Transpireerende Kampeerd@rs in Uw tent PUROL Zomersproeten ver Sprutol. Bij alle Drogisten. SPORT. QEMEHODE BEKICHTEE. a ,-:'M TER NEUZEN, 27 Juli 1931. BENZINETANK ONTPLOFT TE GENT. oksels en voeten VOETBAL. RECHTSZAKEN. BURGEMEESTER VEROORDEELD. NOOTLOTTIGE BRAND TE HEENVLIET. dwijnen in korten tijd geheel door VERDRONKEN. EEN INBREKERSBENDE TE EINDHOVEN. iJw huid en voeten eischen gedurende het Juunpleven een bijzonder goede verzorging, aratot zonnebrand, smetten, doorzitten en tfaOLke voeten, kunnen U veel pijn en last ueroorzaken. Daarom altijd /En doozen van 30-60-90 ct. Tube 80 ct. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. (Ingez. Med.) -j-anv rjp grond van hetzelfde misdrijf ter dood gebracht. Nfo. weer bereiken ons berichten uit Roe- nwTiif over uitgebreide spionnage-complotten -jtMsr Rusland, waarbij eveneens officieren be- trofcken heeten. Zoomin in Roemenie als in Paten bebooren dergelijke ontdekkingen tot jbt reidzaamheden. Ook de andere randstaten irnnnpn ervan raeepraten. Rusland is nu een- aia; een land, waar meer dan in andere lan- »an Europa het militairisme in zijn on- aangenaamste vormen naar voren komt; en ■pan deze vormen is de spionnage bij de buren de tmaangenaamste. Wij mogen niet zeggen, de sowjetregeering dit misbruik eerst tot ^oQe ontwikkeling heeft gebracht. Ook de proegere Russische regeeringen waren op dit pout altijd bijzonder actief. Zooals de bolsje- wiki van het tsarisme de binnenlandsche poBUeke spionnage hebben overgenomen, zoo is het ook gegaan met de militaire verspie- ding. Wellicht hebben de bolsjewiki beide stclsels nog tot grootere volmaking gebracht. 25j -waren daartoe ten opzichte van de buiten- landsche spionnage in bizonder gunstige om- standigheden, omdat zij, wat van het vroegere Rusland zelden kon worden gezegd, in allerlei ianden hartstochtelijke politieke vrienden "hadden, die ook zonder betaling tot ieder oHer voor hun partijgenooten te Moskou be- -reid waren. Toch hebben wij uit de vele be- ■sicAten der laatste jaren over die spionnage steeds weer den indruk gekregen, dat men jdch ook nu nog in den regel van betaalde apionnen bedient. De sowjetvertegenwoordigingen kunnen de verspieding zeer bevorderen. Daarin hebben zg de rol der oude gezantschappen en ambas- sades overgenomen. Overigens moet worden opgemerkt, dat de randstaten in hun onderlinge betrekkingen bee) wat van dit systeem hebben geerfd. Dit alles lijkt weinig op de ontwapening, jyaarvan de Russen den mond vol nemen, zoodra het erom gaat, anderen te vermanen srf te critiseeren. Het moet helaas worden gezegd, dat in dit opzicht ook de westelijker mogendheden verre van vrij van schuld zijn. Af en toe meldt ons uit Frankrijk, Belgie en Polen, dat men Duitsche spionnen heeft betrapt. De Dnitschers van hun kant sturen telkens weer iieden voor het Leipzigsche gerechtshof, op de beschuldiging van voor naburige landen te hebben verspied. Reeds vele malen is gebleken dat de Duit§chers heel eigenaardige en den ijintenstaander zonderling voorkomende op- vat3.jngen van spionnage hebben. Onze cor respondent te Berlijn heeft gewezen op het geval van twee Polen, die te Leipzig worden vervoigd, omdat zij de groote bijeenkomst van den Stalen Helm te Breslau zouden heb- >ifn begluurd. Een nuchter opmerker voelt rinh genoopt te meenen, dat beide mannen, als zij werkelijk spionnen zijn, Duitschland nook zoo zouden hebben kunnen schaden als sta hun vervolging het doet. Zij hadden kun nen berichten over het officieus militaire ka- rakter