ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Tweede Blad. De Winkelweek. No. 8717. VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1931. 71 e JAARGANG. aUnSflNLAID. Burgamsestsr en Withoudars van Ter ftauzsn Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen EERSTE NEDERLANDSCHE MODEVAKSCHOOLVEREENIGING. "ZiSUB brengen ingevolge artikel 75 der Lager Gn-derwijswet 1920 iter openbare kennis bet volgende raadsbesluit: De gemeenteraad van Ter Neuzen; gezien een op 15 Juni 1931 ingekomen. adres j van bet Bestuur der Vereeniging voor Chris- teliijk Onderwijs te Ter Neuzen (Grenulaan), 1 waaribij onder overlegging der vereischte j stukkem wordt verzocbt om ingevolge artikel j 72 der Lager Onderwijswet 1920 geldem be- j schikbaar te willen stellen voor de aanschaf- fing van nieuwe schoolmeubelen (kachels) en leenmiddelen; overwegende, dat de kosten hieraan ver- bonden behooren tot de uitgaven, bedoeld in artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920; dat is voldaan aajn het bepaalde ibij artikel 77, eerste lid; b e s 1 u i t zijne medewerking te verleenen. Ter Neuzen, den 6 Augustus 1931. De Gemeenteraad voomoemd, J. HUIZINGA, Voorzitter. B. I. ZONNEVULLE, Secretaris. brengen ingevolge artikel 75 eerste lid der Lager Onderwijswet 1920 ter openbare kennis het volgende raadsbesluit: De gemeenteraad van Ter Neuzen; gezien een op 16 Juni 1931 ingekomen adres van het Bestuur der Vereeniging voor Chris- telijk Onderwijs te Ter Neuzen (Jozinastraat), waarbij onder overlegging van de vereischte stukken wordt verzocht am ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 gelden be schikbaar te willen stellen voor de aanschaf- fing van schoolboeken en een platenkist; overwegende, dat de kosten verbonden aan deze uitgaven, behooren tot die bedoeld in artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920; dat is voldaan aan het bepaalde bij artikel 77, eerste lid; b e s 1 u i t zijne medewerking te verleenen. Ter Neuzen, den 6 Augustus 1931. De Gemeenteraad voomoemd, J. HUIZINGA, Voorzitter. B. I. ZONNEVULLE, Secretaris. GEMEENTEBEGROOTING. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter openbare kennis, dat de begrooting van de plaatselijke inkamsten en uitgaven idezer gemeente, alsmede de be grooting van het woningbedrijf dienst 1932, aan de gemeenteraad zijn aangeboden en ge- durende een tijdvak van veertien dagen voor een ieder ter inzage op de gemeente-secre- tarie zijn nedergelegd, alwaar tegen betaling van de kosten afschriften kunnen worden verkregen. Ter Neuzen, den 7 Augustus 1931. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVULLE, Secretaris. GEMEENTEREKENING. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter openbare kennis, dat de rekening van de inkomsten en uitgaven dezer gemeente en die van het woningbedrijf over 1930 aan den gemeenteraad zijn over- gelegd en dat die rekeningen van heden tot 22 Augustus a.s. op de gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage liggen en tegen be taling der kosten in afschrift verkrijgbaar zijn. Ter Neuzen, den 7 Augustus 1931. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, JHUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVULLE, Secretaris. JUISTE AANTAL ARBEIDERS BIJ PHILIPS. Naar de Telegr. uit goede bron verneemt, bedraagt het aantal arbeiders, thans werk- zaam bij de Philips-bedrijven te Eindhoven, dat in November 1929 nog pl.m. 23.000 be- droeg, nu iets meer den 13.000. Bij beschou- wing van dit crjfer dient men in oogenschouw te nemen, dat, hoewel het aantal afgevoerde arbeiders sinds November 1929 zijn er dus 10.000 minder zeer groot is, de productie der Philipsbedrijven niet in die mate vermin- derd is. In fabrieken van het Philipsconcern, gevestigd in landen, waar tijdens de crisis zeer hooge invoerrechten ingesteld zijn, wordt thans