Firma P. J. VAN DE SANDE Pluimree-rubriek. BOEKHANDEL TER NEUZEN ipar F HANDBOEK BEVATTENDE WENKEN VOOR HET STELLEN VAN BRIEVEN BENEVENS WETTELIJKE VOORSCHRIFTEN 17e DRUK HET JURIDISCH GEDEELTE IS GEHEEL HERZIEN EN BIJGEWERKT DOOR Mrs. KODERITSCH, ADVOCATEN TE ROTTERDAM Prys gebonden in stevig linnen band slechts 1,90. Franco per post 2,10. INHOUD: laten, het gaat er am of men al of ndet voor provinciale exploitatie is. Er is hier geen 7400 verlies, maar 7400 minder winst, die winst wordt betaald door de N.-Bevelanders, maar op andere veeren wordt verlies geleden, en dat betaalt de provincie in haar geheel. Ook de tram lijdt onder de tijdsomstan- digheden, maar dat is by overbed dsbedrtijf gelijk als particulier bedrijf en het is niet juist, dat daarom het overheidsbedrijf steeds verlies oplevert. Men heeft hier alleen. een pachter tusschen geschoven ten nadeele van het personeel. Een deel van de kosten van een gemeenschapsbelang worden gelegd op enkele, i.e. het personeel. Er zijn vele klach- ten geweest, en ten deele nog o.a. de fooien- kwestie, mede, omdat de loonen er niet zoo goed zijn als op andere diensten. Spreker hoopt, dat zij, die geen principieel toezrwaar hebben, voor zullen stemmen, ondanks de tijdsomstandigheden. De iheer VAN DER WART is niet tegen de provinciale exploitatie, en wil zeker de gelden, die het personeel toekomen, niet in het belang der provincie gebruiken. Spreker is voor het oorspronkelijk voorstel. De heer SCHIPPERS zegt, dat de veeren er niet zijn om winst te maken, maar in het belang van het publiek en zij moeten provin- ciaal worden. De heer VOGELAAR is geen voorstander van overheidsbedrijtven. Er zijn geen klachten op dit oogenblik, al zijn er nog wenschen. Dit is natuurlijk; en speciaal ten opzichte van de tarieven. Spreker wil goede salariee- ring, maar kunnen de salarissen van vier or vijf jaren geleden gehandhaafd blijven? Spre ker gelooft van niet, maar dan kan men deze 11 menschen niet verhoogen in salaris. Laat men als er winst is, de tarieven verlagen. De heer GOOSSENS zegt, dat dit voorstel verwachtingen heeft gewekt, en daarom zal hij houden aan 't oorspronkelijk voorstel. De heer VAN DUSSEDDORP zegt, dat de cijfers geenszins geflatteerd zijn. Verschillen- de N.-Bevelanders verklaarden zidh verleden week nog volkomen tevreden over dit veer. Zeker waren er bezwaren, maar die zijn zoo veel mogelijk weg te nemen. Een sluitsteen is niet noodig. De beperking van den Zondagsdienst wordt overwogen. Dit raakt geen beginselkwestie volgens spreker. Spreker erkent, dat de salarissen minder zijn dan voor het personeel op de Wester- Schelde, maar die laatsten zouden nu ook niet zoo hoog zijn vastgesteld. Noodgedrongen nemen Ged. Staten het voorstel terug. De heer SONKE vraagt, of men het dan later weer tegemoet kan zien. De heer VAN DUSSEDDORP kan geen toezeggingen doen. De heer KODDE is niet tegen provinciale exploitatie als bijv. bij de P.Z.E.M., maar hij was hiertegen, ook al was de motie-Staver- man niet aangenomen. Klachten en wenschen blijven er altijd. De heer OVERHOFF zegt, dat het bij hem niet alleen gaat om verbetering van den toe- stand van het personeel, maar om die van den dienst. De groote klap is niet de motie- Staverman, maar het blanco-crediet voor de calamiteuze polders. De heer JOZIASSE zegt, dat het blanco- crediet was om menschen te helpen, die in den pot zitten, dit gadt maar om enkele menschen. De