Nerveus Gereedschappen 8 F 0 S T. Mijnhardt's Zenuwtabletten DE AUTOTOCHT MET DE OUDEN VAN DAGEN. AUTOS en MOTORS bestuur der C. T. O. Z. verzocbt eenige ver- AAN DE BEKOMEN VERWONDINGEN OVERLEDEN. 3—o. it VOETBAL. KON. NEDERL. VOETBALBOND. en overspannen, onrustig en slapeloos. Men gebruike hiertegen de zenuwstillende en zenuwsterkende Glazen buisje 75 ot. Bij Apoth. en Drogisten. (Ingez. Med.) gadering in het Patronaatsgebouw albier, om een definitief bestuur te kiezen en het hui- houde])„'k reglement op te stellen. De Zeereerw. beer pastoor opende de ver gadering met een kort woord, waarin bij zei, dat de groote gezinnen moeten gesteund worden niet alleen moreel, maar ook finan- cieel: door verlichting van lasten, reductie op inkoopen enz. De beer De Meijer, voorzititer van 't voorloopig bestuur las na bet opgesteld buisboudelijk reglement artikelsgewijze voor, waarover nu en dan eenige discussie plants bad. Met enkele kleine wijzigingen werd bet aangenomen. Nu volgde de bestuursverkie- zing. Na eenige stemmingen was bet vol- gende bestuur gekozen: de beeren H. v. d. Weijer, F. de Meijer, L. van den Hemel, J. Boerbooms, A. Reuneker en Scbeepers en mej. De BakkerAcke. Bij de rondvraag wees de Zeereerw. beer pastoor en bet be stuur op te zorgen, dat al spoedig eenige voordeelen voor de leden worden verkregen door b.v. aan de winkeliers te verzoeken een bepaalde reductie voor de groote gezinnen te verleenen en aan de lijnen Mechelem—-Ter Neuzen en GentTer Neuzen te verzoeken dezelfde tariefsverlagingen voor groote ge zinnen te wille invoeren als in Belgie gelden. Daama sloot de voorzitter de vergadering. De aangekondigde autotocbt met de Sluis- kilsobe ouden van dagen georganiseerd door een comite onder leiding der beeren H. J. Colsen en Jac. van Doeselaar is j.l. Vrijdag onder de beste omstandigheden verloopen. De automobilisten uit Sluiskil en omgeving bebben loyaal de onderneming gesteund, terwijl de winkeliers gratis versnaperingen voor de oudjes bebben bescbikbaar gesteld. Ook door de politie waren alle maatregelen genomen, dat de tocbt regelmatig kon ver loopen. Met motor en auto reed deze voorop. In den stoet reden ook mede de te Sas van Gent gevestigde geneesbeeren, die te Sluiskil practizeeren. Met ongeveer 67 personen in 25 auto's werd de tocbt des namiddags aanvaard, nadat bet gezelscbap was toegesproken door den burgemeester, den heer Huizinga, die ajn instemming betuigde bij bet hier ondemomen sympatbiek werk. Langs den weg dien men passeerde waren de oudjes niet uitgesproken over de vele veranderingen die de omgeving beeft ondergaan en bleken zicb overigens goed te amuseeren. Ook te Hedkant werd gestopt voor bet be- zicbtigen der aldaar gesticbte nieuwe R. K. kerk. De pleisterplaats was Hulst, waar zooals we meldden in bet Patronaatsgebouw ververschingen zouden worden gebruikt, voor welke toediening gezorgd werd door Sluiskil- scbe dames, die voorop daarheen waren ge- reisd. De beer Colsen bield daar een toespraak, waarin bij mededeelde hoe men in Suiskil op bet denkbeeld was gekomen dezen tocbt te organiseeren. Hij braciht dank aan den tend werkt op landelijk terrein. Toch zullen er meerdere zaken zijn, voor onze vereenigin- gen van zeer groot belang, die op meer be- perkt terrein liggen, hetzij van de streek, hetzij van de provincie in haar geheel, en waarvoor het nuttig zou zijn wanneer er tusscben onze organisatie's, streeks- en pro- vincie's gewijs een zekere band bestond waar- door het mogelijk was deze zaken onderling te regelen en te bespreken. De federatie, zooeven genoemd, kent reeds Streekverbanden, waarmede vooral de pro paganda zeer wordt bevorderd. Ons bestuur heeft overwogen of niet ook in Zeeland een dergelijke organisatie kan worden tot stand gebracht waardoor de samenwerking nauwer