ALGEMEEN nieuws- en advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanderen. Tweede Blad. binnkklanp. Onfhoudt U goed. PIRIN de wereld No. 8755. WOENSDAG 4 NOVEMBER 1931. 71e JAARGANG, BDITSILAHD. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. NSCHE CO U RANT het Nederlandsche als door het Ned.-Indisch comite Is verricht, h.i. groote waardeering verdient. DE RIJKSBEGROOTING VOOR 1932. Algemeeue beschouwingen. Nederland en Belgie. De regeering deelt In de hoop, dat de be- sprekingen tusschen Nederland en Belgie over het treffen van een voor beide lamden bevrediging gevende regeling van de vraag- stukken, die nog steeds tusschen hen hangen- de zijn, gedragen mogen worden door een geest van samenwerking tusschen de volken in deze moeilijke tijden. Kan het doen van mededeelingen van de Staten-Generaal met betrekking tot een in gang zijnde overleg met het buitenland sons nut tig zijn, thans echter kan de regeering geen vrijheid vinden naar mlichtuigen om- trent overleg over de herziening van de ver- drag-en van 1839 te verstrekken dan is ge- Bohied echter met 6dn uitzondering. Deze be- treft het in het voorloopig verslag vermelde berioht, dat de Minister van Buitenlandsche Zaken belangrijke quaesties heeft gedaan zon- der het het Kabinet daarvan op de hoogte wan. Dit bericht is volkomen onjuist; de op- lossing van het Belgische vraagstuk blijft een zaak van het geheele Kabinet. Met de opmerking, dat elke bespreking over doze aangelegenlheid, hangende 't overleg met Belgie, praematuur is te achten en opmer- klngen over een enkel onderdeel slechts tot verwarring aanleiding geven, is de Regee ring het ten voile eens. Zij zal zioh er over verheugen, indien de wenschelijkheid algemeen w<ordt ingezien, dat zooveel als eenigszins doenlijik is, vermeden wordt, dat dus in het qpembaar uiten van denkbeelden betreffende aan de Nederlandsch-Belgische vraagstukken te geven oplossingen de postie der Regeering bij het ondeihandelen worden bemoeilykt. Reeds meer dan eens is dit laatste in strijd met het algemeen belang geschied. Overigens deelt de Regeering geheel de meening van die leden, die van oordeel zijn, dat men van die vorming van een oordeel over verkregen resultaten het geheel behoort te kunnen over- zien. Aan verzwakking van omzen zelfstandige positie wordt niet alleen niet gedacht, maar de Regeering zou zich scherp moeten verzet- ten tegen eventueele pogingen am in hun tra- cHtioneele politiek verandering te brengen. De Regeering is zich niet bewust van bewij- zen van buitengeiwone vriendelijkheid, welke Nederland en Nederlanders van Fransche zijde zouden zijn ten deel gevallen en die een zekere onrust in den lande zouden rechtvaar- digen. Met name in verband met de Kolo- niale Tentoonstelling te Parijs en de Neder landsche deelneming daaraan was er dit jaar, meer dan gewoonlijik aanleiding om over en weer te getuigen van de waardeering, die, met ongerept behoudt van ieders zelfstandigheid, de beide landen voor elkander gevoelen. Meer moet daarachter niet worden gezocht. De bezwaren tegen de ontworpen wijzigin van de departementale indeeling, zijn niet klemmend. Het is niet moeilijk tegenover de argumenten welke ervoor zouden pleiten de afdeeling Volksgezondheid niet uit het Depar- tement van Arbeid, Handel en Nijverheid te lichten, te wijzen op een min of meer eng ver band, dat bestaat tusschen genoemde afdee ling en de afdeeling Binnenlandsch Bestuur van het Departement van Binnenlandsche Zaken. Ten aanzien van de opmerking van som- mige leden, dat zij waren teleurgesteld door het stilzwijgen van de Troonrede over den noodtoestand in den land- en tuimbouw, wijst de Regeering erop, dat ook dit jaar in dat staatsstuk de benarde omstandigheden, waar- in de land- en tuinbouw verkeeren, niet on- vermeld