u itsted ig Gooperatie „0NS BELAHG" W. U. SCHUURMAN Extra Autobus „PAULUSAUGUSTA" AFSLAG Gestoomde Makreel ADVERTENTlEH WONDER! Speld jesdag „SCHELDEKLANKEN" is 24 en 25 October onder No. 275 HI. t. d. LINDE v/b H1AAT Faillissement J. E. J. JURRIJ (OE KOSTER Co.) Openbare Verkooping. alle soorten DROGERIJEN Te koop DE EERSTE LUCHTT AXE-ONDERNEMING VAN VROUWEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. WISSELKOERSEN. HOOGWATER TE TER NEUZEN. Op Zaterdag 24 Oktober „ZONNEGLOREN'| Mandolinevereeniging Wegens inventarisatie is de winkel op Maandag 26 October den geheelen dag gesloten. HET BESTUUR. Zenuwarts te Middelburg Telefonisch aangesloten J. L. MULLER, Stelt kwaliteit boven kwantiteit Noordstr. 80 - Ter Neuzen Zij, die de dupe zijn van de handelingen van J. E. J. Jurrij (het niet verkrijgen van de aan hem ter omwisseling toevertrouwde stukken, dus geen rekeningcourant of depositohouders), worden verzocht hun adres op te geven of hun naamkaartje in te zenden aan Markt no. 2 te Ter Neuzen, om te beraadslagen over een voor gezamenlijke rekening te voeren actie, tot behartiging hunner belangen in boven- genoemd faillissement. TERNEUZEN II BRESKENS I A. A. DEiiS, Ter Neuzen. de stalen Sleepboot Gerookte Rating Bakbokking Bosjcs Rating Engelsche Kippers. DIELEMAN-VAN IJK. VERKRIJGBAAR J. J. KENSE, Markt 9, ALG. BEGHEIJN, Sluiskil. Wonder der techniek. Dorschmachines met groote prijsver- laging door vereenvoudiging. Prima, prima werking. Vertegenwoordiger voor Zeeuwsch-Vlaanderen M. I. LEENHOUTS Oostburg Tel. 59. Landbouwwerktuigen vereerd. De daar staande brandkast w-erd a la sardine geopend aan de achterzijde, waarma een bedrag van circa 2500 werd medegeno- men. De inbrekers hebben langs denzelfden weg het pand weder verlaten. NOOD DER ONDERWIJZERS TE CHICAGO. Ten gevolge van den desolaten toestand van de financien van de stad Chicago, hebben de onderwijzers by het stedelijk onderwijs, zooals bekend, reeds sedert April geen salaris in contanten meer ontvangen. Thans hebben zij besloten een beroep te doen op het door president Hoover ingestelde nationale steun- fonds en de National Credit Corporation. Het bedrag der niet-betaalde onderwijzers-salaris- sen is inmiddels opgeloopen tot meer dan zeventien millioen dollar. EEN KH.iKKKK.KGEN IN BELGle. Eenige dagen geleden constateerde men in de Borinage na een hevigen regen, dat de wegen bedekt waren met kikkers; op som- mige straten vond men zelfs groote aantallen verbrijzelde diertjes. In een huis waar men het regenwater in een ton had opgevangen, vond men in het vat eveneens talrijke boeren- nachtegalen. Men veronderstelt, dat de ruk- winden waarmede de regen gepaard ging, scholen dezer kikvorschen hebben meegevoerd. MISLUKTE OVERVAL OP EEN POSTBESTELLER. Dinsdagmorgen tegen half negen werd een postbesteller in de Gustav Poensgenstrasse te Dusseldorf door twee personen van ongeveer 20jarigen leeftijd overvallen. De daders had- den den man gevolgd tot hij bij het portiek van een huis kwam, waar een hunner hem by de keel greep en de ander hem zijn tasch wilde ontrukken. De man verweerde zich ech- ter en diende een der aanvallers een flinken slag toe, terwijl hij om hulp riep. De beide boeven wilden vluchten, doch een kon worden