Aspirin Ter Neuzensche Courant Tweede Blad. Millionair tegen wil en dank BINKENLAND, FBPILLETOy, B U I I I H L A H D, eemg op de wereld GEMENGDE BERICHTEK. Vrijdag 17 Juli 1931. No. 8708. Zonnestralen aan het strand VAN GEMEENTE TER NEUZEN. In de vergadering van Burgemeester en Wethouders van 14 Juli J.l. zijn uitgeloot: A. de obligaties 27, 34 en 41, leening f 17500 van 1906; B. obligatie 17 leeniing f 7500.van 1910. Aflosbaar 1 October a.s. Betaalbaar ten kantore van den ontvanger dezer gemeente; de Amsterdamsche Bank te Amsterdam en Juilius, Oppenbeim Bank te Groningen. Ter Neuzen, 17 Juli 1931. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat het verzoek van PIETER DE MUL te Ter Neuzen, om op het perceel kadastraal bekend gemeente Ter Neuzen, Sectie C, no. 2664 een melkinrichting te mogen uitbreiden door hen is ingewiiliigd. Ter Neuzen, den 14 Juli 1931. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, maken bekend, dat het verzoek van ADRIAAN LOOF te Ter Neuzen, om op het perceel kadastraal bekend gemeente Ter Neuzen, Sectie L, no. 1564 een slagerij te mogen uitbreiden door hen is imgewilligd. Ter Neuzen, den 14 Juli 1931. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. WIJZIGING STUWADOORSWET. In de Mem. v. Antwoord op het Voorloopig Verslag (o. b. 11 Juli j.l.) over het wetsont- werp tot wijziging van de Stuwadoorswet, merkt de Minister van Waterstaat op, dat met het oog op de voorbereiding van de ver- schillende uitvoeringsmaatregelen nog eenige tijd zal verloopen, eer de gewijzigde wet in werking zal kunnen treden. Indien ook bij deze wetswijziging met de tijdsomstandigheden zal moeten rekening ge- houden worden, dan geeft toch de bestaande practijk de zekerheid, dat deze omstandig- heden zich thans daartegen niet verzetten. DE WATERSNOOD VAN 1926. Uit het antwoord van den Minister van Financien op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Ketelaar in verband met door de stichting ,,Maas en Waal" te Druten gedane sommaties tot het doen van eenige betalingen door een tweetal slachtoffers van den watersnood van 1926 blijkt, dat, wan- neer bedoelde personen de vereischte mede- werking tot het vestigen van hypotheek had- den verleend, voor hen de thans aanhangige moeilijkheden niet zouden zijn ingetreden. Onder het beheer van de „Stichtsche Maas en Waal" bevinden zich 21 gevallen gelijk aan dat van een der betrokkenen. Gerlag, derhalve van personen, die w61 de voorloopige akte hebben geteekend, dooh nalaten, de defi- nitieve te onderteekenen, terwijl er 62 geval len zijm gelijk aan dat van den anderen be- doelden persoon Pardoel, dus van personen, die zich ook niet voorloopig tot het aanvaar- den van een hypotheek bereid hebben ver- klaard. Daamaast staan 166 gevallen, waar- in de vastgestelde hypotheek definitief is aanvaard. De sitichting „Maas en Waal" had op 20 Juni uit hoofde van de bedoelde kredietver- strekkingen nog te vorderen 226.820,31. De stichting „Maas en Waal" is zich niet door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 39) (Vervolg.) Natuurlijk," zei Stephen onmiddellijk. ,,Wil je mevrouw verzoeken hier te komen En Amy ,,Ja, mijnheer .Je geniet zeker wel van het dansen, is het niet „Ik mag vanavond niet in de dienst- boden-hal komen, mijnheer," antwoordde het meisje op somberen toon. "Je mag er niet komen Mevrouw Buxton heeft het mij ver- boden, riep Amy uit. ,,Ze houdt niet van rag-time muziek." "K°m, kom, zei Stephen op vermanen- den toon. ..Dat is toch wel te erg". Houdt je veel van dansen infor- meerde George Henry. „Ik ben er dol op, mijnheer ,,Wij zullen er eens met mevrouw Bux ton over spreken", beloofde Stephen. Met een vriendelijk woord van dank verliet het meisje de kamer. Kort daarop verscheen mevrouw Buxton. Zooals ge- woonlijk droeg ze een zwarte japon, welke hoog aan den hals