'A Hierop letters! Bij en Hoofdpijn A bij Kiespijn QEMENGOK BERICHTEM, 8 P 0 R T. TER NEUZEN, 26 AUGUSTUS 1931. GEMEENTERAAD. Mijnhardt's Poeders. KECHTSZAKEN. VOETBAL. 0 ZOIWIERARTIKELS BEWUSTELOOS LANGS DEN WEG GEVONDEN. NEDERLANDSCH MATROOS HET LEVEN GERED. Poeders en tabletten zijn alleen echt, als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. (Ingez. Med.) dat met meer rdsioo verbonden is, wil men bevredigende resultaten bereiken. Zal een Britsche regeering die uit een conserva- tieve meerderheid is voortgekomen, daartoe in staat zijn? Beheerschen de conservatieven bet parlement, dan komt dat aan de felsten onder ben ten .goede, dan neemt de macbt van mannen als Churchill toe. Men moet vreeizen, dat dit van ongunstigen invloed zou t De Voorzitter, de heer Van den Bruele, vermoedde wel, dat de leden het vreemd zou- i den vinden, reeds zoo kort na de gehouden j winkelweek een buitengewone vergadering werd gehouden met als eenig onaerwerp: „Hebben de winkeliers van Ter Neuzen belang bij een weekmarkt?" In verband echter met het a.s. wintsrseizoen, dat voor de markt- kooplui begin October aanvangt, en het voor hen den basten tij'd is, was het noodzakelijk, wil men kans van slagen hebben, dat men in September gereed is met de voorbereidende werkzaamheden am den eersten Woensdag in October de herboren weekmarkt te openen. i Spreker achtte het met noodig den oor- sprong van het marktweaen hier uiteen te zetten, het zou te veel tijd vorderen daar reeds in de allereerste tijden de markten zich ontwikkelden. i Nu hebben wij alhier ook een markt gehad en een tijdperk van bloei gekend, hoe de zijn op de ontwapeningsoonferentie Men was algemeen zeer inigenomen met het J|I _BL presidentschap van Henderson, wiens talent markt hier ontstaan is, is spreker onibekend tot het tewieeg brengen van schiikkingen, zoo- als reeds gezegd, algemeen erkend wordt, en wiens persoon de resultaten der comferentie zeker gezag zou hebben gegeven tegenover de arbeiders in de wereld. Men heeft te Donden in poldtieke kringen wel eens beweerd, dat Henderson, ook als hj geen minister meer was, door Engeland als president der conferentie zou worden gehand- haafd. Wij zijn er niet gerust op, dat dit ook nu nog mogelijk is. Er zijn dus twee punten, die ons deze crisis doen betreuren: Het gevaar voor een protec- tioniistischen koers in Engeland en de moge- lrjke invloed op de ontwapeningsconferentie. Ook de Indiers, die op weg zijn naar de conferentie van Londen zullen het hunne van de gebeurtenissen denken! In de op Dinsdag 1 Sept. a.s. des voormid- dags 9 uur, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de vol- gende punten in behandeling: 1. Beeediging raadsleden. 2. Benoeming wethouders. BENOEMD TOT BESTUTJRSLID. Naar men ons meedeelt, is de heer C. Wind van Merkesteyn, algemeen-directeur der Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maatschappij en directeur van de Stoomtram Hulst—Wal- soorden te Ter Neuzen, door de Algemeene ledenvergadering benoemd tot lid van het Bestuur der Onderlinge Risico Vereeniging van Tramwegondernemingen in Nederland, gevestigd te Amsterdam. COLLECTE „HET HOOGELAND". De bloempjescollecte ten bate voor „Het Hoogeland", heeft 100 opgebracht. DENKT OM DE OUDE GULDENS! Er wordt nogmaals aan herinnerd, dat tot en met Maandag 31 Augustus a.s. op de post- kantoren, bijkantoren enz. gelegenheid bestaat tot het inwisselen van de guldens die een jaartal dragen van v66r 1920. GEHEIMZINNIGE RAS-TEKORTEN. Sinds een paar maanden werden in de kassa van de Elta-bazar te Ter Neuizen voortdurend