ALGEMEEN NIEUWS- F.N APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. heeren-bam Eerste Blad. DElKOSTER Co No. 8705 VRIJDAG 10 JUL! 1931 71e Jaargsn g. mm BINNENL AND Peuilleton - vertellir ge n. Onze abonne's in het Buitenland De abonne's van het Gei'Hustreerd Zondagsblad, BANKIERSKASSIERS Effecten - Coupons - Vreemd geld Deposito's - Rekening-Courant Administrate van vermogens LIPS' KLUIS-INRICHTING - TER NEUZEN, 10 Juli 1931. TOELATINGSEXAMEN VOOR DE RIJKS H. B. S. TE TER NEUZEN. DE GERESTAUREERDE KERK TE CADZAND. BRABANTSCHE BRIEVEN. ECHTE FRIESCHE ?F»sf ■i- A.BONNEMENTSPRI J8Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post f 6,60 per jaar Voor Belgle en Amerika 2,25, overlge lan den f 2,60 per 3 maanden fr. per post Abennementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. L'ltgeefster: Firnm P. J, VAN DID SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. AD VERTENTIeNVan 1 tot 4 regela 0,80 Voor elken regel meer 0,2®. Grootere letters en clichA's wor den aaar plastsruimte berekend. HandelsadvertentlSn by regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag- verkrtigbaar is. Inzending van advertentien liefst AAn dag voor de altgavst DIT BLAB VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAO-, WOENSDAG- en VRIJDAG A VONDi worden dringend verzocht, het verschul- digde .abonnementsgeld voor 25 Juli a.s. in te zenden. Bij niet-ontvangst voor dien datum wordt het abonnement gestaakt. Abonnementen voor het buitenland worden slechts aangenomen bij vooruit betaling. DE UITGEEFSTER. welke het blad per post ontvangen, wor den verzocht, hun abonnementsgeld voor 15 Juli a.s. in te zenden daar er anders over beschikt wordt met verhooging van 15 cent. DE UITGEEFSTER. COLLECTE OIEWAPENDE DIENST. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend dat tusschen 12 en 19 Juli a.s. binnen deze gemeente de jaar- lijksche collecte zal worden gehouden ten behoeve van het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden. Ter Neuzen, den 10 Juli 1931. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. NEDERLAND EN BELGIe. In het verslag van de heer Digneffe, rap porteur van de commissie voor buitenland- sche zaken van den Senaat, wordt naar de Brusselsche correspondent van de N. R. Crt. verneemt, het volgende gezegd omtrent de Nederlandsch-Belgische betrekkingen. Het contact met Nederland voor herzlening van de verdragen van 1839 is den laatsten tijd veel actiever geworden en wijst op bevre- digenden vooruitgang. De commissie verzoekt den Senaat, oprechte wenschen te formulee- ren voor werwezenlijking van een accoord, dat de belangen van Belgie vrijwaart en een toenadering tot de Noorderburen bevordert, welke in het belang is van de volkeren. De heer Digneffe spreekt zich verder uit voor de ratificatle van de overeenkomst van Oslo. VROUWELIJKE AMBTENAAR VAN DEN BURGERLIJKEN STAND. De gemeenteraad van Rotterdam benoemde Donderdagnamiddag tot onbezoldigd ambte- naar van den Burgerlijken Stand, mej. Suze Groeneweg, lid van de Tweede Kamer en van den gemeenteraad. De benoeming van vrouwelijke ambtenaren van den Burgerlijken Stand is, door wijziging van de Gemeentewet eerst sinds korten tijd mogelijk. Voor zoover bekend is dit de eerste benoe ming van een vrouwelijk ambtenaar van den Burgerlijken Stand. DE OPBOUW VAN HET NIEUWE PAVIEJOEN TE VINCENNES. Onder den titel: Eenige woorden van erken- telijkheid aan Nederland, bevat de Matin naar de Parijsche correspondent van de N. Rott. Crt. meldt, op de eereplaats een bijzon- der warm