?ESD1KB8UETBI, SPORT, Feuilleton - vertellingeD. aXMEHGOS BE&ICHTXH, BUKGEBLIJKEX STAND. VOETBAL. BRABANTSCHE BRIEVEN. EEN EFFECTENMAKEEAAR ONTVOERD. SCHEEPVAARTBEWEGING. A. C. LENSEN'S STOOMVAaKT- MAATSCHAPPIJ - TER NEUZEN, WISSELKOERSEN. king worden meegedeald, dat met ingang van den winterdienst brj wijze van proef voor het geheele jaar dagretourkaarten op de provin- ciale booten verkrijigbaar warden gesteld. Na eenige bespreking stelde de Kamer een arbitrage reglem en t vast gaheel overeehkom- stig bet ontwerp van een commissie van Kamers van Koophandel, dat reeds door andere Kamers ook is vast,gesteld. Ook met bet voorstel om bet hoofdbestuur der P. T. T. te verzoeken, bet nummerstem- pel op brieven enz. weer in te voeren, kon men zicb algemeen vereenigen. BBESKENS. Ds. A. Keers te Breskens beeft bet beroep naar Roermond aangenomen. ZONDAG 20 SEPTEMBER 1931. Ned. llervormde Kerk. Ter Neuzen. 9V2 u. en 2 u., Dr. L. J. Cazemier. Sluiskil. 9% u. en 2 u., de beer L. Dek. Hoek. 9y2 u., Ds. E. Raams en 2% u. geen dienst. Zaamslag. 9^ u. en 2% u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9% u., leesdienst. Philippine. 2 u., de heer Iz. Verduijn, gods- dienstonderwijzer te Breskens. Gereformeerde Kerk. Hoek. 10 u. en 3 u., Ds. J. B. Vanbaelen. Zaamslag. 9% u., en 2 u., Ds. A. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9l/2 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 10 u., 3 u. en 6% u., Ds. B. van Neerbos. Axel. 9 u., 2 y2 u. en 6 u., de beer H. van Scbotborst van Lunteren. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 10 u., 3 u. en 6% u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkboflaan, Ter Neuzen. Nam. 5% u., de heer L. Dek. Bergen op Zoom: DOSKOAlliance Roosendaal: RBCBreda. Ter Neuzen: Terneuzen—De Baronie. 3e klasse A: Axel: AxelZeelandia 2. Hulat: HulstVlissingen 2. 3e klasse B: Middelburg: WalcherenSINOTO. Zierikzee: ZierikzeeDOSKO 2. Goes: GoesZeelandia. Vlissingen: VlissingenN.-Borgvliet. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, 8% en 10 uur. 'sNamlddags om 2% uur Lof. DONDERDAG 24 SEPT. 1931 Kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk. Aanvang 7V2 u. Spreekster mej. Vellinga, spreker de heer M. C. Fallentin. De sportliefbebbers zullen wel met verba- zing vernomen hebben, dat de voor ons Ter- neuzenaars zoo bekende club Alliance „bjj keuze" is opgenomen in de Tweede klasse der Koninklijke Nederlandsche Voetbalbond. Wij zouden tegen deze goedkoope promotie wer- kelijk niets hebben, indieu bieraan geen voorgeschiedenis aan vast zat. Ieder berin- nert zicb nog best boe Alliance alios, maar dan ook alles, beeft geprobeerd om in de Tweede klasse te komen, zelfs zou bijna Ter neuzen hiervan de dupe zijn geworden. Toen na geruimen tijd de eindbeslissing viel en Terneuzen officieel promoveerde, dacbt ieder sportman dat biermede de zaak tea einde was, en ..Alliance", gelijk iedere andere vereeniging, het volgend seizoen weer zou moeten strijden om het kampioenschap in de afdeeling waarin zij overeenkomstig de door baar bebaalde resultaten recbtens geplaatst diende te worden. Maar zij, die wat achter de coulisen kon- den kijken, wisten dat ..Alliance" reeds v66r- dat de protestcommissie baar uitspraak bad bekend gemaakt, pogingen had gedaan om tegelijk met ..Terneuzen" te promoveeren. Zij voelde wel dat sportief bet spel voor baar verloren was, docb was besloten om kost wat kost in de Tweede klasse te komen. Daarna werden kracbtige pogingen aangewend om een groote uittreding van Brabantscbe ver- eenigingen uit den Nederl. Voetbalbond te krijgen en steeds stelde ..Alliance" haar be- slissing uit, rekenende op een ..keuze-promo- tie", daar bekend mocbt worden geacht dat de Nederl. Voetbalbond op de