ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. ALLES Eerste Blad. Millionait tegen wil en dank nnuiiiJ. HEEREN BAAI No 8726 VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1931 71 e Jaargang. BI8SlSliHB riVILLKTOH. IEDEBEN MAANDAG-, WOENSDAG- en VBUDAGAVON O 20-50ct. perons^ TER NEUZEN, 28 AUGUSTUS 1931. EEN LEVENDE OTTER GEVANGEN. ,00, AUTOS MOTORS NIJVERHEID t v? SPniJS; Bin I, Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen ni -i-r .3 maanden BO voor uitbetaling fr. per post /6,60 per ja.ar ,2 Amerika 2.25, overlge lan den f 2,00 per 3 maanden fr. per post toiiXienien.ien voor bet tmitenland alleen bt) vooruitbetaling. S.Ji^efnter: Firm* P. VAN DE 8ANDK GDBO 23150 TELEFOON No, 26 jnQft - Voor elkert regel meer f 0.2a ADVERTENTISN: Van 1 tot 4 regela /0,80 herekend Grootere letters en click's worden naar plaatsruimte ^reken Handelsadvertentien bij regelaboimement tegen jrmmderd ,ane mtgav*. verkrijgbaar Is. - Inzending van advertentlen liefst <*n dag voor DIT BEAD VERSCHWNT der-directeuren en andere kopstukken, uit het bedrijf reeds twee drie weken met va- cantie zijn, zoodat geen interne vergadermg gehouden kan zijn. DB BENDIEN SLACHTOFFER VAN ZIJN UITVINDING. Het gaat er op lijken, aldus het Dagblad van Rotterdam", dat dr. Bendien het slacht- offer zal worden van zijn drukke werkzaam- heden, die een gevolg zijn van zijn uitvinding. Het blijkt n.l., dat de dokter gevaar loopt een zenuwinzinking te krijgen, tengevo ge van overspanning door het vele werk. Het Britsche Kankerinstituut, waarmede hij, zooals men weet, thans in nauwe betrek- king staat en dat zeer veel belang stelt in zijn proeven, is hem te hulp gekomen. Vrydag- morgen is er een spoedvergadermg van de dokters van het instituut bijeengeroepen, naar aanleiding van het berioht, dat het hoogstens nog een paar dagen kon duren, voordat dr. Bendien zijn werk zou moeten opgeven, ten- gevolge van zenuwoverspanning. Besloten werd onmiddellijk hulp te verlee- nen en geen uur nadat dit besluit was ge- valien was dr. Piney, secretaris van het be- stuur met zijn assistent, dr. Neat, reeds op weg naar Zeist in een speciaal daarvoor ge- charterd vliegtuig. Ook uit Heidelberg is een professor onder- weg naar Zeist, om dr. Bendien te helpen. Bovendien zijn nog verschillende andere En- gelsche doctoren in Zeist. Dr. Piney is de eenige medicus, behalve dr. Bendien, die volledig op de hoogte is van de nieuwe diagnose. Toen hij voor het eerst van dr Bendien's werk hoorde, vond hij het zoo belangrijk, dat hij zijn vacantie er voor ver- zette om dadelijk de proeven te kuimen con- troleeren. Het was reeds lang bekend, dat dr. Bendien het verbazend drult had. Van alle kanten kwamen aanvragen om behandeling en om inlichtingen binnen. Na zijn hezoek aan Engeland dat volgde op de bekende proef met de 38 buisjes bloed is die stort- vloed van vragen nog sterk toegenomen. Zelfs uit Amerika, Canada en Australie kwamen aanvragen om opname. Wanneer men nu weet, dat dr. Bendien al zijn werk brjna al leen, tenminste zonder hulp van een werke- lijken assistent moet doen, terwijl hy uaar-- naast nog zijn gewone dokterspraktijk heeft waar te nemen, is het te begrijpen, dat het hem te veel moest worden. Meer dan een maand geleden klaagde hij ai, dat hy abso- luut geen rust meer had en dat hy zichuiterst vermoeid voelde. Het is te hopen aldus be sluit het Rotterdamsche blad, dat de