ALGEMEEN NIEUWS- EH ADVERTEHTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREH. /SmV - ir&'Yxs: ov«tie« po" i MilHonair tegen wil en dank ALLES No. 8728 WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1931 71 e Jaargang. BIHHEHL AND. gKUIILBTOH. voo, AUTOS MOTORS NIJVERHE1D BUIIEIIAID. bakkersnachtakbeid. door E. PHILLIPS OPPENHEIM. r*irB'lJEiT|J"M'riK"V VftTl 1 tot. 4 r626ll 0,80 A-bounementen voor het buitenland alleen by vooruitbetallng. GIRO 38150 TELEFOON No. 15. ,AHn voor elken regel meer O.JO ADVERTENTI8N: Van 1 tot 4 regela 7 0,80 berekend. - Grootere letters en clichfi's worden naar p hetwelk op aanvraag Handelsadvertentlfin bfl regelabonnement tegen n de ultgave. verkrflgbaar Is. - Intending van advertentien liefst een g DIT BLAD VERSCHHNT ITOBBBN «AA NDAG-, WOENSDAG- VEUDAGAVONU De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat ter gemeentesecretane ter inzage ligt de aanvrage van JACOB JANSEN, om vergunning tot bet verrichten van bak- kersarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags in bet perceel Donze- Visserstraat no. 9 aldaar. Op Vriidag 2 October 1931, des voormid dags om 10 uur, zal in bet gemeentebuis gelegenbeid bestaan, om ten overstaan van den Burgemeester bezwaren tegen de aan vrage in te brengen. Daarbij worden zoowel de aanvrager, als zij die beizwaren inbrengen, in de gelegenbeid gesteld zicb naar aanleiding van deze bezwa ren mondeling en scbriftelijk te verklaren. Zoowed de aanvrager, als zij die bezwaren inbrengen, kunnen gedurende acht dagen voor bet bovengenoemde tijdstip ter secretane der gemeente van de terzake ingekomen scbnf- turen kennis nemen. Ter Neuzen, 2 September 1931. De Burgemeester voomoemd, L. J. GEELHOEDT, L.B. BEZOEK DER KONINKLIJKE FAMILIE AAN DE HOOFDSTAD. De Koninkliijlke Familie zal van 2329 Sep tember a.s. haar jaarlijkscb officieel bezoek aan Amsterdam brengen. UITVAART VOOR MGR. DR. NOLENS. Onder buitengewoon groote belangstelling uit regeerings- en diplomatieke kringen ge- scbiedde Maandag te 's Gravemhage de plecb- tige uitvaart voor Mgr. Dr. W. H. Nolens, Minister van Staat en voorzitter van de R.K. Tweede Kamerfractie, overeenkomstig den wensch van den overledene in de kerk van den H. Willibrordus aan de Assendelftstraat, waar te negen uur de plecbtige Lauden werden ge- zongen. Als agens trad hienbij op pastoor L. Beyssens, geassisteerd door de kapelaans J. Groen en L. Boomgaard. Het presbyterium was geheel in zwaren rouw gebuld. De kist met bet stoffelijk over schot stond voor bet altaar tusscben branden- de kaarsen opgesteld, waarop zoowel de gees- telijke als wereldlijke onderscbeidingen van den ontslapen priester-staatsman waren ge- legd. Op bet presbyterium badden plaats ge- nomen Mgr. J. D. J. Aengenent, bisscbop van Haarlem. Mgr. L. Scbioppa, pauselijk inter- nuntius bij bet Nederlandscbe bof, de ver- tegenwoordiger van den aartsbisscbop, deken Knuvelder, uit Utrecbt, Mgr. Taskin, presi dent van het grootsemimarie te Warmond, Mgr. F. Evers, oud-boofdaalmoezenier en vele geestelijiken. Links van bet boogaltaar was de kapel ge- reserveerd voor de leden van bet corps diplo matique en de secretarissen van legaties, die in groot aantal aanwezig waren. Op de eerste rij badden plaats genomen de Minister-president Jhr. Mr. Cb. Ruys de Bee- renbrouck, de Ministers Dekkers, Verscbuur, Reymer, De Geer, Terpstra, De Graaf, de voonzitter van de Tweede Kamer