ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD >00R ZEEUWSCH-VLAANDEREN Tweede Blad, No. 8723. VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1931, 7le JAARGANG, Onze Frijsvragen gedurende de Winkelweek BIHNENL AND. BFITENLANB. 3S" HONDENBELASTING. TER NEUZEN, 21 AUGUSTUS 1931. gevonden voorwerpen. NEUZENSCHE COURANT waren een groot succes en het controleeren van de ingekomen oplossingen vorderde veel tijd. De uitslag van de prijsvraag m ons Hum mer van Vr.;:iag 7 Augustus luidt. Eerste prijs Mej. Nelly van Wei, Verbmdmgstraat. Tweede prijs: de heer J. A. Meertens, Oostkant 4. Derde prijs: Familiie Van der Weijer, Ndeuwstraat. Vieiide prijs: Mej. R. Segers, Lange Kerkstraat 40. Vijfde prijs: de heer Nic. Haak, Tholensstraat 31. Zesde prijs: de heer L. J. de Vries, Lange Kerkstraat 36. Zevende prijs: de heer P. van Langevelde, Zwaantje O 34. Troostprijzen verkregen de heeren: J. A. Feij, Axelsdhestraat 12. C Koster, Wulpenbek E 38, Hoek, en Arie Hoek, Lange Kerkstraat 30. De uitslag van de prrisvraag in ons nummer van Maandag 10 Augustus luidt: Eerste prijs: de heer J. van Hauwe, Korte Kerkstraat 13. Tweede prijs: Mej. M. Dieleman, Noordstraat 109. Derde prijs: Mej. M. J. Rijnberg, Steenikamplaan 103. Vierde prijs: Mej. C. J. J. KopmelsBerwald, Westkolkstraat 32. Troostprijzen verkregen Mej. M. de Clerck, Axelschestraat 13; de heer A. P. van Baal, Lange Kerkstraat 52; Mevr. A. van Drongelen—van Nes, Zuidendijk 255, Dordrecht; en de heer A. Kaan, Vlooswijkstraat 5. In het volgend nummer worden de uitslagen van de laatste twee prijsvragen bekend ge- maakt. Ondergeteekende brengt in herinnering, dat de hondenbelasting, dienst 1931, vddr of op 1 September a.s. betaald moet zrjn. Ter Neuzen, den 21 Augustus 1931. De Gemeente-Ontvanger van Ter Neuzen, J. OLIJSLAGER. BEZUINIGING BIJ HET NIJVERHEIDS- ONDERWIJS. Door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is aan de besturen van de van Rijkswege gesubsidieerde middelbare technische scholen, zeevaart-, machinisten-, visscherr- en binnenvaartscholen, ambachts- scholen, avondvakteekenscholen en scholen voor speoiale vakken en de gemeentebesturen, die scholen als bovengenoemd ondeir hun be- heer hebben, een schrijven gezonden, iwaarin de Minister in verband met de daling van de opbrengst van 's lands mdddelen, erop aan- dringt geen gelegenheid tot bezuinlging onge- bruikt te laten. De Minister verzoekt er ernstig naar te streven dat van het voor 1931 toe- gestane Rijkssubsidie een zoo groot mogelijk gedeelte onbesteed blrjft. GEEN SALARISVERLAGING. De Haagsche correspondent van het ,,Hbld." meldt: Bij de regeering heeft het voomemen be staan, de salanissen der ambtenaren te ver- lagen, waarbij bezuiniging als doel voor oogen stond. Minister De Geer heeft zeer lang weten staande te houden, dat salarisverlaging nood- zakelijik was, teneinde de groeiende lasten van de begrooting te verminderen. Over deze quaestie was de meening in den Ministerraad echter verdeeld. Eerst onlangs is besloten, geen salarisverlaging toe te passen. Op de Rijksbegrooting voor 1932 is hiermede althans geen rekening gehouden. Intusschen wil dit met zeggen dat salaris verlaging hiermede voorgoed van de baan zou zijn. Voorloopig behoeft men indien wij juist zijn