van den Stalen Helm. De vervolging echter is een voile erkentenis van het mili- Sair karakter dezer organisatie. Zoo zou men kunnen doorgaan met het staitbalen van voorbeelden, hoezeer de spion nage nog een element is in de vergiftiging der intemationale betrekkingen. Men zou wenschen dat het mogelijk ware, sBt aller-onverkwikkelijkste verschijnsel van Tiiimirc wedijver en onderling wantrouwen ap de ontwapeningsconferentie in behande- Eng te nemen. Maar dit zal moeilijk zijn, om dat juist op dit punt geen van de schuldigen een afspraak met de anderen zal vertrouwen. Daarvoor gaat het om iets geheims en ille- gaais. Als men b.v. besluit geen militaire .snaatregelen meer voor elkaar geheim te hou- den, dan zal men, zooals na den oorlog ten op- -Mcfcie van Duitschland is geschied, gaan spionneeren of de afspraken wel worden ge- hoaden, of men niet op verrassingen van den kan". van zijn buren verdacht moet zijn, enz. Dergelijke dingen zijn helaas met geen af spraken en verdragen te onderdrukken; ver- betering kan slechts komen met het groeien van werkelijk vertrouwen tusschen de volken; alleen dit vertrouwen kan de spionnage, de verwerpelijkste erfenis van een militant ver- leden, vanzelf doen verdwijnen. Daarom stemt het nog heel weinig bemoe- digend, dat wij voortdurend en van zooveel kanten nog over spionnage te hooren krijgen. KINDERVERLAMMING. Te New-York zijn in Juli 157 gevallen van Ibnderverlamming geconstateerd (op twee dagen van deze week alleen reeds een vrjftig), tegen 35 in het eerste halfjaar van 1931. SPIRITUS IN BESLAG GENOMEN. Belastingambtenaren hebben dezer dagen te Dordrecht bij een partioulier een partij vai 6000 liter nagenoeg zuivere spiritus in beslag genomen, De spiritus werd vervoerd in olie- vat en. Door deze inbeslagneming is voorkomen, dat de accijns van ongeveer 23.000 werd ontdoken. Schepen in beslag genomen. In verband hiermede zijn Zaterdag alhier door de rrj'ksamibtenaren der directe belastin- •gen enz. in beslaggenomen de schepen van van B. en E. L., onder verdenking, dat deze toetrokkea zijn geweest bij het vervoer van bedoelde spiritus. OFENSTELLING WEG VOOR MOTOR- RIJTUIGEN. De Inspecteur der Directe Belastingen, enz. te Ter Neuzen, deelt ons mede, dat de weg BouchauteIsabellasluis Bouchaute-Haven tot wederopzeggens is opengesteld voor snotorrijtuigen waarvoor de noodige formali- reiten voor vrije binnenkomst reeds zijn ver- vuld. (Afgeteekend triptiek, nationaliteits- bewijs, enz.) DE SIGARETTENACCIJNS. Naar wij vememen kunnen de overtollige aanvullingszegels voor de sigarettenaceljns, voor zoover die zegels ongebruikt en onbe- schadigd zijn, ibij den Ontvanger der Accijn- zen worden ingelewerd en de daarvoor betaal de accijns worden terugontvangen. Bij de zegels moet een lijst worden gevoegd vermel- dende voor elke accijnswaarde het aantal in- geleverde zegels. Deze regelintg geldt tot 10 Augustus a.s. Daaroa worden geen zegels meer teruggenomen. ONVVEDER. Bij het hevige onweder dat Vrijdagavond en Zaterdagnacht boven Zeeuwsch-Vlaanderen woedde is de bliksem ingeslagen in de land- bouwschuur van J. Verhage te Zuidzande en bij M. Buijsse te Draaibrug nabij Oostburg. Beide schuren werden een prooi der vlam- men. TOELATINGSEXAMEN CHR. KWEEK- SCHOOL TE MIDDELBURG. O.a. toegelaten tot de le klasse: A. Hen- drikse te Ter Neuzen en Ja. P. Oggel te Axel. DE TARWEWET EN HET OOGSTEN DER TAliWE. Van geachte, en in deze deskundige zijde, verzocht men ons de aandacht te vestigen op het binnenihalen van den tarweoogst. Door