PUROL bij Wielrijden GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. FIETSBANDEN Tulnbouw tentoonstelling Aardenburg. Beslo- ten werd /10 beschifcbaar te stellen voor bet Bestuur der tentoonstelling voor aankoop van een zilveren medaille. TJiencontrble. Kennis werd genomen van de onwelwlllende houding van bet U. C. B. inzake meerdere invloed van de landibouworganisaties foij de uienoontrftle. De oprichting van een eigen controlebureau zal dienen te worden voorbereid. Afzet aardappelen. Tot lid van de door de 3 oentrale landbouworganisaties ingestelde com missie tot onderzoek van de mogelij.kheid om ook consumptieaardappelen onder de Landbouwuit- voerwet te brengen werd de algemeene secretaris benoemd, die zijn benoeming voorloopig beeft aangehouden. Een rapport aangaande deae quaestie is in voorbereiding. Fonds landbouwexportbureau. Met instem- ming werd kennis genomen dat dit Bureau 1000 heeft bescbikbaar gesteld voor den kwee- ker van een hoog productief wratziekte vrij aardappel ras. Op bet verzoek der Z. L. M., boe de bestudeering van de vraag hoe de landbou- wers aan bet gewenscbte crediet kunnen worden gebolpen, dient te worden aangepakt werd geen definitief antwoord verkregen gezien de moei- lij-ke beantwoording dezer vraag. Landbouwcrisis. Verscbillende kringen bebben bepaalde wenschen voor bet urgentieprogram geuit, welke alle in het opgestelde program zijn vermeld. Boerenleenbanken. Aangezien Gedeputeerde Staten van Zeeland bezwaar maken tegen bet beleggen van gemeentegelden bij de boerenleen banken werd besloten de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht te verzoeken zich garant te stellen. Tertiaire wegen. Besloten werd bet vraag- stuk voor het onderhoud der tertiaire wegen in bet Dagelijksch Bestuur in onderzoek te nemen en te zijner tijd met voorstellen te komen. Rijkspluimveeteeltdienst. Voor kennisgeving werd aangenomen, dat Ir. J. J. Jansen met in- gang van 1 Juli als werkgebied is aangewezen Westelijk Noord-Brabant en Zeeland met stand- plaats Breda. Landbouwveiling St. Annaland. Met instem- ming werd vemomen dat de pas geopende vei ling te St. Annaland een succes is geweest en den opzichters een woord van hulde voor hun initiatief gebracht. Veevervoer per spoor. Voor kennisgeving werd aangenomen, dat de 3 centrale landbouw organisaties hun vertegenwoordiger den heer Dr. H. Molhuijsen uit de Commissie A1 van de Nederlandsche Vereeniging tot bescberming van dieren terugtrokken, aangezien t.a.v. de actie voor verlaging van spoorwegtarieven voor vee vervoer niet den juisten weg is gevolgd, waar- door bet mogelijk is geworden dat de vee-expe- diteurs in hunne bevoorrechte positie zijn her- steld en daardoor de kans om via een reductie- overeenkomist tot verlaging der vracbttarieven voor veevervoer te komen, geheel illusoir is ge worden. Vlasindustrie. Besloten werd een steun aan vlasteelt en vlasindustrie te bespreken in de Cen trale Crisiscommissies en te plaatsen op bet ur gentieprogram. Schade ammoniak fabriek te Sluiskil. Als deskundigen ter beoordeeling van de ischade aan de omgeving -toegebracht door de ammoniak- fabriek te Sluiskil werden aangewezen de heeren Ir. C. Stevens te Goes en A. I. Leenhouts te Retranchement. Crediet-aanvrage Coop. Vereeniging voor Sehouwen-Duiveland. Besloten werd een crediet te verstrekken voor aankoop van een loods voor deze vereeniging. Lid Commissie van Toezicht Itijkslandbouw- winterschool. Besloten werd aan Prov. Staten voor te dragen tot lid der Commissie van Toe zicht op de Rijkslandbouwwinterschool de beer M. W. van Putte te Zonnemaire en P. Krepel te Bruinisse voor Scbouwen-Duiveland en J. Phi- lipse te Middelburg voor Walcheren te benoemen. Bij de rondvraag werd onder algemeene in- stemming voorgesteld de heeren G. Vogelvanger te Brussel en D. J. Dees te Ter Neuzen als eere- leden voor te dragen in de Algemeene Verga- dering. Vergadering van Donderdag 24 Juni 1931, des namiddags 1.30 uur. Voorzitter de heer Job. de Fester, Burge- meester. Verder tegenwoordig de leden: A. de Fes ter, S. van Hoeve, A. de Koeijer, D. Dees, C. H. H. Wisse, M. Dekker, A. Haak, A. Dees, J. de Regt en A. Jansen, benevens de Secre taris J. Stolk. Afwezig de heer H. Bakker. 