hulp, die hem nu vanuit Engeland geboden wordt, doeltreffend en niet te laat zal zijn. SPLITSING VAN HET HOOFDACTE- EXAMEN? Naar „Het Onderwijs" meldt, heeft de bij- zondere commissie voor georganiseerd over- lee in onderwijszaken een voorstel aangeno- men om het hoofdacte-examen te splitsen m twee deelen, die met een tusschenruimte van een jaar kunnen worden afgelegd. Volgens ae commissie eischt men thans te veel parate kennis. GEEN MASSA-ONTSLAG BIJ PHILIPS. Naar aanleiding van een bericht dat^de Philipsdirectie in een vergadering zou hebben besloten 30 pet. van het personeel te ontslaan of een algemeene loonsverlaging toe te pas- sen deelt het Philips persbureau mede, dat dit geheel onwaar is. Ten bewijze hiervan voert zij aan, dat zoowel de directeur als twee on- HET ENGELSCHE KABINET. Het Engelsche kahinet, dat tot korte maar forsche taak heeft de begrooting in even- wicht te brengen, is schrijft de N. R. Crt. nu gevormd. Het staat nu wel vast, dat men van een nationale regeering niet kan spreken. MacDonald zelf aanvaardt ook niet den naam van coalitieregeering. Dat kan ech- ter slechts gelden voor zijn eigen persoon en eenige zijner vrienden. Zij dragen niet by tot het coalitiekarakter van het kabinet, doordat zij geen partij achter zich hebben, zij hebben slechts als individuen plaats genomen in het ministerie. Hun aanwezigheid is slechts op grond van twee overwegingen verklaarbaar. Ten eerste hebben zij toch zekeren aanhang behouden onder hun oude vrienden. Dat kan tengevolge hebben, dat de meerderheid waar mede de maatregelen der regeering zullen worden goedgekeurd, niet al te klein wordt. Een financieele wetgeving die zich aandient als nationaal offer, maakt zich dien naam niet al te waardig als zij wordt aanvaard met de hetrekkelijk geringe meerderheid, waar- over de beide coalitiepartijen in het parlement beschikken. Zonder de minste medewerking uit het kamp der arbeiderspartij ware het gezag der maatregelen naar buiten veel zwak- ker Het is waarlijk een groote nationale daad dat MacDonald en Snowden hun verdere politieke toekomst hebben opgeofferd om dit te verhelpen. Het tweede voordeel van hun deelnemmg is dat het gezag van de nieuwe financieele wetten tegenover het Engelsche volk er groo- ter door wordt. De arbeiderspolitici zij mogen dan op dit oogenblik ook nog zoo ver- bolgen zijn op hun beide partijleiders zul len het verleden dier twee mannen, en het ontzag dat zij steeds voor hen hebben gekoes- terd op den duur niet kunnen vergeten. Mac Donald en Snowden zijn staatslieden van groote ervaring en hun roep van persoonlijke ongereptheid is zoo groot, dat men hun be- leid van dit oogenblik onmogelijk aan het na- jagen van persoonlijke doeleinden kan toe- schrijven. Twee mannen van zoo groote en langdurige verdiensten in de arbeidersbewe- ging stellen zich vooraan verantwoordelyk voor de komende wetten; dan gaat het ook niet goed meer voor eenig denkend labour- man te spreken van door vuig eigenbelang den arbeidersstand opgelegde lasten. Velen der oppositievoerende leiders in de party zul len door de houding van MacDonald en Snow den worden genoopt, wat terughoudender te zijn in hun agitatie. Dit is op zich zelf van groote beteekems voor de nieuwe regeering. Uit een oogpunt van Engelsche parlemen- taire traditie beschouwd betaalt het Britsche kahinet daarvoor dan ook een hoogen prys. Het is een haast paradoxaal