ingelicht er niet op te rekenen. Voorts schiijnen er plannen ten opziohte van het Invaliditeitsfonds te bestaan, in verband met de bezuinigingsmaatregelen tot outlas ting van de begrooting. Volgens artikel 20 sub 1 van de invaliditeitswet ontvangt het In validiteitsfonds o.a. ult's Rijks schatkist sinds 1929 jaarlijks een bedrag van f 17.623.000 ter gedeeltelijke dekking van de uit te keeren renten uit dat fonds. Naar verluidt zou het in het voarnemen der regeering liggen, bovengenoemde uitkeering met een aanzienlijk bedrag gesproken wordt van eenige millioenen te verminde ren, met dien verstande, dat deze verminde- ring een tijdelijk karakter zal dragen, en dat de gelden, welke dus eventueel zouden wor den ingehouden, later, als de financien dit weer toelaten, toch nog in het invaliditeits fonds zouden vloeien. Op de uitkeeringen van het fonds zou dit niet noodzakelijkerwijs van invloed behoeven te zijn MINISTER liEYMER EN DE AVRO. Het contact tusschen de Avro, het ministerie van Waterstaat en de P. T. T. hersteld. Nadat op verzoek van de A.V.R.O. van hooggeachte aijde contact was gezocht met den Minister van Waterstaat, Mr. P. J. Rey- mer, teneinde te geraken tot een toenadering tusschen A.V.R.O. en overhead, is, naar de Radio-Bode" van deze week meldt, de be- staande verwijaering opgeheven door ae vol- gende briefwisseling. De A.V.RO. schreef d.d 27 Juli: Excellence, ,,Het bestuur van de Algemeene Vereeni ging Radio Omroep" zou het op hoogen prijs etellen, indien het contact tusschen de regeering en het hoofdbestuur der Poste- rijen eenenzijds, en de A.V.R.O. anderzijds, zou kunnen worden hersteld. ,,Regelmatig en zakelijk overleg als bovenbedoeld acht ons bestuur zoowel in het Staatsbelang als in het belang van de door haar bestuurde vereeniging. „Ons bestuur heeft vernomen, dat de felle actie, door de A.V.R.O. tegen de regeering gevoerd, in verband met het Radio-Zendtijd- Besluit, tot nu toe voor het herstel van het contact een beletsel is geweest. „Hoewel wij onze bezwaren tegen dit zendtijdibesluit geenszins prijsgeven en ons ook uitdrukkelijk moeten voor.behouden onze bezwaren tegen dit besluit te bliyven verkondigen, erkennen wij dat in de eerste opwinding van dezen strijd dezerzijds uit- drukkingen zijn gebezigd die te ver gingen, en dat door enkelen onzer medestanders handelingen zijn verricht, die achterwege hadden moeten hlijven, hetgeen door ons wordt betreurd. ,,Wrj vertrouwen, dat Uwe Excellentie, na lezing van het bovenstaande, waarvan wij in de ,,Radiio-Bode" melding zuilen maken, bereid zal zijn voortaan wederom zakelijk overleg met onze vereeniging in Radio-aangelegenheden te plegen, en hebben de eer te zijn met den verschuldigden eerbied Het Bestuur der Algemeene Vereeniging Radio Omroep", (w.g.) G. DE CLERCQ, Waarnemend Voorzatter. (w.g.) F. P. A. VAN GHEEL GILDEMEESTER, Algemeen Secretaris. Hierop antwoordde de Minister dd. 1 Aug.: „1. Van uw schriijven van 27 Juli jl. heb ik kennis genomen. Ook ik ben van oordeel dat het een belang is voor alle daarbij be- trokkenen, dat er contact is tusschen de overhead en hare organen eenerzijds en de omroepvereenigingen anderzijds en dat het noodige overleg op doelmatige wijze kan plaats vinden, waarbij aan zakelijke critiek door niemand. aanstoot