1. Opening. De VOORZITTER opent de vergadering door het uitspreken van het gebedsformulier. Hij deelt mede dat bericht is ingekomen van den heer Bakker, dat hij verhinderd is tegenwoordig te zijn. 2. Notulen. De notulen der vergadering van 27 Febru- ari, 27 Maart en 30 April worden met alge meene stemmen vastgesteld zooals die in druk zijn verschenen. 3. Mededeelingen. a, Proces-verbaal van de opneming en ovemame van kas en boeken van den ont- vanger J. P. Geelboedt van 30 April 1931. De inkomsten bedroegen 229.269,61; de uitgaven bedroegen 199.301,24; bet kassaldo dus 29.968,37, welk bedrag aanwezig werd hervonden. Aangenomen voor kennisgeving. b. idem van den ontvanger J. C. Eijke van 29 Juni 1931. De inkomsten bedroegen 260.277,97de uitgaven bedroegen 229.251,20; bet kassaldo dus f 31.026,77, welk bedrag aanwezig werd bevonden. Aangenomen voor kennisgeving. <c. Proces-verbaal van opname van boeken en kas van wijlen admdniistrateur D. Koole van het gemeentelijk electrisch bedrijf, waar- uit blijkt, dat de ontvangsten bedroegen 29.606,03% en de uitgaven /27.250,45%, zoodat in kas moest zijn 2355.58, terwijl in kas bevonden is 485, zoodat er een tekort in kas was van 1870,58, welk bedrag is ge- dekt door een gegeven borgstelling tot een maximum van 2000. Aangenomen voor kennisgeving. 4. Ingekomen stukken en zoo noodig daarover besluiten. a. Het besluit van den raad van 27 Maart I.1. tot wijziging der begrooting, dienst 1930, voonziien van bewijs van goedkeuring. Aangenomen voor kennisgeving. b. De begrooting dienst 1931, voorzien van bewijs van goedkeuring. Aangenomen voor kennisgeving. e. Het besluit van den raad van 30 April 1931 tot wijziging der begrooting dienst 1931, voorzien van bewijs van goedkeuring. Aangenomen voor kennisgeving. d. Het besluit van den raad van 30 Januari 1931 tot wijiziging der begrooting dienst 1931, voorzien van bewijs van goedkeuring. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven van den Kaznerheer van H. K. H. Pninses Juliana, houdende dankbe- tuiging voor aangeboden gelukwenscben ter gelegenheid van de herdenking van Haren geboortedag. Aangenomen voor kennisgeving. f. De rekening van den Vrijwilligen Brand- weer over het jaar 1930. Burgemeester en Wethoudens stellen voor deze rekening in handen te stellen van de commissie van onderzoek. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. g. Brieven van de gemeentebesturen van Aardenburg; Baarland; Burgh; Grijpskerke; Haamstede; 's Heerenboek; Hoek; Honte- nisse; Koewacht; Schore; Sint Kruis en Zuiddorpe, houdende bericht, dat aan bet adres van den raad inzake herziening jaar- wedden adhaesie is betuigd en brieven van Arnemuiden; Biggekerke; Borssele; Rrou- wershaven; Cadzand; Clinge; Colijnsplaat; Domburg; Goes; Graauw en Langendam; Groede; Kapelle; Kats; Kloetinge; Krabben- dijike; Meliskerke; Nieuwvliet; Noordwelle; Oostkapelle; Oost- en West-Souburg; Oud- Vossemeer; Philippine; Poortvliet; Sas van Gent; Serooskerke (W.); Serooskerke (S.); Sint Laurens; Sint MaartensdijikSint Phi- lipsland; Scherpenisse; Stoppeldijk; Ter Neu zen; Veere; Vrouwenpolder; Westdorpe; Wis- sekerke; Wolphaartsdijk; Zoutelande, hou dende bericht, dat bovengemeld adres is aan genomen voor