wordt en de propa ganda beter kan worden geregeld en bevor derd, daar nog een ontzaggelijk groot ter rein ten opzichte hiervan in onze provincie braak ligt. Om de mogelijkbeid daarvan onder bet oog te zien hebben wij de eer Uw bestuur uit te noodigen tot een bijeenkomst op Zaterdag 24 October des namiddags 2 uur in het Schut- tershof te Middelburg. Het ligt niet in de bedoeling op deze ver gadering reeds besluiten te nemen, waardoor dus de besturen of afgevaardigden door niets gebonden zijn en na deze vergadering in hun organisaties de zaak aan de orde kunnen stellen. MODERNE voor Borluutstraat 8 - GENT. Tel. 124.15. (dicht bij het Stadhuis.) (Ingez. Med.) FAMILIEDRAMA TE GENT. Gisteren verwonderde men zicb in de Meeuwstraat op Meulestede te Gent, dat de winkel van den schoenmaker gesloten bleef. Eindelijk vestigden de buren daarop des mid- I dags de aandacht der politie, die een onder- I zoek instelde. Toen men zich toegang tot de I woning verschaft had deed men een gruw- zame ontdekking. Men vond bet lijk der i vrouw, hangende aan den knop van een ledi- j kant, haar man met een ernstige halswonde en bun zoontje beneden de 10 jaar met afge- sneden bals. Alleen de man leefde nog. Het scnijnt dat de vrouw, die niet wel bij 't hoofd was eerst baar man met een schoenmakers- mes heeft verwond, daarna haar zoontje beeft gedood en daarop zelfmoord beeft gepleegd. Het gebeurde bracbt in de straat een gewel- dige ontroering te weeg. HULST. Donderdag 1 October bad te Hulst eene vergadering plaats van bet bestuur van den Kring Hulst Oost. Zeeuwsch-Vlaanderen der Gewestelijke Tarwe Organisatie voor Zeeland met de erkende handelaren in dit gewest, ten doel bebbende om door onderlinge bespreking tot eene nog betere en loyalere uitvoering der Tarwet te komen. Op enkele punten betreffende de circulaire aan de leden aangesloten (tarweverbouwers) der C. T. O. Z. in Oost. Zeeuwsoh-Vlaanderen werd door de erkende handelaren aan bet HoogEerw. Deken Rops, voor de bescbikbaar- i anderingen te ibrengen (n.l. de prijsbepaling stelling van bet Patronaatsgebouw, aan de j op de markten te doen plaats bebben en ver- geneesheeren voor den verleenden bijstand en vallen der reeds verstrekte koopbriefjes) aan de automobielbezitters en de winkeliers Hoewel de voorzitter, de beer Langenhorst, voor bunne medewerking. voor verwezenlijking biervan niet veel hoop Namens de deelnemers sprak de 85jarige gaf, zal dit toch in het bestuur der C. T. O. Z. P. C. Dierick, de oudste bewoner van Sluis- 1 een punt van bespreking uitmaken. l.:irlnnlr n nn Vion rll Q Q'QM ihllTl Tnoll T/rOO"Ort H P Vl HT1 H Pi fl.fP.Tl T1 DP 248, kruidenierswinkel. Vereffenaar: P. van xaeeneu, Breskens; N.V. Maatschappij Schoe- nerschip „Zeehond", de Jongestraat 1. Ver- e.ienaarJ. A. van Rompu; A. WeedaPlad- det, Biervliet, Driewegen G 33, kruidenier. Vereffenaar: A. Weeda, Biervliet. RECHTSZAkEiV (Arrondjssements-Rechtbank te Middelburg.) De rechtbank beeft in bare zitting van 2 October de volgende vonnissen uitgesproken: A. P. d. M. oud 29 j., chauffeur te Bres kens, beklaagc van overtreding van de motor- en rijwielwet, is met vemietiging van het vonnis van der Kantonrechter, vrijgesproken. C. v. W., oud 29 j., chauffeur te Zaamslag, beklaagd alsvoren, is met vemietiging van bet vonnis van den Kantonrechter, vrijge sproken. Zitting van 2 October 1931. De volgende zaken werden bebandeld: D. H. d. W., oud 47 j., koopman te Honte- nisse, gedetineerd, werd verdacbt, dat bij in den nacht van 17 op 18 Augustus 1931 te Hontenisse een twintigtal poeljes, toebehoo- rende aan F. D. van Geijt, beeft weggenomen. Eiscb 4 maanden gevangenisstraf met af- trek van het voorarrest. Mr. A. K. Kuipers, verdachte's raadsman, vroeg vrijspraak met onmiddellijke invrij- beidstelling. Dit laatste werd