meer geproduceerd, daar in die landen meer arbeiders zijn aangenomen. Het aantal arbeiders, behoorende tot de fabrieken van het Philipsconcern in het buitenland, bedraaet pl.m. 17.000. s BROODINVOER UIT BELGIe. Het Tweede Kamerlid Hermans heeft den minister van Binnenlandsche Zaken en Land- bouw de volgende vragen gejteld: Is het den minister bekend, dat in de grens- gebieden van ons land, met name in Maas tricht, brood wordt ingevoerd uit Belgie, en dat door den invoer van dit brood niet' be- reid uit meel, gemalen volgens de eischen der Tarwewet 1931 en dus /3,50 per 100 K.G. goedkooper Nederlandsche bakkers emstig zullen worden benadeeld, wanneer genoemde wet geheel in werking is getreden? Zoo ja, weike maatregelen zullen dan door den minister genomen worden om dezen in voer, in strijd met de bedoeling der Tarwe wet en dus ook in bet nadeel der landbouwers is voorkomen TER NEUZEN, 7 Augustus 1931. NED. HERV. KERR. De Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk heeft uit bare versohillende fondsen de navol- gende toelagen verstirekt: Uit bet fonds tot vefbetering der schraalste predikantstracte- menten Hcofdplaat /500; Waterlandkerkje 750; Retranchement /308; Sas vain Gent 160. Uit de Generate kas: Ter Neuzen voor den godsdienstonderwijzer te Sluiskil f 200. Zoo staan wij v66r den aanvang van de Winkelweek, de eerste van bet 5jarenplan, ontwikkeld door den voorzitter der Winke liersvereeniging ,,Ter Neuzen Klimop", welke vereeniging deze week organiseert met mede werking van de Vereeniging tot bevordering van Vreemdelingenverkeer en bet Muziekge- zelschap „De vereenigde werklieden". Er is, ten behoeve der algemeene organisa- tie al heel wat werk verricht, en er zjjn in de verloopen warme dagen daarvoor al heel wat zweetdroppels gevallen. Thans maken ook de winkeliers zich per- soonlijk op, om aan hun winkels een bijzon- der aanzien te geven, iets dat de stad zoo'n aantrekkelijk beeld geeft en zoowel stadge- nooten als vreemdelingen nood tot het be- zicbtigen der etalages. En, zooals men weet, van krjkers komen dikwijls koopers. Maandagmorgen 8 uur zal het begin der winkelweek worden aangekondigd door de trompetters met bun Thibetaansche trompet- ten, die daarmede voor bet eerst in bet pu- bliek zullen optreden en, naar we verwach- ten, algemeene belangstelling zullen trekken. Des avonds 6.30 uur wordt in een bijeen- komst der Winkeliersvereeniging in het loge- ment ,,'s Lands Welvaren" de winkelweek officieel geopend door den eere-voorzitter, den heer J. Huizinga, burgemeester. Ongeveer 8 uur zal een optocht worden ge- houden door het muziekgezelscbap „De ver eenigde werklieden", waaraan door bet be stuur en de leden der Winkeliersvereeniging zal worden deelgenomen. Indien het weer de volgende week zal mee- werken, zijn aangename, drukke dagen te wachten. Dlnsdagnamiddag worden op verschillende plaatsen der stad wedstrijden per fiets ge- houden. FIRMA VOERMANDE PAUW. Een oadememing die met haar tiijid mee weet be gaian is zeker die der Firma VoermanDe Pauw in de Noordstraat alhier. Regelmatig is zij tot uitbreiding en ver- fraaiing overgegaan, docb de thans tot stand gekomen uitbreiding overtreft zeker al het voorgaande en ibewij.st, dat de laiders der firma den eisch des tijds begrijpen. Van de thans volgens het plan van den architect L. de Bruijne door den aannemer P. A. Mielen op zeer korten tijd voltooide verbouwing is van uit de Noordstraat niet veel te bemer- ken, docb zij zal zeker een verrassing zijn voor de bezoeksters van dit damesconfectie- magazijn. Zooals bekend, wordt deze zaak gevormd door twee winkels. Het ligt in de bedoeling in de toekomst de eene uitsluitend te bestem- men voor heeren-artikelen en bet linksche gedeelte, waarachter de nieuwe verbouwing is tot stand gekomen uitsluitend voor dames- artikelen, voomamelijk costumes. In