kas-tekorten geconstateerd, zonder dat daar- voor een verklaring was te geven. Dan eens waren het kleine bedragen, dan weer meerdere guldens, doch het bleef zoowel voor de eige- naars als voor bun personeel een onaange- name historie. Ondanks alle controle-midde- len bleef men toch geld vermissen. Ten slotte werd de kas gecontroleerd voor het personeel bij het sluiten van den winked des middags vertrok en opnieuw toen het personeel terug- Icwam. En zoo waar, toen bleek er in den tijd dat de winkel gesloten was een kas- verschiil te zijn ontstaan, zoodat daaruit viel af te leiden, dat een en ander het gevolg was van een invloed (buiten het bedrijf staande. Aangifte bij de gemeentepoliitie gaf aanled- ding dat de winkel gedurende een nacht werd bewaakt, zonder dat dit resultant opleverde. Aangezien de gemeentepolitie niet voort durend dezen bewakingsdienst kon uitvoeren werd deze voortgezet door de marechaussee. Ook voor detzen, den wachtmeester Cambier met een der mamschappen, scheen de nacht- waak geen resultaat te zullen opleveren, want het was reeds des morgens half 9 en men had nog geen onraad bespeurd. Op dat oogen- blik zich oprichtende bemerkte de wachtmees ter, dat er in den winkel een jongen, op den weg naar de cassa, voor hem stand. Deze was wonder dat men (hem had bemerkt, na het ■overklimmen van muren, wegnemen van spij- len van een hekje enz. langs achter binnen- gekomen, klaarblijkelijk om zijn bedrijf der laatste weken voort te zetten. Aamvankelijk gaf hij voor eens te komen kijken of zijn kameraad, die in de zaak werkt, nog niet aanwezig was. Hij werd echter in bewaring gesteld en heeft na een nurtje in de marechausseekazeme te hebben vertoefd, vol- ledig opgebiecht. Het was de Itjarige L. J. Het is vooral ook voor het winkelpersoneel een geluk, dat de oorsprong der geheimzin- nige geldvermissingen is opgespoord. VREEMDE HANDELINGEN Een der meisjes uit Sluiskil die hier in be- trekking zijn deelde meermalen in haar dienst mede. dat zich des avonds, wanneer zij per rijwiel huiswaarts keerde op den weg een manspersoon half ontkleed ophield. Het was geen aangename ontmoeting, maar het bleef daarbij. J.l. Maandagavond keerde zij weer per rijwiel huiswaarts, vergezeld van een ander medsje, toen de bewuste persoon, weer gedeeltelrik ontkleed opdaagde. Hij was even- eens per rijwiel, trad hinderlijk op tegen de meisjes wanneer zij hem passeerden, reed hen daarna een eind voorbij om zich dan midden ■op den weg te plaatsen en hinderlijk op te treden, welk spelletje zich herhaalde tot men Sluiskil was genaderd. De meisjes deden daar terstond van het gebeurde aangifte bij de marechaussee die den bewusten persoon op- spoorde. Het bleek te zijn een inwoner van Sluiskil, zekere P. K., een 40jarig gehuwd persoon van Hongaarsche nationaliteit. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt, terwijl een onderzoek aanhangig is, ter zake van andere mededeelingen die aan de politie zijn gedaan. Indien meerderen, hetzij in den laatsten tijd of vroeger, een persoon in dergelijiken toe stand op den kanaalweg hebben aangetroffen, is mededeeling daarvan aan den commandant >der brigade marechaussee te Sluiskil zeer ge- wenscht. daar hij toen nog niet in Nederland woonde maar hoe de markt te niet is gegaan, weet hliji des te beter. De Belgische markten trokken j toen door de lage valuta al de kooplustigen j i naar zich toe en men kon destijds veel goed- kooper in Belgie koopen dan in Nederland, j daarbij kwam dat Zeeuwsch-Vlaanderen over- stroomd werd met leurders en venters uit I Belgie, die langs de huizen bun