14. Sluiten eener rekening-courant-overeen- komst met de Cooperatieve Boerenleen- Bank te Ter Neuzen en met de N.V. Bank voor Nederlandsche gemeenten te Den Haag. Burgemeester en wethouders deelen aan den gemeenteraad het volgende mede: Krachtens artikel 228 sub a der in 1931 gewijzigde gemeentewet wordt de goedkeuring van gedeputeerde staten ook vereischt ten aanzien van de besluiten tot bet aangaan van een rekening-oourant-overeenkomst. Bij circulaire van gedeputeerde staten van Zeeland aan de colleges van burgemeester en wethouders d.d. 29 Mei 1931 no. 27, le afd., deelen gedeputeerde staten mede, dat zdj een rekeniing-courant-overeenkomst waarin geen onderpand bedongen is, slecbts zullen goed- keuren indien bet maximum-ibedrag met groo- ter is dan f 2 per inwoner. De gemeente heeft met de Coop. Boeren leenbank alhier een rekening-courant-overeen- komst loopen tot een maximum-bedrag in crediet van 40.000 en- een deposito overeen- komst tot een maximum-bedrag van f 84.000. In verband met de wijziging van de gemeen tewet is bet noodig de rekening-courant- overeenkomst te herzien. Een rekening-courant-overeenkomst met een bankinstelling ter plaatse acbten wij voor het steeds bescbikbaar bebben van gelden voor bet ontvangerskantoor zeer gewenscbt, dit klemt te meer daar de ontvanger krach- tens zijn instructie verplicht is zijn kas voor- zoover deze het bedrag van f 8000 overschrijdt bij een bankinstelling te storten. Daar de Coop, boerenleenbank, kracbtens baar cooperatief karakter alle ze.kerheid geeft, tot nakoming barer verplichtingen, stellen wij u voor met deze bank een rekening-courant overeemkomst te openen met een maximum bedrag in debet en erediet van f 20.000. In verband met de vele bepalingen en ont- vangsten van de gemeente die over de bank voor Nederlandsche gemeenten loopen, acbten wij bet bovendien gewenscbt ook met deze bankinstelling een rekening-courant overeen- komst te sluiten. Wordt hiertoe overgegaan dan wordt voorkomen dat telkens ontvang- sten zijn te innen en betalingen zijn te doen; dit kost de gemeente ten slotte slecbts rente- verldes. Daar de gemeente reeds spoedig voor aan- merkelrjke kapitaalsuitgaven komt te staan, achten wij bet gewenscbt het maximum be drag in debet en crediet kracbtens deze over- eenkomst op 100.000 te bepalen. Wij zijn dan in de gelegenheid uit deze gelden voor- loopig de uitgaven te bestrijden en kunnen wanneer wij de juiste kosten kennen en de geldmarkt daarvoor hot meest gescbikt mo ment biedt een definitieve leeniing sluiten. Voor een rekening-courant overeenkomst met de bank voor Nederlandsche gemeenten bebben gedeputeerde staten als uitzondering het verleenen van pand niet geeischt. In verband met vorenstaande stellen wiiji u voor de navolgende besluiten te nemen: a. rekening-courant overeenkomst met de Cooperatieve Boerenleenbank; b. idem met de Bank voor Nederlandsche gemeenten te 's Gravenhage; c. in te trekken de deposito overeenkomst dd. 27 Augustus/30 September 1927 en de rekening-courant overeenkomst dd. 13/31 Mei 1927 beide met de Coopera tieve Boerenleenbank met ingang van den datum waarop de nieuwe rekening- courant met deze bank is gesloten. Dit voorstel wordt aangenomen met alge- meene stemmen, en daarmede op gelijke wijze vastgesteld de volgende overeenkomsten a. De raad der gemeente Ter Neuzen; beslui t De gemeente