ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Tweede Blad. No 8714 VR1JDAG 31 JULI 1931. 71 e JAARGANG, KAADSVtKliAOLRING. SPORT. PREDIKBEU&TII Feuillet on - vertellingen 6EM1K0BE ■i TER NEUZEN, 31 Juli 1931. KECHTSZAKEN. VEROORDEELD. BRABANTSCHE BRIEVEN. DOOR EEN VEULEN GET RAFT. ijjBW—H'WKWW iTJifn irrw >-A.v #*•;-* BBSS; Be Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat eene Openbare Vergadering van den gemeenteraad is belegd op Donderdag 6 Augustus 1981, n.m. 2 uur. Ter Neuzen, 31 Juli 1931. De Burgemeester voomoemd, J. HUIZINGA. GEMEENTERAAD. In de op a.s. Donderdag, des namiddags 2 uur, te bouden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling: 1. Beeediging raadslid A. J. Harte. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel van Burg, en Weth. om afwij- king te verleenen van artikel 10 der Bouwverordening aan M. A. v. d. Est albier. 5. Idem tot verkoop van een perceel ge- meentegrond aan de Provincie Zeeland, voor den bouw van een wachtlokaal eniz. voor de Prov. Stoombootdiensten o/d Wester Schelde. 6. Idem om de steunverleening van alle werkloozen op te dragen aan bet Or- gaan belast met de werkloozenuitkee- ringen. 7. Idem tot wijziging van de beheers- verordening van bet gemeentelijk Woningbedrijf. 8. Idem om aan A. J. Faas te Sluiskil omtbeffing te verleenen van de veror- dening boudende nadere eiseben voor de verlofslotoaliteiten. 9. Idem om aan P. L. van Leemput albier eene tegemoetkoming uit de gemeen- teJkas te verleenen ingevolge artikel 13 der Lager Onderwijswet 1920. 10. Idem om gelden bescbikbaar te stellen ingevolge artikel 72 der Lager Onder wijswet 1920 aan de Bijzondere Lagere School in de Jozinastraat en aan die aan de Grenulaan. 11. Idem tot vaststelling van de vergoeding Ibedoeld in artikel 101 der Lager On derwijswet 1920 over 1929. 12. Idem tot vaststelling van een regle- ment voor de ambtenaren in dienst der gemeente Ter Neuzen. 13. Idem tot wijziging van de verordening betreffende de classificatie der ge- meente voor de heffing van de Perso- neele Belasting. 14. Idem tot bet sluiten van een rekening- courant-overeenkomst met de Ooopera- tieve Boerenieenbank albier en met de N.V. Bank voor Nederlandscbe Ge- meenten te Den Haag. 15. Idem tot wijziging van de begrooting van het Woningbedrijf dienst 1931. 16. Idem tot goedkeuring van de rekening van bet Burgeriijk Armibestuur over 1930. Ontvangsten22.258,63 Uitgaven: 21.879,17 17. 18. 19. 20. 21. Batig saldo 379,46 Aanbieding gemeente-rekening en reke ning woningbedrijf, dienst 1930. Aanbieding gemeente-begrooting en (begrooting woningbedrijf dienst 1932. Ontheffing scboolgeld 1930. Ontheffing bondenibelasting 1931. Onderzoek geloofsbrieven nieuw be- noemde raadsleden. CONCERT OP DE MARKT. Ter herdenking van den jaardag van H. M. de Koningin-Moeder zal door bet muziekge- zelschap ,,De vereenigde werklieden" aan- staanden Maandag, des avonds 8 uur con cert worden gegeven, waarbij het volgende programma zal worden uitgevoerd: 1. Wilhelmus 2. Herinnering aan Glion, marsch J. Chaillet. 3. Diana, groote fantaisie J. van Dam. 4. De schoonste, wais A. Govaert 5. Sterren en strepen, marsch Soussa. Pauze. 6. Roubaix-Tourcoing, pas-redoubld A. Doyen. 7. De lustige weduwe, potpourri Lebar. 8. Op een Perziscbe markt, intermezzo A. KetMby. 