zal worden genomen. Op deze wijze is te alien tijde gehandeld met de andere omroeporganisaties en ook met de A.V.R.O. vddr haar actie tegen het zend tijdibesluit hegon en de opwinding daarover een strijdwijze deed ontstaan die, tot miijn leedwezen, een beletsel werd voor het tot dusver bestaan hebbende contact. Dat uwe vereeniging daartoe thans terug wil keeren en hetgeen in de nu af te sluiten periode is voorgevallen betreurt, stel ik op prijs. „2. Ik ben daarom bereid, ingevolge de in uw brief gegeven verklaringen, het contact te herstellen, nadat ik van verlof in Septem ber zal zijn teruggekeerd, terwijl dit tevens geldt voor het hoofdbestuur der P. T. en T. De Minister van Waterstaat, (w.g.) P. J. REYMER". VLUG REIZEN MET DE K. L. M.! Het K.L.M.-vliiegtUiig dat op 1J. Dinsdag te Amsterdam is aangekomen, was 7 Augustus uit Batavia vertrokken en op 11 Augustus uit j Calcutta waar het een Amerikaanschen zakenman, zekeren Mr. Campbell aan boord i had genomen, die zoo spoedig mogelijk naar de Vereenigde Staten moest vertrekken. Bij aankomst op Schiphoi te 3 u. 15 bleek, dat de heer Campbell een koffer had vooruit- i gezonden naar Rotterdam, die zich nog onder douaneversluiting bevond en dat er ook nog geen plaats naar Amerika voor hem.was ge- boekt. De K.L.M. slaagde er in den koffer nog naar Schiphoi te brengen en daar bij de douane vrij te laten maken en plaats voor den heer Campbell te bespreken op de ,,Europa' De heer Campbell vertrok daarop met het vliegtuig te 6 u. 30 uit Amsterdam naar Lon- den, met zijn koffer en bootticket, heeft Woensdagmorgen te 8 u. 8 van Liverpool- station den trein naar Southampton genomen en vertrok Woensdagmiddag vandaar naar Uit hev'ge ONGEKEND HOOGWATER. de berichten in ons blad blijkt dat regenval op £523' IN New-York, alwaar hij lijis en weder dienende op 24 Augustus zal aankomen; d.a. dus in 13 dagen van Calcutta naar New-York! DOOR EEN VROUW GETROUWD. De N. R. Crt. schrijft: Laten wij, mannen, het maar eerlijk beken- nen: in den stillen strijd tegen de emancipa- tie verliezen wij nog steeds terrein. Maar zooals op een laatste veste nog fier de vaan wordt hoog gehouden, ook al is daar buiten alles reeds in handen van den niet versagen- den vijand, zoo traohten wij krampachtig in een paar heroepen het man-zijn tot een voor- keur gevend voorrecht te handhaven. Maar hoe lang nog? De vrouw veroverde haar plaats op kantoor, de vrouw werd dokter, ad- vocaat, chauffeur, is er al niet bericht over een vrouwelijke zeekapitein, kent men al niet de conduotrice, is de vrouwelijke werkkracht (en daarmee de poederkwast en de lippen- stift) al niet doorgedrongen tot hooge amb- teiijlke regionen; hoe weinig beroepen zijn nu nog louter mannelijk? Donderdag is in Nederland het eerste paar door een vrouwelijke ambtenaar van den bur- gerlqken stand .in den echt vereenigd. En waarom niet? Of de banden van liefde ver- zegeld worden door een man of door een vrouw, of, zooals anderen er wel eens over denken, de ketenen worden omgelegd door een man of een vrouw, voor de betrokkenen hlijft dat toch wel het zelfde. Donderdagmorgen heeft het soc.