boogte was van betgeen in Brabant plaats greep. Door „A1- liance" tot de Tweede klasse toe te laten, was voor dit seizoen die uittreding van de baaD, en keerde de rust voorloopig weer, en Al liance" zag de kroon op haar werk, werd „bfl keuze" Tweede klasser. Wij gelooven, dat door die beslissing de Nederl. Voetbalbond zich op gevaarlijk ter- rein heeft begeven, want wat zal bij doen als volgend jaar weer een club de bekende stok achter de deur zal laten zien? Wij stellen op den voorgrond, dat wij „A1- liance" absoluut haar promotie niet misgun- nen, alleen de wijze waarop zij toegelaten 's, kan ons minder bekoren. Hierbij komt nog, dat door die toelating ..Zeelandia" uit Mid delburg zicb wel gedupeerd zal gevoelen, om nog niet te spreken van Vlissingen", die in kracht wel haar gelijke zal zijn. De beslissing is gevallen en neemt a.s. Zon dag de competitie der Tweede Klasse A een aanvang. .Terneuzen" ontvangt de Breda'scbe ver eeniging ,,De Baronie". Natuurlijk zijn wij nieuwsgierig hoe de jeugdige Tweede klasser zicb in die eerste ontmoeting zal bouden, en zal bet aan be- langstelling niet ontbreken. Het spreekt vanzelf dat aan de serie over- winningen uit het vorig seizoen een einde i3 gekomen. Terneuzen zal menige nederlaag te incasseeren krijgen, maar als in het voorjaar van 1932 onze plaatselijke vereeniging niet als laatste in de ranglijst eindigt, z(jn wij tevre- den, aangezien Terneuzen strijden moet tegen clubs, die reeds jaren in de Tweede klasse spelen tegen wier routine „Terneuzen" ver ten achter staat. Het is een feit, dat men die routine alleen krijgt door tegen sterkere tegen- standers te spelen. De spelers krijgen meer en meer zicbt op bet samenspel, bet aan- geven en medeverdedigen door de middenlinie en de voile verdediging door de achterspelers en doelverdediger, en ten slotte de overtui- ging dat alleen kan overwonnen worden door een entbousiast spel. En juist voor dit laatste staat ..Terneuzen" bekend; laten wij bopen, dat aan bet eifid van het seizoen dit enthou- siasme ..Terneuzen" is trouw gebleven. Met vertrouwen de toekomsit tegemoet. ..Temeuzen" good luck! WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Blijkens de ..Sportkr." zijn voor Zondag in Afdeeling IV o.a. de volgende wedstrijden vastgesteld le klasse: Breda: NAC—PSV. Bleijerbeide: BleijerheideDe Valk. Tilburg: LONGAMW. Tilburg: NOAD-BW. Eindhoven: Eindhoven—Willem H. 2e klasse A: Middelburg: MiddelburgMEVO Ulvenhout, 15 September 1931. Menier, ,,'t Is toch 't is t66666ch keb 'r gin woor- den meer veur; 't is t66<5ch en da kopke gong allegaar maar op en neer en daar kwam niks aan- ders uit as: ,,'t is t66666ch". Wa-d-baangt 'r nouw weer boven m'n boofd, docht ik. Waant as Trui ,,er gin woorden meer veur bee", zooas ze da zelvers uit zat te zuchten, dan mot 't toch nog al raak zijn mee d'r verontw56rdi- ging. En as d'n wieder-weergaai vloog ik mee m'n gedacbten de leste week af, maar ik kon niks aanders vinden asaffijn, da's privee en dan daarbij, zd'n merakel was da nouw ok weer nie da Trui er zoow geweldig en zoow wanbopig over zuchten zouw, as z'er dan ok achter gekomen was, op d'een of aan- dere diddektievemanier. Toen stak ik m'n vuulborens 's uit en vroeg zoow: „pijn in oewen buik .Trui, toch nie?" „Da zoude'r wel van krijgen", foeterde ze en toen ba'k nog gin krumeltje zekerbeid. Toen begon 't me toch uit m'n keel te haangen en 'k docht: 'k mot nog 'n bekstra boutje op 't vuur gooien. „Maar lieve krip- saus", zee ik toen: „waarom legde nouw toch eigenlijk dan zoow te „tocben?" „Wa zijn de menschen teugeswoorig toch gemeen", viel ze toen uit. ,,'t Is't is „Toch", zee ik. Da luchtte-n-op. Waant liever da Trui op zo'n mement over alle menscben d'r bloed lot koken, amiico, dan