kennisgeving, dan wel de raad dier gemeente afwijizend op bet verzoek beeft beschikt; en een schrijven van Gedeputeerde Staten houdende bericht, dat er voor hun college geene termen bestaan om aan het verzoek van den raad te voldoen. De heer HAAK meent, dat zijn standpunt over deze zaak voldoende bekend is, en hij zal er daarom niets meer over zeggen. Alleen wenscht hij zijn spijt uit te drukken, dat er zoo geruimen tijd is verloopen, tusschen het aannemen en de uitvoerlng van zijn voorstel. Gedeputeerde Staten waren daardoor in de gelegenheid zeer vlug een antwoord daarop te doen toekomen en de omstandigheid dat Gedeputeerde Staten reeds afwijzend hadden beschikt is zeker oorzaak geweest, dat vele gemeenteraden meenden dat het nutteloos was hierover nog te ageeren en daarom het schrijven voor kennisgeving aannamen; hij is overtuigd dat minstens 90 der gemeente raden het met dezen raad volkomen eens zijn. Welk bezwaar is er ook tegen? Het ging niet over de lagere jaarwedden tot 1500 of /2000. Het gaat juist over de hoogere jaarwedden, De jaarwedden stijgen met den dag, als ge- volg van den dalenden levensstandaard. Het is te betreuren, dat Gedeputeerde Staten niet doordrongen zijn van de noodzakelijkheid om de hoogere jaarwedden te herzien. De VOORZITTER gelooft ook, dat er zeker reden zouden zijn, om de jaarwedden eens te herzien. De met betrekking tot dit onderwerp Inge komen brieven worden voor kennisgeving aangenomen. h. Het jaarverslag van het bestuur van den Vrijwilligen Brandweer over het jaar 1930. Burgemeester en Wethouders deelen mede, dat dit verslag ter secretarie ter inzage ligt. 1. De rekening en verantwoording van ont vangsten en uitgaven van de gezondheids- commissie over het jaar 1930. Deze rekening sluit in ontvang en uitgaaf op 1579,12% en 1089,25%, met een batig slot van 489,87. Burgemeester en Wethouders stellen voor, deze rekening goed te keuren. Met algemeene stemimen wordt aldus be sloten. j. de begrooting van ontvangsten en uit gaven voor het jaar 1932. sluitende in ont vang en uitgaaf op een bedrag van /1648,09%. De bijdrage voor het jaar 1932 voor de ge meente Zaamslag is uitgetrokken op 89,80. Burgemeester en Wethouders stellen voor, deze begrooting nader te behandelen bij de behandeling van de gemeente-begrooting dienst 1932. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. k. Van het centraal stembureau een af- schrift van het proces-verbaal van de zitting van 11 Juni 1931. Aangenomen voor kennisgeving. 1. Een schrijven luidende: Ondergeteekende W. F. Uijt den Bogaard van de Putte, secretaresse der afdeeling Zeeland, der Bond van Ned. Vroedvrouwen, neemt bij deze de vrijheid Uw Weledelacht- baren beleefd te verzoeken in de vacature voor gemeente-vroedvrouw, ontstaan door het overlijden van mevr. G. KnijffAlberts door het benoemen van een nieuwe vroed- vrouw te willen voorzien. Zip doet U dit verzoek met de meeste drang, daar zij er van overtuigd is, dat het in 't belang van moeder en kind is, dat een vroedvrouw, die tijd en geduld heeft om z.m. in alle gevallen, werkelijk bij de bevalling tegenwoordig te zijn, de plaats aan het kraambed inneemt, hetgeen door een arts met een drukke praktijk niet altijd mogelijk is, terwijl haar kennis der verloskunde door een driejarige opleiding toch zeker gelijk staat met die van de arts. Het Rijk dat binnen- kort meerdere bevoegdheid in de wet zal vastleggen geeft ook hier door achting voor het werk der vroedvrouw. Op advies van den voormaligen geneesheer werd indertijid besloten in de vacature van gemeenteverloskundige niet meer te voorzien, uit een met den tegenwoordigen geneesheer gehouden conferentie is Burgemeester en Wethouders gebleken, dat deze er wel voor een vroedvrouw