SPECIALE UITGAVEN WINKELWEEK QEMENODS BERICHTEH. VERDRONKEN. VAN DE VOOR DE Zooals reeds in onze redactioneele kolommen gemeld is, zal in de week van 10—15 Augustus de Ter Neuzensche Winkelweek „Klimop" worden gehouden en hebben wij besloten om special© nummers van ons blad uit te geven, te beginnen met Vrijdag 7 Augustus. Niet alleen komen de hierin geplaatste advertentien onder de oogen van onzen uitgebreiden lezerskring, maar wij zullen deze nummers in de stad huis aan huis doen bezorgen. Een advertentie in deze uitgaven is dan ook de taeste en g£oed- koopste reclame voor elken zakenman, daar voor deze speciale nummers de gewone tarieven blijven gehandhaafd en men dus seen extra-onkosten voor reclame behoeft te maken. Om ook onze lezers te doen deelnemen in deze Winkelweek, zullen wij eenige verrassingen in de handelsadvertentien verwerken.J Door daaraan prijsvragen te verbinden, voor welker oplossing fraaie geschenken zullen worden uitgeloofd, zal elke advertentie nauwkeurig moeten worden geraadpleegd. Het spreekt vanzelf dat aan deze uitgaven veel arbeid verbonden zal zijn, daar ieder zakenman deze schitterende ge legenheid zal willen benutten om zijn advertentie-reclame in elk huisgezin tot het onderwerp van het gesprek te maken, want men kan er van overtuigd zijn dat er druk naar de oplossingen zal gezocht worden. De uitslag van dezen advertentie-wedstrijd zal in ons blad Vrijdag 21 Augustus worden bekend gemaakt. Reeds thans kunnen advertentien voor deze nummers worden gezonden, daar ieder blad een andere prijsvraag zal bevatten. Beleefd verzoeken wij op de advertentie te vermelden wanneer men haar geplaatst wenscht te zien. De uiterste termijn van inzending zal steeds zijn den avond v66r de verschijning. De Administratie van de TER NEUZENSCHE COURANT Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. van ©nderhoudt de waterleiding in den Valkenisse- polder, strekkende van het vereenigingspunt der waterleidingen, welke het suatiewater der polders Krabbendijke en Oost aanvoeren, tot den duiker. En verder dat de kosten, ver- ©orzaakt door eene verbreeding en verdieping van de waterleiding van den Valkenissepol der, komen voor rekening van al de polders ©f waterschappen, met uitzondering van de Monniken- en Emmanuelpolders en met dien verstande, dat de Valkenissepolder slechts voor vier vijfden zijner uitgestrektheid in de kosten bydraagt. De heer VOGELAAR besprak den toestand .ter plaatse uitvoerig mede aan de hand van een bij het algemeen verslag gevoegde teeke- ning en met het oog ook op het alsnog gewij- zigde voorstel van Ged. Staten. Spr. wees op de werkverschaffing als tot verbetering van de afwatering wordt overgegaan. De heer DIELEMAN zeide, dat de strijd in die stree'k van Ooistelijk Zuid-Beveland reeds lang duurt tusschen de polders en om nu een einde aan dit alles te maken, dient dit voor stel. Men laat betalen die er belang bij heb- ben, dat het water goed sueert, en dit is niet het geval met de wegen. De heer VOGELAAR zou de zaak der uit- watering in een hand willen hebben en wil daarom lezen: „de waterleiding in den Valke nissepolder, strekkende van den duiker, ver- meld sub b tot die van den Nieuw-Krabben- dijkepolder". De heer DIELEMAN zegt, dat Ged. Staten hierop na de pauze zullen antwoorden. De heer VOGELAAR acht het verkeerd een deel van een polder uit te sluiten van het betalen van polderlasten. Spr. stelt voor den Valkenissepolder geheel mede te laten betalen. Ook hierover zullen Ged. Staten na de pauze antwoorden. Polders te Biervliet. Ook het voorstel tot wijziging van het bij- zonder reglement op het beheer der uitwate- ring van de polders te Biervliet gaf in de afdeelingen aanleiding tot