ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. EEN DAG R1DDER ALLES Eerste Blad. No. 8736 MAANDAG 21 SEPTEMBER 1931 71e Jaargang, BUITENL AND. f KUILLBTOH, AUTOS MOTORS NIJVERHEID LEVERTR DRAlSHIAvAEbVALKuhBUR1 LEEU WARDEN- ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden - Bmten Ter Neuzen fr per post f 1,80 per 3 maanden - Bij voor uitbetalmg fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,25, overige lan den f 2,60 per 3 maanden fr. per post - Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firina P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25 AJDVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken me Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tanef, he we op verkrijgbaar is. - Inzending van advertentien liefst een dag voor de mtgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. reuking dienstpeiohtigen. In November en December a.s. zal de her- keuringsraad in eenige gemeenten zitting houden. WIE EEN KEURING KUNNEN ONDERGAAN. De gelegenbeid om in die zitting een ge- neeskundig onderzoek te ondergaan kan door den voorzitter worden gegeven aan inge- sebrevenen voor den dienstplicbt, die nog niet bij de land- en zeemacht zijn ingelijfd, of die wel reeds daarbij zijn ingelijfd, maar nog niet als dienstpliobtige in werkelijken dienst zijn geiweest. Behoudms bijzondere maohtiging van den Minister van Defensie worden tot bet onder zoek niet toegelatem person en: a. die bestemd zijn tot buitengewoon dienstplicbtige of als zoodanig zijn ingelijfd; b. die dit jaar tijdelijk ongeschikt voor den dienst werden verklaard; c. die als vrijwilliger bebooren tot de lanidmacbt uitgazonderd den vrijKvilligen landstorm, tot de zeemacbt of tot de over- zeescbe weermacbt. De aandacbt wordt er op gevestigd, dat personen, die tot den vrijiwilligen landstorm bebooren, in bet algemeen tot de keuring kunnen worden toegelaten, zondere bijzondere maohtiging van den Minister. HET AANVRAGEN VAN KEURING. Om deze keuring te ondergaan, foehoort een aanvraag te worden ingediend, in welke aanvraag aannemelijk wordt gemaakt: dat de persoon, wien bet geldt, na de uit- spraak van den keuringsraad vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden (dit geldt voor hen, die dit jaar door een der keuringsraden geschikt werden verklaard)of dat bij vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is (dit geldt voor hen, omtrent wie dit jaar geen der keuringsraden uitspraak deed). De aanvraag moet voorts vermelden den geslachtsmaam, de voomamen (voluit) en bet nauwkeurig adres van den belanghebbende, datum en jaar van geboorte, de gemeente en de liobting, voor welke bij voor den dienst plicht Is ingeschreven, verder voor zoover hem bekend het korps, korpsonderdeel of dienstvak, waaraan bij is toegewezen of waartoe hij behoort, en het tijdvak of den datum, voor zijn inlijlving of zijn opkomst in werkelijken dienst vastgesteld, en ten slotte: of bij dit jaar voor een der keuringsraden is verschenen en, zoo ja, boe de uitspraak van den raad luidde. Wenscht remand, die behoort tot de hier- v66r onder a, b of c bedoelde personen, keu ring aan te vragen, dan is bet wenschelijk tevens in de aanvraag te vermelden. welk bijzonder belang voor hem in bet ondergaan van de keuring gelegen zou zijn. De aanvraag behoeft niet gezegeld te' zijn, docb moet zoo spoedig mogelijk gefrankeerd worden toegezonden aan het volgende adres- Aan den Voorzitter van den Herkeuringsraad, Gebouw van het Departement van Defensie, Plein 5, 's-Gravenhage. Ter Neuzen, 21 September 1931. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA. door K. R. G. BROWNE. DE FIN AN CleEIE POSITIE VAN ENGELAND. Volgens een telegram aan ,,De Courant" van gisteren heeft de Britsche Regeering, in overleg met de Bank van Engeland, de nood- zakelijkheid ingezien de bank tijdelijk te ont- heffen van baar verp-lichting goud af te geven, terwijl de bank tegeiijkert Jd baar disconto van 4 V6 op 6 zou verhoogen. Voorts zou beden de Dondensche beurs ge- sloten blijven om t Parlement in de gelegen heid te stellen de noodige wetgevende maat- regelen te nemen ter beseherming van den financieelen toestand. TER NEUZEN, 21 SEPTEMBER 1931. FLORA EXA. Zooals is aangekondigd werd ji. Donderdag en Vrijdag in het ..Concert- en Bioscoop- gebouw" albier van wege de vereeniging ,,Floralia" gehouden de tentoonstelling van de planten, gekweekt van de in bet voorjaar uitgereikte stekken, ter opluistering ingezon- den planten, bloemstukken en snijbloemen. Donderdagavond werd de tentoonstelling door den voorzitter der vereeniging, den beer J. Huizinga, burgemeester, in tegenwoordig- beid van bestuur en belangstellenden geopend. Hijl wees er op, dat een tentoonstelling als deze, vain bijzonderen aard is. Het doel is liefbebberij te wekken voor bet opkweeken van bloemem en planten, en de tentoonstelling schept de gelegenheid om de resultaten die bereikt zijn na te gaan, om te laten zien wat met een goede verzorging en behandeliing van de bloemen te bereiken is, om na te gaan wat men wellicht in die verzorging en verdere behandeling is tekort gekomen, m.a.w. om van elkaar te leeren. De tentoonsteUing vindt thans niet onder gunstige omstandigbeden plaats. De weersom- standigheden, vooral die van de laatstvooraf- gaande weken waren in bet bijzonder voor bet verkrrjgen van inzendingen ter opluistering niet gunstig; veel van hetgeen be doel d was in te zenden, is verregend. Tocb beeft bet be stuur gemeend de tentoonstelling te moeten laten doorgaan. Men meende dat, waar dit jaar 185 series planten waren uitgegevem, men de afnemers niet moobt teleurstellen. En boeiwel van die series de helft niet is ten- toongesteld, mag tocb gezegd worden, dat dit nog is meegevallen. Er zijn voorts ook nog interessante bijzon dere inzendingen. en er is ook een inzending fruit, die mag worden gezien. Hij bracht een woord van dank aan alien die op een of andere wijze aan deze tentoon stelling hadden meegewerkt, aan de hoofden van scholen voor hunne medewerking bij bet uitgeven van stekken, aan ben die door het inzenden van planten ter opluistering de waarde der tentoonstelling hebben verhoogd, en aan den beer Robijn, tuinbouwleeraar, die zicb weder met bet beoordeelen der inzendin gen heeft willen belasten. Spreker eindigde met een ultnoodiging tot het bezicbtigen van bet ten toon gestelde. Van af 8 uur werd in de tentoonstellings- zaal gemusiceerd door bet symphonie-orkest „Onder Ons", onder leiding van den beer M. P. Harte, dat zeer ten genoege der aanwezi- gen een welgekozen programma verdienstelijk ten geboore bracht. Het was vooral met het HOOFDSTUK I. Aan het eind van zijn krachten. Uit een boschje vlak bij den weg vloog een troepje kraaien, verontwaardigd-kras- send, op. Een konijn, dat op de zuider- helling van een droge sloot behagelijk zat te zonne-baden, kreeg een schok van schrik en schoot met een record-sprong door het hooge gras weg. Een bejaard paard, dat halt over het hek van een weitje stond te dutten, kreeg een koude rilling, hinnikte verbaasd en maakte zich uit de voeten. En het ontstellende geluid, dat deze algeheele opschudding in het koninkrijk der dieren veroorzaakt had, werd met de minuut luider en luider. Een niet te intelligente vreemdeling, die toevallig daar in de buurt verdwaald geraakt was, zou die plotselinge univer- seele activiteit misschien voor de voor- teekenen van een aardbeving of op z'n erast voor het vergaan van de wereld gehouden hebben en dat zonder zich te zeer te blameeren. Maar dat was het niet. Het beteekende alleen, dat