zyn gebleken. De regeering betwijfelt of het mengpercen- tage in de Tarwewet moet worden verhoogd. De groote hwoer van Deensch vleesch heeft de voile aandacht der regeering. Gezocht wordt naar middelen om langs anderen weg dan door verhooging van het invoerrecht op vleesch dien invoer te beperken. Besprekin- gen met daartoe door de Deensche regeering aangewezen deskundigen hebben dezer dagen plants. Hulp voor het Noordizeevissohersbedrijf in dien zin, dat maatregelen zullen worden ge- nomen tot het tegengaan van een te inten- sieve bevissching van de Noordzee acht de regeering niet noodig. Het vraagstuk van de bezoldiging van de kloosterlingen-onderwijzers is bij de regeering in onderzoek. In dit stadium kunnen geen nadere mededeelingen worden gedaan. De uitlating, in het communique van de Nederlandsche Bank gedaan omtrent de op pondenwissels te ljjden verliezen, berust niet op een regeling met de regeering, Zij berust op een verwachting, die de directie van de Nederlandsche Bank meende te mogen hebben op grond van uitlatdngen van de directie der Engelsche Bank. Regeeringstoeizicht op de particuliere ban- ken bestaat op dit oogenblik niet. De wen schelijkheid daarvan maakt een punt van on derzoek uit. Voor instelling van een Nationaal Ste/un- comitC met een z66 rulme werkingssfeer als die van het Kon. Nat. Steuncomitd in den oorlogstijd, bestaat geen aanleiding. Met het oog op het bijzonder karakter van de Ontwapenlngsconferentie acht de regee ring het wenschelijk in de delegatie naar die conference, ook enkele tot de grootste poli- tieke fracties behoorende leden der Staten- Generaal op te nemen. Over den brand in het Ned. Paviljoen te Parijs is een verslag uitgebracht aan den Minister, dat ter griffie is neergelegd. Uit dien brief blijkt, dat het toezicht en de bewa ring voldoende waren verzorgd, doch dat tffv611' die te PariJs voor de opberging der kostbare voorwerpen verantwoordelijk waren, niet ten voile hun plicht hebben begrepen. De regeering meent niet te mogen nalaten aan net vorenstaande de opmerking toe te voegen dat de veelomvattende arbeid, die zoowel door DE WAPENINGSVAOANTIE. Voorwaardelyke instemming der Ver. Staten. Reuter meldt uit Washington: De Vereenigde Staten hebben bij hun aan- neming van het voorstel van den Volkenbond de restrictie gemaakt dat de wapeningsvacan- tie niet zou gelden voor reeds in aanbouw zijnde vlooteenheden. Door deze beperking blijven de Vereenigde Staten dus vrij om voort te gaan met den bouw van zeven kruisers van 10.000 ton die met kanonnen van 20 c.M. mid- dellijn bewapend worden, van drie onderzee- booten, e<5n vliegtuigmoederschip en vijf tor- pedobootjagers. Amerika zal echter geen schepen of vliegtuigen bouwen in plaats van de typen die gedurende het jaar afgevoerd zullen worden. EEN OPZIENBARENDE HUWELIJKS- AiANKONDIGING IN DE MOHAMME- DAANSCHE WERELD. De Daily Express weet mede te deelen, dat over eenige weken de aankondiging valt te verwachten van de verloving van den oudsten zoon en erfgenaam van den nizam van Hyderabad den rijksten man ter wereld, met de dochter van den ex-kalief van Turkije, Ab- doel Medjid Effendi. Sahibzada Nawab Azam Jah, de zoon van den nizam, die de machtigste heenscher m Indie is, is 24 jaar oud. De dochter van den ex-kalief is 22 jaar. Zij is een talentrijk taal- kundige en spreekt vloeiend acht talen, maar anderzijds trouw aan de oude tradities van het Ottomaansche huis. Toen de erfgenaam van den troon van Hyderabad in Mei met zijn jongeren broeder naar Engeland kwam, heette het, dat het doel van de reis was, hem in contact te brengen met de Westersche beschaving. Maar het eigenlijke doel was om de onderhandelingen tusschen den vroegeren kalief en den nizam sr FOURRUREN MANTELS. Volmaakt lenige snede! Buitengewoon zorg- vuldige