-dem. raadslid mej. Suze Groeneweg als eerste vrouwelijke ambtenaar van den burgerlijken stand een huwelijk tot stand gebrac-ht. Zij deed dit in stemmig ziwart, met gratie en met een hartelijk speeohje. De bruidegom was het Kamerlid Drop en de bruid een kennisje van de ambtenaar van den burgerlijken stand. EEN FISCAAL TARIEF IN ENGELAND? De commissie uit het Engelsche kabinet, die zich .bezig hield met het opstellen der finan- oieele plannen, welke Donderdag aan het heeie kabinet moeten worden voorgelegd, heeft, schrijft de N. R. Crt. haar werk vol- tooid. De commissie ibestond uit de eigenhjke politieke kern van het kabinet: MacDonald, Snowden, Henderson, Thomas en Graham waren de leden. Het ontstuimige element in de regeering ontbrak geheel en al; een uit- sluitend zakelijke beschouwing was nu nood- zakelijk. De mannen die meewerkten moes- ten zond-er aarzelen over hun eigen opvattin- gen kunnen heenstappen. Voor lange, princi- pieele redeneeringen was er geen tijd meer. Met strenge geheimhouding is de commis sie te werk gegaan. Zij heeft zich laten leiden door de ontwerpen en rapporten van de vakmenschen der departementen die bij de maatregelen waar het om gaat .betrokken zijn. Geen verdere ambtenaren zijn erin ge- kend, en naar het beet, zijn de besprekingen der commissie zeilfs voor de overige leden van het kabinet een gesloten hoek gebleven. Woensdagmorgen is er echter iets uitgelekt dat van het grootste belang is, en dat tevens toonithoe hoog het water aan de lippen stond. De Daily Herald meldt, dat tot de voorstellen der commissie ook zou behooren een algemeen fiscaal tarief van 10 pCt. op den dnvoer, zelfs op den invoer van levensmiddeien. Het is niet aan te nemen, dat het orgaan der regeerings- partij, dat het kabinet trouw terzijde staat, lichtvaardig een bericht zou hebben gepubli- ceerd, dat een zoo bij. uitstek zwaar en on- populair offer van beginselen en opvattingen van de Labourpartij, aan de behoeften van de schatkist aankondigt. Wij moeten gelooven dat het blad weet wat bet zegt. Er is daartoe te meer reden, omdat men dezen draai der regeering te Londen bllijtkbaar reeds heeft voelen aankomen. De Times van Woensdagmorgen was van meening dat het dezen kant uitging, en deelde mede, dat in de kringen van Labour deze mogelijkheid reeds vrijinoedig hesproken werd. De waarde van een half dementi dat ons bereikte nadat dit alles reeds geschreven was lijkt ons zeer onzeker. Het gaat om een maatregel die binnen en buiten Engeland veel opzien zal teweeg bren gen. Sociaal is hij van bijzonder groote betee- kenis voor een land, dat zoozeer als Engeland van den invoer van levensmiddeien afhanke- lijk is. Practised staat hij gelijk met een loonsverlaging, die het zwaarst drukt op degenen, wier bestaan het minste ruimte voor weelde biedt, met een vermindering der waar de van den steun voor werkloozen. Wjj zuilen ons hier onthouden van een nadere beschouwing van wat deze zwenking der Britsche regeering tegenover onover- komelrjke moeilijkheden, voor de buitenwereld kan beteekenen. Wie heeft daar nog het recht den eersten steen te werpen op het Engelsche kabinet? Niet zonder ontroering zuilen verschei- dene leden der regeering van dit voorstel kennis nemen. Labour heeft in een voor de partiy wel zeer ondankbare periode de last van het bewind te dragen gekregen. De om- standigheden leggen het vale maatregelen op, die voor een