is. Burgemeester en Wethouders stellen daar om voor dit adres aan te houden tot bij de behandeling der begrooting, dienst 1932, om- dat bij de begrooting 1931 geen gelden be schikbaar zijn voor bezoldiging van een ge meente-vroedvrouw. De VOORZITTER geeft voorts te kennen, dat Burgemeester en Wethouders het bezoek van die dames ontvingen, welke sterk aan- drongen op het weder aanstellen van een vroedvrouw. Burgemeester en Wethouders gaven te ken nen, dat het op hun meer indruk zou maken, indien dergelijken aandrang uitging van de bevolking van Zaamslag, dan zou er meer voor te zeggen vallen. Aangezien er echter dit jaar ook weer meer geboorten worden aangegeven, vonden Burgemeester en Wet houders aanleiding eens een nader onderzoek in te stellen bij den tegenwoordigen genees heer en uit het toen gevolgde onderhoud bleek, dat deze, in tegenstelling met zijn voor- ganger, ook meer gevoelt voor het aanstel len eener vroedvrouw. In verband daarmede stellen Burgemeester en Wethouders voor een Zonnebrand, Smetten en Stukloopenvan Huid en Voelen, verzacht en geneest men met Doos 30-60 90 ct. Tub* 80 ct. Bi| Apoth. en Drogistcn ^Ing-ez. Med.) beslissing hierover aan te houden tot bij de vaststelling der gemeentebegrooting voor het volgend jaar. De heer HAAK herinnert, dat, toen de vacature was ontstaan, in overleg met dok- ter Buwalda, en ook op grond dat het aantal geboorten in dalende lijn ging, werd besloten geen vroedvrouw op te roepen en den verlos- kundigen dienst ook over te laten aan den geneesheer, die dat zelf de beste oplossing vond. Als er weinig geboorten zijn, komt het ook zeer duur, en dit zou nog te meer het geval zijn, indien men nu voor enkele gevallen meer, weer een vroedvrouw ging aanstellen. lets anders wordt het echter, als de geneesheer voor het behandelen der bevallingen minder blijkt te gevoelen en hij gelooft, dat de ge neesheer ook nog al een drukke praktijk heeft. De VOORZITTER: Dien indruk hebben wij ook gekregen. De heer HAAK: We moeten de zaak van alle kanten bekijken. De VOORZITTER: Het aantal geboorten dat dit jaar is voorgekomen overtreft reeds dat van het voorgaande jaar. Met het oog daarop stellen wij ook voor een beslissing aan te houden tot bij de begrooting, omdat we dan weer een eind verder in 't jaar zijn en dan daaromtrent ter vergelijking meer kun nen weten, dan hebben we een beter overzicht. De heer HAAK meent, dat men, wat dht betreft, toch niet op de omstandigheden van gen jaar kan afgaan; men zou daarvan niet veel kunnen zeggen voor een volgend jaar. De VOORZITTER: Maar als de dokter er niet veel voor gevoelt, zullen we wel ge- noopt zijn, weer een juffrouw te geven. m. Een schrijven van M. Dees, luidende als volgt: Ondergeteekende, Dees M., correspondent der Arbeidsbemiddeling der gemeente Zaam slag: dat hij bij besluit van 14 September 1923 met ingang van 1 October daaraanvolgende is benoemd en de jaarwedde daama door den Raad der gemeente Zaamslag is bepaald op 60, in afwrjking van die van zijn voorganger welke eene jaarwedde genoot van /100; dat door de oprichting van de vele werkloo- zenkassen in de gemeente en de toeneming van het ledental zijne werkzaamheden aan- merkelijk zijn uitgebreid en hij bovendien drukke werkzaamheden heeft verkregen door de ook voor deze gemeente geldig verklaarde sbeunregeling; dat hij meent dat het bovendien gewenscht is de werkzaamheden betreffende de uitvoe- ring van het werkloosheidsbesluit noodzake- ljjk in een hand dienen te berusten, teneinde eene behoorlijke controle uit te oefenen, mede met het oog op de door de gemeente te dra gen lasten. dat hij een en ander in een onderhoud dat hij de eer heeft gehad te hebben met Burge meester en Wethouders dezer gemeente naar zijne