Tar Neuzensche Courant Tweede Blad. Millionair tegen wil en dank ALLES BIHNENLAND. BUITENLANB. VandenHaagendeHagenaars FKUILLETOff, voor AUTOS MOTORS NIJVERHEID Maandag 13 Juli 1931. Ho. 8706. GEMEENTERAAD VAN HOEK. VAN DE KOLONIALE TENTOONSTELLING TE PARIJS. De Nederlandsche Spoorwegen hebben bet voornemen, zoo meldt „Spoor en Tramw.", extra-treinen tegen gereduceerde prijzen te doen loopen naar Parijs en terug; de heen- reis uit Nederland vangt aan Donderdag- avond en de terugkeer uit Parijs Zondags tegen middemacht. Het eerste paar extra- treinen (§en via Esschen en 6en via Maas trichtVise) zal vertrekken Donderdag 6 Augustus en van Parijs terugkeeren Zondags 9 Augustus, zoodat de deelnemers die Vrij- dagmorgen tijdig te Parijs aankomen en Zon- dag 9 Augustus tegen middernacht van daar vertrekken circa drie voile dagen te Parijs kunnen doorbrengen. De treinen bestaan uit rijtuigen 2e en 3e kl. en de prijzen voor heen en terug zijn: van Amsterdam/C.S. uit 2e klas 20,74; 3e klas f 13,52. Iedere deelnemer, ongeacht in welke klasse gereisd wordt, kan zich behalve van een plaatsbewijs aan het station of aan het Reis- bureau waar hij zijn plaatskaarten koopt, ook voorzien tegen betaling van 47,75 per per- soon, van een omslag bevattende legitimatie- kaart, coupons voor le kl. hotel, dejeuners en diners enz. De verkoop der plaatskaarten enz. begint Zaterdag 25 Juli a.s. en wordt gesloten Woensdag 5 Augustus om 3 uur n.m. WAT DUITSCHLAND AL AAN VERGOEDINjG BETAAEDE. In de Information, gaat Gervile Reache het globale bedrag na, waarvoor Duitschland op het stuk van het herstel is gecrediteerd door de organen, belast met de rekening van de vergoeding. Uit het oogpunt van de com- tabiliteit vervallen die betalingen in vier perioden. De eerste strekt zich uit van den wapen- stilstand tot 31 Augustus 1924, d.i. de in werking treding van het plan-Dawes. Over dit tijdvak is het bedrag van de stortingen vastgesteld op 10.425.717.401,59 goudmark. De tweede periode omvat de toepassing van het Dawesplan en vertegenwoordigt een to- taal groot 7.993.716.447,15 goudmark. De derde loopt van 1 September 1929 tot 17 Mei 1930, op welken datum de bank van de in- ternationale betalingen haar comptabiliteit opende en het overschot van de sommen uit handen van Parker Gilbert overnam. In dezen overgangstijd steeg het bedrag tot een milliard 136.615.218 goudmark. De vierde periode eindelijk betreft de incasso's van de internationale bank en loopt van 17 Mei 1930 tot 1 Juli 1931. De ontvangsten bedroegen in deze maanden ongeveer een milliard 937.900.000 rijksmark. In het geheel maakt dit zoo wat 21 milliard 949.200.000 goudmark. Onze grensgemeenten. Vruchtelooze tegenstand. In Bad-Scheveningen. De oude kwestie der annexatie van grens gemeenten door Den Haag is weer in een ,,acuut stadium" gekomen. Indertijd toen 't ernaar scheen te loopen of aan Voor- burg en Rijswijk zelfstandigheid zou worden gelaten, is dat vooruitzicht in beide plaatsen zeer feestelijk gevierd. Het opslokken van faubourgs" door de groote centra is een on- afwendbaar proces, dat tijdelijk kan worden tegengehouden in sommige gevallen, maar op den duur niet. Wanneer zoo'n annexatie-plan op-de-vlakte wordt gebracht, openbaart zich in verreweg de meeste gevallen dadelijk een geweldige tegenstand in de kleine gemeenten, aangewezen om er straks ,,aan