over mijn alleen! Wa gij „Trui", vroeg ik toen: „as 't nie te veul gevraagd is, wa-d-is nouw^tocb zoow kolle- saal „t66666cb"?" ,,Dees maar 's", zee ze, kwaad as 'n ge- plaagde moederkiep: „hier, bier sta-g-et. Emmen die sloebers in Hongarije, waar leet da, weer mee moedwil 'nen sneltrein in d'n afgrond laten storten; slampaampers, tuig, gespuis geboefte" en achter mekaar zee ze weer d'n heelen littenie op. Nouw, amico "k mot zeggen: keb 'r ok van gtaan krjken. Da-d-jhebben ze 'm nouw pas in Duitschlaand gelapt en nouw sloven ze weer zo'nen krippot in Hongarije gaar. 't Is wezenlijk om oew haren overend te laten gaan (as ge die nog bedt, tenminste enas ge ze nog foezit, wel, dan zoude 'r teugeswoorig geregeld as 'n stekelverken uit- zien, waant ge kunt op d'n dag-van-nouw oew eigen wel tien keeren per dag verergeren om alles wat 'r onder de menscben veurvaalt). Waant 't is teugeswoorig maar zoow ge- legen, amico, da ge veul goeien wil en goeien zin gebruiken mot, om oew geleuf in de men scben nie te verliezen. Waant as ge da kwijI rokt, wel dan zoude gaan tobben en murme- reeren en op 't lest stapelgek worren; van sjagrjjn! Waant, kek 's, amico, 't ds mee de weareld sjuust as mee m'n akkers. As ik op 'nen mergen op d'n akker koom en ik verschiet van 'n plakaat gewas, dat 'r slecht bij staat, mee schimmel, luis, blad- of wortelziekte of welk kwaad dan ok, dan zit die kwaaiegheid nie in twee, twintig of twee- bonderd, veur mijn part in tweeduuzend ge- waskes, neee, dan zit't meestal in he£l d'n akker. As er bier en daar zo'n plakaat dood, dor of rottig bijstaat, nouw dan kan 'k wel op alle tien m'n vingers natellen, da-d-eel d'n akker 'n soepzooike-n-is geworren. Da-d-eel d'n akker is aangestoken mee 't kwaad. En as ik dan lees van riweluusie's in Spanje, in Portugal; van poetsen (da's 't zelfste, horre! As 't kindje maar 'nen naam bee!) van poetsen in Oostenrijk; massamoor- denarij deur 't in de locht laten vliegen van groote en snelle treinen; as om de zooveul weken telkens 'nen stofwolk in de hogte springt mee helscb gedonder, waar tusschenin de ooren en beenen, ribben en rompen van menscben die sjuust nog leefden; as ik lees van ,,zakenmenschen" in Amerika, die d'r muljoenenaffaires drijven mee revolverscbo- ten, omgekocbte pliesiemisdadigers, burge- meesters en recbters; as ik lees van huursta kingen, van misdadige mieljeneers, om nouw 's dicbter bij huis te komen; van van ollee, laat ik effen opbouwen, waant m'n ge dacbten zouwen 'r zwart van worren as ik al da gespuis d'r deur lot rittereeren, maar dan zeg ik maar zoow: as op de weareld op defrente plakken z66w geregeld 't kwaad weer naar boven schiet, dan is ok dieen akker naar de pinnekes. Dan zijn ok dddrop, alle gewassen aange stoken mee 't kwaad en is van dieen akker nie veul meer te verwochten! En as ik dan zoow 's avonds m'n kraantje gelezen eb en 's mergens mee d'n gruuntenwagel onder de menscben gaai, dan peins ik er wel 's op om bekstra veurzicbtig te zijn, ieveraans waar ik mee de menschen in aanraking zal komen. Da zijn gin plazierige gedacbten, amico, oew eigen zoow stiekum te motten wapenen teugen de menscben waar ge zoow gere eer- lijk en netjes oew zaken mee doen wilt. Da vaalt nie mee. Da mokt oew nouw en dan kapot. As ik teugeswoorig aan m'nen klaanten zeg: „juffrouw, keb ier 'n zakskee-n-eerpels onder in m'nen wagel, da ge van me koopen moest, waant d'r zijn op deuzen oogenblik gin bet ere, droog en blommig en voedzaam en lekker as ge 't nooit bedt meegemokt", dan, amico, dan zie 'k 't wantrouwen zoow in de ogskes opkomen as 'nen doffen mist en beb 'k alweer spijt, da'k't gezeed em. As ik op de belasting mot komen en 'k zeg: ,,verdraaid menier, wemmen 't as boeren- menscben wezenlijk