AL6EMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. EEN DAG RIDDER Carburatoren Eerste Blad. Laat U niets in tianden stoppeni No. 8748 MAANDAG 19 OCTOBER 1931 71 e Jaargang. BINNEHLAND. FEUILLETOBf, „ZENI T H door K. R. G. BROWNE. Alle waar is naar zijn geld! Dai was vroeger zoo, datistegenwoordig nog zoo. Als U voor opwekking en verkwik- king de echte, medicinale VS-peper- munt koopt, dan weet U, dat U 10 cent moet betalen voor 100 °/0 kwaliteit. Waarborg hiervoor kebt U in de voortdurende controle van ^het laboratorium Dr. E. Pannenfcorg en Dr. H. J. Doornbosch te Gioningen. iCRAlSitlA-vA.N-VALKLhBURCi'S*' A ••iLEVERTR; L-LEEU WARDEN SStiSU --"f—h—- mil HI mraMWKMHaWaGIIIWIW9 ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen f r. per post 1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post f 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. xasaw ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer 0,20. Grootere letters en cliches wor den naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwel-k op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BRAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kermis inge- volge artikel 12, eerste lid der Drankwet, dat bij hen is ingekoman een verzoek om vergun- ning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van ver koop van VINANDUS FHANCISCUS SCHERLEMAN, van beroep verlofhouder, wonende te Ter Neuzen, voor het rechter voorlokaal van het perceel wijk O no. 187. Rinnan twee weken nadat deze beken-d- making is geschied, kan ieder tegen het ver- leenen van deze vergunning schriftelijk be- zwaren indienen bij Burgemeester en Wet- houders. Ter Neuzen, den 19 October 1931. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVULLE, Secretaris. TWEEDE KAMER. De economische toestand en de werkloosheid. Interpellatie-van den Tempel. Dr. v. d. Tempel (S.D.A.P.) ving in de zit- ting van Donderdag aan met zijn interpellate over maatregelen ter verbetering van den economischen toestand en in het bijzonder betreffende voorzieningen in den nood der werklooze arbeiders in den aanstaanden winter. De interpellant typeerde de intemationale crisis als een afzetcrisis in het zieke kapita- lisme, waarbij allerlei nevenverschijnselen zich voordoen. Een vertrouwenscrisis heeft zich bovendien voorgedaan in den val van het Engelsche Pond. Evenwel overheerscht het karakter van afzet-crisis, een crisis van over- productie. De productie is den ondememers over het hoofd gegroeid; de natuurkrachten hebben tot overvloedige oogsten bijgedragen; het productie-apparaat, door de techniek ver- beterd, is in. kracht toegenomen, is veel te groot en hoewel 't niet op voile capaciteit werkt, is de productie te hoog. Met vele cijfers van allerlei voortbrengselen werd dit toegelicht. Deze dingen hebben geleid tot een ont- wrichting van het prijssysteem. De heer v. d. Tempel zette vervolgens uit- een, dat deze crisis oorzakelijk aan het kapi- talisme verbonden is. Telkens doen onder het kapitalistische stelsel zich crisessen voor, waar-mede winstbejag gepaard gaat. De lei- ders staan machteloos; het eenige redmiddel, dat zij weten is loonsverlaging, welke betee- kent een aanslag op het welvaartspeil der arbeidersmassa. Alleen een doelbewuste rege- ling van de productie kan redding brengen uit den chaos van het kapitalisme en de ar beiders helpen. Daarvoor moet het indivi- dueele kapitalistische productiesysteem ver- laten worden. Bij het brengen van het econo mische leven op nieuwe banen, zutlen gewel- dige moeilijkheden overwonnen moeten wor den. Deze toestand brengt bijzondere moei lijkheden mee voor een land als Nederland, dat op intemationaal verkeer is aangewezen. Wat doet de Regeering? De heer van den Tempel besprak vervol gens de houding van de Regeering. Deze maakt den indruk, dat een keuze is gedaan 12) (Vervolg.) ..Ahem