heer VOGELAAR repliceert ook, en zegt ook, dat men hier menschen steunen wil, die inkomen hebben; maar daartegenover gold het bij de polders, menschen, die geen in komen ineer hebben. De heer OVERHOF komt er tegen op, dat de heer Vogelaar hem oneerlijkheid verwijt. Het oorspronkelijke voorstel van Ged. Staten wordt in stemming gebracht en ver- worpen met 26 tegen 10 stemmen. De leden van Ged. Staten stemden zelf tegen. Veerdienst ZypeAnna Jacobapolder. In hun antwoord op het algemeen verslag wlgzen Ged. Staten er op, dat er een misver- stand is ontstaan over hun voorstel tot ver- lengting van de bijdrage voor de uitbreiding van den dienst ZijpeAnna Jacobapolder met drie vaarten op weekdagen en een op Zondag. Deze bijdrage werd toegestaan tot 1 Augus tus 1931 of tot zoodanig vroeger tijdstip als de algeheele verbetering van dezen dienst, als bedoeld in het rapport der commissie-Van Rijokevorsel haar beslag zou hebben verkre- gen. Dit laatste is nog niet het geval en moet de ibijdrage ook verder gegeven worden op de meerdere vaarten te behouden. Daarnaast en geheel los daarvan staat de omstandigtheid, dat de Rotterdamsche Tram- wegmaatschappij met ingang van 1 Juni j.l. een aanmenkelijk uitgebreidere diienstregeling heeft ingevoerd. Door deze uitgebreidere regeling, die de Maatschappij geheel op eigen risico en zonder eenigen aandrang van Ged. Staten heeft ingevoerd, werd geenszins vol- daan aan de bedoelingen der commissie-Van Rijokevorsel; deze vordert voor den hier be- doelden dienst niet slechts meerdere vaarten, doch ook beter materiieel. Zoolang niet aan al deze eischen is voldaan en de medewerking van alle daarbij betrokken partijen vast staat, is er geen reden en schijmt het zelfs minder raadzaam, de bijdrage, die in dat geval ten laste der provincie zou komen geheel of ten deele uit te keeren en hebben Ged. Staten dan op een desbetreffend verzoek der maat schappij afwijzend beschikt. Opneming van een datum in het besluit is niet wel doenlijk, omdat bij de in werkingstelling van de voor- stellen van de bedoelde oommiissde niet slechts de provincie Zeeland en de R. T. M. partij zijn, doch ook het Rijk en de provincien N. Brabant en Zuid-Holland. De heer CATSHOEK merkt op, dat ver betering van het verkeer gewenscht is. Als Ged. Staten op him standpunt blijven staan zal een verbetering van den veerdienst niet tot stand komen. Land- en tuinbouw profd- teeren van de ingevoerde verbetering en hij hoopt, dat Ged. Staten zullen medewerken am de ingevoerde meerdere diensten te be houden. De heer JOZIASSE is tegen den derden Zondagsdienst en hij dient een voorstel in om de subsidie voor den derden Zondagsdienst te schrappen. De heer v. d. SANDE sluit zich aan bp de woorden van den heer Catshoek. Door het voorstel van Ged. Staten dreigt de oude toe- stand weer te worden ingevoerd. Spreker acht de boot op Zijpe ten eenenmale onvol- doende, en vroeg aan Ged. Staten het voorstel van de commissie-Ritjlokevorsel over te nemen. De heer VAN ROMPU zeide, dat eerst alles in orde moet zijn, de boot voldoet niet meer aan de eischen. Ged. Staten kunnen niet vol- doen aan den eisch van beperking van den dienst op Zondag, zij staan niet alleen, maar moeten ook rekening houden met die van Noord-Brabant en Zuid-Holland en den Minister van Waterstaat. Pogingen om den derden dienst op Zondag in te trekken zal niets uithalen. Ged. Staten willen Schouwen even goed helpen als de