zal met de cooperatieve boe renleenbank voor Ter Neuzen en omstreken, gevestigd te Ter Neuzen, verder genoemd de bank, een rekening-courantovereenkomst aan gaan. Het maximum van het op grond dezer over eenkomst in rekening-courant door de ge meente bij de bank te deponeeren gelden en door de bank te openen crediet zal bedragen 20.000. In de overeenkomst zullen worden opge- nomen de navolgende bepalingen: Artikel 1. De boekhouding van de bank zal tegenover de gemeente strekken tot volledig bewijs van alle posten der rekening-courant en haar oor- zaken behoudens de bevoegdheid van de ge meente door geschriften de onjuistheid van eenigen post aan te toonen. Artikel 2. Van alle betalingen worden wederzijds kwitanties verstrekt, waarvan het zegelrecbt door de gemeente moot worden voldaan. Artikel 3. De door den gemeente-ontvanger afgege- ven kwitanties moeten voor ,,gezien zijn ge- teekend door den wethouder belast met de finaneieele aangelegenheid van de gemeente of het lid van het college van burgemeester en wethouders dat hem vervangt. Artikel 4. Alle stortingen en terugbetalingen worden door de bank aangeteekend in een rekening- courantboekjedat tegen den kostenden prys aan de gemeente wordt verstrekt; door den kassier van de bank wordt tegelijk met de aanteekening in dit boekje, schriftelyk uiede- deeling gedaan aan burgemeester en wethou ders. Artikel 5. De rente in rekening courant bedraagt. a 2 's jaars, te vergoeden voor alle stortingen van en te berekenen voor alle be talingen aan de gemeente, zoolang zij van de bank be vorderen heeft; b. 4% 's jaars, te berekenen voor alle betalingen aan en te vergoeden voor alle stor tingen door de gemeente, zoolang zy bij de bank in voorschot is. De rentegetallen worden elk loopend boek- jaar op 31 December berekend. Artikel 6. Als datum van begin der rente, zoowel van gestorte als van uitbetaalde bedragen wordt aangewezen de datum der kwitantie-van de desbetreffende som met twee dagen verschil ten voordeele der bank. Artikel 7. Bij het einde van elk boekjaar volgt een algeheele afrekening tusschen de gemeente en de bank, waarvan de bank schriftelrjk be wijs geeft. Artikel 8. Partijen kunnen deze overeenkomst te alien tijde opzeggen met inachtneming van een ter- mijn van drie maanden. Binnen dien termrjn moet algeheele afrekening plaats vinden, de afdoening van bet verschuldigde inbegrepen. Artikel 9. De bank kan de credietopening onmiddel- lijk doen eindigen nadat bet debet gedurende zes maanden onveranderd is gebleven of in dien de geheele scbuld niet minstens eenmaal in elk loopend boekjaar is gedelgd. De afdoening van bet verschuldigde moet in dit geval onmiddellijk plaats hebben. Artikel 10. Buitengerechtelijke kosten van invordering komen ten laste van de gemeente. Artikel 11. De bank belast zich kosteloos met de be talingen, welke de gemeente haar zal opdra- gen en zulks voorzoover de stand der reke ning in verband met het maximum crediet dat zal toelaten. Artikel 12. Indien te eeniger tijd door eenige wets- bepaling een of meer van bovengenoemde be palingen gewijzigd zouden moeten worden dan worden door beide partijen die wijzigin- gen stilzwijgend erkend, zonder dat zulks de recbtskracht dezer overeenkomst verzwakt. b. De raad der gemeente Ter Neuzen, to e s 1 u d t De gemeente zal met de Naamlooze Ven- nootschap Bank voor Nederlandsche