besprekingen, o.a. werd van de zijde van Ged. Staten opgemerkt dat de Wilhelminapolder niet blijvend 323 per jaar moet betalen, doch voor het laatst in het dienstjaar 1955/56. Verder dat Ged. Staten steeds trachten overleg met de bestu- ren van aohterliggende polders minder ge- wenschte toestanden op te ruimen, doch dat zij ten slotte als het niet gaat, wel degelyk dwingend kunnen optreden. Nog, dat in de kosten van een belangrijke en afdoende ver betering der suatie de achterliggende polders in dezelfde mate moeten bijdragen als waarin zij in de voordeelen der verbetering genieten. Vroegere bepalingen, welke berusten op de afwatering langs natuurlijken weg, mogen geen beletselen zijn om belangrijke verbete- ringen aan te brengen. Aangenomen zonder discussie of hoofde- lijke stemming. Ambtenarenwet. Het voorstel tot vaststelling van een regle ment voor de polder- of waterschapsambte- naren in Zeeland is in de afdeelingen uitvoerig besproken. Leden, die aanvankelijk de vast stelling wilden uitstellen, omdat de tijd van voorbereiding h.i. te kort was, kwamen hierop later terug, doch wilden meer zeg- genschap geven aan Ged. Staten, aangezien zij, wat deze materie betreft meer vertrou- wen stellen in dit college, dan in de verschil- lende polderbesturen. Een lid wilde het vast- stellen van de verschillende uitvoeringsmaat- regelen overlaten aan de besturen der polders en waterschappen, zooals in Noord-Brabant, en twijfelt of regelen van boven af wel over- eenkomstig de Grondwet is, doch een ander lid wees in tegenstelling op Noord-Holland. Een lid van Ged. Staten wees er op, dat het met het oog op de ruim 400 polders en waterschappen in Zeeland, niet gewenscht is, de zaak voor elken polder afzonderlyk te regelen. Bij de artikelsgewijze behandeling wilde een lid de tijdelijke dienst of hoogstens edn reisp. twee jaar bepalen; enkele leden hadden be- zwaar tegen het doen betalen van zegel- kosten. Verder kwam ter sprake de wenschelijkheid van het instellen van een scheidsgerecht; vaststelling van den wachttijd in verhouding tot den daaraan voorafgaanden diensttijd, goedkeuring door Ged. Staten te lezen in plaats van mededeeling aan dat college. Een lid diende een regeling van diensttijd en een van verlof in; een lid wilde voor alle ambte- naren, hoogere en lagere, een uniforme rege ling invoeren. Ook meende een lid, dat niet alle polders naast den ontvanger-griffier resp. secretaris, ontvanger, nog ambtenaren noodig hebben en wilde lezen: „zoo noodig" of „wanneer het belang van het waterschap zulks vergt". Op deze en andere opmerkingen antwoor den Ged. Staten, dat de polder Walcheren en het Waterschap Schouwen, de twee groot- ste der Provincie, tevens de eenige zijn, die een eigen reglement hebben en dus een eigen positie innemen. Het is daarom de meest aangewezen weg, zooals ook in andere Pro- vincien bij gelijke situatie geschiedt, deze twee waterschappen door het daar bevoegde orgaan in hun eigen reglementen ter zake van hun ambtenaren hunne eigen regelingen in het leven te doen roepen, zooals reeds in het voorstel door Ged. Staten uitvoerig is toegelicht. Het is voor eenige polderbestu ren mogelijk, hunne van oudisher gevolgde loonregelingen, waarin het moeihjk is wijzi ging te brengen, te behouden, zulks onder eenig bezwaar voor de betrokken ambtena ren; hunne positie wordt eerder beter dan minder door de toevoeging. Ged. Staten heb ben het voorgestelde stelsel na rijp beraad en breed overleg aangenomen en kunnen geene wyziging daarvan aanvaarden. De voorgestelde arbeids- en verlofregelin- gen kunnen zij niet in hun algemeenheid ac- cepteeren. Men heeft te zeer uit het oog verloren de groate veelvormigheid, die zich bij de talryke