Peter Quentin Cardinal aan het experimenteeren was met zijn auto als die benaming ten- minste gegeven kan worden aan het merk- waardige vehikel, dat na een minuut of wat boven de ronde kruin van een heuvel opdook en met een protest-gekraskraak oog daar op wel jammer, dat het bezoek dien avond niet wat drukker was. Den tweeden dag was bet bezoek redelijk, ofschoon toch niet evenredig aan de te con- stateeren liefbebberij voor bloemen en plan- ten. Dien avond werd de tentoonstelling door den voorzitter ge slot en met een woord van dank voor de betoonde belangstelling, waama - hij de namen der bekroonden bekend maakte j en de prijzen uitreikte. Bekroond werden, j voor: De mooiste serie, le N. J. Harte, 2e mevr. 't GildeVan Staveren, 3e mevr. Dootjes. De mooiste geranium, le C. Hamelink, Rosegracbt, 2e A. W. Vellekoop, 3e Man- naertGeers. De mooiste fuchsia, le C. Wieland, 2e N. J. HCarte, 3e, H. van Rompu. De mooiste begonia, le Mej. Nijssen te Sluiskil, 2e MannaertGeers, 3e Com. Leunis. Voor de grootste inzending werd bekroond mej. J. J. M. Harte, voor de foijzonderste in zending de beer Schouten, bloemist, voor de bijzonderste bloem mej. M. Dieleman. Aan den beer B. de Kraker werd een eersten prijs toegekend voor een inzending fruit, de 2e prijs aan den beer Butler te Ter Neuzen, terwijl een troositprijs werd toege kend aan de opeobare school te Sluiskil voor een collectieve inzending. DE R. K. MEISJESSCHOOL. Naar wij vememen zal de vestiging der Eerw. Zusters albier met 3 leden worden versterkt, waarvan 2 zullen bestemd worden voor de nieuw te openen R. K. meisjesscbool voor lager onderwijs en een voor de huis- bouding. PATRONAATSGEBOUW. In bet begin van dit jaar werd bier een commissie gevormd om de belangen van het R. K. Jeugdwerk zoo kracbtig mogelijk te bevorderen. Veel begunstigers werden aan- geworven, die bun financieelen en moreelen steun aan 't werk gaven. Door die commissie, van welke tevens de exploitatie van bet Patronaatsgebouw uit- gaat, werd gisterenavond aan die begunsti gers een varietd-avond aangeboden tegen uiterst geringe kosten. Mr. Carter en Miss Oorrina, de bekende Undversal-artisten tra- den dezen avond op en, loat bet ons bier er al bijvoegen, met groot succes. De goocbeltoeren van Mr. Carter, die den avond opende met ons een half uur in bet Chineescbe rijlk der won- deren te laten vertoeven, oogstten voortdu- rend applaus. De vroolijke kameraad van Mr. Carter had veel bijval. In dit nummer liet Mr. Carter ons bewonderenswaardige staaltjes van buikspraak zien. De pop sprak, zong maakte grappen en speelde op een mondharmonica. Dat Mr. Carter een veeLzijdig kunstenaar is, toonde hij ons, door zijn Japansch jongleeren, door zijn optreden als mimieker, muziek virtuoos (bij bespeelde voor van zijn remmen, rillend over al z'n leden bleef staan. Mag ik u voorstellen: mr. Cardinal! Een stevig-gebouwd jongmensch van een jaar of vijf en twintig met, wat je noemt: een „prettig" gezicht, blond haar, grijze oogen en bedriegelijk sloome bewegingen. Een jongmensch van hiel tot het topje van zijn vlaggestok een meter tachtig hoog en breed in proportie; niet bepaald een buitengewoon intelligente jongeling, maar een jongeling met een paar stevige vuisten en een goed getraind lichaam, een exemplaar van de soort die lief is voor kinderen en honden, beleefd is voor ouden van dagen en die het leven als een heel goeie mop ziet. Zoo zijn er veel. Z'n auto daarentegen was uniek, posi- tief uniek. We leven in een wereld, waar- in alles genormaliseerd wordt en dus is originaliteit, in welken vorm ook, te prij zen. Mr. Cardinal mocht zich dus ge- lukkig rekenen, dat hij een auto had van een type, zooals geen ander in hetzelfde land. De advertentie, of beter de aankon- diging in geheimschrift, waaraan hij dit bezit dankte, had het mechanisme in quaestie aldus beschreven: Occasion. 