si BURGEKLIJXEV STAND. MIDDELEN VAN VERT0ER, I 8 IS GEMEENTERAAD VAN AXEL. ZEEUWSCH-VLAAMSCHE TRAMWEG-MAATSCHAPPI I. SPOORWEG MECHELEN BAANVAK -TER NEUZEN. 33" §"W B 3 [—SELZAETE. plaats ging afstaan „Wil ik jelui wat ver- tellen?... Die De Geer haalt 't nooit!... Ze wippen hem er straks uit. De doodelijke motie ligt al kant en klaar!..." „Zou je denken"?, sprak een andere vreemdeling in het Jeruzalem van de poli- tiekerij. En er scheen tikje-glans in z'n oogen te komen. Geen van beiden begrepen, dat in de hui- dige omstandigheden een Nederlandsch minis ter van Financien tegen alle parlementaire moties is opgewassen. In het derde jaar van het in 1929 geboren kabinet! Welk besef er intusschen dkt staat vast! zeer veel toe zal bijdragen om de op en na 13 October volgende parlementaire discussien een uitermate-heftig en onstuimig karakter te doen krjjgen. De zich machteloos gevoelende is op zeker moment dol-van-woede. Dat is een psychologische waarheid, welke .straks voor de zooveelste maal zal worden „geillustreerd" door de zittingen der Tweede Kamer in herfst en winter van dit jaar. EIBER. (Slot.) 12. Omvraag. a. De heer ORTELEEMijnheer de Voor- Mtter! Naar mijn meening wordt het met de steeds meer en meer voortgaande uitbreiding onzer gemeente dringend noodig de aandacht te besteden aan een vaste straatmaker, die zijn woon- en verblijfplaats in Axel heeft. Er zijn jaarljjks groote bednagen hiervoor noodig en thans gaat dit werkloon steeds naar bui- ten de gemeente en wat het ergste is, zelfs naar het buitenland. De Axelsche winkel- en neringdoenden middenstand heeft daarvan dus geen enkel voordeel en ik ben dus zoo vrij dit voorstel in overweging te geven, n.l. om een straatmaker aan te stellen die bij eventueele slapte ook andere werkzaamheden zal kunnen verrichten. Zelfs zou het aanbe- veling verdienen een paar jeugdige personen in dezen opleiding te geven, zoodat wij voor de toekomst v£in plaatselijke arbeidskrachten zjjn voorzien. Wij behoeven dan niet meer naar het buitenland te gaan. Van harte beveel ik dit voorstel aan den Raad aan en hoop dat dit eens goed onder het oog worde gezien. De VOORZITTER: U zou dus een straat maker uit de gemeente willen nemen? De heer ORTELEE heeft van bevoegde zijde hooren beweren, dat de straatmaker uit Belgie die hier geregeld werkt, nog krachten uit Belgie meebracht, die hier gewoon sjou- werwerk verrichten, tegen f 4 per dag. Hij weet niet of dat waar is, maar het is hem van bevoegde zijde verzekerd. En als dat zoo is, acht hij dit ongepermitteerd, waar hier zoo veel menschen zander werk loopen, die het graag voor 3 per dag zouden doen, dan moet men toch geen f 4 aan Belgische men schen geven. De VOORZITTERJa, u zegt dat nu, maar weet toch ook niet of het juist is. Indien Burgemeester en Wethouders zooiets wisten, zouden ze dat natuurlijk stop zetten. De heer OGGELWij hebben bij den straat maker werkloozen voor hulp te werk gesteld. De VOORZITTER geeft te kennen, dat, wanneer er in de gemeente menschen waren die in staat waren om behoorl'ijk de straten te verzorgen, Burgemeester en Wethouders er niet aan zouden denken om iemand van el ders te nemen. Aangezien dat niet het ge- val is, moet iemand van budten genomen wor den en de straatmaker die hier werkt, heeft de gemeente al gedurende vele jaren bediend. Ondertusschen is deze aangelegenheid ook al