ALGEMEEN NIEUWS- F.M AQYERTENTIEBLAD YOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. ionair tegen wil en dank ALLES [ASPIRIN No 8715 MAANDAG 3 AUGUSTUS 1931 71 e Jaargang* BIHNEKLAND, BUITSILAID, FKUILLET0H, AUTOS MOTORS NIJVERHEID jeenig op dewercM J5TT door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 46) ,,Ik heb me aan iets schuldig gemaakt, wat waarschijnlijk nooit te vergeven is,' bekende hij. ,,Toen ik het halssnoer van juffrouw Penelope onder de tafel vond, was het mijn bedoeling haar dit terug te geven. Ik stak het collier evenwel in mijn zak en vergat dat ik dit gedaan had". Drukkende hitte hevige hoofdpijit. .1BOMNXHENTSPKUS: Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetaiing fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgle en Amerika f 2,25, overlge lan den f 2,60 per 3 maanden fr. per post Aoonneanenren voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Oitgeefster: Firms P. J. PAN DE 8ANDE, GIRO 38150 TELEFOON No. 35. IHl MWi'Ulllll I III 1 BANDEKOLLEN VOOR CIGARETTEN. Op de vragen van bet Tweede Kamerlid den beer Boon betreffende bet nemen van maatregelen ter voorkoming van meer dan eenmaal gebruiken van dezelfde be las Li ng- banderolles voor cigaretten beeft de Minister van Financien bet misbruik, nl. dat vele fa- brikanten van cigaretten de belastingoande- rolles niet meer op bet pakje of doosje zelf doen plakken, docb op een ombulsel genaamd cellophane en dat daardoor de banderolles on- bescbadigd van de pakjes of doosjes kunnen worden verwijderd, en dat daar reeds een vrij omvangrijke bandel tegen ongeveer balven prijs in dergelijke banderolles zou voorkomen teneinde ze zoo een tweede maal te gebruiken, ontkent. Een dergelijke omvangrijke bandel in ge- bruikte cigarettenibanderolles is ook nauwe- lrjks denkbaar, daar het den met bet toezicbt belasten ambtenaren niet zou ontgaan, indien op een cigarettenmerk van fabrikant of im- porteur A een ibanderolle, voorzien met den naam van fabrikant of importeur B, zou zijn geplakt. UITVOER VAN VARKENSVLEESCH. De „St.-Crt." bevat een nieuwe beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, waarbijl de voorwaarden zijn vastgelegd, aan welke voor uitvoer bestemd varkensvleescb moet voldoen. Ook zijn afge- drukt de merkteekens, waarvan bet vleesch bij udtvoer moet worden voorzien. De besohikking treedt 15 Augustus in werking. HET PETITIONNEMENT VOOR INTERNATIONALE ONTWAPENING. Het aantal onderteekeningen van bet Peti- tionnement voor intemationale ontwapenmg, van de Nederlandsche Dagbladpers, is sedert de vorige opgave, gestegen met 154.982. Het totaal bedroeg Vrijdagavond 2.277.382. EEN RADIO-OMROEP IN BELGIe. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt: Naar aanleiding van een uitzending op 10 Juli, den vooravond van den dag der herden- king van den Guldensporenslag, door den Vlaamscb-Nationalistiscben Radio-omroep, beeft de raad van beheer van bet Nationaal Radio-Instituut een hartstochtelijke zitting gebouden. Daar een redenaar Borms, Meeit en anderen vergeleken bad bij Breydel en De Coninok, lokte dit protest nit bij minister Bovesse, die den tekst vroeg ter lezing, waar- uit bleek dat Borms als bevrijder van Vlaan- deren was voorgesteld, waarop de raad van bebeer voor het« Radio-Instituut werd bijeea- geroepen. Deze beeft nu toesloten, dat de ge- wraakte tekst beleedigend is voor de meening van anderen en strijdig met de openibare orde. Als straf zal de aanstaande uitzending van den Vlaamscb-Nationalistiscben Radio- Vervolg.) „Tot zoover is het allemaal goed", bracht Sir Peter in het midden. ,,Maar ten eerste hierbij hief hij berispend zijn dikken voorvinger naar George Henry op ,,waarom toonde u de paar- ien niet direct, toen mijn vrouw dacht, dat ze verloren waren, en ten tweede, hoe verklaart u het feit, dat het collier, het- welk u thans te voorschijn brengt, niet