10 pk. Wonder carb. 1. 2 pers. c. prim. cond. verk. all. luxe acc. res. b. Schitterend wagentje; maar de auto was meer dan dat. Het was en antiquiteit, een reliquie uit de jaren, toen elke auto gehoorzaam achter een heraut met een rooae vlag aan- reed. In die dagen was het waarschijnlijk een zeer fraaie en zeer begeerenswaardige auto geweest; de afgunst van alien, die hem met een flink, vijf kilometer vaartje zagen en hoorden voorbijsnorren; maar nu was het niet zoozeer een auto, als wel een curiositeit op wielen, een rondreizen- de grap, een mechanisch raadsel, dat wat uiterlijk betrof een Spaansche galjoen, wat handelbaarheid betrof een ultra- koppige muilezel en wat snelheid betrof FOURNITURES GENERATES Borluutstraat 8, GENT. Tel. 12415. (Nabjj 't Stadhuis) (Ingez. Med,) een gewone zaag) en als hondendressenr. Daama was de beurt aan Miss Corrina, bet modern raadsel, die allerlei voorwerpen, jaar- tallen enz. raadde. Na de pauza was bet eerste nummer: bet electrisch kleurenwon- der. Miss Corrina in wit gewaad maakte rbytmische bewegingen, terwijl zij door ge- kleurde lantaamplaatjes werd belicbt. Dit maakte een schitterend effect. Daama vergastte Mr. Carter ons nog op eenige grappen en nabootsingen van verschil- lende personen, waarmee de avond was ge- eindigd. Nadat de Weleerw. beer kapelaan de aanwezigen bad gedankt voor bun op- j komst, de zaal was stampvol, gingen alien welvoldaan bulstoe. ZAAMSLAG. Bij den Provincialen Waterstaat in Zee- land is als tijdelijk opzichter voor wegen- verbetering benoemd de heer L. F. Kaijser J.Cz., albier. LEGER DES HEILS. Men meldt ons vanwege het Leger des Heils dat de Veld-Secretaris voor Nederland, Kolonel G. Brouwer, vergezedd van Mevrouw Brouwer deze week een bezoek aan onze stad zullen brengen. De Kolonel is ruim 40 jaar in bet Leger des Heils werkzaam geweest en beeft als zendingsofficier in verschillende landen o.m. N.-Indie en China gearbeidt. Woensdagavond 8 uur zullen de Kolonels in bet gebouw Donze-Visserstraat een bijzon dere meeting leiden. WATERST AATSBEGROOTIN G. Op de waterstaatsbegrooting voor 1932 is voor den aanleg van nieuwe havens te Ter Neuzen, welke post op de loopende begrooting voor memorie was uitgetrokken, een bedrag van 15.000 geraamd. SAS VAN GENT. Mens<-henredder beloond. Men zal zicb berinneren, dat in de Ter Neuzensche Courant van 11 Augustus 1930, dus ruim een jaar geleden onze stadgenoot August Ingbels bet geluk bad door zijn moe- dig optreden bet leven van een medearbeider aan de Ammoniakfabriek te Sluiskil van een wissen dood te redden. Zonder de snelle en manmoedige tusschen- komst van den beer Ingbels, die in de cabine van den door hem bedienden loskraan gewaar werd, dat er iets in de transportleiding baperde, zou de thans weder dienst doende arbeider, verpletterd zijn geweest. Door zijn tegenwoordigheid van geest en zicb geen oogenblik bedenkende sprong ge- noemde machinist van een groote boogte naar beneden om tot zijn schrik te ervaren, dat zijn helper in doodsniood verkeerde. Alboewel deerlijk gebavend, gelukte bet den redder, den man uit zijn benarden toe- stand te bevrrjden, waama bij in bet zieken- huis werd opgenomen en door de bizondere toewijding van dokter Van Looy en de ver- pleegsters weer langzaam berstelde. Deze moedige en toewiijldende daad is niet onopgemerkt gebleven. Als belooning voor zijn opoffering beeft het H. M. de Koningin behaagd, August Inghels den bronzen eerepenning voor menschlie- vend hulpbetoon met loffelijk getuigscbrift te begiftigen. Vrijdag werd hem door den Burgemeester op bet stadhuis den eerepenning met een toe- een op tournee zijnde slak geleek. In een van die oogenblikken van vol- komen