den steun, die ingevolge de tarwewet daaraan wordt verleend, is het voor de landbouwers een product van beteekenis geworden. Tegenover den regeeringssteun aan dit product verleend, is het de taak der landbou wers om, zoowel in hun eigen belang als in dat van de consumenten, den oogst onder de beste voorwaarden binnen te halen. Bij het thans weer heerschende ongestadige weer, is het thans weer zeer wisselvallig, onder welke omstandigheden men de tarwe zal kunnen binnenhalen, indien ze na het snijden liggen zooals ze achter de machine gevallen zjjn, of de schooven van heinde en ver op stuiken te werpen. Er is dan weer groote kans, dat er ten slotte een waardeloos product overbliijft. Nu er zoo'n goeden prijs voor hetaald wordt is er alle reden er de meest mogelijke zorg aan te besteden, Een zeer goed en afdoend middel om den oogst goed binnen te krijgen is de methode te volgen dien de Belgen tijdens den oorlog reeds aanwendden, om n.l. de schooven terstond op schelven te zetten. In dien men na het snijden of maaien zulks on- verwijld doet, is men gewaarborgd en kan rustig de tijd afgewacht worden tot de om standigheden veroorloven om de waardevolle vrucht in de schuur te memnen uit de schel ven op het land met de machine te dorschen. Het volgen dezer methode zal, naar men ons verzekerd, zoowel voor den landbouwer zoowel als voor den gebruiker groote winst en gemak opleveren. Wij voldeden gaarne aan het verzoek, om hieraan door middel van ons blad bekendheid te geven. UITVOER VAN POOT-UIEN. In verband met het a.s. exportseizoen van pootuien, deelt het Uitvoer Controle Bureau het volgende mede: Van 28 Juli a.s. af zullen pootuien voor uit voer kunnen worden toegelaten, die voldoen aan de volgende eischen: 1. van Nederland- schen oorsprong; 2. gezond; 3. rijp; 4. droog; 5. behoorlijk afgestaart; 6. behoorljjk vrjj van grond; 7. per verpakkingseenheid gelijk- kleurig en gelijksoortig; 8. vrjj van hout en van stijve of dubbele exemplaren; 9. onder de volgende grootte-klassen gerangschikt kun nen worden: a. tot 50 m.M. doorsnede; b. van 5072 m.M. doorsnede; c. van 7092 m.M. doorsnede; d. van 90 m.M. en hooger. Voor zoover de zending niet los verladen wordt, moet de zending bestaan uit solide balen of zakken of andere verpakkingsmid- delen, waarvan de netto inhoud 25 K.G. of 50 K.G. weegt of waarop het netto gewicht van den inhoud duidelijk waarneembaar is aan- gegeven. Aanvragen voor keuring behooren te ge- schieden bij den betreffenden controleur ter plaatse of bjj het U. C. B., Den Haag. Het tarief voor de uitgifte van een certifi- caat voor uitvoer bedraagt 2% cent per 50 K.G. Een benzinetank, toebehoorend aan een der fabrieken gelegen langs het kanaal van Ter Neuzen, benoorden Gent, is ontploft. De ben zine stroomde in het kanaal met het gevolg dat, om alle ongelukken te voorkomen, de scheepvaart gedurende eenige uren moest worden stilgelegd. HOEK. Vrijdagnacht sloeg tijdens het onweer de bliksem in den windmolen van den molenaar W. J. de Feijter alhier, welke weldra vlam vatte. Toen men na enkele oogenblikken door de ramen van den molen daar binnen lidht zag en daardoor den brand heanerkte, werd in allerijl de brandweer gewaarschuwd, welke zeer spoedig ter plaatse was en direct over- vloedig water gaf. Het vuur dat inmiddels binnen in den molen reeds vrij1 ernstig oplaaide, was spoedig gedoofd, waardoor verdere uitbreiding werd voorkomen. De schade, ook tengevolge van het water is vrij aanzienlijk en wordt gedeel- telijk door verzekering