gesloten was. Haar lorgnet hing aan een koordje om haar hals en sloeg ratelend tegen een klein gitten beursje en een ibos sleutels aan. Stephen stond op en bood haar een stoel aan. Ze sloot even haar oogen. ,,Dank u wel, mijnheer," zei ze. „Ik geef er de voorkeur aan te blijven staan." Zooals u wenscht, mevrouw Buxton," antwoordde Stephen. ,,Mijn broer en ik zijn evenwel een weinig vermoeid van bewust, het onmogelijke te vorderen. Wan- neer de vereischte medewerking tot het vesti gen van hypotheek is verleend en daama een aflossing op den vastgestelden tijd niet mo- gelijk blijkt, wordt voor elk geval afzonderlijk nagegaan, of uitstel dan wel vrijstelling nood- zakelijk is. Bij bevestigende beantwoording dier vraag wordt door het bestuur der stich ting een tegemoetkomende houding aange- nomen. OORZAAK VAN DE MASSAVERG1FTIGING TE ERICA. Omtrent het wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaak van de vergiftiging te Erica, dat verricht wordt door Dr. T. van Heels- bergen, hoofd der veterinaire afdeeling van het Centraal Laboratorium voor de Volksge- zondheid vemeemt de Telegr. het volgende: In de worst is de bacil aangetroffen die be- hoort. tot de groep der vleeschvergiftigers. Dezelfde micro-organismen zijn ook gevonden in de faeces van de patienten, zoodat dus vrijiwel vaststaat, dat de massavergiftiging het gevolg is geweest van het gebruik dezer worstwaren. Voor de wetenschappelijke definiitie moet thans nog worden nagegaan of de organismen, gevonden in de worst en de faeces der patienten van hetzelfde type zijn. Daarna moet nog onderzocht worden of het bloedserum antistoffen bevat ten opzdchte van het in de worst gevonden micro- organisme. Ten slotte komt men dan tot de schuld- vraag, waarmede als regel dan het z.g. doode punt in het onderzoek bereikt is. De vraag: waar komt de bacil vandaan, is zeer moeilijk met voldoende zekerheid te beantwoorden. Men deelt ons voorts mede, dat nog zal worden onderzocht of zich in den slagers- winkel personen bevinden, die de smetstof bij zich dragen. Het staat overigens in geen enkel opzicht vast, dat den si age r e enige schuld aan de besmetting der vleeschwaren treft. KLEINHANDELSPRIJZEN VAN EENIGE VERBRUIKSARTIKELEN. De Minister van Arbeid, enz. heeft, zooals bekend, prof. dr. N. J. Polak, te Rotterdam en prof. H. A. Kaag te Tilburg, uitgenoo- digd van advies te willen dienen inzake de vraag, door welke oorzaken en in welke mate de kleinhandelsprijzen van tal van verbruiks- artikelen de groothandelsprijzen van die arti- kelen (of van de grondstoffen voor de ver- vaardiging daarvan) biji daling niet of onvol- doende volgen. Het eerste gedeelte van het terzake door genoemde hoogleeraren uitgebrachte rapport, de tarwe-, bloem- en broodprijzen betreffende, verscheen onlangs. Als tweede gedeelte werd thans openbaar gemaakt het verslag aangaande de melk-, boter- en margarineprijzen. Ten opzichte van het artikel melk wordt geconstateerd, dat van een te trage aanpas- sing van de kleinhandelsprijzen aan die in den groothandel niet kan worden gesproken. Ook ten aanzien van de boterprijzen is de conclusie, dat de daling van de kleinhandels prijzen in het algemeen niet bij die van de groothandelsprijzen is ten achter gebleven. Ten opzichte van de margarine wordt gedu- rende de laatste jaren voor de grondstoffen zoowel plantaardige, als dierlijke, een alge- meene en scherpe prijsdaling geconstateerd. De vrij verkochte, niet onder fabrieksmerken verhandelde goedkoopere kwaliteiten marga rine vertoonen een over het algemeen tame- lijk bevredigende prijisaanpassing. NOODZAKELIJK KWAAD. De Haagsche Courant schrijft: De luchtmanoeuvres boven Duinkerken zouden, volgens een buitenlandsch telegraaf- agentschap, hebben bewezen, dat het moge- ljjk is een stad als Duinkerken, met 200.000 inwoners, binnen een half uur