arbeiderskabinet wel bijzonder pijnlyk moeten zijn. Het is niet waarschijnlijk, dat de regeering ten gevolge van onoverkomeiijke verdeeldheid over de voorstellen uiteen zal spatten. De be sprekingen met de leaders der beide oppositie- partijen, die men deze week verwacht. zuilen wel evenmin gevaarlijke moeilykheden op- leveren. Immers, de conservatieven zuilen ieder tarief zij het ook „sleohts" een fiscaal tarief van harte toejuichen. Wlij weten niet of de liberalen zich nog tot verzet gerechtigd zuilen achten. Maar verzet vaia hun kant zal niet veel baten als conservatieven en Labour het eens zijn. Grooter moeilijkheden kunnen nog dreigen als de regeering (naar het heet Donderdag) met haar eigen aanhangers, met het hoofd bestuur der vakverbonden in het bijzonder, de voorstellen bespreekt. Het door de Daily Herald aangeduide punt geeft reeds een denk- beeld van het karakter der voorstellen. De vrije invoer van levensmiddeien zal niet het eenige offer zijn, dat de Labour-regeering aan den nood van het oogenblik heeft moeten brengen. Zeer zeker zal in die besprekingen met de volgelingen de spijtigheid sterk tot uitdrukking komen. Dat in die besprekingen overeenstemming wordt bereikt is van beslissend belang. Ver- krijgt het kabinet voor zijn plannen niet de goedkeuring van degenen, die zijn volgelingen en lastgevers zyn tegeliii|kertijd, dan is zijn positie onhoudbaar. Dan zou een ministerieele crisis met al haar op dit oogenblik zoo bij uit stek veriwarrende, en financieel wellicht zeJfs noodlottige gevolgen onvermijdelijk zijn. Daarom hangt er nu van de houdinig der vakvereenigingen buitensporig veel af. Het is niet alleen een Engelsch belang, dat Enge land nu niet nog voor, de plossing der moei lijkheden belemmerende, politieke bestrubbe- iingen kornt te staan. Rust heeft men noodig en een duidelijk overzicht der naaste toekomst om nieuwe schokken van het financieel ver trouwen te vermijden. Zoo ziet men dat het critieke pomt voor Engeland op het oogenblik schijnt te liggen niet in de onderlinge betrekkingen der parle- mentaire partijen, maar in den boezem van de regeeringspartiiji. verschillende plaatsen overstroomingen heeft veroorzaakt. Het was te vreezen, dat, bij de milde regenbuien der laatste dagen ook het lage stadsgedeelte alhier ook weer kans maakte door overstroo- ming te worden getroffen. Dit is in den af- geloopen nacht het geval geworden. Naar we vernemen was, in verband met het uitvoeren van het rioleeringswerk in de Roeiersgang de normale uitloozing buiten werking gesteld en vervangen met een buis van veel geringere capaciteit dan de rioleering. Dit is vermoede- lijk oorzaak, dat by het laagwatergetij de wa- terstand in de rioleering niet tot het normale peil kon dalen en toen dan ook hedenmorgen de regen aanhield en wegens hoogwater de rioleering niet meer spuide, steeg het riool- water spoedig uit de putten in de Elleboog, den Achterweg en achter de huizen in de Nieuwstraat en het Achterom boven de straat, eerst de laagst gelegene, maar later ook hooger staande woningen binnendringen- de. Ook de Vlooswijkstraat stond over een groote lengte blank, evenals de toegangsweg tot de R.K. kerk. Personen die in deze van ervaring kunnen spreken beweren dat het water thans hooger is gekomen dan ooit