08MS1GDS BERXCHTBl. Laatste Berichteru BJftlSaLIJKSS STAND WAT IS EEN CIRCUSHOND WAARD? INGEZONDEN STUKKEN. SCHEE P V AARTBE WE GING. A. C. LENSEN'S STOOMVAAKT MAATSCHAPPIJ - TER NEUZEN. WISSELKOERSEN. h Winkelweek "er Neuzen men mee die vakaansie, maar aanders verdiend hee-t-ie 't nie!" Zoo kwam ie aan op 't perron. „Dag, opa'', riep Dr<5 ni toen opgetogen en 6en, twee, drie, daar vloog ie mee 'n sprongs- ke om m'nen nek en flusterde in m'n ooren: „Drd n is nit z'n hum!' „Waarom?" ,,Niks zeggen, daar is ie." Toen still gen me-n-op't plein veur de statie, waar me in de sjees stapten, en mee n kwiek gangske, laankst de singels deur Berda naar Ulvenhout op aan rejen. „En hoe is 't thuis?" vroeg ik, toen Bies lekker in gaank sting en z'n hoeven as 'n uurwerk zoow zuiver over de keien kledder- den. „Bedaankt, best," zee m'nen zeun: „i.ee- ders ok alles goed, vader? „Alles kits," zee ik: „vort Bles" en Dre III klapte mee z'n tongeske. >t Was 'nen zeldzaam prachtrgen Augustus- dag, zooas me die van 't jaar maar te weindg emmen. t Zomneke schoot mee katachtige spulsneid z'n straaltjes deur 't lommer van de iepen, die te spiegelen stingen in 't klare water van de singels, waar ier en daar 'nen snoek in zul- verglaanzing teugen 't wateroppervlak sting, zoow stil as 'n mudske. Enkelde goudgele blaaikes wentelden uit de hooge boomen, weifelend naar omlaag en 'n beel raandje van herfstgoud badden ze al gemokt, laanks de graskaanten. D'n kleine Drd zat naast me as 66n brokske geluk en zonneschijn, waant drie voile weken van plazier-zonder-ddnen-strafregel stongen veur z'n deurke. „Hij is dan tocb overgegaan ee, Dre, riep ik "naar m'nen zeun acbter me en mee keek ik meer den ogske naar dieen kleinen ridder nd&st me. D'n kleine Drd kneep z'n ogskes 'n bietje toe ,en keek straf in de verte, net of ie van acbter'm nie veul goeds verwacbtte. „Jajaj," zucbtte m'nen zeun: „of ie over gegaan is!" Dre in knipte 'n ogske naar mijn of ie zeggen wouw: nouw koom 't. ,,As nummer ddn! bdbd van acbteren af te beginnen," eindigde d'n verver z'nen vadertrots. „01ee", zee ik: ,,aan alles mot nen stddrt zitten, Drd, net zoow goed as 'nen kop en as hij nouw van 't jaar 't stertje is gewiest, dan is ie volgend jaar misschient wel d'n kop." Toen teugen Dre in: „niewaar Dre?" ,,Mooi weer, ee opa!" antwoordde-n-ie. „iPracbtig," zee 1k. Toen scbupte-n-ie teu gen m'nen voet of ie zeggen wouw: „goed ge- scboten, opa." Ja, amico, d'n grooten Drd zat nouw wel op te scheppen daar acbter in de sjees, mee z'n grooten flambaar op, maar bij was beele- gaar vergeten ,dat ie zelvers vroeger op de school Ok ginnen komeet was. En daar motte dan as grotvader zo'n bietje tusscbendeur weten te zeilen. Wa gij-,? Toen me tbuiskwammen sting Trui al aan de deur. Die faeurt op 'nen kielometer af- staand d'n stap van onzen Bles al. Drd III zwaalde mee z'n mutske, 'n soortement van haalf appeltje mee 'n stengeltje d'r aan, da gewoonlijk op z'n hoofd zit geplakt of 't er- aan vergroeid zit en veur me stilstongen, was ie al van de sjees gesprongen mee z'n kof- ferke in de eene baand, liep naar z'n grot- moeder en zee acbter mekaar z'n versje op. „Dag opoe, hoe maakt u 't en veel kompele- menten van moeder en ik zal braaf zijn, beef moeder gezeid." En terwijl ik m'n perdje naar d'n stal leid- de, begon Drd z'n kofferke uit te pakken, bong z'n Zondagscb pak op 't opkamerke, acbter 't witte laken, z'nen bansjop gooide- n-ie op bed, trok 'n ouw ikieltje-n-aan, da me altijd veur 'm emmen leggen, (nog van ons jongens) en na twee menuutjes was i, beelegaar geinstalleerd en duikelde over z'n baanden d'ri erft op, da Blek van 'm scbrok. Van de week M'k me mee 'm bedooid. Menier pustoor kwam effen binnenwippen van z'n avondwaandelingske om meteen z'n komplementje te maken over de „dunne" boontjes die 'k had laten brengen deur dieen kleinen sloeber. 