meermalen in de commissie voor de steun- verleening besproken, doch er is nog geen oplossing voor gevonden. De heer ORTELEE merkt op, dat, zooals de voorzitter zegt, er wel altijd over gespro- ken is, maar dat men niets gedaan heeft. Hij is avertuigd dat, wanneer er in de courant een oproeping wordt geplaatst voor een vas- ten straatmaker bij de gemeente, er wel sol- licit anten zullen opkomen. De VOORZITTER: U bedoelt dus, dat we een vakman zullen aanstellen We kunnen toch geen school voor straatmakers ihrich- ten? Ik zal uiw vraag bij Burgemeester en Wethouders ibespreken en in de volgende ver- gadering van antwoord dienen. De heer ORTELEE zegt nog, dat het alleen zijn bedoeling is een flinken straatmaker aan te stellen die dan hier moet wonen, opdat de gemeentenaren ook de voordeelen zullen ge- nieten van hetgeen die man voor zijn levens- onderhoud noodig heeft, terwjjl dit thans naar buiten gaat. De VOORZITTER: Ik zal het bespreken. b. De heer C. HAMELINK heeft opge- merkt, dat er in deze gemeente zoo weinig lijn zit. De leiding daarvan berust bij 6dn persoon. In andere plaatsen heeft men daar- voor een sohoonheidscommissie, die dergelijke dingen vaststelt. Men zal hem toch moeten toestemmen, dat het vaststellen van rooi- lijnen hier in sommige nieuwe straten zeer willekeurig is geschied, terwiij'l de particuliere bouwers deze dan nog trachten te ontduiken. Er blijkt dan later, dat er van een voorge- nomen bestemming eener straat weinig te- reoht komt. Het lag toch aanvankelijk in de bedoeling, dat in de Prins Hendrikstraat enkel behoorljjke mooie woningen zouden mogen komen. Iemand die er een arbeiders- woning wilde bouwen kreeg tot bescheid, dat men deze straat wilde bestemmen voor een mooie straat met heerenwondngen. Ten slotte is het echter geworden een straat met auto- garages en metselaars- en timmermansopslag- plaatsen. Van den opzet is niets terecht ge- komen. In de naar hij meent Verlengde Prins Hendrikstraat is het trottoir aan de eene zijde U/2 en aan de andere zijde 2% M. breed. Hij acht dat geen juiste toestand. Wanneer men werkelijk iets scheppen wil, dat aan redelijke eischen voldoet, dan moet men daaraan ook vasthouden. Dat gaat ech ter niet, indien daarmede slechts £en man be- last is, daar deze in de onmogelijkhedd ver- keert om het aangenomen beginsel tegenover de bouwers vast te houden, en dan ontstaat een onooglijike boel. Hij geeft in verband daarmede in overweging het vormen eener schoonheidscommissie, die zich met het be- oordeelen der bouwplannen enz. zou belasten en dan zal er aan de vastgestelde regelen niet zooveel worden getomd. Zoo'n commissie is zeker noodig; de uit breiding der gemeente is niet mooi. Even- min de stratenaanleg. Er is nu een nieuwen verkeersweg aangelegd, die veel geld kost en alle mogelgke bochtjes vertoont. Indien er een schoonheidscommissie ware geweest, ware dat misschien voorkomen. Zoo'n commissie zou in het belang der gemeente nuttig werk kunnen verrichten. De VOORZITTER zal dit bij Burgemeester en Wethouders bespreken, om er later op terug te komen. c. De heer VAN BENDEGEM deelt mede dat hij de benoeming tot lid der commissie van advies voor de steunverleening aan werk loozen, die aanvankelijk door hem slechts voorloopig was aanvaard, thans definitief aanneemt. d. De heer SEGHERS deelt mede, dat verschillende personen uit omliggende