Mr. Van Sdhaik en die van de Eerste Kamer Mr. baron De Vos van Steenwijk, de oud-Ministers Aal- berse en Ir. Bongaerts, beiden executeurs- testamentair van Mgr. Nolens, de burgemees ter, Jhr. Bosch ridder van Rosenthal en Dr. Steger, die den overledene gedurende zijn ziekte heeft behandeld. Voorts de vice-presi dent van den Raad van State Dr. Graaf Van Lvnden van Sandenburg en de staatsraden Dr D A P. N. Koolen, Mr. J. Limburg, Dr. De Wiijikerslooth de Weerdesteyn en Rambon- net de oud-Ministers Loudon, gezant te Partis, Dr. Van Gijn, Prof. Slotemaker de Bruine Ir. Van IJsselstein, Mr. Van der Vegte Van Dijk, Cohen Stuart, de Commis- saris van de Koningin in Noord-Brabant, Mr. Dr. Van Rijckevorsel, zeer vele leden van de beide Kamers. De Mijnraad was vertegenwoordigd door den secretaris Mr. Neiszen en den beer F. Klokgieters. Gedurende de plecbtigbeid zong bet ver- sterkte zangkoor der kerk de Requiem-mis van L. Perosi. Na bet laatste evangelic beklom de parochie- pastoor den kansel tot bet houden van een korte toespraak. De pastoor wees er op, hoe door deze pleobtige uitvaart in deze kerk te doen plaats bebben de wensch van Mgr. Nolens geeerbiedigd werd, hij wekte de aan- wezigen en bovenal zijn parochianen op veel voor de zielerust van den overledene te bid den. Vervolgens werd de Libera gezongen, waarna pastoor Beyssens de absoute ver- riohtte. Onder orgelspel en klokgelui werd daama de kist met bet stoffelijk overschot langs de dicbt bezette rijen de kerk uitge- dragen, onmiddeUijk gevolgd door de beide executeurs Aalberse en Bongaerts en door de zusters van het gesticht St. Caroleus Boro- meus, die Mgr. Nolens zoo vele jaren tot aan zijn dood in hun midden hebben gebad. Boden van de Tweede Kamer vervulden de functie van slippendragers. Buiten stond een dicht opeen gepakte men- scbenmenigte, die door de politie op een af- stand werd gebouden. Vooral op de Varkens- markt en op de Prinsengracht voor bet sterf- buis was de belangstelling groot. Nadat de kist met de waardigheidsteekenen in den rouwauto was geplaatst, reed deze langzaam, gevolgd door den stoet van zusters naar de Prinsengracht. De Ministers deden op de trappen van het kerkgebouw bet stof felijk overschot uitgeleide. Bij bet gesticht stelden de zusters zicb op de trappen van bet hordes op en wierpen een laatsten blik op den rouwstoet. Voorafgegaan door de bereden politie, werd langs Prinsegracbt, Luthersche Burgwal, Paviljoensgracbt, Groenewegje, Huygenspark naar den Rijswijkschen Weg ge- reden, vanwaar de stoet naar Venlo vertrok, waar gisteren de ter aarde bestelling plaats vond. De Minister van Arbeid, Handel en Nijver- beid, Mr. T. J. Verschuur, ontving bet vodgen- de telegram van den beer Alb. Thomas, direc- teur van bet Int. Bureau voor den Arbeid te Gen&ve „Het Intemationaal Bureau voor den Ar beid zal bij de begrafenis van Mgr. Dr. Nolens zijn vertegenwoordigd door di Palma Cartig- liore, afdeelingschef. Zelf heb ik Vrijdag bet stoffelijk overschot van Mgr. Nolens mogen groeten, maar ik stel er prijs op uit naam van het Bureau uitdrukking te geven aan de levendigste betuiging v&n deelneming in bet smartelijk verlies, dat uw regeering en uw land treft." Voorts ontving Minister Verscbuur bet vol- gende telegram van den heer Butler gedele- geerd directeur van bet Intemationaal Labour Office te Geneve: „Ben diep bedroefd biji bet kennis nemen van den dood van Mgr. Nolens. Zijn