vastgehouden, terwijl de tweede achtervolgd werd door een politie-agent en een motorrij- der en spoedig gegrepen kon worden. I.KF.TTWIN ONTSNAPT. De bewoners van het vreedzame Earl Shil- ton hebben Dinsdag een avontuur beleefd, dat hen nog lang zal heugen, zoo vertelt V. D. De ontzette menschen zagen n.l. plotseling een leeuwin verschijnen, die door een rond- reizend circus werd medegenomen en die, toen door het schokken van den wagen waarin zij vervoerd werd over den ongelijken weg, de kooi was opengegaan, de kans schoon had gezien tot een uitstapje. Alleen twee kinde- ren schrokken niet. Vol bewondering bleven zij de leeuwin aanstaren, daar zij dachten dat het een groote hond was. Of de leeuwin door zooveel onschuld oiutroerd werd, is niet be kend. In ieder geval, zij trok zich terug in haar kooi, waama de reis verder zonder on- gelukken kon worden voortgezet. VUURGEVECHT MET BANDIETEN. In een steegje van Manhattan vonden drie aznbtenaren van de New Yorksche politie een ouden bekende, die reeds sedert 1928 werd ge- eocht, nadat hij uit de gevangenis was ont- snapt, kort na zijn veroordeeling wegens moord op een politie-agent. Toen de man zich ontdekt zag, vluchtte hi) een verlaten huis binnen, waarin de drie ambtenaren en een politie-agent hem volgden. Toen zij op de bovenverdieping kwamen en een kamer wilden binnentreden, loste hij drie schoten op de de tectives, die alle drie emstig gewond werden. De politie-agent schoot den man daarop neer. Twee andere gangsters, die zich eveneens in het huis bevonden, wisten te vluchten. MISLUKTE AANSLAG OP EEN SNELTREIN. Naar Wolff uit Praag meldde zijn bij Ko- mom op de spoorbrug die over den Donau leidt, twee groote steenen platen, elk van 70 K.G. op de rails gevonden. Bij den lynwer- ker, die ze ontdekte had zich kort tevoren een man vervoegd, die informeerde of de snel- trein Boedapest—Praag vertraging had. Het is den lijnwerker gelukt den isneltrein met seinen nog tijdig tot stoppen te brengen. De Hongaarsche en Tsjechoslowaaksche grens- wacht is van het voorgevallene verwittigd en laatstgenoemde moet reeds een bepaald spoor volgen. DE EERSTE SNEEUW. Men meldt uit Stockholm: Nadat het's morgens geregend en gehageid had, heeft het hier Dinsdag den heelen mid- dag met dikke vlokken gesneeuwd, zoodat er al spoedig een dun wit laagje over de daken en in de parken lag en de dennen en sparren asm de windzij wit-bestoven waren. De tem- peratuur is plotseling vrij sterk gedaald. Ver- moedelijk zal het zoele zonnige herfstweer deze te vroeg gekomen voorhode van den winter nog wel verdrijven. Het vorige jaar viel de eerste sneeuw in Midden-Zweden pas omstreeks December. Mejuffrouw Pauline Gower, de dochter van Sir Robert Gower, heeft met mejuffrouw Dorothea Spicer een luchttaxi-ondememing; opgericht. Juffrouw Gower, een meisje van 21, is de chauffeuse, juffrouw Spicer de mecha- nicien. Juffrouw Gower heeft pas 18 maan- den geleden leeren vliegen. Zes maanden later behaalde zij haar brevet A en vervolgens haar brevet B, dat haar in staat stelt als bestuur- ster voor anderen op te treden. Wie voor zaken ergens zijn moet of een pleziertochtje door de lucht wenscht te maken, kan bij de meisjes terecht. Zij wonen in een keetje van 6en kamer te Wellingford