door bombar- deer-vliegtuigen met den grond gelijk te maken. In de groote ontwapeningsbetooging in de Albert Hall te Londen heeft met name Lloyd George den nadruk gelegd op de alles be- heefschend belang van de moreele ontwape- ning in de harten der menschen. De chef van den Zweedschen generalen staf heeft bij de regeering een verzoek inge- diend tot afschaffing van de traditioneele parade-uniformen van het leger. De gene- raal is van oordeel, dat het grauwe oorlogs- bedrijf eenvoud eischt, terwijl ook het tempo van het moderne leven zulks in sterke mate noodzakelijk maakt. De blauwe Zweed- sche uniform, zonder een enkele bonte ver- siering, welke steeds werd gedragen bij fees- telijke gelegenheden, zou het best beant woorden aan het doel, zoo verklaart de chef van den staf. De geheele Zweedsche pers heeft dit voorstel met sympathie begroet. Zdehier een drietal berichten van de laatste dagen. onzen arbeid in de stad, en hoop ik, dat u ons zult willen excuseeren als wij blij ven zitten." Hierop zonk mevrouw Buxton met een matelaars uitdrukking op haar gezicht zelf ook in een stoel neer. ,,De boekhouding hebben wij geheel en al naar onzen zin bevonden," begon haar werkgever. ,,Ik ben blij dat u er zoo over denkt," luidde het ijskoude antwoord. ,,Ik voor mij schaam me er voor, terwijl ik me eveneens geneer over mijn personeel." „Goede hemel protesteerde Stephen. „Ik zie niet in, wat u zich in een enkel opzicht te verwijten kunt hebben. Het is op ons verlangen geschied, dat er grootere bedragen zouden worden uitgegeven en ik moet u eerlijk bekennen, dat wij over alles volmaakt tevreden zijn." Mevrouw Buxton hield even stil om te luisteren. De tonen van het rag-time orkestje drongen nu duidelijk tot dit ver- trek door, evenals het geschuifel van voe- ten. Zoo nu en dan lieten zich ook nog andere geluiden hooren, zooals bijvoor- beeld een schel gefluit, dat heel veel op het geschreeuw van katten geleek, waar- op onmiddellijk een uitbarsting van lachen volgde. ,,Ik heb u om dit onderhoud verzocht," zei thans mevrouw Buxton, „ten einde mede te deelen, dat ik mijn ontslag wensch in te dienen." ,,U stelt ons buitengewoon teleur, me vrouw Buxton, verzekerde Stephen haar. Heeft u wellicht over iets te klagen „Nee, mijnheer." „Maar waarom wilt u ons dan ver- laten drong plotseling George Henry aan. ,,Omdat ik het met de hoedanigheden, welke ik bezit, hier niet langer kan uit- houden," verklaarde mevrouw Buxton. ,,Het is altijd mijn grootste ambitie ge- Men zie ze in anderling verband. Eerst: een lief lueeije van qb zegcningea van een toekomstigen oorlog. Dan: het belang van een algemeenen vre- deswil in de beschaafde wereld. Ten slotte: een pleidooi voor ontluistering en versobering van het militarisme. En men vrage: is men overal in de be schaafde wereld wel waarlijk en diep door- drongen van de matelooze afgrijselijkheid van den modemen grooten oorlog? Ziet wel werkelijk iedereen in de militaire macht slechts een noodzakelijk kwaad, dat in onder- linge samenwerking der staten zoo spoedig mogelijk tot een minimum moet worden ingekrompen Zoolang men nog militaire schouwspelen vertoont en praalt met schittering en kleur van uniformen en versierselen, zoolang men den uiterlijken glans van het militarisme nog vereert, blijkt de onmisbare moreele ont- wapening nog niet in aller harten te leven. Met de waardeering van de taak van hen, die zich al of niet beroepshalve aan het mili taire handwerk geven, heeft dit niets te maken. Maar wie den vrede tusschen de vol- ken wil, dient te beseffen, dat de weermacht, als noodzakelijk kwaad, zoo eenvoudig en sober mogelijk moet worden gehouden. Men moet v „grauwe oorlogsbedrijf" van alle verguldsel en klatergoud ontdoen, want de glans daarvan verblindt de oogen en mis- leidt de harten. Het is niet voldoende, met den mond of