onscbat- bare medewerking en kostbare persoonlijke eigenscbappen maken zijn beengaan tot een onberstelbaar verlies voor den intemationalen socialen vooruitgang. Wil de oprecbte deel neming overbrengen aan de regeenng en aan de verwanten namens bet I. L. O. en van mij persoonilijk. MGR. DR. W. H. NOLENS, f Naar aanleidfing van den dood van Mgr. Nolens heeft de voorzitter van de laatste Intern. Arbeidersoonferentie de heer Sokal, die jarenlang met Mgr. Nolens in de inter- nationale arbeidsorganisatie heeft samenge- werkt, aan de Nederlandscbe pers de volgen- de verklaring afgelegd: Met bet diepste leedwezen vemeem ik het overlijden van Mgr. Nolens, den uitnemenden Noderlandschen staatsman en grooten leider van de obristelijke sociale beweging. Ik heb bet voorrecht gebad sinds tal van jaren met Mgr. Nolens samen te werken en nog in Juni, tijdens de laatste Intern. Arbeidsconferentie, bebben wij alleen zijn onvermoeibaren arbeids- lust, zijn steeds recbtvaardige en krachtige inte'rventies, belderheid van zijn geest en de diepte van zijn kennis leeren waardeeren. Hetgeen ons vooral bij Mgr. Nolens trof, was het evenwicht in zijn opvattingen, de bijzon- dere sterkte van zijn gevoel voor het recht. Maar onder bet eenigszins terugboudend uiterlijik van een politieken strijder en van een uitnemend jurist ontdekte men weldra een bewogen ziel en een bart vol liefde en mede- lijden voor alle menscbelijke ellende. Het was niet een politieke of juridische opvatting, die van Mgr. Nolens een bardnekkig verdediger van de arbeidersklasse maakt, het was zijn oprecbte liefde voor de armen en onterfden die hem er toe dreef met bartstocbt en met alle gaven van zijn grooten geest de belangen der artbeiders te verdedigen. Als eerste op de lijst komt voor bet vervul- len van de door bet overlijden van Mgr. W. H. Nolens ontstane vacature in de Tweede Kamer in aanmerking de heer P. J. Rutten te Wanssum, oud-lid der Tweede Kamer, meldt bet ..Centrum". Een opvolger voor den kwaliteitszetel van Mgrs. Nolens is er niet, daar bij de candidaat- stelling in 1929 de heer Regout, die daarvoor was bestemd, op reis was en toen zijn bereid- verklaring niet heeft ingezoijden en daarom van de candidatenlijst kieskring Limburg moest worden afgevoerd. AFSCHEID VAN DR. WIBAUT. Na de officieele ocbtendreceptie ten stad- buize nam Zaterdagmiddag de Amsterdam- scbe socialistische arbeidersbeweging afscbeid van wetbouder Wibaut met een indrukwek- kend defi!6 langs de werkikamer van den grij- zen nestor op het Prinsenhof. Om bij vieren vertrok de grootsahe stoet, samengesteld door de partijafdeelingen der S.D.A.P. Amsterdam, sportbonden, vakbewe- gingsgroepen, A. J. C., Instituut voor arbei- dersontwikkeling en vele andere met bun vaandels en vlaggen, voorafgegaan en bege- leid door muziekkorpsen naar bet Prinsenhof. Vanaf bet Waterlooplein ging het langs Zwa neniburgerstraat, Staatstraat, Kloveniersburg wal, Rusland en St. Agnietenstraat naar den Ouden Zijidsvoorburgwal. Op bet Prinsenhof stelde het muziekkorps Dr. Wibaut" zich op en defileerde de stoet langs de werkkamer van Dr. Wibaut, die zicb met zijn familie voor het geopende venster had opgesteld. Diep bewogen aanscibouwde de wetnouaer deze gTOotsdhe hulde, waaraan dnizenden, van oud tot jong deelnamen. Op bet middengedeelte van bet plein stel- den zich na voorbijgemarcheerd te zijn de vaandeldragers op, met hun kleurige door