te moeten ge- looven." Men voelt zich gekrenkt, veronge- lijkt. Blijkt gehecht te zijn aan z'n eigen Burgemeester en Raad, z'n eigen Hermandad, en zoo meer; krijgt het gevoel van onder een soort van curateele te worden gesteld, met den grooiten buurman als curator althans be- windvoerder. Speciaal in Voonburg manifes- teert zich die tegenstand thans op geweldige wiijize. Maar Rijswijk geeft zich evenmiin zander hevig gepruttel over!Haagsche ibladen worden gabombardeerd met ingezon- den stukjes, waarvan sommige extra-vinnig en kijverig geredigeerd. Zoodat de Redactie ze „naast zich neerlegt", om 't in parle- memtair spraakgebruik uit te drukken. Dui- delijker gezegd: ze naar de prullemand doen verhuizen. Om een term te kiezen, kort geleden door den Minister van Kolonien gebezigd in ver- band met de voorgenomen korting op de salarissen van de Jndische landsdienaren, gaandeweg wendt men er wel aan. Dat is inderdaad duidelijk gebleken t.o. van het voor- malige Loosduinen, nu al een aardig poosje Haagsch territoir. Het ,,aparte karakter" van dit Westlandsche ex-dorp is langzaam, maar zeker aan het verdwijnen. En nu zijn B. en W. van de Hofstad met vrij omvangrijke voorstellen gekomen, waarin vervat: de aan- koop door Den Haag van 't Badhuis-Kijkduin ^en nog andere gebouwen en terreiimen. We gaan ook in dit deel van de Haagsche metro- polis-in-wording een groote metamorphose tegemoet. Dat Loosduinsche Badhuis heeft tijden gekend van moeizaam, worstelend be staan. Dan volgde er weer een vleugje van opleving, 't ging er „up and down". Op het oogenblik is men er in de stijgenide lijn. Eln zeker ,,zit er itoekomst" in Bad-Loosdui- nen. Maar ook hier is het wachten op een stevig, energiek belaid, waar dit stelldg niet te vergeten,! kapitaal achter zit. De oombinatie van ,,durf" en 't over fondsen-van beteekenis durven ibeschikken, is zeker up-to- date alseen sneeuwwitte raaf! Ook hier geldt nog steeds tot op zekere hoogte, het oude: wie niet waagt, niet wint! Toen nu een kleine halve eeuw terug, de kongsi, aan welker hoofd wiijden de heer Reiss stond, het plan wiilde aanvatten om van Bad-Scheveningen zomer-centrum te maken, dat op een lijn zou kunnen staan met de be- kemde, vermaarde Europeesche, waren er meer dan genoeg in en buiten deze stad, die veraekerden, dat het daaraan te wagen kapi taal bij voorbaat weggeworpen geld was. Sinds 1886 heeft Bad-Scheveningen ,,donkere dagen" gekend, waarin de pessimisten telkens deden hooren: „Wat heb ik je voorspeld! edoch: de debacle," welke men onafwend- baar achtte, is gelukkig nog niet gekomen. En ook als men de zaken rustig-objectief be- kijkt, kan iemand, die een onbevangen oordeel wil uitspreken, niet tot de conclusie geraken, dat de iueenstorting, zooeven bedoeld, nadert. Onder de ,,zwartkijkers" vond men vooral de personen, die ®leoht3 een redmiddel voor Bad-S cheveningen kenden: de gokkerij met al den aankleve van dien. 