Mr. Gi-bbs, wat ik zeggen wou - galmde hij over alle andere bijgeluiden heen ,,ik ben geheel tot uw dienst, hoor! Smeed het ijzer als het ^eret jis' ze9 maar- Als u mijn be- scheiden verzameling nu wilt zien, heb ik wel eenicje ooaenblikken voor u". c^vxr ^bs ooog en ging naar de deur. oir Walter stapte gewichtig mee. ,,0, ja, Walter zei Lady Bellerby op- eens, ,,daar had ik bijna wat vergeten, Horace heeft zooeven opgescheld. Of je morgen komt lunchen, dan kun je meteen een schilderij bewonderen, dat hij qisteren gekocht -heeft. Hij zegt dat het een wat zei hij toch alweer dat het een Corot, geloof ik, was.'' „Een Corot?" Sir Walter trok, seep- tisch, zijn neus op. Maar mijn beste kind, hoe komt je broer eraan Weet hij veel wat een Corot is. Hij heeft net zoo- veel verstand van schilderijen als de poes. Een Corot! Ahem! Ahem. Dezen kant op, Mr. Gibbs, dezen kant op Het is wel merkwaardig, dat nog nie- mand tot dusver op het illustere denk- beeld gekomen is, om voor den genialen uitvinder van weldadigheidsfeestjes een standbeeld op te richten. De menschelijke natuur is nu eenmaal onvolmaakt en qe- zien dat feit, is het begrijpelijk, dat de ..middelsoort -mensch zijn penninkske ge- voor handhaving van het individualistisdhe kapitalisme. In de memorie van toelichting tot het wets- ontwerp inzake den economischen voorlich- tingsdienst zegt de Regeering, dat het be- drijfsleven het best ademt in een sfeer van vrijhei-d. Dit typeert wel 't duidelijkst de hou ding van de Regeering, welke zi-ch bepaalt tot tijdelij-ke crisdsmaatregelen voor bedrijven en arbeiders. Doch ook hierin doet zij niet genoeg; zelf erkent zij op economisch gebied niet voldoende geoutilleerd te zijn. Hier kwam de interpellant op de toezeg- ging van de Regeering inzake exportgaranties en hij vroeg: 1. Heeft de Regeering gevolg gegeven aan haar toezegging in de vergadering van de Tweede Kamer van 12 Februari 1931, dat een regeling zou worden getroffen, waarbij i door den staat, middellijk of recbtstreeks, in bepaade gevallen garantie zou worden ver- i leend voor exportcredieten ten behoeve van j den export naar landen met meer dan gewoon risico? Zoo neen, wil de Regeering dan mededeelen, waaraan het uitblijven van zoodanige regeling is te wijten en welke haar voamemens ten deze zijn? Aan deze vraag voegde de interpellant toe, dat hij nu wel in de bladen gelezen heeft, dat een commissie is ingesteld, maar beteekent dit nu dat de Regeering dit jaar niets heeft gedaan? Ook wenschte de heer v. d. Tempel dat de verhouding met Rusland, met het oog op onzen handei en industrie geregeld zou worden. Overleg met vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven. Vervolgens informeerde hij hoe het stond met het overleg tusschen Regeering en onder- nemers over middelen om een verbetering van het bedrijfsleven te verkrijgen en hij laakte de gebleken passiviteit ten deze. Zijn vraag ten deze luidde: 2. Is het ingevolge de verklaring van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw in de vergadering van de Tweede Kamer van 12 Februari 1931 in den loop van dit jaar, hetzij op initiatief uit het be drijfsleven of op initiatief der Regeering, tot overleg gekomen tussohen de Regeering en vertegenwoordigers van ondememers en werk- nemers uit de bedrijfstakken, welke in aan- merkelijke mate door de crisis zijn getroffen, terzake van een onderzoek naar den stand en de vooruitzichten van het bedrijf en naar de middelen, welke eventueel kunnen worden aangewend, om tot verbetering van den be- drijfstoestand te geraken? Zoo neen, is de Regeering dan alsnog be- reid het initiatief daartoe te nemen? Industriebank. De discussie welke indertijd is gevoerd over de mogelijkheid van de oprichting van j een industriebank werd eveneens opgehaald en de nadruk wer-d er op gelegd, dat de kapi- taalvoorziening van handei en