waar nie vet; wa'k oew opgegeven em, is eerder te veul as te weinig, maar keb geperbeerd om oew tevrejen te stellen en me te geleuven", dan lachen ze, amico. Dan lacben ze, of ze zeggen willen: „ge zij-d-'nen baandigen kever, maar wj) tlp- pelen er nie in! As ik wa v6rkens verkoop (en ge meug Trui d'r werk zien!) dan knijpen ze die krul- st5erten in d'ren buiik en in d'n bam, op 'n manier of ik ze wellicht mee 'n fietspomp beb opgeblazen. Toen ik lest 'n pampierke had gekocbt van w65rde, om zoowlaank rente t'emmen van da bij ekaar gezwitte geld, da'k mee Bamis mot betalen en veur die duuzend gulden 'r zeu- venhonderd trugkreeg, toen durfde-n-ik 'r aamper mee thuis te komen. Toen 'k 't neergeteld bad, zee Trui: „en die aandere driebonderd guldens?" ,,Da's alles", moes ik zeggen. „Da kon toch nie", zee Trui mee aangst. „Neee" ,zee ik: „kannen doe-g-et nie, da zeeen ze op de Baank ok, maar meer konnen ze'r nie veur geven". ..Bestaat die zaak van da-d-aandeeltje dan niemeer?" vroeg Trui. „Zekers'', zee ik: „aanders was 't stukske beelegaar weerdeloos gewiest. ,,Ga-g-et daar dan zoow slecht, da ze de menscben d'r eigen centen nie meer trug kunnen geven?" ,,'t Gaat 'r kollesaal goed", moes ik zeggen: waant de Diereksie bee honderdduuzenden guldens verdiend aan tantjem". „Maar dan emmen ze ons toch opgelicht", viel Trui uit mee d'n vust op tafel. „Sjuust", zee ik: „me zijn opgelicht, maar me kunnen d'r gin perses verbaal van laten makeu". „Maar kunde giji daar dan zoow kaim onder bljjvenraasde Trui: „wemmen veur da geld toch water en bloed gezweeten op d'n akker". „Trui, da geld was zoow eerlijk verdiend as maar meugeljjk was, maar me zijn d'r heel oneerlijik van afgekomen. Da's nouw alles! En wa da kalm blijven betreft, d'r zit niks aanders op. As ik nie kalm blijf, dan wit heel de weareld da me zevenhonderd guldens thuis emmen en dan breken ze vannacht in, binden ons vast en steken ons in d'n braand. Da's teugeswoorig zoow de gewoonte. 'n Heel vervelende gewoonte, da geef ik gewonnen, maar ge mot 'r toch rekening mee houwen, ee!" „Dan weet ik 't niemeer, Dre", zee Trui en ze keek me aan, as 'nen hond die 'nen trap bee g'ad. En toen me 's avonds naar bed gongen, bee Trui m'nen dubbelloops vlak bij me gezet en gezeed: „gin pardon, Dr6, schiet ze veur d'r raap, horre, as ze op de lucbt van da ge- stolten zweet afkomen", en toen knikte ze mee d'r hoofd naar de kast waar 't overscbot lag van dieen diefstal. Op bed zee Trui nog: „Drd, 't is verdon- keremaand van ons kienders. Die komen 't bij later tekort". „Ja", zee ik: „ga nouw slapan, Trui, 't is gebeurd en nouw nooit meer". Tien minuten later: „slopte al?" „Bekaanst". „Zeg, Dr6, ik doei 't nog maar mee m'nen maantel, horre. Keb er twaalf jaren mee gedaan, 't dartiende kan d'r ok wel bij". „Slopp51", zee ik weer. „Sloppel", zuchtte Trui. Weer tien minuten later: ,,z(jde nog wak- ker „Neee", bromde-n-ik. „Van 't jaar maar 'n haalf verken in de kuip doen, de rest ponden we uit", zee Trui. „J6, geeuwde-nnik: „slopp51". 's Mergens om vijf uur, toen me-n-opstin- gen ,toen zee ze: ,,'k doei Betje Blomjous veur 'n haalf jaar de deur uit, dan za'k zel vers de wasch wel verstellen; elken avond 'n uurke, da's ok weer twee gulden per week zelvers uitgespaard". En zoow zit Trui elken avond, as d'r haan- den beven van moeiheid, lapkes te zetten in hemden en broeken en mee zuren arbeid d'n diefstal ongedaan te maken. Waant da's 'n zaak die zeker is, amico: veur elken greep, die gedaan wordt in geld, da zooveul is as ge- stolden arbeid, mot da gat weer mee arbeid gestopt worren. En de grooten maken de gaten en de klein- itjes stoppen ze dan! En de kleintjes, die te lui zijn of d'ren buik van 't stoppen vol em men, die maken ok gaten, mee 