koopwaar Iaanbieden. Zoodoende bleven de koopers weg en dien- tengevolge ook de kooplui. Thans zijn de tijden veranderd, ja kan men vele artikelen in Nederland goedkooper verkrij,gen dan in Belgie en nu is het den tijd om de oude markt nieuw leven in te blazen en te doen bloaien. Maar, zal men wellicht vragen, is het heb ben van een markt in het belang van den winkelstand en dan aarzelt spreker niet hierop met een volmondig ja te antwoorden. Ziet naar Goes, Middelburg, Breda, Den Bosch, daar bestaat overal een bloeiende markt en dit komt den winkelstand ten goede. Men zou daar niet gaarne de markt missen. En het moet bevreemding wekken, dat Ter Neuzen, de plaats waar men gaarne naar toe komt, geen markt heeft. Getracht moet worden om Ter Neuzen nog meer het centrum van geheel Zeeuwsch- Vlaanderen te maken, het moet een gewoonte worden van de bewoners van Zeeuwsch- Vlaanderen om des Woensdags naar Ter Neu zen te komen en daar de inkoopen te gaan doen. Thans is het zoo gelegen, dat men geen verschil ziet tusschen een Woensdag en een anderen dag, maar dat kan geheel anders worden en wij moeten kunnen zeggen tegen reizigers, die 's Woensdags alhier komen, hoe is het mogelijk dat ge thans komt, wij heb ben geen tijd, want het is markbdag! Hiema ging spreker na wat er gedaan moet worden om de markt op te heffen, en bracht in verband hiermede eenige punten naar missie voor den weg AardenburgSt. Kruis van Ged. Staten bericht ontvangen, dat him na onderzoek is gebleken dat de tegels van het rijwdelpad inderdaad niet aan de eischen van het bestek voldoen en dat zij de colleges van B. en W. van Aardenburg en St. Kruis er op hebben gewezen, dat verwerken van het materiaal dat niet aan de eischen van het bestek voldoet, niet zal worden geduld. De volgende termijnen van het renteloos voorschot zullen niet worden verstrekt, in dien de tegels niet door andere worden ver- vangen die wel aan de eischen voldoen. AXEL. In de op Donderdag a.s., des voormiddags 10 uur, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling: 1. Notulen. Ingekomen stukken. Verzoek van H. van Luijk om een per- ceel grond te koopen in het verlengde van de Prins Hendrikstraat. Idem van A. P. Freekenhorst. Idem van C. van Kampen. Voorstel tot aankoop van perceel Noordstraat B no. 50. Idem van perceel op Schapenbout, plaatselijk gemerkt O no. 38. Voorstel een besluit te nemen, waarbij een rekening-courant wordt geopend voor de Gem. Gasfabriek bij de ge- meente. Voorstel tot vaststelling van een nieu- we schoolgeldverordening. Voorloopige vaststelling van de be- drijfsrekeningen, dienst 1930. 2. 3. 4. 6. 7. Ds. J. S. Post alhier mociht een foeroep ont vangen naar Gerkesklooster en Stroobos, gem. Achtkarspelen. SAS VAN GENT. ZWEM- EN POLOCLUB „DE SCHELDE". Naar men ons mededeelt zal door leden van de Zwem- en Poloolub ,,De Schelde" van Ter Neuzen worden deelgenomen aan de op 31 Augustus a.s. te SLuis door de zwemvereeni- ging aldaar uitgeschreven nation ale zwem- wedstrijden over verschillende afstanden. „TER NEUZEN KLIMOP". Gisteravond vergaderde de winkeliersver- eeniging „Klimop" in haar lokaal bij den heer Adriaansen. voren. Men dient zich in verbinding te stellen met den Bond van Marktkooplieden, de ge- meente zou b.v. gedurende drie maanden de marktkooplieden vrij moeten stellen van het betalen van marktgeld, men diende te zorgen dat er volop kraampjes beschikbaar waren waar men op kon uitstallen, er zouden spe- ciale goedkoope markttrams en markttrei- nen moeten loopen, bussen moeten rlij|den, de winkeliers zouden b.v. tijdens den marktdag aan