't Trekken van aller- lei obscure elementen, mannelijke en vrouwe- lijke, die de lcunst verstaan om malgre alle wettelijke strafbepalingen, door de mag- neet hazandspel of wat daarmee kan worden gelijkgesteld buitenlanders te lokken, te trek ken, die emotie willetn ,,koopen" al is 't ook ten koste van schatten gelds, en voorts: de door speelpassie ten-verderve gevoerden, alsmede de desperado's, die zich aan de gok- tafel reeds nagenoeg geruineerd hebben, het restant van him bezit ten-offer brengen. Men mag er zich wel zeer over verheugen, dat de Haagsche autoriteiten aan dezen zeer slechten raad geen gehoor hebben verleend. Dat zich gedurende het zomer-seizoen geen obscure elementen van allerlei soort vertoo- nen, ik zou 't niet gaarne widen verkon- digen. Dat er in en om Bad-Scheveningen niet wel sens grof geapeeld wordt, het staat vast. Maar dat gebeurt dan clandestien. 't Is ook voor de waakzaamste overheid niet mogelijk, de menschen steeds tegen hun eigen dwaas- en roekeloosheid te beschutten. Er drentelen op Pier en boulevard c.a. heertjes en dametje3 genoeg rond, laatstgenoem- den als „agentessen" van de eersten, die roaidspieden naar gegadigden voor een tochtje naar meer of minder luxueus iagerichte ap- partementen, waar men volgens gepeperd tarief slechte champagne en Mixed drinks" kan krijgen, daardoor allengs in de juiste stemming komend tot het wagen van een kansje met de kaarten of met de roulette." De politic is steeds op haar ,,qui vive," maar 't blijft een onbegonnen werk om het kwaad te willen uitroeien. Nog zeer kort geleden kwam mij een geval ter-oore, waarbij eene stadgenoot op deze wijze in nachtelijke uren van een zeer aanzienlijke som ,,ontlast" werd via gokkerij. Wanneer de bijzonderheden, welke men daarover ver- telde, juist zijn, dan zou de politie, gesteld dat zij had ingegrepen, itoch zeer waarschijn- lijik geen aanleiding hebben kunnen vinden om proces-verbaal op te maken, nooh van- wege hazardspel, noch op grond van over- treding der Drankwet. Trouwens, vol- strekt niet alleen gedurende het bad-seizoen en in de lichtste wijk der Residentie richt de clandestiene gokkerij verwoestingen aan. Zonder medewering van Jan Publiek's kanit kunnen de autoriteiten ook op dit gebied ten slotte betrekkelijk weinig, in repressieve richting uitrichten! EHBER. Vergadering van 29 Juni, des v.m. 9 uur. Voorzitter Mr. J. A. van Tienhoven, bur gemeester; secretaris de heer J. Dregmans. Aanwezig de heeren J. van't Hoff, H. Plad- det, Adr. Meertens, M. de Ferjter, D. J. Jansen. Afwezig de heeren J. A. Meertens en J. D. de Feijter. De VOORZITTER opent de vergadering, waama de notulen der vorige vergadering onveranderd worden vastgesteld. De heer JANSEN wijst er op dat in het contract van overdracht van het Gem. Electr. Bedrijf aan de P.Z.E.M. niet is vastgelegd de verplichting tot overname van het personeel en stelt er prijs op dat dit alsnog zal ge- beuren. Veronderstel dat de P.Z.E.M. na eenigen tijd den boekhouder aan den dijk zet, dan moet de gemeente jaarlijks 325 bijpassen. V66r- dat het contract wordt geteekend zou spre- ker willen dat het wordt ingelascht. De VOORZITTER deelt mede dat het con tract reeds is geteekend, maar dat er nu niet direct gevaar in is, dat de door den heer Jansen bedoelde bepaling niet in het con tract staat. De heer Streefkerk is in de ver gadering van den raad geweest waarin hij zich accoord heeft verklaard met de over- name van het personeel, zoodat het niet op- gaat daarvan naderhand af te wijken. Boven- dien staat het in de notulen van den raad. De heer A. MEERTENS zou er toch ook prijs op stellen dat het werd vermeld in het contract, die bepaling is te belangrijk om niet te worden vermeld. De SECRETARIS licht toe dat de P.Z.E.M. bezwaar heeft om namen van personen