ge- meenten, die voor deze gemeente belasting betalen, op grond van onjuiste opgaaf van hun verdiensten, te veel hebben betaald. Zij heb ben nu via de directie van de 1'Azote de mede deeling ontvangen, dat ze het te veel betaal- de terugkrijgen. Daar gaat echter al een ge- ruimen tijd overheen. Is het niet mogelijk daaraan van gemeentewege tegemoet te komen? De VOORZITTER wijst er op, dat de foren- senbelasting is afgeschaft. Dit zal nog be- treffen aanslagen over een vorig jaar. Het kohier voor die belasting wordt door de ad ministratis der rijksbelastingen opgemaakt, welke ook de belasting ontvangt. De ge meente staat er dus buiten. Na de vaststel- ling van het kohier krjjgen belanghebbenden gelegenheid om te reclameeren, indien zij te hoog zijn aangeslagen, doch wanneer zij dat indertijd hebben verzuimd, is daaraan thans niets meer te doen. Het ligt dus niet op den weg van Burgemeester en Wethouders van Axel om hierin tusschenbeide te komen. De heer SEGHERS merkt op, dat tijdig is gereclameerd en dat belanghebbenden van wege het bureau der l'Azote de toezegging hebben ontvangen, dat ze het te veel betaal- de terug zullen krjjgen. Het duurt echter wat lang en nu is zijn bedoeling om te vragen of het aan Burgemeester en Wethouders niet mogelijk is een poging aan te wenden dat die terugbetaling wordt bespoedigd. De VOORZITTER wil al is het ook dat het gemeentebestuur hier buiten staat, met ge- noegen wel eens onderzoeken hoe het er mede staat en zich daartoe in verbinding stellen met den inspecteur van 's rijksbelastingen. De heer SEGHERS had ook wel begrepen dat de gemeente er buiten staat, maar meen- de dat het toch mogelijk zou zijn ten behoeve van de menschen een poging te doen om terugbetaling te verkrijgen. Hij dankt den Voorzitter voor zijn toezegging. e. De heer SEGHERS vraagt, of het aan Burgemeester en Wethouders bekend is, dat aan de gasfabriek voortdurend losse werk- krachten worden aangenomen buitenom de arbeidsbeurs en indien hun dit bekend is, of zij dit goedkeuren. Het gevolg dezer hande- ling is, dat vrijwel steeds dezelfde menschen worden aangenomen, terwijl anderen voort durend werkloos blijven, terwijl het toch beter was dat verwisseling van werklieden plaats had en hij van oordeel is dat ongeorganiseer- den pas in de laatste plaats voor tewerk- stelling in aanmerking zouden moeten komen. De VOORZITTER noemt het jammer, dat de heer Seghers dit niet in de gisteravond gehouden vergadering der Gascommissie heeft ter sprake gebracht, want dan had dit dade- lijk onderzocbt kunnen worden. De heer Seghers kan weten, dat de directeur bevoegd is om losse werklieden aan te nemen, maar het is hij Burgemeester en Wethouders niet bekend dat hij dit buiten de arbeidsbeurs doet. Het college is echter wel bereid dit te onderzoeken. De heer SEGHERS meent, dat het wel vaststaat, dat de directeur voor het aannemen van het losse personeel de arbeidsbeurs pas- seert. Het is wel te betreuren, dat ook de particulieren in het algemeen niet meer ge- bruik maken van de arbeidsbeurs. Over die particulieren heeft de gemeenteraad geen zeg- gingschap. Maar dan toch wel over een ge- meentelijk bedrjjf. De VOORZITTER deelt mede, dat den directeur is opgedragen voor het aannemen van personeel gebruik te maken van de ar beidsbeurs; hij weet niet, of er voor hem reden bestonden daarvan af te wijken. De heer