geweigerd. Tb. E. v. d. V., oud 30 j., veekoopman te Philippine, was door den Kantonrechter te Ter Neuzen op 25 Augustus 1931 veroordeeld tot 10 of 10 dagen hechtenis, wegens over treding van de Motor- en Rijwielwet geplefegd te Sas van Gent op 6 Juli j.l. De verdachte was in booger beroep gegaan. Eiscb vrijspraak. Mr. A. H. Kuijpers, verdachte's raadsman, sloot zicb daarbij aan. F. D'H., oud 75 j., zonder beroep te Sint- .Tansteen, was door den Kantonrechter te Hulst op 6 Augustus 1931 veroordeeld tot vijf dagen hechtenis, ter zake van openbare dronkenschap te Sint-Jansteen op 8 Juni j.l. De verdachte was in hooger beroep ge komen. Eisch bevestiging van bet vonnis bebalve de straf. Mr. P. C. Adriaanse, refereerde zicb aan dien eisch. J. J. d. L., oud 19 j., zonder beroep te Lap- scheure (B.), werd ten laste gelegd, dat hij als Nederlander wonende te Lapscbeure in Belgie, binnen de 15 kilometer vanaf de Nederlandscbe grens, ingesohreven voor den Dienstpliobt in bet jaar 1932 en daar de Minister van Defensie zulks noodig acbtte als zoodanig verplicht zich te onderwerpen aan een onderzoek tot bet beoordeelen van zijn MEVO H—DOSKO H 2—2 kil, een woord van dank aan ben, die aan hun alien zoo'n genotvollen namiddag badden ver schaft. Nadat een kijkje was genomen in het stadhuis en de St. Willebrorduskerk, werd de thuisreis aanvaard over Stoppeldijk, Zaamslag en Ter Neuzen, en arriveerde men zonder eenige stoomis te Sluiskil. Het was voor de deelnemers een niet te vergeten namiddag. BOERINNENDAG TE IJZENDIJKE. Dezer dagen waren de vrouwen en dochters van de leden der boterfabriek te IJzendijke uitgenoodigd tot een bezoek. Eerst werd op de fabriek bet pasteuriseeren gedemonstreerd en het schoonmaken der bussen. Daama ver- eenigden zij zicb bij den heer Lievense aan een ma/altijd. De heer Zwagerman bebandelde de room- bereiding op de boerderij en gaf talrijke nut- tige wenken aan de boerinnen. Een 138tal gasten waren aanwezig. BRAND TE SLUIS. Vrijdag brak onder de gemeente Sluis brand uit op de hofstede van P. de B., aan den Hoogeweg, die door zijn ligging gemakkelijk van uit Aardenburg te bereiken was. De bulp dier brandweer werd ingeroepen, die spoedig ter plaatse was en zicb thans volkomen reha- biliteerde voor wat het werken van haar me- teriaal betreft. De steenen veestial, waar bo- ven een hoeveelheid booi geborgen was, brandde geheel uit. Het vee kon worden ge- red. Naar vernomen wordt is de rijksveldwach- ter Drever, te 's Gravenpolder, die dezer dagen onder de gemeente Kloetinge door een auto een been, werd afgereden en bovendien ernstige inwendige kneuzingen opliep en die ter verpleging naar het ziekenhuis te Goes werd overgebracht, aldaar in den afgeloopen nacht aan de bekomen verwondingen over- leden. LOSGELEGENHEID TE BRESKENS. Aan den Minister van Waterstaat werd een schrijven verzonden waarin belanghebben- de visschers, leden van de Schippersvereenl- ging „Schuttevaer" klaagden over tekort aan losgelegenheid in de haven te Breskens, waar door de lossing van de aangevoerde visch, garnalen, e.d. te wenschen zou overlaten. Het is bij onderzoek gebleken, dat naar het inzicht van ter plaatse bekende deskundi- gen bedoelde klacht niet zonder grond is te acbten. Aangezien een vlugge verzending van een 300 aan bederf onderbevige lading als visch van grooten invloed is op de bestaansmoge- lijkheid in bet visschersbedrijf, vestigen ge- noemde leden de aandacht op de geuite klach- ten, in de hoop, dat termen zullen kunnen worden gevonden om aan den wenscb tot uit- breiding van de losgelegenheid tegemoet te komen. FEDERATIE VAN VEREENIGINGEN VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING. Vianwege de Vereeniging „Ziekenhuisver- pleging op Walcheren", is aan de Besturen van Vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging in Zeeland bet volgende schrijven gericht: „Het zal U uit den aard der zaak niet onbekend zijn dat in de laatste jaren in Zee- land het werk onzer vereenigingen een flinke uitbreiding heeft gekregen en wel zoodanig dat naar schatting op 1 Januari 1931 het ge- zamenlijk ledental onzer vereenigingen meer dan 40.000 bedroeg. Het grootste deel dier vereenigingen is aangesloten bij de federatie van vereenigingen voor ziekenhuisverpleging in Nederland, welke federatie echter uitslui- GoesN ieuw-Borgvliet 3- -2 Wt a K, JK (loelp le Klasse (A a C p t. a PSV 3 3 13-5 6 NAC 3 2 1 10 8 4 Eindhoven 3 2 1 6-7 4 Willem II 3 2 1 7 8 4 NOAD 3 1 1 1 11-7 3 LONGA 3 1 2 12 9 2 Bleyerheide 3 1 2 6 7 2 BVV 3 1» 2 7-10 2 MW 3 1 2 6 10 2 De Valk 3 1 2 5-12 1 2e Klasse A Middelburg 3 2 1 15 6 5 Breda 3 2 1 7-4 5 Hero 2 2 7-1 4 Terneuzen 3 2 1 8-5 4 Dosko 2 1 1 8-3 3 Mevo 3 1 2 6-11 2 T. S. C. 2 1 1 6 4 2 Alliance 3 1 2 4-12 1 R. B. C. 2 2 4-12 De Baronie 2 2 4-6 Velocitas 1 1 0-5 3e Klasse A Axel 3 2 1 10-4 5 Hulst 2 2 8-5 4 Middelburg II 2 1 1 4-3 3 Hansweert 1 1 3-2 2 Vlissingen II 2 2 3-5 De Zeeuwen 2 2 6-9 Zeelandia II 2 2 3-9 Sassche Boys 3e Klasse B Goes 3 3 15-5 6 Vlissingen I 3 2 1 18-5 5 DOSKO II 3 1 1 1 6 6 3 Zeelandia I 3 1 1 1 11-12 3 Zierikzee 2 1 1 6-5 2 N.-Borgvliet 3 1 2 6-11 2 SINOTO 3 1 2 6-17 2 MEVO II 2 1 1 3-6 1 Walcheren 2 2 4 8 TERNEUZEN—ALLIANCE. 3—0. Een welverdiende overwinning. Terneuzen over de geheele linie de meerdere. Gister had albier de ontmoeting plaats tus- schen de beide jongste Tweede klassers, in welke strijd Terneuzen zich de meerdere toonde van Alliance, welks elftal ons zeer is tegengevallen. Het buitengewoon mooi weder bad een groot aantal toeschouwers naar bet voetbal- terrein gelokt en men kan gerust dit aantal op 1500 scbatten, zonder zich aan overdrij- ving schuldig te maken. De penningmeester der vereeniging zag met welgevallen de be- tseu unut:izut;.K. tut net ueuuiuccicu \<xi± z-ijii t o gescbiktheid van den Dienst, opzettelijk niet zoekers binnenstroomen, want bet mag we a V* 4- Turnn/jn Ir I QCQbOP n QB cjfolt beeft voldaan aan zijn voomoemde verplich- ting om te verschijnen ter Keuring voor den Dienstplicbt te Sluis op Donderdag 9 April j.l. niettegenstaande hij beboorlijk was opge- roepen. Eisch f 25 boete of 25 dagen hechtenis. E. D., oud 54 j., zonder beroep en zonder vaste woonplaats, gedetineerd, werd ten laste gelegd, dat bij op 16 September j.l. te Sint- Laurens in bet opeabaar heeft gebedeld. Eiscb 12 dagen hechtenis. Tegen K. P., oud 38 j., monteur te Sluiskil, werd terzake van openbare schennis van de eerbaarbeid te Ter Neuzen op 24 Augustus j.l. 1 maand gevangenisstraf geeischt. Toch kregen de handelaren nog iets ver- biijldens te hooren, n.l. dat er van de vast- gestelde provisie, noch door de Organisaties, met name de N. C. B. en C. B. T. B. noch door de handelaren eenige terugbetaling aan de landbouwers mag gescbieden, zulks op straf van uitsluiting. Tegen zulke handelwijzen zal door de C. T. O. Z. ten strengste gemaakt worden. WESTDORPE. Op 30 September stonden bij den corres pondent der arbeidsbemiddeling alhier 19 personen als werkloos ingeschreven. Op 1 Sept. bedroeg bet aantal ingescbrevenen 46. BOSCHKAPELLE. Men is bezig aan het electrisch net, dat aan de P.Z.E.M. is overgegaan een flinke ver- nieuwing aan te brengen. Alle oude palen worden door nieuwe vervangen. Het is op- merkelijk, dat die oude palen in zoo korte jaren in den grond totaal gerot zijn. SELZAETE. Doodelijk ongeluk aan den stelger. Zaterdag is alhier ter aarde besteld het lijk van een Japaneesch, bootsman van een Japanscb schip, dat aan het douanesteiger alhier meerde. Bij bet met behulp van de winch aandraaien van een staaldraad knapte deze af en trof, bij bet terugspringen den ongelukkigen bootsman, die op slag dood was. Een deel der bemanning volgde bet lijk van hun landgenoot naar de groeve. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL TE TER NEUZEN. In de week van 2128 September werd bij het bureau der Kamer opgaaf gedaan van de volgende Inschrijvingen Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). Gerritsen's Technisch Bedrjjf N.V., Bier vliet, Raadhuisstraat, handel in landbouw- machines, electro-tecbnische en radio-artike- len, automobielen en aanverwante artike- len, alles in den ruiimsten zin. Directrice: G. M. de Smetde Beer, Biervliet. Comm.: W. J. Talsma, Amersfoort en C. Kostense, Bier vliet. Maatsch. kap. f 10.000, waarvan ge- plaatst en gestort 7000. Wijzigingen: Cafd „Wilhelmina", Dijkstraat 69. Uitge- treden eigenaar: A. A. E. Vermast. Nieuwe eigenaar: Gideon van den Berge. Cooperatieve Boerenleenbank, Koewacht. Uitgetreden bestuursledenE. David en J L. Kips. Benoemd tot bestuurslid: G. J. V. Vael en J. Verbruggen, Koewacht. Cooperatieve Boerenleenbank, Zuiddorpe. Uitgetreden bestuurslid A. L. van Haelst. Be noemd tot bestuurslid: C. van Rooijen te Overslag. Overleden kassier: J. A. Ljjppens. Benoemd tot kassier: A. L. van Haelst, te Zuiddorpe. P. A. van Hoeve, Axel, Koestraat D 103, aannemers en fabricatie van betonwerken. De zaak is omgezet in een vennootschap on der firma, onder den handelsnaam: P. A. van Hoeve Zoon. Weezen P. Vlassenrood, Hontenisse, Lams- waarde E 145, winkel in manufacturen en kruidenierswaren. Uitgetreden vennootschap R., L. en Eliza Vlassenrood. De zaak wordt voortgezet door den vennoot Emilius Vlassen rood onder den handelsnaam: Em. Vlassen rood. Opbeff ingen „De Kleine Winst", Breskens, Boulevard WEDUWENRENTE VOOR MEVROUW LANZ. De eentrale raad van beroep heeft uit- spraak gedaan in de beroepszaak van de weduwe van den heer Lans, te Rotterdam, die, naar be-kend is, op 29 November 1928 op het kantoor der N.V., waarvan bij directeur was, vermoord werd aangetroffen. In verband met deze gebeurtenis 'bad mevr. L. zicb tot de R. V. B. gewend, ten einde in gevolge de OngevaJlenwet 1921 een weduwen- rente alsmede vergoeding voor begrafenis- kosten te krijgen. Het bestuur weigerde baar evenwel deze scbadeloosstellingen toe te kennen, omdat niet gebleken was, dat de dood van baar echtge- noot het gevolg was van een ongeval, dat hem in verband met zijn dienstbetrekking in bet verzekeringsplichtige bedrijf der N.V. bad getroffen. Tegen deze weigering was de weduwe in beroep gekomen bij den raad van beroep te Rotterdam. Deze raad bevestigde evenwel de beslissing. In booger beroep beeft de eentrale raad van beroep thans zoowel de uitspraak van den raad van beroep als de beslissing der Bank vemietigd en aan mevr. L. met ingang van 30 November 1928 een weduwenrente alsmede de wetteliijke vergoeding voor begrafenis- kosten toegekend. In zijn uitspraak overwoog de eentrale raad, dat niet is komen vast te staan, wie bet letsel beeft of bebben toege- bracbt, noch ook waarom dit is gescbied, maar dat het voor den raad niet aan redelij- ken twjjfel onderhevig is, of den overledene is op het kantoor van zijn werkgeefster ge- weld aangedaan, in verband met de omstan- digheid, dat bij zicb als chef der zaak daar bevond. Bij het vormen van zijn oordeel heeft deze raad zich ook laten leiden door de om- standigheid, dat er geen enkele aanwijzing aan het licht is gekomen, waaruit zou kunnen worden afgeleid, dat de overledene om slecbts hem persoonlijk betreffende redenen Is aan- gevallen. De raad acbtte mitsdien den dood van den getroffenen te zijn veroorzaakt door een on geval, hem in verband met zijn dienstbetrek king overkomen, zoodat zijn weduwe recht beeft op schadeloosstelling. (Tel.) gezegd worden, bet Tweede klasseschap stelt aan de kas booge eiscben, dus