con- traetueel vast te leggen. De heer A. MEERTENS wil het er niette- min in hebben. De VOORZITTER acht het bij nader in- zien toch wel van belang dat het wordt om- schreven, dat is in elk geval beter dan mon- delinge overeenkomsten. De heer A. MEERTENS zou indien de P.Z.E.M. weigert, het in de voorwaarden te vermelden eenvoudig de overeenkomst ont- binden. De VOORZITTER is het niet eens met de houding van de P.Z.E.M. nu reeds zoo kort na de overeenkomst inzake den agent Plat- teeuw, dat is niet precies in orde en op dien grond voelt hij er voor het er in te zetten. Wij moeten in elk geval houvast hebben. De heer A. MEERTENS antwoordt dat juist die kwestie de oorzaak is dat hij zeker- heid verlangt. Besloten wordt aan Burg, en Weth. op te dragen dit alsnog in het contract te doen zet ten. De heer JANSEN vraagt wat de oplossing is geweest wat betreft de bevoegdheid tot medestemmen inzake de steunregeling door de heeren Pladdet en M. de Feijter. De VOORZITTER antwoordt dat hij daar- omtrent niet in beroep is gegaan, maar al leen in een bijgeleidend schrijven den loop van zaken heeft medegedeeld, grond voor be roep ingevolge artikel 70 der gemeentewet was niet aanwezig, aangezien er geen be- sluit is genomen. De heer A. MEERTENS constateert hier veel geschrijf en gekijf, en niettegenstaande dat zegt spreker, hebben wij gelijk ondanks de bewering van andere zijde dat het niet mocht. Maar de andere partrjen meenden het te weten! De heer M. DE FEIJTER vindt dat het toch gemakkelijk te begrijpen is dat zij daar over mochten meestemmen het is toch een algemeen belang en dan gaat het niet aan om daarvoor een raadslid uit te sluiten van zijn stembevoegdheid. De VOORZITTER antwoordt dat de heer de Feijter daarover nu niet zoo makkelijk praten moet waar verschillende uitspraken die de voorzitter aanhaalt tegenstrijdigheid vertoonen. Het is voor een leek niet mogelijk daarover zoomaar een uitspraak te doen waar deskundigen het er niet over eens zijn. De heer M. DE FEIJTER blijft van mee- ning dat het wel mocht. De VOORZITTER herhaalt dat de heer De Feijter niet voldoende onderlegd is om daar over een bevoegd oordeel uit te spreken. Hij voor zich durft zich daaraan tenminste niet maar zoo wagen. Uit de verschillende aan- halingen van deskundigen blijkt niet dat het wel mag. Ingekomen stukkep. De begrooting van de gezondheidseommis- sie te Ter Neuzen voor 1932. Verslag van het hoofdstembureau voor de verkiezing van den raad, waarbij gekozen zijn verklaard de heeren F. Dieleman, J. Buijze, D. J. Jansen, A. Meertens, J. A. Meer tens, P. Scheele en J. Pijpelink. Een schrijven van de gemeente Philippine inzake de indijking van den Braakman. Een schrijven in opdracht van den Minister waarin wordt bericht dat er nog jaren zullen moeten verloopen eer men kan overgaan tot indijking van den Braakman, aangezien de gronden daarvoor nog niet rijp zijn. Proces-verbaal van kasopname bij den ge- meente-ontvanger, waarbij alles in orde werd bevonden. Idem van kasopname bij den boekhouder van het G. E. B. Schrijven van Ged. Staten van Zeeland, houdende goedkeuring van de overdracht van het G.E.B. aan de P.ZE.M. Idem houdende goedkeuring van de verhuur van de onderwijzerswoning der openbare school. Verzoek van de wed. H. van Doeselaar, waarin zij verzoekt aan de gemeente het per- ceel grond waarop de benzinepomp van