te voren. Wel werkte de pomp aan de middensluis, en is van wege het gemeentebestuur ook de motorbrandspuit op de rioleering gezet om water naar de buitenhaven te pompen, doch dit was nauwelijks voldoende om het nog af en toe vallende water weg te pompen. Eer't nadat de eb geruimen tijd was ingevallen eu de rioleering meer normaal kon sueeren begon het water te vallen. Het is voor de betrokke nen te hopen, dat de regen wat mindert, an- ders is er veel kans dat nog een herhaling van het gebeurde te wachten is. POST EN TELEGRAFIE. Met ingang van 1 September a.s. is over- geplaatst van Sas van Gent naar Ter Neuzen de telefoniste mej. M. 'tGilde en van Oost- burg naar Sas van Gent, mej. Annie Martm. STAATSEXAMEN. Voor het staatsexamen tot toelating aan de universiteit slaagde de heer J. M. Willemse te Schoondijke. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 9 tot en met 15 Augustus zijn in onze provincie voorgekomen 1 geval van dyphterie te Poortvliet en 1 geval van meningitis cerebrospinales epidemica te Krui- ningen. TE WATER GEVALLEN. Hedenvoormiddag viel de heer P. A. Gaile, opzichter bij het werk tot het vemieuwen van de brug over het buitensluishoofd der midden sluis alhier, door over een plank te struike- len te water. Gekleed met oliejas en water- laarzen was er geen kans van zwemmen. Men wist hem echter van af de sluis een haak toe te steken, waama hij zich op den waaiervan een der sluisdeuren kon vasthouden, tot men hem met een roeiboot te hulp kwam en uit het water haalde. De Inspecteur van Politie maakt bekend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwer pen inlichtingen zijn te bekomen brj onder- staande adressen. Jongensjasje, A. de Smit, Kazernestraat 30. Kaatsbal, J. de Haas, Vlooswijkstraat 15. Kinderportemonnaie, A. Pattist, Pelmolen- gang 3. Ring met 3 sleutels, K. J. Burger, Verl. Van Steenbergenlaan 9. Twee sleuteltjes, M. Loof, Bastionstraat 5 L. Pet, C. Weststrate, Westkolkstraat 5. Zakmes, L. v. d. Hooft, Landstraat 13, Sluiskil. Belastingmerk, A. J. Neve, Steenkampl. 67. Jongenspet, J. v. d. Wege, Steenkampl. 78. Paar sokken, A. v. Luik, B. Geillstr. 5. Tabaksdoos, P. Simons, D.-Visserstraat 1. Kindermantel, G. Klaassen, Noordstraat 93. Rijiwiieltasch met inhoud, K. Keijzer, Elle boog 7. Vulpen, G. Verzijl, Steenkamplaan 14. Zonnebril, J. v. d. Broeke, N. Neuzenpolder P 23. Herdershond, H. Melds, Nieuwe Vlissingsche weg 182, Middelburg. Huissleutei, C. Meeuwsen, Dr. Buijzestr. 3. Eenig geld, A. Hoek, L. Kerkstraat 90. Portemonnaie, J. P. Verhage, Dekkerstr. 50. Zakmes, J. A. Muller, Donze-Visserstr. 38. Badpak en handdoek, H. de Koeijer, Boere- gat B 62, Hoek. Broekriem, J. Pichal, Molengang 3. Sigarenpijp, P. Wissekerke, v. Steenbergen laan 16. Muts, J. Werkman, Steenkamplaan 58. Crucifix, A. G. v. Driel, Baandijk 81. Autodop, P. v. d. Broeke, O 70. Kindertaschje met inhoud, J. IJsebaert, M. Eijkestraat 8. Kindertaschje met inhoud, M. v. d. Gouwe, Steenkamplaan 2a. Koralen halssnoer, L. v. Lulijjk, B. Geillstr. 3. Oeintuur, A. Geijp, Havenstraat 3. Belastingmerk, Station MechelenTer neuzen. Kindermantel, D. Koopman, Smidswal 29. Kinderjasje, M. de Back, Tholensstraat 33. Boodschaptasch, A. de Groote, Koedijk O 4. Hangertje van halskettinkje, R. v. d. Berge, Dijkstraat 69. Scheerapparaat met kwast, A. Lensen, Kazernestraat 11. Huissleutei, J. A. Riemens, Kazemestr. 