bewerking der vellen. Nieuwste Paryzer modellen ABEL, BEKAERT Brabantstraat 12 GENT. (Ingez. med.) gemakkelijker te maken. Dit huwelijk, alduis het Engelsche blad, zal politieke en religieuze consequenties mede- brengen, waarbij millioenen moslims, zoowel in Indie als in de verdere Oostersche wereld betrokken zijn. Abdoel Medjid, erfgenaam van den vroege ren sultan van Turkije, is na den oorlog door het Turksche parlement tot kalief gekozen. Door deze positie werd hy het hoofd van alle orthodoxe muzelmannen, maiar in 1923 is door toedoen van Moestafa Kemal pasja het kalifaat afgeschaft en werd de kalief met zyn gezin verbannen. Sindsdien heeft hij in Zwitserland en Frankrijk gewoond. Door dit huwelijk zou dus eenerzrjds de positie van den ex-kalief versterkt worden, anderzijds de dynastie van Hyderabad een ook in religieuzen zin uitstekende positie in de mohammedaansche wereld verkrijgen. En daar de nizam van Hyderabad een trouw vriend van Engeland is, kan deze verbintenis ook aan de betrekkingen van Engeland met de mohammedanen ten goede komen. Of dit huwelijk ook verband houdt met het onlangs door ons vermelde plan tot het hou- den van een groote mohammedaansche confe rence van vertegenwoordigers uit alle mohammedaansche landen te Jeruzalem, waarbij het vraagstuk van het kalifaat ter sprake zou komen, zal nog moeten blijken. VERMINDERING VAN HET AANTAL HUWELIJKEN. Het aantal huwelijken in Pruisen iis in het tweede kwartaal van 1931 met meer dan 80 verminderd, vergeleken bij het jaar tevoren. Te Berlijn is de vermindering bijna 23 Een uitzondering vormen de provin- cies Oppersilezie, Grensmark en Oost Pruisen, waar de huwelijken zijn toegenomen. Het geboortecijfer in Pruisen is gemiddeld met 'ho achteruit gegaan. Het sterftecijfer vermindert, hetgeen hoofdzakelijk van den achteruitgang van de kindersterfte wordt toe- geschreven. Pruisen had in 1931 een kleiner geboorteoverschot dan in 1930. Te Berlijn is het aantal sterfgevallen hooger als het aan tal geboorten. HET OPROER OP CYPRUS. Naar Reuter uit Larnaca meldt, duren de plunderingen en brandstichtingen in enkele afgelegen dorpen op Cyprus nog voort. Een aanval op den vuurtoren van kaap Greco, is door den torpedobootjager Acasta verhinderd. In de steden is het rustig, doch in Nicosia worden toch alle Engelsche vrouwen en kin- deren s avonds nog in 6dn hotel onderge- bracht bij wijze van voorzorgsmaatregel. Vergadering van Dinsdag 30 October 1931, des namiddags I uur. Voorzitter de heer J. de Feijter, Burge- meester. Tegenwoordig de heeren A. de Feijter, S. van Hoeve, D. Dees, C. H. H. Wiase, A. Haak, A. Dees, H. Bakker, D. G. Koopman, S. Buyze, C. Maas en K. Hamelink, benevens de Secre- taris J. Stolk. Aan de orde komt: 1. Opening. De VOORZITTER opent de vergadering door het uitspreken van het gebedsformuliev. 2. Notulen. De notulen der vergadering van 1 Septem ber worden met algemeene stemmen vastge- steld, zooals die in druk zyn verschenen. 3. Mededeelingen. a. dat op 7 September 1931 zijn opgeno- men boeken en kas van den gemeente- ontivanger waarbij is gebleken, dat de ont- vangsten bedroegen f 151.846,57 en de uitga- ven f 136.023,11, zoodat in kas moest zijn f 15.823,46, welk bedrag aanwezig is bevon- den; b. dat op 21 September 1931 zijn opge- nomen boeken en kas van den administrateur van het gemeentelijk electrisch bedrijf, waar bij is gebleken, dat de ontvangsten bedroegen 10.763,90; de uitgaven 8876,80, zoodat in kas moest zijn f 1887,10, welk bedrag is te verminderen met het nog niet aangezuiverd tekort ad 1870,58, zoodat rest een bedrag van f 16,52, hetgeen overeenkwam met de ver- toonde gelden. De heer KOOPMAN informeert, wanneer dat tekort betaald zal zijn. De VOORZITTER antwoordt, dat hierover nog correspondence wordt gevoerd met den Minister en dat naar hij vermeent, de terug- betaling binnenkort zal plaats hebben. De mededeelingen worden met algemeene stemmen aangenomen voor kennisgevlng. 