te noemeii schouwspel dat een man in Engeland minis ter-president is die niets achter zich heeft dan de partijen waartegen hy zijn leven lang ge- streden heeft, zonder dat hij zijn oude party heeft verlaten. Een outsider als minister ware reeds vreemd, een outsider premier laat feitelijk van de klassieke Engelsche opvattin- gen geen steen meer op den ander. Maar het zijn ook heel ongewone omstandigheden, die het zoover hebben laten komen. Eenigszins duister lijkt het voorloopig wat door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 57) Vervolg. Het grootste gedeelte van een uur praatte en at ze, en haar bezoeker genoot ten voile van zijn philantropie. Nadat ze alles had opgeruimd, nam ze een cigaret uit het doosje, dat hij voor haar had mee- qebracht. George Henry kuchte even. „Dus u dacht er over om typewerk te verrichten? vroeg hij. „Ja, dat had ik gehoopt zei ze ver- drietig, „maar ik vrees dat ik niet erg handig ben". Heeft u een goeden dokter over uw voet geraadpleegd?" ,,On, ja", verzekerde ze hem. Ik heb er mijn laatste pond aan uitgegeven, en bezocht een specialist. Een jaar lang zal ik echter eenigszins blijven hinken, en niet kunnen dansen. Daarom wilde ik pro- beeren werk te krijgen, waardoor ik het zoo lang zou kunnen uitzingen. Ik maak- te me erg ong-erust", gaf ze toe, „maar nu weet ik zeker, dat ik in elk geval geen honger hoef te lijden Heeft u nog niets gevonden? mfor- meerde hij. .Tenminste niet voor vast gar ze zuchtend toe. „Dan is er misschien een mogelijkheid, dat u ons van dienst kunt zijn merkte George Henry op. ,,Mijn broer en ik hebben in ons magazijn een typiste noodig die elken morgen prijslijsten voor ons typt. Deze behoeven volstrekt niet vlug te wor den afgemaakt, doch moeten met de meeste nauwkeurigheid behandeld wor den. Wij hebben nog een kamer beschik- baar en zouden alle moeite doen het u zoo er nu in en met de labourpartij gaat gebeu- ren. De kortelings afgescheiden, zeer radicale parlementsleden schijnen zich weer bij de hoofdgroep te willen voegen in haar verzet tegen de regeering. Als Henderson als nieuwe leider der partij, bereid is dit kleine groepje weer in de partij op te nemen, dan trekt hij daarmede een element van onrust naar zich j toe. Hij kan dit echter van voordeel achten met het oog op de komende verkiezingen. Zal het nog gelukken alle afgevaardigdeu. die nu achter MacDonald heeten te staan, terug te brengen onder het gezag der offi- cieele partij? Lukt dat, dan hangt de minis ter-president volmaakt in de lucht en wordt zijn positie zelfs voor de weinige weken of maanden die zijn regeering nog duren zal, wel bijzonder pijnlijk. Lukt het echter niet, dan zal de tucht in de labourpartij een vreemd karakter krijgen. Een splitsing lijkt dan haasc onvermijdelijk, aangezien. een party toch geen verdeeldheid kan dulden in een aangelegen- heid, die weldra de oorzaak wordt wan alge meene verkiezingen. Maar Henderson is geen vriend van split- singen. Hij*gold steeds als de man, die groot talent aan den dag legde om de partij by elkaar te houden. De vooruitzichten zijn niet bijster duidelyk Maar lang kan de onzekerheid niet duren. De samenstelling van het kahinet geeft ons niet veel aanleiding tot opmerkingen buiten hetgeen over de positie van den voorzitter en den kanselier van de schatkist hierboven is gezegd. Want bet is een kabinet ad hoc, een soort noodgetimmerte zonder