SEGHERS: Er wordt gewoonlijk genomen een bekenden buurman of goeden vriend van iemand van het personeel. De VOORZITTER: Het is jammer, dat u dat gisteravond niet in de vergadering der Gascommissie hebt gezegd. De heer VAN DE BILT sluit zich hierbij aan; voor een lid der Gascommissie is het dddr de plaats om zoo iets te zeggen. Ge- schiedt dat alleen hier, omdat het dan in de krant komt? De heer 't GILDE protesteert hiertegen. De heer SEGHERS verklaart dit juist hier te hebben medegedeeld, omdat hij meent, dat dit ter kennis van den gemeenteraad dient te komen. De VOORZITTER wijst er op, dait de Gas commissie is ingesteld om Burgemeester en Wethouders bij te staan in het beheer der gasfabriek en aan dat college adviezen te geven met betrekking tot het beheer en den gang van zaken. Indien zich dus verkeerde toestanden voordoen, is het de taak der Gas- commissie daarop Burgemeester en Wthou- ders te wijzen, die dan maatregelen kunnen nemen. Trouwens, wat dit geval betreft: aan den directeur is daarvoor al een bepaalde op- dracht gegeven. De heer SEGHERS: Maar het staat vast, dat daarvan dikwjjls afgeweken wordt. De VOORZITTER: Als Burgemeester en Wethouders dat niet weten kunnen die er niets aan doen. De heer OGGEL wijst er ook op, dat een mededeeling, zooals door den heer Seghers is gedaan, door hem, als lid der Gascommissie, in dat college had moeten worden besproken en daar dan direct effect had kunnen heb ben. De Gascommissie is juist ingesteld om de gasfabriek zoo goed mogelijk te besturen, en de leden der gascommissie dienen daaraan dus zooveel in hun venmogen ligt mee te werken. Het moet dus verwondering wekken, dat de heer Seghers zyn mededeeling hier- over niet in de Gascommissie heeft gedaan, te meer waar, naar spreker hoort, deze juist gisteravond bijeen is geweest. Alleen wanneer raadsleden die buiten de Gascommissie staan dergelijke feiten hebben te signaleeren kan er voor him aanleiddng zijn dit in de raadszittingen te berde te brengen, waama dit door de Gascommissie kan wor den onderzocht, maar hef is een verkeerde weg, dat een lid, dat in een commissie moet helpen voor het goed beheer eener zaak, die mede moet zorgen dat een zaak goed mar- cheert, in den raad met klachten komt. De leden dier commissie behooren integendeel te zorgen, dat niemand hier in den raad met klachten behooren te komen en dat geen werkloozen worden gedupeerd. De heer SEGHERS stelde er pPijs op, dit feit ter kennis van den gemeenteraad te brengen en merkt voorts ook op, dat hij, als zijnde pas opgetreden als lid der Gascom missie, met den gang van zaken nog niet zoo vertrouiwd is. f. De heer DE RUIJTER vraagt, of, toen voorzien is in de vacature-Dijkwel aan de openbare school het aantal leerlingen bekend was en of die benoemde leerkracht er toen behoorde te zijn. De VOORZITTER antwordt, dat de leerlin gen viermaal per jaar worden geteld. Het hoofd der school verstrekt aan Burgemeester en Wethouders iedere 3 maanden een opgaaf. Toen de nieuwe leerkracht kwam, was het aantal leerlingen dat dezen noodig maakte aanwezig. De heer OGGEL: Het aantal leerlingen is na zijn benoeming beneden het cijfer dat zijn aanwezigheid noodig maakte gedaald. De heer DE RUIJTER informeert hiemaar omdat, wanneer een boventallige leerkracht aanwezig is en de bijzondere scholen dezen ook vergen, het voor de gemeente een uitgaaf wordt