meening voldoende heeft uiteengezet; dat toch het Rijk 40 in de jaarwedde van den correspondent vergoedt; dat hij daarom Uwen Raad verzoekt Burge meester en Wethouders uit te noodigen hem alle werkzaamheden betreffende de werkloos- heidsregeling op te dragen en zijn jaarwedde al dan niet zonder die opdracht te brengen op 250 en zulks met ingang van 1 Jan. 1.1.; dat hq voorts zoo vrij is te verwijzen naar regelingen bestaande in naburige gemeenten. Naar aanleiding van dit verzoek merken Burgemeester en Wethouders op, dat de werk zaamheden van den correspondent aanmerke- lijk zijn toegenomen door toeneming van het aantal leden van werkloozenkassen en vooral de in dit jaar voorgekomen groote werkloos- heid. Het aantal aanmeldingen bjj den corres pondent is daardoor natuurlijk vergroot, waarom het B. en W. gewenscht voorkomt de jaarwedde van den correspondent met in gang van 1 Januari 1931 te veihoogen tot 100 per jaar. 40 hiervan wordt door het Rijk gedragen, zoodat deze verb ooging der gemeente komt te staan op eene meerdere uitgaaf van 60 /36 /24. Wat het verzoek van D'ees betreft om hem de werkzaamheden betreffende de controle op de werkloozenkassen op te dragen, deelen wij U mede, dat dit op heden met de meest mogelijke accuratesse op de secretarie ge- schied-. De vraag of dit dient te worden bestendigd dan wel of de werkzaamheden aan den cor respondent dienen te worden opgedragen, wil len Burgemeester en Wethouders nader onder de oogen zien bij de behandeling der begroo ting dienst 1932. De VOORZITTER geeft te kennen, dat de werkzaamheden van den correspondent zijn toegenomen en Burgemeester en Wethouders op grond daarvan eene verhooging van zijn bezoldiging voorstellen. Wat het verdere deel van het verzoek betreft, omtrent de con trole op de werkloozenkassen, dat werk Is thans goed verzekerd ter secretarie, zoodat Burgemeester en Wethouders geen aanleiding kunnen vinden thans voor te stellen daarin verandering te brengen, en voorstellen dat aan te houden tot bij de begrooting. De heer HAAK gelooft, dat het toch wel aanbeveling verdient, dat dit werk zooveel mogelijk in 66n hand zit. Hoe geschiedt dat in de naburige gemeenten? De VOORZITTER merkt op, dat er wel verschil is, in Ter Neuzen b.v. dat driemaal zoo groot is zal die controle wel in 66n hand zijn, maar hier loopt het nu goed en waarom zal men het daarvoor uit te geven bedrag on- noodig gaan verhoogen als nu toch alles goed tot zijn recht komt. Indien de toestand ver- betering eischte was het iets anders. De heer HAAK erkent, dat, als het thans voldoende marcheert, het beter is, dat het zoo blijft, maar acht het anders wel gewenscht, dat bepaalde zaken in handen van 66n per- soon blijven. Mogelijk is het ook, dat de cor respondent nogal toevraagt. De VOORZITTER: wOver het gevraagde salaris valt te spreken. Er zou een reden zijn tot wijziging der bestaande regeling, in dien er klachten waren gekomen dat de zaak niet goed marcheerde, maar dat is niet het geval. De heer WISSE wgst er op, dat in ieder geval de correspondent veel meer werk heeft te verrichten dan vroeger; er komen dagelijks 25 tot 125 pensonen bij hem om zich te mel- den en dat zal nog wel erger worden. Hij mag zeker wel iets meer hebben, want hij moet voor die functie nu dagelijks minstens een paar uren uit zijn werk. De VOORZITTER: Daarom stellen wij ook verhooging voor. De heer WISSEEn daar kan ik m\j goed mee vereenigen. Het voorstel wordt met algemeene stem- men aangenomen. n. Een schrijven van den Bond van ver- eenigingen en stichtingen, bedoeld on artikel 6 der Landarbeiderswet, in de Provincie Gro- ningeai, houdende bericht, dat door gemelden bond onder dagteekening van 1 Februari 1931 is verzonden aan Zijne Exeellentie