met de pen te getuigen van den vredeswil; v66r alles moet men door daden toonen, dat hetgeen het woord verklankt, ook leeft in •het hart. Daarom is het waardige, sobere, moedige woord van den chef van den Zweedschen generalen staf zoo sympathiek. Mocht men het in alle landen hooren en verstaan en emaar handelen! LIBERALE CRITIEK IN HET LAGERHUIS. Het Engelsche Lagerhuis heeft gedebat- teerd over het wetsontwerp voor hulpverlee- ning aan de suikerindustrie, naar aanleiding van de tweede lezing van dit wetsontwerp. De liberalen leverden heftige critiek op de bepalingen van het wetsontwerp en de En gelsche suikerindustrie in het algemeen, wel ke naar hun meening voor het grootste deel in handen der Nederlanders was. Rothschild verklaarde o.a. dat de Neder landers zich uit de groote concerns terug- trekken en deze bezig zijn te likwideeren, teneinde veilig met him winsten naar Neder- land terug te trekken. Een andere liberale afgevaardigde ver klaarde, dat de Engelsche bietsuikerhandel de grootste ramp is van den tegenwoordigen tijd. HET DUITSCHE TAFEREEL. De toestand blijft schrijft de N. R. Crt. spannend en gespannen. En intusschen vememen wij geen enkele tiding, die ons het vertrouwen kan geven dat men vooruitgaat in positieve richting. De Duitsche regeering en de Duitsche Rijksbank hebben de handen vol met het nemen van maatregelen om on middellijk dreigende gevaren af te wenden. Zij moeten zich beperken tot een defensief be- leid. Want het is oneindig veel moeilijker het noodlottig afglijden op een hellend vlak af- doende te remmen, dan ervoor te zorgen dat het afglijden niet begint zoolang het lichaam nog in rust is. Lukt het de Duitschers de be- weging in verkeerde richting tot staan te brengen, dan bevinden zij zich nog altijd op dat hellend vlak. En waarschijnlijk zullen er ook dan redders noodig zijn om hen weer om- hoog te hijschen. Het is goed dat de alarmeerende berichten over het opnieuw in omloop brengen van rentemarken niet juist blijken. Zelfs het hier en daar in Nederland verspreide bericht, dat de vereischte dekking voor de Rijksbank tot 30 pet. van den omloop zou zijn verlaagd, blijkt onjuist. Maar moeilijk blijft de toestand en waar is dat de Rijksbank een dekking van 40 pet niet heeft kunnen handhaven. De angstige vraag, of men met de genomen maatregelen de grens van den moeilijken toe stand heeft kunnen afbakenen, blijft nog on- verminderd voortbestaan. Men is te Berlrjn totnogtoe met zijn bestrijding zeer ver achter de gebeurtenissen aangekomen. Is het nu ge- noeg? Veel hangt stellig af van de spoedige komst der redders. Maar ook onder hen moeten wij sterk aarzelen en dralen constateeren. Prac- tisch is er nog niets geschied; ja, de dingen zien er zelfs nog minder gunstig uit dan een weest mijn uitgaven op een zelfde hoogte te kunnen houden. Uit uwe instructies kan ik echter absoluut niet wijs worden. De heeren schijnen buitengewoon ver- kwistend te zijn, en kan ik me daarom ook voorstellen, dat mijn opvattingen omtrent het besturen van een huishouding vol- strekt niet met de uwe strooken. U kunt even goed iemand in betrekking nemen, die op geen enkel gebied eenige ervaring heeft opgedaan, daar u eenvoudig niet wenscht, dat er de minste bezuiniging in toepassing wordt gebracht. Bovendien verlies ik de macht over het dienstperso- neel. Richards, de tweede bediende, dien ik in de gang tegenkwam, verzocht mij een dansje met hem te willen maken. Toen ik zooeven die jonge mannen en vrouwen op een dergelijke wijze, die ik buitengewoon onzedelijk vind, zag rond- springen, kon ik me niet voorstellen, dat dit dezelfde menschen waren, die ik met zooveel pleizier en plichtsgevoel getraind heb. Ze hebben elk begrip van discipline totaal verloren. Ik heb gehoord, dat er de volgende week een troep negers zal over- komen, om hen te vermaken. Ik