de koopers die van deze gelegenheid ge- bruik maken bij aankoop van een zeker be- drag een gedeelte in de reiskosten kunnen ver- goeden, kortom er is op dat gebied zeer veel te verrichten. „Klimop" zou weer met de karavaan Zeeuwsch-Vlaanderen kunnen bewerken, en het is lang niet denkbeeldig, dat reeds direct het publiek doordrongen is van het groote belang van een goede markt te Ter Neuzen. Men moet dan echter de zaak goed aan- pakken en verzekerd zijn, dat de marktkoop lieden flink opkomen, men moet ook hebben van die charlatans die het publiek kunnen bezig houden met hun markthumor, voor zij de waren aan den man brengen. Spreker is absoluut niet bang van de con- currentie die zoodoende voor hem en anderen zal ontstaan, want van de 100 bezoekers, zul len er allieht een 40 zijn die op de markt niet vinden wat zij verlangen, want zeer zeker de marktkooplieden bieden artikelen voordeelig aan, maar evenzeer is het waar, dat nu niet alles 18 karaats is, wat wordt aangeboden, en de bezoekers, die niet op de markt kunnen slagen, gaan dan in de stad hij de winkeliers zoeken en vinden daar wat zij verlangen. Hierdoor ontstaat een wederzijdsch belang en dat moet leiden tot een grooteren bloei van den winkelstand te Ter Neuizen, dat toch eigenlijk het doel en streven moet zijn van ,,Klimop". Bij de hierop gevolgde gedachtenwisseling werden enkele vragen gesteld. Gevraagd werd of het niet zoo zou kunnen geregeld worden, dat indien winkeliers van Ter Neuzen een bepaald artikel op de markt wenschten te gaan verkoopen, in dezelfde branche geen vreemde kooplieden zouden wor den toagelaten. De Voorzitter zeide, dat dit niet uitvoer- baar was, men kan voor de marktkooplieden geen belemmerenide bepalingen maken. Alleen zou men het geaneentebestuur kunnen vragen de inwoners van Ter Neuzen vrij te stellen van marktgeld. Gevreesd werd nog dat door te ijveren voor een weekmarkt, „Klimop" noodwendig haar eigen leden afbreuk zal berokkenen, daar het geld, besteedt op de markt, niet ten goede kan komen aan den winkelstand, aangezien men slecbts eenmaal zijn geld kan besteden. De Voorzitter ontkende dat er afbreuk voor den gevestigden winkeliers zou ontstaan, daar door de vele bezoekers een verhoogde koopkracht zou in de plaats komen. Hierna wenschte de Voorzitter in stem ming te brengen het voorstel van het bestuur om krachtige pogingen aan te wenden alhier een bloeiende markt te krijgen. Uit de gehouden stemming bleek, dat 32 leden zich met het bestuursvoorstel konden vereenigen, 5 er tegen waren en 3 leden in bianco hadden gestemd. Bij de rondvraag werd gevraagd hoe de resultaten van de winkelweek waren geweest, wat voor het Nosefonds was opgebracht en hoe dit geld beheerd zou worden. De Voorzitter antwoordde, dat, daar nog niet alle nota's ingekomen waren, thans de eindrekening nog niet kan worden opge maakt, alleen dit kon hij wel zeggen, dat, on danks de gebleken mindere koopkracht, de vereeniging op een bevredigend resultaat kan bogen. De gelden voor het Nosefonds opgehaald, zullen afzonderlijk beheerd worden en ook hiervan zal te zijner tijd verslag worden uit- gebracht. Medegedeeld werd dat de heer Van Fraaijenhoven bereid is gevonden het Neu- zenlied voor koor in te studeeren en dat plan- nen in voorbereiding zijn om een revue op te In de op Vrijdag a.s., des namiddags 6 uur, te houden openbare vergadering van den ge meenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling. 1. Mededeeling ingekomen stukken. 2. rVaststelling der begrooting van de Gezondheidscommissie voor 1932. 