't Was gloeiend beet gewiest dieen dag en zwaar lag d'n avond nog, mee 'n rosse locbt op beel de natuur lijk te wegen. 't Pustorke zwitte en zette z'n ronde, zwarte hoedje zoowlaank af en veegde laanks z'n rozig- blinkend veurboofd, waar de natte borkes van z'n zulveren krullekes glinsterden. Me mok- ten 'n protje over 't weer, d'n oogst en over de wermte. Over 't koren da me dieen dag afgedaan badden en zoow en't pilske, da-d-eel d'n dag in d'n waterput bad gehangen, da be- 'oeg dof't glas, zoow lekker koel was't. 't Was 'n zomeravond-uurke om stillekes ke snoepen, zoow lekker. foen kwam Janus d'n erft op. Die kent da qadstje van me mee m'n krukske in d'n put heezukke hondsdagen, maar vandaag veegde- vaf3 toch, waant menier pustoor was'm sjuust dei*r! <anius had klacbten over d'n kleinen Dre. ,k Zal ze maar nie opnoemen; de kepotte 9e'ten, gegapte persieken en vechtpartijen see-r effen gemokt mee 'n sjegaar en 'n bor- eerr.je. hetfaar toen me d'n kleinen bandiet erbij wou- eeni balen menier pustoor z'n ogskes fon- Ze len onder de overhaangende grijze wenk- zev&uwen van stiekum plazier toen kon- je 0,me 'm nieveraans vinden. bied?aar net was 'e noS ier." lachte menier is hf>or: >>toen zat ie m'nen hoed te bekijken; vrie' e^" stotterde-n-ie ineens en ik scbrok me ongeluk. Trui ok, daarveur. Waant olleen d'n Drd weg maar ok 't pustoors- mnedje. Hij was natuurlijk op d'n loop gegaan ur d'n Jaan, die biji al eerder gezien bad, as Nanus ons. 7 Wij zochten, ieveraans, maar nikske te zien. y!En menier pustoor zonder z'n hoedje weg te laten gaan, gong ok nie. Op 't lest zee ik: „mender pustoor wil ik bij oew thuis gaauw effekes 'nen aanderen gaan halen bij Mie, dan spring ik op de fiets!" „Keb 'r maar eenen", lachte-n-ie 'n bietje verlegen „en die van den kapelaan zijn me te groot!" Op 't lest zat er niks aanders op, as da Janus maar weggong, waant aanders kwam dieen struikroover tocb nie veur d'n dag, al bad menier pustoor motten blijven over- nacbten. Dus Jaanus vertrok. Gelukkig da-d-et zoow wferm was, waant da goele, ouwe man- neke mee z'n bloot boofd had aanders nog lillek ziek kunnen worren ok en 'm 'n zijen pet van me leenen, gfere, al moes ik 'm kedoow doen, maar of ie die op zouw willen zetten En zoow gongen er duzenden gedach- ten deur m'nen boofd d'een al gekker as d'aandere, en op 't lest zatten me d'r alle drie mee te lachen, pustoor, Trui en ikke, waant me docbten allemaal 't zelfdste natuurlijk Toen Janus al 'n beel end weg was, wier d'r boven ons, in d'n notenlSer gekucbt. En toen! Toen! Om oew eigen 'n aap te lachen. Zat me dieen sloeber daar in d'n takken, mee 'n aangstig gezicbt en 't hoedje van me nier pustoor op z'nen brutalen knikker. Trui was woeiend. Maar d'n pustoor en ikke, wij emmen ons tranen gelachen. Wa was er gebeurd? Dr6 had, zooas kinders zijn, 't hoedje op staan passen en sjuust was Janus d'n erft op- gekomen. En veur iemand 't in de gaten bad, was ie as 'n kat d'n boom ingeklauterd zoow rap en zoow stillekes, mee 't hoedje nog op z'n hoofd. 