13. Damesportemonnaie met inhoud, J. Buck- viel, Marechausseekazeme. Zakje, P. Leunis, Donze-Visserstraat 34. Belastingmerk, P. de Kraker, B 37, Hoek. Kindertasohje met inhoud, L. Dooms, Nieuwediepweg 21. Mantelband, J. Weststrate, Klaassenstr. 11. Kinderportemonnaie met inhoud, J. Rie mens, Kazernestraat 13. Kniptang, C. L. Deij, Nieuwediepstr. 11. Sleutel, A. M. Verpoorte, Velidstraat 5. Heerenhorloge, M. S. Donze, Noordstr. 42. Vulpen, W. v. d. Broeke, N. Neuzenp. P 23. Parapluie, P. Nagtegaal, Steenkampl. 72. Horloge, N. Klaassen, Tuinstraat 27. Belastingmerk, C. Hangoor, Axelsche- str. 103. Boodschaptasch, Politiebureau. Ring met sleutel, Politiebureau. Huissleutei, Politiebureau. Twee sleutels, Politiebureau. Regenjas, Politiebureau. Fleschopener, Politiebureau. kinderportemonnaie, Politiebureau. Band van jurk, Politiebureau. Huissleutei, Politiebureau. Handischaen en Brillenglas, L. de Graaf, Klaassenstraat 3. SAMENVOEGING VAN GEMEENTEN O.-ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Naar de Grondwet verneemt, zal de sa- menvoeging der Oostelrjk Zeeuwsch Vlaam- sche gemeenten Boschkapelle, Hengstdijk, Oisenisse en Stoppeldijk binnen afzienbaren tijd worden verwezenlijkt. Op een voor kor- ten tijd gehouden bespreking tusschen Ged. Staten van Zeeland en afgevaardigden der betrokken gemeenten, werden door laatst- genoemden geen bedenkingen ingebracht. BEGRAFENIS VAN Ds. VAN MELLE. Zeer vele Hagenaars en inwoners van Rot terdam en Kralingen waren Dinsdagmorgen tegenwoordig bij de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van den emeritus-predi- kant Ds. J. P. van Melle, die dezer dagen te 's Gravenhage plotseling is overleden. Alvorens het stoffelijk overschot naar zijn laatste rustplaats werd gebracht, heeft de brooder van den overledene, Ds. Van Melle uit Nijkerk, ten sterfhuize een rouwdienst ge- leid. Aan de groeve werd het woord gevoerd door Ds. Van Dis te Zaamslag, die memoreer- de den grooten zegen, welken God in den overledene heeft gesohonken aan zijn familie, maar ook de ,ker,k van Christus. Daama las spreker voor Ps. 163, den lieve- lingspsalm van den overledene om te eindigen met het bijbelwoord 1 Corinthe 15. Tot slot sprak Dr. De Visser. Deze schet- ste Ds. Van Melle als den waardigen ver- tegenwoordiger van de Ned. Herv. Kerk. Hij, was de afstammeling van de zoo goed beken- de Zeeuwsche familie van dien naam. Hij was trouw in al zijn werk. Ook had spreker den grootsten lof voor de w)rj|ze waarop de over ledene zijn taak vervulde als lid der examen- commiissie voor de burgerschool. Het was bij hem, zei spreker, alles echt, alles massief, ook zijn humor deed weldadig aan. Het heeft spreker nooit verwonderd, dat Vinet zijn gees- telijken vader was; door zijn mystieke natuur ging hij op in de gedichten van Jan Luyken. Hij was een Christen in den meest volstrekten zin van het woord. Wij gaan van hier, zei spreker met dank aan God voor wat wij en alien die hem gekend hebben, in hem hebben mogen bezitten. Hiema sprak Dr. De Visser een gebed udL De zoon dankte de sprekers en de belang- stellenden. DE ZWEMWEDSTRIJD OVER DE SCHELDE. Op 29 Augustus a.s. wordt zooals bekend te Vlissingen gehouden een Internationale zwemwedstrijd over de Wester-Schelde. Voor dezen wedstrijd hebben zich naar meegedeeld wordt 27 deelnemers opgegeven uit verschillende plaatsen van ons land zooals Amsterdam, Rotterdam, Schiedam, Roosen- daal, Vlaardingen, Sluis, Goes, Vlissingen terwijl ook twee heeren uit Belgie zich in dezen strijd zuilen werpen. 