie een sere nade bracht, en, na een toespraak van den voorzitter, den heer J. Stolk, in een zee van licht eenige muzieknummers werden uitge voerd. Dat een gemeente-veldwachter dergelijke hulde ontvangt, is zeker wel een bewijs van de algemeene achting zijner dorpsgenooten. AXEL. Met ingang van 17 November a.s. is de opperwachtmeester-brigade commandant van de marechaussees J. v. Hanegem verplaatst naar Hontenisse, terwijl met ingang van dien datum de opperwachtmeester Versluijs ver plaatst is van Eindhoven naar Axel. Dien dag zal het juist 10 jaar geleden zijn, dat v. Hanegem als brigade commandant werd aangesteld. SELZAETE. Aanrijding. Hedenmorgen omstreeks 10 uur werd aan den „Travern" de gehuwde vrouw Leonie Gouwy nabij haar woning aangereden door een bierauto, bestuurd door G. van der Abeele alhier. Met een gapende hoofdwonde werd de vrouw in haar woning binnengedragen. Haar toestand is niet emstig. Dr. Mobilde verleende de eerste hulp. Het ongeluk schijnt te wijten aan te groote snelheid. Het gemis van eene verordening op het. rijden met auto's wordt hier ernstig gevoeld. KOUS. GODIN DER KOUSEN I Maakt Uw been slank en rank Is vei- vaardigd uit prima grondstof, sierlijk afgewerkt en verkocht aan voordeeligen prijs. Magazijn DALUWEIN-SOENEN, Fijne Lingerie, Veldstraat 55 en Hyp. Lippensplaats 2 (Rond Punt), Gent. (Ingez. Med.) 2e klasse A: Breda: De BaronieDOSKO. Breda: Hero—Temeuzen. RoosendaalRBCTSC. Bergen op Zoom: MEVO-Middelburg. BredaVelocitasAlliance. 3e klasse A: Vlissingen: Vlissingen IIHulst. Hansweert: Hansweert—Axel. Vlissingen: De ZeeuwenSassche Boys. 3e klasse B: Middelburg: Zeelandia IWalcheren. Goes: GoesZierikzee. ZierikzeeSINOTO—Vlissingen I N.-Borgvliet: N.-BorgvlietDOSKO H. Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse B: Hulst IITemeuzen II. STEEN—F.C. Sluis. Breskens-Clinge. 2e klasse B: Terneuzen HIOranje. Axel nHontenisse. SluiskilStoppeldijk. 2e klasse C: PHIVO IIJuliana. F.C. Sluis IIBreskens n. 3e klasse B: Sassche Boys nKoewacht. Stoppeldijk HSluiskil II. HERO—TERNEUZEN De voetbalvereeniging „Terneuzen" moet Zondag naar Breda om daar te ontmoeten de vereeniging „Hero", en al zouden wi) aan de hand van de door deze club reeds gespeelde wedstrijden een overwinning voor Temeuzen kunnen distilleeren, toch durven wij hierop niet zoo vast te rekenen, want Hero speelt op eigen terrein en daar zij mede behoort tot de clubs die aan het hoofd van hun afdeellng strijden, is het voor haar dus alles waard dat zij deze thuiswedstrijd wint en hierdoor blijft bij de clubs die de leiding aangeven. Temeuzen heeft de vorige week een slech ten wedstrijd gespeeld en het is opmerkelrjk dat zelden een vereeniging, die een goed ver- tegenwoordigend elftal heeft, tweemaal ach- ter elkaar buiten vorm is. De samenstelhng van het elftal heeft een wijziging ondergaan, waarvan de elftal-commissie goede resultaten verwacht. Onze spelers moeten echter be- denken dat snelheid van handelen alleen tot overwinning" kan voeren. In den wedstrijd tegen Dosko waren de gasten steeds iets vlugger waardoor menige kans voor Temeu zen is verloren gegaan. Mocht het onze plaatselijke club gelukken de begeerde 2 punten mede naar huis te brengen, dan vestigt zrj zich stevig op de eer ste of tweede plaats van haar afdeeling en zal het een heele toer blijken om „Temeuzen" van deze eereplaats te doen tuimelen. Hoewel er dien dag te Breda 3 wedstrijden in deze afdeeling worden gehouden, zal de wedstrijd HeroTemeuzen wed de grootste belangstelling trekken, daar menigeen belang- stellend is naar de verrichtingen van deze jonge Zeeuwsche 2de klasser. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond, afd. IV. le klasse: Tilburg: NOADWillem II. Eindhoven: PSVMW. BleijerheideBleijerheideEindhoven. Valkenswaard: De ValkLONGA. Den Bosch: BVVNAC. Ulvenhout, 3 November 1931. Menier, Laankzomke s maar zeker, elken dag 'n paar me- nuutjes vruuger, schuiven me d'n duster in. Om vijf uren is 't op de velden al zoo don- ker, da ge 'r gin mandje kunt zien staan; dan motte zurgen, da g'oew spullekes op d'n kruiwagel hedt zitten, veur de thuisreis. Waant keb nergens zoow d'n pee aan gezien, dan dat de geriedschappen 's nachts in 't natte laand blijven slingeren en d'n aanderen dag verroest en bedorven zijn. Ja, d'n avond vaalt in deuzen tijd, veural zoow onder oew werk, rap. As ge dan s n paar keeren in oew oogen het gevreven, omda-d-et is of 'r 'n vlieske veurzit, dan krijg- de ineens in de gaten dat d'n dag veurbgi is. en dan is't dikkels al net te laat om veur d'n donker geried te zijn. Boeren moesen kattenoogen emmen, he'k wel 's geizeed, da zouw ons goed van pas komen. Waant wij kunnen gin laampke op- steken in ons ,,atteljee". 't Is er te groot veur. Ja, keb wel altij 'nen zaklanteem in m'nen zak zitten, zo'n ronde, nikkelen pflp, om onderweuge hier en daar 's bij te lichten onder 't gaan, maar daar kunde nie bij wieen, rooien en uitplaanten. Zo'n laampke-n-is sjuust net genogt om nie midden in 'nen sloot te stappen mee oew lijf enom 'nen mas- jesee te „vangen". Da lukte me verleejen week, nog 'k Had mee m'n zaklanteemtje hier en daar nog wa bijmekaar gezocht en d'n akker lag vol uitgedane peeen, die 'k gere vertrappen wouw, en zoow had ik dus m'n lante6mtje wa laanger gebrukt as gewoon. En net stap 'k 't vonderke-n-o-ver 't laand af, zoow d'n bionenpad op, of krijg 'n straal licht in m'n oogen, z66w fel da'k er effen van schrok.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 5