'n staaf ijzer in oew hoofd Zooda 'k alles brj mekaar maar zeggen wil: 't zeer van d'n weareld-akker, da zit nie op plakken olleen, waar kofferkes mee dienemiet op de spoorrils staan; ok nie alleen waar ze staandbeelden overhoop gooien en over de straten trekken; ok nie alleen waar de recb ters knecht zijn van de misdadigers, 't kwaad, 't zeer, da zit in heel d'n akker, da'k as boer wel aan kan wijzen, maar nie uit d'n grond sleurem, waant daar staat gevange- nisstraf op Kom, ik schei er af. As ik nog laanger blijf zitten potlooien, blijft Trui zitten ver stellen aan 't wascbgoed en ze mot naar bed. Slapen doen me nog goed, be ter as affijn ge snap me wel. Amico, wel te rusten, horre en tot de noste week. Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe DRe. De bandieten in Amerika worden steeds brutaler. Zij hebben het den laatsten tjjd ge- munt op ontvoering van invloedrijke zaken- lieden, om hen dan tegen verkrjjging van een boogen losprijs weer vrij te geven. Een van de laatste stoute stukjes hunner brutaliteit is wel de ontvoering van P. Col lins, een voormalig New Yorksch effecten- makelaar. Deze bevond zicb;met zijn jacht „Penguin" op de reede van Long Island. Het jacbt lag te rijden op zijn ankers. Collins en zijn vrouw waren nog wakker en zaten op bet dek. Hun 5jarig dochtertje sliep reeds in haar hut. Plotseling klommen een tweetal gewapende mannen over de verschansing, die hem ge- lastten in een dingky (een kleine zeilsloep) te stappen. In de dingky bevond zich een blonde vrouw. Collins weigerde en voerde aan dat zijn jacbt dan onbemand zou achterblij- ven. Zij richtten ecbter de revolver op hem bonden hem en wierpen hem in de sloep. De blonde vrouw kwam aan boord van het jacbt. De twee mannen zetten den motor op gang. Zij voeren naar een jacbt, dat voor anker lag en zetten daarop mevrouw Collins af Hierop verdwenen zij met bet schip. De sloep was reeds weggeroeid. Zij waren reeds uit zicht voor mevrouw Collins ook maar eenige moeite bad kunnen doen om de scheepsbel te luiden en hulp te roepen. Den volgenden morgen vond men de „Pen- guin" onbemand drijven; het kind sliep nog. Men beeft geen spoor van de ontvoerders en hun slachtoffer kunnen vinden. Men vermoedt dat bet jacht weer naar de dingky is terug- gevaren en dat de bandieten daarmede den oever hebben bereikt. MISLUKT ROBIN SON-AV ONTTJUR. Zeven ondememende lieden uit San Diego in Califotmie zijn, naar de Tel. meldt, eenige maanden geleden. met een niet al te royale uitrusting, op het Mexicaansche eiland Gua dalupe aan land gezet. Er waren twee vrou- wen onder ben, alsmede een jong meisje, dat onder de hoede harer ouders de ondememing meemaakte. Bovendien maakte een Chlnee- scbe kok deel uit van bet gezelschap. Daar op het eiland Guadalupe, dat totaal onbe- woond is en met zijn amper 200 vierkante kilometers aan steenige hellingen en hoogten als een groene stip te midden van de woelige golven een vruchtbaair weiland ligt op circa 300 K.M. afstand van de kust, boopte bet zevental een goed bestaaa te vinden door den overvloed van wilde geiten, die er rond- loopen. De geiten, zoo meende men, zouden zicb wel gemakkelijk laten temmein en niet onge- neigd blijken te zijn om baar vel aan den mensch af te staan, zoodat de kleine kolonie wel een rijk bestaan zou kunnen veroveren door een handel te beginnen in deze geiten- huiden. Wel beloofde het leven op bet kleine eiland niet zeer afwisselend te zijn, maar och, men bad er genoeg te doen en ruimschoots lucbt, licbt en... geiten. Maar na een paar maanden als ware Robin- J sons op bet eiland te hebben geleefd en met de wilde geiten alles te hebben geprobeerd, beeft men de hoop moeten laten varen. De geiten bleven wild ze vielen niet te tem- men en