is bet geen wonder dat de man van de duiten een vroolijk gezicbt zette bij bet uitreiken der toegangs- bewijzen. Was deze tevreden, ook de bezoe- kers kunnen ten hoogste voldaan zijn over de verrichtingen von hun favorieten. De over- winning is volkomen verdiend, terwijl Terneu zen nog niet eens zijn beste spel vertoonde, er waren zwakke plekken, maar over het alge- meen genomen werd een goede partij gespeeld. Als scheidsrechter Metz het verzamelen blaast, constateeren wij dat beide vereenigin gen eenige invallers hebben en Terneuzen in een witte blouse speelt om verwarring te voorkomen. Alliance wint den opgooi en kiest Heijnen met wind en zon in den rug te beginnen. De eerste aanval is voor Terneuzen, maar de middenvoor trapt over, direct volgt een scberpe aanval van Alliance, waarbij de doel- verdediger van Terneuzen handelend moet op- treden, betgeen echter een boekschop tot ge volg heeft, die zonder sucoes bljjft. Hierna volgt een mooi samenspel tusscben de voorhoede en als tenslotte de linksbuiten De Smidt voorzet, trapt Laurens onder ge- juich van de supporters den bal waar bij hem bebben wil, Terneuzen heeft de leiding. Acbter ons staat een zoon van het zonnige Italie, ook hij kan een mondje opendoen! Een kleine dictator in den dop: „Terneuzen bra- vissimo" Dadelijk keert Terneuzen terug, maar de aanvoerder van Alliance redt, dit is slechts een uitstel, want oogenblikkelijk volgt een goed geleide aanval van Terneuzen en een der acbterspelers van Alliance ziet geen kans meer een doelpunt te voorkomen dan uiterst gevaarlijk op den doelverdediger terug te spelen, die met uiterste krachtinspanning nog juist den bal uit zijn doel weet te bouden. Het is een verbazend vlug spel, en de bal is reeds op Terneuzens belft, waar de rechts- binnen van Alliance in zeer moeilijke positie een schot inzendt, dat juist naast gaat. Alliance begint zicb te roeren, gaat wel wat te vurig spelen, betgeen den scheidsrech ter niet ontgaat en deze den rechtshalf van Alliance een waarschuwing geeft. De eene aanval van Terneuzen volgt op den anderen, maar bet aantal keeren dat Terneu zen de kansen ziet voorbjjgaan door buiten- spel is formidabel. Alliance past telkens dit valletje toe en met succes, want de scheids rechter constateert telkenmale die overtre ding. Als een speler van Terneuzen den doel verdediger, die den bal in z\jn banden heeft, aanvalt, volgt hieruit een vrije schop voor Alliance. De verdediging van Alliance is absoluut niet safe en wordt voortdurend gepasseerd. De rechtsbuiten van Terneuzen rent naar voren, maar zijn schot gaat hoog over. Even later krijgt Laurens in moeilijke posi tie den bal vlak bij bet doel, hfl heeft even wel geen controle over den bal, waardoor bjj te hard naar voren trapt en den doelverdedi ger van Alliance gelegenheid geeft den bal weg te werken. in gevaar, doeh De Smidt staat buitenspel en de kans is verkeken. Terneuzen is sterker; de spil van Alliance gaat de verdediging versterken. Riemens zet goejl voor bet doel en Laurens kopt in. Juist had de scheidsrechter voor bui tenspel gefloten en de bal wordt weggetrapt. Door een fout van onze verdedigers, die elkaar in den weg loopen, krijgt Alliance een kansje, maar de bal wordt tot boekschop ver- werkt. Meer en meer nadert de rust, terwijl Terneuzen er alles op zet om nog een puntje er bij te voegen. Een uitval van Terneuzens voorhoede maakt dat Laurens in zeer lastige positie den bal voor zijn voeten krijgt en een keibard schot bezorgt Terneuzen het tweede doelpunt. Het gejuich dat toen opsteeg, deed bet zelfs in de stad klinken! Alliance gaat wat forscber spelen en onze kleine rechtsbinnen Van Driel wil wat te veel doen, gaat ook mede verdedigen, hetgeen juist het tegenovergestelde tot gevolg heeft. Een mooie aanval van Alliance volgt en de bal