9. Groote Nederlandsche volksliederen- potpourri, met Volkslied tot slot. LEGER DES HEILS. Blijkens in dit nummer voorkomende ad- vertentie zal a.s. Zaterdag en Zondag onze stad bezocht worden door bet Leger des Heils-muziekkorps van Scbeveningen. Zater- dagavond 8 uur geeft het korps een uitvoe- ring op de muziektent op de Markt. Zondag- morgen en -avond boudt het Leger des Heils bijzondere meetingen in het Vereenigings- gebouw, Donze Visserstraat en 't avonds 5 u. openluchtmeeting aan den Zeedijk. HET NEUZENLTED. Aan den oproep van bet Bestuur der Win- keliersvereeniging om bet „Neuzenlied" te komen leeren zingen werd j.l. Woensdag- avond door een talrijke groep jongeren, die bet Concert- en Bioscoopgebouw geheel vulde, voldaan. Begrijpelijk heerscbte er een vroo- lijke stemming en kostte bet wel eenige moeite om in een zoo geestdriftig gezelschap, dat wel van kwik geljjkt, een goeden kant te krijgen. Toen dit gelukt was, zette de voorzitter, de beer Van den Bruele bet doel uiteen waar- voor men hier samen was, om namelijk bet „Neuzenlied" waarvan de tekst was uitge- reikt, te leeren zingen, dat men met dat Neu- ■zenlied niet bezong de menschelijke neus, doch „de kaap", het stuk grond dat daar v66r hon- derden jaren aan de Schelde lag, dat den vorm van een neus had, en waarop, nadat onze voorouders dien grond op de Schelde had- den veroverd, de stad onzer inwoning is ge- sticbt. Hij gaf daama het woord aan den heer C. van Fraaijenhove, die zich bereid had ver- klaard voor het aanleeren van de melodie de leiding op zich te nemen. Deze stelde voor, teneinde na te gaan of er in het aanwezige gezelschap ook ,,klank" zou zitten, aan te vangen met het zingen van het Zeeuwsch- Vlaamsch Volkslied". Daaraan werd met voile instemming voldaan, en er bleek dat van dit koor inderdaad „geluid" kan uitgaan. Daarop werd met de studie van bet Neu- zenlied aangevangen, te beginnen met het refrein, en, hoe lastig zulks ook in den aan- vang scheen, had toch al spoedig een deel der aanwezigen de melodie „te pakken" en mag verwacht worden dat deze er spoedig „in" zal zitten. Na het beeindigen dezer repetitie hoorden we het lied al tijdens het naar huis gaan op straat klinken. Deze avond bewees, dat men gaarne zingt. Indien het mogelijk ware, evenals elders volkszangavonden te arrangeeren, zou dit mogelijk velen genot verschaffen en ook strekken tot het bevorderen van ,,goed" zingen. STAATS-EXAMEN. Te 's-Gravenhage slaagde dezer dagen bij het Staats-examen voor diploma A: mej. N. C. van Dis, geb. te Zaamslag. TEWERKSTELLING NEDERLANDSCHE LANDARBEIDERS. Door den Ned. Landarbeiders Bond is aan de Gemeentebesturen in West Zeeuwsch- Vlaanderen het volgende verzoek gericht: „Edelachtbare Heeren, Uit bijna al onze Afdeelingen in Uw ge- west, bereiken ons klachten over de tewerk- stelling van Belgische arbeiders door de land- bouwers, terwijl er van de inwonende landar beiders nog werkloos loopen. Gaarne ver- zoeken wij de medewerking van de Gemeente besturen, om dit zoo mogelijk tegen te gaan. Uwe besturen zouden bijv. door het zenden van een circulaire aan de heeren landbouwers op het ongewenschte van dezen toestand kunnen wijzen, aangezien het naar onze mee- ning toch in strijd met het gemeentebelang moet worden geacht. Wanneer er van de inwonende arbeiders een aantal min of meer geregeld werkloos is, zal er van Gemeentewege toch steun moeten worden verleend, en wordt de Gemeentekas voor groote uitgaven geplaatst; uitgaven, die o.i. konden worden voorkomen, door inplaats van