den Minis ter van Financien een adres met verzoek om den rentevoet van 4 geldende voor de door het Rijk verleende voorschotten ingevolge de Landarbeiderswet, verlaagd te krijgen en met verzoek, zij door het zenden van een adres adhaesie aan dat verzoek te betuigen, hetzij door het zeuden van een afzonderlijk adres aan de Regeering steun aan gemeld verzoek te betuigen. Burgemeester en Wethouders stellen voor dit adres aan te nemen voor kennisgeving vermits in deze gemeente niet is gevestigd eene vereeniging als in het adres bedoeld. De VOORZITTER merkt op, dat men hier zulk een vereeniging niet heeft, dat behoort onder Ter Neuzen. Daarom wordt voorge steld het adres voor kennisgeving aan te nemen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 0. Een schruven van Gedeputeerde Staten van 8 Mei 1931, No. 128, lste Afdeeling lui dende: Aan het bij; schrijven van 30 April 1931 in- gezonden raadsbesluit tot wijziging der be grooting voor 1931 hebben wij de goedkeu ring onthouden op de volgende gronden: Door zooals i.e. aan een aannemer een toe- slag te verstrekken in de loonkosten van door hem te werk te stellen arbeiders wordt de vrije concurrentie op de arbeidsmarkt emstig verstoord, hetgeen in strijd is met het alge- meen belang. Daarbij komt dat de door dien aannemer te verrichten buitemgewone werken aan de waterkeering van de calamiteuze polders Ser Lippens e.a. ook zonder, dat de gemeente de gemlede toeslag verleent de werkloosheid zullen doen venminderen. Door het verleenen van een toeslag wordt sleohts bereikt, dat arbeiders uit Uwe ge meente zullen worden te werk gesteld, Indien andere gemeentebesturen zich tot soortgeljjke maatregelen laten verleiden zal tusschen de gemeenten onderling een felle strijd ontstaan, waarvan het eenigste gevolg slechts kan zijn, dat een deel van de loonen uitgekeerd door "het particulier bedrijf ten laste der gemeente komt, waardoor de werkloosheidsbestrijding geenszins doch louter particuliere belangen worden bediend. Burgemeester en Wethouders deelen mede, dat aan adressant H. J. Bogaert die destijds om toeslag verzocht en waarop dus betrek king heeft het ibovenvermelde besluit met den inhoud van bovengemeld schrijven is op de hoqgte gesteld en stellen voor dit schrijven aan te nemen voor kennisgeving. De VOORZITTER deelt mede, dat het ge- lukkig zoo geloopen is, dat aan het werk toch een aantal inwoners dezer gemeente zijn te- werk gesteld. De aannemer heeft zich in dit opzicht netjes gedragen. Het voorstel wordt met algemeene stem- men aangenomen. p. De begrooting der Burgerwacht voor den dienst 1932, op een edndcijfer van /200. Zal worden behandeld bjj de vaststelling der gemeentebegrooting. q. De begrooting der Vrij will ige Brand weer voor den dienst 1932 op een eindcijfer van /800. Zal worden behandeld bij de vaststelling der gemeentebegrooting. 5. Vaststelling staten van oninbare posten. Burgemeester en Wethouders stellen voor vast te stellen de navolgenden staten: openbaar lager onderwijs dienst 1930 op een bedrag van /9,54; bijzonder lager onderwijs dienst 1930 op een bedrag van 42,90; hondenbelasting dienst 1930 op een bedrag van f 9,50. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 6. Benoeming lid van het Algemeen Bur- gerlijk Armbestuur. Naar aanleiding van de mededeeling van den heer C. H. H. Wisse, dat hij bedankt en als voorzitter en als lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur, leggen wij Uwe ver gadering over de navolgende door ons na daaromtrent het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur te hebben gehoord, opgemaakte voor- dracht, luidende als volgt: 1. Joh. Scheele Wzn.; 2. Jan Scheele Wzn. Met betrekking tot de mededeeling van den heer Wiisse, dat hij bedankt als voorzitter, merken wij Uwe vergadering op, dat de functie's door het armbestuur onderling wor den verdeeld. De VOORZITTER verzoekt over te gaan tot stemming en noodigt de heeren Haak en A. Dees ulit met hem het stembureau te vormen. Met 6 stemmen wordt benoemd de heer Jan Scheele Wzn.; op den heer Joh. Scheele zijn 4 stemmen uitgebracht. 