van eenige duizenden. De VOORZITTER hoopt bij de behandeling der begrooting een voorstel in verband met de boventallige leerkracht te doen. g. De heer DE RUIJTER oppert bezwaar tegen het uur waarop de raadszittingen wor den gehouden. Als men's morgens om 10 uur vergadert is men zijn geheelen dag kwijt; men kan er dan naar elders niet meer op uit. Hij zou 's avonds 8 uur een mooien tijd vin- den, dan heeft men een heelen tijd tot 12 uur. De VOORZITTER merkt op, dat het steeds een moeilijkheid is, om een tijdstip te bepalen dat ieder bevredigt. Herhaaldelijk zijn er klachten gekomen, dan over deze en dan over die regeling. Het kan eens overwogen worden. De heer 't GILDE wil hierover iets zeggen. De VOORZITTER wenscht hierover geen bespreking uit te lokken. Hjj ibeschouwt de omvraag als een gelegenheid voor de leden om over een of ander inlichtingen te vragen of op een of ander de aandacht te vestigen, waarover, indien het van eenig aanbelang is, in een volgende vergadering antwoord wordt gegeven of de zaak aan de orde gesteld. In dien de leden in een vergadering een punt aan de orde wenschen te stellen moeten zij dat te voren schrifteljjk meedealen, doch daarvoor dient niet de omvraag. De heer DIELEMAN meent toch in ver band met de opmerking van den heer De Ruijter er op te mogen wijzen dat er ook nog buitenmenschen lid van den raad zijn. Deze vinden 8 uur ook een mooie tiijd, maar dan 's morgens! h. De heer 't GILDE zegt, tot zrjn ver wondering bij de stukken te hebben gemist de goedkeuring van Gedeputeerde Staten op het raadsbesluit betreffende de regeling der financien tusschen de gemeente en de gas fabriek. De VOORZITTER: Dat zult u bij de stuk ken voor de volgende vergadering aantreffen; dat is er thans nog niet. De heer 't GILDE moet zioh hierover ver- bazen, daar de voorzitter hem gisteravond in de vergadering der Gascommissie toch ant- woordde dat die zaak voor elkaar was. De VOORZITTER: Juist, die is ook in orde. De heer 't GILDE: Mag ik dan den brief van Gedeputeerde Staten eens zien? De VOORZITTER: Neen! De heer 't GILDE: Is die brief dan toch al binnen gekomen? De VOORZITTER: Ik zeg, dat de zaak in orde is. i. De heer 't GILDE had dezelfde vraag willen stellen als de heer De Ruijter; nu er meerdere werklieden lid dezer vergadering zijn geworden, zou hjj er met het oog op hun persoonlijike bela^gen prijs op stellen dat er des avonds vergaderd werd. De VOORZITTER zal dit ter sprake bren gen bij Burgemeester en Wethouders. j. De heer ORTELEE wenscht ook nog iets te zeggen, doch de VOORZITTER merkt hem op, dat hij zijn beurt heeft gehad en niet opnieuw het woord kan knijgen. De VOORZITTER sluit de vergadering door het uitspreken van het dankgebed. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 14 Sept. Constantinus de Klerk, oud 26 j., jm. en Maria Catharina Petronella van den Bergen, oud 25 j., jd. 24 Sept. Petrus Augustinus de Klerk, oud 29 j., jm. en Elisa Maria Catharina van Kruiijs- sen (van Kruiningen), oud 33 j., jd. Huweijjks-voltrekkingen. 17 Sept. Comelis Josephus van Bunderen, oud 30 j., jm. en Emma Paulina van Damme, oud 27 j., jd. Geboorten. 26 Sept. Josephus Johannes, z. van Alouisius Bun en van Anna Maria Neve. Overiijden. 3 Sept. Anna Maria de Bak- ker, oud 86 j., wed. van Josephus de Klerk. 