verstandsverbijstering, waaraan de intelligensten van ons lijden, had Peter deze merkwaardigheid van een automo- bielhandelaar met een bijzonder levendige verbeelding, maar geen aarsje moraliteit gekocht. Hij had er vijf en twintig pond voor betaald en de eerste paar dagen had hij zich eens per uur gelukgewenscht met zoo'n buitengewoon koopje, zoo n buiten gewoon echte occasion. Maar nu was hij niet meer volkomen overtuigd, of hij wel reden had om zichzelf te feliciteeren. Zijn plan was geweest om een auto-tocht door Groot-Britannie te gaan maken; hij had in het Westen willen beginnen en, na een kort bezoek aan Wales, over Schotland naar de Oost-kust willen gaan. De automobielhandelaar had hem ver- zekerd, dat de Wonder" zoo'n reisje op haar sloffen af kon. Of ze het ook op haar wielen af kon, daarvan had de man niets gezegd waarschijnlijk, omdat ook de verbeeldingskracht van garage-eige- naars haar grenzen heeft en de betee- kenis van dat verzuim begon langzamer- hand tot Peter door te dringen. Veertien dagen lang had hij elken dag met de Wonder" in een van de Londen- sche buurten, die minder aan congestie leden dan hun soortgenooten, gerepeteerd, en behalve eenige kleine eigenaardig- heden, die in iemand van Wonders' leeftijd volkomen verklaarbaar waren, had ze zich gedragen als een echte dame. Maar dien middag waarschijnlijk als I gevolg van uren voorthobbelen over min der goed geplaveide weg en was ze zich op een manier gaan aanstellen, die het best met het woord ,,kwajongens- achtig" gequalificeerd kon worden. Ze luisterde niet meer naar haar stuur; ze steunde en ratelde alsof ze op t punt stond, den laatsten adem uit te blazen. en, wat nog het ergste was, ze vertoonde een steeds sterker wordende neiging om haar diverse onderdeelen los te laten. Ge- durende de laatste twee uren had Peter zich ettelijke malen genoodzaakt gezien om te stoppen, ten einde genoemde dee- len, te weten het reservewiel, de linker voorlamp, de claxon, het reservewiel, het nummerplaatje, den deurknop en weer het reservewiel op te rapen. En dus was de automobilist, die op een gegeven oogenblik boven op den heuvel stilhield, om zijn kaart te raadplegen en zijn wagen wat te laten bekoelen, geen kalme zelf- voldane, frisch-uitziende automobilist, maar een, die lichtelijk leed aan over- verhitting en aan een humeur, dat explo- sie-neigingen vertoonde. Na een poosje borg hij zijn kaart weg. stak een cigaret op en keek om zich heen. Aan zijn rechterhand teekende de sier- lijke lijn van de Sussex-heuvelen zich scherp tegen de blauwe lucht af; aan zijn linkerhand glooide het terrein langzaam af tot waar het, een paar kilometer verder, in een zomersch blauwe zee overging. Voor hem uit dook het vrij breede pad, waarop hij stond, weg in een groote, koel-uitzien- de groep boomen en verdween, met dat wegauiken, voorgoed uit het gezicht. Dat pad was door den teekenaar van de kaart blijkbaar niet voor vol aangezien en stond dus niet erop vermeld. Maar Peter was vrij zeker, of zijn berekeningen moesten er vlak naast zijn, dat het hem, na een redelijk verloop van tijd, in Wellbridge zou brengen en Wellbridge beteekende eten en, wat nog beter was, drinken. Opgemonterd door zulk soort materialis- tische overpeinzingen want Peter had honger en dorst, speciaal dorst, en het eerste, teere dons van zijn enthousiasme voor een leven in de open lucht begon, door de ervaringen van den dag, al aar- dig af te slijten gooide hij zijn cigaret ■a v (Ingez. Med.) passelijke toespraak op de borst gespeld. Zoover wij weten is Aug. Inghels de eenige die sedert de laatste vijf-en-twintig jaar een dergelijike anderscheiding bier ter plaatse te beurt valt. Moge deze Koninklijke anderscheiding hem de borst sieren en anderen de overtuiging bijbrengen, dat