datgene was, wat onder de tafel moet hebben gelegen?" ,.Zoo is het verklaarde Lady Jenkins met n uitdagende hoofdbeweging. „Laat ons eens hooren, hoe u dat verklaart. mijnheer George Henry". ,,Mevrouw antwoordde deze, „uw verwarring was zoo groot en uw houding zoo dreigend, dat ik voor een oogenblik de kluts geheel kwijt raakte. Ik herinner- de me, dat Stephen naar beneden was gegaan om het verlies van uw sieraad aan te geven. Ik geef berouwvol toe, dat het hi'jn bedoeling was te doen, alsof ik ze onder de tafel had gevonden. Ik moet omroep niet mogen plaats hebben. Bij herhaling volgt een volledig verbod van uit zending. De ambtenaar die de lezing beeft toegelaten, zal berispt worden: bet besluit zal worden bekend gemaakt door de radio, den dag waarop de verboden uitzending van den Vlaamscb-Nationalistiscben Radio-omroep niet doorgaat. MACDONALD GAAT BEZUINIGEN. Belastingverhooging. Verlaging der werkloozenverzekering. In antwoord op een vraag van Baldwin beeft de premier MacDonald Vrijdag in bet Lagerhuis medegedeeld, dat hiijl een bijzondere beeuinigingscommissie beeft samengesteld. welke tijdens het parlementsreces de door een bijzondere commissie opgestelde aanbevelin- gen ter besparing van ongeveer 100 millioen pond sterling zal bestudeeren. De belangrijkste aanbevelingen van bet rapport der commissie hebben betrekking op de sociale uitgaven. Door verlaging van de werkloozenverzekering met 20 pCt. en een verhooging der wekelijksche bijdragen van de werkneaners, de werkgevers en van den Staat, wordt biervan 87% millioen pond sterling be- spaard. De salarissen van bet politlepersoneel zullen met 12% pCt. worden verlaagd, terwijl voorts bezuinigd zal worden op de salarissen bij leger, vloot en Royal Air Force. In het rapport wordt een tekort berekend van 120 millioen pond sterling op de loopen- de begrooting. Men gelooft, dat bet onder de huidige omstandigheden eveneens noodig zal zijn de belastingen te verhoogen am de be grooting sluitend te maken, aangezien de be- zuinigingen niet direct ten voile kunnen wor den doorgevoerd. Het rapport heeft in de pers groot opzien gebaard. EEN ARTIKEL VAN MUSSOLINI. Mussolini beeft een artikel geschreven in bet weekblad ,,Anales". De Duce zegt hier, dat het jaar 1932 ten goede of ten kwade zal beslissen over de toekomst van Europa. Wij staan voor een scbrikkelijk dilemma: ofwel vemieuwing van onze bescbaving, ofwel vemietiging hiervan. Tot nu toe zijn alle pogingen tot herstel van de solidariteit mislukt. De nutteloosheid van intemationale conferenties is nu geibleken en wiij staan voor bet absolute niets. Europa staat op bet piunt ineen te storten. Slechts een vredestijdperk van tien jaar kan bet nog redden. Dit kan alleen de vredesconferentie van 1932 bereiken. Van deze conferentie hangt ndet alleen het lot van Europa, docb van bet geheele menscbenras af. Indien deze conferentie mislukt, is zij de prolong van de ineenstorting. Op minder pompeuze wijize verklaarde Castle te Washington, dat Amerika bereid is aan de a.s. ontwapeningsconferentie actief deel te nemen DUITSCHE SCHILDERIJEN ALS LEENIN GSONDERP AND. Aan Havas wordt medegedeeld, dat in Prankrijik een consortium wordt gevormd van de voomaamste bandelaars in scbilderijen en van antiquairs, met het doel aan de Duit- scbers een milliard francs aan te bieden voor de stukken van groote meesters, die zich in vers chill ende Duitscbe musea bevinden. De scbilderijen zullen in Franrijk blijven als on der pand voor de leening en zullen, zoolang de leening niet is afibetaald, worden ten toon gesteld in een gescbikte localiteit. De leening zou op voordeelige voorwaarden worden ver- strekt. echter bekennen, dat Lady Jenkins op- treden mij angstig maakte". ,,Dat zullen we dan even aannemen", merkte Sir Peter op, „maar hoe kunt.u de verwisseling van de colliers dan ver- klaren?" ..Dat kan ik niet gaf