Belgische, de eigen arbeiders te werk te stellen. Dit klemt thans nog te sterker, nu door het in werking treden van de Tarwewet aan de landbouwers steun wordt verleend; steun, die door de medewerking van de landarbeiders is verkregen en ten deele voor de landarbeiders is bestemd, maar die thans voor een deel in Belgie terecht komt. Dit zal zeer zeker door tegenstanders van landbouwsteun als een ar gument tegen dien steun worden gebruikt. Wij achten deze punten belangrijk genoeg, om ze aan de in Uwe gemeente gevestigde landbouwers bekend te maken, en wij ver- zoeken Uwe besturen met aandrang, daaraan, in bovengenoemden zin, mede te werken." SLUISKIL. Zoo reeds door advertenties is bekend ge- maakt, wordt op Zaterdag 1 Augustus te Sluiskil een zangersfeest gehouden. De deel- nemende vereenigingen zijn: „Polyhymnia" te Sluiskil, „Crescendo" te Hoek, „Excelsior" te Ter Neuzen en ,,Orelio" te Axel. Het initia- tief hiervoor is genomen door „Polyhymnia", teneinde de zangvereenigingen nader met el- kander in aanraking te brengem en tot be- vordering der zangkunst en verbetering van den volkszang in het algemeen. Weliswaar geen wedstrijd dus, een, zij het in beschei- den vorm, propaganda-dag. Niettemin hoeft er niet aan getwijfeld te worden, dat de deel- nemers hun best zullen doen goed voor den dag te komen om de belangstellenden een aangenamen middag trachten te bezorgen. De uitvoeringen nemen om 5 uur een aan- vang, terwijl door de nieuwe harmonie „Vlijt en Volharding" van Hulst een slot-concert zal worden gegeven. De entree-prijs is zoo laag mogelijk gesteld en zal ook voor niemand een bezwaar zijn een bezoek te brengen, waartoe wij hiermede gaarne ieder opwekken. touw gezet om daaraan tegemoet te komen door namelijk ook te Antwerpen een grooter stadiion te bouwem. Men deed een beroep op het stadstoestuur, doch men icon tot gesa re- sultaat komen. Slaagt de Sdheldestad er in meer plaats- ruimte te bieden, dan zal de B. V. B. onge- twijfeld met zijn BelgieNederland naar Ant werpen terugkeeren. --*» nmm De 22-jarige werkman J. P. in Den Helder, die in den nacht van 3 op 4 Mei een meisje van haar fiets trok en daama onder bedrei- ging met den dood zekere handelingen pleeg- de, is door de Alkmaarsche rechtbank ver- oordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf. De eisch was 2 jaar. ZONDAG 2 AUGUSTUS 1931. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9% u., Dr. L. J. Cazemier en 2 u., Dr. L. J. Cazemier, Doopsbediening. Sluiskil. 9Vz u. en 2 u., de heer L. Dek. Hoek. 9V2 u. en 2% u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 y2 u. en 2 V2 u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9Vz u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Hou ten Roos. DE BELGIe—NEDERLAND VOETBAL- WEDSTRIJD. De Antwerpsche correspondent van de „Maasbode" schrijft: De ibekende BelgieNederland voetbal- wedstrijd, welke sedert 1901 te Antwerpen gehouden wordt, zal, zooals gemeld, krachtens heit besluit van den Belgischen Voetbaltoond, het volgende seizoen bij wijze van proef, in het groote Stadion van Brussel gespeeld worden. Dit besluit heeft in Antiwerpsche kringen natuurlijk niet weinig ontstemmiing verwekt. Antwerpen voelt zich beroofd van een recht, dat het sinds 1901 meent te bezitten. De Belgische Voetbalbond is tot dit besluit gekomen uit financieele overwegingen. De organisatie had in het afgeloopen jaar een tekort van 600.000 frank. Door de verplaat- sing van den wedstrijd BelgieNederland naar Brussel, waar men over een stadion be- schikt, dat 70.000 personen kan bevatten terwijl Antwerpen er maar 32.000 kan ber- gen hopen de leiders van den B. V. B. meer geld in kas te krijgen. Dat is een zeer zakelijk argument. De Antwerpenaren kenden dat argument sinds lang. Er werd zelfs een beweging op Gereformeerde Kerk. Hoek. 10 u. en 3 u., Ds. D. J. de Vries, van Schoondijke. Zaamslag. 