overige deelen der provincie, Zij hebben een open oog ook voor Schouwen. De heer CATSHOEK merkt op, dat de Schouwenaars die tot 1932 van een beteren dienst aldaar verstoken blijven. Spreker diende een amendement in tot verbetering van den dienst met terugwerkende kracht tot 1 Juni jJ. De heer v. d. SANDE wil het eiland Schou wen uit zijn isolement halen en wil ibepalen, dat de subsidie niet zal worden uitbetaald als de R. T. M. voor 1 April 1932 niet alle verbeteringen volgens het rapport-Rijcke- vorsel invoert. De heer ONDERDIJK meent, dat de R. T. M. van 1 Juni tot 1 Jul! ook recht heeft op de in uitzicht gestelde suibsidie. De heer VAN ROMPU zeide, dat het ver- standig is het voorstel van Ged. Staten over te nemen. Het amendement-v. d. Sande wil len Ged. Staten overnemen, want het is on- schuldig, doch er moet geen datum worden genoemd. De heer v. d. SANDE wil alleen den derden dienst behouden en eveneens verbeteringen krijgen. De heer KODDE vroeg of het niet mogelijk is de voorstellen Kodde en v. d. Sande aan te houden tot de najaarsvergadering. Het voorstel is nu niet te overzien. De heer VAN ROMPU steunt dit volkomen, maar het voorstel van Ged. Staten moet wor den aangenomen, anders wordt de dienst op 1 Augustus stil gelegd. De heer DEN BOER zeide, dat in het voor stel v. d. Sande te veel met den stok achter de deur wordt gewerkt en waarschuwde daar- tegen. Het amendement-van de Sande werd ver- worpen met 18 tegen 15 en het amendement Joziasse met 22 tegen 10 stemmen, waarbij de heer Vogelaar buiten stemming bleef, hij wil niet steeds over dit onderwerp een be- slissing uitlokken. Het voorstel van Ged. Staten werd aan genomen z. h. s. doch de drie aanwezige St. Geref., de heeren Kodde, van Klinken en Joziasse wenschten geacht te worden te heb ben tegengestemd. Provinciale rekening 1929. Bij het voorstel tot vaststelling van de rekening der provincie over 1929 werd in een der afdeelingen gevnaagd of de inkomsten van het huis te Koudekerke in de begrooting van het wegenfonds dan wel in de gewone provinciale begrooting dienen vo >r te komen. Ged. Staten antwoorden, dat totdat het wegvak MiddeliburgKoudekerke overeen- komstig het Provinciaal wegenplan wordt verbeterd, het het meest rationeel schiijtot de inkomsten en uitgaven uit het eigendom van het huis te Koudekerke, te ramen in de provinciale begrooting. Zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen. Wyziging begrooting 1930. Naar aanleiding van een vraag in een der afdeelingen deelen Ged. Staten mede, dat de door de Provincie ten behoeve van het per soneel der P.Z.E.M. betaalde bijdragen voor eigen- en weduwen- en weezenpensioen door dat lichaam aan de Provincie worden ge- restitueerd. Op een andere vraag luidt het antwoord, dat het gebouw der Prov. Bibliotheek ver- zekerd is voor 268.000 en de inventaris voor f 550.000. De verschuldigde rente bedraagt 0,50 p. mille per jaar. Zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen. zonnestralen in het voorjaar nog zoo heilzaam voor kip en kuiken, in den zomer kan er van het goede te veel komen en moet er in de ren flinke gelegenheid zijn om schaduw op te zoeken en daar uit te rusten. Men ziet vaak hoenderparken, vooral pas aangelegde, op een kaal terrein zonder struikgroei en de kippen moeten dan een groot deel van den dag in het hok verblijven om schaduw te vin- den. Hoe benauwd het achter in zoo'n hok is, ook al staan de ramen open, kan