de A.P.C. staat door de gemeente aan te koopen, aangezien deze grond haar eigendom is en de gemeente ten onrechte de tien gulden recog- nitie voor die pomp jaarlijks beurt. De SECRETARIS licht toe, dat de pomp op grond staat die blijkbaar aan adressante behoort, terwijl de tank op gemeentegrond ligt. De gemeente heeft vergunning verleend om die daar te plaatsen en wanneer de wed. van Doeselaar meent daarop recht te hebben dient zij zich te verstaan met de A.P.C., aan gezien dit buiten om de gemeente is. daar rniet hoeft aan te denken. Sommigien hebben het over een unie met het protectionistische Frankrijk, wat het Bel- gische blad een illusie heet. Meer sympathie heeft het echter voor een unie met Frankrijk en Italie, welke, zegt de Demigre Heure nog, geemszins belemmerd zou worden door een voorafgaande entente der kleine staten. ECONOMISCHE VOORLICHTINGSDIENST. Verschenen is het voorloopige verslag over het wetsontwerp tot wijeiging en verhooging van het lOde hoofdstuk der rijksbegrooting 1931. In de eerste plaats merkte men op, dat het zooveel jaren geduurd heeft, alvorens een wetsontwerp tot organisatie van den econo- mischen voorlicruingsdienst bij de Staten- Generaal werd ingediend. Deze opmerking is echter niet gericht tegen dezen Minister. Algemeen werd erkend, dat de eoonomi- sche voorldchtdng, zooals die thans geschiedt, omslachtig, onvolledig en dus niet doeitref- fend is. Bovendien zijn door het ontbreken van 6en goed ingericht economisch centrum de afzonderlijike departementen er meer en meer toe overgegaan zelf een economischen dienst in te stellen en op eigen gelegenheid, zonder voldoende overleg met het bedrijfs- door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 38) (Vervolg.) ,,De oude Andrews en ik hadden vroe- ger vaak woorden," herinnerde Harold zich. ,,Er was een perzikboom ik ge- loof echter, dat hij me nu wel vergeven zal hebben. Laat u hem wat vogels op- kweeken, oom?" ,,Wij hebben den jachtopziener plein pouvoir gegeven," gaf Stephen te ken- nen. .,Dat is uitstekend voor u," mompelde Harold. „Er was hier altijd veel wild in de buurt te vinden, en het doet me ge- noegen, dat ik overgehaald heb hier te gaan wonen. Ik ben er van overtuigd, dat alles u wel bevallen zal." De waardige butler verscheen weer in de kamer. Op een zilveren blad droeg hij drie glazen, waarin zich een goud- kleuriqe vloeistof bevond. ,.Wat is dat, Ross? informeerde Stephen. .,De jonge mijnheer vroeg me zooeven of'ik ook voor cocktails kon zorgen," ant- woordde de man. ,,Ik vertrouw, dat deze naar uw smaak zullen zijn. Ik heb ze zelf niet gebruikt, doch de tweede be- diende verzekert me, dat hij deze dikwijls klaar heeft gemaakt voor wijlen Lord Fallington. Ze zijn volgens zijn oude recept bereid." ,.En dat recept was puik" verklaarde Harold, terwijl hij met enkele teugen zijn glas leegdronk. ,,Maak den twee'den be- wrjts zooveel neter m sragen reiaties moge lijk te maken aan de Nederlandsche. De con sulate dienst zal o.m. moeten worden uitge- breid door de aanstelling van beroepsconsuls ter vervanging van honoraire consuls. Met de aanstelling Van een directeur-gene- raal konden verscheidene leden zich vereeni- gen. Deze zou toch noodig zijn, welke oplos sing men ook zoekt. Andere leden waren van oordeel, dat de voorgenomen aanstelling van een directeur-generaal aan het hoofd van