bet aldaar aan de achterzijde opgetrokken nieuwe gebouw ziijm een aantal paskamers ingericbt, met gezeliig en rustig interieur, waar de clienteele alzoo nustig en op het gemak keuze zal kunnen doen. Bij de tegenwoordige mode der terugkeerende lange rokken is het vooral van beteekenis, dat in de paskamers draaien- de spiegels zijn aangabracht, zoodat men zich bij het passen van alle kanten kan bezien. Een der paskamers is van zoodanige grootte dat men er met gezelsohap komende nog vol- doende ruimte heeft. Boven de zaal met de paskamers is een ruime verdieping gebouwd waar de voorraad dames-confectie wordt gelborgen, en er onder bevindt zicb bet souterrain waar de ketel voor de centrale verwarming is opgesteld en waar voorts nog een groote ruimte is bebouden voor het verrichten van verschillende werk- zaamheden in verband met etaleeren en wat dies meer zij. Door het aanbrengen van licbtkokers beeft men ook meer licht acbter in den bestaanden winkel weten te verkrijgen. De nieuwe af- deeiing is ruim voorzien van lichtramen en alles is zeer keurig afgewerkt. Het doet den aannemer eer aan. Het magazijn is nu ingericbt voor bet ber- gen van een ruime keuze costumes en dames- en heeren-artikelen. Zooals uit de adivertentie in dit mimrner iblijkt, wordt de zaak tegelijk met den aan vang der Winkelweek her-opend en wordt aan alle belangstellenden vrijen toegang verleend, zander verplichting tot koopen. Men zal zicb dus met eigen oogen kunnen overtuigen van de aanwezigbeid van het vele moois en de nieuwsite snufjes op modegebied. JAN DONZE beeft ook de bakens verzet zooals uit de advertentie in het vorig nummer bleek een filiaal geopend van de Breigoederen- en Limgeiriesfabriek A. Lion te Hulst. Bij bet bezoek dat wij; er op uitnoodiging brachten bleek deze zaak een geheele metamorphose te habben ondergaan en vindt men er een zeer ruime sorteering fjjne dames-lingeries, baby- artikelen, breigoederen, dekens, scborten enz. Men deelde ons mede dat, aangeziea deze goederen rechtstreeks van de fabriek worden betrokken, bet mogelijk is deze tegen scherp concurrearende prijzen aan te biedien. Men zal zich daarvan door een bazichtiging der etalages en een bezoek aan den winkel kun nen overtuigen. Bij de gehouden examens van de Eerste Nederl. Modevakscboolvereeniging slaagden voor lingerienaaien de dames M. Wulfaart te Sas van Gent en A. Pauwels te Axel. EXAMEN HOOFDAKTE. Geslaagd te Rotterdam voor bet examen 1 boofdakte. de heer J. C. de Ridder te Axel. EXAMEN FRANSCH L. O. Voor bet examen Fransch L. O. slaagde te j Utrecht, mej. S. A. Versluijs, Hoek. RIJKSKWEEKSCHOOL TE OOSTBURG. Bij: beschikking van den Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn tot kweekelingen bij de rijkskweekschool te Oost- burg o.m. benoemd de volgende leerlingen; Klasse II: A. W. Kaan, Ter Neuzen. Klasse III: W. C. Uijt den Bogaard, Sas van Gent. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 26 Juli tot en met 1 Augus tus zijn in onze provincie voorgekomen 4 ge vallen van roodvonk en wel 1 geval in ieder der gemeenten Boscbkapelle, Grrjpskerke, Sluis en Stavenisse. KASTEKORT. Men meldt aan het Dagblad van Noord- Brabant uit Philippine: Naar verluidt is bp een dezer dagen ge houden kascontrole op de bescbeiden van den onlangs overleden ontvanger-griffier van den Fhilippinepolder den beer E. C., een kastekort geconstateerd van plm. f 4000. Naar bet blad verneemt zal Zaterdag a.s. een officieel onderzoek plaats vinden. DIOCESANEN BOND DER R.K. RADIO-VER. IN HET BISDOM BREDA Zaterdag 1 Augustus: j.l. vergaderde in hotel „De Draak" te Bergen op Zoom de Diocesanen Bond der R.K. Radio-Ver. in het Bisdom Breda. Vertegenwoordigd waren Breda, Roosen- daal en Oosterhout, afwezig met kennisgeving Bergen op Zoom en zonder Ter Neuzen. De voorzitter verwelkomt met eenige barte- lijke woorden