polders en waterschappen in Zeeland voordoen. Ten slotte meenen Ged. Staten dat door het woord ,,genoegzaam" voorzien Is in het geval, dat geen ambtenaren van noode zijn, zooals ook nu overal komt. De besturen maken dat zelf de toekomst gelijk nu. De heer ONDERDIJK zeide dat het voor stel heel wat tijd zal kosten en stelt daarom voor, de vergadering te schorsen. Dit werd goedgevonden en te 12.15 werd de vergadering tot 2 uur geschorst. voor- uit, in Zitting van Dinsdagmiddag. Wederom werd aan de orde gesteld het reglement voor het waterschap de Valkenisse- geul. De VOORZITTER deelde mede, dat Ged. Staten ovememen het amendement-Vogelaar op artikel 2. Dit artikel werd goedgekeurd. Op artikel 4 werd door den heer Vogelaar een amendement ingediend om de kosten voor de uitvoering te verdeelen over alle polders. Ook dit amendemenit werd overgenomen en het geheele reglement aangenomen zonder stemming. De ambtenarenwet. Hiema werd overgegaan tot de behandeling van het voorstel van de ambtenarenwet. De heer ONDERDIJK zeide, dat getracht is overleg te piegen tusschen Ged. Staten en de organisaties. Hij noemde de wijze waarop dit is geschied geen overleg. Het reglement moet zoodanig zijn dat daar- op iets goeds kan worden voortgebouwd. In de afdeelingen hebben spreker en zijn fractie verschillende amendementen inge diend. De amendementen raken het stelsel niet en stellen zich op hetzelfde standpunt als Ged. Staten. Het is eigenlijk een grondwet. De opmerkingen liggen in de liyin van het voorstel van Ged. Staten. De amendementen zullen successievelijk bij de behandeling van het voorstel worden in gediend. De algeheele regeling dient zoo goed mogelijk gemaakt te worden. De grond- slag moet goed zijn of het veel of weinig ambtenaren betreft. De polder Walcheren en het waterschap Schouwen zijn uitgeschakeld. Dit vond hij vreemd. Er mag geen onderscheid gemaakt worden en d-ienen deze polders ook in het algemeen reglement te worden betrokken. De heer VAN DADSUM zegt, dat volgens artikel 1 ook dijkgraven en gezworenen wor den aangemerkt als ambtenaren. Hiertegen moet hij een woord van protest laten hooren. Deze handelen uit burgerplicht en zijn geen ambtenaren in den zin als in het reglement bedoeld. De heer DIELEMAN zegt, dat Ged. Staten den gulden middenweg hebben bewandeld en hebben aan de polders overgelaten de details te regelen. Aan den heer Van Dalsum antwoordt hij, dat de betrokken personen vallen onder de regeling van de wet. Bij de artikelsgewiijze behandeling stelde de heer ONDERDIJK voor bij art. 1 te laten vervallen de bepaling dat het waterschap Schouwen en de polder Walcheren niet onder het reglement vallen. De heer DIELEMAN zeide, dat de wijziging van de reglementen van bedoelde polders toch aan de goedkeuring der Prov. Staten is onderworpen. Het amendement-Qnderdijk wordt verwor- pen met 25 tegen 12 stemmen. Bij artikel 2 meent de heer ONDERDIJK, dat onderscheid moet worden gemaakt tus schen ambtenaren in lessen- en tijdelijken dienst. Hij maakt onderscheid tusschen ambtena ren in vasten, tijdelijken en lossen dienst. De tijdelijke dienst wil hij hoogstens voor 2 jaar laten gelden en de ambtenaren dan in vasten dienst opnemen. De heer STIEGER zegt dat Ged. Staten de meest mogelijke vrijheid aan de polders laten. Hij wil geen te bindende bepalingen voor alle kleine polders. De heer ONDERDIJK zeide dat van tijde lijken dienst dikwijls misbruik wordt ge maakt en hiertegen wil hij bepalingen maken. Het betreft hier algemeene regelen. De heer VAN DER WART kon zich niet begrijpen welke bezwaren er bestaan tegen het voorstel-Onderdijk. Hiij! zou gaame van Ged. Staten vernemen welke bezwaren er zijn. De heer STIEGER zeide, dat