listen zich eerst van bun huid ont- doen madat ze waren gesehotem. Zij waren er blijkbaar niet uitermate verlangend naar, den mensch door al te groote welwillendheid vas- ten voet op bun eiland te geven. En zoo keken na verloop van konten tijd de men scben, die ieefden van geitevleescb en meeu- wenederen, reikbalzend uit naar den terugkeer van het schip, dat hen erheen had gebracht. Ten slotte werdien zij door een schip van de Amerikaansehe kustwacht, de ,,Tamaroa" uit him isolement veriest. Gehuld in een schil- derachtig gewaad van geitenvellen en blade- ren him modemere kleed'ing was door doomen en struikgewas allang aan flarden getrokken klommen zij vol vreugde aan boord van het vaartuig, dat hen op kwam zoeken. Thans ligt Guadalupe weer eenzaam te midden van den Stillen Oceaan, slechts bewoond door zijn wilde geiten en door groote zwermen krijscbende meeuwen. EEN VASTE SLAPER. Er zijn verschillende manieren, waarop men gewekt kan worden. Het kan gebeuren met een fiksche por op de deur, het kan ook ge- schieden met een geurig kopje thee en een knappend .beschuitje. Maar dat je als je een rein geweten hebt, bij het ontwaken twee rechercheurs en een politie-fotograaf aan je bed vind, zal toch niet veel voorkomen. Toch is het een logeergast in een der Utrechtsehe logementen overkomen. De logementhouder had zijn knokkels al blauw getimmerd op de deur, evenwel zonder eanig resultaat. Toen sloeg den braven bospes de scbrik om het hart. Daar moest een ongeluk gebeurd zijn; t kon niet anders. En hij ibelde de politie, onmiddell'ijik haar afgezanten uitstuurde, aar het alarm was loos. Want achter de gesloten deur, die eindelijk open ging, bleek iemand te rusten, die, na een vermoeiende dag blijkbaar, over een buitengewoon gezon- de slaap beschikte, en al de kerrie vorstelijk had genegeerd. Geen ongeluk; geen misdaad. De recherche kon weer inrukken. HEN ZONDERLING DUEL. De commissaris van politie en een gewezen burgemeester van Hartford (Alabama) kre- gen ruzie over een gemeentereinigingsma- chine, die voor de woning van den oud-burger- vader was blijven staan. Toen aan hun woor- denvloed een eind gekomen was, besloten z(j op hun manier te duelleeren. Ze legden de linkerhand op elkanders schouder en met de recbter vuurden ze net zoolang hun revolvers op elkander af, tot na het negende schot bei- den dood neervielen. VROUW EN MAN. Het is nog niet zoo heel Lang geleden, dat men de verzuchting „Ik wou dat een jongen was" uit menig aardig meisjesmondje kon hooren. Dat was in den tijd, dat de vrouw begon zich in het maatschappelijk leven te bewegen en dat zij den man zijn vrijheid van beweging leerde benijden. Wat deden de dames in dien tijd al niet om een maatschap- pelijke fimctie te kunnen bekleeden; er waren er zelfs, die ,,als het meisje loos, dat wou gaan varen als matroos", zich voor een man uitgaven, om op die wijze een betrekking te vinden, die haar in staat zou stellen zelf in het levensonderhoud te voorzien. Weinig zullen de humoristen die in die dagen de „Punch" vol teekenden gedacht hebben, dat hun als spot bedoelde voorspellingen in zake de suprematie van het zwakke geslacht nog eens bewaarheid zouden worden. En toch is het niet anders ,in de Residentie ten minste. Daar zetelde op het bureau van een der aldaar verschijnende dagbladen een lieftaJlige jongedame, die er naar het oordeel van het mamlijk personeel ,,lang niet kwaad uitzag". Men kan zich de deceptie van de heeren voorstellen, toen dezer dagen uit het buitenland een ibriefkaart ontvingen van de bewuste dame, dat ziji aldaar een andere be trekking had aanvaard, en nu maar even wilde mededeelen, dat zij1 eigenlijk een heer was. Een heer, die moeilijk „op slag" kon komen, doch die al ras gemerkt had, dat er