Gemeen ten, gevestigd te 's Gravenhage, een rekening courant-overeenkomst aangaan. Het maximum van het op grond dezer over eenkomst door de bank in rekening-courant te openen crediet zal, behoudens nader tusschen partijen, voor zooveel noodig na bekomen goedkeuring, overeen te komen wijzigingen, bedragen 100.000. In de overeenkomst zullen worden opge- nomen de volgende bepalingen: Artikel 1. De bank bepaalt de rente voor de saldi in debet en crediet. Deze rente zal niet meer mogen bedragen dan 2 boven bet pro- messe-disconto der Nederlandsche Bank over het debetsaldo en niet minder dan 2 be- neden dat promesse-disconto over hot credit- saldo. Bij den aanvang dezer overeenkomst bedragen die rentepercentages onderscheide- lijk 3 en Artikel 2. De bank zal aan den ontvanger der ge meente geen gelden uitbetalen, onverschill'ig of dit geschiedt in mindering van een crediet- saldo, dan wel daardoor een debetsaldo ont- staat, dat op vertoon van een aan haar te overhandigen of toe te zenden schriftelijke gedagteekende verklaring van den wethouder belast met de finaneieele aangelegenheden van de gemeente of het lid van bet college van burgemeester en wethouders dat hem ver vangt, dat deze de opneming tot het daarin vermelde bedrag goedkeurt. In spoedeischende gevallen kan de betaling op de telefonische of telegrafische aanvrage van den ontvanger geschieden, mits de schrif telijke aanvrage onmiddellijk wordt nagezon- j den, vergezeld van dezelfde verklaring als in het 'eerste lid van dit artikel bedoeld. Artikel 3. De bank belast zich kosteloos met de be talingen, welke de gemeente haar zal opdra- gen en zulks voor zoover de stand der reke ning, in verband met het maximum-crediet, dat zal toelaten. Artikel 4. De bank zal na het eindiigen van ieder kwartaal aan de gemeente een afschrift der rekening-courant toezenden. Artikel 5. De gemeente neemt er te alien tijde ge- noegen mede, dat de bank haar het crediet nu en in het vervolg, geheel of gedeeltelijk naar keuze der bank, verleent in den vorm van een accept-crediet, met dien verstande dat de gemeenite zich verlbindt om op eerste aamvraag der bank aan deze door de gemeente geteekende promessen, in coupures en met vervaldata als door de bank vast te stellen, te verschaffen tot een maximum van het totaal-bedrag dat de gemeente op het oogen- biik van afgifte van deze promessen aan de bank, aan deze, uit welken hoofde ook, uitge- zonderd uit hoofde van accept-crediet, schul- dig is. De zegelkosten van de promessen komen voor rekening van de gemeente. Het gedeelte der schuld in rekening-courant waarvoor promessen zijn afgegeven of wissels zijn geaccepteerd wordt in mindering gebracht op deze rekening-courant schuld. Artikel 6. Artikel 9. Alle gesbhillen tusschen partijen zullen in eerste instantie bereoht worden door de Ar- rondissements-Rechtbank te 's Gravenhage. 15. Wijziging begrooting Woningbedrijf, dienst 1931. Burgemeester en wethouders stellen voor, de begrooting van het woningbedrijf dienst 1931 te wijzigen, door onder de baten op te nemen een post „uitkeering van de gemeente wegens andere grondslagen" f 21,80 en onder de lasten den post kosten vallende op het aangaan van eene geldleening" 21,80. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 16. Goedkeuring rekening van het gerlijk Armbestuur, dienst 1930. Bur- Burgemeester en wethouders stellen voor de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over den dienst 1930 goed te keuren in ont- vangsten op f 22.258,63, in uitgaven op 21.879,17, batig saldo 379,46. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 17. Aanbieding gemeenterekening en reke ning woningbedrijf, dienst 1930. Door burgemeester en wethouders wordt aangeboden a. De gemeenterekening over den dienst 1930. INKOMSTEN. Gewone dienst. Batig slot van den gewonen dienst volgens de laatst vastgestelde rekening voor zoover daaraan niet reeds eene andere bestemming is gegeven Achterstallige inkomsten van vorige dienstjaren Uitkeering van het Rijk, art. 19 der wet van 24 Mei 1897 Id. volgens art. 10 dier wet Secretarie leges en rechten burger- lijken stand De gemeente verbindt zich om telken jare, binnen drie maanden nadat zdrj! daartoe het verzoek van de bank heeft ontvangen, aan deze de volgende stukken toe te zenden: 1°. een gewaarmerkt afschrift van de ver- zameling der hoofdstukken van de ge- meentebegrooting voor het loopende jaar, met vermelding van den datum der goed keuring van die begrooting door gedepu teerde staten. Wanneer die goedkeuring dan nog niet verkregen is, zendt de ge meente de daaromtrent verlangde opgave aan de (bank zoodra de goedkeuring zal zijn verkregen. een gewaarmerkt afschrift van de staten van schulden der gemeente op 1 Januari te voren. een van de gevraagde antwoorden en on- derteekening voorziene vragenlijst be- treffende eenige finaneieele gegevens over de gemeente, over de laatste vijf jaren, voorafgaande aan het loopende jaar. Bij haar bovenbedoeld verzoek zendt de bank aan de gemeente de noodige mulieren voor die vragenlijst. Artikel 7. for- De bank is steeds bevoegd het doen van be talingen op rekening van het geopende cre diet te staken, ook al is het genoemde maxi mum niet bereikt. Zij kan tevens het crediet opzeggen en de rekening opmaken, waarvan het saldo dan binnen drie maanden, gerekend aan den dag van opzegging af, opeischbaar is. Bij gerechtelijke invordering van de rekening behoeft geen afschrift der rekening te worden beteekend of medegedeeld. Artikel 8. Voor het geval te eeniger tijd, tengevolge van eenige wetsbepaling, een of meer van de bepalingen dezer overeenkomst gewijzigd moeten worden, erkennen beide partijen die wVjlzigingen stilzwijgend als in deze overeen komst opgenomen, zonder dat zulks de rechts- kraoht dezer overeenkomst verzwakt. Rechten ingevolge vuurwapenreglement Verhaal van pensioensbijdragen t Restitutie van te veel betaalde kosten van verzekering tegen ongevallen Rechten ingevolge art. 8 der Bios- coopwet Inkomsten ter zake van huisvesting van personeel der gemeente-politie Keur- en slachtloon Storting Gezondheidscommissie in pen- sioenshijdrage van haren secretaris Ren ten en allossirg voorschotten volks- huisvesting Bijdragen van het rijk kraehtensart.38, Woningwet Terugbetaling door de woningbouw- vereeniging „Werkmansbelang" van annuiteiten bouwvoorschotten Erfpacht van grond uitgegeven in be- lar.g volkshuisvesting duur van grond waarop noodwoningen zijn gebouwd Voordeelig saldo exploitatie der nood woningen Voordeelig saldo exploitalierekening middenstandswoningen Restitutie door woningbouwvereeni- ging in verband met afrekening der rijksbijdragen Marktgelden, wik-, weeg- en meet- gelden Begrafenisrechten Heffing voor