AL6EMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUW3CH-VLAANDEREN. Onze prijsvragen gedurende de Winkelweek. Lettergreep-raadsel ASPIRIN ALLES No. 8718 MAANDAG 10 AUGUSTUS 1931 71e Jaargang. EERSTE BLAD. 1e prijs: Dames- of Heeren-Vulpenhouder 2e prijs: Reisnecessaire of Inktstel 3e prijs: Damestasch of Sigarenkoker 4e prijs: Vulpotlood BINNENLAND. De Winkelweek. AUTOS MOTORS NIJVERHEID Onze tweede prijsvraag, die wij in dit nummer afdrukken, vraagt de speurzin van de lezers. In dit nummer is een verwerkt, bestaande uit 58 lettergrepen, dat wil zeggen, dat aan de reclames, ingezonden mededeelingen en advertentien een lettergreep, die soms uit een letter bestaat, is toegevoegd, dewelke te samen de goede oplossing brengen. Men heeft dus mets anders te doen dan de advertentien of ingezonden mededeelingen goed na te lezen en de lettergreep die in cursieve letter is toegevoegd, er uit te halen, tot men alle 58 lettergrepen heeft. Vervolgens gaat men ze rangschikken, en tracht men van de gevonden letter grepen 25 woorden te vormen, die hetzelfde beteekenen als onderstaand lijstje aangeeft. Elke lettergreep mag slechts ednmaal gebruikt worden Wanneer men de goede woorden gevonden heeft, zijn alle 58 lettergrepen dus verbruikt en vormen de eerste en vierde letter van deze 25 woorden, van boven naar beneden gelezen, een zeer bekend Nederlandsch spreekwoord. Men vulle dus onderstaand formulier duidelijk in en stuurt de oplossing met Uw naam en adres onderteekend, in een gesloten enveloppe, aan ons Bureau in, en zet in de rechterbovenhoek: Lettergreep-raadsel. Hieronder volgt de opgaaf: 1 Meisjesnaam 2 Zuid-Amerikaansch zoogdier 3 rente 4 schaduwbeeld 5 Zuidvrucht 6 zonsverduistering 7 Nederlandsche stad g deel van oorlogsvloot 9 eenig in zijn soort I o -mildheid II voorheen 12 lichte mist 13 klemtoon 14 wimper 15 in tweeen gedeeld 16 zeeroofvogel 17 -krijg 18 windrichting 19 onnoozelheid, droomerigheid 20 voegwoord (2 lettergrepen) 21 wederkeerig voornaamwoord 22 vodden 23 bedelmonnik 24 iedereen 25 deserteeren Het spreekwoord luidt dus: Naam Adres: Wij weifschen de speurders onder onze lezers een goed succes en loven voor dezen bijzonder interessanten wedstrijd de volgende fraaie prijzen uit: Terwijl er eventueel nog 4 troostprijzen zullen worden uitgereikt. De oplossing van dezen tweeden prijsvraag moet uiterlijk Vrijdag a.s. aan ons Bureau ingeleverd zijn. Inzendingen na dien datum ingezonden komen niet in aanmerking. Op de enveloppe gelieve men in den linkerbovenhoek te schrijven: Letter- greepraadsel. In ons blad van Woensdag en Vrijdag volgen weer geheel andere prijsvragen. Zooals bekend worden ook de nummers van a.s. Woensdag en Vrijdag weder huis aan huis in de stad bezorgd. Mogen wij nogmaals in herinnering brengen om de advertentien voor deze nummers zoo vroeg mogelijk in te zenden, daar aan deze speciale uitgaven zeer veel arbeid verbonden is. REDACTIE TER NEUZENSCHE COURANT. Voor Uw gezondheiif 1 eenig op de werekJ ma UZENSCHE COURANT v noNWISCTN^RyS: Btnnen Ter Neuzen 11,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr per post, f 1,80 per 3 maanden - B(j voor uttbetallng fr. per post 6,60 per jaar - Voor Belg-IS en Amerika f 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen MS voorultbetaling. Ultgeefster: Firroa F. J. VAN DE 8ANDE. GIRO 38150 TEEEFOON No. 25 Voor elken regel meer 0 ADVERTENTI8N: Van 1 tot 4 regels 10,80 vo° b Grootere letters en cliches worden naar plaatsrulmte berekend. Handelsadvertentlen bregelabonnement tegen verminderd tarief, hetwe op a verkrijgbaar Is. - Inzendlng van advertentien liefst Wn dag voor de nltgav* DIT BLAD VEKSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVON®. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter openbare kenrnis inge- volge artikel 37, juncto artikel 12 der Drank- wet, dat bij hen is ingekomen een verzoek om verlof voor den verkoop van aleoholhoudenden ,3rank anderen dan sterken drank van WIL- r .tt.m ADRIAAN FAAS, van beroep cafd- houder, wonende te Ter Neuzen voor de be- nedenlokaliteit van het perceel Kanaaiweg no. 46. Binnen twee weken nadat deze bekend- making is geschied, kan ieder tegen het ver- leenen van dit verlof schriftelijk bezwaren indienen bij Burgemeester en Wethouders. Ter Neuzen, den 10 Augustus 1931. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. J. LDREGMANS, Wnd.-Secretaris. DE RIJKSWERKVERSCH AFFING. Het „Hbld." vemeemt, dat in de eenigen tijd gel'eden ingestelde contactcommissie het voorstel is gedaan, om aan de te werk ge- stelden bij: de rrjkswerkverschaffimg een he- drag in eens uit te keeren, teneinde tegemoet te komen aan de behoefte van aanscbaffing van kleeren en schoeisel, hetgeen niet of bij- na niet bekostigd kan worden uit de uitkee- rdmgen. tndien de regeering in dit voorstel treedt, zou, althans dit is de opzet, aan te werk ge- stelden, die gedurende een bepaalden termijn of laager bij de rijkswerkverschaffing zijn, een bedrag van f 50 worden uitgekeerd. De uitkeering zal eventueel natuurlijk al leen dan geschieden, als de behoefte, waar- van hier voor sprake is, aanwezig is. Is bet genoemde blad wel ingelicht, dan zou de regeering intussohen vrij afwijzend tegenover dit voorstel staan op grand o.a. van verschillende bezwaren van practischen aard. HET BRUGGENVRAAGSTUK. Het Tweede Kamerlid Van der Waerden heeft den Minister van Waterstaat, de vol gende vragen gesteld: 1. Is de Minister van oordeei, dat, naast de verkeersverbetering der drie doorgaande wegen met overbruggingen over de groote rivieren via Nijmegen, 's Hertogembosch en Keizersveer, welke eerlang tot stand komen, reeds onmiddellijk een vierde overbrugging ter hand genomen dient te worden? 2. Is de Minister bereid, gelet op de groote geldelij'ke offers, welke geeischt zouden wor den voor de uitvoering van een vierden door- gaanden verkeersweg met overbrugging van het Hollandsch Diep, af te wachten waartoe de verkeersontwikkeling over de genoemde drie overbruggingen leiden zal, alvorens tot uitbreiding van het aantal over te gaan? 3. Is de Minister van oordeei, dat nu reeds kan worden uitgemaakt, dat een vierde over brugging moet geslagen worden over het Hol landsch Diep bij Moerdijk en niet met het oog op de kortste verbinding met het Zuiden en de Zeeuwsche eilanden nabij Willem- Stad? 4. Is de Minister bereid het moeilijke vraagstuk van de meest gewenschte piaats en de functie welke de bestaande Moerdijk- spoorbrug daarbij kan blijven vervullen, gron- dig te doen onderzoeken, en aan de Kamer de uitkomsten van dit onder zoek mode te deelen alvorens de beslissing gevallen is? Woensdagnamiddag de groote stoet der Win- keliersvereeniging uitgaat, waarin voor het eerst officieel uitkomt de ,,Neuzenwagen en waaraan naar we vernamen met verschillende praal- en reclame wag ens zal worden deelge- nomen, zoodat deze stoet alleszins