industrie van - eminent belang is en dat ook absoluut nood- zakelijk is een technisch toezicht op de ban- ken, teneinde geldverspilling en verkeerde praktijken tegen te gaan. In verband hier- mede werd de volgende vraag gesteld: 3. Wil de Regeering mededeelen, of krj1, in aansluiting op haar verklaring in de verga dering van de Tweede Kamer van 19 Novem ber 1930, dat zij een onderzoek naar de vraag van de stichting eener industriebank noodig en geraden acht, stappen heeft gedaan om zoodanig onderzoek in te leiden? Is de Regeering bereid, mede te deelen, of ook naar haar meening, in verband met de makkelijker voor een goed doel offert als hij met dat offeren tevens zichzelf een ge- noegen kan verschaffen. Degeen, die met moeite te brengen is tot het zenden van een postwissel van een heelen gulden, als bijdrage voor het in stand houden van den Volkenbond, betaalt met het meeste genoegen een tientje voor een kaart waarop hij, ten behoeve van de Vereeni- ging voor het Uitroeien van Mazelen on der de bewoners van de Stille Zuidzee- Eilanden in het een of andere chic restau rant kan gaan foxtrotten. Want, in het eerste geval is zijn liefdadigheid zijn be- looning, wat nooit werkelijk bevredigend is en in het tweede geval heeft hij de vol- doening, dat hij, door zijn liefde voor zijn medemenschen, zichzelf een prettigen avond bezorgd heeft. De menschen voe- len nu eenmaal het meest voor liefdadig heid pro domo, en elk tientje, dat je voor een ander uitgeeft kan je niet meer voor jezelf uitgeven. Aan dezen trek in 's menschen karak ter, of beter, aan de handige en perio- dieke exploitatie van dien trek door Lady Bellerby had het ziekenhuis te Wellbridge zijn bloei-zonder-schulden te danken. De chatelaine van de Old Hall behoorde tot die altijd actieve en energieke vrouwen, die een grooter uitlaat voor hun activiteit en energie noodig hebben, dan hun door de taak om een huishouden te bestieren. eboden wordt en het plaatselijke zieken- uis was een van de vele bij-veiligheids- kleppen. Het was langzamerhand een ge- woonte van haar geworden, om drie of vier maal per jaar het een of andere reestje voor het een of andere liefdadige doel te organiseeren en daar ze in haar kring met vaardige hand den scepter zwaaide en daarbij algemeen bemind was, werden die feestjes voor het een of ander altijd een succes. dringende be-hoefte aan werkverraimmg en gelet op de ontwikkeling van bet intematio nale bedrijfsleven, reeds voor den naasten tijd de doelmatige crediet- en kapitaalvoorziening van bet Nederlandsohe bedrijfsleven en mits- dien het functionneeren van bet bankwezen een punt van Regeeringszorg behoort uit te maken en zoo ja, op welke wijze zij zich voor- stelt aan -de behoeften ten deze van bet Nederlandsche bedrijfsleven tegemoet te komen De 40-urige werkweek. Ter inleiding van zijn vierde vraag over den overvloed van arbeidskrachten en de 40-urige werkweek, wees de heer v. d. Tempel op de ennorme werkloosheid, welke overal in de wereld heerscht. Wanneer de werktijd in de industrielanden kon worden verkort, zou aan mder banden werk kunnen worden gegeven. Gewezen werd op de materieele en moreele ellende, welke de werkloosheid voor de arbei ders -brengt, voor de millioenen buiten ons land, voor de tienduizenden binnen onze gren- zen. Loonsverlaging intemationaal, is geen weg tot verbetering. Niet de booge loonen hebben de crisis veroorzaakt. De beer van den Tempel zag wel deze crisis als een voor- bijgaand verscbijlnsel en was te dien aanzien optimist, doch bij herstel zal er z.i. geen even- wicbt ontstaan tusschen vraag en aanbod van arbeidskrachten. Daarom ook moet de ar- beidstijd worden verkort. De vierde vraag luidde: 4. Is de Regeering bereid bet vraagstuk van de wettelijke regeling der 40-urige ar- beidsweek aanbangig te maken bij het Inter- nationaal Arbeidsbureau Is de Regeering -bereid