de afdeeling Handel en Nijverheid in plaats van een admindstrateur practisch geen 'beteekenis heeft. Algemeen achtte men het niet duidelijk, waarom de georganiseerde dienst f 200.000 zal moeten kosten, terwijl nog allesbehalve FOURNITURES GENERATES Borluutstraat 8, GENT. Tel. 12415. (Nabij 't Stadhuis) (Ingez. Med.) diende mijn compliment en verzoek hem vriendelijk het recept voor mij uit te wil len schrijven." Stephen en George Henry speelden een weinig met hun glazen en de butler verdween. Harold keek hem vol bewon- dering na. ,,Ik weet niet, wat u hem moet betalen," merkte hij op, ,,maar in elk geval is hij goedkoop." De gong voor de lunch liet zich precies op tijd hooren. Op een statige, deftige wijze werd er door twee bedienden een uitstekende lunch gereserveerd, terwijl Ross bij het buffet staande, zijn bevelen uitdeelde. Harold gaf luidruchtig zijn goedkeuring over alles te kennen en prees in het bijzonder den port. Voordat de butler het vertrek verliet, riep Stephen hem bij zich. ,,Ross", zei hij, „mijn broer en ik wil- den gaarne betreffende een kleine aan- gelegenheid je raad inwinnen." ,,Ja, mijnheer?" ,,Het gaat namelijk over de bedienden. Wij zitten hier nog al een eindje van Londen verwijderd en ik vrees, dat het personeel zich dikwijls heel erg moet ver- velen." ,,Zoo nu en dan hoor ik klachten, mijn heer," gaf de butler toe. „Er staat een piano in de kamer van de huishoudster, maar mevrouw Buxton houdt niet van muziek. Wij hebben er over gedacht met ziin alien een gramofoon te koopen". ,,Daar zullen wij thans voor zorgen," beloofde Stephen. ,,Wij zouden echter gaarne nog iets meer willen doen Ross. Wat zou je er van zeggen, indien wij eenmaal in de week eenige artiesten uit Londen lieten overkomen? Denk je, dat een dergelijk iets gewaardeerd zal wor den?" yi vmmmjn: wrcrr xiciXiCti^ nrcL ait re prjAg txt te laten w-erken. Voor een passende afsluiting van het Balische dorpsplein zal zorg worden gedragen, maar ook in andere opzichten kan men erop aan, dat het overschiietende deel van het terrein in uitstekenden staat opgeleverd wordt. Zelfs kan de uitgestrektheid van het Nederlandsche gebied nu duidelijker tot den bezoeker spreken. Thans wordt al gedacht aan de innchting van den Nederlandschen dag. Het succes van de Balische daasen heeft onder de gevolgen van de ramp niet geleden. Elken avond is het er vol. GEEN RAADSLID DOOR FORMALITEITENVERZUIM. Te Rjimzaterswoude zijn tot lid van den gemeenteraad benoemd de heeren G. Geertse- ma, J. van Ieperen en R. Kroon alien van de lijst der Protestantsche partij, tengevolge van het feit, dat de gekozen leden van deze lijst de heeren J. A. de Bruin, C. van Tol en P. Jansen hadden verzuimd hun geloofsbrieven binnen den door art. 18 der gemeentewet bepaalden termijn in te zenden waardoor zij werden geacht hun benoeming tot lid van den gemeenteraad niet te hebben aanvaard. Naar wij vememen was het echter geenszins de bedoeling van de drie laatstgenoemde Zonder twijfel, mijnheer," luidde het waardige antwoord. Uitstekend," gaf George Henry te kennen. ,,Wij zullen de opgaven der theateragenten eens nazien." De butler kuchte. ..A.ls u mij wilt toestaan iets in het midden te brengen, mijnheer," zei hij, ,,zou ik willen opmerken, dat niettegen staande ik er allerminst bezwaar tegen heb, ik nog niet zoo zeker ben van me vrouw Buxton. Ik