Ged. Staten de regeling hebben vastgesteld, welke voor alle polders gelden. De heer ONDERDIJK wijzigt zijn amende ment zoodanig, dat een ambtenaar na 2 jaren tijdelijken dienst in vasten dienst kan worden aangesteld. Er wordt dus nog vrijheid ge- laten. De heer PAAP zeide dat er eenige tegen- strijdigheid bestaat dat de tijdelijk ambte naar na 2 jaar vast kan worden aangesteld. Wat moet er dan gebeuren. De heer ONDERDIJK gaf toe dat er eenige tegenstrjjdigheid bestaat. De heer VAN 't HOFF was er tegen dat een tijdelijk ambtenaar na 2 jaar dienst in den regel wordt aangesteld als ambtenaar in vasten dienst. De heer ONDERDIJK handhaaft zijn amendement en wil dit wijzigen dat een tijde lijk ambtenaar bij gebleken geschiktheid na 2 jaar in vasten dienst wordt aangesteld. Dit amendement wordt in stemming ge bracht en verworpen met 30 tegen 7 stem- men. Bij artikel 4 stelt de heer ONDERDIJK voor dat een ambtenaar zich bij geschillen kan doen bijstaan door een raadsman. De heer STIEGER zeide dat het voor de polderbeisturen moeilijk zal zijn zich tegen- over een dergelijk raadsman te verweren, doch Ged. Staten hebben geen bezwaar het amendement over te nemen, waarop het amendement werd goedgekeurd zonder stem ming. De heer ONDERDIJK zeide dat hij meer vertrouwen stelt in Ged. Staten dan in som mige polder- en waterschapsbesturen. Daar om wil hij vastleggen, dat de regeling der bezoldiging is onderworpen aan de goedkeu ring van Ged. Staten. De heer STIEGER dankt voor het vertrou wen door den heer Onderdijk aan Ged. Staten gesteld, doch ho wilde het voorstel niet over- nemen. De heer ONDERDIJK trekt zijn amende ment in, doch stelt voor dat de salarieering bij afzonderlijke verordening moet "worden vast- geisteld. De heer STIEGER kon dit amendement niet overnemen, omdat de polders vrijheid moeten behouden. De heer VAN DADSUM zeide dat de amb tenaren op een vaste bezoldiging worden aan gesteld. Dit amendement-Onderdijk werd verworpen met 33 tegen 5 stemmen. De heer KODDE had bezwaar tegen het artikel dat zelfs geen gratificatie voor by- zonder werk zou kunnen worden gegeven. De heer VAN 't HOFF: Welke regeling geldt voor overwerk? De heer KODDE vind de algemeene regelen te straf gesteld en wil dus de mogelijkheid openen om bijzonder bezoldiging voor buiten- gewone prestaties. De heer STIEGER gelooft nu dat het toe- kennen van een gratificatie is uitgesloten. Het artikel wordt daarna goedgekeurd. De heer ONDERDIJK vroeg een andere regeling voor het wachtgeld. Hij wil die doen eindigen gelyk aan het aantal dienst- jaren. De heer STIEGER zeide dat dezelfde rege ling voor het wachtgeld geldt als bij de pro vincie. Hij gaf den heer Onderdijk dus in overweging voor de provinciale ambtenaren een andere regeling te treffen. De heer ONDERDIJK zeide dat destijds een andere wachtgeld-regeling is voorgesteld voor de ambtenaren der provincie, welke poging evenwel is mislukt. Het amendementOnderdijk werd verwor pen met 31 tegen 6 stemmen. Een amendement-Van 't Hoff om het wachtgeld te laten vervallen bij het ingaan van pensioen werd verworpen met 19 tegen 18 stemmen. Bij artikel 8 zegt de heer ONDERDIJK dat de heele regeling dient te worden onder worpen aan Ged. Staten. De heer DE BAARE zeide dat het hier een kwestie van recht geldt. Het amendement-Onderdijk werd verwor pen met 24 tegen 13 stemmen. De heer ONDERDIJK zeide dat hij niet van te voren weet dat de voorstellen der sociaal- democraten worden verworpen, doch dat zal hem niet weerhouden amendementen voor te -stellen die hij noodig ach-t. Bovendien worden verschillende amendementen door hem voor gesteld ook gesteund door christelyke orga nisaties. Hij wil de toepassing van straf zien onder worpen aan