langs den weg van overleg met belanghebbenden eventueel door wettelijke maatregelen, te bevorderen, dat in de bedrijfstakken, waar de omstandigheden dit practiscb uitvoerbaar maken, bij middel van verkorting van arbeidstijd het aantal te- werkgestelde arbeiders wordt uitgebreid? Werkverruiming, werkverschaffing en werkloozenverzekering. Uit gebrek aan tijd, zag de interpellant (die 1% uur mocbt spreken) zich genoodzakt in eersten termijn de werkverruiming en de werkverschaffing slechts even aan te stippen. De vraag, die hiermede verband bield was: 5. Is de Regeering tiereid, ter bevorde- ring van werkvermiming en werkverschaffing, een algemeene regeling te treffen ten aanzien van b'jildragen van Rijkswege in de kosten van door gemeenten tot t verschaffen van werk- gelegenheid te ondememen werken D volgende vraag luidde: 6. Zijn maatregelen in voorbereidmg, wel ke een doelmatig functionneeren van de werkloozenkassen in den aanstaanden winter verze-keren en welke de mogelijkheid openen om, op het voetspoor van hetgeen in het loopende jaar is ge-beurd, ook voor het 1 Januari a.s. aanvangende verzekeringsjaar den reglementairen uitkeeringsduur der kas- sen met tenminste zes weken te verlengen. Is de Regeering bereid de te treffen crisis- maatregelen van toepassing te doen zijn op HENRI VAN DE CARSEYDE Borluutstraat 8 - GENT. Tel. 124.15. (dicht bij1 het Stadhuis.) (Ingez. Med.) Het plan, om de kas van het plaatselijke ziekenhuis door een gecostumeerd bal te spekken, was in haar eigen brein ont staan en had veel tegenwerking onder- vonden van Sir Walter, die zich geweldig voelde en overdreven bang was zich be- lachelijk te maken. Maar Lady Bellerby had in de vier-en-twintig jaren van haar huwelijk geleerd om haar echtvriend te dulden, zooals men een ongeneeslijke maar niet zoozeer pijnlijke als wel hinder- lijke kwaal leert dulden en na veel en hardnekkig protesteeren was hij genood- zaakt gewees-t om zich te schikken, het geen hij, met de overpeinzing, dat dit meer dan dwaze plan een goeden kant had, namelijk, dat de gewestelijke aristo cratic daardoor, zij 't dan maar enkele uren, onder zijn dak bijeen zou zijn, dan maar gedaan had. Whnt hij wist, dat Sarah de kunst verstond van zich vrien- - den te maken en ze te behouden; zoo zelfs dat hij op sommige, gelukkig zeldzame, depressie-oogenblikken, weleens het ge- voel had, dat haar populariteit in den om- trek eigenlijk grooter was dan de zijne. Een feit is, dat de Upper Ten van Sandhaven bij deze gelegenheid in vollen getale opkwam. De chic leidt buiten een saai leven en is te alien tijde voor gedis- tingeerde verstrooi'fng te vinden. En daar bij heeft een gecostumeerd feest voor het vrouwelijke contingent gewoonlijk een ge- heimzinnige aantrekkingskracht en de opinie van het vrouwelijke contingent Seeft bij een gecostumeerd feest, evenals ij alle andere gelegenheden, den door- slag. En ten overvloede was het een feest je, door onze lieve Sarah georgani- seerd, en dus waren zij, die er aan deel- namen, zeker zich te zullen amuseeren. I egen middernacht van den gedenk- waardigen dag, waarop een jong zaken- man met een braadpan knock-out gesla- alle werkloozenkassen, die daarop blijken prijs te stellen? Voorzieningen met het oog op den winter; tegemoetkoming in de werk- ioozenzorg. Met het oog op den winter achtte de inter pellant bijtzondere voorzieningen noodig, welke door de Gemeentebesturen moeten worden getroffen. Zijn vraag ten deze was: 7. Is de Regeering bereid, de z.g. contact- commissie gehoord, te bevorderen, dat door de gemeenten ten spoedigste maatregelen worden getroffen, waardoor de gezinnen van werklooze arbeiders in het bijzonder voor zooverre zij reeds geruimen tijd met werk loosheid hebben te kampen, in staat worden gesteld, te voorzien in de behoefte aan brand- stoffen en wintergoed? Is de Regeering bereid