in Berkshire op het terrein dat zij als vliegveld gebruiken. Zij staan 's morgens al om 5 of 6 uur op om klaar te zijn als er klanten komen. Zij hopen het nog eens zoo ver te brengen dat zij zelf een vliegtocht naar Britsch-Indie kunnen maken. BIJ HET WEDDEN ALLES VERLOREN. In een anders leegstaand huts in Sussex zijn de heer L., zijn vrouw en hun achtjarig dochtertje dood gevonden, vergiftigd door £as- De eene week was de heer L., die jaren ge leden met zijn familie uit Australie was ge komen en door wedden zich een bestaan ver- wierf rijk, de volgende doodarm. Alle juwee- len, die mevrouw L., vroeger een bekend dan- seres had gehad, en haar bontjas, waren ver- pand. Er was geen geld meer om het doch tertje op school te houden. Alles hadden zij met wedden verloren. Daarom hebben zij samen teneinde raad den dood gezocht en gevonden. Een vriend van de familie vertelde hoe L. in het begin soms 100 pond bij windhonden- rennen maakte, totdat vrouwe Fortuna hem in den steek liet en hij langzamerhand alles, wat hij bezat, verloor. EEN MOORD OPGEHEEDERD. Onlangs werd in een bosch op den Rooden Berg bij Bemingerode het lijk van een Ber- lijnsch student gevonden. Deze moord is thans opgehelderd. Een gendarme trof n.l. in een dorp een jongen zigeuner aan, die met een goud hor- loge speelde. Op de vraag, hoe hij daaraan kwam, verklaarde de jongen, dat zijn vader het horloge aan een vreemden man had ont- nomen. De gendarme nam daarop het hor loge mede en overhandigde dit aan de politie, die vaststelde, dat op het deksel het mono gram van den vermisten student gegraveerd was. Zoo kwam de polttie op het spoor en arre- steerde twee zigeuners, die onder den last van het bewijsmateriaal ook een bekentenis afleg- den. De student had bij de bank te Duder- stedt een bedrag van 80 Mk opgenomen. On- derweg had hij de zigeuners naar den weg gevraagd. Dezen gaven hem geen antwoord, doch verlangden onder bedreiging, dat de student al het geld, dat hij bij zich had, aan i hen zou geven. Toen de student dat niet deed hebben zij hem met een bijl en een ijzeren staaf neergeveld, waarna zij den bewustelooze i naar het bosch hebben gesleept, waar zij hem met een handdoek hebben opgehangen. j UITSTERVENDE DIEREN. Het is misschien weinig bekend, dat vele dieren, die wij achter de tralies van dieren- i tuinen bewonderen, in het land van herkomst bijna geheel zijn uitgestorven. De laatste exemplaren zijn naar Europa gebracht en aan de groote menagerieen verkocht. En t wanneer het niet gelukt hun voortplanting in de gevangenschap te verzekeren, dan is het dierenrijk, na eenige jaren een interessante soort armer. Onder de diersoorten die ge- doemd- zijn uit te sterven, behoort in de eerste plaats de Amerikaansche bison. Twin s' tig jaar geleden bevolkten nog millioenen van deze dieren de steppen van Noord-Amerika. Door den bouw van de groote spoorwegen van het Oosten naar het Westen werd den i bisons de oorlog verklaard. De arbeiders met I den bouw belast, gebruikten de dieren als een i goedkoop voedingsmiddel en duizenden wer- den door hen geslacht. I Een zeer belangwekkende hertesoort is het bijna volkomen verdwenen David hert, dat eigenaardig het gewei averechts draagt. Deze soort draagt den naam van den