de goedkeuring van Ged. Staten. De heer VAN 't HOFF zeide dit amende ment te zullen ondersteunen. Hij was voor- nemens met een gelijk voorstel te komen. De heer KODDE meent, dat wat de heer Onderdijk voorstelt, wordt geregeld bij de ambtenarenwet. Hij acht dus een dergeliijke bepaling niet noodig. De heer ADRIAANSE zeide, dat wij toch rekening moeten houden met de autonomie. De heer PAAP zeide, dat wat de heer On derdijk wil, geregeld is bij art. 10 van dit reglement. De heer ONDERDIJK handhaafd zijn amen dement en zeide, -dat de autonomie der pol ders hierdoor niet in het geding komt. Hij wil voorkomen dat er een regeling tot stand komt die tot allerlei wrijving aanl-ei-ding kan geven. Na nog eenige discussie, waaraan verschil lende leden deelnemen, werd het amendement- Onderdijk aangenomen met 20 tegen 18 stem- men. Bij artikel 13, georganiseerd overleg, zeide de heer Onderdijk, dat -eigenliijk niet van ge organiseerd overleg mag worden gesproken. Hij wil lezen dat met vereenigingen van ambtenaren overleg wordt gepleegd. De heer VAN't HOFF kan dit amendement niet ondersteunen. De heer STIEGER zeide dat de provincies Utrecht en Zuid-Holland hetzelfde in het reglement voor de polders hebben vastgelegd hetgeen thans wordt voorgesteld. De heer ONDERDIJK noemt dat wat thans wordt voorgesteld het minimum. Hij hand haafd daarom zijn amendement, dat werd verworpen met 33 tegen 5 stemmen, die van de sociaal-democraten. Bij art. 18 stelt de heer ONDERDIJK voor om de regeling der bezoldiging te onderwer- pen aan de goedkeuring van Ged Staten. Hy wil goed vakbeistuur voor de lagere ambte naren. Het amendement-Onderdijk wordt verwor pen met 30 tegen 7 stemmen. Bij art. 136 wil de heer DE JONGE de zekerheidsstelling der ontvangers herzien en van tijd tot tijd controleeren. Controle op de zekerheidsstelling kan soms zeer noodig zijn. Hij wil daarom in de bepaling zien toege- voegd dat de gestelde zekerheidsstelling wer- kelyk zekerheid biedt. De heer STIEGER zeide dat de heer De Jonge deze opmerking had moeten maken bij artikel 79. De heer KODDE stelt voor dat Ged. Staten nog eens zullen overzien wat de heer De Jonge bedoelt. De heer STIEGER zeide dat Ged. Statefl daartoe bereid zijn en daarna trekt de heer De Jonge zijn amendement in. Het geheele reglement werd daarna zonder stemming aangenomen. Enkele waterschappen. Het voorstel van een regeling inzake de ambtenaren van de waterschappen De Dames- polder, De Hogerwaardpolder en de Prins Hendrikpolder, deed slechts een redactioneele opmerking maken in een der afdeelingen. De heer ONDERDIJK verzocht aanteeke- ning, dat de S. D. A. P. tegen dit voorstel s-temt. te verleenen wordt in stemming gebracht en verworpen met -.4 tegen 14 stemmen. Subsidie land- en tuinj>ouwonderwys. Bij het voorstel tot verleening van subsidie ten behoeve van de land- en tuinbouwcursus- sen in Zeeland, deelden in de afdeelingen twee leden mede, zich er zeer goed mede te kun nen vereenigen, dat ook voor de lesuren te geven door tuinbouw-vakonderwij-zers subsi die zal worden verieend. Overigens gaf het voorstel geen aanleiding tot besprekingen. Aangenomen. Vakopleiding Handswerklieden. Met het voorstel tot afwijzing van het ver- zoek van de Vereeniging tot bevordering van de vakopleiding voor handswerklieden in Nederland om een bijdrage voor een in 1931 te houden congres, konden zich in de afdee lingen alle leden vereenigen. Aangenomen. Electrificatie Noordgroep. Naar aanleiding van vragen en opmerkin gen over het voorstel tot het verleenen van een nader crediet aan de N.V. P.Z.E.M. voor de electrificatie van de Noordgroep tot een bedrag van 135.000, gemaakt in de afdee lingen, antwoorden Ged. Staten, dat voor de