gedekt. Ook de bij den molen staande landbouwschuur beliep eenigen schade aangezien ook daarop de blik sem bleek te zijn geslagen. Wonderlijk bleek deze echter niet te zijn ontbrand, wat ver- moedelijik te danken is aan het pannendak. Door spoedige hulp is de molen, die een der mooiste exemplaren is die men aantreft, en die als zoodanig dikwijls de aandacht van vreemdelingen trekt, voor een wissen onder- gang helioed. Zaterdagavond werd alhier geihouden de jaarlijksche muziekavond van de gezelschap- pen Axel, Zaamslag en Hoek. De gezelschappen van Axel en Zaamslag arriveerden tengevolge van den gewijzigden tramdienst met autobussen. Na een rondgang door de kom had het ge- bruikeiijke samenspel der gezelschappen plaats, waama aohtereenvolgens het pro- gramma om de beurt werd uitgevoerd. Tengevolge het ongunstige weer moest het programma van Axel worden bekort, en was het bezoek van buiten de gemeente aanmer- kelijk minder dan op voorgaande gelegen- heden. Overigens verliep de dag ordelijk, totdat om half twaalf door het sluitingsuur een eind aan de pret kwam en ook dit weer tot het verleden behoorde. behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost I 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purol, i verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. 'Ingez. Med.) j AXEL. In de op Dinsdag 28 Juli a.s., des voormid- dags 10 uur, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de vol gende punten in behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoek van A. van Cruyningen om een perceel grond te koopen. 4. Prae-advies op het verzoek van het Bestuur van den Polder Beoosten Bleij Benoorden, inzake overname gedeelte Beoosten Bleusche straat. 5. Bespreking plan verbetering van den Zaamslagschen weg. 6. a. Aanbieding van de rekening van het Gasbedrijf dienst 1930; b. idem Grondbedrijf dienst 1930; c. idem Vleeschkeuringsbedrijf 1930; d. idem Burgerlijk Armbestuur 1930. 7. Onderzoek geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden. 8. Aanvulling van de Instructie van den Ontvanger der Gemeente Axel. Vrijdagavond gaf de harmonie .Concordia" een welgeslaagd concert op de Markt, het- geen weer een aangename verpoozing op dezen mooien zomeravond was. STOPPELDIJK. Op Vrijdag 10 Juli 1.1. werd door het Z.B.S. de eerste veulenkeuring te Stoppeldiijik geor- ganiseerd. Van verschillende zijden werd het bestuur daartoe uitgenoodigd, en een commissie daartoe benoemd, heeft deze keuring namens het Z.B.S. gehouden. Er is gekeurd geworden zonder catalogus. Wie kwam was welkom. Aangifte werd niet gevraagd, maar de keuring stond voor alle leden open. De opkomst was ondanks het on gunstige weder zeer bevredigend. Het bleek dat door deze keuring in een gevoelde be- hoefte werd voorzien. De jury was zeer te- vreden over de voorgebrachte veulens, jaar- lingen en tweejarige merries. Het bezoek was groot, en de keuring mag in alle opzich- ten geslaagd heeten. Ook de handel liet zich niet onbetuigd. We hoorden zelfs prijzen noemen. van f 400 voor een merrieveulen, en ook 800 voor een mer- rieveulen met een hengsteveulen van Kahn de la Loge. Verschillende fokkers, die sinds jaren geen lid meer waren van het N. T. S. en ook niet meer tot dat stamboek kunnen toetreden, waren met hun veulens opgekomen. Een dier kleine fokkers mocht het geluk smaiken met een merrieveulen op de eerste plaats te i koanen. Dat was dan ook een machtig veu- len. De moeder was een dier beste merries van langs de grens, met extra Belgisch bloed, doch