4. Ingekomen stukken. a. Het besluit van den Raad van 1 Sep tember 1931 tot wijziging der begrooting dienst 1931, voorzien van bewijs van goed- keuring. Aangenomen voor kennisgeving. b. De rekening dienst 1929, voorzien van het bewijs van definitieve vaststelling. Aangenomen voor kenniisgeving. c. Het besluit van den Raad van 1 Sep tember 1931 tot verkoop der woning wijk A 253a aan A. Wilhelm, voor de som van 2250, voorzien van bewijs van goedkeuring. Aangenomen voor kenniisgeving. d. Bericht van ontvangst overeenkomstig art. 198 der gemeentewet van de op 1 Septem ber 1931 vastgestelde verordening ex art. 208 der gemeentewet. Aangenomen voor kenniisgeving. e. Een verzoek van de Oudercommissie der Openbare Lagere school te Othene om medewerking bij de oprichting en instandhou- ding van een cursus voor vervolgonderwrjs, luidende als volgt: Ondergeteekende, Schieman M. en Goossen J., respectievelijk Voorzitter en Secretaris van de Oudercommissie der openbare lagere school te Othene, hebben de eer, U te berich- ten, dat hun is opgedragen, U beleefd te ver- zoeken le. Om het vervolgonderwijs te mogen genieten, waarvoor wij een aangifte hebben van 26 leerlingen; 2e. Verzoeken wij beleefd, edelachtbare heeren, Uwe medewerking in dezen, daar dan in den a.s. winter ook velen met dat onder wijs een vooruitgang in de maatschapprj kun nen maken. Hopende, van U een gunstig antwoord te mogen ontvangen. Burgemeester en Wethouders stellen voor, vermits alle daaruit voortvloeiende kosten ten laste der gemeente komen, zooals beloo- ning personeel, kosten van leermiddelen, enz hierop niet in te gaan. De heer MAAS bepleit inwilliging van dit verzoek, ofschoon zijn kinderen de bijzondere school bezoeken, zou hij toch gaame zien, dat aan het verzoek van de oudercommissie vol daan werd. Het komt toch ook den werk- man ten goede, dat hjj goed geleerd is. Vroe- ger moesten de kinderen der arbeiders als ze 11 jaar waren al naar den akker, om te gaan werken; het is van groote beteekenis als de arbeiderskinderen door het vervolgonderwijs nog wat bij kunnen leeren. De VOORZITTER wyst op de Leerplicht- wet, als gevolg waarvan de kinderen thans 7 tot 8 jaar school moeten gaan; in die jaren kunnen ze toch voldoende leeren om in het landbouwbedryf te gaan werken, hetgeen de meeste menschen in deze gemeente toch doen De heer MAAS wijst op de extra-vacantie- dagen in den zomer voor landwerk; hetgeen de kinderen dan verzuimen, kunnen ze des winters door vervolgonderwijs bijleeren. De VOORZITTER blijft bij zijn meening, dat de kinderen, in verband met den tegen- woordigen leeftijd op de gewone lagere school voldoende kunnen leeren, indien ze niet voor een bijzonder vak worden opgeleid of ver dere studie moeten volgen. In verband met de kosten die daaraan verbonden zijn en die geheel door de gemeente moeten worden ge dragen, moet hij den raad adviseeren niet tot het instellen van het gevraagde vervolgonder wijs over te gaan. Op de vraag van den heer D. DEES wat voor Othene de kosten kunnen zyn antwoordt hjj dat dit een /400 zal beloopen, hetgeen de j heer D. DEES een nogal heele post noemt. De heer WISSE spreekt zijn verwondering uit, dat Burgemeester en Wethouders voor- stellen om op dit verzoek afwijzend te be- schikken, aangezien er uit de deelneming toch blijkt, dat er veel behoefte aan is en lit betreft allemaal kinderen van werkende men- schen. Het is volkomen juist, dat de kinderen i die naar het land gaan met bijzondere vacau- I ties nog al wat moeten verzuimen en het dan hierdoor zouden kunnen inhalen. Er blijkt, dat velen er gebruik van willen maken en het vooral voor de kinders zeer