toekomst. Waarom zich dan moeite gegeven om de be- teekenis der keuze van bepaalde figuren in het licht te stellen? Men zou erop moeten wiizen dat een conservatief, Sir Samuel Hoare minister van Indie is geworden, wat beteeke- nis kon hebben voor de Indische conferentie te Londen, als niet reeds vaststond, dat deze benoeming onder de tegenwoordige omstan digheden niet kan zijn gedaan in verband met de conferentie, daar dit kabinet erop moet rekenen reeds verdwenen te zijn voor dat de conferentie rondom de befaamde ronde tafel tot voile ontwikkeling komt. Van deze overweging uitgaande moeten wy slechts een benoeming even in beschouwmg nemen: die van Lord Reading tot minister van buitenlandsche zaken. Want hy zal Enge land moeten vertegenwoordigen in de belang- rijke zittingen van de Europeesche commi - sie den Raad en de Assemble van den Vol- kenbond, die de volgende week beginnen. Zyn taak is dus zeer zeker van groot belang. Te Geneve, waar men principieel allerminst bezwaar kan hebben tegen de nobele figuur van den gewezen onderkoning van Indie zal men het toch betreuren nu plotseling en tegen verwachting nog te doen te krijgen met een man die volmaakt vreemd is in de sfeer van den Raad; een man dien men met kent en die de soms wat krakeelende collega s maar desniettemin toch collega's met kent. Te Geneve berust zooveel op aanvoelen, op traditie op de kennis van ieders eigenaardig- heden en bijzondere positie. Zelfs een men- schenkenner als Lord Raeding komt daar den eersten keer in een vreemd pakhuis. En Hen derson was er zoo heelemaal thuis. Men heeft Reading genomen afschoon er in het kabinet een man zit, die tot een van de oudste en meest geacclimatiseerde habitue s van Geneve placht te behooren: Sir Austen Chamberlain. Hij -leek de aan,gewezen man voor het ministerschap, dat slechts een nisterschap voor Geneve wordt Dat men hem niet heeft gekozen voor buitenlandsche zaken en hem zelfs buiten het eigenlijke kabinet heeft gehouden mag men als een aanwyzmg beschouwen dat zijn ster ook voor zijn eigen partij, zeer is gedaald. Men mag aannemen dat ook een conservatieve regeering het expe riment niet hemieuwen zou aan deze zeer welmeenende maar uiterst zwakke en onzelf- standige figuur der internationale politick van Engeland toe te vertrouwen. Dit is een gunstig teeken. Want hoe goed hy het ook bedoelde, in zijn gebrek aan zelfken- nis en in zijn soms aan hulpeloosheid gren- zende zwakheid kon hij gevaar opleveren op dien post. DEFERRING van HET AANTAL INTELLECTUEELEN IN HONGARIJE. De nieuwe minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, van Hongarije, dr. Alexan der Emtz, heeft na een langdurig onderhoud met graaf Karolyi een ietwat opzienibarende verklaring afgelegd. Hij zeide o.a.„Ik wil een numerus clausus in alle scholen invoeren. Het Duitsche voorbeeld heeft maar al te dui- delijk getoond, dat ontzaglyk veel intellectuee- len tegenwoordig hun aan de studie geknoopte verwacbtingen niet vervuld kunnen zien. Ik zeg natuurlijk niet, dat ik de ontwikkeling wil beletten. Integendeel, ik zou de Hongaar- sche intelligentie in de geheele wereld aan- zien willen verschaffen. Mij zijn de universi- teiten niet te veel, doch ik kan de opvatting van de gegradueerden niet goed vinden, dat de staat hun baantjes moet verschaffen. Ik moet er op letten, dat wij niet te veel mtel- lectueelen produceeren. Zy, die zich in Hon- gariie