ruimen privaatputten Verkoop van asch, vuilnis en faecalien Rioolbelasting Terugontvangst kosten van verstra- tingen Stoepengeld Huur van huizen en andere gebouwen Idem van landerijen Opbrengst verkochte bestekken Opbrengst grasverpachting Uitkeering ter zake van verzekering krachtens de Ziektewet Id. krachtens de Ongevallenwet Cijnzen en erfpachten Recognition ter zake vergunningen Renten van kapitalen Schoolgelden lager onderwijs Vergoeding van het rijk in zake lager onderwijs Bijdrage van andere gemeenten Huur van schoollokalen Restitutie door het rijk te veel inge- houden pensioensbijdragen Schoolgelden uitgebreid L. 0. Rijksvergoeding Huur van schoollokalen Schoolg. bijzonder lager onderwijs Uitkeering van gemeenten ingevolge art. 86 Uitkeering van gemeenten ingevolge ait. 104 Uitkeering van andere gemeenten in de aan de schoolbesturen te be- talen vergoeding Rente van waarborgsomrnen Schoolg. bijzonder uitgebreid L. 0. Uitkeering gemeenten art. 86 L. 0. Uitkeering van gemeenten,art. 104 L.O. Rente van waarborgsomrnen Bijdragen van gemeenten in kosten nijverheidsonderwijs Bijdragen van particulieren in kosten krankzinnigenverpleging Ouderdomsrente van voor rekening der gemeente verpleegde krank- zinnigen Storting Burg. Armbestuur pensioens- bijdrage voor secretaris en pen- ningmeester van dat college Betaling door het rijk in de kosten der landbouwtelling Bijdrage rijk in belooning directeur arbeidsbemiddeling 80 opcenten hoofdsom gebouwd e eigendommen 20 opcenten op ongebouwde eigen dommen 50/85 opcenten op hoofdsom pers. bel. Uitkeering rijk opcenten dividend-en tantiemebelasting Belasting naar het inkomen Belasting op de honden Vergunningsrecht verkoop sterken drank Opbrengst van waarschuwingen en aanmaningen Gewetensgelden Oninbaar geleden belasting die alsnog geind is Uitkeering van het woningbedrijf wegens annuiteiten Bijdrage van het rijk krachtens art. 38 der woningwet Teruggave van voorschotten aan ambtenaren Verhaal van bijdragen voor inkoop van pensioen ten behoeve van het rijk 45084,484 2030,064 16128,— 600,— 860,90 103,30 6043,25 50,— 75,- 3638,— 77,50 1711,30 11412,64 32958,— 2363,90 125,— 473,02 1321,04 720,62 1598,95 1786,47 3158,35 665,07 1604,— 147,75 116,60 1064,15 96,461 28,- 25,- 22,79 42,57 3994,50 737,87 3118,38 3194,18 34439,68 201,70 25,- D 184,78 1 1279,01 10732,17 82,50 D 7100,56 76,28 165,10 1280,70 270,04 1686,— 80,25 117,70 2 33,— 8987,13 764,484 202,80 77,50 38,— 13681,41 1538.06 27326,93 3819,39 179.631,21 1465,38 1300,— 166,70 343,80 116.74 8148.07 2919,87 660,— 48,11 Totaal 456.413,27 UITGAVEN. Gewone dienst. van vorige Achterstallige uitgaven dienstjaren Jaarwedden gemeentebestuur en secretarie Schrijf- en bureaubehoeften Druk- en bindwerk Onderhoud en schoonhouden gemeen- tehuis Onderhoud meubelen Verlichting en verwarming 1285,88 24699,55 1466,93^ 1282,01 1240,76 1557,70 386,50 Abonnement Staatsblad enz. Archief Aanplakken en omroepen Adverteeren Reis- en vorblijfkosten Onkosten postrekeningen Abonnement en gesprekken telefoon Contributie Vereeniging Jvan Nederl. gemeenten Kiezerslijsten en kiesverrichtingen Ambtenaren Burg, stand Overige kosten van idem Bevolkingsregister en nummeren huizen Verzekering tegen ongevallen en inva- liditeit Verzekering tegen brandschade Premien ingevolge de Ziektewet Grondlasten Dijk- en polderlasten Kosten \erzekering en pensionneering ambtenaren Bijdragen voor Inkoop van pensioen art. 40 en 135 Bijdragen voor idem art. 63 Renten van geldleeningen Aflossing leeningen Inbraakverzekering Subsidie Ned. Ver. voor gemeente- belangen Kosten van uitbetaling van aflosbare obligaties en vervallen coupons Bijdrage rust- en vacantieoord Ned. Bond van gem.