George Henry toe. „Ik heb u reeds gezegd, dat ik het halssnoer in mijn zak deed, tegen ver- schillende menschen in het restaurant op- liep bij het weggaan, en dat ik, alvorens naar boven te gaan, een oogenblik in een bar vertoefde, om mij ervan te overtuigen, of een bepaalde flesch cognac naar boven was gezonden. De eenige verklaring, die ik kan verstrekken, is dat de snoeren ver- wisseld werden door een buitengewoon handigen dief. Hoe het ook zij, de ver- antwoordelijkheid rust op mij en deze aanvaard ik ten voile". ,,Er valt niets meer over te zeggen", besliste Sir Peter. „Wij zullen het inci dent vergeten. Droog je oogen af, Pene lope. Hoe kim je verwachten, dat een jonge man notitie van je zal nemen, als je er uitziet als een verschrikt konijn? Ga naar mijnheer George Henry en neem hem maar eens flink onderhanden over wat hij gedaan heeft". Hierna verliep de rest van den avond heel gewoon. Toen de gasten vertrok- ken waren, heerschte er een oogenblik van pijnlijke stilte tusschen de twee broe- ders iets, wat zelden of nooit was voorgekomen. Slechts enkele woorden werden over dit geval tusschen hen ge- wisseld. „Je bent een zeer slechte leugenaar, George Henry", merkte Stephen op. ,,Daaraan heb je gelijk gaf zijn broer toe, terwijl hij somber met het hoofd schudde. ,,Ik sta er verbaasd over, dat iemand nog den schijn aannam mij te ge- looven. Binnen een paar dagen zal ik ADVERTENTIBN: Van 1 tot 4 regelfl /0,80 Voor elken regei meer J 0,L. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bfl regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraagr verkrrigbaar is. Inzendlng van advertentien liefst 66n dag voor de ultgav? DIT BLAD VERSCHIJNT I ED E REN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAG A VONT!> HET MANDAAT VAN DE SPAANSCHE KEGEERING BEVESTIGD. De nieuwe leiders van het Spaanscbe volk, door dat volk zelf verkozen tot bet vormen van de Cortes Constituventes, de nationale constituante, hebben scbrijft de N. R. Crt. een blijk gegeven van verantwoordelijk- beidsbesef door de voorloopige regeering uit de republikeinsche partijen, welke sinds de omwenteling aan het roer is, in haar bewind te bestendigen. De filosoof Jose Ortega y Gasset, die bet debat in de Cortes met een hooggestemde rede besloot, beeft de opmer- king gemaakt, dat bet misschien niet goed is geweest, dat bet groote goed der republiek met zoo weinig moeite verkregen is, omdat daardoor deze zegen niet in alle kringen naar waarde gescbat wordt. Hierin moge wat waars scbuilen, er staat tegenover, dat de tucbt, bij de omwenteling getoond, door- werkt en bet volgen van een vaste lijn in dezen eersten, moeilijke tijd na de revolutie moge- lijk maakt. De vele berichten over staking en onrust in verschillende deelen des lands zijn daarmee slechts schijnbaar in tegen- spraak. Onze speciale medewerker te Barce lona heeft terecht uiteengezet, dat deze be- toogingen de onmacht der syndicalisten om radicale veranderingen teweeg te brengen in bet licht stellen en daardoor indirect conso- lideerend werken. Zij vormen als bet ware het tegenwicht tegen bet gemakkelijk beloop van zaken, waar Ortega y Gasset een gevaar in zag en helpen mee de eendracbt onder de republikeinsche partijen te versterken, door- dat zij hun besef bijbrengen, dat, zoo al niet de republiek, dan tocb de democratische orde, waarop deze is gegrondvest, gevaar loopt indien niet de belijders dezer orde voet bij stuk bouden en bun eendracbt bewaren. Er valt in Spanje voor de republiek nog een onmetelijke taak te vervullen. Er heerscbt met name op sociaal gebied in het land nog een groote achterstand; ook daarvoor mogen wij nog eens verwijzen naar bet artikel van onzen Barceloneescben medewerker en met name naar wat deze opmerkt over bet be- droevend gemis aan scbolen en onderwijzers en over den achterstand in de sociale wet- geving. Het inhalen van