wordt keurig voor het doel geplaatst, doch gaat tenslotte naast. Nog een paar minuten en de scheidsrechter fluit de rust in. Na de rust speelt Terneuzen met wind en zon in den rug en Alliance pakt krachtig aan, toch wordt de eerste gevaarlijke aanval ge- leid door Terneuzens aanvoerder, die hard tegen een speler van Alliance schiet waar door de bal comer gaat. Rechtsbuiten Rie mens lost kort daarop een prachtig schot, hetwelk de doelverdediger van Alliance houdt. Het buitenspel zetten wordt door Alliance weer toegepast en vele kansen gaan verloren. Eenmaal zagen wij zelfs drie spelers tegelijk buitenspel staan. Onze linkshalf 't Gilde krijgt een applaus, als hij drie spelers van Alliance keer op keer den baas blijkt. Het lijkt wel of bij overal tegelijk is. Tweemaal achter elkaar moet Dooms een bal stoppen, maar hij is zeker van zijn zaak i en doordat onze acbterboede een goede partij j speelt, beeft bij voortdurend een ruim veld I voor zicb, waardoor hij zicb steeds op kan j stellen. Aan de overzijde is onze voorhoede reeds aan het werk en de doelverdediger van Alliance moet reddend optreden. Onze jongste rechtsbinnen krijgt den bal vlak voor bet doel toegespeeld; hij slaat deze met zijn banden den bal in het net. Dit ont gaat den scheidsrechter niet en de bal rolt dadelijk op Terneuzens helft, waar Hamelink den aanval stuit en Laurens gelegenheid geeft een hard schot in te zenden, dat door den keeper ten koste van een hoekschop wordt gehouden. Een goede voorzet van rechtsbuiten wil Van Driel in koppen, hij mist evenwel en doordat Dobbeleir bierop niet gerekend had, gaat diens schot naast. Nogmaals noteeren wij goede voorzetten van den rechterwing, maar bet wil niet lukken. Laurens en De Smidt probeeren het dan samen, maar de doelverdediger van Alliance maakt het schot onschadelijk. In deze periode missen wij Kouwijzer zeer, want de kansen volgen elkaar op. Bij een uitval van Alliance moet onze back Riemens den bal achter werken, de hoekschop wordt slecbt genomen en weg is de bal. Alliance keert terug; de rechtsbinnen lost een scbitterend schot op het doel, het welk door Dooms op even fraaie wijze wordt gehouden. Samenspelend gaat Terneuzens voorhoede weer de verdediging van Alliance voorbij, maar het schot van den rechtsbinnen is veel te zacht om resultaat op te leveren. Dobbeleir lost tweemaal achter elkaar een schuiver, maar de doelverdediger stopt beide malen. Hij heeft over gebrek aan werk niet te klagen en verricht dit zeer verdienstelijk. Alliance's linksbinnen heeft pech als hij hard tegen het zijnet schiet. Ondertusschen verstrijkt de ttjd meer en meer, nog zijn 10 minuten te spelen en de supporters van Terneuzen voelen zich reeds zeker van het eindresultaat. Goed samenspelend wordt de bal voor hdt doel van Alliance geplaatst, de keeper grijpt mis en Dobbeleir heeft een gemakkelijke taak door kalm den bal in het net te deponeeren Het zuideljjk temperament van den Ita- liaanschen supporter uit zich door allerlei voor ons onverstaanbare klanken. Het enthou- siasme laait weer op, men vraagt om een vierde doelpunt, maar Alliance wil de eer redden en Dooms moet een fellen aanval keeren, waarbij een der backs van Terneuzen den bal tot corner verwerkt. Deze wordt slecht genomen en volgt een bezoek op Alliance's helft, maar nogmaals komen de gasten terug, waardoor Dooms weder zijn capaciteiten moet toonen. Juist als het gevaar geweken is en Hame link den bal aan Dobbeleir wil geven, kondigt de scheidsrechter het einde aan van dezen spannenden, fraaien en uitstekend geleidden wedstrjjd. TERNEUZEN HI—Z.S.C. I. 21. Het derde elftal van Terneuzen speelde Zaterdagavond alhier een vriendschappelijken wedstrjjd tegen het eerste elftal van Z.S.C. van Zaamslag. De uitslag was 21 voor de thuisclub. STOPPELDIJKTERNEUZEN HI. 