zon overgoten vlaggen en vanen. Meer dan een uur duurde het voordat de kolossale stoet voorbij was getrokken. Aan het hoofd hier- van zagen wij onder meer wethouder Polak en de raadsleden Ossendorp, Woudenberg, Boekman, Gulden en Dr. Sajet. Na het defile sprak wethouder Wibaut diep bewogen woorden van dank voor de micro focal van de Vara, die op het plein stond op gesteld. Tenslotte had in de groote trouwzaal een receptie plaats, waarvan een druk gebruik werd gemaakt door delegaties der orgamsatie- besturen en vede anderen. Namens de raads- fractie der S. D. A. P. sprak de heer Boek man, terwrjl de heer B. de Vries als voorzitter van den bestuurdersbond het woord voerde. 59) (Vervolg.) ,,Ik denk dat het tijd wordt, dat we haar vragen, wanneer ze haar zomer- vacantie wil nemen. Vergeet vooral niet haar te zeggen, dat ze gedurende dien tijd dubbel salaris ontvangt". ,,Ik zal van middag met haar spreken beloofde George Henry. Dit was een gelegenheid, waarnaar hij altijd ontzettend verlangd had, doch nu deze zich voordeed, stond hij besluiteloos. Het was ongeveer vijf uur, toen hij na veel aarzelen aan Peggy's deur klopte. Zoodra hij de knop omdraaide, hoorde hij een geluid, dat hij sinds maanden niet vernomen had. Peggy lachte even muzi- kaal en hartelijk als zij indertijd in de Milan gedaan had. Harold zat op den lessenaar met een kopje thee in zijn hand. Peggy leunde achterover in haar stoel, en haar oogen dansten van pleizier. „Neem me niet kwalijk, dat ik stoor", zei George Henry eenigszins stijf. De lach verdween onmiddeUijk van haar gezichtje en Peggy keek hem met angstige, vraaende oogen aan. Harold scheen volstrekt niet in de war te zijn. ,,Dit is het thee-uurtje", legde hij glim- lachend uit. ,,Ik heib juffrouw Robinson er toe overgehaald 's middags thee te zet- ten. Die rommel, welke de oude Peter binnenbrengt, is eenvoudig niet om te ge- nieten". George Henry begreep onmiddeUijk, dat hij geen recht had hierop eenige aan merking te maken. Hij wendde zich om. FOURNITURES GENERALES Borluutstraat 8, GENT. Tel. 12415. (Naby 't Stadhuis) (Ingez. Med.) EEN AUSTRALISCH VOORBEELD. Voor Engeland beeft, schrijft de N. R. Crt. bet Australiscbe gemeene- best aan den rand van een financieel bankroet gestaan. Ook daar was een arbeidersregeering aan bet bewind, die ge- weigerd bad tijdig de bakens te verzetten toen bet tij verliep. Toen men ecbter omhoog zat, heeft men daar niet bet sobip aan zijn lot overgelaten, in de boop, dat anderen wel^voor de berging zouden zorgen. Wij laten nu daar of die anderen er waren en of zij tot bet ber- gingswerk bereid zouden zijn geweest, gelijk de Engelscbe conservatieven en liberalen dat met een boog besef van hun staatkundige ver- antwoordelijkheid gebleken zijn. Zeker is, dat in Australie de ministers uit de arbeiders- partij zelf het zware en ondankbare werk der bezuiniging ter band bebben genomen. Zelfs Lang, de opstandlge premier van Nieuw Zuid Wales, heeft meegewerkt, zoowel om de be- grooting van zijn land naar beneden te krij- gen als om verder de besluiten tot bezuini ging, genomen door de conferentie van de eerste ministers der Australiscbe bondslanden, uit te voeren. Daartoe foehoort ook een ver- laging van de salarissem en van de werkloos- heidsuitkeering. Niet alleen, dat Lang daar toe meewerkte; ook bet bondsoongres van de besturen van de arbeiderspartij in de verscbil- lende Australiscbe staten, beeft