geen betrekking kunnen verschaffen, mogen aim den anderen kant van de grens van het verdrag van Trianon beproeven een on- derkomen te vinden. Ik streef er naar aan de goede scholieren de voorkeur te geven, en zy, die geen talent bezitten, moeten reeds op de middelbare school van hun verdere studie af- zien. HE OVERSTROOMING IN CHINA. Als men van Nanking naar Hankou vliegt, zoo meldt Reuter uit Sjanghai, zou men wa- nen over den Oceaan te vliegen. Tallooze dor nen en honderden stadjes zijn geheel onder het water verdwenen en de jonken varen er overheen. Het is een prachtig en tegelykertyd ontzettend schouwspel. De schade aan de eigendommen der vreemdelingen te Hankou en aan de daar opgeslagen scheepsladingen moeten verscheidene millioenen dollar bedra gen De zaken zullen maandenlang stil moe ten staan. De thee-oogst is vernield. HET DOODSCHIETEN VAN DEN ENGELSCHEN MACHINIST. Omtrent het doodschieten van Stevenson, den eersten machinist van het Engelsche s.s. Kingswood te St. Petersburg, meldt het tele- graafagentschap van de Sovjetunie da.t Ste venson zich op het terrein van het militaire magazijn bevond en op het aanroepen, zoomin als op het waarschuwingsschot van den schildwacht acht sloeg; integendeel trachtte den loop van het geweer te pakken. De^ schild ECHTE FRIESCHE iMtipwdut aa. ixjorJrieschAardeuwk en Kopawcrh. ■Ingez. Med.) Stevensons leven. De zaak zal eerstdaags voor de recbtbank worden afgedaan. In den Henricusput te Oostburg heeft de heer I. de Hullu een levenden otter gevangen, welk dier met den staart 1 meter lang was. De veelvraat had reeds belangrijke schade aan uitstaande vischnetten veroorzaakt. Het mag met voile recht een goede vangst wor den genoemd, dat dit roofdier is huit ge- maakt kunnen worden. HET NIEUWE CHRISTELIJK ZIEKENHUIS BETHESDA TE VLISSINGEN. Woensdagmiddag had in tegenwoordigheid van omgeveer 200 genoodigden de opening plaats van 't Christelijk Ziekenhuis Betbesda te Vlissingen. Dit groote gehouw, be- staande uit een hoofdgebouw met zes naar verschillende ridhtingen aangebouwde vleu- gels is gelegen aan den Koudekerkschen weg' (tot voor kort hier geheeten Kerkhof- laanden Boschjesweg en de Sottegemstraat. De hoofdingang van het modeme gebouw ligt aan eerstgenoemden weg en geeft toe- gang tot den hal, links waarvan de verbly- ven van directrice, verplegend en verder per soneel en o.a. ook de kerkzaal zijn gelegen en rechts de verschillende eigenlijke zieken- huisafdeeliingen. De vleugels hebben een verdieping, het hoofdgebouw twee. Men zal niet van ons verlangen, dat wij verdieping voor verdieping, afdeeling voor afdeeling be- schnijjven, het zou te uitvoerig worden, maar het moge voldoende zijn een algemeenen indruk neer te schrijven, en deze kan slechts zeer gunstig luiden. Het buitenaanzien, met keurig aangelegen tuin, waariin zelfs een vijver niet ontbreekt, is al zeer goed en voor de herstellende zieken zal het er nog aange- namer zijn als in de toekomst hoog opgannd struikgewas hen wat voor al te vrijpostige voorbijgangers bewaa'kt. Wat betreft de medische afdeelingen zij genoemd de keurige operatie- en onderzoekkamers, voor chirurg, ueu luvf v---- a- „„vilo operatic- en -• waoht kon zich alleen verweren door te seme en oorartsen, voor den rontgeno- ten. Het schot maakte op slag een ema aan vQor den jntemigt, alles volgens de laatste eischen der wetenschap ingeric-ht en in ieders