moet er aan toevoe- gen, dat mevrouw Buxton heel eigenaar- dig en zeer puriteins is. Ik geloof ,dat het t beste zou zijn, mijnheer, dat de voorstellingen van een dergelijken aard zijn, dat zij er geen aanstoot aan kan nemen.' ,,Wij zullen daarmede rekening houden," beloofde Stephen. Harold keek met belangstelling naar de wijze waarop de butler boog. Toen hij verdwenen was, merkte hij op: Behalve op het tooneel heb ik nog nooit in mijn leven een dergelijk iemand gezien." bemerkte hij openhartig. ,,Als ik u was, zou ik dien man, zoolang ik leefde nooit ontslaan, oom." ..Hij neemt zijn plichten in elk geval serieus op,' gaf Stephen te kennen. ,,En laten wij nu eens over de voorstellingen voor het dienstpersoneel praten, Harold." ,,U kunt deze zaak geheel aan mij overlaten." gaf de jonge man beslist te kennen. ,,Ik weet precies wat er verlangd wordt en ik zal morgen direct een bezoek aan den theater-agent brengen." ,,Je hoeft volstrekt niet af te dingen," voegde Stephen er nog aan toe. ..Betaal, wat ze je vragen, en deel den artiesten mede. dat zij per motorbus van het sta tion gehaald en er weer heen zullen wor den gebracht. Bovendien kunnen zij een Maandag door het gebeurde betrekkelijk zoo weinig van streek hebben laten brengen, den lof toekennen van een aanzienlijk moreel weerstandsvermogen te hebben getoond. Wat nu verder tot hulp aan Duitschland geschieden zal, hangt nog vrijwel in de lucht. De telegrammen staan vol van groote cijfers, die echter nog niet met eenige realiteit lets uitstaande hebben. Amerika wil wel helpen maar wacht af wat Europa zelf doet, zooals na de berichten van Maandag te verwachten was. Gaat Europa tot maatregelen van be lang over, dan is krachtige steun uit Amerika te verwachten. Niet vroeger echter. In Duitschland waren Maandagavond alle oogen gevestigd op hetgeen er te Bazel zou geschieden. Daaruit zijn optimistische ge- ruchten ontstaan die niet bewaarheid zijn. De Bank voor Internationale Betalingen doet voorloopig niet meer dan dat zij haar her- disconteeringscrediet voor de Duitsche Rijks- bank voortzet. Deze maatregel, die zeer zeker een verlichting beteekent voor de zoo be- proefde centrale bank van het Duitsche Rijk, zal echter niet in ruimere mate dan te voren worden toegepast. Het crediet ervoor wordt niet vergroot. Het gnoote belang van de bijeenkomst is geweest, dat dr. Luther de positie van Duitschland heeft kunnen uiteenzetten voor warm souper krijgen en wat ze nog ver der mochten verlangen." ,,Dat kunt u allemaal aan mij over laten," verzekerde Harold nogmaals. Binnen drie weken zal het Solly Tolly Quartet" hier optreden. Hoe dik wijls heeft u hen noodig Iederen Zater- dagavond ,,Tot nadere opzegging," antwoordde George Henry. ,,Natuurlijk moet je reke ning houden met Ross' opmerking betref fende den aard der vertooningen." ,,Deze mogen volstrekt niet vulgair zijn. drong Stephen aan. ,,Er zal niets verteld worden, wat ons mocht doen blozen," beloofde Harold, terwijl hij het voorbeeld van zijn ooms volgde en opstond. ,,Wat zou u er van zeggen. als ik u eens een les in het bil- jartspel gaf ,,Ik zal de koffie in de biljartkamer laten brengen," gaf Stephen te kennen. HOOFDSTUK XVI. Stephen en George Henry zaten op den achtsten avond van hun aankomst met hun glas port voor zich in een der groote vertrekken van Keston Court. Voor hen op de tafel