beziens- waard zal zijn. Des avonds wordt de stoet herhaald, doch dan uitgebreid met honderden kinderen met lampions, hetgeen een fantasti- schen aanblik helooft en de moeite van een bezoek aan de stad alleszins waard is. Zoowel Woensdag als Zaterdag rijden na afloop der feestelijkheden treinen van de Zeeuwsch-Vlaamsche tram Woenisdag 's avonds 10 uur naar Zaamslag, Axel, Sas van Gent en IJzendijke. Zaterdag 's avonds 11 uur naar Klooster- zande, Zaamslag, Axel, Sas van Gent, Hoofd- plaat en IJzendijke. De Winkelweek „ingeblazen". Na lezmg van wat ridderpoezie mezelf ter slape begeven. Nog wat nafantaseeren over dien tijd, toen er nog werkelijk „ridders" bestonden, die lieve koepelgerokte jonkvrou- wen burchttoe bracbten, de tijd van roman- tische liefde en avonturen. In. den droorn voortzetting van al dat romantische. Tijd van onderlinge twisten. Vermoeid thuisgekomen na een jachtpartij. Ruim wild geschoten. Heerlijke maaltijd aan de zijde van de lieftallige burchtvrouwe Val- derina. Het oogenblik, dat de fijnste schotel opgediend zal worden. AlarmEen overval Wakker, Weg ridders, weg gebradem patrijzen, weg burchtvrouwe. Werkelijk gealarmeerd. De Thibetaansohe trompetters helpen me er aan herinneren, dat de winkelweek begint. De kleeren aan, een kattewaschje (straks moet ik me tooh nog scheren) en naar buiten. Ik wil -getuige zijn van het hijachen der vele vlaggen. Ik wil ook wed eens wat slajperige gezichten uit de ramen zien kijken, want elken morgen hetzelfde in den spiegel te zien, varveelt. En ze waren er hoor, nou en 6f. Want het was zoo vroeg. Maar niet te vroeg voor de trompetters en hun leider. Ze hebben de winkelweek imgeblazen. Helaas staan we nu weer gauw voor het feit, dat hij uitgeblazen wordt. Ik wilde wel dat het altijd feest was. LUISTERVTNK. is het beste juisf goed genoeg. Eischt daaroi* uitsluitend Aspirin— tabletten in de origi- neele verpakking me# het wereldberoemd» BA YER-kruis. Let op oranjo bend en Bayerkruis. Prijs 75 cts. (Ingez. Med.v. DE NIEUWE AUTO-MOTORBRANDSPUIT. Onze lezers zullen zich vermoedelijk herin neren, dat door den gemeenteraad in den loop van dit jaar werd besloten ten behoeve der gemeentelijke hrandweer eene nieuwe auto-motorbrandspuit aan te echaffen, een spuit van grooter capaciteit dan die we thans hebben en waardoor het ook mogelijk zou zijn van uit het kanaal alle deelen der kom te be- strijken voor het bestrijden van eventueelen brand. Na ingesteld onderzoek is een spuit besteld bij de firma J. en H. W. van der Ploeg te Apeldoorn. De vorige week is de auto-motor- brandspuit gearriveerd en jl. Vrijdag heeft op den weg aan de Oostzijde van den Westelij- ken kanaalarm de beproeving piaats gehad. Tegen het vastgestelde tijdstip waren daar tegenwoordig het college van Burg, en Weth., met deze installatie ook mogelijk is een brand van verschillende kanten te bestrijden. Later zijn ook nog proeven gehouden voo* het opvoervermogen der spuit, waarbij bleek dat met waterstralen van 20 tot 30 een hoogte van 30 tot 35 M. werd bereikt. In verschillend opzicht bleek de gecontrac- teerde capaciteit te worden overtroffen, zoo dat het materieel voor de gemeente is over- genomen. Ofschoon men dergelijk materieel liefst zoo weinig mogelijk voor haar doel ziet gebruiken wekt het toch vertrouwen dat voor eventueele ongevallen over degelijk blusch- materieel wordt beschikt. AUTO-ONGEVAL. Zaterdagmorgen had aan de Axelsche- straat