nabijheid ook nette wachtkamers. In de nabijheid van een der zij-ingangen, waar de auto den patient binnen kan rijden, bevond zich een badkamer, die met den hal. waarin zich de lift bevindt uitkomt en van waar den patient naar de voor hem bcs'.em'le af dee ling wordt overgebracht. De eerste klasse patienten hebben biji hun in verschillen de kleuren gehouden kamers een open serre, de tweede klasse-kamers zijn even goed, doch missen dezen uitbouw, terwijl de verschil lende derde klasse zalen een zeer aangenamen FOURNITURES GENERALES Borluutstraat 8, GENT. Tel. 12415. (Naby 't Stadhuis) (Ingez. Med.) qemakkelijk mogelijk te maken. Het aan- vangssalaris zou vier pond per week be- drp?ggy slaakte een uitroep van verlich- tm,9Oh jij lieve man" zei ze. ..Waarom is u toch zoo goed voor me. George Henry zag er enkele oogen- blikken heel neerslachtig uit. ,,Mijn gedrag tegenover jou was eens begon hij. Eensklaps legde zij haar hand op zijn mond. Nog nimmer had hij zachte, war- me vrouwenvingers op zijn lippen gevoeid, en het was een buitengewoon prettige sensatie. Daarover moogt u niet meer praten qelastte ze hem. „Ik heb het heelemaal verqeten dat verzeker ik u en dat moet u ook doen". Toen voegde zij er ernstig aan toe: „Ik vraag me af, waarom u zoo vriendelijk voor me is Georgs Henry wendde zich even ter- zijde. Heel vaag veronderstelde hij, dat hij het wist, maar hij was er zeker van, dat hij nooit de juiste woorden zou kun nen vinden, om haar dit te zeggen. „Ik wilde mijn slecht gedrag goed- maken" zei hij. „Is dat de eenige reden? bleef ze aan- dringen. ()"Wij, mijn broer en ik, hebben zeer veel respect voor u ,,Mijn broer en ik herhaalde ze met een grimasWanneer mag ik met mijn werk beginnen, mijnheer George Henry?" ,,Morgenochtend, als je dat wenscht antwoordde hij. ,,Het kantoor staat voor je open. Het is wel is waar slechts copieer werk, doch een weinig ingewik- keld. Harold zal je wel van alles op de hoogtekeld. Harold zal je wel van alles op de hoogte brengen „Krijg ik u daar ooit te zien? vroeg ze. Heel dikwijls zelfs", verzekerde hi) haar. ,,Ik geloof" besliste zij, „dat ik mor gen al zal beginnen". HOOFDSTUK XXVII. Noq nooit van te voren had de Furse- down Hill Golf Club zich in zulk een qroote belangstelling mogen verheugen als op dien bewusten Zaterdag van den wedstrijd, welke in Mei werd gehouden. ,,Het lijkt wel, of het kermis is merk te Stephen tot zijn broer op. „Wat be- zielt die menschen toch allemaal?" De groote attractie is natuurlijk de zilveren bokaal gaf Harold te kennen. „De bokaal?" herhaalde Stephen. „Is deze dan zoo buitengewoon?" vroeg George Henry. Harold nam zijn oom even ter zijde. .Vertel me nu eens onder vier oogen, wat dat ding u gekost heeft?' Stephen fronsde het voorhootd. ,,De prijs was vrij redelijk", verklaarde hl'„Zilver is op het oogenblik duur" mom- pelde George Henry. Ik zal niet verder aandrmgen ver- waardigde Harold zich toe te geven. De kwestie is, dat wanneer een dergelyke prijs wordt uitgeloofd, de waarde daar- van zelden meer dan twintig pond be- draaqt. Iedereen gist er naar en de meeste menschen schatten het voorwerp op vijf honderd pond. Daarom komen ze er allemaal op af". Harold spoedde zich weg en de broers begaven zich naar de bestuurskamer. Over de schouders der menigte wierpen ze 'n blikop den... beker, en uit de opmer kingen, welke om hen heen gemaakt weiuen, bieek, dat