zonder papieren. Deze merrie is een paar jaar geleden in ons hulpboek opgenomen en zooals bleek niet ten onrechte. Haar veur len span.de de kroon en belooft voor dien klei- nen fokker, vooral na deze keuring, nu het algejmeen bekendhelid heeft veirworven, een zoet winstje op te leveren, wat in deze druk- kende tijden niet te versmaden valt. Zoo biedt het Z.B.S. hulp, daar waar deze het meeste noodig is, en het gaat niet op om deze kleine fokkers danger van de voordeelen der stamboekhouding uit te sluiten. De klasse der tweejarige merries was wer kelijk schitterend. Vooral de eerstgeplaatsten munten uit in kwaliteit. Hieronder laten wij den uitslag volgen: A. Merrieveulens, geb. in 1931. 1. Susan, Z.B.S. 31/79 van Ed. de Saeger te Nieuw Namen; 2. Amazone de Bosch, Z.B.S. 31/15, van Jac. de Feijter te Zaamslag; 3. Monna, Z.B.S. 31/45, van Jac. de Feijter te Bosebkapelle; 4. Antonia, Z.B.S. 31/ van Gebr. Schillemans te Kuitaart; 5. Mina, Z.B.S. 31/57 van Ed. van ESbroek te Hengstdijk. Eervolle vermelding: 6. Martiha, van L. A. C. van Esbroeck te Hengstdijk; 7. Merrieveu len van Gebr. Schillemans te Kuitaart; 8. Rachel, Z.B.S. 31/13, van Frans Everaert te Stoppeldijik. B. Hengstveulens. 1. Hengstveulen, van P. de Maat te Stop- peldijk; 2. Georges, Z.B.S. 31/6, van Jac. de Feijter te Zaamslag; 3. Hengstveulen, van P. de Maat te Stoppeldijk. Eervolle vermelding: 4. Georges, Z.BjS. 31/30 van Jac. de Feijter te Boschkapelle; 5. Frits, Z.B.S. 31/32, van Jac. de Feijter te Boschkapelle. C. Eenjarige merries geb. 1930. 1. Bubertina, 30/81 van Jac. de Feijter te Boschkapelle; 2. Herda, 30/231, van P. de Maat te Stoppeldijik; 3. Ivonne, 30/27, van J. Sponselee te Stoppeldijk. Eervolle vermelding: 4. Martha, 30/25, van M. van Fraeijenhove te Axel; 5. Mina, 30/73, van Jac. de Feijter te Stoppeldijk. D. Eenjarige hengsten 1930. 1. Goliath, 30/105, van D. Fassaert te Stoppeldijk; 2. Gaston, 30/52, van Jac. de Feijter te Boschkapelle. Eervolle vermelding: 4. Avenir van Sluis- kil, 30/38, van F. Dekker Fzn. te Ter Neu zen. E. Tweejarige merries geb. 1929. 1. Germain de Cambron, van A. van Hove te Stoppeldijk; 2. Kitty, 29/305, van M. van Fraeijenhove te Axel; 3. Irma ,29/36, van L. A. G. van Esbroeck te Hengstdijk. Eervolle vermelding: 4. Kitty, 29/305 als- taoven; 5. Truitje, 29/29, van G. Dees te Axel. F. Tweejarige hengsten 1929. 1. Joubert d'Hulst, 29/38, van M. van Fraeijenhove te Axel; 2. Farcon, 29/124, van D. Fassaert te Stoppeldijk. TERNEUZEN—MEVO. Gister had Temeuzen de vereeniging MEVO van Bergen op Zoom op bezoek. Het eerst speelden de reserve-elftallen. Na- dat de thuisclub met 20 de leiding had, maakte MEVO gelijk. Door Terneuzen werd daarna den stand geleidelrjk opgevoerd tot 5—2. Toen daarop de eerste elftallen in het veld kwamen, was er heel wat puhliek langs de lijnen geschaard. Door beide partijen werd een zeer vlugge partij te zien gegeven. Bij de rust had Terneuzen een voorsprong van 32. Na de rust maakte MEVO spoedig gelijk. Langen tijd werd door beide partijen om de I overwinning gestreden en hoewel Temeuzen f meer in den aanval kwam, door het zeer korte samenspel van het binnentrio werden door haar geen doelpunten gemaakt. Tien minuten I voor het einde wist MEVO daarentegen uit een doorbraak te scoren. Toen daarna een speler van Terneuzen den bal in eigen doel I sloeg, zakte de thuisclub ineen en was MEVO aan het woord. Enkele minuten voor afloop wisten de gasten nog een doelpunt te maken, zoodat het einde kwam met een tegen aller