9y2 u., en 2 u., Ds. A. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9% u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 10 u., 3 u. en 6% u., Ds. B. van Neerbos. Axel. 9% u. en 2% u. leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 10 u., 3 u. en 6% u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen. Nam. 5V2 u., Evangelisatie. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, 8% en 10 uur. 's Namiddags om 2% uur Lof. Ulvenhout, 28 July 1931. Menier, Gij ok? 'k Heb 'n echt herfsterig idee-ke van deus Julymaand. Wa was 't 'n Zondag raak. Keb stillekes... genoten, omico. Dagen, neee wekenlaank had- den me geleefd as veugeltjes 't Huis was as 'n veuge- lennesitje onder d'n wdrmen hemel. 't Was puik ge- wiest, puik van lekker, broeierig zomergenot. 't Huis had wekenlaank opengestaan veur, achter, de ramen, de zolders, en me lebfden buiten. Sjuust as veugels. 'k Liep van d'n erft naar d'n weg, dwars deur d'n huis, be- kaanst asof er gin huis was. D'n blaauwen zomerdag straalde net zoow fel en blaank van de witte muren in huis, as van 't geblaarte van d'n noiteleer; van d'n aangloeienden win- gerd teugen 't achterhuis, waarin spatten peerlmoer blonken van de vliezige vleugeltjes van vliegskes, bie-kes en groote, trillende ,glazenmakers" Spinnekoppen trokken 'r d'r netjes in, van gouddraad. Ein heel de schepping schemerde achter glazen sluiers man moire, zdow straf was d'n lidhtval van de hoogblaauwe lochten. En daar betrokken Zaterdag in-e6nen die lochiten tot graauwig grijs, da wild laanks d'n hemel spoelde en tuimelde. 't Huis wier don- ker en klein. De muren telden weer mee, waant ze wieren nouw nie opgelost van 't veule ldeht da-d-ievers wemelde. Buien gongen van de wolken klatsen op 't overdadig gruim, dat de natuur rausehte van 't lawijd. Druppen as knikkers biggelden van 't struische dalia-blad. De gloeiend-rooie blom- men van Trui d'r grandejums rengelden leeg en as bloeddruppen vielen die blomblaaikes naar d'6£rde toe. Trui zee niks, maar mee spijitdge en bezurg- de ogskes sting ze de rinnewasie van d'ren kweek aan te zien. 't Kloeke blad van d'n notenleer hong, op 't lest awaar naar omlaag aan z'n dikke steelen. En 't water, dat de iblaren beven dee van de vraeht, smakte mee 'nen vetten tik in d'n 56rdebrei, die op d'n erft dreef. 't Was stil in huis. Trui was 'n bietje in d'ren wiek geschoten, omdat 'r blommenhofke zoow zochtjesaan ge- moerd wier en ik, ik wouw die stilte nie aan- raken zal 'k 't maar noemen, omda ze as 'n schoone wade teerkes op de stemming lag, die as 'nen schaduw zoo zacht over de weareld was getogen. Ik was er stillekes blij mee. Waant straks' as 't gouwen zonnelicht weer op zouw laaien in daansend gevlam, deur al 't geblaaite, over alle blommen; ketsen van kristallige Mark af in fonkelende sterren, gloeien op de roestkleur van de raanke mas- tenstammen, krioelen deur de bosschen in grillig beweeg, dan zouw ommers alles weer duuzend keer zoow schoon zien, splun- ternuuw! Dan zouw 't pfedrlen van de muljoenen, zonbeschenen druppen, die in slierten zouwen pinkelen van blad 'tot blad, waaruit d n veu- gelenmuziek zouw komen opgespat. En lekker viel d'n rengel in pepkes naar banej vn De gooten begonnen over te stroomen in borrelend geweld. Polsdikke stralen bogen uit de goot en kledderden teugen de klinker- stoepkes in malsohe-stouw. 