't Was voor hum wa nuuws, omdat de bee- ren geestelijken in Ollaand 'nen gewonen zwarten gleufhoed dragen. Hier dragen ze zo'n Biskop-modelleke en daar moest Dre III 't zijne van emmen, ziede. 't Is mee d'n diee zoow,die begaai't altij z66w haard. da ge nie kwaad kunt zijn, maar lachen mot en zoow rolt Dr6 III deur de wbreld! En as ik 'm dan teugen Trui in bescher- ming neem, en Trui nog kwaaier wordt, dan is 't altij: „bij bee d'n aard naar niemaand vrimds: Drd d'n eerste! Dan tippelen Dr6 I en Dr<5 in maar stie kum weg, kijken mekaar maar 's aan, knip- pen 'n ogske en zucbten. „Ge kunt 'r mee sukkelen, Drd III, zeg ik dan. ,,Ge kunt 'r mee tobben, Dre I", zee bij dan. Ollee, ik gaai er afscheien. Waant hij lot me gin rust. „Of 't nouw ndg nie klaar is," is ie al tien keer komen vragen deur 't romke van d'n stal da-d-in ons kamer uitkomt en 't begin nouw tocb ongerust te worren, wat ie daar allemaal aan 't uitbroeien is. Dus tot de noste week. Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe DRe. EEN OUD MODEL VAN EEN WATER- LEIDING BLOOTpELEGD. Bij een opgraving in het perceel van den beer Verstrenge (de oude Geref. kerk in de Wijngaardstraat) te Goes, is bloot gekomen een zeer oud model van een waterleiding, n.l. van uitgeholde boomstammen vervaardigd. Een stuk daarvan heeft de beer Verstrenge geschonken aan den heer Van Berk voor het stedelijk museum te Goes. VERGIFTIGING? Woensdagavond is op mediscb advies een 3-jarig kind uit het gezin C. uit de Schenge- straat te Goes naar bet gasthuis vervoerd, het is daar vannacht overleden. Hedenmorgen is ook de moeder uit dit ge zin met nog twee kinderen van 8 tot 10 jaar in de barak voor besmettelijke ziekten bo bet gasthuis, opgenomen. De toestand van een der kinderen moet ernstig zijn. Naar wij nader vernemen, bebben de moe der en de 3 kinderen Maandagavond een bord havermout met een ei gegeten. Waar Dins- dag de brakingsverschijnselen zijn begonnen, zoekt men de oorzaak in den maaltijd van Maandagavond. De vader en de kinderen, die niet van deze pap bebben gegeten, zijn gezond gebleven. EEN HUISELIJK DRAMA. Voor de tweede maal in een week is Ouden- boscb in beroering gebracbt door een ge- beurtenis met slechten afloop. De heer W. kwam Zaterdagavond tegen elf uur van Fij- naart, toen hij in Oudenbosch, op den weg naar Standdaarbuiten, bij den draai, een man op den grond vond liggen, die hevig bloedde uit verschillende wonden aan zijn boofd. Het bleek De K. te zijn, die daar in de buurt woonachtig is. Men vermoedt, aldus bet Dagbl. van N. Brabant, dat men bier te doen beeft met een huisel(jken twist, een vermoeden, dat ver- sterkt wordt door het feit, dat ook de.vrouw van K. gezien is met een wond aan baar rechterpols, die door haar zoon met een touw was afgebonden. K. schijnt een achttal dagen geleden met een zijner kinderen bet huis uitgeloopen te zijn. Het kind bracht bij, na een dag afwe- zigheid weer thuis, docb verdween daama zelf weer spoorloos. Zaterdagavond nu kwam hij plotseling weer thuis. Naar men vermoedt is bij die thuis- komst een buiselijke twist ontstaan, met den bekenden treurigen afloop. K. is na gewond te zijn, het huis uitgeloopen, heeft zich nog een eind voortgesleept, docb is ten slotte op de plaats waar men hem heeft gevonden, waarschijnlijk