verwachting groote overwinning voor MEVO (63). Aanstaande Zondag krijgt Terneuzen het eerste elftal van Vlissingen op bezoek. Naar men ons mededeelt is dit elftal, door des- kundige training, goed voortuitgegaan, zoo dat het te verwachten is, dat Terneuzen weer een sterke partij tegenover zich zal krijgen. HULST—AXEL 0—1. De voetbalvereeniging „Axel" ging Zonlag op bezoek bij „Hulst". „Axel" behaalde een 01 overwinning (rust 00), waardoor zij in het bezit kwam van een fraaien beker. Arrondissements-Rechtbank Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 25 Juli het volgende vonnis uitgesproken P. B., oud 44 j., brillenkoopman te Bergen op Zoom, is wegens oplichting met be- krachtiging van het verstek-vonnis ver- oordeeld tot 1 maand gevang. Voor den politierechter te Roermond stond terecht de burgemeester van Baexem, J. v. d. S., wegens beleediging van een ambtenaar bij de rechtmatige uitoefening zijner bedie- ning. Verd. zou op het raadhuis tijdens een on- derhoud met den rijksveldwachter J. R., welk onderhoud onder vier oogen plaats had, dezen hebben toegevoegd: ,,Jij bent oneerlijk, want je hebt oneerlijke processen-verbaal opge- maakt. De rijksveldwachter voelde zich hier- door beleedigd en maakte proces-verbaal op. Verd. die verdedigd werd door mr. P. Tri- pels, ontkende zulks gezegd te hebben. Wel had hij tegen get. gezegd: ,,Men zou gaan ge- looven, wat men in het dorp vertelt, dat je met twee maten meet". Het O. M. achtte het ten laste gelegde door het op ambtseed opgemaakte proces-verbaal bewezen en eischte tegen verd. een geldboete van f 200, subs. 30 dagen hechtenis. De politierechter, mr. Van der Grinten, wees dadelijk vonnis en veroordeelde den bur gemeester tot 25 subs, tien dagen hecht. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. De Raad voor de Scheepvaart te Amster dam heeft uitspraak gedaan inzake de motorschade aan boord van het motorschip Brabant" op de Noordzee. De Raad vereenigt zich geheel met het rapport van den deskundige M. Robaard. Het is naar 's Raads oordeel onaannemenlijk, dat zich splitpennen op de moeren van de beide krukbouten van den gebroken cylinder be- vonden. Reeds op zichzelf is het onverklaar- baar dat een behoorlijk aangebrachte split- jpen zou breken; nog zonderlinger zou zijn, dat dit het geval zou zijn met beide split pennen gelijktijdig. Wellicht is slechts £dn i der moeren behoorlijk van een splitpen voor- zien geweest. Het machinekamerpersoneel is niet met de vereischte activiteit opgetreden. Vooreerst moet de controle der krukas en i krukmetalen onvoldoende zijn geweest. Ook het machinekamerjournaal wijst aan, door- dien het niet behoorlijk is bijgehouden, dat dit personeel niet zeer nauwkeurig te werk ging. Onverklaarhaar is, dat de tweede-machinist tijdens zijn wacht niet gehoord heeft dat iets in den motor niet in orde was. Immers als vaststaande moet worden aangenomen, dat het geleidelijk loswerken en aanloopen van de krukboutmoer tegen den cylinderrand ge durende eenigen tijd goed hoorbaar moet zijn geweest, door welk abnormaal geluid die machinist aanstonds had moeten zijn ge waarschuwd, dat de motor niet in orde was. Ook uit de bezichtiging van de moer blijkt dat deze eenigen tijd tegen den cylinderrand moet hebben gestooten. In elk geval is het gebrek aan activiteit van het machinekamer personeel mede een factor geweest, die in- vloed op het ongeval moet hebben gehad. Donderdagnacht is in den polder Heenvliet omstreeks 1 uur door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de