7. Onderzoek geloosbrieven nieuw gekozen raddsleden. Ingekomen zijn de geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden de heeren: S. Buijze, A. Haak; C. H. H. Wisse; D. Dees; A. Dees Azn.; A. de Feijiter; H. Bakker; S. van Hoeve Jzn.; D. G. Koopman; C. Maas; K. Hamelink Czn. Burgemeester en Wethouders stellen voor deze stukken in handen te stellen van een door den Voorzitter te benoemen commissie. De VOORZITTER benoemt tot leden der commissie van onderzoek de heeren De Regt, Jansen en De Koeijer. Gedurende het onderzoek der commissie wordt de vergadering geschorst. Na heropening der vergadering deelt de heer De Koeijer namens de commissie mede, dat de stukken in orde zijn bevonden en tot toelating geadviseerd wordt. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling eener verorde- ning ex art. 178 der Gemeentewet. Aangezien In 1931 het vijfjaarlijksche tjjd- vak is verstreken, stellen wij U voor vast te stellen de navolgende verordening: De raad der gemeente Zaamslag; overwegende, dat volgens art. 208 der ge meentewet de raad ten minste eenmaal in de vijf jaar moet verklaren, welke verordenin- gen, tegen welker overtreding straf is be- (Ingez. Med.) dreigd, alsnog geldende zullen worden aange- merkt; Gelet op het advies van de Gezondheids- commissie zetelende te Neuzen, d.d. no. besluit: te verklaren, dat de verordeningen, tegen welker overtreding straf is bedreigd, die voortduren en met uitsluiting van alle andere geldend blijven, zijn de volgende: 1. Verordening op het vervoer van lijders aan eene besmettelijke ziekte d.d. 29 April 1873, afgekondigd 25 Mei 1873, gewjjzigd 26 Aug. 1881, afgek. 15 Sept. 1881; 2. Algemeene verordening van politie voor de gemeente Zaamslag d.d. 28 Juni 1904, afge kondigd 15 Juli 1904; gewijzigd 11 Juni 1912, afgekondigd 29 Juli 1912; 18 Maart 1913, af gekondigd 4 April 1913; 29 Mei 1914, afge kondigd 16 Juni 1914; 8 Augustus 1916, afge kondigd 22 Augustus 1916, 29 Augustus 1916, afgekondigd 11 September 1916; 27 October 1922, afgekondigd 17 November 1922; 22 Juni 1923, afgekondigd 6 Juli 1923; 3. Bouwverordening als bedoeld in artikel 1 der Woningwet, vastgesteld 28 Juli 1905, afgekondigd 22 Augustus 1905, gewijzigd 13 Juni 1924, afgekondigd 11 Juli 1924, gewijzigd 23 Juni 1925, afgekondigd 17 Juli 1925; 4. Verordening betreffende bestrijding drankmisbruik bjj demobilisatie, vastgesteld 29 September 1916, afgekondigd 7 October 1916; 5. Verordening ter regeling van het ver- keer op de wegen in de gemeente Zaamslag, in verband met het gebruik van motorrijtui- gen en rijwielen, vastgesteld 27 April 1920, afgekondigd 14 Mei 1920, gewijzigd 30 Juli 1920, afgekondigd 16 Augustus 1920; gewij zigd 22 November 1929, afgekondigd 3 Ja nuari 1930; 6. Verordening op de keuring van waren in de gemeente Zaamslag, vastgesteld 10 Juni 1921, afgekondigd 5 Juli 1921; gewijzigd 30 Augustus 1929; afgekondigd 11 September 1929. 7. Verordening op den keuringsddenst van vee en vleesch, vastgesteld 14 Juli 1922, afgekondigd 12 Januari 1923, gewijzigd 16 November 1922, afgekondigd 12 Januari 1923, gewtjzigd 16 Januari 1925, afgekondigd 24 April 1925; gewijzigd 15 Juli 1929, afgekon digd 17 April 1930. 8. Verordening houdende voorschriften voor motorrijtuigen, bestemd voor het vervoer van reizigers tegen vergoeding, vastgesteld 23 Juni 1925, afgekondigd 16 Juli 1925. 