voor vrouwelrjke werkzaamheden altijd nog wel een plaatsje open is. Hij werd daarom maar een „zrj" en kreeg spoedig een baantje In haar of zijn nieuwe betrekking zal de mannelijke zij echter als heer optreden, om ook verder het leven als heer te slijten. Het schijlnt voor een man op den duur toch te lastig te zijn om als dame rond te wandelen. (Tel.) TWEE HONDERD SCHAPEN DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Te Pouzilhac is de bliksem gestagen in een schaapskooi. Bijna 200 scbapen z(jn gedood. DE DUIZENDSTEIN 5 JAAR TIJDS. Men schrijft uit Boedapest aan de N. R. Ct.: Dezer dagen werd hier een vrouw uit den Donau gered, die volgens de door den red- dings-waakdienst van den Donau bijgehou- den statistiek de duizendste zelfmoordenares bleek te zijn, die door igenoemden dienst sedert diens oprichting in het begin September 1926, uit den Donau is opgehaald. EEN GRIEZELIGE VONDST. Op den weg van Aix naar Marseille, op eenige kilometers van de eerstgenoemde piaats heeft mevrouw Daussant, die haar vacantie doorbrengt op de Clos des Fr5res Gris onder Luynes Zondagochtend een koffer en een valies gevonden, die daar met bedoe- ling schenen neergezet. Zij waarschuwde den dorpsveldwachter, die dadelijk hulp ging halen van de gendarmerie te Aix. Deze opende den koffer die het l(jk van een man bleek te be- vatten, een Azlaat, wien den schedel was in- geslagen. Het valies bevatte een servet ge merkt R. F., twee servetjes, die waarschijin- lijk van een of ander restaurant afkomstig waren, een grijze deken met roode ankers in de hoeken, ongetwijfeld afkomstig van de marine, de rest van een tros druiven en een moker, gelijk steenhouwers er gebruiken. wsiarschijnlijk het wapen waarmee de mis daad gepleegd is. Men vraagt zich af hoe het mogelijk is, dat die twee koffers ongemarkt op dat stuk land zijn neergezet, daar er op den weg hier een zeer druk verkeer heerscht. De dorpsveldwachter herinnert zich den vorigen dag op de markt te Aix een Aziaat gezien te hebben, die snuisterijen verkocht, welke geborgen waren in een koffer; hij kon den man niet in het slachtoffer herkennen, maar meende vrij stellig te kunnen zeggen, dat het dezelfde koffer was. Voorts heeft een taxichauffeur te Marseille meegedeeld, dat h'ijl Zondagochtend drie Annamieten naar de Frferes Gris gebracht had. Men sohijnt dus wel te mogen aannemen, dat het slachtoffer door landgenooten is vermoord. EEN VROUW IN HET VREEMDELINGEN- LEGIOEN. Reeds eenigen tijd geleden liep het gerucht dat in het Vreemdelingenlegioen een vrouw als soldaat dienst deed. Dezer dagen viel in een gevecht een jong Engelsch soldaat, die kort voor zijn bevorde- rinig tot infanteri3t le klasse stond. Toen de dokter den. doode onderzocht, bleek, dat men met een vrouw te doen had. Zij had zich onder den naam John Robinson laten werven. Het was een jomge dame uit Londen, die ver- loofd was geweest, maar die door haar ver- loofde in den steek gelaten was. Zij verliet daarop het ouderlij.k huis zonder adres achter te laten. In een brief deelde zij haar ouders mede, dat het leven igeen waarde meer voor haar had, maar dat zij: den moed niet vond om zelfmoord te plegen. Zij hoopte echter op een of andere manier den dood te vinden. In het begin der vorige week ontvingen de ouders weer een brief van haar, waarin zij hen mededeelde, dat zij dienst deed in Ihet Vreemdelingenlegioen. Daarop stelde de vader zich direct telegrafisch met den com mandant van het Vreemdelingenlegioen in verbinding, maar het telegram kwam te laat, de jonge dame was daags te vorem gesneuveld. De kameraden hadden niets dan lof voor haar; zij was niet alleen een uitstekend ka- meraad maar in het gevecht kon men haar steeds in de voorste rijen vinden. 