woning van de weduwe C. den Bakker aan der Drieen- dijk. Deze woning is een betrekkelijk klein huis met aangebouwde landbouwschuur. Om streeks half twaalf was de 27-jarige zoon I. den Bakker thuis gekomen en op dat oogen- blik was alles in orde. Het vuur greep on- middellijk na het uitbreken van den brand zoo snel om zich heen, dat drie kinderen van de weduwe Den Bakker, die op de bovenver- dieping sliepen, niet meer uit het brandende huis konden komen. De weduwe en haar oudste zo6n, die in het benedengedeelte van het huisje hun nachtverblijf hadden, konden zich redden. Het schrjnt, dat de 16-jarige zoon Maarten den Bakker van de kinderen, die boven sliepen, den brand het eerst be- merkt heeft. Volgens mededeelingen van ooggetuigen heeft hij nog getracht het raam te openen en daar door te vluchten. Dit is echter niet gelukt en met zijn beide zusjes, de 12-jarige Hugorina en de 7-jarige Willy is hij in de vlammen omgekomen. Het huis is geheel afgebrand. De verslagenheid in het dorp is zeer groot. Het huisje stond op ongeveer veertig meter afstand van de nabij gelegen boerenwonin- gen. De correspondent van het Alg. Hbl. meldt: nader: De hulp-officier van justitie te Rotterdam, mr. Reumer, is met twee deskundigen op het terrein van den brand aangekomen voor het instellen van een nader onderzoek. Daar er vermoedens van kwaadwilligheid zijn gerezen, is een zoon van genoemde weduwe gearres- teerd, doch later weer op vrlje voeten gesteld. Voor eenige maanden is de verzekering door de Maatschappij Koning en Boeke opge- zegd, omdat, naar de meening van een des kundige der maatschappij, eenige electrische broedmachines niet goed waren geplaatst. De verzekering is daarna door de Nederlanden overgenomen. Pot 90 ct., Tube 50 ct., Zeep 60 ct. (Ingez. Med.) Omtrent dezen noodlottigen brand te Heen vliet, kan nog worden gemeld, dat al spoedig vermoedens rezen, als zou er kwaadwilligheid in het spel zijn geweest. De oudste zoon toch van de weduwe den Bakker, de 27jarige I. den B., is Donderdagavond 11 uur thuisgekomen en de brand is niet om 1 uur, doch reeds om 12 uur ontstaan. Hij zegt, zich door een dak- raampje in veiligheid te hebben kunnen stel- len; zijn 16jarige broer en zijn zusjes konden niet meer door het raampje gered worden, meldt men aan de N. R. Crt. Donderdagavond was I. den B. gesommeerd een schuld te betalen binnen tweemaal 24 uur; hij zit n.l. zwaar in de schuld. Het huis was pas weer bij een nieuwe maatschappij verzekerd. De vorige verzeke- ringsmaatschappij wilde de verzekering niet verlengen, omdat den B. vijf broedmachines had, die slechts twee meter van de schuur stonden. Nader wordt nog bericht, dat op last van den substituut-officier te Rotterdam, mr. Reumer, de oudste zoon van de wed. C. den Bakker is gearresteerd, op vermoeden vein brandstichting. ONWEER. Zaterdagmorgen omstreeks 8 uur is de blik sem geslagen in den pinakel, welke op den Zuidelijken gevel van de St. Pieterskerk te Leiden staat. Een groot stuk van bet toren- tje werd onder oorverdoovend geraas weg- geslagen. In de aangrenzende kosterjj der kerk wer den de telefoon en een radiotoestel bescha- digd. Zaterdagnacht is te Houtigahage (Fr.) de boerenbehuizinge ,,Oud Lucht en Veld" door den bliksem getroffen en afgebrand. Zaterdagmorgen omstreeks 10 uur is de 28- jarige A. van Hese bij het baden in de haven te Goes verdronken. Kort nadat Van Hese in de diepte verdwenen was, kwam de Utrechtsche agent van politie Olivier, lid van de Utr. reddingsbrigade, ter plaatse