men gemak- kelijk constateeren door er even in te gaan. Moet men in zoo'n hok dan nog werken en bukken dan is het heelemaal niet uit te houden. De kippen zitten met opengesperden sna- vel te snakken naar frissche lucht en trach- ten door versnelde ademhaling hun bloed eenigszins af te koelen, daar zij niet door zweeten hun lichaam kunnen afkoelen. De kip houdt er namelijk geen zweetklieren in de huid op na, wat velen, die denken dat broedsche kippen vocht afgeven aan de eieren heel vreemd in de ooren zal klinken. De kip is wel van nature een dier uit tropische lan- den (Indie) doch leeft daar ook in de bos- schen en tusschen struiken, waar zij voldoende schaduw kan vinden. Met eenige rietmatten, die in verschillende richtingen gesteld wor den, al naar den bouw van het hok en de ren, kan men de dieren al schaduw geven, waar- van zij dankbaar gebruik maken. Desnoods kan men met een paar latten en wat open- geknipte zakken ook al op eenvoudige ma- nier veel bereiken. Beplantingen van vrucht boomen en zwarte bessen in de rennen zijn natuurlijk heel mooi en leveren ook nog het voordeel van hun producten op, doch niet ieder kan dat doen. In Italie zag ik tusschen de rennen moerbei-planten, die weer een dub- bel doel vervulden, n.l. schaduw geven voor de kippen en bladeren voor de zijderupsen, die later op hun beurt, als de zijde van de co- cons afgewikkeld was, weer als kippenvoer dienden. Geeft men geen voldoende schaduw dan ziet men soms kippen op een klein plekje achter het hok of zoo opeendringen en daar urenlang stil zitten, omdat ze geen ruimte hebben zich in deze schaduwplek te bewe- gen. Het hok zelf moet natuurlijk ook zoo gebouwd zijn dat het uitstekend geventileerd kan worden. In Spanje zag ik hokken van gaas aan den voorkant, omdat het daar des winters ook niet koud werd, in Italie zag ik hokken die s zomers wanden gedeeltelijk van gaas hebben, doch welke 's winters met schotten dicht gemaakt kunnen worden. In ons land bouwt men echter liever en goed- kooper, flinke stevige hokken die op winter- koude berekend zijn en zomers door middel van flinke ramen goed gelucht kunnen wor den. Vooral waar men valnesten heeft r.ioet men oppassen dat de kippen, die daarin op- gesloten zitten, het niet benauwd krijgen. We moeten bedenken dat elke schadelijke factor, hoe gering ze soms ook mag schijnen, grooten invloed op de eierproductie kan hebben en daar gaat het dan toch tenslotte om. Er zijn helaas menschen met weinig gevoel of begrip voor hun beesten, die er zich weinig van aantrekken of de kippen benauwd of vuil zitten, maar als zij konden zien hoe schadelijk dat werkt op de eierproductie zouden ze wel anders zijn. Gedurende de warme dagen kunnen we het hok niet rein genoeg houden. Bacterien, die 's winters in de koude het al evenmin als de kippen erg aangenaam vinden, groeien in de warmte en in vuil als kool, voelen zich dan heerlijk op hun gemak, vermenigvuldigen zich reusachtig snel en kunnen de kippen met drommen tegelijk aantasten. Men moet over dat vermenigvuldigingsvermogen van een bacterie niet gering denken. Een bacterie kan n.l. onder gunstige omstandigheden in acht uren tijd ongeveer 16.000.000 nieuwe bacte rien vormen, men zou zoo zeggen, een wel- bestede achturige arbeidsdag! Vooral in het drinkwater gedijen ze graag en welig en hieruit volgt dus, dat we de uiterste reinheid op het drinkwater betrach- ten. Verversch het water vaak, zorg dat