9. Verordening tot gesloten verklaring van wegen in een richting in het belang van vrijheid en veiligheid van verkeer, vastge steld 21 November 1930, afgekondigd 22 No vember 1930. De VOORZITTER deelt mede, dat van de Gezondheidscommissie te Ter Neuzen bericht is ingekomen, dat deze met haar advies nog niet gereed is. Op grond daarvan nemen Bur gemeester en Wethouders dit voorstel terug. 9. Behandeling verzoek van d,e N.V. P.Z.E.M. om ontheffing van het be paalde in art. 44, sub d, van het Motor- en Rijwielreglement. Naar aanleiding van het ingekomen adres van de N.V. P.Z.E.M. luidende: Door dezen deelen wij Uw college mede, dat het bij storing-en in de bovengrondsche electrische geleidingsnetten onzer Vennoot- schap soms noodig is om palen met vracht- auto's te vervoeren, doch dat de bedoelde palen in vele gevallen een zoodanige lengte hebben, dat bij dat vervoer niet kan worden voldaan aan de voorschriften, gegeven in art. 44, sub d van het Motor- en Rijwielreglement. Gezien het feit, dat tran-sporten als de boven- bedoelde uiteraard slechts zelden voorkomen, is het niet loonend om daarvoor een speciaal transportmiddel aan te sohaffen. Toch moet het vervoer der palen, ter voorkoming van stagnatie in de electriciteitsrvoorziening, en dus in het algemeen belang, steeds met den meesten spoed plaats hebben. In verband met het bovenstaande nemen wij de vrijheid Uw college te verzoeken, om op grond van het bepaalde in artikel 54 van het boven- genoemde Reglement, voor de auto's onzer Vennootsohap van de bovenbedoelde voor schriften ontheffing te willen verleenen, voor wat betreft het berijden van de wegen, liggen- de binnen de bebouwde kom der gemeente, geen Rijfks- of Provinciale wegen zijmde. Burgemeester en Wethouders stellen voor de gevraagde ontheffing te verleenen. Onder voorwaarde, dat het gedeelte der lading, dat het verst over het transportvoer- tuig uitsteekt van een rood vlaggetje van minimum 20X20 cJVI. moet zijn voorzien. De VOORZITTER deelt mede, dat Burge meester en Wethouders nog aan hun voorstel willen toevoegen, dat de ontheffing tot wederopzeggens wordt verleend. Het gewijzigd voorstel wordt met alge meene stemmen aangenomen. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet- ders tot wijziging der verordening, be- palende de uren, waarop het bureau van den Burgerljjken Stand dagelijks voor het pulliek geopend zal zijn. Artikel 1 der verordening vastgesteld den 12 April 1904 bepaalt o.a. dat het bureau van den Burgerlijken Stand voor het publiek geopend is van 9 uur des voormiddags tot 12 uur des middags op Maandag, Dinsdag, Don derdag en Vrij dag en van 3—5 uur des na middags op Woensdag en Zaterdag. In verband met het bezoek van de markten te Ter Neuzen en Axel is deze regeling inder- tqd zoo gemaakt. Het komt Burgemeester en Wethouders gewenscht voor thans het bureau van den Burgerlijken Stand op dezelfde uren open te doen zijn als die waarop de secretarie is ge opend, waarom wordt voorgesteld artikel 1 van opgemelde verordening met ingang van heden te lezen: Het bureau van den Burgerlijken Stand dezer gemeente zal, uitgezonderd op Zon- dagen en daarmede gelijk gestelde dagen voor het publiek geopend zijn van 9 uur des voormiddags tot 12 uur des middags op Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag en van 14 uur des na middags op Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot toekennlng van eene tegemoetkoming uit de gemeentekas ingevolge art. 13 der Lager Onder- wjjswet. Burgemeester en Wethouders stellen voor het volgende besluiit te nemen: De Raad der gemeente Zaamslag: gezien een op 21 Mei 1.1. ingekomen adres van A. de Mette, wonende te Zaamslag, Spui

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2