en be gat zich dadelijk te water, doch pas na ver- scheidene mislukte pogingen kon hij den drenkeling vinden. De dood kon slechts ge constateerd worden. KLEIN KIND SPELENDE OP EEN SPOORUJN. Nabij Nieuwland (Zuid-Beveland) zat een klein kind van een der omwonenden op de spoorlijn te spelen, toen een goederentrein naderde. De machinist deed nog alle pogingen om den trein tot stilstand te brengen, doch kon niet verhinderen, dat de kleine de teentjes van een der voeten werden afgereden en het nog andere verwondingen opliep, meldt de Msb. De moeder kwam aansnellen, toen de machinist het kind reeds had opgenomen. Moeder en kind namen plaats in een der wa- gens en konden in Arnemuiden medische hulp bekomen, waarna het kind naar het gasthuis te Middelburg is vervoerd. Door een gelukkig toeval is, naar het Alg. Hbl. meldt, de Eindhovensche politie er in geslaagd de hand te leggen op een inbrekers- bende, die de laatste weken de stad en om- geving onveilig maakte, waarbij de mannen zich niet ontzagen zelfs op klaarlichten dag de huizen binnen te dringen en alles te stelen, wat van hun gading was. Zoo werd onlangs nog te Woensel f 1400 ontvreemd, elders weer f 300, terwijl bij eenige winkeliers groote voorraden van allerlei waren des nachts waren meegenomen. Dezer dagen echter hield de rijkspolitie te Boxmeer wegens overtreding van de weggeld- verordening twee mannen aan. Het waren de 20-jarige T. Peeters en de 24-jarige C. Blum, beiden Duitschers, woonachtig te Eind hoven. Hun weggeldkaart bleek niet over- een te stemmen met het signalement van de fiets en weldra bleek, dat Peeters zijn rijwiel te Eindhoven gestolen had. Blum werd vrij- gelaten, doch Peeters naar Eindhoven over- gebracht, waar de gemeente-politie de zaak verder in onderzoek nam. Hierbij kwam va3t te staan, dat het rijwiel gestolen was bij een inbraak in een confectiemagazijn op den Demer en Peeters bekende, dat hierbij ook Blum de behulpzame hand geboden had. De politie verborg zich nu in het kosthuis van laatstgenoemde en na een nacht wach- ten verscheen op een morgen de langgezochte die eindelrjk werd ingerekend. De man was zoo verbouwereerd, dat hrj bekende aan niet minder dan zestien inbraken debet te zijn, waaronder de geruchtmakende inbraak in de Kerkstraat, waarbij hij, toen hrj gearresteerd was, toch weer had weten te ontsnappen. Hfl ondervond hij zijn ondernemingen medewer- king behalve van Peeters ook van zijn kost- haas, zekeren Kramer, ook een Duitscher, die de opbrengst in zijn woning bewaarde. De politie ging nu over tot arrestatie van Kra mer en vond inderdaad alle goederen te diens huize. De drie mannen zullen ter beschik- king van de justitie gesteld worden. VERGIFTIG GAS WEGGESTROOMD. Enkele werksters waren in de Kweekschool voor Onderwijzers aan de Nieuwe Prinsen- gracht te Amsterdam bezig met het schoon- maken van het op de hoogste verdieping ge legen laboratorium. Plotseling goolde een van hen een fleschje om, dat gevuld was met een vergiftig gas. De in het lokaal aanwezige amanuensis kreeg het fleschje op den voet, waardoor dit lichaamsdeel gewond werd. On- middellijk verspreidde zich het vergiftigde gas door het lokaal, waarop alien, die zich daarin bevonden, overhaast de vlucht namen. De brandweer werd gewaarschuwd en toen deze arriveerde drongen enkele brandwachts, die een gasmaskers droegen, in het vertrek door, waarvan zij de ramen openzetten. De schade- lijke dampen waren daarop spoedig wegge- trokken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2