een auto-ongeval piaats, dat betrekke- lijk goed is afgeloopen. De molenaar De Put ter van Hoek kwam met zijn vrachtauto om den hoek aan de Moffenschans gereden en wilde een voor hem rijdende vrachtkar pas- eeeren. Op dat oogenblik keek hij door het spiegeltje naar een hem achteropkomende auto, met het gevolg dat hij tegen een daar (zeer gevaarlijk!) staande paal der electri- sche verlichting reed, die daardoor afknapte, De naast hem zittende knecht is vermoedelijk door den schok voorover gevallen en kreeg een gapende wonde aan zijn schedeL Hg werd in het ziekenhuis alhier verbonden en kon daama huiswaarts keeren. De Putter zelf bleef ongedeerd. De auto was deerlijk gehavend, doch de motor was niet beschadigd. RIJKSWATERSTAAT. De Rijksw} ters'-aat heeft het leveren en op- si aan van 33 gegoten meerpalen voor het kanaal van Ter Neuzen gegund aan ue N.V. IJzergieterij v.h. Hagenaars, Bal en Co. te. Bergen op Zoom voor J 1404,15. Nog gunde de Riikswe terstaat het verrich- ten van baggerwerk m de Sardijngeul onder Vlissingen aan de N.V. Hollandsche Aaa nemersmaatschappij, Den Haag voor 90.000 voor TER NEUZEN, 10 AUGUSTUS 1931. „NOSE SONDER NOSE". Het was van morgen weeral vroeg dag voor de leiders der Winkeliersvereeniging „Klimop" in verband met het oprichten der eerepoorten aan de Noordstraat bjj de Axelsche brug en in de Westkolkstraat bij de ophaalbrug, waar de bezoekers bij het binnenkomen een wel- kom wordt toegeroepen en een dank voor de belangstelling bij het verlaten der stad. Scheen aanvankelijk de zon, tegen 8 uur kwamen uit het Zuidwesten zware donkere wolken opzetten, zijnde een bedreiging van de Ter Neuzenaars, die thans vooral niets liever dan mooi weer wenschen, zijnde dit alleen reeds een deel van het welslagen van feesten als de hier gedurende deze week georgani- seerde. Het bleef echter aanvankelijk droog. Zoo- dra de laatste galm van klokke acht was ver- storven klonken van de pui van het stadhuis de tonen van het „Wilhelmus", gespeeld door de Thibetaansche trompetters, plechtig door de lucht, ten teeken dat de winkelweek was aangevangen. De trompetters, die daarna blie- zen op den molen der Finma De Smidt, en vervolgens op verschillende plaatsen der stad, kweten zich bijzonder goed van hunne taak en hadden groote belangstelling der ingezete- nen, vooral van de jeugd. Ondertusschen waren heden middag reeds tal van vlaggen uitgestoken en geeft dit, met de smaakvolle dtalages in vele winkels, aan de stad een feestelijken aanblik. Heden avond wordt de winkelweek officieel geopend en daarna een rondgang door de stad gehouden, met het muziekgezelschap ,,De vereenigde werklieden". De lichtzuilen op de Markt zullen vanaf hedenavond verlicht wor den. Morgenmiddag optocht met versierde rij- wielen en des namiddags wielerwedstrijden op verschillende plaatsen der stad, terwijl FOURNITURES GENEKALES Borluutstraat 8, GENT. Tel. 12415. (Nabij 't Stadhuis) (Ingez. Med.) na vele leden van den gemeenteraad, gemeente- besturen en brandweerbesturem van elders, de heer Bierema, commandant der Middel- burgsche brandweer en als deskundige van den Kon. Ned. Brandweerbond de heer Hazel- horst, commandant der Tilburgsehe brand weer. Nadat op den weg een proef was genomen hoe de aan het chassis van de spuit gekop- pelde slangenhaspel het op den weg „deed" en daartoe een eind in de richting van Sluis- kil was gereden, kwam men ter plaatse en ving onder leiding van