40. Zondag speelde Terneuzen HI voor de competitie te Stoppeldijk tegen Stoppeldijk I. De bezoekers moesten het onderspit delven, en verloren met 40. AX EI.MASSING EN II 3—2. Circa een 4 k 500 man sterk publiek volgde den tweeden thuiswedstrijd der Oranjezwar- ten, die Zondag onder leiding van scheids rechter Mesu gespeeld werd. Axel komt met hetzelfde elftal in 't veld als bij de beide voorgaonde competitie-wedstryden. Vlissm- gen mist haar verdienstelijken doelwachter, die j.l. Zondag evenals de keeper van het eer ste elftal in Middelburg een ernstige blessure De half-lime" van Terneuzen is geweldig ^^ap6 denken w^ aanstonds actie, er is geen doorkomen aan, t Gilde J wpr aantrekkeliik partijtje te zien te een wanhoop voor de voornoede Wedstrijduitslagen van Zondag. AFDEELING IV. le klasse. BlerjerheidePSV LONGAWillem H NACBW EindhovenMW De Valk—NOAD 2e klasse A. HeroVelocitas TSC—MEVO MiddelburgRBC DOSKOBreda TerneuzenAlliance 3e klasse A. Zeelandia IIMiddelburg II AxelVlissingen H HansweertDe Zeeuwen 3e klasse B: VlissingenSINOTO ZierikzeeZeelandia 2—3 4—1 2—1 3—3 5—0 6—3 8—2 2—2 3—0 2—3 3—2 3—2 7—1 4—5 in moet wel van Alliance zijn geweest, terwijl de spil Ha melink voor zijn linkerbuurman niet onder- deed, hij plaatste en verdeelde het werk keurig. Laurens krijgt den bal goed toegespeeld maar zijn schot gaat naast, dadelijk daarop schiet hij weder in, doch te zacht en de doel verdediger van Alliance vangt den bal. Door het vele „buitenspel" gaat de span ning wel wat verloren, maar Alliance zoekt hierin de gevaarlijke aanvallen te breken. Bij een uitval van Alliance krijgt zij wegens een overtreding een vrije schop te nemen en Dooms weet den goed geplaatsten bal te stoppen. Thans is het Alliance die kort achter elkaar haar aanval wegens buitenspel ziet gestuit De Smidt, die niet zijn dag scheen te heb ben, weet zich los te werken en plaatst mooi voor het doel, maar de bal wordt weggewerkt. Het gaat weer spannender worden en de scheidsrechter moet denzelfden speler van Alliance nogmaals een waarschuwing geven De scheidsrechter heeft het spel volkomen in zijn handen en zorgt met strenge hand dat niet al te vurig wordt gespeeld. Thans zien wij een gevaarlijken aanval van Alliance. Van de Wege speelt op Dooms terug, die in vorm is en de bal naar het mid denveld zendt, waar Hamelink de voorhoede aan het werk zet en direct is Alliance's doel een zeer aantrekkelijk partijtje krijgen. Vlug gaat het spel op en neer. Axel mist kort achter elkaar een paar mooie kan sen. Dan weer moet van de Velde in het Axelsche „home" handelend optreden. Dan komt Axel meer en meer in de meerderheid. Vlissingen wordt nu ingesloten. Toch blijven doelpunten uit totdat zeer onverwacht de Axelsche aanvoerder vanaf zijn speelhelft een reusachtig schot op het Vlissingsche doel geeft dat tot groote verwondering van het publiek (van een afstand van ongeveer 60 meter) in het doel belandt 10. De rood- witten blijken hierdoor verre van ontmoe- digd. Hard zwoegen zij om den gelykmaker en geven behoorlijk partij. De Axelsche kee per is echter weer in een zeer uitstekenden vorm en het was dan ook bij wijze van ver- rassing dat de gelijkmaker, een bal die hij waande achter te zien gaan in zijn net be- landde 1—1. Na een hardnekkig duel om de leiding breekt de rust aan met gelijk spel. Na de thee zijn onze verwachtingen op een mooien wedstrijd falikant uitgekomen. Axel krijgt als het spel pas is herbegonnen een strafschop te nemen. De kleine Gans wil het echter te mooi doen en zijn schot botst van den paal terug waarmede het gevaar voor de Scheldestadbewoners bezworen was. Volgt een langdurige periode van overwicht der Vlissingers. Een gedrukte stemming begint zich van den Oranje-aanhang meester te

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2