kan reeds vooruit nagaan, welk een voorstelling dat zal worden. Daarom ben ik zoo vrij er voor te zorgen tegen dien tijd uit dit huis verdwenen te zijn." „Mijn broer en ik," gaf Stephen te ken- nen, „spijt het ontzettend dit te moeten hooren mevrouw Buxton." ,,Ja, buitengewoon," mompelde George Henry. ,,Wij hebben de kwestie van de voor- stellingen voor het personeel geheel in de handen van een der beste theater-agenten van Londen gelaten" vervolgde Stephen. ,,Ik kan me niet indenken, dat ze ons ar- tiesten zouden sturen, die Mevrouw Buxton stond thans op. Wellicht ben ik heel ouderwetsch", bekende zij. ,,Het zal mij echter een groot week geleden. Toen heerschte er onder de udspii anl-redders, voorzoover wij konden waarnemen, nog niet een zoo duidelijk besef van het risico der hulpactie, als op dit oogen- blik. Amerika wordt tegenover het object Duitschland steeds voorzichtiger, men mag wel zeggen, huiveriger. In een telegram uit Washington lezen wij dat het Witte Huis, d.w.z. Hoover in zijn conferentie met de pers, den toestand van Duitschland op het oogen- blik als hoopgevender beschouwt. Maar dit lijkt eer een uitvlucht om passiviteit te recht- vaardigen dan vaste overtuiging. Want uit hetzelfde telegram zien wij, dat Castle steeds gereserveerder wordt. De Federal Reserve Board wil niet deelnemen aan een credietactie waaraan de Bank van Frankrijk niet zou mee- doen. Een Europeesche actie op zich zelf is haar dus al niet meer genoeg. Castle zeide nog, dat Duitschland nu aan de wereldbanken moet bewijzen het uiterste te doen om orde op zijn zaken te stellen, voor die banken plannen, om Duitschland te helpen, in over- weging kunnen nemen. Dat kliinkt weinig hoop gevend op spoedig handelen! Politiek en financieel wantrouwen tegen Duitschland nemen eer toe dan af. Onze Ber- lijnsche correspondent heeft reeds herhaalde- lijk gewezen op verschijnselen, die dit maar al te verklaarbaar maken. Onder de maatregelen, die Berlijn nu geno men heeft, valt de verhooging van het dis- conto van 7 tot 10 pet. en van beleenings- rente tot 15 pet. het meest in het oog. Hier- mede worden de credietmoeilijkheden voor het Duitsche bedrijfsleven nog vergroot, maar het is duidelijk, dat deze maatregelen vanzelf uit de omstandigheden, waarin de Rijksbank ver- keert, moesten voortvloeien. Het zijn, zooals gezegd, defensieve maatregelen, die in dit stadium hulp van buiten geenszins overbodig kunnen maken. Verder spreekt men het volk toe. Typisch is daarvoor de redevoering van minister Die trich voor de radio geweest. Hij heeft het pu- bliek aangespoord vooral geen geld achter te houden, daar de toestand eischt dat het in omloop zjjnde geld werkelijk in circulatie blijft. Dergelijke aansporingen helpen in den regel niets, ja hebben vaak de tegenovergestelde uitwerking, als andere factoren niet mede- werken. Voor het Duitsche publiek bestaan er nu twee hoofd-elementen op dit punt, die pre- oies in tegenovergestelde richting werken. Aan den eenen kant zal men voorzichtig wil len zijn met het uitgeven van geld, terwijl voortdurend over schaarschte aan geld wordt gesproken. Maar tegelijkertijd zal in deze dagen van vrees voor inflatie, van wantrou wen in <le stabiliteit van het betaalmiddel, de herinnering zeer levendig worden aan de pe- riode van 1923 toen de waarde van het geld in de portemonnaie wegsmolt. Tot al te groote vrees voor oppotwoede bij het Duitsche publiek is er dus geen aanleiding. Engeland, zoo werd gemeld, wil, opge- schrikt door de ontwikkeling in Duitschland, de ministerconferentie naar aanleiding van het plan-Hoover tegen Maandag bijeenroepen, met voorbijgaan van de beraadslagingen der deskundigen. Er is inderdaad wel voor te zeggen, dat de politieke leiders van Europa nu de financieele experas goed duidelijk maken welke gevaren dreigen, die een staatsman