't Wier zoow donker, da Trui de valgordijn mee 't lat dwars teugen d'n raamregel zette, maar 't licht kon deur den blaauwen rengel- val nie henen komen. Waant hij hong as 'n Indisch gordijn van aangeregen kralekes van d'n hemel neer De poes zat op d'n tafelraand deur 't raam te kijken mee 'n geleerd gezicht. Ze sloeg d'ren stfeert om d'r henen, over d'r teentjes, strekte d'r nekske en bezag 't daarbuiten mee veul belaankstelling. Tien menuutjes tuuirde ze naar 't rauschend gegulp uit de borrelende goot, draaie toen d'r eigen mee vorsteliijke minachting af van da kollesaal natuur-geweld, lee d'r eigenwijze kopke op d'r veurpooten en gong 'n dutje doen. 'n Weareld mee nieveraans 'n droog, laauw plekske, waar ge lekker in kon leggen soe- zen, kon heur afgestolen worren! En achter heur, daar aderden de ramen van gestagen rengelval in plensenden draang. Daar wier de weareld dusterder en donker op 't end en toen Trui d'n deksel van de plattebuis oplichtte sloeg 'nen rossen gloed in de kamer, die vlamde op de bibbelende ramen. 'n Mementje, amico, da lidhtte tot in oew ziel van gezelligheid in oew huiske. 'n Knipogske van den herfst, as vsm 'n on- deugend wefke, of 't zeggen wil: neee, da's privee! Ik houw me veurloopig aan d'n zomer en lot me deur 'n knippend ogske nie uit m'nen koers geraken! Waant toen ik Zondagmdrgen uit de kerk kwam, d'n weg mee kleine lichtjes glom van 't nat in 't duster van d'n rengeldag, en er al blaaikes op de plassen dreven, natte kraal- lijstjes aan de raamkoezijnen hongen, sturm an de boomen spokte dat de druppels in bogen wegslierden uit 't loof, rukwinden van d'n toren tuimelden die ge heurde blazen deur de galmgaten, toen flusterde d'n postkooi in 't kerkportaal in m'nen oor: ,,Dr6, daar lee-d- 'nen brief veur oew bij mijn, uit Amsterdam, I van oewen zeun." „Dan gaai ik effen mee naar d'n over- I kaant, Driek," zee ik; daar woont ie en j 't was sjuust of de voile zomerzon effen deurbrook deur die dikke herfst-dustemis, die as 't ware op ons durpke drukte deuzen dag. En toen Driek Frijiters zee: „wa-d-'n wirke, Dr6", toen zee ik per ongeluk: ,,manjefiek!" ,,Da's 't goeie woord, sjuust, manjefiek," j foeterde Frijters en ik liet 't zoow. ,,Sego.rke?" vroeg ik. S Maar 'k bewaar 'm," zee Driek en lee ze in z'n blekken tabaksdoos; „tot na d'n eten vanmiddag." Wa'k ok zoow liet, waant m'n harsens waren heelegaar bij d'n brief uit Amsterdam. Niks zoow gezellig, amico, as 'nen brief, waarvan ge van te veuren wit dat ie plazierig is, op Zondaggemergen! Dan hedde zoow lekker d'n tijd aan oew eigen om 'm 's netjes open te snijen, gemak- kelijk te gaan zitten en 'm 'n elk uur weer 's over te lezen! D'r dan weer 's over kaaieren mee oew Trui, over 'n zinneke da ge nie sjuust begrept, om dan ten leste 'n aant- woordje te gaan schrijven en zoow verders. Ge snapt da zoowel. 't Was 'nen dikke, da vuulde-n-ik onder- wege al, dus d'r zat vast 'n eepiesteltje van d'n kleinen Dr6 ok bij en da veural dee me over d'n weg spoeien op huis aan. 