van uitputting door bloedver- lies neergevallen. Zondag beeft de mareChaussde huiszoeking in de woning van K. verricht en een bijl, een sikkel en een spade in beslag genomen. Omtrent het drama wordt nader gemeld, dat de getroffene, de 43-jarige de K. als een woesteling bekend staat en reeds ongeveer dertig vonnissen had uitgezeten. Na zich een week niet thuis te bebben laten zien, kwam de K. Zaterdagavond onder den invloed van drank zijn woning binnen, waar bij onmid- dellijk met een groot mes dreigde en rond- stak. Zijn vrouw liep daarbij verwondingen aan den arm op. In de hierop gevolgde wor- steling tusschen man en vrouw kwam de 17- jarige de K. zijn moeder te bulp. Deze sloeg zijn vader met een scbepel op het hoofd ten- gevolge waarvan den man een stuk uit het scbedeldak gehakt werd. Toen de strijd in de Nieuwstraat voortgezet werd kwam een tweede familielid de moeder en zoon nog te hulp. De K. liep hierbij nog eenige fracturen aan den schedel op en werd na de alarmee- ring van de autoriteiten en den pastoor nog op straat bediend. Spoedig werd hij in het zie- kAthuis te Oudenbosch opgenomen, waar de wonden werden behandeld en kans op herstel niet buitengesloten wordt. DOOR DEN MAST VERPLETTERD. Dinsdagmiddag is de 33jarige schipper A. Osinga uit Rotterdam, die met zijn tjalkscbip voor een scheepswerf in de Hijmanwetering bij Alphen a. d. Rijn lag, door den mast van zijn vaartuig verpletterd, toen deze door het breken van een staaldraad omlaag viel. De man was op slag dood. Het slacbtoffer was gehuwd en vader van vier jeugdige kinderen. VIERJARIG MEISJE VERBRAND. Aan de Zandbergen aan de Veldenscheweg te Venlo was een groepje kinderen bezig te spelen, toen een van de kinderen bad vermoedelijk lucifers bij zich zij er toe overgingen een vuurtje te stoken. Aangewakkerd door den fellen wind was t vlammetje spoedig een flink vuur geworden, Plotseling moet bet 4jarig dochtertje van den beer S. aan den Veldenscheweg te (flcht bij het vuur zijn gekomen, waardoor baar kleeren vlam vatten. De kinderen die bet ongeluk zagen gebeuren liepen in allerijl weg om de in de nabijheid wonende ouders der kleine te waarschuwen, meldt de Msb. Toen de heer S. bij zijn dochtertje dat gebeel in vlammen stond aankwam, wist hij nog wel bet vuur van haar kleeren te dooven, waarbij bij een zijner banden ernstig verwondde, doch bet arme slacbtoffer was zoodanig met brandwonden overdekt, dat het spoedig na aankomst in het R.K. zdekenbui3 aan de bekomen verwondingen bezweek. De politie heeft een onderzoek ingesteld. NA EEN GEVECHT IN HET WATER MET ZIJN EIGEN HOND. Maandagmiddag geraakte een acbtjarig logetje uit Utrecht van den heer Jankers te Meppel in de Smildevaart. De beer A. J. Nijland zag het ongeval en begaf zich te water. Zijn Duitsche herder, die meende dat dat baas in gevaar verkeerde, sprong hem na en trachtte hem met zijn tanden vast te hou- dem en terug te trekken. Er omtstond in het water een verwoede worsteling tiusscben den heer Nijland en zijn bond, welke laatste ten slotte losliet. Eerst daama kon de beer Nij land zijn reddingspogingen vervolgen. Na drie maal duiken bracht hij het ventje, dat reeds bewusteloos was, boven. Nadat kunst- matige adembaling was toegepast, keerden de levensgeesten terug. TWEE KINDEREN MET BED EN AL WEGGEROLD. De heer Baukes te Lutjebroek schrok door een bevigen slag uit den slaap op. Het bleek, dat