ter bereiking van dat oogmerk een belangrijk deel der kosten van zoodanige maatregelen voor haar reke- ning te nemen? Is de Regeering bereid te bevorderen, dat de werkloozen-uitkeeringen worden herzien in dezer voege, dat bij1 de steunregelingen wordt uitgegaan van een uitkeering van 15 in plaats van 13,50 per week voor een ge- huwden werklooze zonder kin-deren? Is de Regeering bereid de groepen van ar beiders, die tot dusverre niet tot de crisis- regeling zijn toegelaten, daarin alsnog op te nemen En tenslotte vroeg de heer Van den Tempel: 8. Wil de Regeering een overwicht geven van de wijze, waarop en de mate waarin het Rijk tot dusverre de gemeenten tegemoet komt in de kosten der werkloozenzorg? Hij besloot met de overtuiging uit te spre ken, dat alleen het socialisme uitredding uit den chaos kon brengen en hoopte op een vrij- uit spreken van de Regeering over haar plan- nen. Applaus klonk op de socialistische banken na deze rede. Antwoord van den Minister Ruys de Beerenbrouck. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, verklaarde niet minder begaan te zijn met het lot van de slachtoffers der econo mische crisis als de interpellant. De Neder landsche arbeider werkt gaarne, de enkele arbeidsschuwen daargelaten; hij ondergaat de werkloosheid als een kwaad. Het is een moei- lijke, maar schoone taak nu te trachten de gevolgen der crisis te lenigen. We hebben echter ook te rekenen met anderen, die onder groote zorgen gebukt gaan, gelijk met zoovele ondernemers bet geval is. Velen zien ver- dwijhen, wat in lange jaren van arbeid moei- zaam is opgebouwd. Heel ons volk gaat ge bukt onder de crisis. Allereerst is noodig, dat wij ons rekenschap geven van de toestanden, waaronder wij leven. Zij, die geroepen zijn te leiden, moeten steeds perspectief zien. Dit zeide de Minister aan het adres van de twijfelaars. Aangezien de crisis intemationaal is, is zij zoo moeilijk en gevaarlijk. In Amerika is niets overge- bleven van de theorie, dat hooge loonen een waarborg voor welvaart zijn. Ook in landen met lage loonen b.v. in Belgie, verkeert men in moeilijkheden. In Duitschland en Enge- land zijn de toestanden ook slecht. Intema tionaal overleg moet hulp verschaffen, wat niet wegneemt, dat wij, nationaal, moeten doen wat wij kunnen, doch dit wordt ten zeerste belemmerd door den financieelen toe stand. Hetgeen beschikbaar is voor hulp, neemt meer en meer af. Hier -brak de Minis ter zijn rede af. Om half zes werd de verga dering verdaagd. Vrij-dagmiddag heeft Minister Ruys de en was, stond het groote plein achter de )ld Hall vol met mooie en duur uitzien- de auto's, de vehikels waarmee het neusje van den zalm van de Sandhavensche chic naar de plaats van bijeenkomst was ge- reden. In de groote oude boerderij (om met den vertegenwoordiger van het dagblad voor Wellbridge, Cockhampton, Pigfeld en Lower Upworthy te spreken) was het een vroolijkheid en jolijt. Een klein, maar uitgezocht orkest zat op een soort van galerij hoog tegen den zuidwand en zond van daaruit een stroom van lokkende to- nen de hooge ruimte in. Uit ontelbare lampions, die van de gebogen zolderbal- ken in slingers naar beneden hingen, viel een warm flatteus licht op een schouw- spel, dat tegelijk feestelijk, schilderachtig en gedistingeerd was. Dat licht bescheen de wit-gestucte muren, den spiegelglad gewreven vloer, de zonderling uitgedoste verzameling van moedige ridders en schoone jonkvrouwen en een paar dozijn anderen, die noch moedig, noch schoon maar alleen buitengewoon welgesteld waren. Het bescheen het groote, keurig- aangekleede buffet en den grooten, keu- rig aangekleeden butler, die over het wel en wee van genoemd buffet waakte. En het bescheen Peter Quentin Cardinal, die naast Jane Craig in een rustig hoekje zat en die zich nu al een kwartier lang af- vroeg of hij er even ongelukkig uitzag als hij zich