3. Rapport van de commissie tot onder zoek der rekening van de gemeente over 1930 en voorloopige vaststelling. 4. Alsboven der rekening van het ge- meentelijk electriciteitsbedrijf over 1930. 5. Aanbieding der gemeente-begrooting voor 1932. 6. Alsboven van het gemeentelijk electri citeitsbedrijf voor 1932. 7. Alsboven van het burgerlijk armbe- stuur voor 1932. 8. Voorstel tot aanvulling van het be sluit tot wijziging van het reglement van politie in de gemeente. 9. Verzoekschrift van de voetbalvereeni- ging „Oranje" om een subsidie van f 200 Uit de gemeentekas voor inrich- ting van haar nieuw speelterrein. (Bij de stemming op 31 Juli 1931 staak- ten over dit verzoekschrift de stem- men.) 10. Voorstel tot het verleenen eener jaar- lijksche bijdrage van 50 in de kosten van het veer te Driekwart. 11. Verzoekschrift van Ed. Perdaen e.a. om vermindering van stroomprijs voor eleetrisch licht en kracht in de wijk „De Zandstraat". 12. Voorstel tot verpachting van diverse perceelen vestinggrond. 13. Voorstel tot aangaan rekening-courant- overeenkomst met de Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten. 14. Alsboven met de Cooperatieve Boeren- leenbank te Ter Neuzen. 15. Voorstel tot intrekking raadsbesluit van 26 Juni 1931, waarbij het percen tage bedoeld in art. 13 2 der wet op de personeele belasting is gebracht van 10 op 5. 16. Voorstel tot railing van grond met J. A. Wehrens voor aanleg van de Molen- straat in aansluiting met de Stations- straat. CLINGE. Op 26 en 27 Augustus a.s. wordt te Clinge de Derde Zeeuwsche Klompenbeurs gehouden. Er zullen raim 30 stands zijn. IJZENDIJKE. De winkeliersvereeniging „Ons Belang" te IJzendijke heeft besloten om einde September een groote winkelweek te organiseeren. achter: Acke (S. Boys), midden: v. Hecke (Tern.), voor: Neijt (S. Boys). HET ZWALUWEN-ELFTAL. Thans is ook het elftal van de Zwaluwen bekend, dat uit zal komen tegen het hier- boven reeds vermeldde Zeeuwsche elftal. Het blijkt, dat er tal van internationaals in zijn opgenomen en het beloofd dus een mooie propaganda te worden voor de voetbalsport in Zeeland. Odijk (Hollandiaan) v. d. Zalm v. Run (VUC) (PSV) De Leeuw v. d. Wildt v. d. Broek (Willem II) (VUC) (Xerxes) Wels Vente Lagendaal v. d. Broek (Unitas) (Neptunes) (Xerxes) (PSV) v. Gelder (VUC) DE ONTMOETING ZE1EUWSCH ELFTAL—ZWALUWEN UITGESTELD. Zooals bekend, was als datum voor boven- genoemde ontmoeting vastgesteld Zondag 6 September. Waar echter verschillende facto- ren voor dezen dag een beletsel waren, is thans overeengekomen, dat de wedstrijd zal worden gespeeld op Zondag 13 September. TERNEUZENBOEIMEER. Zondag a.s. krygt het eerste elftal van Temeuzen het eerste elftal van de Bredasche vereeniging Boeimeer op bezoek. Het elftal, hetwelk Terneuzen zal komen bekampen, heeft de laatste weken verschil lende mooie overwinningen behaald, waarvan wij er eenige laten volgen. Breda IBoeimeer 35, Velocitas IBoeimeer 04, Zierikzee I Boeimeer 09, NAC IIBoeimeer 12, Dongen-comb.Boeimeer 15. Verder speel- de het tegen een sterke ADO-comb. (Den Haag) gelijk, 33. Het belooft dus Zondag weer een prachtige oefenwedstrijd voor ons le elftal te worden voor de komende competitie. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. (Ingez. Med.) Verdachte had appel aangeteekend, omdat hij zich niet bewust was een aanrijdimg te hebben veroorziaakt. Na breedvoerig getuigenwerhoor, waarbij vooral naar voren kwam, d'at verdachte en zijn vrienden gedronken hadden op den dag van het ongeval, nam de advocaat-generaal requisitoir. Mr. Couvee eischte ten slotte dezelfde straf als door de reohtbank te Middelburg en door het gerechtstoof te 's Gravenhage opgelegd is. De verdediger, Mr. Bourlier, uit 's Graven hage, pleitte vrijspraak. Uitspraa.k over 14 dagen. SLUIS. Op 29 Augustus zal te Sluis een geweste- lijke brandweerdemonstratie worden gehou den. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 25 Augustus 1931. De volgende vonnissen werden uitgespro- ken: S. P. v. d. L., oud 33 j., reiziger te Vlissin- gen, is wegens opliohting veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. C. W., oud 32 j., koopman te Schoondijke, beklaagd van heling, is ontslagen van alle rech tsvervolging. In dezelfde zitting werden ook nog de vol gende zaken behandeld: I. B., oud 36 j., arts te Oostburg, werd verdaoht dat hij op 21 Januari 1931 te Aar denburg met een door hem bestuurde auto grovelrjk, roekeloos en onvoorzichtig, terwijl het zeer rnistig was, waardoor het uitzicht Werd belemmerd, heeft gereden met groote snelheid over het midden van den Rijksweg, komende uit de richting Oostburg en gaande in de richting Draaibrag, waardoor hij, om dat het uitzicht belemmerd was een hem tegemoetkomend motorrijtuig, bestuurd door Ceriel de Meijer, niet zag, waarmede hij in botsing is gekomen, met het gevolg dat de Meijer verschillende verwondingen heeft be- komen, waardoor hij eenigen tijd het bed heeft moeten houden en zjjn werk heeft moeten verzuimen. Subsidiair werd hem ten laste ge- legd dat hij alstoen op zoodanige wijze heeft gereden dat de vedligheid van het verkeer toen aldaar werd belemmerd en in gevaar ge bracht. Eisch: 25 boete of 25 dagen hechtenis. Mr. Kuipers verdedigde den verdachte en pleitte clementie. J. S., oud 67 j., landbouwer te Zaamslag, werd ten laste gelgd dat hij op 26 Juni j.l. te Zaamslag heeft getracht Camillus Jose- phus Warrens zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, door herhaaldelijk met een hooivork te steken, zijnde dit plain alleen niet gelukt omdat de aangevallene de hooivork nog kon vastgrijpen en hem alzoo beletten kon hem te steken. Eisch25 boete of 25 dagen hechtenis. Mr. Bolle verdedigde verdachte en vroeg vrijspraak. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. SAMENSTELLING ZEEUWSCHE ELFTALLEN. Door de elftalcommissie van den Zeeuw- schen Voetbalbond is thans het elftal samen- gesteld, dat op 13 September te Goes uit moet komen tegen een Zwaluwenploeg. De volgende personen werden aangewezen: Cattoir (Hulst) Dieleman Leijnse (Axel) (M'burg) J. Hamelink Danielse Dirkse (Tern.) (Goes) (M'burg) Joziasse Dobbeleir Vogel Laurenis Schrijver (Hulst) (Tern.) (M'burg) (Tern.) (Goes) Reserve: doel: Dingemanse (M'burg), ach ter: Lindenberg (M'burg), midden: 't Gilde (Tern.), voor: Kouwijzer (Tern.). Ook werd nog samengesteld het Zeeuwsch- Vlaamsche elftal van Zeeuwsche Voetbal- Fijne snit vermindering op al onze Mooie stoffen Voordeelig Oud gekende Magazijnen voor Heeren- en Kinderkleeding IN DE ZWARTE LIEVE VROUW Confectie en Maatwerk Zuivelbrag 7 (slechts e6n ingang, juist aan de brag), GENT. Let wel op! voeren. Hierna werd de vergadering gesloten. DE KWESTIES TE AARDENBURG. Men schrijft aan de Midd. Crt. Naar wij vememen heeft de wegencom- bondspelers, dat op een nader te bepalen datum te Middelburg een wedstrijd zal spelen tegen Middelburg I. Het luidt als volgt: Picavet (Hulst) Stevens Asselman (Steen) (S. Boys) Lammens de Meijer A. Geensen (S. Boys) (Sluis) (Tern.) Le Clerck Renique Michielsen v. d. Bussche (Sluis) (S. Boys) (S. Boys) (Sluis) L. Hamelink (Tern.) Reserve: doel: v. Kerkhoven (Graauw;, Zitting van 25 Augustus 1931. De volgende zaken werden