't Was er weer veur. Weer goten ze't mee bakken van d'n hemel af en takskes dooi hout wieren uit de boomen gerukt. Thuis braandde de lamp. De pan sting te sissen en Trui vroeg: „vol an de kerk?" Da vroeg ze mee 't oog op 't kwaaie weer, waant de pnochianen die van d'n aanderen kaant motte komen gefietst, van achter de bos- sohen, die meugen 't mee zuk weer emmen, amico. Dan is d'n kerkegaang 'n ibeevaart-op- de-fiets. ,,'t Is me-n-et zomerke wel," zei Trui, ter wijl ze laankzaam d'n koffie opschonk, wa lekker in de diepe kan klukte. Stiekum lee ik d'n brief op tafel onder- tusschen en stak nog effe 'n versch pepke-n- aan. Toen 'k aan was, zij Sting nog steeds op te gieten, toen zee ik: „Trui?" „Nouw!" „Truihui?" „Nouwadister!" Nog altij kledderde 't dunne straaltje kokend water klukkend in de kan, die op de plattebuis sting en mee d'ren rug naar me toe, riep ze weer: ,,wa-d-edde toch, mee oew flaauw getrui? Memmert!" ,,Smoor in?" informeerde-n-ik vrinde- lijk. Toen keek ze om, maar mee'n gezicht 't gezicht amico, of ze me nog nooit gezien had en nouw docht: is da nouw alles! „Da" was ik dan. Maar medeen zag ze d'n brief en bens! daar sting d'n waterketel op d'n grond en had ze d'n brief al te grazen. ,,Hier!" zee ik, maar d'ren dikken wijsvin- ger zat al in 't hoekske en roets! hij was al open ok. Daar gong m'n nette veumemen, om 'm 's futsoenlijk open te snijen En 'k zat te kijken, zoow betutterd as 'nen kleinen jongen dien ze z'n spullegoed afge- nomen emmen.. ,,'t Spek braandt toch nie aan?" vroeg ik, om ze te perbeeren af te leien. Maar kalm zee ze: „zet 't dan maar van 't vuur af!" ,,Is-t-'g gin briefke van d'n kleinen Dr6 bij!?" ,,Mensch, zwijg toch 's stil, ik staai te lezen." En mee den haand hiew ze 't pampier vast en mee d'aandere graafde ze in d'ren zak, onder d'ren schort, naar d'ren bril. Toen ze'm had gevonden, kreeg ik't briefke van m'n kleinzeuntje. 'k Zal 't 's persieskes overs chrijven. „Lieve opa en opoe! Eindelijk is de vacantie begonnen. (dnkt- vlak. Hier had ie mee z'n pen deur de tafel gedouwem!) En ik ben toch overgegaan opa al heeft vader tegen uw gezeit alsdat het knudde was met mijn. Alsdat ik een sof was. Maar opa, onder ons gezeit en gezweegen, was 't op het kantje af, zei de. Neus. En hij was iblij alsdat hij mijn kwijt was. Hartelijkheit is maar alles, he opa? Ik heb niets gezsit, maar zooveels te meer gedacht, want zwijfeen is goud in sommig- ten gevallen. Opa, nu dat allemaal zoo mooi is fifige- loopen, want je kunt het aan mijn heede- maal niet zien hoor dat het op zijn kantje is gelukt, nu mag ik van vader en moeder naar Ulvenhout Ibij uw loogeeren. Mag ik van uw ook komen? Uw weet ommers wel alsdat ik nog al (vlak!) kallem bin! Opa, vraag uw het eens aan opoe en zeg maar gerust opa, alsdat ik niet den beest zal uit- hangen zooals opoe altijd zegt. Dat is. kwaadspreikerij, opa, maar laat dit niet Iee=- zen, want dan ben ik weg. Maak opoe maar* wat wijs opa, als ik er eenmaal ben, is de zaak gekloft en u kan dat wel heel goed! Krijg ik gauw antwoord, opa? Ik ga van nu af elken brievenbesteller tegen die in. onze straat komp. Schrijf u dierekt trug, opa? Dan schrijf ik dierekt naar uw toe met welken trein alsdat ik aankomp. Ons Truike was nommer 1 van haar klas maar meisles zijn altijd zoo bij, he opa. En weet uw wat nu zoo gek ds? Als zij net zoo dom was als ik, zedt vader, dan gaf dat niets, maar ik ben een jongen en daar- om ik zoo knap zijn. Maar meisies worden altijd voorgesproken, dat heb ik wel ge- morken. Opa, ik schei er af, zou u zeggen. De brief moet gauw weg, want dierect wordt de bus geligt en zooveels te gauwer heb ik antwoord wanneer ik komen moet. (Denk aan opoe opa!) Veel groeten van uw liefhebbende klein- zoon DRe ITL en ook aan opoe opa, denk er alstuwblief." Amico, keb 'nen Zondag g'ad, 'nen Zondag, neee, keb genoten, mee al da kwaaie weer! 