de door Z. H. Excell. Mgr. Hopmans, benoemde Geestelijke Adviseur ,den Zeereerw. heer A. J. J. van Meel, pastoor H. Sacramentskerk te Breda. Als afgevaardigde van Breda werd ge- installeerd de beer F. P. Wienhoven, terwijl de voorzitter zonder mandaat, als afgevaar digde, zitting heeft. Een uitvoerige bespreking had plaats over finantieel statuut, consept-statuten der Dioce sanen Bond en Federatie en uniforme contri- butieregeling. ACTE BIJENTEELT. De heer A. Dees Az., boofd der school en tuinbouwonderwijzer te Sprang, vroeger te Zaamslag, slaagde Donderdag te Boxtel voor de acte Bijenteelt. TWEEDE ZANGAVOND „NEUZENLIED". Heeren door repeteeren. Er is danig gerepeteend deze tweede zang- avond voor bet Neuzenlied in bet Concert- en Bioscoopgabouw. Veel zangeressen en zangers waren opge- komen, am hun toekomstig lied „er in" te krijgen. Ze zongen als nachtegalen, wat waar- scbijnlrjk zijn oorzaak vond in het van te voren gorgelen met een mengsel van water en zout, waardoor de stembanden soepel en de dan voort te brengen geluiden zuiverder warden. Ten kaste van veel zweetdroppels, arm- oefeningen en beele beenbuigingen van de zijde van den dirigent, werd er gezongen van je welste. De bassen waren het sterkst vertegenwoor digd, docb af en toe kraaiden de sopranen boven (wat de vrouwen van tegenwoordig eigen is). En dan de eenzame tenor in den engelen- bak, die wel eens een rust over bet boofd zag, en daardoor ons vergastte op een welluiden- den solozang, al was bet dan, maar een kort genot van 66n kwart maat. Er zitten zangeressen en zangers onder ons, Ter Neuzenaren, bet zijn verborgen talenten, die in stilte bestaan. Zooals de groote Goethe zegt: „Ein Talent bildet sich in der stille". Maar alle gekheid in een eierdop, ons Neuzenlied mag er zijn en bet zit in de hoof- den en bet leeft in de harten van ons alien. We zijn er zeker van, dat de minder be- gaafde zangers (brommers zooals onze mees- ter ze noemde, en dan in een leesboek mocb- ten bladeren, omdat ze de zangles niet zouden bederven) voor zich alleen, thuis, in stilte en vol overgave ook „hun" lied zingen. Ons boedje af voor den dichter en com- poniste. Een woord apart voor den dirigent. De laatste woorden van den dirigent waren: „dat bet davert". En: „Het zal daveren". LUISTERVINK. AXEL. De huisvlijttentoomstelling werd Woensdag- avond officieel geopend. Daartoe vergader- den in de koffie- en theeschenkerij van E. C. Oggel Zoon: bestuur V. V. V., het college van Burg, en Weth. met den gemeentesecre- taris en het raadslid, de heer C. Th. v. d. Bilt, bet bestuur van „Ter Neuzen Vooruit", dames en heeren jury-leden en verdere genoodigden. De burgemeester, de heer F. Blok, als eere-voorzitter sprak voor de mierofoon van de le Zesuwsch-Vlaamsche radio-distributie, de volgende rede uit: Mijnbeer de voorzitter, bestuursleden der vereeniging tot Bevordering van het Vreem delingenverkeer; Dames en Heeren! AUereerst wil ik beginnen om bet bestuur van V. V .V. dank te brengen, dat zp mij hebben uitgenoodigd, deze tentoonstelling te open en. De tentoonstelling wordt wederom gehou den op initiatief van de V. V. V. en bet is juist daarom, dat. ik behoefte gevoel aan het bestuur en niet het minst aan hun eminenten voorzitter, de heer Van Maale, een woord van dank en hulde te brengen. Dames en heeren, bet is niet een jaarbeurs, die staat gehouden te worden, maar een huisvlijttemtoonstelling en een plaatselijke winkel-show. An deze huisvlrjttentoonstelling wordt ook door niet ingezetenen deelgenomen. Vele inzenders hebben hunne werken inge- zonden en velen zijn teleurgesteld moeten worden, tengevolge van te beperkte ruimte. Het lijkt mij ook een goede gedacbte, dat ook thans hier zijn ondergebracht, de verschil lende teekeningen en werken van de leerlin gen van de avondvakteekenscbool te Axel. Ik hoop, dat dit er