voelde. Het ideale costuum voor een gemaskerd bal is de kleedij, die aan twee vereischten voldoet: die den drager vrijheid van be- weging garandeert en tegelijk de waar- deering voor zijn uiterlijk schoon ver- hoogt. En Peter's tenue school in beide opzichten te kort, veel te kort. Want hij was in Toby's pyjama uitgedost en Toby's pyjama was een kleedingstuk, dat (Ingez. med.) Beerenbrouck zijn rede, in antwoord op de crisis-interpellatie-Van den Tempel voortge- zet. Hij was 't met den interpellant eens, dat deze crisis er een is in den afzet bij over- productie, waama hij de vraag stelde: hoe moeten we eruit komen? In Europa is het zelfs niet mogellj-k tot een economische samenwerking te komen, hoe zou men dan kunnen komen tot een productieregeling over de geheele wereld! De crisis is bovendien ook een vertrouwens-crisis geworden, welke aan een paniek grenst. De interpellant noemde het „kapitalistiscihe stelsel" de oorzaak van de crisis, maar hij noemde daamaast tal van oorzaken, die ieder op zichzelf elk economisch stelsel in de war kunnen sturen. Het ver- wonderde den Minister, daarom dan ook niet, dat de heer v. d. Tempel geen middelen aan de hand heeft gedaan, om uit den nood te ge raken. De socialisten gevoelen geen verant- woordelij-kheid voor de crisis, doch dit stand- punt kan ieder innemen, die schuld aan de uitwassen van het kapitalisme en aan andere verwarring wekkende factoren afwijzen. Voor beleidvol ingrijpen der overheid is plaats, maar de interpellant is te zeer geneigd om alles van overheidssteun te verwachten. De Minister wees op hetgeen reeds gedaan was voor de mijnen, hoogovens, scheepvaart en andere bedrijven. De beschuldiging van lijd- zaamheid wees hij derha-lve af. (Wordt vervolgd.) ONDERZOEK NAAR DEN TOESTAND IN DE NEDERLANDSCHE NIJVERHEID. In alle bedrijven, waar meer dan 10 man werken. De Minister van Arbeid, Handel en Nijver- heid heeft den directeur-generaal van den arbeid opgedragen, op korten termijn een on derzoek in te stellen naar den toestand in de Nederlandsche industrie. De directeur-generaal, de heer Zaalberg, heeft oogenblikkelijk met zijn me-dewerkers aan deze opdraeht gevolg gegeven en heeft TB V" (Ingez. Med.) als zoodanig aan het wonderbaarlijke grensde. Zc had fiksch6, breede strspen van louter primaire kleuren en kunstiqe versieringen van veterband en daarbij was het zijn tegenwoordigen drager minstens zeven centimeter te kort bij de enkels en negen centimeter te wijd om de heupen. Het denkbeeld was, natuurlijk, van Bellerby'sche origine en tegenover den enthousiasten Toby had Peter niet veeleischend willcn zijn. NIaar van het oogenblik af waarop hij het kleedingstuk aangetrokken had, had hij begrepen dat hij meer vastheid van karakter had moe ten toonen. Het voorschrift: bal-masque- costuums, was door de gasten van Lady Bellerby op verschillende manieren cre- mterpreteerd. Naast fluweelen wambui- zen en stijfgeregen keursjas za-g men ook tlaneHen tenniscostuums en kamerjasjes. Maar Toby's slachtoffer was de eeniqe pyjama onder al dat fraais en dus voelde hij zich even weinig opvallend als een obelisk in een woestijn. Jane Craig daarentegen zag er aller- lieist uit. Dank zij Lady Bellerby's ori- gmaliteit een originaliteit, die met de eischen, eraan gesteld, grooter werd had zij een costuum weten te bemachti- gen. dat aan de beide, hier boven vermelde eischen voldeed. Ze was vermomd als kamermeisje de uitrusting, inderhaast geleend van een verlegen, maar zich zeer gestreeld voelende gedienstige van de Old Hall was tot de manchetten en het mutsje toe, volledig en de kleeding stond haar beter dan ze haar rechtmatige ei-qe- naresse ooit gestaan had. „Scheelt er iets aan, Mr. Cardinal yroeg Jane, toen het zwijgen opvallend lang geduurd had. „U bent den heelen avond al zoo stil." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1