Noordgroep 1.172.000 crediet is verieend, terwijl op 31 Maart j.l., ongerekend de af- schrijving, een bedrag van f 969.918,95 in de groep tot stand gebrachte werken was vastgelegd. Behalve te Tholen, Scherpenisse en St. Maartensdijk Zijn nu alle kommen van gemeenten en verscheidene deelen buiten de kommen van stroom voorzien. Het is nog niet te zeggen hoeveel voor buitennetten nog noodig zal zijn en dus niet hoeveel kapltaal op den duur in de Noordgroep geinvesteerd zal worden, De berekening van de over- nemingssom van het net te Scherpenisse is zooveel mogelijk geschied op -de gewone basis van vergelijking van vermoedelijke ontvang- sten en uitgaven. Het laagspanningsnet in de kom van Tho len is geheel ondergrondsch, evenmin als te Goes 'en Zierikzee is hiervoor -een bijdrage van de gemeente gevraagd. Reeds in 1926 is aan Tholen een desbetreffende toezegging ge- daan. Het laagspanningsnet van Scherpe nisse is voor een deel ondergrondsch, in de kosten zal de gemeente naar de bekende regelen bijdragen evenals alle andere platte- landsgemeenten. De spanningsfluctuaties in het net in de Noordgroep waren by den bouw van het station te Nieuw-Vossemeer niet te voorzien. Het zou echter, ook al ware dit wel zoo ge- weest, slechts nadeel hebben opgeleverd, zoo de spanningsregelaar van meet af aan ware opgesteld. Immers ware dan het met bouw en inrichting van het station gemoeide kapi- taal gedurende eenige jaren te vroeg be- steed, hetgeen onnoodig rente gevorderd zou hebben. In gemeenten, die bijdragen in de kosten van ondergrondsche netten "wordt 20 meter aansluitlengte vrij gegeven, omdat de bijdrage der gemeente naar dezen maatistaf wordt berekend. Elders wordt slechts 8 M. voor rekening der P.Z.E.M. genomen. Voor het verkrijgen van huurloopinstallaties wordt in elke nieuwe gemeente, die aangesloten wordt, gelegenheid gegeven. De P.Z.E.M. zal in de gemeente Tholen evenals in alle de laatste jaren geelectrificeerde gemeenten stroom leveren rechtstreeksoh aan de afne- mers. Een overeenkomst in den zin van een schriftelijk contract is dan ook met de ge meente niet gesloten, doch, waar zonder toe- stemming van het gemeentebestuur het bou- wen van een net c.a. niet mogelijk is, moeet alvorens daarmede kon worden begonnen, een accoord worden getroffen. Zonder stemming aangenomen. (Wordt vervolgd.) Restauratie Kerkgebouw te Haamstede. Het voorstel tot het verleenen van f 2300 bijdrage voor de restauratie van het Kerk gebouw der Ned. Herv. Gemeente te Haam stede gaf aanleiding tot de opmerking, dat het wenschelijk is de subsidie uit te betalen in verband met den voortgang van het werk, omdat anders het geld wellicht niet beschik- baar is en er renteverlies ontstaat. Een lid van Ged. Staten zeide, dat het hier algemeen vastgestelde regels betreft. Met renteverlies kan men rekening houden. Op andere vragen werd gezegd, dat deze subsidie valt onder de gewone regeling, dat de aanvrager echter met het ontvangen der gel den zal moeten wachten tot hij aan de beurt is, maar dat deze van de provincie slechts 10 ontvangt en dus met de resteerende 90 ruimschoots kan beginnen en ten slotte, dat juist de eischen, door de overheid te stel len, een waarborg zijn, dat de restauratie deskundig en goed zal geschieden. In hun antwoord op het algemeene verslag deelen Ged. Staten de voomaamste voorwaar- den mede, waarop Riijkssubsidies wordt ver ieend voor de instandhouding van monumen tal van geschiedenis en kunst. Het voorstel werd aangenomen. De Plompentoren te Haamstede. Inzake het voorstel om afwijzend te be- schikk-en op het verzoek om subsidie voor resitauratie van den toren van het voormalige dorp Koudekerke op Schouwen, de z.gm. Plompentoren, meende een