een groote auto, waarin drie heeren uit Enkhuizen zaten, die zeer snel moet bebben gereden, tegen zijn woning was aangekomen, en daarvan een groot stuk van voor- en zij- gevel bad weggeslagen, terwijl twee zijner kinderen, die aldaar in een bedstede lagen, met bed en al in de bleek waren gerold. De inizittenden van den auto badden zoo goed als geen letsel bekomen, de auto was slechts wei- nig bescbadigd. EEN LASTIGE BEZOEKER. De werkman J. B., die in bescbonken toe- stand op bet kantoor van bet Burgerlijk Arm- bestuur te Delft, kwam om ondersteuning, kreeg de boodschap, dat bet geld, met bet oog op zijn toestand aan zijn vrouw zou worden uitgekeerd. De man ontstak daarover in woede, sprong door bet loket en wilde het personeel te lijf gaan. Na bedreigingen tegen de aanwezigen te bebben geuit, koelde hij ten slotte zijn woede ,door eenige zakjes rijst en gort over den vloer te smiijten; hij trapte vervolgens een deur in en vemielde eenige ruiten. B. is aangehouden. DOODGEWAANDE DOCHTER TERUGGEKEERD. Ruim drie jaar geleden verdween te Parijs een acbttienjarig meisje, winkeljuffrouw in een melk-inricbting. Het meisje bad aange- kondigd zelfmoord te zullen plegen en ver trok niet zonder duizend frank uit de kas van baar patroon mee te nemen. Een klein jaar na baar verdwijning werd er uit de Seine bet lijk van een meisje opgebaald, waarin de moeder van bet verdwenen meisje baar docb- ter meende te berkennen. Het stoffelijk overschot werd te Pantin begraven en de moeder ging elken Zondag bloemen brengen op bet graf. Enkele weken geleden ecbter meende een neef van de doodgewaande op de markt te Herbay (Seine-en-Oise) in een stevige koop- vrouw bet nicbtje te berkennen, welks be- grafenis hij had bijgewoond. De jongen licht- te zijn vader in en inderdaad bleken de koop- vrouw en de nicbt dezelfde persoon te zijn. De moeder werd voorzichtig op de hoogte gebracbt. Zij krijgt ndet 66n kind terug, maar twee, want baar wonderlijke dochter had zich imniddels verloofd en stond op bet punt te trouwen. Ziji moet nu 'ook voor den burger- lijken stand weer levend worden gemaakt en de politie mag uitmaken wie er dan eigenlijk wfel op het kerkhof te Pantin is begraven. EEN SCHRIK VOOR DEN BISSOHOP VAN LONDEN. De 74jarige bissobop van Londen, Dr. Wil- lington Ingram, had dezer dagen een niet ge- ringen scbrik. De bisscbop maakte een vacantiereisje naar Canada en logeerde te Toronto bij een vriend, Dr. Murray, die daar een bekend hartspecialiteit is. Toen de bis scbop een paar dagen geleden even voor bet eten de kamer van zijn gastheer binnenkwam, lag deze dood op den vloer, aan een hartver- lamming bezweken. TWEE METER PARELEN ZOEK. Toen barones Maria Reitzes, een van de elegantste vrouwen van Weenen, de echtge- noote van den bekenden bankier baron Hans Reitzes, die aan het boofd van bet bankbuis S. M. Reitzes staat, dezer dagen des namid- dags te voet door de straten van de binnen- stad te Weenen wandelde om te winkelen, beeft zij een parelsnoer verloren, dat bijna twee meter lang was, en dat op een waarde van een millioen Oostenrijkscbe shillingen wordt gescbat. Zij beeft zich dadeLijk tot de politie gewend en deze heeft een beele schaar detectives uitgestuurd, om te tracbten het kostbare stuk te vinden. Alle juweliers in de stad zijn op de hoogte van het gebeurde ge- steld. Ook de verzekeringsmaatscbappijen, bij welke bet snoer verzekerd