toe moge bijdragen, van nog meer ibezoek van leerlingen aan deze voor Axel zoo buitengewoon nuttige inricbting. Wat de winkelschow betreft, dames en heeren, hieraan wordt uitsluitend deelgenomen door de Axelscbe neringdoenden, de onmis- bare scbakel in de maatsehapprj, de schakel tusscben producent en consument. De Axelscbe neringdoenden laten eens zien, wat door bunne tusschenkomst in Axel zooal wordt verkochit. Vele standen zijn thans in dit gebouw ondergebracht, en bet is te betreu- ren, dat Axel niet over een nog grooter en doelmatiger gebouw kan beschikken, want verschillende aanvragers moesten worden af- gewezee wegens gebrek aan ruimte, en ver schillende standhouders moesten zich tevreden stellen met minder ruimte, dan was gevraagd. Zoodra deze tentoonstelling zal zijn ge opend, zult U kunnen zien op welk een keu- rige en vakkundige wijze de verschillende artikelen zrjn geetaleerd, en met welke groote zorgen dit door de verschillende exposanten is geschied. Het lokt uit tot koopen. Het wordt dan ook door mij buitengewoon op prijs gesteld, dat juist deze categorie van menschen, die toch ook dezen grooten druk van de tijdsomstandigheden ondervindt, zoo- veel durf en energie ontplooien, dat zp tracb- ten zicb te handhaven en zicb door den tijd been te slaan. Kosten nocb moeite zijn door hen gespaard. Ik meen, dat een woord van hulde hier zeker niet mag ontbreken; ook de Gemeente raad stelt dit zeer op prijs, getuige bet be- langeloos afstaan van dit groote schoolge- bouw. Dames en heeren, moest de V. V. V. inzake de koffie- en theeschenkerij tot voorheen de bulp inroepen van een niet Axelsche firma; thans is men zoover gevorderd, dat ook een Axelsche firma, n.l. de Firma E. C. Oggel en Zn., deze koffie- en theeschenkerij ter hand beeft genomen. Dames en heeren, ik hoop van harte, dat deze huisvlijttentoonstelling en winkel-show volkomen moge slagen en dat deze tentoon stelling druk zal worden bezocht, en dat de standhouders goed zaken zullen maken en dat bet bestuur van V. V. V. met voldoening op bun werk mogen tenug zien. Met deze woorden verklaar ik deze tentoon stelling geopend. Hierna sprak de voorzitter van V. V. V. als volgt Het is mij aangenaam U hier te mogen verwelkomen ter gelegenheid van onze 3e Huisvlijttentoonstelling en le Winkel-show. Wat de huisvlijt betreft, mag ik gerust zeg- gen dat deze de voorgaande tentoonstellingen verre overtreft niet alleen in kwantiteit, maar ook in kwaliteit. Dit is niet mijn persoonlijke meening, maar het oordeel der jurt. Ofschoon de uithuizigheid door vermakelijkheden enz. hoe langer hoe meer in de band wordt ge- werkt, blijkt uit deze tentoonstelling duide- lijk, dat er toch nog velen zijn die de huise- lijkheid bovenal stellen en deze ook nog we ten te benutten voor 66n en ander te vervaar- digen. Het groot aantal inzendingen getuigd, dat er overal nog echte artisten zijn, die werken tentoonstellen van kunst, maar ook van een waar Jobsgeduld getuigen, waar maanden- lange arbeid voor noodig was. Hij hoopt, dat zij de belangstelling van het publiek mogen genieten, dat deze werken een spoorslag mo gen zijn voor anderen om bij een volgende ge legenheid ook eens him kunst te toonen. In afwijking van vorige tentoonstellingen worden geen medailles, doch luxe voorwerpen be- scbikbaar gesteld. Door verschillende sigaret- tenfabrikanten zijn prijzen gescbonken, voor voorwerpen, gemaakt van vlinders, bloemen enz., welke in de sigaretten zijn verpakt. Deze prijzen kunnen bij de standhouders worden uitgezocht. Ook voor de bekroonde teekenin gen zijn prijzen beschikbaar. Natuurlijk val ien alle inzenders niet in de termen voor prij zen. De jury-leden hebben zicb nauwkeurig van hun taak gekweten. Voor hun moeilijke taak zij hun dank gebracht, vooral de afd. handwerken heeft veel tijd gevergd. Waar verschillende personen