'De wedstrijd wordt gehouden onder de auspicien van den Nederlandschen Zwem- bond. DE WEG AARDENBURGST. KRUIS. Al wat in andere plaatsen onmogelijk zou zijn, is in Aardenburg schijnbaar wel moge lijk, aldus de Zeeuw. Met den aanleg van het fietspad wordt. ongestoord doorgegaan. De betonplanken, die absoluut niet vol- doend aan de voorwaarden van het bestek: worden geplaatst. De tegels, die absoluut niet voldoen aan de voorwaarden van het bestek, worden gelegd. Aan de opdracht van den opzichter van den weg, om de ondeugdelijke er uit te sor- teeren, wordt niet voldaan. Dit alles is den deskundige medegedeeld,. maar deze laat den aannemer doorwerken. De Wegencommissie uit den Raad heeft Maandag het volgende telegram gezonden; Ged. Staten van Zeeland te Middelburg.' Waar tegels rijwielpad weg Aardenburg Sint Kruis zijn afgekeurd door Provinciaal toezicht en dagelijksche opzichters, doch goedgkeurd door Directie weg, vain dtea Hooft, Goes, die tevens leverancier dier tegels is en samenwerking met gemeentebestuur Sint Kruis afstuit op onwil, verzoeken wij U dringend onmiddellijk te willen ingrijpen om verwerken ondeugdelijk materiaal, waar- mede reeds begonnen, te voorkomen. Meer- dere moeilijkheden eischen ook spoedig in grijpen. De Commissie uit Gemeenteraad Aardenburg i.z. bedoelden weg. Antwoord is nog niet ontvangen. En ondertusschen gaat men door met ondeug delijke betonplanken te plaatsen, en met ondeugdelijke tegels te leggen. En in Aardenburg vraagt men zich af, of er dan geen rechters meer in Middelburg zitten RIJWIELSCHILDEN VOOR SLECHT- HOORENDEN. In deze dagen, waarin de maalstroom van het modeme snelverkeer dagelijks slacht- offers eischt, zijn bijzondere maatregelen voor slechthoorenden en dooven noodzakelijk, wil het voor hen niet onmogell/'ik zijn, zich op den weg te begeven. Daarom wordt nog eens de aandacht gevestigd op de mogelijk heid, welke aan slechthoorende wielrijders geboden wordt,om aan alle andere wegge- bruikers duidelyk te maken, dat zij de ver- keerssignalen niet kunnen hooren. Voor dit doel heeft de A.N.W.B. een stel schilden in- gevoerd, segmentvormig, half wit en half rood gekleurd, welke aan de achterzijde van het rijwiel worden aangebracht en die voor den achterop rijdenden automobilist of mo- torrijder het teeken zijn, dat de wielrijder zrjn signalen niet kan hooren. Deze schilden hebben reeds algemeene bekendheid verkre gen en in het verkeer worden zij algemeen geeerbiedigd, zoodat slechthoorenden hun eigen veiligheid en hun leven kunnen be- schermen door hun fiets van zulk een stel schilden te voorzien. De A.N.W.B. stelt deze borden tegen een prijs van 2 beschikbaar voor elkeen, bonds- lid of geen bondslid; teneinde te voorkomen, dat niet slechthoorenden misbruik van deze borden zouden maken, om zich een zeker gemak op den weg te verzekeren, worden ze

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 5