was, beeft man- netjes aan het werk gezet om nasporingen te doen. Barones Maria Reitzes, die een dochter van den bekenden Weenschen advocaat Korper van Marien worth is, droeg bet collier, dat overal opzien baarde, vrijwel altijd. WRAAK. In een dorp, Audouville-la-Hubert, bij Cherbourg, leefde een ecbtpaar, ouders van acht kinderen, in voortdurende onmin. De man mishandelde de vrouw en was reeds twee maal wegens mishandeling veroordeeld, zonder dat deze veroordeelingen ook maar de geringste verbetering in de verhouding der ecbtgenooten te weeg brachten. Zaterdag heeft de vrouw, door nieuwe dreigementen buiten zich zelf gebracht, wraak genomen. Terwijl haar man sliep, beeft zij een grooten pan kokend water over hem uitgegoten, met het gevolg dat de man, door verschrikkelijke brandwonden overdekt, in hopeloozen toe stand naar een ziekenhuis is gebracbt. De vrouw, wier jongste kind vier maanden oud is, heeft men voorloopig op vrije voeten gelaten. Zij beeft gezegd baar daad te be- treuren, welke zij verklaart door den staat van overspanning, waarin bet wangedrag van den man baar bad gebracbt. ECHTSCHEIDING UITGESPROKEN. Een rechter in den staat Nevada zag zich korten tijd geleden voor een moeilijke taak geplaatst. Door een echtgenoot was een eisch tot scbeiding van zijn gade ingediend, omdat de vrouw in het huwelijk te dik was geworden. Toen de vrouw in het huwelijk trad was zij zoo slank als een den en woog dan ook niet meer dan 50 kilo. De echt- scheidingsrechter kon, dit alles wetende, zijn oogen niet gelooven, toen bij de tbans 120 kilo wegende vrouw voor zich zag. Op zijn vraag, hoe bet kwam, dat zij zoo dik was ge worden, antwoordde de vrouw zeer laconiek, dat bet eten haar best simaakte en dat zij gegeten had waar zij maar trek in bad en zooveel als zij maar wilde. Deze uitlating was even eerlijk als iets anders. Maar het zou haar duur komen te staan. Het is de vrouw in het huwelijk absoluut niet toegestaan te doen wat zij maar verkiest, ook niet indien bet eten betreft, donderde de rechter baar toe. En de uitspraak: toewjj- zing van den eisch tot ecbtscbeiding, betee- kent een lichtpunt voor de mannen in Ame- rika. De recbtbank te Pontoise bij Parijs moet bepalen wat een goed gedresseerde circus- hond waard is. De beer en mevrouw Bury, wier nummer in circuskringen zeer bekend is, reden in December j.l. van Duik naar Parijs, alwaar zij moesten optreden. Het was heel donker op den weg en plotseling kwam hun auto in botsing met een anderen, die on- verlicbt midden op den weg naar Vauxjour in het Seine-et-Oise-departement stond. De auto van bet echtpaar vloog in brand en hoe- wel zij beiden vlug uitstapten, liepen zij toch emstige brandwonden op bij hun pogingen om de honden te redden. Zij slaagden er in vier van vjjf viervoeters uit de auto te balen, doch de vijfde had de gulden vrijheid ver- kozen boven tijdelijke circussuccessen en was er vandoor gegaan. De Bury's bebben nu een eisch ingediend tot schadevergoeding van anderhalf millioen francs, daar zij, ook al omdat mevr. Bury door de brandwonden niet meer kan optreden, er veel schade van ondervinden, dat bet klinkt paradoxaal de best gedresseerde hond de vlucbt beeft genomen. AMSTERDAM. Op 55-jarigen leeftijd is alhier overleden de bekende tooneelspeler L. J. F. Crispijn, in leven verbonden aan de Koninklijke vereeniging ,,Het Nederlandsche Tooneel". De beer