dezen achterstand vergt tijd en rust. Een consolidatie van de financien en van de politieke structuur van den staat moeten daaraan voorafgaan. Met hoe minder schokken dit gepaaqj gaat, des te beterEen regeering, die het vertrouwen van de breedste lagen des volks geniet en die ongestoord haar taak kan volbrengen, is daarvoor een eerste vereiscbte. De consti tuante is baar bestaan goed begonnen met het betoonen van inzicht dienaangaande. Als zij, en met haar de regeering, op deze een- dracbtige wijze blijft voortgaan, zal de om wenteling, die Spanje tot republiek gemaakt beeft, inderdaad bet land tot zegen strekken en zullen ook de groote moeilijkheden, die het nog wachten, zonder groote schokken over- wonnen worden. Ook netelige vraagstukken als de autonomic van zekere landsdeelen en de grondverdeeling in de Zuidelijke provincien zullen dan de atmosfeer aantreffen, die voor een oplossing zonder geweld is vereischt. HANDEL IN VROUVVEN. _De recbercbe-dienst te Oostende beeft twee 15jarige Duitscbe meisjes gearresteerd, die naar Engeland waren gestuurd daar wijst alles op door een organisatie voor handel in vrouwen in Duitscbland. Het eene meisje bezat slechts een reisbiljet OostendeDover en moest zicb naar een adres te Londen be- genegen zijn je de voile waarheid te ver- tellen". Stephen knikte hem vriendelijk toe en maakte twee slappe whisky-and-soda's klaar. ,,Je moet een vreeselijken avond hebben doorgemaakt, George Henry. Zullen we nog een oogenblik blijven zitten? Ik heb gezien, dat de kleinestoomboot ,,Het Land van Burmah", welke wij huurden om een lading indicjo van Japan over te brengen, op de Thames i3 aangekomen. Wij moeten nu voorzichtig te werk gaan en er voor zorgen de markt niet te veel in de war te brengen". HOOFDSTUK XIX. Een paar dagen later stopte George Henry s automobiel voor een huis in een onaanzienlijke straat. Na te zijn binnen- aetreden en eenige oogenblikken in een kamer gewacht te hebben, verscheen de jonge dame, die hij zocht. Alhoewel George Henry reeds een weinig geschrok- ken was van de geheele omgeving, raakte hij nog meer van de wijs door Penelope's verschijning. Op haar wangen brandden vuurroode plekken en er lag een sombere glans in haar oogen. Haar haar was slordig opgemaakt, en ze had een cigarette tusschen haar lippen. Toen ze hem zag, wierp ze deze in het vuur, en terwijl zij haar beide handen naar hem uitstrekte, kwam er een teedere blik in haar oogen. ,,Het spijt me zoo, dat ik u moest laten wachten", riep ze uit. „li ziet, wat er met mij gebeurd is. Ik ben volkomen in ongenade, en vind het aHchuwelijk. Wilt u alsjeblieft plaats nemen". George Henry deed dit en zij ging tegenover hem zitten. ,,Het is erg aardig van u gekomen te zijn", vervolgde zij, „en u is een van de geven, waar het een biljet voor een overzee- sche reis zou ontvangen. Het meisje weigert haar woonplaats op te geven. Het tweede ge val is van denzelfden aard. Het adres in En geland wenscben de gearresteerden niet op te geven. TER NEUZEN, 3 Augustus 1931. EEN 40-JARIG JUBILe. Hedenvoormiddag werden ter drukkerfj van de Firma P. J. van de Sande de werkzaam- heden onderbroken en verzamelden zicb in een der lokalen der drukkerij bet personeel voor bet complimenteeren van den gezel A. de Zeeuw, die daartoe was uitgenooddgd, om te berdenken bet merkwaardige feit, dat bij beden daar v66r 40 jaar in dienst trad. Hij werd daarbrj namens den uitstedigen patroon en de gezellen gelukgewenscht door den beer N. J. Harte, die daarbij wees op het voorreebt dat den jubilaris door bet vieren van dezen dag ten deel valt, betgeen vooral in deze tijden van malaise, nu zoovelen door werkloosbeid getroffen worden dubbel in bet oog valt. Voorts werd den jubilaris een her- innering aan dezen dag aangaboden, terwijl eenigen tlijld gezellig werd doorgebracbt, onder genot van bet onthaal dat door de zorgen der