behandeld: G. H. W., oud 70 j., metselaar te Sas van Gent, werd verdacht dat hij op 13 Juli 1931 te Sas van Gent Laurent d'Haene heeft be- leedigd. Eisch: 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. O. S. O., wed. L. L., oud 65 j., zonder be- roep te Sas van Gent, werd ten laste gelegd, dat zij op 15 Juli j.l. te Sas van Gent Maria Neel, echtgenoote van Th. de Waele, heeft beleedigd. Eisch: 5 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. F. C. J. M. d. P., oud 30 j., autobusonder- nemer te Stoppeldqk, werd verdacht dat hij op 20 Juli j.l. te Stoppeldijk den marechaus see Harriot, die surveilleerde, heeft beleedigd. Eisch: 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. A. A. d. N., oud 28 j., schippersknecht te Ter Neuzen, werd beklaagd dat hij op 13 Juni j.l. te Ter Neuzen O. Paets, F. H. Tee- klenburg en A. van Tricht heeft mishandeld door te stompen en te slaan. Verdachte was op 21 Juli j.l. deswege ver oordeeld, bij verstek, tot 1 maand gevange nisstraf. Hij was hiertegen in hooger be- roep gekomen. Eisch: bekrachtiging van het verstek- vonnis. Uitspraak: 1 maand gevangenisstraf, voor waardelijk proeftijd 3 jaar en 25 boete of 25 dagen hechtenis. Inzake E. v. d. K„ oud 27 j., klompenma- ker te Clinge, werd de tenuitvoerlegging be- volen van een vonnis van den Politierechter van 21 October 1930, waarbij hij terzake van mishandeling werd veroordeeld tot eene ge vangenisstraf van 14 dagen voorwaardelijk. DRONKEN ACHTER HET STUUR. Voor de vacantiekamer van het Gerechts- hof te 's Hertogenbosch stond in hooger be- roep terecht een hoofdredacteur van een blad te Goes, thans wonende te 's Gravenhage. Verdachte was door het Gerechtshof te Den Haag veroordeeld tot zes maanden hechtems- straf en een jaar ontzegging van de bevoegd- heid om motorrijtuigen te besturen, ter zake, dat hij op 24 Aug. 1930, 's avonds te elf uur te 's Heer Arendskerke een aanrijding heett veroorzaakt, ten gevolge waarvan Marinus Westdorp is overleden. Verdachte bestuu den auto van Dr. Van der M„ uit Goes Door den Hoogen Raad was de zaak naar het ge rechtshof te 's Hertogenbosch verwezen. ONWEER. Tijdens een kort maar hevig onweder sloeg te Uithuizen de bliksem door een zolderraam in een arbeiderswoning, waardoor in de kamer en in de keuken groote schade werd aange- richt. Noch de vrouw, die bij de lamp in de kamer stond, waarvan een ballon werd stuk- geslagen, noch de dochter die bij het gasstel stond toen dit vemield werd, kreeg letsel. Verder sloeg de bliksem in een paar koren- hokken van de boerderij van den heer G. Bak- ker, welke beiden verbrandden. Een daar- naast staand korenhok, waarin een land- arbeider schuilde, bleef gespaard. Ook sloeg het hemelvuur in den toren van de R.K. kerk. De daaraan bevestigde radio-antenne werd beschadigd. GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEiKT. Zaterdagmorgen is door de belastingambte- naren der Invoerdechten en Accijnzen, in sa- menwerking met ambtenaren van de gemeen ten Roden en met Rijks- en Gemeentepolitie uit Roden en Peize een geheime distilleerderjj te Peize in beslag genomen. Deze inrichting bevond zich ten huize van P. J. v .d. M., ma- nufacturier aldaar. Er is een goede vangst gedaan, want, be- halve het toestel kon ook een groote hoeveel- heid grondstoffen in beslag genomen worden. TWEE PAARDEN DOOR ELECTRISCHEN TREIN GEDOOD. De electrische trein, komende uit Amster dam, heeft bij een particulieren overweg te Alkmaar een tweetal paarden overreden en gedood. Eigenaars van deze paarden waren de heeren Schot en Booij aldaar. De paarden liepen in de wei, waarvan het hek door on- bekenden geopend was. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Maastricht een koopman uit Delft in de Bui- tenhaven te water geraakt en verdronken. ES WAS EINMAL EIN TREUER HUSAR Een huzaar uit Amersfoort heeft te Soest fietsbelastingplaatjes venkocht, welke hij in de kazeme van de fietsen had gestolen. Hij lakte ze op en verkocht ze dan weer. Te Baarn heeft hij twee portemonnaies met f 70 gestolen. Voor dat geld kocht hij een koffer- gramofoon. De politie uit Soest kwam aan de kazeme een onderzoek instellen, maar de huzaar heette ziek te zijn en bevond zich in het hospitaal. Indien hij niet ziek was, moest hij gearresteerd worden en daarom zou de chef des avonds 8 uur den man nog eens onderzoeken. Om half acht echter kreeg de huzaar de kans te ontvluchten. In hoeverre personeel van het hospitaal hieraan schuldig is, zal worden onderzocht. EEN DUUR GRAPJE. Naar de Sportkroniek meldt heeft de K. N. V. B. onderhandelingen gevoerd met de En- gelsche profclub Clapton Orient, voor het spelen van een oefenwedstrijd. De heeren die nog maar in de tweede divisie spelen vroegen echter niet minder dan500 pond, of 6000 gulden. Dat grapje gaat natuurlijk niet door. Zaterdagnacht werd op den Rijksstraatweg nabij het dorp Terheijden een man gevonden in bewusteloozen toestand, die uit neus en mond bloedde. De bewustelooze, in zorgwek- kenden toestand verkeerende man, die een inwoner van Den Haag bleek te zijn, is per auto naar het Diaconessenhuis te Breda ver- voerd. Vermoed wordt, dat de man door een auto met verblindende lichten is aangereden. EIGEN RECHTER. Toen Zaterdagavond twee Rotterdammers, voor herhalingsoefeningen onder de wapenen, langs de haven liepen, werden zij aangespro- ken door twee arbeiders, die zich over hun lawaaiig optreden geergerd toonden. De sol- daten deden of ze niets merkten, doch plot- seling sprong de oudste der twee arbeiders met een mes op den soldaat Knol toe en bracht hem van achteren een diepe snede aan den hals toe. Knol verweerde zich, doch kreeg een nieuwen steek, thans in zijn linkerarm. Door bloedverlies zakte hij spoedig bewuste- loos ineen. Hij is naar het Militair Hospitaal gebracht, waar zijn toestand bevredigend bleek. De daders zijn gearresteerd en hebben bekend. Aan De Courant wordt uit Londen gemeld: Johan Betes, matroos op het stoomschip Maashaven uit Rotterdam, heeft zijn leven te danken aan het koene optreden van miss Mary Simson uit Aberdeen. De matroos viel Zaterdagavond ten gevolge van de duistemis in het dok nabij Regent Bridge te Aberdeen. Er werden hem een reddingsboei en een lijn toegeworpen, doch hij was niet in staat die te griipen. Dit ziende dook miss Simson geheel gekleed in het water en smaakte het genoe- gen den drenkeling aan den wal te brengen. Betes is naar het ziekenhuis vervoerd, waar hem de maag werd leeggepompt. Hij weiger- de er echter te blijven en werd naar zqn schip overgebracht. NED. MOTORSCHIP GEZONKEN. Te Brunsbuttel Koog is binnengekomen het Engelsche stoomschip „Heron dat op weg was naar Dantzig met aan boord de op- varenden van het Nederl. motorschip ..Flying Dutchman". Het schip was op weg naar Col chester en was in den storm geraakt. Het had zeer veel water over boord gekregen en de lading, bestaande uit veevoeder, had zoo- veel water opgenomen, dat het voor chip ge heel onder water dreigde te gaan en het acn- terschip, toen de „Heron" het motorschip ont- moette. reeds zoo ver boven het water uit stak, dat de schroef boven de oppervlak

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2