Crispijn was reeds eenigen tijd ernstig ziek. GOES. Omtrent de emstige ziektegeval- len in bet gezin C. te Goes kan nog niets naders worden medegedeeld. Naar omstan- digheden maken de patienten, die in bet Gast huis alhier zijn opgenomen, bet redelijk wel. Voor vaststelling van de oorzaak der ver- schijnselen zal het bloedonderzoek moeten worden afgewacbt. Wel zal de vermoede- lijke oorzaak gezocht moeten worden in het gebruik van havermoutpap, omdat edn ge- zinslid niets scheelde. onbeleefd. Op de voorgrond willen stellen. In de krant willen staan. Waarom zou ik dat doen Als ik in de krant wil staan, weet ik er best een middeltje op. Hoor maar, boe ik dat in 't vat zou gieten. Sta 's nacbts stil op. Kleed me aan. Schrijf een briefje, waarop staat: „Ben op reis". Leg dat op tafel en tippel weg. De grens over. Gevolgen: Ongerustheid, zoeken. KrantenberichtVerzoeke opsporing van Luistervink. Lang 1 M. 55 c.M. Hobbelig postuur, Bruine oogen, zwart baar. Kenteeke- nen: Buitengewoon in 't oog loopende voor- gevel. Geboortevlek op 't tweede kootje van de rechterpink. En ik houd wel van critiek. Misschien tot een volgende maal. Laat ik er dan boven zetten om alle twjjfel weg te nemen: Onzinpotpourridagboek van Luistervink, afgewisseld door Heldere oogenblikken. HULST. Huwelijks-aangiften. 14 Juli. Adriaan Leendert Broere, oud 24 j., jm. en Adriana Johanna van der Hagen, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Juli. Augustus Petrus Burm, oud 24 j., jm. en Anna Maria de Loos, oud 18 j., jd. 29 Juli. Adriaan Leen dert Broere, oud 24 j., jm. en Adriana Johanna van der Hagen, oud 19 j., jd. 30 Juli. Josephus Fredericus Maria Verwilghen, oud 24 j., jm. en Agnes Jacoba Maria Adriaanse, oud 25 j., jd. Geboorten. 1 Juli. Jacobus Franciscus Maria, z. van Jacobus Comelis A. van Alphen en van Adriana H. A. Soontiens. 13 Juli. Allegonda Amelia Laurentia Maria, d. van Comelis M. van de Walle en van Clementina Maria Blommaert. 17 Juli Ludovicus Maria Louisa, z. van Raymondus F. Lockefeer en van Anna Maria G. de Bruijn. 23 Juli. Willy Albert, z. van Alfred J. van Giesen en van Martha Johanna Claessens. 24 Juli. Eugenie Marie Louisa, d. van Karel L. de Smet en van Maria Charlotte de Bruijn. 29 Juli. Julia, d. van Edumond L. de Wilde en van Caro lina M. Scheurman. Overlijden. 10 Juli. Joseph Johannes van de Voorde, oud 89 j., weduwn. van Apolonia van Waterscboot. 16 Juli. Jan Pieter Borgh- stijn, oud 42 j., echtg. van Magdalena Maria van Houte. 18 Juli. Alouisius Vermeersen, oud 76 j., weduwn. van Rozalia Schelfhout. 22 Juli. Paulina de Bruijn, oud 56 j., echtg. van Johannes Jacobus van Giesen. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 2 Juli. Jacob Willem Lensen, oud 24 j., jm. en Tanneke de Vos, oud 23 j., jd. 30 Juli. Levinus Dominicu3 Faas, oud 59 j., wedn., en Antje de Jonge oud 45 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Juli. Jacob Willem Lensen, oud 24 j., jm. en Tanneke de Vos, oud 23 j., jd. Geboorten. 1 Juli. Janneke, d. van Nico- laas Buijze en van Suzanna Hamelink. 2 Juli. Janna Elisabeth, d. van Jacobus Andries van Langevelde en van Neeltje Elisabeth Helmen- dach. 4 Juli. Louis, z. van Cbristiaan Jan de Koeijer en van Jacomina Suzanna Kolijn (Won. te Westdorpe). 8 Juli. Tanneke Anna, d. van Cornelis van de Velde en van Leuntje Adriana Kolijn. 