lag een stapel memorialen. ,,Over het algemeen genomen," zei Stephen, geloof ik, dat wij ten voile vol- daan kunnen zijn over de afgeloopen week." ,,De eindcijfers zijn zeer zeker bevre- digend," gaf George Henry toe. ,,Het lijkt een heel kostbare liefhebberij te zijn Hongaarsche patrijzen te fokken," vervolgde Stephen. ,,Ook blijkt Andrews er in geslaagd te zijn dien duren mest te bemachtigen." ,,De algemeene verhoogingen der sala rissen schijnen zonder klachten aange- te zullen vinden voor een dergeltfke SCtie 1? daarbij een element van groot belang. Men is ook politiek in Duitschland vtii kalm gebleven. 2ekere teekenen van zenuw- achtigheid, waarover onze correspondent te Berlijn reeds schreef, zooals het inslaan van levensmiddelen enz. zijn voLmaakt begrijpe- lijik bij een publiek, dat de vorige inflatie- periode nog niet vergeten is, op een oogen blik waarop onizekerheid heerscht tenopzichti- van het lot van de mark. Men krijgt echter den indruk, dat de wijze voorzorgsmaatregeJ van de hoofden der politie in eenige der giroot- ste steden om hun vacantia af te breken. hoe prijtzenswaardig voorzichtig ook, nog niet door gebeurtenissen noodzakelijk is gewordem In de politiek weer het zelfde versehijnsel van ieder critiek moment: De partijen van uiterst links en rechts eischen bijeenroeping van den rijksdag, daarin gevolgd door de Duitseh- nationalen van Hugenberg, terwijl de soeia- listen schijnen te willen vragen om de on- schadelijker bijeenroeping van den Raad van Oudsten van den Rijksdag. De volksparfij, de oude partiji van Stresemanm meent birjk- baar het zoo noodzakelijke vertrouwen van het buitemland te kunnen verhoogen, door op- neming der extremisten van rechts in de re- geering te verlangen. Intusschen kondigt: de regeering noodverordeningen af, waarvan de nomen te zijn," beweerde George Henry. ,,De voorstellingen, welke wij voor bet personeel doen plaats vinden, kosten vier- moedelijk ook heel veel geld. Ik geloof, dat wij vanavond voor het „Solly 6 Tolly Quartet" twintig pond moeten betalen." ,,Wat zijn het voor menschen vroeg Stephen eenigszins wantrouwend. ,,Ze geven uitsluitend rag-time muziek ten beste," legde George Henry uit, die zeer trotsch was op het feit, dat hij hier- van op de hoogte bleek te zijn. ,.Hef keurige dienstmeisje van Mevrouw Bux ton, dat gisteren op de trap tegen txrij sprak, vertelde me, dat dit orkest de gave bezit de menschen, of ze willen of niet te laten dansen." ,,Ik hoop toch niet, dat je verzuimde Ross de noodige instructies te geven be treffende de champagne voor het dienst personeel Ik heb hem medegedeeld, dat ze rede- lijkerwijze gesproken zooveel mochten drinken, als ze zelf slechts wilden," gaf George Henry te kennen. Er werd bescheiden op de deur geklopt en even later verscheen het dienstmeisse: van mevrouw Buxton op den drempef Mijnheer begon ze stamelend.. Stephen bracht zijn hand aan zijn acsr en wendde zich om. ,,Wil je zoo goed zijn een weinig dicb- ter bij te komen, Amy verzocht hij haar. ,,Wat is er van je verlangen Het meisje kwam, blijkbaar geheel tegen haar zin, verder de kamer in. Ze zaa er even keurig uit als altijd, doch dui delijk waren op haar gezicht de sporen van tranen waarneembaar. Mevrouw Buxton zou gaarne van a vernemen of het u schikt haar even te ontvangen (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 5