Jezuiten- pater David, die zulk een hert voor de eerste maal in het keizerlijike wildpark te Peking ontdekte en het Zoologisch instituut te Parijs daanvan een beschryving gaf. De Boksel- opstand in China beteekende ook het einde van de David-herten. De laatste zestig exem plaren van deze zeldzame dieren kwamen naar Europa, waar ze door den hertog van Bethfort werden aangekocht. De Amerikaan sche zingende zwaan of trompetzwaan is in Amerika niet meer te vinden. Ook de condor wordt steeds zeldzamer. Men betaalt thans voor een exemplaar van zulk een dier over de 1200 gulden. Het uitsterven van de condors heeft een Fransche firma op haar geweten, die vond dat de vleugels van deze vogels goed voor versiering waren te gebruiken. De firma ruste een expeditie naar Zuid- Amerika uit, die aan 16.000 condors het leven j kostte. Een dergelijk lot onderging de alba- trossen, de trotsche vogels van den SUllen s Oceaan, die nog een grooter vlucht hebben i dan de condors. Van deze dieren wordt ver- teld, dat zij wanneer ze in den ochtend van Australie wegvliegen, in den middag aan de Kaap de Goede Hoop zijn, terwijl ze 's avonds Kaap Hoorn, het zuidelijkste punt van Ame- I rika bereiken. Op het eiland Lesanne in den Grooten Oceaan bevond zich een broedplaats van deze j dieren. Een Japanner liet nu een expeditie uitrusten om hand el te kunnen drijven met de veeren van deze dieren. Zijn lieden richtten op het eiland een vreeselijk bloedbad aan. Meer dan drie honderdduizend albatrossen vielen als slachtoffer. De Amerikaansche regeering hoorde van dezen overval en zond een oorlogsschip naar Lesanne. Doch de ex peditie had reeds de vlucht genomen en de Amerikanen vonden slechts de geraamten van de ongelukkige vogels aan wien, naar oog- getuigen verzekerden, levend de vleugels werden afgeslagen. Antilopen, wilde paarden, kangaroes zij zijn alien tot uitsterven ver- oordeeld. In Australie heeft men de kanga roes vemietigd, omdat zij de weiden bevolk ten, die voor de schapen konden worden ge- bruikt. HET NUT VAN VLIEGEN. Dat vliegen nuttige dieren zouden zyn, ge- looft niemand, vooral niet in de zomermaan- den. Maar een Duitsch geneesheer heeft nu toch een middel gevonden, waarbij vliegen- maden als geneesmidcjel worden gebruikt, ge- lukkig niet inwendig. Die geneesheer, dr. Baer, verbonden aan een ziekenhuis te Baltimore, had tijdens den wereldoorlog geconstateerd, dat de kwetsuren van gewonden, die urenlang op het slagveld hadden gelegen alvorens geholpen te worden. wel bedekt waren met maden van vliegen, doch dat die wonden toch niet zoo gauw ont- stekingsverschijnselen vertoonden als die van gevallen, die kort na hun verwonding waren verbonden. Die ontsteking had veelal den vorm van osteomyelitis of beenderontsteking en dat is een infectieziekte, waarvan de ge- nezing jaren lang op zich kan laten wachten, wanneer men er niet spoedig by is. Nu bouw- de dr. Baer de onderstelling, dat de besmet- tingskiemen van osteomyelitis, wanneer zij zich in zulk een kwetsuur gaan ontwikkelen, tot voedsel dienen van de maden, wat hij be- vestigd vond door oude geschriften, waarin medegedeeld werd, hoe maden gebruikt kon den worden om beenwonden tegen infectie te vrijwaren. Hij nam stelselmatig een reeks van wetenschappelijke