beter ziet den een financier. Maar zullen de staatslieden juist nu finan cieele verantwoordelijkheid voor Duitschland tegenover hun financiers op zich durven nemen De woorden van Castle klonken reeds niet bemoedigend. En evenmin het feit dat finan cien en politiek in de twee der voomaamste betrokken landen zoo nauw samenhangen. Want het moge dan op zeer verschillende wijze zijn, zoowel voor Frankrijk als voor Duitschland vormen deze beide kanten van het probleem een vicieus geheel. Er is dan ook, nadat het bovenstaande reeds geschreven was, het bericht gekomen. dat Laval voor de uitnoodiging heeft bedankt. Maar nog later kwam weer een tijding: Parijs heeft de Duitschers nu dringend ge- vraagd, zoo spoedig mogelijk over te komen. Men neemt te Berlijn aan, dat deze ook zullen gaan. Dat ware inderdaad het nuttigste wat op dit oogenblik kon geschieden. szijn buitengewoon jkrachtig, en veroorza- !ken licht hoofdpijn. Dan neemt U natuurlijk Aspirin-Tabletten. HONDERD VIJFTIG BARKERS DE LUCHT IN. Dinsdag 28 Juli zullen van het vliegveld „West Schouwen" met twee K.L.M.-vlieg- genoegen doen, wanneer u zoo spoedig mogelijk naar een opvolgster uitkijkt. Ik heb niet de minste interesse voor een huis houding, waar geen orde en tucht meer heerscht, en waar bezuiniging van geener- lei belang schijnt te zijn. U wilt zeker wel toestaan, dat ik mij nu verwijder, heeren." Mevrouw Buxton wendde zich naar de deur. George Henry kuchte. ,,Het dienstmeisje," bracht hij zijn broer fluisterend in herinnering." ,,Ja juist," gaf Stephen toe. Mevrouw Buxton De dame wendde zich om. „Mijnheer!" ,,Uw dienstmeisje Amy was hier nog even van te voren en scheen erg verdrie- tig te zijn, omdat het haar niet vergund was de voorstelling voor de ondergeschik- ten bij te wonen." ,,Het jonge meisje is in uw betrekking en niet bij mij," klonk het hautaine ant woord. „Ik zal haar uw wenschen over- brengen." De huishoudster sloeg de deur een weinig luidruchtig achter zich dicht. De twee broers keken elkaar met vragende blikken aan. Mevrouw Buxton," zei Stephen, ,,be- hoort waarschijnlijk tot de oudere school.' ,,Ze is een zeer onsympathieke per soon," verklaarde George Henry. ,,Wij zullen er zonder twijfel in slagen een huis houdster te vinden, die meer in overeen- stemming met onze wenschen zal han delen." ,,Niettemin moet ik toegeven," merkte Stephen eenigszins zenuwachtig op, toen een schel gefluit van de ,,Jazzband" weer tot hen doordrong, ,,dat wij wellicht op een meer discrete wijze te werk hadden kunnen gaan. De menschen zouden al- licht evenveel pleizier hebben gehad met een tooverlantaarn of eenige zangers en zangeressen." „Wij hebben alles geheel aan Harold Let op oranje band en Bayerkruis. Prijs 75 ctsJ (Ingez. Med.) tuigen rondvluchten boven bet eiland Scboil- wen en Duiveland voor alle Zeeuwscbe bak- kers georganlseerd worden. Deze vluchten worden aangeboden door den beer H. J. Doe- leman te Zierikzee, in, verband met een aldaar te bouden vergadering van den Zeeuwscben Bakkersbond. ONTVOERING. Op verzoek van de kinderpolitie te Amster dam is Maandagavond te Delfzijl aangebouden een 17-jarig meisje uit Amsterdam, dat door baar minnaar, die tijdelijk te Delfzijl werk- zaam is, Zaterdag op zijn motorfiets, zander voorkennis van de ouders, was meegevoerd en in een logement te Delfzijl ondergebracbt. Het kind werd naar baar familie overge- bracbt. VERDACHT VAN OPLICHTING. Eenigen tijd geleden ontstond in een boe- rembebuizing te Epe brand, waarbij de ge heele inboedel verloren ging. Achteraf is ge- bleken, dat de bewoners eenige waardevolle inventarisstukken bij buren hadden gebor- gen, welke voorwerpen aan de betrokken brandassurantie waren opgegeven als te zijn verbrand, aldus het ,,Hbld." In verband bier- mede zijn de bewoner en zijn echtgenoote door de politic aangebouden. VIERJARIG