nuttig .s. Aangezien er 26 aangiften zijn, vermeent hij, dat men die maar niet op zijde kan ischuiven, en hij zou er voor zijn de menschen dat te geven. Het is waar, dat het wel wat geld kost, en dat, indien andere scholen komen men het die evengoed moet geven, maar er wordt voor het onderwijs toch al zddveel betaald, dat dit er naar hij meent nog wel bij kan. Hij kan dus niet meegaan met het afwijzend voorstel van Burgemeester en Wethouders. De heer BUIJZE bepleit ook inwilliging vaa het verzoek, omdat zij die er gebruik van maken op wat hooger levenspeil kunnen komen. De heer KOOPMAN staat er over ver- steld, hoe ze aan die 26 deelnemers komen; vroeger kon men ter nauwernood 12 tot 13 leerlingen krijgen en aan het einde van den cursus waren er maar 3 of 4 meer over. Hij is er ook voor, dat de jeugd zich ontwikkelt, maar het is jammer, dat men daarvan zoo weinig merkt, want dat doen ze dan toch niet met die Lord Listers. Er heeft zich nu wel een groot aantal aangemeld, maar hij ver- wacht, dat men wel met hoogstens 10 zou eindigen. Hij heeft er bezwaar tegen, het ver zoek in te willigen, in verband met de daar aan verbonden uitgaven. De Voorzitter noemt een bedrag van /400, maar dat zou voor de gemeente zeker wel /2000 worden. dat, wanneer U aan tocht, koude of regen en wind blootgesteld waart, natte voeten gehad heeft en U zich daardoor niet wel gevoelt, Aspirin-Tabletten U zeker helpen. let op den oranjeband. Prijs 75 ds. (ingez. Med.) De heer BAKKER verwondert zich met den heer Koopman over dat aantal van 26, terwijl het vroeger zoo dikwijls geprobeerd is en er j geen voldoende leerlingen opkwamen. Hij is op zichzelf niet tegen vervolgonderwijs. In j zijn jongen trjd bestond er ook een avond- - school, die hy ook heeft gevolgd. Dat maakte echter toch een verschil, omdat ze toen alleen in den winter op school konden leeren, maar 1 in den zomer op het land moesten gaan wer- 1 ken. Nu gaan de kinders 7 of 8 jaar naar school en acht hij het niet noodig om nu nog zulke groote sommen uit te geven voor ver volgonderwijs. De heer D. DEES geeft, nadat hem is mee- gedeeld, dat de gemeente al de kosten van dit onderwijs betalen moet te kennen, dat hij ook veel voor dat onderwijs gevoelt, maar, indien men hiermede begint, waar is dan het eind? De andere scholen zullen ook komen en dan zal het wel een 2000 worden. Daar- om zou hij zeggen, laat ons daarmede in dezen abnormaal slechten tijd niet beginnen, doch het nog eens aanzien. De heer BUIJZE vraagt, waar dat groote verschil in zit; de Voorzitter spreekt van /400, de heer Koopman van /2000; dat loopt sterk uiteen. De heer KOOPMAN merkt op, dat hij m de toekomst ziet; hij rekent er op, dat hier in de gemeente 6 scholen zijn en dat die alle maal met zoo'n verzoek kunnen komen. De heer HAAK staat ook op het standpunt van den heer Koopman, dat de kinderen thans voldoende gelegenheid hebben om zich te ont- wikkelen en maakt bezwaar om voor Othene alleen /400 alleen te geven, met het voor- uitzicht dat de anderen ook kunnen komen. De heer VAN HOEVE merkt op, dat Bur gemeester en Wethouders, alvorens ze met hun afwijzend voorstel gekomen zijn, ook wel degelijk het nut van het onderwijs heb ben besproken. Er is evenwel ook een voor- geschiedenis aan verbonden. Volgens de On- derwijswet van 1920 was dat onderwijs ook voor rijksrekening, dat heeft een jaar of drie geduurd, maar omdat het aan het rijk zoo veel geld kostte, is men daarvan terugge- keerd en heeft toen aan de gemeenten mee- gedeeld, dat ze het wel konden voortzetten, maar dan voor eigen rekening. Gezien de weinige deelname in dien tijd, men begon al met een klein getal en na Nieuwjaar was het aantal beschamend, waarvoor dan dat vele geld moest uitgegeven worden. Daarom heeft men het laten zakken. Die ervaring