proeven op levende die ren en kwam tot de slotsom, dat vliegenma- den niet zoozeer de kiemen van osteomyelitis vemietigen, als wel het doode weefsel van een wond, dat voor die kiemen een goede voe- dingsbodem zou zyn. Daardoor kunnen deze niet tot ontwikkeling genaken en dus zijn zy onschadelyk gemaakt. Intusschen kunnen vliegmaden toch nog zelf dragers zijn van andere ziektekiemen en om dit te voorkomen, kweekt dr. Baer ,,kiem- vrije" maden, welke hij in zijn hospitaal te f Baltimore gebruikt om beenderontsteking by kinderen te genezen. Het wil ons een eenigs- zins omslachtige geneeswyze ter voorkoming van chirurgisch ingrypen toeschynen, doch de Umschau, waaraan het bericht ontleend wordt, is een te emstig tijdschrift om grap- pen op dit gebied aan zyn lezers voor te zetten. BIJGELOOF EN SPINNEN. Aan kleine spinnetjes wordt weleens geluk en voorspoed toegeschreven, als ze plotseling verschijnen. Men spreekt dan van geluks- spinnetjes. In Friesland is het zoo, dat wan neer zoo'n spinnetje van de zoldering naar beneden komt zakken en vlak voor iemands gelaat zweeft, het geluk beteekent. Dat is vooral het geval, indien het des voormiddags gebeurt; na den middag kan het ook wel ongeluk voorspellen. In andere streken is het soms omgekeerd. In Mecklenburg byvoorbeeld. Daar be- schouiwt men de jonge spinnen als een bij- zonder soort, „Glucks-Spinnen" en brengen ze juist des namiddags geluk. Zoo is het trouwens op meer plaatsen, blijkens het rijmpje: ,,'s Morgens druk, 's Middags geluk, 's Avonds min, Dat heeft de spinnekop in". Of, gelijk de Duitscher zegt: „Spinne am Morgen Bringt Kummer und Sorgen, Spinne arn Abend Erquickung und Labung". Het Hollandsche versje houdt in, dat de spin ook iets met liefde heeft te maken. Geen spin zonder min, zeggen de Friezen. Waarom men dat verband tusschen spin nen en liefde heeft gelegd, is niet goed dui- delijk, want het is een bekend verschijnsel by vele spinnensoorten, dat de vrouwelijke spin haar mannetje doodt en oppeuzelt. Naast geluk aanbrengend in de Voge- zen doet zulks de langpootige spin of hooi- wagen en wel op elk uur van den dag staat zij bijna overal bekend als weerprofeet. Daarin ligt een kern van waarheid, daar de spinnen slecht weer schijnen te voorvoelen, en in dat geval nalaten een verstoord web te hsrstellen. In het tegenovergestelde geval haasten zij zich steeds, de breuken in het web terstond bij te werken, bijv. na het vangen van een groot insect, dat soms groote ver- woestingen in het samenstel van teere draad- jes kan aanbrengen. De omstandigheid, dat de spinnen voor vele menschen een afkeerwekkend voorkomen heb ben, is oorzaak geweest, dat men ze in Vlaan- deren als heksen heeft beschouwd. Zoo ver- neemt men uit een oude Brusselsche sage, dat de duivel in de gedaante van een groote spin de handteekening terugbrengt aan iemand, die zijn ziel had verkwanseld en daarvan later berouw kreeg. Vooral is dat verband tusschen duivel en spin ten opzichte van de kruisspin gelegd, zooals uit het Vlaamsche gezegde blykt: Pas op voor de spinnekop, die een kruis op haar rug heeft, want ze kan u be- tooveren. In tegenstelling met de Vlaamsche opvat- ting is de spin in Duitschland een heilig dier- tje. In Tirol noemt men de kruisspin ,,Mutter- gottestierchen". Men mag het dier daar vol- strekt niet dooden, omdat het geluk aanbrengt in huis en tegen den bliksem beschut. In de stallen zal men zelfs de spinnewebben stille- tjes laten zitten, omdat ze de heksen er bui- ten houden en dus het vee behoeden voor be- toovering. Dezelfde opvatting van heiligheid vindt men terug in een legende uit het Noord-Wes- ten van Frankrijk. Daarin wordt het witte kruisteeken op den rug van de kruisspin al- dus verklaard: Toen Christus werd gemarteld, spande de spin haar net over Zijn wonden om de vliegen eraf te houden en als belooning voor deze daad van pieteit ontving zij haar kruis. HOE ONTS5TAAT HET GAREN? Dagelijks trekken duizenden, ja millioenen vlytige vrouwenhanden de draden door een stof om sierlijke of versierende handwerken te maken, om stukkende kleeren te herstel- len, om kousen te stoppen voor de leden van haar gezin, maar slechts weinigen weten hoe- veel moeite en arbeid worden vereisoht om deze draden te vervaardigen. Hoe ontstaat het garen? De grondstof is de katoenplant, die in Noord- en Zuid-Ame- rika, evenals in Egypte, wordt geteeld. Alleen in Noord-Amerika, is de oppervlakte, bedekt met de katoenplant, eenige malen grooter dan Nederland. Tn Maart tot April zaait de katoenplanter in Noord-Amerika en Egypte, in Zuid-Ame rika reeds in Januari met een vemuftig in strument, dat tegelijk met het zaad de kunst- mest in den grond brengt. Na ongeveer veertien dagen komen kleine struiken voor den dag, welke, naar gelang het klimaat en den bodem, een hoogte van 150 tot 170 c.M. bereiken en weldra zijn bedekt met mooie gele knoppen, die 's nachts, zeer eigen aardig, rood zyn gekleurd. Deze bloesems pryken veertien dagen in voile pracht, daar telkens nieuiwe bloesems verschlrjinen en dan vormen zich groenachtige knollen in de groot- te van een kippenei, die geleidelijk donkerder worden en, wanneer ze rijp zijn, openspringen. Ze toonen dan de zaadharen, het katoen, dat bij de Egyptische planten geel, bij de Ameri kaansche wit is. Bij den oogst van Septem ber tot December wordt de geheele zaadkem met de daaraan hangende katoendraden door een handige greep emit getrokken. Om de waardevolle draden van de kern te scheidan heeft men kunstige machines ultgevonden, die aan den eenen kant de katoendraden weg- slingeren, terwijl aan den anderen kant de van de draden bevrijde kern wordt weggeworpen. Uit de pitten, welke slechts voor een klein deel voor den komenden zaaitijd worden ge bruikt, perst men de zoo waardevolle katoen- olie, dat voor verschillende doeleinden wordt gebmikt, ook by het: vervaardigen van plan- teniboter. De kwaliteit van de katoendraden is zeer verschillend. De beste soorten krygen wtiji van de Sea Islandplanten, die op de eilandan aan de monding van de Mississippi en op de kust van Florida groeien. De hooge prijs voor dit product is begrypelijk, wanneer men weet, dat slechts 100.000 balen per dag worden geoogst, d.w.z. nog niet 1 procent van den geheelem Noord-Amerikaanschen oogst. De draden zijn ongeveer 5 c.M. lang en hebben een prachtigen zijde-achtigen glans. De Egyptische katoendraden zijn ongeveer 4 c.M. lang, geelachtig en men noemt ze maco en ze geven aan de kleur, die wij in de katoen- fabricatie weer