bieraan zijn fiat gehecht. Een voorstel om de ministers, die voor bet bezuinigingsprogramma geijverd hebben, uit de partij te stooten is met 28 tegen 7 stemmen verworpen. Wei nam de conferentie een lange motie aan, waarin de bezuinigingsplannen van de conferentie der eerste ministers werden becritiseerd en waar in verzet werd aangeteekend tegen een ver- dere verlaging van de loonen, pensioenen en sociale diensten. Daar ecbter de ministers reeds bebben te kennen gegeven, dat geen verdere verlagingen worden overwogen, kan men deze motie eveneens als een overwinning voor de ministers beschouwen. Zij het dan ook door den nood gedwongen, ,,Ik moest juffrouw Robinson iets zeg gen", zei hij. ,,Ik zal het nu straks, of morgenochtend wel doen „Oh, nee, doet u het nu", zei Peggy, terwijl ze van haar stoel sprong. ,Mijn- heer Harold, wees u zoo goed en neem uw kopje mee naar het andere kantoor Harold vertrok onmiddeUijk. „Ik heb toch niets verkeerds gedaan door thee te zetten, is het wel?" vroeg ze veriegen. ,,Oh, volstrekt niet, u heeft recht op een vrij kwartiertje. Mijn broer en ik hebben echter zooeven over de vacanties gesproken en wilde ik u even mededeelen, dat u veertien dagen kunt krijgen. Weet u misschien al, wanneer u die nemen wilt?" ,,Dank u" antwoordde zij. „Ik prefe- reer niet weg te gaan, doch te blijven werken". „Mijn broer en ik zijn de heele maand Augustus op reis", vervolgde George Henry. „Het zou zeer geschikt zijn als u of de eerste of de laatste veertien dagen van die maand vrij nam". „Maar ik wil geen vacantie hebben", herhaalde Peggy. „Moet ik per se hier vandaan gejaagd worden?" ,,Het is heel goed. als u wat verande- ring van lucht heeft", verklaarde George Henry. „Mijnheer Fenwick, de kassier zal u de noodige inlichtingen verstrekken omtrent de bepaling van het salaris gedu rende dien tijd". ,,Heb ik iets verkeerds gedaan", mijn- heer George Henry?" vroeg ze angstig. Er was thans geen spoor meer van een glimlach op haar gezichtje te bekennen, .Volstrekt niet' antwoordde hij. ,,Mijn broer heeft zoo juist tegenover mij zijn groote tevredenheid over uw werk geuit". ,,Dat doet me pleizier", mompelde ze. „Maar toch komt het me voor, alsof u in zekere opzichten veranderd is. Vroeger kwam u telkens even bij me praten, en nu „U vergist zich toch werkelijk", ver- zekerde hij haar. „Als er iemand anders hier in de kamer is", drong zij aan, ,,wilt u me dan niet „Peggy" in plaats van juffrouw noemen?" „Mijn beste juffrouw Peggy", zei hij, „wij zijn volkomen tevreden over uw arbeid en we hopen, dat u het hier naar uw aenoegen heeft". „Verder niets?" vroeg ze op zachten toon. Plotseling voelde George Henry zich heel zenuwachtig worden. Met geen mogelijkheid had hij echter hetgeen er in hem omging in woorden kunnen bren gen Niets anders", antwoordde hij bijna ruw. Ze boog haar hoofd over de schrijf- machine. George Henry liep naar zijn prive-kantoor terug. ,,Nu?" vroeg zijn broer. ..Juffrouw Peggy wil haar vacantie in het begin of het einde van Augustus nemen", kondigde George Henry aan. ..Uitstekend, dat is een heel geschikte tijd". „De auto staat voor", merkte George Henry op na een blik uit het venster te hebben geworpen. „Het is zulk een mooie avond en ik zou graag wat golf met je spelen. Je ziet een weinig bleek, George Henry. Ik denk, dat de frissche lucht je goed zal doen". ,,Het is heel hartelijk van je hieraan te denkenantwoordde