's Avonds voor den strijd, die noodlottig voor haar zou worden, had de regiments- commandant haar medegedeeld, dat zij wegens haar herhaaldelijk bewezen moed be- vorderd zou worden. Hoe het haar gelukt is aangenomen te worden, is nog steeds een raadsel. Men ver moedt, dat de dokter, die met de keuring be- last was, werd omgekocht. (OOl'l lIA I I I A t VRUG'HTENVEILING ,j2EECWSCH-VLAANDEREN" G.A. TE TER NEUZEN. Veiling van 16 Sept. 1931. Vruchten: Paradijsappel 3 tot 8 ct.; Stoof- peren 2 tot 9 ct.; Jax Lebel 3 tot 8 ct.; Calle- bas 11 ct.; zoete appels 5 tot 9 ct.; Sterappel 14 ct.; William Duchesse 14 tot 24 ct.; Beurri Durondeu 11 tot 17 ct.; Maagdeperen 11 tot 18 ct.; Soldat Laboureur 14 ct.; Beurri de Merode 7 tot 11 ct.; Beurri Hardy 24 ct.; To- maten 14 tot 19 ct.; alles per K.G.; Meloenen 25 tot 31 ct. per stuk. Groenten: Bloemkool 3 tot 10 ct.Savooije kool 2 ct.; Witte kool 4 ct.; Roode kool 4 tot 5 et. per stuk; Andijvie 2 tot 4 ct. per krop; Spruiten 7 tot 16 ct.; Snijboonen 33 ct.; Prin- cesseboonen 6 tot 30 ct. per K.G.Kropsla 25 tot 28 ct. per 10 krop; Selderij 35 ct. per ki3t. HEN GSTDIJK. Huwelijks-aangiften. 1 Juli. Petrus Johan nes Houtepen, oud 23 j., jm. en Elisabeth Lau- ret, oud 26 j., jd. 6 Aug. Petrus Augustinus Hulshout, oud 22 j., jm. en Suzanna Huberti- na de Blok, oud 21 j., jd. 21 Aug. Ludovicus Franciscus Ranschaert, oud 25 j., jm. en Anna Louisa de Koning, oud 26 j., jd. 28 Aug. Jo- sephus Alphonsus van den Bulck, oud 33 j., jm. en Maria Aloysia Elisabeth Hermans, Hubertina de Blok, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Juli. Johannes Petrus Houtepen, oud 23 j., jm. en Elisabeth Lauret, oud 26 j., jd. 20 Aug. Petrus Augus tinus Hulshout, oud 22 j., jm. en Suzanna Hubertina de Blok, oud 21 p., jd. Geboorten. 24 Aug. Paula Rosa, d. van Jos. de CLippelaar, en van M. M. de Koning. 29 Aug. Emma Rosalia, d. van A. van Leemput en van A. Henderiks. Overlijden. 10 Juli. Josephus Alphonsus van Buijten, oud 42 j., ecbtg. van Mathilda Catha- rina Hermans. Voor Ter Neuzen: 17 Sept. Eng. s.s. THE BARON, 388, ijzer, Millom. Van Sluiskil: 17 Sept. Duitsch s.s. JACO BUS FRITZEN, 2578, ledig, Hoek van Hol land. Van Sas van Gent: 16 Sept. Fransch s.s. ANTINEA, 1516, ledig, Antwerpen. Voor Gent: 16 Sept. Belg. s.s. ADOLPHE URBAN, 309, ledig, Duinkerken; Fransch s.s. MEDEE, 1143, ledig, Caen; Eng. s.s. GALA, 605, ledig, Londen; Zweedsch s.s. HERNO- DIA, 732, hout, Trangsund; Zweedsch s.s. CARING, 518, ledig, Antwerpen. 17 Sept. Eng. s.s. TEELIN HEAD, 370, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. DUNSTAN- BURGH, 476, stukg., New-Castle; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. AFON GWILI, 426, ledig, Trauville; Eng. s.s. VALE OF MOWBRAY, 897, ledig, Rouaan; Duitsch s.s. ERNST, 338, ledig, R'dam; Spaansch s.s. VICEN, 2781, pyriet, Huelva; Eng. s.s. THE DUKE, 387, ledig, Rouaan; Zweedsch s.s. LESTRIS, 1487, ledig, Calais; Eng. s.s. MICKLETON, 364, ledig, Londen; Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen; Eng. s.s. DON, 429, stukg., Goole. Van Gent: 16 Sept. Eng. s.s. SHEAF- FIELD, 1682, ledig, New-Castle; Belg. s.s. MARCEL, 841, ijzer, Boness; Noorsch s.s. BAT A VIA, 497, ledig, R'dam; Noorsch s.s. BOMMA, 461, ledig, Antwerpen; Fransch s.s. BOREE, 1145, ijzer, Antwerpen; Eng. s.s. SWIFT, 408, stukg., Londen; Eng. s.s. HULL, 451, stukg., Hull; Eng. s.s. GLENSHESK, 163, aardappelen, Swansea. 17 Sept. Duitsch s.s. DIANA, 725, ijzer, Gdynia; Eng. s.s. GALA, 625, ijzer, Grange mouth; LeU. s.s. TURAIDA, 1475, ledig, R'dam. s.s. MAGDALENA te Ter Neuzen. s.s. TERNEUZEN te Ter Neuzen. Amsterdam, 18 Sept. 1931. Vreemd Bankpapier. Bieden Laten Londen 12,03 12,05 Belgisch 6,88 6,94

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 6