vinden, hun naam. Beide soorten worden voor het vervaardigen van j het beste garen gebmikt; het overige Ame rikaansche katoen, dat hoogstens 3 e.M. lange draden heeft, is om zijn korte en dikke draden niet geschikt om een mooien en gelijkmatigen j draad te geven, en heeft by een verdere be- werking niet zooveel glans als de hierboven genoemde soorten. Bij de verdere behandeling van het garen speelt het zgn. merceriseeren een groote rol. Het garen, dat aan deze behandeling onder- worpen wordt, moet eerst vooraf gegaseerd worden, d.w.z. de draden loopen met groote snelheid eenige malen door een gasvlam, waardoor de naar buiten stekende haartjes worden afgeschroeid, een bewerking, welke van grooten invloed is op den glans van het garen. Het merceris' n geeft het garen den zijde-achtigen glan bestaat in het inwer- 1 ken van soda, terwy net garen tusschen twee persen sterk wordt gerekt en dadelijik na de impregnatie in deze spanning wordt gewas- i schen. Later wordt het garen, om de laatste overblijfselen van de soda te neutraliseeren, met een zuuroplossing behandeld. Het is nood- zakelijk, dat het inwerken van soda op de katoendraden en het uitowasschen in gerekten toestand geschiedt, daar anders het garen in elkaar zou krimpen en niet glanzend zou worden. CORRESPONDENTIE. Aan Veritas. Wij moeten bezwaar maken aan een anonymus plaatsruimte te verleenen over deze inderdaad droevige kwestie, die daardoor allicht een persoonlijk karakter zou krijgen. Overigens vraagt u naar den bekenden weg, aangezien de Commissie voor de steun- verleening aan werkloozen zelf heeft bericht twee personen te hebben moeten straffen. In dien de commissie geen aanleiding heeft ge vonden de namen der betrokkenen openbaar te maken zal zij daarvoor haar reden hebben. Wij gevoelen geen roeping het daarheen te leiden. Bovendien zijn wij overtuigd dat de betrokken colleges en corporaties volledig op de hoogte zyn. Aan hen staat het, daaraan conolusies te ver.binden. Red. Van Ter Neuzen: 21 Oct. Eng. s.s. HORS HAM, 156, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. FREIGTHER, 105, ledig, Antwerpen Eng. s.s. KUL, 796, ledig, Sunderland. Van GentTer Neuzen: 22 Oct. Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., Londen. Voor Gent: 21 Oct. Duitsch s.s. DIANA, 725, hout, Riga; Eng. s.s. TEESWOOD, 416, ledig, Londen; Fransch s.s. NIOBd, 844, ledig, Caen; Eng. s.s. AFON DULAIS, 584, ledig, Amsterdam; Eng. s.s. BRERETON, 178, led., Yarmouth; Eng. s.s. ORIOLE, 217, ledig, Londen; Lett. s.s. 'i' U K. AID A, 1475, hout, Riga; Noorsch s.s. CHRISTIAN BORS, 2788, hout, Archangel; Eng. s.s. AFON GWILI, 427, ledig, Duinkerken; Eng. s.s. HUNTER- FIELD, 828, ledig, Londen. 22 Oct. Eng. s.s. EDEN FORCE, 414, led., Liverpool; Eng. s.s. KENTWOOD, 1244, kolen, New-Castle; Eng. s.s. GRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen; Eng. s.s. WOOLER, 218, kolen, New-Oastle; Eng. s.s. SOUTHWELL, 195, ledig, Londen; Eng. s.s. ALICE M. CRAIG, 378, ledig, Antwerpen; Belg. b.s. ADOLPHE URBAN, 309, kolen, Goole. Van Gent: 21 Oct. Fransch s.s. DANAJ3, 978, kolen, St. Servan; Spaanseh s.s. RITA SISTER, 1833, ledig, Bilbao; Noorsch s.s. SNYG, 757, ledig, R'dam; Zweedsch s.s. GU- STAFiSBERG, 774, cokes, Helsingfors; Duitsch s.s. WALTER