zijn broer. ,,Ik zal het natuurliik prettig vinden Tot Stephen's groote verbazing speelde zijn broer dien avond echter erg slecht. Stephen besloot evenwel hiervan niets te zeggen, doch zei in plaats daarvan: de leiders van de Australiscbe arbeiderspar- tijen bebben getoond bun verantwoordelijkb«M te begrijpen. Deze mannen, die over bet al gemeen dicbter bij het socialisme staan dan de meeste leiders van de Engelsche partq, hebben deze een bescbamend voorbeeld ge geven, een voorbeeld dat als een rechtvaar- aiving- mag worden beschouwd voor Mac- Sfd Snowden en de enkele leden van. de arbeidersparti;;, die ben trouw gebieven zqm nu de toestand noopt tot ongewone en bij de. arbeidersbevolking onpopulaire maatregelen. een voorbeeld tevens, dat de arbeiderspartij, die nu onder Henderson in de oppositie gaat, zal dwingen voorzichtig te zijn bij het be strid den van maatregelen als verlaging van de werkloozensteun, die een der voomaamste punten van baar verzet tegen bet zoogenaam- de nationale kabinet uitmaken. OPENING VAN HET SEIZOEN TE GENEVE. Te Geneve is schrijft de N. R. Crt. Maandag het voorspel begonnen van de groote Septembertrilogie bestaande uit de Europeesche commissie, de raad en de assem- blee van den Volkenbond. Het begin schijnt mat en had de stemming van ontmoediging. Het eerste stuk dat verscbenen is, bet rap port van de ondercommissie van oeconomi- sche deskundigen der Europeesche commis sie, was een al te duidelijke vermelding, dat i de wijsbeid der deskundigen niet verder gaat dan tot de dianose van de kwaal, waarvan het karakter der wereld niet totaal onbekena was. Er is nog een andere reden die de belang stelling gedempt boudt. Geneve schijnt, om met de Genestet te spreken, niet meer Ben jamin. De bezoeken, die de premiers elkaar nu brengen, nemen de plaats in van de hoog- politieke ontmoetingen, die door de instelling van den Volkenbond tot een stelsel waren ge- worden. En boe reislievend de groote pre miers tegenwoordig ook zijn, niemand van hen is aaar Geneve gekomen om de Septem- ber-vergadering op te luisteren. Briand, zon- der wien Geneve in September zicbzelf niet is, komt eerst den 7den, voor de opening van de Assemblee. Uit de vergaderingen van de Europeesche commissie en den Raad blijft bij voorloopig weg. Nu vertellen zijn vrienden wel, dat alleen de zorg voor zijn lichamelijk welzijn daarvan de oorzaak is en dat zijn dokter zou hebben beloofd hem gebeel als de oude af te leveren, als men hem nu nog een week in September den tijd geeft, maar te Geneve voelt men zijn tijdelijk wegblijven als een gemis. En wat verder de verwachtingen binnen bescheiden grenzen boudt is bet ontbreken van eenig lid van gezag van bet Engelsche kabinet. Men rekent op een weinig actieve houding van de Britsche delegatie. Verder ziet men als verdere reden tot ont- moediging de ontwapeningsconferentie weg- glijden naar een ver verscbiet. Op bet oogen- blik dat er wel eenige opmontering noodig is maakt de Septembermaand te Geneve en de. heele activiteit rondom den Volkenbond du3 een weinig belovenden indruk. Het kan slechts meevallen. Misschien is bet goed dat dank zij de zwakkere bezetting der booge rollen eens beter geluisterd kan worden naar de stemmen der mindere goden, wier minder- heid wellicht niet zoozeer door geringer in- zicht dan door de bescheiden positie van bun land wordt bepaald. Een onderwerp, dat geruimen tijd dood is