daden van opoffering als deze niet onopgemerkt blijven. MIDDELBURG. Dat ook albier de werkloosheid bijzonder groot is moge blij'ken uit bet feit, dat bij de. arbeidsbeurs Zaterdag 470 personen als werkloos stonden ingeschreven, en dat dit getal in de overeenkomstige weken van vorige jaren was: 1930, 305; 1929, 165; 1928, 272, 1927, 373; 1926, 360; 1925, 193; 1924, 119; 1923, 175; 1922, 272 en 1921, 156. WINKfELIERS VEREENIGIN G „TER NEUZEN KLIMOP". Een overzicht. Vervuld met een heerlijk optimisme, te midden van den benauwden tijd waarin we leven, is „Ter Neuzen Klimop" zijn taak be- gonnen. Door eendracbt en samenwerking willen we den bloei en voorspoed onzer ge meente verhoogen. Nooit durfden we hopen dat bet begin van ons streven met zooveel succes zou bekroond worden. Ten einde aan alle leden onzer vereeniging, en aan de burgers van Ter Neuzen een dui- delijk beeld te geven boe ver we staan, wil len we hier een kort overzicht schrijven. Leden en Donateurs. „Ter Neuzen Klimop" telt op dit oogenblik 111 gewone leden en 21 donateurs. Gewone lede'n en donateurs kunnen nog iederen dag toetredengewone leden aan 5,intreegeld en iedere maand 0,50 contributie; donateurs aan 2,50, 5,—, f 10,— of f 20,— per jaar. De weekmarkt. Na het welslagen der winkelweek is bet bestuur direct aan 't werk gegaan tot de heroprichting onzer weekmarkt. Zoolang Ter Neuzen geen flinke weekmarkt heeft, kan. Ter Neuzen niet meetellen. In heel Zeeuwsch Vlaanderen wordt geen enkele goederen-week- markt gehouden. Ter Neuzen is daarvoor de aangewezen plaats. Een 25-tal mooie tenten zijn reeds vervaardigd en vele winkeliers uit onze stad zullen des Woensdags hunne koop- waren op omze markt aanbieden. „Klimop" is nog aan 't werken om speciale vervoermiddelen in te ricbten, ten einde de vreemdelingen gemakkelijk en goedkoop naar hier te brengen. Een groot manifest wordt weerom per auto-karavaan over heel Zeeuwsch-Vlaanderen verspreid. Duizenden menschen zullen lezen van de heropenmg on zer weekmarkt. Het zal weer een schitte- rende reclame wezen. De eerste weekmarkt die als groote feestmarkt wordt gehouden. weg en drukte op den electrischen starter. De motor werd onwillig-snorrend uit zijn welverdiende rust wakker en de Won der" zette zich met een schok, waardoor de niet zeer innige verbinding tusschen Peter's koffer en het achtereind van de carrosserie bijna verbroken werd in beweging. Een meter of vijf tig in het koel-uitzien- de boschje boog het breede pad met een scherpe bocht naar links af en liep verder tusschen hooge hagen, die elk uitzicht op het omliggende landschap met succes verhinderden. Het pad werd van vrij breed, breed en van breed smal en het oppervlak zoo opvallend veel slechter, dat Peter het grootste deel van den tijd in de lucht doorbracht. Maar hij had zooals de meesten van ons een rotsvast ver- trouwen in zijn gevoel voor richtina en dus reed hij onbekommerd verder. Vol- [ens hem bevond hij zich op weg naar rellbridge en die overtuiging gaf hij niet prijs, of hij moest doorslaande bewijzen voor het tegenovergestelde hebben. Die bewijzen kreeg hij op een oogen blik, waarop hij ze nog niet verwachtte. Hij had nog geen drie kilometer gereden. toen de flankeerende hagen ophielden met een plotselingheid, of ze met een groot mes afgesneden waren en het pad een irriteerende gewoonte, die paden wel eens meer hebben successievelijk begon te veranderen in een wagenspoor, een voetpad en niets. De „Wonder" bok- te als een onwillige muilezel, strompelde nog een meter of dertig voort en bleef toen uit eigen beweging staan. Peter rees half uit zijn zitplaats overeind en zag tot zijn verwomdering en ergernis, dat ze den gen We uitersten kant van Engeland bereikt had den. (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1