artikel, waaraan wij het volgende ontleenen Terstond na de niets ontziende ramp, die hen zoo hard, zoo wreed getroffen heeft, wa- ren wij diep en echt getroffen, zooals men dat in zulke gevallen in Frankrijk weet te zijn. Thans ontbreken de woorden om naar behoo- ren de volharding, de vriendschappelijke edelmoedigheid te prijzen van het roemrijke volk, waarvan de wapenspreuk is: Je main- tiendrai. Hoe immers de ontroering weer te geven, aandoenlijk in haar drift, die de be- woners van Parijs bevangen heeft, toen zij in de bladen lazen, dat Nederland niet alleen be- sloten had, ult den wrakhoop van zijn vroe- gere magnifieke paviljoen een nieuw gebouw te doen verrijzen, maar nog de kosten van die tweede moedige onderneming alleen te wilien dragen. Laat het groote land, hetwelk zoo meesterlijk wordt bestuurd door de graci- euse souvereine, die wij tot onze vreugde hebben begroet <in Parijs, en later in het lie de France, waar zij eenige dagen rust ge- smaakt heeft alvorens naar den Elzas te gaan, verzekerd zijn van onze voile en gene- gen dankbaarbeid. Tusschen volken behoeven de gebaren, die de vriendschap en de goede verstandhouding verlevendigen, niet de luid- ruchtigste te zijn. Het is voldoende dat zij uit het hart komen, om een heilzamen en duur- zamen invloed te oefenen. ANNO 1830 (Ingez. Med.) NEDERL. TAIL EN LETTERKUNDE. De beer H. Bruch, leeraar in de Nederl. Taal en Letterkunde en Geschiedenis aan de Rijks H. B. S. alhier, is gisteren aan de Amsterdamsche Universiteit gepromoveerd tot doctor in de Nederlandsche Taal en Let terkunde. Voor dit examen hebben zich 28 candidaten ajangemeld. Twee candidaten trokken zich nog vo6r het examen terug (een door vertrek naar elders). Aan bet schriftelijk examen namen dus 26 candidaten deel. Tijdens dit schriftelijk examen werd een candidaat ziek, aan wie naderhand gelegenheid zal gegeven worden het verzuimde in te halem. Volgens de bestaande regeling zijn die can didaten geslaagd, die door de hoofden van scholen gescbikt geoordeeld worden en die tevens een voldoend schriftelijk examen heb ben afgelegd. Zoo ajm nu na gehouden schrif telijk examen geslaagd: Antonia Bom, F. Breepoel, J. J. Dieleman Pzn., P. de Putter Czn., alien van Axel; Janna Dees, J. Frant- sen, W. Galle, Cornelia Hamelink, J. Huijs- sen, A. de Jong, L. Korpel, Nelly de Pauw, E. van Rompu, W. van Rompu, Lydia Velle- koop, G. de Vries, J. Wiskerke, alien van Ter Neuzen; P. de Putter Ezn. van Othene. De overige 7 candidaten moeten zich de volgende week aan een mondeling examen omderwerpen. DOODELIJK ONGEVAL TE SLUISKIL. Gisteren namiddag is bij het lossen van kolen voor de cokesfabriek een noodlottig ongeluk gebeurd. Tijdens bet mechanisme van een der kranen zich met den knijper be- woog boven den zolder, die onder de kranen met het oog op de veiligbeid over den rijks- weg gemaakt is, is de knijper door nog onop- gehelderde oorzaak naar beneden gestort. De brug liet door den zwaren stoot los aan de zijde van de pooten der kraan, alzoo asm den kanaalkant, en vormde toen als het ware een glijbaan, waarlangs de knijper naar beneden gleed en in het ruim van het in lossing liggende sleepschip „Duo" viel, den in het gangboord staanden scbipper W. Pikaar t.reffende. Deze stortte mede in het ruim op de kolen en was dermate verwond, dat hij ongeveer een uur later overleed. Hij werd nog naar het ziekenbuis te Sluiskil overgebracht. Dr. Van Dooy kon toen echter niets anders dan de dood constateeren. Het mag zeker een wonder heeten, dat het ongeval niet meer slachtoffers heeft gevergd. Toen het gevaarte neerstortte bevonden zich juist tal van fabrieksarbeiders, die zich na vervulde taak huiswaarts begaven op den weg, voor en ook onder de kraan. Deze na men, toen zij het gebeurde bemerkten, naar alle zijden de vlucbt, voor een deel ook onder de zoldering aan de zijde van den kolen silo. Gelukkig bleef de brug aan die zijde hangen. ZANGBRIGADE VAN HET HEILSLEGER. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie van het Leger des Heils te Ter Neuzen, betreffende de zanguitvoering die alhier op Maandag a.s. zal worden gegeven in het Concert- en Bios- coopgebouw door de gunstig bekende Zang- brigade van het Heilsleger. Meermalen was men reeds in de gelegenheid deze zangers over de radio te hooren. Velen zullen vermoe- delijk van deze gelegenheid wilien profiteeren. A.s. Zondag zal, zoo lezen wij in het Alg. Handelsblad, de gerestaureerde Herv. kerk te Cadzand weder in gebruik genomen wor den. De geheele kosten hebben ongeveer f 48.000 bedragen, waarvan de Herv. Gemeente f 17.000 heeft bijeengebracht. Het werk heeft geduurd van 1929 tot heden. De kerk bestaat uit twee deelen. De Zuide- lijke beuk dateert van omstreeks 12501300, de Noordelyke van omstreeks 13001325. In het begin van den 80jarigen oorlog is de kerk tot een bouwval geworden, doch na de ver- overing van dat gewest door prins Maurits is zij weder opgebouwd. De Zuidelijke beuk het eerst, en wel in 16091610; de Noorde- lijke in 16411642. De stompe toren, die voor de zeelieden in de Wielingen een baken was, is in 1677 we- gens gevaar van instorting afgebroken. De burgerlijke gemeente heeft nu opnieuw een toren laten bouwen, die zich aan de voorzijde tusschen de twee beuken bevindt. De vijf pilaren, die zich tusschen de beide beuken bevinden, zijn geheel brjgewerkt. Behalve de twee groote ramen, die zich aan de oostzijde bevinden, en waarin een me- daljon in gekleurd glas van teksten en het kerkelijk wapen voorzien, zijn al de ramen van gebrandschilderd glas. Een ervan, een geschenk van dr. J. de Hullu, oud-rijksarchi- varis te 's Gravenhage, thans secr.-kerk- voogd te Cadzand, vertoont de Fransche lelieen en den Hollandschen leeuw, en draagt tot opschrift: Aan de nagedachtenis der 1685 1771 overgekomen Hugenoten. Rom. 8 35, 37 en 39. Aan de Noordzijde bevinden zich vier ra men, die acbtereenvolgens de wapens dragen van Zeeland, Prins Maurits, Nederland en Cadzand. Onder deze ramen staat geschre- ven, tevens als aanwijzing der gevers: Ter nagedachtenis onzer grootouders Jan Bik en Jeannette Butin, in deze kerk gehuwd 3 Mei 1789. Een ander raam nog draagt de familie- wapens van de gevers, fam. Bik-Enger. De inwijdingsdienst zal staan onder leiding van de plaatselijken predikant ds. F. A. Visser. AXEL. Gister aanvaardde per extra-tram de zang- vereeniging „Orelio", de reis naar Breskens, welke vereeniging dien middag aldaar zou concerteeren. Van Axel waren ruim 160 pas- sagiers, die van deze mooie gelegenbeid wil- den profiteeren, terwijl ook op de tusschen- stations nog een fltak aantal instapte. Na een mooie snelle rit door ons landje, kwam men op tijd te Breskens. Daar „Orelio" nog voldoende tijd bad voor- dat zjj op moest treden, werd eerst een be- zoek gebracht aan de fabrieken van Van Melle, waar bet gezelschap zeer welwillend werd ontvangen en rondgeleid. Na bezichtiging was de tijd van optreden gekomen op bet terrein der Jaarbeurs. Jam mer, dat de wind veel deed verloren gaan, immers een zanguitvoering in de open lucbt heeft niet veel storing noodig. De le helft van het