L. M. RUSS, 890, led.. R'dam; Eng. s.s. RAVENSCRAIG, 132, aard- appelen, Hull; Eng. s.s. HULL, 451, stukg., Hull. 22 Oct. Estl. s.s. LUNA, 1518, ledig, New- Castle; Eng. s.s. TEESWOOD, 416, ijzer, MiddlesboroughNed. s.s. FLYING NORSE MAN, 196, kolen, La Pallice; Ned. s.s. OUD- REUERLAND, 232, kunstmest, Strood; Poolseh s.s. NIEMEN, 1844, ledig, Gdynia; Eng. s.s. GOODIG, 338, yzer, Bideford; Eng. s.s. BRERESTON, 178, aardappelen, Yar mouth. Amsterdam, 23 Oct. 1931. Bieden Laten Londen 9,70 9,75 Duitsch 57 58,— Fransch 9,70 9,75 Belgisch 6,88 6,95 voorm. nam. Zaterdag 24 Oct. 0.33 12.48 Zondag 25 1.02 1.16 Maandag 26 1.31 1.44 Dinsdag 27 1.58 2.11 Woensdag 28 2.25 2.39 Donderdag 29 2.53 3.08 Vrij dag 30 3.22 3.39 Ondergeteekenden betuigen, mede namens de familie, hun aprechten dank voor de belangstelling op 20 dezer ondervonden. F. ELVE—Dieleman. Ter Neuzen, Kerkhoflaan 9, 23 Oct. 1931. Bij dezen betuig ik mijn hartetljken dank voor de vele blijken van belangstelling ontvangen op mijn 80sten geboortedag. LEENDERT VAN DIXHOORN. Sluiskil, October 1931. Hiermede betuigen wij onzen harteiijken dank voor de vele blijken van deelnemingondervonden bij het overlijden van onze innig geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster. AAGJE PEETERS, geb. Riemens. Uit aller naam, J. J. RIEMENS. Ter Neuzen, Oct. 1931. zullen ten bate van .Christ. Vereeniging tot opriciting en instandhouding van Sanatoria voor lijders aan tuberculose" speldjes ten verkoop worden aangeboden. Mevr. CAZEMIER. vraagt nog eenige Dames- en Heeren- leden voor den nieuwen cursus. Lesgeld I 0,25. Aanmelding bij Mej. G. POSTHUMA, Grenulaan No. 26. Waterbouwkundig Ambtenaar Nieuw-Neuzen polder. Koopt daarom uw Koekjes, Speculaas gegarandeerd met Roomboter bereid in de meest gesorteerde Banket bakkerij ter plaatse. Appelgebakjes Slagroomtrufiels Allddn bij ons Zuiver Zeeuwsch en Dr Alison brood, het brood voor gemakkelijke stoelgang. Aanbevelend, ZONDAG a. s. 2 UUR ENTREE 30 en 10 ct gedurende de wintermaanden naar de Fabrieken te Sluiskil. Zij die hiervan gebruik willen maken gelieven zich op te geven Axelschestr. 3. Telef. 178. Notaris CALLENFELS te Ter Neuzen, zal op Donderdag 19 November 1931, des nam. 2'/2 uur, krachtens art. 1223 B.W., in het caf£ „'s Lands Welvaren", bij den heer M. J. Adriaansen aan de Noordstraat te Ter Neuzen, in het open baar verkoopen gebouwd in 1917, groot 20'" ton, met verticale compound stoom- machine van 90 I.P.K., eigendom van den heer J. J de Barker. De boot ligt ter bezichtiging in de Vluchthaven te Ter Neuzen. Betaling koopsom 12 December 1931. Onkosten 6 dagen. Aanvaarding dadelijk na de betaling. Nadere inlichtingen geeft de Notaris voornoemd. zeer fijn en goedkoop Noordstraat 84 AGENTEN gevraagd v. verkoop land en tuinbouw- zaden en vruchtboomen. J. TEN BRUGQEN CATE ALBERGEN. De beroemde Zitzalf en Pillen. Kruschen Salts met proefpak. Koline Watten en Winsels, enz. enz. 1 gebr. Dorschmachine, enkele reiniging 1 Deutz Motor, 6 P.K. op wagen 2 Breeddorschmachines, op wielen 1 Aardappelsorteerder 2 Stroosnijders 1 Peemolen, De Vleeschauwer 1 Cultivator, 9 tands Eenige gebruikte Ploegen Voor goede werking wordt ingestaan.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 7