-ambt. Verteringskosten vergaderingen Kosten aansluiting aan het registra- tuurbureau der Vereeniging van Nederl. gemeenten Vergoeding bode rijwiel Toeslag op pensioen wed. Tolhoek Kosten regeling finaneieele verhouding rijk en gemeenten Gedingen en reehtskundig onderzoek Kosten aansluiting Centraal Bureau inzake maatschappelijk hulpbe- toon Vergoeding aan den agent van politie te Sluiskil voor beschikbaar stellen zijner woning in het belang van den algemeenen dienst Toelage aan den oud-gemeente- ontvanger D. Tholens i> Belooning inspecteur en agenten van politie Kleeding en uitrusting Politiebureau Bureaubehoeften Bewaring van gearresteerden Reisgeld voor passanten en overige uitgaven der politie i Premien aan brandmeesters en brand- spuitlieden Onderhoud brandbluschmiddelen Onderhoud spuithuis t Kosten straatverlichting Bijdrage van hoofdstuk VII van den kapitaaldienst tot het verkrijgen van vervreemde kapitalen Toelage Ned. Pojitiebond voor de politieschool Kosten Burgerwacht Aandeel van het rijk in de rechten bedoeld bij art. 8 der Bioscoopwet Keuring van trekhonden Toelage politiehonden-dresseerver- eeniging Huur van rijksgrond voor staanplaatsen woonwagens Toelage aan de Gezondheidscommissie Vaccinatie en lijkschouwing Bestrijding epidemische ziekten Kosten uitvoering Vleeschkeuringswet Kosten keuringsdienst en warenwet Subsidie bad- en zweminrichting Id. Centraal genootschap kinder herstellings- en vacantiekolonies Id vereeniging Het Groene Kruis Id. aan Wit-Uele Kruis te Sluiskil Id. te Ter Neuzen Id. aan Ziekenhuis it Toelage aan oud-keurmeester P. J. Klaaijssen i Vergoeding voor het waarschuwen des naohts van de geneesheeren bij telefoonoproepen van buiten de kom der gemeente Rente van leeningen ten laste van volkshuisvesting Overige atlossing geldleening Annuiteiten aan het rijk inzake voor schotten ter voorziening volks huisvesting Bijdragen ter tegemoetkoming in de betaling van rente en aflossing in zake idem Aandeel van het rijk in het voordeelig saldo der exploitatie 6 noodwo ningen Aandeel van het rijk in voordeelig saldo expl. middenstandswoningen Restitutie aan het rijk van te veel ontvangen bijdragen Jaarwedden personeel openbare werken Schrijf- en bureaubehoeften Onderhoud straten en pleinen Wegen en voetpaden Wandelplaatsen en plantsoenen Pom pen en riolen Havens, kaaimuren enz. Klokken enz Algemeene begraafplaats Gemeentereiniging Rente van geldleeningen ten laste van hoofdstuk VI Aflos van idem Bijdrage aan hoofdstuk VII van den kapitaaldienst tot het herkrijgen van vervreemde kapitalen Bijdrage aan hoofdstuk VI van den kapitaaldienst Kosten van leggers en Schouwen van wegen en voetpaden Plaatsen van advertentien Kosten en zegels Onderhoud, schoonhouden, verlich ting en verwarming kantoren en werkplaatsen van den dienst van openbare werken Kosten dienstrijwielen in gebruih bij openbare werken 40 pOt. toeslag aan den oud-grafdelver Ph. Haak Toelage aan I. de Lijzer Erfpachten enz Onderhoud van niet voor den publieken dienst gebruikte