uit te voeren programma slaagde niet zoo goed dan de 2e helft, toen men zich bad weten aan te passen aan de omstandig- heden. De uitvoering der verschillende num- mers werd door een groote menigte met be- langstelling gevolgd. Na afloop werd door mevr. Boom den di- recteur, den heer J. Blansaart, een fraai bloemstuk aangeboden vergezeld van eenige hartelijke woorden. Men bad toen nog een paar uur den tijd een kijkje te nemen in de gebouwen, waar van gaarne gebruik werd gemaakt. Om 9 uur vertrok men weer per Z.V.T.M. en na een prettige reis kwam men weer te Axel. De vlotte reis per extra-tram is boven alle lof verheven en wij kunnen dan ook een ieder deze prettige reis aanbevelen. Volgens mededeeling waren er gister 3700 bezoekers. De Cbr. Harmonie „Hosanna" gaf Donderdagavond een concert op de Markt, betgeen voor de belangstellenden weer eem paar aangename uurtjes beteekende. SAS VAN GENT. Schoolreis. Dinsdag 1.1. werd door de kinderen van de openbare school A, vergezeld van een zes- tigtal volwassenen, ouders en familieleden, de jaarlijksche schoolreis gemaakt. Evenals het vorig jaar ging het weer zee- waarts, naar Belgie's oud-bekende badplaats Blankenberghe. Zoo gemakkelijk als evenwel het vorige jaar gereisd werd, ging bet ditmaal niet, want er moest tweemaal overgestapt wor den, hetgeen met een groot gezelschap van 140 personen steeds met groote moeilykheden gepaard gaat. Deze werden echter met goed gevolg te boven gekomen, zoodat er uit dien hoofde niet te klagen valt. Wat evenwel minder aangenaam aandeed, was het feit, dat eenige uren na aankomst in het vriendelijke stedeke aan de blanke bergen de weersgesteldheid van dien aard werd, dat de goede stemming voor een groot gedeelte verloren ging. Een langzaam opkomend onweer dreef de in vollen gang zijnde badjool op de vlucht, zoodat van den namiddag niet veel terecht kwam en het programma daardoor veel ver- andering moest ondergaan. Edoch, de Sassche bezoekers waren niet de eenigen, die teleur- gesteld werden. Ook de velen, die van andere zijden dien dag kustwaarts gestroomd waren om zich het genot van een korter of langer strandleven te gunnen, waren zichtbaar teleurgesteld. Een Arabier in zijn witten boernoes ge- huld vond het blijkbaar ook niet aantrekke- lijk door den neerstroomenden regen te fla- neeren. Met korte nijdige prikjes van zrjn gaanstok op bet plaveisel, scheen de sjeik zijn misnoegen te kennen te geven over deze onverwachte stoomis zijner badgenoegens. De Duitscbers vonden bet „schmutzig" en de Engelschen „bad weather", doch deze laat sten behielden, ondanks de tegenwerking der elementen bun flegma, zooals we dat van John Bull gewoon zrjn. Toen eindelijk de elementen uitgewoed wa ren, omstreeks vier uur in den namiddag, werd het weder genietbaar. De laatste uren werden toen gewijd aan de bippische sport, daar het water te koel ge worden was om te zwemmen en te plassen. De strandezeltjes en de rijpaarden hebben intusschen nog aan de menigte een welkome afleiding bezorgd. Zij hebben het gedurende eenige uren, zoo als het heet, geducht moeten kunnen, tot ein delrjk het uur van opbreken hen van al dat drukke gedoe verloste, zeer tot spijt van hun respectieve eigenaren, wier gemoedsgestelte- nis juist in omgekeerde verhouding verkeer- de met die hunner beestjes. Toch is ondanks den tegenslag deze schoolreis nog goed verloopen, zoodat alien om tien uur 's avonds weer veilig en wel hun honk bereikt hebben. PHILIPPINE. Tot ontvanger-griffier van den Philippine- polder (vacature-E. Cuelenaere), is benoemd de beer P. van Hoek, gemeente-secretaris alhier. ZAAMSLAG. Bij den gemeente-veldwacbter J. van Wes- tenbrugge alhier zijn inlicbtingen te bekomen omtrent een gevonden damestaschje, waarin portemonnaie met geld. Ulvenhout, 7 Juli 1931. Menier, 't Is 'nen aarigen tijd. 