de bakken rein zijn en plaatst de drinkbakken in de schaduw. Staat de bak buiten, zet er dan schuin aan den Zuidkant een plank overheen. Bedenk dat een ei van 60 gram ongeveer een half ons water bevat en dat de kip om zulke eieren te produceeren, in ver- houding tot haar lichaamsgrootte heel wat drinken moet. Als het water rein en frisch is drinkt ze graag, is het water echter vies en lauw, dan drinkt ze niet meer dan hoogst noodzakelijk is. Drinkwater-hygiene is een uiterst voor- naam punt, zoowel in den winter als in de zomer en niiet genoeg kan daarop gelet wor den. Wilt gij een groote bacteriegroei tegen- gaan meng dan het water met wat chinisol, bv. 1 op 5000. Al doodt deze oplossing nu niet direct alles bacterien, toch houdt zij heel sterk den groei en vermenigvuldiging van bacterien tegen, wat al een voornaam ding is. Naast de bacterien denken we in den zomer vooral aan het ongedierte en daar zullen we dan ook een apart stukje aan wagen. Zorg nu alvast voor reinheid en een flink zand-_ en etofbad voor de kippen met asch, of zwavel of tabaksstof. Met dergelijke eenvoudige hulp- middelen doet men de kippen een weldaad. Dr. TE HENNEPE. Heffing opcenten grondbelasting. Bij het laatste voorstel, dat tot heffing van 50 opcenten op de hoofdsom der grondbelas ting en dat vanaf 1 Januiari 1932 doorloopend, antwoordden Ged. Staten op een vraag in de afdeelingen of het wel zoo dringend noodig is, dat dit besluit doorloopend blijft gelden, dat dit leidt tot tijdsbesparing en dat men toch nog altijd met een voorstel kan komen. Zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen. Werkverruindng in Z.-Vlaanderen. De heer KALLE, die dit verzocht had kreeg verlof een punt ter sprake te brengen. Dan- kend voor dit verlof wees hij er op, dat reeds twee jaar geleden de provincie f 250.000 en de gemeente Ter Neuzen 200.000 beschik- baar stelde voor verbetering van de haven te Ter Neuzen, maar dat tot nu toe het Rijk nog niet is begonnen met het uitvoeren van die werken. Men krijgt het idee dat men in Den Haag Zeeuwsoh-Vlaanderen zoo wat als een wingewest gaat beschouwen, of althans er minder aandacht aan wijdt dan aan andere deelen van het land. De werkloosheid is er zeer groot, o.a. door dat en in de industrie en in den landbouw elk een 2000 vreemde arbeiders werkzaam zijn en men doet daar niets tegen, terwij-1 men ook een object voor werkverruiming niet aanpakt. Spreker vraagt of Ged. Staten er bij de regeering op aan wil len dringen dit werk te doen uitvoeren. De VOORZITTER zegt, dat men in Den Haag geenszins Zeeuwsoh-Vlaanderen als een wingewest beschouwt. Reeds 16 April j.l. hebben Ged. Staten den Minister verzocht met de havenwerken een aanvang te maken. De heer KALLE wijst verder op een in 1921 ingestelde commissie voor betere afwate- ring van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, om- vattende 25.000 tot 26.000 H.A. waarvan 5000 in Belgie. De kosten werden destijds geraamd op 1.000.000 tot /l.100.000 en zullen door de daling der materiaalprijzen zeker nu wel min der zijn. Ook dit is een prachtdg object voor werkverruiming en beter dan steunverleening. Spreker vraagt Ged. Staten ook hierop de aandacht van den Minister te vestigen. De VOORZITTER zegt dat ook dit punt de voile aandacht van het college heeft. Hierop sloot de Voorzitter te ruim half viijf de eerste zitting in naam der Koningin. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door de abounds worden gezonden aan Dr. Te Hennepe, Diergaardesingel 96a, Rotterdam. Postzegel van 6 cent voor ant woord insluiten en blad vermelden. ZOMERWEHK VOOR DE KIPPEN- HOUDERS. Zorg voor reinheid en frisch drink water en nog veel meer. Elk seizoen brengt zijn eigenaardige zor- gen voor den kippenhouder mede. Als we den pullorum en coccidiosis-tijd gelukkig voorbij zijn zitten we midden in den zomer, moeten we rekenen op hitte en hebben we daarom te zorgen dat het pluimvee daarvan niet de dupe wordt. Een der eerste dingen daar we op moeten letten is dat de kippen tegen al te felle zon nestralen beschutting vinden. Al zijn de OVERLING'S VRAAGBAM BRIEVEN. Inlelding. lets over brieven in het algemeen. Biz. 5. Biz. 9. Biz. 11. Titulatuur. Visitekaartjes. Algemeene Voorschriften voor Brieven van raadpleging, raadgeving en waarschuwing. Biz. 1213. Brieven van gelukwensching. Biz. 13—14. Brieven van deelneming, troost en rouwbeklag. Biz. 1415. Brieven ter begeleiding van een ge- schenk. Biz. 15. Uitnoodigingsbrieven. Biz. 1516. Brieven van aaubeveling. Biz. 16. Brieven van dankbetuiging. Biz. 16. Brieven, houdende kennisgeving of mededeeling. Biz. 17. Klachten. Blz- 18- Brieven ter tnwtnning van informatien of inlichtingen. Blz. 1923. Commissien of opdrachten en Bestel- lingen. Blz. 2426. Brieven, die een of ander verzoek be- helzen. Blz. 2732. Brieven, waarin tot iemand een een- voudig verzoek gericht wordt. Blz. 27—32. Sollicitatiebrieven. Blz. 3340. Requesten. Blz. 4149. Brieven over rekeningen. Blz. 5057. Handelhbrieven, Vrachtbrieven en Wisselzaken: Circulalres en Kennisgevingen van Vestiging, ontbinding van- of ulttreding uit een Vennootschap, enz. Blz- 58—64. Brieven ter Bekomlng van Inlichtin gen. Blz. 64—68. Over ondememing voor Gemeenschap- pelijke rekening. Blz. 68-69. Brieven over aanbieding en bestelling van Waren; Reclames. Blz. 6977. Brieven over Verzending en Incassee- ring van Gelden. Blz. 7780. Wissels. Blz- 80—84. Orderbriefjes. Blz- 8485. Brieven over Crediet- en Wisselzaken. Blz. 8595. DIVERSEN. Boekhouding. B!z- 9697 A—J Formulieren van Koopmans- boekhouding. Elz- 98106. Waarde van eenige vreemde munt- snecien in Nederlandsche munt. Blz. 107. Rentetafel voor een maand en voor een jaar. Blz. 108109. Ons Metriek Stelsel. Blz. 110112. Namen der 32 Windstreken. Blz. 112. Liist der meest voorkomende verkor- tingen. Blz. 113119. Het voomaamste uit de Postwet. Blz. 320—136. Telegrammen. Rijkstelefoon. Aanplakbiljetten. Strooibiljetten. Blz. 137—139. Blz. 139—140. Blz. 140. Blz. 141. Advertentien. Blz. 141142. lets over Levensverzekering. Blz. 142—144. Ongevallen- en Ziekteverzekering. Blz. 144. Hoe wordt men kiezer? Blz. 144145. WETTELIJKE BEPALINGEN. Practische wenken op juridisch gebied. Bij een geboorte. Blz. 151. Bjj overlijden. Blz. 152. Bij huwelijk. Blz. 152. Ecbtscheiding. Blz. 155. Scheiding van tafel en bed. Blz. 157. Aanvulling en Verbetering van de registers van den Burgerlyken Stand. Blz. 158. Naams- en Voornaamsveranderingen. Blz. 158. Curateele. Blz. 158. Minderjarigheid en Voogdjj. Blz. 159. Taak van den voogd. Blz. 161. Einde der voogdjj. Blz. 163. Toeziende voogdij. Blz. 165. Model eener voogdijrekening. Blz. 165. Acte van d6charge. Blz. 168. Acte ingeval een voogd bij het ein- digen der voogdij lets aan de(n) pupil verschuldigd is. Blz. 169. Som aan een voogd verschuldigd op de voogdijrekening. Blz. 169. Handlichting