den opperbrandmees- ter, den heer Lambrechtsen van Ritthem de oefening aan. De spuit is gebouwd op een Buickchassis met een 6-cylinder Buickmotor, hoogdruk centrifugaalpomp, 4 waaierpomp, aandrij- ving direct door revolvertransmissie met een vermogen van 1500 liter per minuut 8 atmos- feer. Zij bevat een pomp met 3 persaanslui- tingen, zuigleiding met dubbele aansluiting aan weerszijden van den wagen. Met den chauffeur kunnen op het shassis 17 man- schappen vervoerd worden. De achter de spuit gekoppelde slangen- wagen voert 2 haspels mede, elk 600 M. slang kunnende meevoeren. Het uitleggen van 600 M. slangen en aan- koppelen der straalpijpen was op korten tijd geschiedt en ondertusschen draaide de motor der spuit reeds en werd water in de slangen gevoerd. De eerste proef werd gehouden met 550 M. lengte slangen en 6 straalpijpen met mond tuk 14 m.M., waaruit bleek welk een groote massa water men daarmede op een eventueelen brand kan werpen, terwijl het EXAMEN HOOFDAKTE. Geslaagd te 's Gravenhage voor het exa- men hoofdakte, onze vroegere stadgenoot I. G. de Meijer te O. en W. Souburg. NIJVERHEIDSONDERWIJS. Te 's Gravenhage slaagde voor de akte Nb de- heer M. 't Gilde te Ter Neuzen en voor de akte Nj de heer L. A. Bosdijk te Schoondijke. BESCHADfptING VAN DE BETONNING OP DE O. EN W. SCHELDE. Van den directeur van het Loodswezen in het 6e district, omvattend de O. en de W. Schelde en aanliggende vaarwaters, bereiken het hoofdbestuur van de Schippersvereeniging ,,Schuttevaer" klachten omtrent beschadiging aan de betonning, die er op wijzen, dat door sommigen niet met de noodige zorgvuldigheid of zeemanschap wordt gevaren. In het toelichtend schrijven wordt vermeld. dat in betrekkelijk korten tijd in de Witte Tonnen Vlije stompeton no. 2 en no. 4 geheel zijn verdwenen en de R.Z.H.S. bol-ton op de scheiding van het Keeten en genoemde Vlije door een schipper drijvend is gevonden en te Bruinisse aangebracht, waar bleek, dat de ton de sporen droeg van 't in aanraking geweest zijn met de schroef van een vaartuig. Voor kort werd mede aan lichtboei no. 22 op de Wester-Schelde bij de Biezelingen voor meer dan duizend gulden schade toegebracht, door- dat lantaam en opbouw waren vernietigd. blijkbaar doordat de sleepboot aan de eene het gesleepte vaartuig aan de andere zijde was gepasseerd en de sleeptros daardoor over de boei schoor. Aangezien door bedoelde beschadiging de kosten der betonning onnoodig worden opge- voerd en er alle redenen bestaan om aan te nemen, dat het niet besturen van gesleepte vaartuigen of het toevertrouwen van de be- sturing aan te jeugdige of onbekwame per- sonen, oorzaak der aanvaringen zijn en bfj- kans nimmer eigener beweging van de be schadiging volgt, roept de directeur voor— noemd de medewerking in van de vereeniging om de beschadiging en vernieling der beton ning te voorkomen, aan welk verzoek het hoofdbestuur gaame haar grootste medewer king toezegt. Gewezen wordt op de verkeerd begrepeir collegialiteit van den schipper, die getuige is van een schadevaring door een anderen echipper en nochtans de schadevaring niet ter kennis brengt van de autoriteiten. Daar het gevaar over te gaan tot inkrimping van de betonning niet denkbeeldig is, zouden on- schuldigen den last ondervinden van daden, die in vele gevallen het ontbreken van colle- giaal gevoel bij de daders ten duidelijkste aan- toonen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1