5 Sept. Florenit Gelderland, oud 25 j., z. van Jacobus en van Maria d'Hont. Gustaaf Adolf de Gujjtenaer, oud 18 j., z. van Hypolitus Edmundus en van Paulina Verbraeken. 22 Sept. Ebrina Maria van Doom, oud 24 j., d. van Johannes Daniel en van Janna van Espen. 26 Sept. Clementina Maria Josephina van Laar, oud 40 j., d. van Grjsbregt en van Paulina Adriaansens. GKAAUW. Huwelijks-aangiften. 25 Sept. Augustinus Jacobus Cammaart ,oud 40 j., jm. en Horten- sia Maria Louisa de Vilder, oud 31 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Sept. Abraham Versnel, oud 31 j., jm. en Emelie Matheijs- sen, oud 20 j., jd. Geboorten. 4 Sept. Joseph Johannes, z. van Judocus van Denderen en van Anna Catha rina de Rooij. Overladen. 17 Sept. Oornelis de Koning, weduwn. van Rosalia van Gimst. HOEK. Huwelijks-aangiften. 17 Sept. Abraham de Bree, oud 24 j., jm. en Wilhelmina Meer- tens, oud 21 j., jd. Johannes Jacobus Oppe- neer, oud 24 j., jm. en Anthonina Wilhelmina Vprhelst, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Sept. Comelis Jasper Hamelink, oud 38 j., jm. en Cornelia Sara Meertens, oud 34 j., jd. Jan van der Peijl, oud 22 j., jm. en Anna de Blaaij, oud 23 j., jd. 10 Sept. Krjjn Dieleman, oud 57 weduwn. en Adriana Sara de Brujjne, oud 49 j., jd. Geboorten. 25 Sept. Gerard, z. van Jo hannes Neels en van Catharina Brouwer. SINT JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 3 Sept. Petrus Blom- maert, oud 39 j., jm. en Anna Mathilde d'Haens, oud 33 j., jd. 29 Sept. Ceriel Mau rice Meireson, oud 24 j., jm. en Eugenia Catharina Martens, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Sept. Theo- philus Maertens, oud 44 j., weduwn. en Irma Josephina Maria Misman, oud 31 j., jd. 18 Sept. Adriaan Leo Pintjes, oud 26 j., jnu en Germaine Maria van den Berghe, oud 25 j., jd. 22 Sept. Petrus Blommaert, oud 39 j., jm. en Anna Mathilde d'Haens, oud 33 j., jd. Geboorten. 3 Sept. Jan Emile Alida, Geraert Joseph Johanna en Emile Florent Rosalia, zonen van Albertus Stephanus Lockefeer en van Leontine Marie Francisca De Buck. Joseph, z. van Augustus Petrus Burm en van Anna Maria de Loos. 11 Sept. Johanna Maria, d. van Gustaaf Jacobus Mag nus en van Ida Maria Misman. 12 Sept. Rosalia Bertina, d. van Petrus Johannes Janssens en van Anna Maria Appolonia Piessens. Wilhelmus Bemardus Maria, z. van Willem Benedictus Marie Blommaert en van Elisabeth Maria IJsebaert. 16 Sept. Ag nes Alberta, d. van Josephus Johannes de Witte en van Anna Seraphina Meert. 23 Sept. Omer Franoiscus Eulalie, z. van Ar thur Leonard Broeckaert en van Celestina Philomena van Himste. Overiijden. 15 Sept. Johannes Adrianua Engelen, oud 54 j., echtg. van Amelia Fran- ciesca Peeters. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 10 Sept. Rend De Bruijne (van Moerbeke), oud 19 j., jm. en Mathilde Melphelina Margurita van Waes- berghe, oud 19 j., jd. Geboorten. 6 Sept. Gerard Amade, z. van Alphons Franoiscus Schalkens en van Mar tha Maria Cerpentier. Overiijden. 21 Sept. Honore Sujj, oud 56 j., echtg. van Marie Leonie Rombaut. 30 Sept. Josephina van Hove, oud 49 j., echtg. van Carolus Ludovicus Scholter. STOPPELDIJK. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Sept. Huber- tus F. van Esbroeck, oud 36 j., jm. en Anna Rosalia BulijSrogge, oud 24 j., jd. Geboorten. 3 Sept. Agnes Virginia Maria, d. van P. E. A. van Overmeeren en van E. M. Gelderland. Overiijden. 6 Sept. Johannes Franciscus van Overmeeren, oud 21 j., jm. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 15 Sept. Rene De Roo (van Selzaete), oud 22 j., jm. en Floren- tina Camilla Thomas, oud 26 j., jd. 24 Sept. Jannis Castelegn, oud 21 j., jm. en Maria Rosalie de Klerk, oud 21 j., jd. Geboorten. 13 Sept. Agnes Marie Louise, d. van Maurice Levinus Vervaeck en van Augusta Juliana van Hecke. 24 Sept. Ria Augusta Augustina, d. van Johannes Maas en van Emma Mathilda de Kraker. Overiijden. 17 Sept. Eugene Charles Jans sens, oud 1 j., z. van Maurice Charles en van Emma Maria Van Hecke. Dienstregeling ingaande 4 October 1931. Lijn Drie SchouwenTer Neuzen. V. Drieschouwen 5.30 5.35 7.40 11.30 14.35 18.15 Axel 5.35 5.40 7.45 11.35 14.40 18.20 a. Zaamslag 5.55 6.00 8.05 11.57 14.59 18.40 Zaamslag 6.05 8.10 12.01 15.05 18.42 M Driewegen 6.20 8.25 12.16 15.20 18.57 a. Ter Neuzen 6.29 8.35 12.26 15.30 19.05 v. Ter Neuzen 7.40 11.30 14.30 18.15 20.40 v. Hulst Station 6.— a8.25 al0.20 12.15 bl4.30 al7.05 O17.50 al8.45 20.50 Driewegen 7.50 11.40 14.40 18.25 20.50 Terhole 6.18 a8.43 al0.38 12.33 bl4.48 al7.23 C18.08 al9. 21.08 a. Zaamslag 8.05 11.55 14.55 18.39 21.05 Kuitaart 6.26 a8.51 al0.46 12.41 bl4.56 al7.33 C18.16 al9.07 21.16 v. Zaamslag 8.07 12.00 15.02 18.42 20.17 21.12 Kloosterzande 6.35 a9. al0.55 12.50 bl5.05 al7.45 C18.25 al9.15 21.25 Axel 8.27 12.15 15.22 19.02 20.37 21.32 a. Walsoorden 6.40 a9.05 all.— 12.55 ibl5.10 al7.55 C18.30 al9.20 21.30 a. Drieschouwen 8.32 12.20 15.27 19.07 20.42 21.37 V. ZSaamslag 5.56 8.07 12.— 15.— 18.42 M Rapenburg Dorp 6.10 8.21 12.14 15.13 18.55 H Hengstdijk 6.20 8.31 12.24 15.22 19.04 W Groenendijk 6.30 8.41 12.34 15.31 19.13 »f Kloosterz. wissel 6.35 8.46 12.39 15.34 19.17 a. Walsoorden 6.41 8.52 12.45 15.39 19.22 v. Ter Neuizen Hoek a. Philippine 6.30 9.20 6.43 9.35 6.58 9.50 12.58 13.13 13.28 Lijn ZaamslagWalsoorden. v. Walsoorden 7.20 11.15 14.10 18.06 Kloosterz. wissel 7.26 11.20 14.16 18.11 Groenendijk 7.31 11.25 14.20 18.15 Hengstdijk 7.41 11.35 14.30 18.23 Rapenburg Dorp 7.51 11.45 14.43 18.31 a. Zaamslag 8.05 11.59 14.59 18.41 Lijn Ter NeuzenPhilippine. 16.20 16.35 16.49 19.25 19.40 19.55 v. Philippine Hoek a. Ter Neuzen 7.05 9.57 7.20 10.07 7.35 10.22 13.36 13.50 14.05 16.55 17.10 17.25 19.30 19.36 19.41 19.51 20.01 20.15 20.05 20.20 20.35 Lijn IJzendijkeSas van GentDrie Schouwen. Aank. v. Schoondijke 8.46 12.50 15.13 18.20 v. Drieschouwen 6.— 8.34 12.21 15.29 19.10 v. Uzendijke 5.30 9.13 12.52 16.08 19.20 Westdorpe 6.15 8.54 12.36 15.45 19.25 Pyramide 5.43 9.26 13.07 16.25 19.36 Sas van Gent 6.36 9.20 13.05 16.18 19.42 Philippine 6.09 9.53 13.36 16.52 20.02 Philippine 7.02 9.52 13.36 16.51 20.02 Sas van Gent 6.55 10.45 14.01 17.30 20.32 Pyramide 7.28 10.23 14.01 17.15 20.30 Westdorpe 7.15 11.05 14.14 17.50 20.50 a. IJzendijke 7.40 10.38 14.13 17.27 20.45 a. Drieschouwen 7.35 11.25 14.34 18.10 +21.10 Vertr. n. Schoondijke 8.— 10.39 14.14 17.28 t Rijdt op verzoek door tot Axel-Brug. Lijn SchoondijkeIJzendijke. v. Schoondijke 8.28 12.31 14.51 18.01 20.25 v. IJzendijke 8.— 10.39 14.14 17.28 19.51 a. IJzendijke 8.46 12.50 15.13 18.20 20.48 a. Schoondijke 8.23 11.02 14.35 17.46 20.14 Lijr. IJzendijkeVeldzicht Grens. v. IJzendijke 8.47 15.25 18.21 t v. Veldzicht Grens 9.— 15.45 18.35 a. Veldzicht Grens 8.55 15.35 18.30 a. Uzendijke 9.10 15.55 18.45 Lijn BreskensHoofdplaatPyramide. v. Breskens 8.35 12.10 15.37 18.45 v. Uzendijke 7.10 10.07 13.43 17.