geweest voor de publieke belangstelling:, trekt weer meer de aandacht, nu na een blijkbaar moeilijke geboorte, weldra de uitspraak van bet Haagsche Hof der wereld zal worden. kond gedaan. Men spreekt weer over en maakt weer gissingen aangaan.de het befaam- de tolvervond tusscben Duitschland en Oos- .Vroeger was ik mij er dikwijls van be- wust vooral wanneer het voorjaar kwam. dat ik vage verlangens naar andere din- gen kon krijgen. Dit probleem is echter thans opgelost, want het golfspel heeft die leegte volkomen bij mij aangevuld". George Henry zuchtte. ,,Het is eigenaardig", gaf hij toe, „dat ik me den laatsten tijd een weinig ruste- loos heb gevoeld. Wat jij zegt is echter volkomen waar. Het is uitstekend dat wij ons meer en meer in golf geoefend hebben". Toen ze dien avond in de auto naar huis reden leunde George Henry achter over in de kussens. Hij was er zich vol komen van bewust, dat hij voor het eerst van zijn leven niet volkomen eerlijk tegen over zijn broeder had gestaan Heel duidelijk herinnerde hij zich nog het geluid van Peggy's lach, toen hij dien middag het kantoor was binnengetreden een glimlach, die hem thans overal scheen te vervolgen. Hij had er zich al eenigen tijd geleden op betrapt hoe heer- lijk hij het vond, te weten, dat zij zoo dicht in zijn nabijheid zat. Dien middag was echter voor het eerst een gevoel van pijn bij hem opgekomen, toen hij Harold in die nonchalante houding tegenover haar had zien staan. Hij had geen recht haar iets te verwijten, want hoorde jeugd niet bij jeugd?Hoe dankbaar ze ook tegenover hem, George Henry, mocht zijn, het was de wet der natuur, dat de jeugd zich nimmer tot ouderdom aangetrokken zou voelen. Maar bovendien... hoe had hij haar indertijd ook niet behandeld? Toen ze in de Milan" aankwamen, en aan hun gewone tafeltje hadden plaats genomen, voer er eensklaps een schok door George Henry heen... Niet ver van hen verwijderd zag hij Harold en Peggy, die met elkaar zaten te dineeren. HOOFDSTUK XXX. De zomer was stralend en de zon stond den heelen dag brandend aan den hemel. Londen geleek op een smeltoven, doch niettemin werkten de broeders nog steeds ijverig op hun kantoren door. Stephen begon echter teekenen van onrust te ver- toonen. „George Henry", bekende hij, „ik vrees, dat wij iederen dag een bezoek van mijnheer Duncan met de balans kun nen verwachten „Ik zag hem vandaaa op straat en ik dacht er toen ook onmiddeUijk aan. Wij moeten ons echter niet door Duncan laten ringelooren. Wij hebben ons best gedaan zooveel mogelijk geld uit te geven. Wij kunnen niet meer eten of drinken dan wij al doen, en we kunnen onmogelijk in meer dan een auto tegelijk zitten. Mijnheer Duncan is heel onredelijk' ,,Ik ben het volkomen met je eens", gaf Stephen toe. „Ik vroeg me af de warmte is zoo ondragelijk of we onze jaarlijksche vacantie niet een weinig kon- den vervroegen. Mijnheer Duncan heeft dan gelegenheid een beetje af te koeler tegen den tijd, dat wij terugkomen Even keek George Henry nadenkend voor zich heen. ,,Ik zou het heel prettig vinden", gaf hij eindelijk kortaf toe. „Waarheen had je willen gaan Stephen?" ,,Ik had het plan een rustig plaatsje te bezoeken, waar goede golfvelden waren", bekende zijn broer. „Maar dit heeft na~ tuurlijk het nadeel, dat wij dan geen geld uitgeven". ,,Ik dacht naar het buitenland te gaan", merkte George Henry op. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1