heett Burgemeester en Wethouders vrijmoedigheid gegeven voor te stellen er niet op in te gaan. De VOORZITTER stemt hiermede in en wijst er op, dat het onderwijs in Nederland het meeste kost en ook op het hoogste peil staat. Wat het groot aantal aangiften be treft, dit heeft ook spreker verwonderd en hy heeft eens onderzocht, waarbij hem bleek dat zich nog personen tot den leeftijd van 20 jaar hadden aangegeven. Voor dezulken moet men toch geen schoolklassen meer gaan instellen, te meer waar Burgemeester en Wei- houders nu al de grootste moeite hebben ge had om de gemeentebegrooting sluitend in elkaar te zetten zonder verhooging van be- lasting. Zij achtten zich nu verplicht voor te stellen er niet op in te gaan. Met 7 tegen 4 stemmen wordt aldus be- sloten. Voor stemmen de heeren Haak, Hamelink. Koopman, De Feijter, Bakker, D. rfees n Van Hoeve; tegen stemmen de heeren Wisse, A. Dees, Buijze en Maas. f. Ingekomen is een schrijven van het ge- meentebestuur van Graauw en Langendam, waarbij wordt toegezonden het besluit van den raad dier gemeente, d.d. 22 October 1931, No. 10, luidende als volgt: De raad der gemeente Graauw en Langen dam, in openbare zitting bijeen op 22 October 1931, besprekende den noodtoestand onder de landbouwbevolking, kennis genomen hebben- de van de voorgenomen regeling van Zyne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, waarbij voor het jaar 1931 eenzelfden financieelen steun voor den suikerbietenverbouw, als geldende voor 193i, in uitzicht wordt gesteld; Overwegende, dat de bietencultuur voor den landbouwer en den landarbeider op de eerste plaats en voor den middenstander op de tweede plaats van groote financieele betee kenis is, dat met den meerderen of minderen uitzaai van dit product de werkloosheid voor een groot deel samengaat, acht de door den Minister voorgestelde steunregeling onvoldoende en dringt er by Zijne Excellentie ten zeerste op aan, om als- nog voor 1932 een ruimere bijdrage toe te kennen, en besluit deze motie ter kennis te brengen van Z. E. den Minister voornoemd, alsmede van alle gemeenteraden in Z.-Vlaanderen, met beleefd verzoek aan deze laatsten, hier- aan adhaesie te betuigen en gaat over tot de orde van den dag. Burgemeester en Wethouders stellen voor, de gevraagde adhaesie te betuigen. De heer HAAK merkt op, dat door de drie centrale landibouworganisaties aan de Regee ring meerderen steun voor de suikerbieten- teelt is gevraagd. Het lijkt hem heel goed, dat er ook eens een verzoek van de gemeen- tebesturen afkomt. Die organisaties bestaan allemaal uit bietenverbouwers, van wie men kan zeggen, dat ze voor hun eigen belangen opkomen. Nu komt er dan echter ook een verzoek van andere zijde en hij hoopt dat alle gemeentebesturen daaraan adhaesie zullen betuigen, aangezien wanneer er meerderen steun komt en er daardoor meer bieten ge- zaaid zullen worden niet alleen de landbou- wers, maar ook de middenstanders en de arbeiders zullen profiteeren. Deze verzoeken zullen misschien meer kracht geven dan die der landbouworganisaties. De heer BUUZE: Hier kan niemand tegen wezen. De heer MAAS is er ook voor; hoe meer steun er aan de bieten verleend wordt, hoe meer er zullen worden gezaaid, die werk mede brengen. Men moest minder steun geven aan de tarwe, want die wordt er nu te veel ge zaaid en dat heeft werkloosheid tengevolge. Als de tarwe gezaaid is, is er geen werk meer aan. De VOORZITTER merkt op, dat ze naar het schijnt in Den Haag niet zoo overtuigd zijn van het groote belang van meerderen steun aan de suikerbietenteelt boven de tarweteelt. Indien die teelt zou verdwijnen, was er voor den werkman heelemaal geen werk meer. Hij hoopt, dat dit adres in alle gemeenten weerklank zal vinden. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 5. Voorstel van, Burgemeester en Wethou ders tot wijziging der begrooting, dienst 1931. Zooals Uwe vergadering uit de ingekomen stukken blijkt is goedkeuring verleend aan het besluit van den raad tot verkoop van eene woning voor de som van f 2250. Deze buitengewone ontvangst dient ge- bruikt te worden voor een buitengewone uitgaaf. Het meest gewenscht komt het ons voor dit bedrag te bestemmen om extra af te los- sen op de leening van f 10.000. Aangezien deze echter is uitgegeven in obligatie's van 500, is het dus niet mogelijk 2250 af te lossen. Op den post kapitaalsuitgaven .werken aan het z.g.n. straatje is echter meer dan f 250 over. Met deze 250 is het dus mogelrjk S 2500 af te lossen. Ter vaststelling wordt daarom aan uwe vergadering voorgelegd een besluit tot wijziging der begrooting dienst 1931 als volgt: onder de inkamsten te vermeerderen de volgende posten: opbrengst van den verkoop van gemeente- eigendommen 2250; bijdrage van hoofdstuk VI van den kapitaaldienst 250; bijdrage van hoofdstuk VII van den kapitaaldienst f 2250; totale vermeerdering der inkomsten /4750; onder de uitgaven te vermeerderen de vol gende posten: bijdrage aan hoofdstuk XIII 1 van den kapitaaldienst /250; bijdrage aan hoofdstuk XIII 1 van den kapitaaldienst f 2250; bui tengewone aflossing /2500; totale vermeerde ring der uitgaven f 5000; onder de uitgaven te verminderen de post kosten van verbetering van wegen met 250; blijft een vermeerdering der uitgaven van f 4750. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 6. Behandeling verzoek van J. C. Missu, om eene tegemoetkoming uit de ge- meentekas ingevolge art. 13 der L. O. wet. Naar aanleiding van een ingekomen ver zoek van J. C. Missu om eene tegemoet koming uit de gemeentekas ingevolge art. 13 der L.O. wet 1920 van f 30 per jaar voor zijn zoontje Gilles Pieter dat de school te Zaam- slag Polderstraat A 272a bezoekt, stellen wy U voor te nemen het navolgende besluit: De Raad der gemeente Zaamslag; gelet op een ingekomen verzoek van J. C. Missu te Zaamslag om eene vergoeding uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor zijn zoontje Gilles Pieter geboren 30 September 1923, dat de bijzondere school in de Polder straat bezoekt; overwegende dat aanvrager tot 1 Ooctober 1931 woonde in den Hellegatpolder en sinds dien in de kom der gemeente en de woning in den Hellegatpolder meer dan 4 K.M. van opgemelde school is verwijderd; dat gemeld kind inderdaad sinds 1 Mei 1931 opgemelde school bezoekt; gelet op art. 13 der L.O. wet 1920 Besluit: aan J. C. Missu voornoemd, over het trjdvak 1 Mei1 October 1931 eene vergoeding toe te kennen van 12,50. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 7. Voorloopige vaststelling wijziging lig- ger wegen en voetpaden. Onder mededeeling dat geene bezwaren zijn ingekomen stellen wij U voor het navolgende besluit van 21 September 1931 voorloopig vast te stellen: Burgemeester en Wethouders van Zaam slag; Gelet op het besluit van den Gemeenteraad d.d. 27 Maart 1931, No. 12, waarbij de wen schelijkheid is uitgesproken van wijziging van den ligger der wegen en voetpaden; overwegende 1. dat in den weg No. 1 een gedeelte steen- slag is vervangen door keiweg en gedeelte keiweg door klinkerweg; 2 en 3. dat de wegen No. 3 en 4 sedert geruimen tijd zijn verbard met steenslag in plaats van met grint en een gedeelte van die wegen voor rekening van onderhoudsplichti- gen zijn bekeid; 4. dat in den weg No. 6 het gedeelte steen slag is vervangen door keiweg en een ge deelte kieweg is vervangen door klinkerweg; 5. dat een gedeelte van den weg in den weg No. 19 is vervangen door steenslagweg; 6. dat een gedeelte van den weg in den weg No. 20 is vervangen door steenslagweg; 7. dat op den weg No. 29 n.l. op het on-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 5