— Hoofdplaat 9.— 12.40 16.02 19.11 v. Pyramide 7.28 10.24 14.01 17.15 Biervliet 9.15 12.55 16.15 19.25 Biervliet 7.35 10.34 14.10 17.23 a. Pyramide 9.25 13.05 16.24 19.35 Hoofdplaat 7.51 10.55 14.26 17.36 a. Uzendrjke 9.40 13.20 16.40 19.50 a. Breskens 8.12 11.25 14.55 18.05 Hollandsche tfld. v. Drieschouwen Zuiddorpe Roodesluis (H. douane) Belgische tijd. Kruisstraat (B. douane) a. Moerbeke Lijn Drie Schouwen (Axel)Moerbeke. Belgische tfld. 15.30 v. Moerbeke 7.30 11.25 13.35 16.25 15.35 Kruisstraat (B. douane) 7.40 11.35 13.45 16.35 15.47 Hollandsche ttyd. Roodesluis (H. douane) 8.11 12.05 14.16 17.06 15.39 Zuiddorpe 8.19 12.13 14.24 17JL4 15.47 a. Drieschouwen 8.26 12.19 14.31 17.21 HulstWalsoorden. 6.10 9.40 12.25 6.15 9.45 12.30 6.27 9.57 12.42 6.19 9.49 12.34 6.27 9.57 12.42 v. Walsoorden a6.50 Kloosterzande a6.55 Kuitaart a7.04 Terhole a7.12 a. Hulst Station a7.30 a9.10 a9.15 a9.24 a9.32 a9.50 c9.45 c9.50 C9.59 al0.07 clO.25 all.16 al3.05 dl5.30 all.21 al3.13 dl5.35 all.30 al3.23 dl5.44 all.38 al3.33 dl5.52 all.56 al3.55 dl6.10 al8.05 19.32 al8.10 19.37 al8.17 19.46 al8.25 19.54 al8.40 20.12 Trein Amsterdamsche tjjd. 709 v. Ter Neuzen 6.15 10.58 14.04 Sluiskil 6.24 11.06 14.13 p. Axel 6.33 11.14 14.21 Kijkuit 6.41 11.21 14.29 Hulst 6.53 11.33 14.40 Greenwichtijd. Olinge (Tol 6.51 11.25 14.34 St. Gilles 7.02 11.32 +14.42 a. St. Nicolaas 7.13 11.40 14.50 v. St. Nicolaas 8.30 12.09 15.06 Meohelen 9.41 13.12 16.25 Trein 713 al7.02 bl8.20 17.11 18.29 17.21 18.38 17.28 18.46 17.42 18.58 17.39 17.49 17.58 18.09 19.20 a. R(fdt niet op Zon- en Feestdagen. b. Rjjdt alleen op Zon- en Feestdagen. c. 's Zondags en op Feestdagen geschorst. week vertrek Uit Brussel-Zuid te 5.12 Sohaarbeek te 5.32. d. 's Zaterdags te 13.01. 's Zaterdags te 14.15. Ter Neuzen Sluiskil Sluiskil-Brug Philippine Sas van Gent Selzaete Selzaete Gent (St. Pieter) 6.50 8.50 12.25 6.59 8.59 12.38 7.03 9.03 12.38 7.07 9.07 12.42 7.20 9.20 12.55 7.05 9.05 12.40 7.23 11.0- 12.52 8.07 11.41 13.46 19.— 19.08 19.17 19.30 20.45 In de en uit 17.40 17.49 17.53 17.57 18.10 17.55 18.10 18.55 Greenwichtfld v. Brussel (Noord) Mechelen a. St. Nicolaas v. St. Nicolaas St. Gilles Cltnge Amsterdamsche tjjd, Hulst (Tol) Kijkuit Axel Sluiskil a. Ter Neuzen C5.12 6.10 7.19 7.25 7.34 7.44 21.40 21.45 21.54 22.02 22.20 9.42 10.25 11.32 12.10 12.21 12.32 (-4 4-> u m T3 rrt 4-> cd <D <U *-> oS Trein 710 dl3.15 13.56 14.58 15.11 15.20 15.30 Trein 712 17.52 18.23 19.24 19.48 19.59 20.12 8.20 13.03 16.00 20.44 8.27 13.11 16.08 20.53 8.36 13.19 16.16 21.00 8.46 13.28 16.25 21.09 8.53 13.37 16.34 21.18 BELANGRIJKE AANMERKING. Aan de treinen gaande van Mechelen naar Ter Neuzen en van Ter Neuzen naar Mechelen verandert men van trein te St. Nicolaas, behalve aan den trein 703, in de week, en aan de treinen 709 - 710 - 712 en 713b op Zon- en feestdagen. v. Gent (St. Pieter) a. Selzaete v. Selzaete Sas van Gent Philippine Sluiskil-Brug Sluiskil a. Ter Neuzen a. Niet op Zon- b. Alleen op Zon- en Feestdagen. 6.25 8.23 12.01 17.02 20.06 7.22 9.18 12.52 18.— 21.04 7.30 9.21 13.— al8.20 b21.12 8.— 9.51 13.30 18.50 21.42 8.08 9.59 13.38 18.58 21.50 8.12 10.03 13.42 19.02 21.54 8.16 10.07 13.46 19.06 21.58 8.24 10.15 13.54 19.14 22.06 en Feestdagen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 6