KIND IN KOKENDE SPOELING VERBRAND. Toen een vracbtauto van de papierfabriek uit Bergeijk, zooals gewoonlijk, de spoeling bij de afnemers bezorgde, en baar ook in een kdip bij den landbouwer A. G. te Leende had afgetapt, geraakte op hetzelfde moment een vierjarig zoontje van genoemden landbouwer bij het spelen in de kuip met de kokende massa, aldus de ,,Msb.". Direct ingeroepen geneeskundige bulp deed den armen kltine, die met deerlijke brandwonden was overdekt, naar bet gasthuis te Eindhoven vervoeren, waar het echter is overleden. VADER EN ZOON. Te Culemborg had een ongehuwde zoon zijn vader, die dikwijls te diep in bet glaasje kijkt .onderdak verleend. Een klein poosje ging het goed, maar Maandag moet de man zijn zoon gesard hebben; deze heeft hem toen in opgewonden toestand met een mes in den bulk gestoken. In de veronderstelling, dat hij zijn vader vermoord had, liep hij naar den commissaris van politie. De wonde bleek ech ter niet van emstigen aard te zijn; na in het ziekenhuis verbonden te zijn, kon de vader weer vertrekken. De zoon is Dinsdagmorgen tot verder on derzoek naar Tiel overgebracht. VERGIFTIGING. Eenige leden van het gezin R. te Ter Aar werden Woensdagmorgen, terwijl zij op ver schillende plaatsen aan het werk waren, opeens onwel, zoodat zij naar hun woning moesten worden vervoerd. Allen waren zeer benauwd, en daar zich ook braakneig.ingen vertoonden, werd aan vergiftiging gedacht. Nochtans wachtte men eenige uren, alvorens geneeskundige hulp in te roepen. Toen de toestand steeds verergerde, werd de plaatse- lijke geneesheer gewaarschuwd, die vergifti ging vaststelde tengevolge van het gebruik van ondeugdelijke melk. De toestand der patienten is vrij emstig, maar er bestaat geen onmiddellijk levensgevaar. EEN GEHEIMZINNIG GEVAL. Uit Apeldoom meldt men: Maandagmorgen kwam ons ter oore, dat in de Trompstraat alhier, een 18-jarig meisje vermoord was door iemand uit de gemeente Epe. Nadere inlichtingen konden niet verstrekt worden, en de politie verklaarde van niets te weten. Er is evenwel komen vast te staan, dat de 18-jarige mej. W., dien avond met een zekeren v. P. uit Ernst tegen 9 uur de woning overgelaten," maakte George Henry hem attent. ,,Hij had een juiste keuze moeten doen." Zwijaend dronken ze hun glazen port ledig. Herhaaldelijk liet zich het geluid, dat veel op kattengemiauw geleek, hooren. ,,Ik geloof, dat het 't beste is, als wij deze voorstelling eens gaan zien," stelde Stephen voor, terwijl hij opstond. „Als we in eenig opzicht hierin dingen mochten ontdekken, waartegen we bezwaren heb ben, kunnen wij aen theater-agent hier- van morgen in kennis stellen." „Volkomen juist," gaf George Henry toe. Geloof jij echter niet, dat onze aan- wezigheid heel veel van het pleizier der bedienden zal wegnemen ,,Wij zullen ons verdekt op de boven- ste verdieping opstellen," antwoordde Stephen. ,,Er is daar een schuilplaatsje vlak onder de klok." Op hun teenen slopen ze er heen en keken naar beneden. Op het eerste ge zicht leek het, alsof een zeker aantal keu- rig gekleede jonge dames heilgymnastiek deden met een even groot aantal deftige jonge mannen. De butler Ross stepte waardig door de zaal, terwijl hij in zijn armen het jonge dienstmeisje van me vrouw Buxton geklemd hield. De tuin- man Andrews bewoog zich heel stijf en danste met een dame van een eenigszins zwaar lichaamsgewicht, welke de keuken- meid bleek te zijn. Hij droeg een anjer in zijn knoopsgat en deed vergeefsche po- gingen deze bloem zooveel mogelijk te ver- ergen, toen zijn oog op zijn meesters viel. Het oorverdoovend lawaai scheen teweeg te worden gebracht door vier musici, die op luidruchtige wijze probeerden de dan- sers in de vroolijkste stemming te bren gen. Stephen en George Henry keken goedkeurend toe. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 5