in aanmerking kwamen voor een le prijs, besloot het bestuur in overleg met de jury in diverse afd. meer dan 66n le en 2e prijs toe te kennen. Hij hoopt dat diegenen die buiten de prijzen zijn geval len niet ontmoedigd zullen zijn, maar met nog meer ijver voort zullen gaan, om door voort- durende oefening en geduld; zicb nog trach- ten te bekwamen. Ook de prijzen voor de leerlingen van „Ambachtsbelang" hoopt hij dat welkom zullen zijn en hun zal aanmoe- digen steeds aandachtig de lessen te volgen; dat de toekenning der prijzen er toe moge bijdragen dat vele nieuwe leerlingen zich zul len aanmelden voor deze nuttige instelling, tot algemeene voldoening van bestuur en leeraren en tot groei en bloei van „Am- bachtsbelang". Vervolgens de standhouders, welke voor het eerst op meer dan gewone wijze hunme artike len tentoonstellen. De tijden zijn voorbij, dat men zander reclame bet volk tot zich trekt. Thans is bet de tijd, dat offers moeten wor den gebracht en het publiek toonen, dat gij er nog zijt. Vele neringdoenden begnijipen dit nog niet en at rev en verkeerde zuinigheid na, welke hen wellicht ten gronde kan richten. Zij begrijpen niet of willen niet begrijpen, dat door eendrachtige samenwerking wonderen zijn te verrichten. Er zijn bestuurders van vereenigingen, die meenen door niet met ons te willen samenwerkende V. V. V. nadeel meenen toe te brengen; niets is minder waar, de meeste scbade wordt toegebracht aan bun eigen portemonnaie. Dit zal ook blijken thaw met deze tentoonstelling waar de winkeliers- vereeniging medewerking toezegde en toen bet er op aan kwam nieits meer van zicb liet hooren. Zoodanige vereeniging brengt scbade toe aan hare leden, in plaats van de belartgcn te behartigen. De gevolgen van deze waric- wijze zullen niet lang meer uitblijven. Velen ziea dit in en sluifcon zich bij ons aan, getuige- de standhouders hier vertegenwoordigd, die moeite noch kosten hebben gespaard. Hij hoopt ,dat z'j goede zaken mogen rnaken, zij. bet niet direct, dan toch indirect. Een tert- toonstellmg werkt na en dat zijn de resul— taten; moge deze schitterend zijn. Moge uit U neringdoenden geboren worden een Ievau di ge middensitand, die bereid is offers te brengen wanneer noodig. Het kan dan met anders of mijn plannen voor de toekomst zul len verwezenlij'kt worden. Het Axelsche vijf- jarenplan zal dan even .schitterend ten uitvoer worden gebracht als te Ter Neuzen. Geen vereenigingen, die afibreken, geen dubbele contributies, maar 6en groote srtevige vereeniging-: de V. V. V. alien omvattende die met haar doel eympathiseeren. Tenslotte een woord van dank aan alien die hebben medegewerkt tot het welslagen, aan. den Edelachtb. heer burgemeester, deze ten toonstelling te willen apenen; den raad voor het beschikbaar stellen van het gebouw,. standhouders, gemeente-opzichter ,inzend<srs (sters)bestuur en leeraren ,,Ambachtsbe- lang" dames en heeren der jury, en de dames die de handwerken hebben gerangscbikt. Inzonderheid mevrouw De Moor van Zaamslag, die vrijwiilig zicb besohikibaar stelde. Ook mijne medebestuurders en de beer C. J. Schie- man welke weer belangeloos zijne medewer king verleende. De beer A. de Vrieze, van ,,Ter Neuzen Vooruit", brengt dank voor de uitnoodiging tot bijwoning van de officieele opening. Het organiseeren van een dergelijke tentoonstel ling, nu men allerwege van malaise bjoart spreken, getuigd van energie en ondeme- mingsgeest. Mede namens ziijn mede-bestuur- ders .spreekt hij de beste wenschen uit voor het welslagen en dat standhouders en bestuur V. V. V. voortgaan op dezen weg. Hij hoopt eveneens, dat een volgende maal een grootere ruimte ter beschiking is en besluit met veel succes toe te wenschen. Nadat een foto van bet gezelscbap is ge nomen, wordt op uitnoodiging van den voor zitter een rondwandeling gemaakt. In zaal 1 zien wij de