firma aan jubilaris en gezellen werd bereid. HEILSLEGER-MUZIEKKORPS. Zaterdag arriveerde alhier bet Schevening- sche muziekkorps van bet Leger des Heils, dat aanstonds naar de Markt marcbeerde om daar op de muziektent een concert te geven, dat een zeer talrijk gehoor vond. Gisteravond werd een meeting gegeven aan den oever der Scbelde bewesten de stad, waar- aan ook door dit muziekkorps werd mede- gewerkt en dat de belangstelling bad van de in verband met bet mooie weer daar aan- wezige wandelaars. WINKELIERSVEREENIGING „KLIMOP". Vrijdagavond hield deze vereeniging onder leading van den voorzitter, den beer Van den Bruele, In bet logement ,,'s Lands Welvaren" eene algemeene ledenvergadering, die druk beeocbt was. Onder de ingekomen stukken werd in de allereerste plaats medegedeeld een schrijven van de P.Z.E.M., in antwoord op een verzoek van bet bestuur tot verlaging van het voor de winkeliers vastgestelde vastrecbttarief. Het antwoord is afwijzend, docb opent niettemin bet vooruitzicht, dat herziening in de toe komst niet uitgesloten is. Er wordt vooral aangedrongen op een lager tarief, opdat bet voor de winkeliers, indien de winkelsluitings- wet is ingevoerd, na sluitingstijd het licht in de etalages te laten branden, zonder te groote eoonomiscihe bezwaren, terwijl dit niet alleen strekt tot reclame voor den winkelier, docb de stad een aangenamer aanzien geeft. Het verdere deel der agenda was gewijd aan de a.s. winkelweek. De voorzitter deed mededeelingen over bet vele dat tot voorberei- voor FOURNITURES GENERALES Borluutstraat 8, GENT. Tel. 12415. (Nabij 't Stadhuis) (Ingez. Med.) meest buitengewone menschen, die ik ooit in mijn leven ontmoet heb.- Ik moet u evenwel voor alles een verklaring geven, en zal geen oogenblik rust hebben eer dit geschiedt is". „Ik veronderstel begon George Henry aarzelend. „Ik vermoed, dat u de geheele geschie- denis al geraden heeft", viel ze hem in de rede, ,,maar toch dient u het van mij te hooren. Joe en ik ziin reeds bijma ons heele leven lang verlierd op elkaar ge weest. Ik denk, dat ik zoowat de eenige ben. die hem nog een beetje op het goede pad heb kunnen houden. Als ik wat geld bezat en men had mij met hem laten trou- wen, zou ik een man van hem gemaakt hebben. Maar dat is nu allemaal voorbij. Hij is ongelukkig in zaken geweest, en moest een bedrag van duizena pond heb ben om hem van schande te redden. We maakten samen dit plannetje, doch spreekt het vanzelf, dat wij u er nooit in hadden willen betrekken. Ik zou het echte collier op den grond laten vallen ik veronderstel, dat u zag, hoe ik dit deed en daarna den imitatie-ketting in de garderobe of ergens anders hebben om- gedaan. Tante is zoo bijziende, dat dit haar nooit zou zijn opgevallen. Zoodra de paarlen weer eenmaal in de 'brandkast waren, zou niemand kunnen zeggen, wan- neer de verwisseling plaats had gehad. U bedierf alles met uw bewering omtrent een warme kamer, en uw aandringen, dat ik mijn bont zou afnemen, voordat Joe gelegenheid had gekregen mij de imitatie te overhandigen". ,,Het spijt me", mompelde George Henry werktuigelijk. „Spijten.II kon het toch niet helpen", antwoordde ze. „u was heel aardig en vriendelijk, doch u stuurde alles in de war. Het idee was, dat Joe mij gedurende veroorzaakt lichi Neemt dan, als altijd, Aspiri n - Tablettere, Let op oranje band en Bayerkruis. Prijs 75 c (Ingez. Mod-J ding van hetgeen de vereeniging in de wee&v van 10 tot 15 Aug. voomemens is te doen Kit ten bate van bet Nosefonds, om te komen tat. opricbting van bet ontworpen monument crests?