9 Juli. Jacob, z. van Jan Goossen en van Cornelia van de Wege. Neel tje Adriana, d. van Edial Jacobus Verpoorte en van Neeltje Adriana Scbeele. 15 Juli. Christina, d. van Jan den Beer en van Maria Christina den Hamer. 18 Juli. Leendert, z. van Adriaan Jan de Visser en van Cornelia Anna Bareman. 20 Juli. Comelis Marinus z. van Cornelis Pieter de Putter en van Jacomina Maria Scbeele. 30 Juli. Jeleijntje, d. van Jacobus de z^eeuw en van Janna Cor nelia Buijze. (Buiten verantwoordeiykheid der Redactie.) LUISTERVINK. Woensdag. Eerste groote Neuzendag. 's Morgens tamelijk mooi weer. 's Middags regen. Reclamestoet uitgesteld tot 4 uur. Toen lukte de zaak. Pracbtstoet. Speciale be- wondering voor de modeshow. Mooie symbo- lische voorstelling „Klimop". Scbitterende wagen van Ribbens. Schdtterende wagen van de Zwemschool. In den woord, bet was alle3 mooi. En een massa volk. Enorm. 2200, toen de treinen en trams binnen waren. Hoorde, als illustratie: Iemand had 3 X 30 kilogram ijs gestampt, 400 extra koeken ver- kocbt. Dat wordt Zaterdag 1600 als't weertje meeloopt. 's Middags zat ik op een mood punt om de stoet eens op m'n gemak „op te nemen". De belft ongeveer was gepasseerd. Toen een groote gaping. Naar buiten gegaan. Daar kwam de rest. Wat hadden die een dorst. 's Avonds, lichtstoet tot den volgenden dag uitgesteld. De muziek nog een rondgang gemaakt. Stemming erin gebleven tot sluitingsuur. Donderdag. Bedenkelijke weersgesteldheid. 's Middags „blindenwedstrijd" op de markt, Interessant. 's Avonds lichtstoet. Goed ge- slaagd. Veel volk op de been. M'n hoop houd ik gevestigd op Zaterdag. Waarom ik zoo kort schrijf? Het is dag- boekvorm. Een kleine opheldering moet het verbeelden, omdat er gevraagd werd, waarom er zoo vaak ik in geschreven wordt. Dat is Voor Ter Neuzen: 13 Aug. Eng. S.s. DALE- WOOD, 1561, kolen, New-Castle. Voor Sluiskil: 13 Aug. Eng. s.s. TIMBER- HAM, 910, kolen, Queensborough. Van Sluiskil: 12 Aug. Spaansch s.s. GA LEA, 1974, ledig, New-Castle. Voor Gent: 12 Aug. Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ledig, Londen; Duitsch s.s. KATTEGAT, 3390, benzine, Batoem; Belg. s.s. ADOLPHE URBAN, 309, ledig, Londen; Duitsch s.s. NAVAL, 310, kunstmest, Kiel. 13 Aug. Eng. s.s. JETJiTCOE ROSE, 609, ledig, Londen; Duitsch s.s. ARTUSHOF, 865, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. DUNSTAN- BURGH, 476, stukg., New-Castle; Eng. s.s. DON, 424, stukg., Goole; Eng. s.s. AKEN- SIDE, 1602, bout, Leningrad; Eng. s.s. FAL CON, 738, stukg., Londen; Eng. s.s. CITY OF DUBLIN, 667, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. EVELYNN MANOR, 226, ledig, Londen; Eng. s.s. BANTY, 242, kolen, Swansea; Belg. s.s. LAURENT MEEUS, 3479, benzine, Batoem; Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, ledig, Rouaan; Lett. s.s. KONSULS P. DANNEBERGS, 1744, hout, Waiste; Eng. s.s. OBSIDAN, 404, ledig, Londen; Deensoh s.s. HANS MAERSK, 1138. bout, Archangel; Eng. s.s. MICKLETON, 364, ledig, Londen. Van GentTer Neuzen: 12 Aug. Eng. s.s. SWIFT, 408, stukg., Londen. Van Gent: 12 Aug. Eng. s.s. HEBBURN, 1682, ledig, Tyne; Elng. s.s. MOLLOU, 68, fos- faat, Rockford; Elng. s.s. HULL, 451, stukg., Hull. 13 Aug. Belg. s.s. ADOLPHE URBAN, 309, ijzer, Goole. s.s. MAGDALENA te Ter Neuzen. s.s. TERNEUZE1N te Ter Neuzen. Amsterdam, 12 Augustus 1931. Vreemd Bankpapier. Bieden Laten Londen Belgisch 12,04 6,90 12,06 6,94

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 7