der leden dat als hooge uitzondering een bijdrage zou kunnen worden gegeven van f 100. In de be-ide andere afdeelingen vereenigden de leden zich alien met het afwijzend voorstel. De heer VAN DUIN zeide, dat het doel om dezen toren te restaureeren hem als geboren Schouwenaar zeer sympathiek is. Het wil hem voorkomen dat een subsidie voor deze restauratie hem zeer gewenscht en billijk voorkomt, vooral waar de leden van het Koninklijk Huis en tal van particuliere bijdra gen hebben verieend. Bovendiien hebben ver schillende gemeenteraden subsidie toegekend. Waar het hier een aantrekkelijkheid be treft voor Schouwen, daar mag de provincie niet achterblijven en stelt hij voor een simpel bedrag van /100 toe te kennen voor dit doel. De heer VAN DE PUTTE heeft met be- langstelling beluisterd hetgeen de heer Van Duin heeft gezegd. De provincie zou een pre cedent scheppen als een subsidie zou worden toegekend tot restauratie van een gebouw dat aan het rijk behoort. De heer DE BOER ondersteund ook het toekennen van een subsidie voor dit mooie monument en hij drong er sterk op aan 100 voor de restauratie toe te staan. Het voorstel-Van Duin om f 100 subsidie MISDRIJF? Zaterdagmorgen omstreeks vier uur is door een nachtwaker op den Bergweg te Rotter dam een man gevonden, geheel naakt, die hevig bloedde; tevens bleek dat hij1 een groote scheurwond in het gelaat had en een gebro- ken kaak en een gebroken neus. Hij is vervoerd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. Zijn toestand is van dien aard, dat hij nog niet verhoord kon worden. De politie heeft in het pand een onder- zoek ingesteld, waarudt bleek, dat op de tweede verdieping een raam openstond, de achterkamer lag geheel overhoop Tevens bleek, dat hier een worsteling heeft plaats gehad. Er werden twee mannen in de womng aangetroffen, die verklaarden, dat zij van het gebeurde ni-ets afwisten. De po-litie heeft hen voorloopig gearresteerd. VAN DE TRAP GEVALLEN. Zondagavond te omstreeks 5 uur is de on- g-eveer 6-jarige H. de Bok wonende in de Grofbaan te Schiedam in de ouder-lijke woning van de trap gevallen. In bewusteloozen toe stand werd hij opgenomen en naar het zieken huis gebracht, waar hij is overleden. Te Nederweert (L.) is Maandag het 2-jarig zoontje van den landbouwer Frencken in een sloot gevallen en verdronken. ROODE FRONTSTRIJDERS. Twee van de zes roode-frontstrijders, die in verband met de vechtpartij van Zondagmid- dag op den Boulevard te Scheveningen door de politie zijn gearresteerd, zijn van bewaring opgesloten. in het huis IN EEN DOLKMES GEVALLEN. Maandagmiddag is te Beek bij Nijmegen een ernstig ongelu-k gebeurd. Op den Graven- berg aldaar kampeert een troep padvinders uit Amsterdam. De achttienjarige J. Adolfs wilde op den zgn. Westerakker een zandgat afloopen. De jongeman kwam hierbij te val len en door tot dusver onbekende oorzaak drong zijn dolkmes, dat hij in een schede by zich droeg, in het onderlichaam. Adolfs werd ernstig gewond en geraakte buiten bewust- zijn. Dr. Kock uit Beek verleende de eerste hulp. Per ziekenauto werd het slaehtoffer overgebracht naar het St. Canisius-Zieken- huis te Nijmegen, waar operatief werd inge- greipen. Des avonds was de toestand van den patient zorgwekkend. DE „FIRECREST" GEZONKEN. De ,,Firecrest", het dappere kottertje, waar mee Alain Gerbault eenzame reizen over de wereldzeeen heeft gedaan, is Zondag voor de Bretonsche kust gezonken. Het scheepje werd tijdens een storm van Cherbourg naar Brest gesleept, waar de opleidingschool voor de marine het zou overnemen. De woedende gol- ven hebben het kleine vaartuig echter tot zimken gebracht. TER NEUZENSGHE COURANT in-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 3