en brieven van meerder- jarigverklaring. Blz. 170. Burenrecht. Blz. 170. Servituten. Blz. 173. Het Erfrecht. Blz. 176. Erfrecbt bij versterf. Blz. 176. Beperking testeervrjjheid (wettelijk erfdeel). Blz. 178. Vruchtgebruik. Blz. 180. lets over erfgenamen en erfenissen. Blz. 181. Testamenten. Blz. 183. Eenige voorbeelden van testamenten en volmachten. Blz. 186. Boedelbeschrijving. Blz. 191. Afstand van de gemeenschap. Blz. 191. Model van een onderhandschen inven taris door een weduwnaar, die met minderjarige kinderen achterblijft. Blz. 191. Scheiding van een ouderlijke nalaten- schap. Blz. 194. Scheiding met overbedeeling, waarby een der deelgenooten inbrengt. Blz. 198. Successiewet. Schenking. Bevoorrechte schulden. Pandrecht. Hypotheekrecht. Geldleening. Onderhandsche Blz. 199. Blz. 205. Blz. 207. Blz. 209. Blz. 212. Blz. 212. schuldbekentenis. Blz. 213. Borgtocht. Blz. 215. Betaling en kwijting. Blz. 216. Koop en Verkoop van onroerende goe- deren. Blz. 218. Verkoopacte van een huis. Blz. 221. Verkoopacte van een boerderij. Blz. 222. Verkoop van graanoogst. Verkoop van tuinoogst. Reoht van Wederinkoop. Vestiging van een servituut. Schepen. Ruillng. Blz. 223. Blz. 223. Blz. 224. Blz. 225. Blz. 226. Blz. 228. Ruilcontract van gelflkwaardig onroe- rend goed. Blz. 228 Ruilcontract van ongelflkwaardig on- roerend goed. Blz. 229. Bewaargeving. Blz. 230. Bruikleening. Blz. 233. Verbruikleening. Blz. 234. Huur en Verhuur. Blz. 235. Huurcontract van een huis. Blz. 239. Contract van onderverhurlng. Blz. 240. Overdracht van huur. Blz. 241. Huurcontract van een bouwhof. Blz. 242. Huurcontract van een landgoed. Blz. 243. Vrijwillige ontbinding van buur. Blz. 244. Contract van weder-inburing. Blz. 244. Bewijs van ontvangen huur. Blz. 245. Overeenkomsten tot het verrichten van Arbeid. Blz. 245. Het Arbeidscontract. Blz. 245. Aanneming van werk. Blz. 251. Modellen van inschrijvingsbiljet en aanbestedingscontacten. Blz. 252. Lastgeving, procuratie of volmacht. Blz. 254. Modellen van volmachten. Blz. 256. Vereenigingen. Blz. 259. Cooperatieve vereenigingen. Blz. 260. Vennootschappen. Blz. 264. Model eener acte van vennootschap onder firma. Blz. 266. Model eener acte van vennootschap bij wijze van geldschieting (com- manditaire Vennootschap). Blz. 267. Vrijwillige ontbinding van een ven nootschap. Blz. 269. Verlenging van een vennootschap. Blz. 270. Verkoop van een aandeel op naam in een N. V. Blz. 271. Handeliug voor gemeene rekening. Blz. 271. Zegei en'Registratie. Blz. 272. Vast zegelrecht. Blz. 274. Formaat zegei. Blz. 277. Evenredig zegelrecht. Blz. 278. Registratie. Elz. 282. Faillissement. Blz. 284. Belasting. Elz. 287. Ryk. Elz. 287. Provincie. Elz. 290. Gemeente. Elz. 291. Waterschappen. Blz. 292. Aanslag, ontheffing en reclame. Blz. 292. Eenige modellen. Blz. 294. Invordering. Elz. 297. Arbeid3wet. Elz. 298. Hinderwet. Elz. 300. Veiligheidswet. Elz. 301. Woningwet. Elz. 302. Drankwet. Elz. 305. Merkenwet. Elz. 305. Octrooiwet. Elz. 307. Invaliditeltswet. Elz. 309. Vriiwillige Ouderdomsverzekering. Blz. 315. Handelsregister. Elz. 315. Handelsnaam. Elz. 317. Warenwet. Elz. 319. Ongevallenwet. Elz. 321. Land- en Tuinbouw-Ongevallenwet. Blz. 323 Landarbeiderswet. Ruilverkavelingswet. Wegenbelasting. Motor- en rijwlelwet. Jachtwet. Vogelwet. Blz. 324. Blz. 328. Blz. ZZ1. Blz. 333. Blz. 338. Blz. 342. Y." - .us

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 6