'k Had d'n zomer veur me leggen mee da briefke van da lekker schoibbejakske. En 6f ie komen „mot" zoowas ie op 't end schrijft t Aantwoord is al weg, waant in m'n ge- dachten zag ik 'm al mee 'n bietje verdriet de postlbooien veurbij gaan en hum verdriet doen Da lekker boske Kwaai weer? Kwaadsprekerijzouw Dre in zeggen en. gift 'm 's ongelijk! 't Spek is Zondagmergen aangebraand Ollee, veul groeten van Trui en as altij, gin horke minder van oewen toet a voe DR6. JONGEMAN OVERREDEN. Woensdagavond is te Hengelo (O.) op de Enschedeschestraat een jongeman, werkzaam bij de ,,Heemaf", door een vrachtauto van de firma Reiman Stock en Kersken gegrepen en tegen de straat geslingerd, daardoor bij met het hoofd onder den wagen terecht kwam. Hij was op slag dood. Het 21/2-jarig dochtertje van een landbcra- wer te Wehl, dat de deur van den paarden- stal had losgemaakt, werd door een veuien zoodanig getrapt dat zij aan de gevolgen is. overleden. BOERDERIJ VERBRAND. Onder Hartwerd (Pr.) is de boerderij, be- woond door den heer Tj. Hoekstra, afgebrand. De oorzaak is vermoedelijk hooibroei. Een koe kwam in de vlammen om. DE BLIKSEM IN DE PIETERSKERK TE LEIDEN. Zaterdagmorgen sloeg de bliksem in de Pieterskerk te Leiden. De schade bedraagt naar gemeld wordt /2200, aanmerkelijk meer dan aanvankelijk gedacht werd, maar zij wordt door verzekering gedekt. AUTOBUS IN BRAND GERAAKT. Woensdagmorgen is te Drachter-Com- pagnie een autobus, waarmee 25 meisjes uit Driesum werd vervoerd, op weg naar Appel- scha, in brand gevlogen. Onder het rijden nog wilde de chauffeur het portier openen. Daardoor geraakte hij het stuur kwijt, waar- door de autobus over den kop sloeg en in een vaart terecht kwam. De gebroeders Bron hebben de inzittenden gered. Allen waren min of meer gekwetst door snij en brand- wonden. Een meisje kreeg een hersenschud- ding. Nadat twee geneesheeren uit Drachten hulp hadden verleend, zijn de meisjes naar huis teruggekeerd. AARDBEVING GEREGISTREERD. Dinsdagmorgen heeft de seinmograaf van het geologisch bureau voor het Nederland sche mijngebied, een lichten aardschok ge- registreerd, die waarschijnlijk van plaatselij- ken aard is geweest. NOODLOTTIGE VAL VAN EEN FIETS. De 52-jarige koopman J. de Jong nit Rucphen, vader van zes kinderen, viel Woens dagmorgen te Princenhage van zijn fiets en kwam onder een juist passeerenden wagen geladen met steenen, terecht. Een der wie- len ging hem over het lichaam. De man overleed een half uyr later. KAMPONO IN SOEMBAWA AFGEBRAND. Een telegram van den resident van Koe- pang aan de regeering, dateerende 27 JuEL, meldt dat Donderdagnacht de kampong Berare Mojohilir, onder-afdeeling Soembawa geheel is afgebrand. Zeventig huizen en twintig rijstschuren zijn afgebrand. Er zijn geen menschenlevenjs of verlies aan vee te betreuren. De schade wordt geschat op 10.000 gulden. Het staat vast, dat er geen moedwil in het spel is.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 5