deze een prachtigen, doch eenigszins kolossalen indruk maakte. Het algemeene oordeel was, dat er min- stens twaalf flesschen wijn zouden noodig zijn, om deze te vullen. ,,Wat ze er ook van mogen zeggen zei Stephen fluisterend, ,,wij zijn er in elk geval een bedrag van vijf honderd pond mee kwijt geraakt?" ,,Ieder twee honderd en vijttig, Ste phen". merkte George Henry op. Het was een uitstekend idee, en we moeten ons er totaal niet aan storen, wat de menschen beweren Mijnheer Doll kwam op hen toe. oij transpireerde hevig, doch glom van geluk en voldoening. Misschien weet u, dat het met de ge- woonte is, dat uw familieleden te zamen op een wedstrijd uitkomen. In uw geval zou ik op dezen regel natuurlijk een uit- zondering gemaakt hebben, maar Sir Phi lip Woodman, bankier, is met zijn zoon qekomen en beiden zijn eerste klas spelers We kennen hem zei Stephen. ,,Een uitstekende solide firma mom- pelde George Henry. „Zou u er iets op tegen hebben, myn heer Stephen, dat u bijvoorbeeld met Sir Philip Woodman speelde, en u mijnheer George Henry, met zijn zoon? U zou ons hiermede een grooten dienst bewijzen „Als wij u met deze regelmg behulp- zaam kunnen zijn, mijnheer Doll, zullen wij ons er bij neerleggen besliste Ste- Ph,!zelfs zeer gaarne", voegde George Henry er aan toe. De heer Doll haalde verruimder adem. Het was een morgen vol tegenslagen voor verscheidene bekende amateurs. Er woei een sterke bries. waardoor menige bal dikwijls in een heel verkeerde richting werd gedreven. Voordat Stephen en zijn partner begonnen, hoorden ze duidelijk, hoe eenige hunner mededingers, die afge- speeld hadden, raasden over hun tegen- sDoed Eindelijk kwam de beurt aan Stephen en zijn partner en welgemoed begaf het tweetal zich naar het veld. George Henry, die reeds een beurt ge- had had, zat op de waranda een glas te gebruiken en hij scheen erg naar zijn lunch te verlangen. „Heeft u pleizierig gespeeld, oom? vroeg Harold. ..Buitengewoon", antwoordde George Henry. „Ik geloof zelfs dat ik eenig succes heb behaald „Waar is oom Stephen?" informeerde de jonge man. ,,Hij is bezig aan zijn laatste spel gar George Henry te kennen. „Ik had ge hoopt, dat hij zoetjesaan al hier had kun nen zijn. Wij hebben nog nooit een vol uur over tijd koffie gedronken". vermoed, dat u weet zei de heer Doll, die op het tweetal was komen toe- loopen, „dat de stand van het spel zoo- danig is dat er heel weinig twijfel aan bestaat of de bokaal zal in de familie ^'idlTwilde mijn neef juist gelukwenschen met zijn schitterende prestaties", ver klaarde George Henry. „Om u de waar- heid te zeggen, hadden wij zooiets niet voorzien, en spreekt het vanzelf, dat Ha rold een compensatie verdient. Ik geloot echter, dat zijn oom Stephen er de voor keur aan zal geven, dat de bokaal aan oyu tweeden overwinnaar wordt toegewezen Mijnheer Underwood zei de secre taris ik moet u een ernstig verzoek doen. Ik ben afgevaardigde door veertien spelers, die in aantal punten onmiddellijk op uw neef volgen. Ze zouden het op prijs stellen, indien u zich aan qebruikelijke reqels bij dergelijke wedstrijden hield en toestond, dat de bokaal aan den eersten, rechtmatigen winner wordt uitgereikt. Er is totaal geen reden, waarom uw neet den beker niet zou ontvangen, want wij zou den precies hetzelfde verlangd hebben, als een van uw beiden hem gewonnen ^aC*- (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1