- 5 jaar. Onder algemeen applaus werd brj aecia- matie aangenomen bet voorstel van bet be stuur om den beer K. J. Huineman, die in verband met bet ontwerpen van dat nwna- ment en wat daarmede verband boudt belaos- geloos reeds zooveel beeft gedaan en wr- nemens is nog te doen, te benoemen tat eer«- lid der vereeniging. Voorts werd meegedeeld, dat verkrijgferaaor aijn fietsvlaggetjes waarop bet Nose-embleem, insignes, dat zullen worden uitgegeven brssf- kaarten met een afbeelding van den Nose- praalwagen, waarvan men verwaobt dat alle. ingezetenem toij bet begin der winkelweek. exemplaar aan familie, vrienden of kenmss«c zullen willen verzenden, om daarmede ocife naar buiten meerdere bekendbeid te gewm aan bet feit dat Ter Neuzen is begonnen buJde te brengen aan bet stuk grond waarop de stad is gesticbt en om daarmede bulde te be- tuigen aan onze voorvaderen, die juist 650 jaar geleden dat stuk grond door inpoldei'mg op de Scbelde bataben veroverd, betgeen sym- boliscb op den praalwagen wordt voorgesteld. Aan de 120 leden werd toegewezen den. ait 6 letters bestaanden naam der stad die in. hiunne zaak voor den stedenwedstrijd in de winkelweek zal gelden. Aan dien wedstrijd kunnen alle knapeca- deelnemen, docb voor de koopers van baitsza de kom der gemeente wordt nog een tajzcm— dere wedstrijd georganiseertj. Voor de (coo pers van buiten, die 20 prijizen kunnen winneu, geldt bet grootst aantal bonnen, dat zij voor elke bestede 12% cent hebben ontvangen. Voor de koopers die aan den stedenwm- strijd deelnemen geldt bet grootste aantal namen van steden en de grootste verscbeidfia- heid. Voor den stedenwedstrijd zijn de hoct£dr pnijzen: radiotoestel, naaimacbine, beeren- -af damesfiets, mooien zetel, pemdule, en vervoL- gens 95 mooie prijzen, bestaande uit Iiisss voorwerpen. Voor den buitenmenscben zijn de bool'ctprB- zen: 2 mooie scbilderstukken, regulateaiz. scbitterend tapijt, keukenstel, theeservi.es. nog 15 andere mooie prijzen, bestaande uit luxe-voorwerpen. Uit de verdere mededeelingen bleek, dat als het hoofdmoment der winkelweek wordt be- scbouwd de schitterende reclamestoetv dit: Woensdagmiddag zal uitgaan, terwijl das avonds een lichtstoet wordt gebouden: Maandag wordt bet begin der winkelweek aangekondigd door een ommegang van tram- petters met Thibetaansche trompetterc. Isat- geen onder leiding van den directeur A. SrChir- ris wordt verzorgd door leden van het .nzu- ziekgezelscbap „De vereenigde werkiieden-' Onder leiding van den beer C. van Fraageu- het diner het valsche snoer zou geweu.. maar we verbeeldden ons beiden dui u ons gadesloeg, waardoor we zenuwacfi c, en onhandig werden. Ik had er niet het minste gewetensbezwaar tegen tante te bestelen. Ze is heel gierig en ooni it-, precies zoo. Als ik het echter vooruif had. kunnen weten, had ik liever mijn rechtex— hand laten afhakken, dan er mee door te gaan". -.Ik verzoek u er niet langer over te- tobben", zei George Henry. ..Mijn hroer en ik verkeeren in den eigenaardigen toe- stand veel te veel geld te bezitten. Ik ge- loof, dat uw tante volkomen tevrede.ii is met het snoer, dat ze er thans voor in de plaats heeft". ,,Dat kan mijn gevoel van schaamfe over mijn daad niet wegmaken". gmc Penelope op bitteren toon voort. .War Joe betreft, hij heeft geluk gehad." tU kreeg voldoende geld op de paarlen. he- taalde de duizend pond die hij dus eigenlijk stal en vertelt me, dat hij een goede betrekking in de stad heeft gevon den. Hier is het briefje van de Bank, van Leening. Zooals u ziet, is er duizernr. pond op gegeven, zoodat ik verondersrsa dat ze zonder twijfel drie- of viprm.tr-, zooveel waard zijn". George Henry nam het briefje aan er legde dit in zijn portefeuille. ,,Wij hebben mijnheer Ransom eer. plaats in onze boekhouding-afdeeiuvc gegeven", zei hij ernstig. „We hopeit in staat te zijn een man van hem te maken Plotseling kwamen er tranen in de: oogen van het meisje. Ze leunde achter- over en greep de handen van haar be- zoeker. Voor het eerst in zijn leven wis® George Henry welk een sensatie het was een vrouwenkus en haar zilten tranen op zijn vingers te voelen. (Wordt vervolgd.J

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1