werken Bijdrage aan hoofdstuk VII van den kapitaaldienst Bewaargeving rentegevende stukken Rente te betalen bij aankoop van rentegevende stukkon Jaarwedden der onderwijzers L 0. Instandhouden schoolgebouwen Huur schoolgebouwen Aanschaffen schoolmeubelen Onderhoud schoolmeubelen Schoolboeken enz Verlichting en verwarming Schoolbibliotheken Rente van geldleening ten laste van hoofdstuk VIII komende Aflossing van id. Kosten van onderzoek vansollicitanten Teruggaaf van portokosten aan school- hoofden Teruggaaf van op een vorigen dienst te veel verhaalde pensioensbijdrage Advertentiekosten Teruggaaf schoolgelden Belooning van assistenten Toelage aan gepensioneerde onder- wijzeres J S. Nijssen Jaarwedden Uitgebr. I,. 0. Instandhouden schoolgebouw Schoolmeubelen Schoolboeken enz Verlichting en verwarming, schoon houden Rente van geldleeningen ten laste van hoofdstuk VII komende 187,64 294,73 660,10 8,76 425,54 160,50 415^— 11- 368,13 320,44 65,88 79,50 193,32 54,87 14924,43 277,16 730,12 15810,20 16605,— 20,26 13,26 15,- 314,25 70,50 25,- 105,60 49,75 10,— 100,- 499,99 19410,- 1249,35 4257,65 109,52 554,804 695,- 900, 51,89 8161,08 500,— 5- 100,— 16,67 5- 25,- 200,56 12',76 2608,92 1383,44 250,— 10,- 1200,— 250,— 300,— 5000,- 287,— 2696,12 1605,— 34954.05 16992,71 454,41 990,78 540,47 17871,— 51,40 11749 94 2060,47 1338,47 2194.64 26,88 100,- 2294.65 8280,83 3415,14 3995,— Aflossing van idem Advertentiekosten Teruggaaf van schoolgelden Teruggaaf van op een vorigen dienst te veel verhaalde pensioensbij drage Uitkeering en art. 86 Schoolbibliotheek Vergoeding kosten instandhouden bijz. scholen Uitkeering aan gemeenten ingevolge art. 104 Vergoeding voorterreinen en gebouwen bijz. scholen Uitkeering aan andere gemeenten in de aan schoolbesturen te betalen vergoeding Rente van waarborgsomrnen, gestort door besturen van bijz. scholen Rente van geldleeningen ten laste van hoofdstuk VIII komende Idem van aflossing Bijdrage aan hoofdstuk VIII van den kapitaaldienst Teruggaaf schoolgelden Vergoeding kosten instandhouding bijz. scholen Uitkeering aan gemeenten art. 104 Uitkeering aan andere gemeenten art. 205 Renten waarborgsomrnen Rente van geldleeningen ten laste van hoofdstuk VIII Aflos ing van idem Teruggaaf van schoolgelden Uitkeering aan andere gemeenten in zake het bijz. buitengew. L. 0. Subsidie bijz. bewaarscholen Plaatselijk schooltoezicht Wering van schoolverzuim Verstrekking voeding en kleeding aan schoolgaande kinderen Tegemoetkoming in of vergoeding van de kosten van onderwijs, als bedoeld in art. 13, eerste lid, der lager onderwijswet 1920 Bijdrage in de kosten van den hoofd- akte-cursus Kosten van plaatselijk toezicht M. 0. Rente van geldleeningen ten laste van hoofdstuk VIII i> Aflos van idem Kosten voor handelsonderwijs Kosten van tuinbouwonderwijs Idem van Landbouwonderwijs Subsidie aan het Rijk voor II. B. S. Erfpacht grond voor sportterrein ten behoeve H. B. S Subsidie aan scholen voor lager nijverheidsonderwijs Bijdragen aan gemeenten voor lager nijverheidsonderwijs Idem van middelbaar nijverheids onderwijs Kosten voor bibliotheek Volksfeesten Subsidie muziekgezelschap Id. Zangvereeniging te Sluiskil Belooning doctoren en verloskundigen Krankzinnigenverpleging Burgerlijk Armbestuur Rente van geldleening ten laste van hoofdstuk IX Aflos van idem Plaatsen advertentien Subsidie aan »Hulp in Nood" Belooning bereiden geneesmiddelen voor armenpractijk Aanleg centrale verwarming in het kantoor van het Burgerlijk Arm bestuur Rente van geldleeningen ten laste van hoofdstuk IX Aflos idem Toelage commissie werkverruiming Kosten vallende op werkverruiming Subsidien ten behoeve van land- en tuinbouw 1 Subsidie ten behoeve van de veeteelt Subsidie ter bestrijding der iepen- ziekte Landbouwtelling. Subsidie Z.