stand van den heer A. van Maale, met rookersbenoodigdheden enz.; de firma D. J. Oggel als boofdvertegenwoor- digster van P. Sluis' opfok- en ochtendvoe- ders, Gebr. Esselbrugge met de Opel-automo biel 1931, een uitgebreide sorteering acces- soires, onderdeelen enz., terwijl de beer C. L. de Smidt naaimacbines en uurwerken expo- seert. Zaal 2 wordt geheel in beslag genomen. door G. J. A. de Jonge, met een keur van Philip's radio-, verlichtings- en huishoudeijjite electriciteits-artikelen, electrische gramo- foons etc. Zaal 3: D. M. Jansen, groente en fruit, oa een miniatuur transportbedrijf der Fyffes bananen, terwijl C. J. Scbieman exposeert met o.a. Sola-massive, vlekvrij schriftelijk gega- randeerd, fijne kwaliteit emaille, rijke sortee ring baiarden met 5jarige schriftelijke garan- tie, onafbrandbaar lak- en haardkachels; alle modellen waren vorig seizoen niet in rimr handel. In zaal 4 trekken allereerst de aandacht Gebrs. van Rijn met gas-, waterleidings-, sa- nitaire-, buisboudelijke- en emaille artikelen; J. VerstratenBoer, die door comestibles, de welbekende Koena-producten en diversen tot koopen uitnoodigt; A. P. Esselbrugge, een prachtsorteering moderne klokken en uur werken en J. P. SmiesBoer zijn lederwaren, zooals reiskoffers, acte-, school- en muzielt- tasscben etc. ten toon stellen. Zaal 5. C. B. Antheunis, een schitterende voorraad Gero, Plateel, Wellner zilver.Sivelio en fijne staalwaren. Op de bovenverdieping noodigt de koffie- en theeschenkerij van E. C. Oggel Zoon eerst tot bet nuttigen van een geurige kop thee of koffie, waar men tevens genieten kan van de muziek, aangeboden door de Telefunken- installatie van J. H. Peeters, welke de nieu we 90 W Telefunken demonstreert, verdernog Philips- en Kolster-Brandes radio en electri citeits-artikelen heeft ingezonden; Schelle- man—Begijn zien wij met een ruime sortee ring staaflijsten. De ingezonden dames-handwerken bieden groote verscheidenheid en wp kunnen ons dan ook voorstellen hoe moeilijk bet voor de jury was de fraaie inzendingen in zoo groot gatal de juiste bekroningen toe te kennen. De af dealing: bout-, smij-, steek-, zaag- en cartonnagewerk, doet ons ware kunststukksn zien. Er zijn voorwerpen bij, welke inderdaad van groot geduld en veel energie getuigen. Schilder- en teekenwerk mogen er ook zijn; mecano -en drijfwerk, hoewel een klein ge deelte een onderdeel vormt van de inzeadm- gen, verdienen ook de voile aandacht. Tenslotte zijn daar de teekeningen van de leerlingen van „Ambachtsbelang", welke ieder overtuigen van bet nuttige dezer instelling. Het dient gezegd, dat de deelnemers bun beste beemtje hebben voorgezet om ook deze tentoonstelling weer goed te doen slagen. Dat hun werk wordt gewaardeerd moge blijken uit bet bezoek, wat reeds nu de verwacbtin- gen overtreft. \ooral in de avonduren (Woensdag en Donderdag erg druk), kan me® een paar zeer aangename uren doorbrengen. daar dan door mooie verlichting een en ander nog beter itot zijn recbt komt. De radio- instabaties zorgen voor de noodige onmisbarvf muziek, terwijl het „rad van avontuur" en ,,grabbelton" de vroolijkbeid ten top doen stijgen. IJverige jonge-dames doen bun best om de nog voorradige loten te verkoopen. Zeer zeker zullen zij er in slagen deze te plaatsen. Even voor de officieele opening zou plaats hebben, deed zich een onaangenaam incident, voor. De rede van den burgemeester en den. voorzitter van V. V. V. zou, zooals gemeM", worden uitgezonden over bet net der le Z.- 1. Radio-distributie. Toen even voor den aanvang de lijn nog eens werd gecontroleerd haperde er iets. Bij onderzoek bleek, dat de lijn was doorgeknipt zoodat geen verbinding tot stand kon worden gebracht. Bijtijds kan de zaak hersteld worden en de uitzending door gaan. De politie onderzoekt de zaak.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 5