-Ylaamsche tram Subsidie aan werkloozenkassen Kosten arbeidsbeurs Kosten van doorloopende openstelling van telefoon kantoren Kosten invordering plaatselijke belas ting Teruggaaf belasting Belooning schatter dranklokalen Uitkeering aan het woningbedrijf Voorschotten aan ambtenaren Betaling aan het rijk van verhaalde bijdragen voor inkoop van pen sioen 2715,— 3,40 22,50 1,88 6,58 i 9082,48 56,26 9615,54 96,93 267,62 301,31 340,— 499,37 96,05 1718,34 4,46 5 117,71 337,29 1490,204 970,— 34,50 6,44 2000,— 50,— 410,— 1000,— 60,— 246,11 26,— 1922,42 3790,— 96,78 50,— 50,— 3000,— 300,— 12600,— 70,21 1366,67 200,— 662,76 400,— 50,— 3633,70 7491,94 21500,— 95,— 1000,— 11,20 50,— 920,— 236,— 2059,34 1645 5,- 25,- 7,46 26,- 60,— 1610,— 4*82,98 4542,46* 1138,36 414,— 12,75 40,— 4145.974 660,— 48,11 Totaal 420.530,71 Het batig 35882,56. Inkomsten Uitgaven slot van den gewonen dienst bedraagt KAPITAALDIENST. Nadeelig slot 103.794,64 111.664,22 7.869,58 970,— 4971,72 11,50 55,38 438,60 1— 98,25 66 67 325,— 80,81 569,99 1100,— 91,42 100,75 34271,15 1257,17 24,- 688,38 187,63 1880,25 1485,45 133,05 483,04 585,— 38 90 11,68 9,30 46 12,50 266.66 OtCQ 10657,68 160.79 4,56 973,54 423.67 3260,264 b. De rekening van het woningbedrijf over den dienst 1930. Afdeeling I. Totaal der baten en der las- ten 10.198,86. Afdeeling II. Totaal der kapitaalsinkom- sten en -uitgaven 2772,16%. Deze rekeningen worden gesteld in handen eener commissie voor onderzoek en het uit- brengen van rapport. De VOORZITTER benoemt daartoe de hee- ren Scheele, Verlinde en Van den Bulok, die de benoeming aanvaarden. 18. Aanbieding gemeentebegrooting en be grooting Woningbedrijf. Door burgemeester en wethouders wordt aangeboden de gemeentebegrooting en die voor het woningbedrijf voor den dienst 1932. Deze zullen aan de leden worden toegezonden en op nader te bepalen tijdstip behandeld. 19. Ontheffing schoolgeld over 1930. Naar aanleiding van ingekomen verzoeken stellen burgemeester en wetbouders voor ont heffing van schoolgeld over 1930 te verlee nen aan A. M. Moggre 15,—, wegens lager onderwijs en 1,87 wegens U. L. onderwijs en te handhaven den aanslag van I. Butler. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 20. Ontheffing hondenbelasting over 1931. Burgemeester en wethouders stellen voor, naar aanleiding van ingekomen verzoeken af- schrijving te verleenen van den aanslag wegens hondenbelasting aan L. de Feijter 2, D. P. de Jong 4 C. Riemens 2, J. Dees 0,50 G. Herrebout f 0 50, L. C. Hamelink f 2, L. J- van der Dub- ben f 4, C. Weststrate /0,50, L. Kaijser f 2, M. de Jonge f 2, C. Wind van Merkesteyn 4, A. van Fraaijenhove 4, H. G. C. Coben Stuart 2, L. van de Wege 2, 4. C. Reijniers 2, A. J. M. Stoks 2; en te handhaven de aanslagen van: T. Bernard, G. P. van Gaalen, C. Meyer, E. Cort- vriendt en P. Janse. (21e verder het Eerste Blad,) L. Steketee Bours 4 en

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 6