'n Aarige weareld. En 't is somtijen net len der, of 't mee d'n dag 'nen vrimde- ren kippot wordt. Ge staat 'r as ouweren mensch, die toch al heel wa beleefde op dieen zelfdenwea- reldbol, d'r wel 's naar te zien mee 'n gevuul as 'n kat in 'n vrimd pakhuis. 'k Ben dan weer thuisgekomen van Scheve- lingen, mee d'n Blaauwe, maar wa me-n-alle- gaar nle gezien en meegemokt emmen, ollee, of t 'n vertesseltje-n-is! Wa ge daar allegaar ziet om oew eigen te bedooien. De wefkes emmen, om zoow te zeggen, gin kleeren aan d'r lijf. Kousen zijn nouw heelegaar afgeschaft. Mouwen? Die motten daar overnuuw worren uitgevonden, waant die zijn d"r al jaren onibekend. Maar wa gekker is, d'r zijn zelfs gin ermsgaten meer Bij manier van spreken, dan, ee, waant ehspek zit 'r nie veul aan bij da Scheve- lingsche goedje. Ja, keb ok m'n oogen nie in m'nen rug zitten, maar ditte mot ik zeggen, as ge daar zouw wonen mee 'n stuk of zeuven dochters, die naar de mode gekleed gongen, dan ge dan mee 'n elleke vitraasje gordijn, 'nen hoop dee. Dan konden ze alle zeuven 'n 's weeksch en 'n 's Zondagsch kestuumeke emmen uit da lapke. En as 'r dan nog 'n knipseltje-n-overbleef, konnen er nog zeuven badpakjes uit ok. 'k Mot zeggen, de wefkes zijn d'r op da punt mee 'n bietje tevrejen. Soms is-t-'r net vastelavond. Dan komde wefkes teugen in de lange broek, (hoewel, bij ons mocbt da vruuger niet borre, mee de vastelavond, die ze veur de zedelijkheid afge schaft emmen!), en in de gekste kleuren. Op de tram in d'n Haag be'k gerejen mee 'n paar van die gekkinnekes, flink in 'n wit matrozenpak, mee broek en wijd op d'n klomp! En 'n siegretje in d'r klaproosmondje. D'r was 'r eentje bij en da vloekte z66w erg, dat d'n Tiest in de wddr rokte. ,,Da's vast 'n fijn gebouwd keareltje mee 'n heel mooi velleke", zee d'n Blaauwe en toen keek da ding 'm z66w boos aan, dat d'n Tiest vroeg: „as grj nouw 'n keareltje ibent, zegt 't me dan maar affen, dan slaai 'k oew effen van d'n tram af!" „Vlegel, moet jij dames ibeleedigen?" vroeg toen dieen „matroos". „Da's nergeraans aan te zien," zee d'n Tiest: „da gij 'n dame bent" en veur ie n6g wa gezeed had, kwam 'r 'n men'irke tusschen en da nam de partij op veur z'nen „matroos". ,,Als je wat te zeggen hebt, kun je 't tegen mij doen," zee die aliekriek, waarop d'n Tiest antwoordde: ,,da's goed, juffrouw!" Neee, amico, wa'k op dieeri tram uitgestaan eb: gescbeurd, dfeer! Ge kun nie geleuven hoe kwaad da manne- 20'50 ct. per ons (Ingez. ke wier. ,,Kever", siste-n-ie en toen kneep d'n Tiest 'm in z'n neus da-d-et ventje fcion- kelde lijk 'nen wurm. ,,Da's 't monster," zee d'n Blaauwe kaim: ,,en as ge nouw daar oew bestelling opi doea wilt, hoefde niks aanders as „kever" te zeggen. Toen zee da ridderke weer kever, maax -da. was bij de eerstvolgende balte, waar ie afge- stapt was en toen bee d'n Blaauwe Staet groote oogen opgezet., mee z'nen wijsvtnger- op-en-neer bewogen en gezeed: ,,o, jouw on- deugend manneke" en toen rejen me- verdensi Maar ddtte kan 'k oew wel zeggen, amies©, da-d-et wefkes-matroske, mee 'n klein beetje respekt in d'r pertale ogskes, d'n tram efioi. nakeek, waant ze had misschfenf. veur 't eerst van d'r leven 'nen ecbten kearel aan 't werk gezien, al was 't dan. 'n. heel lilijk heksemplaar van 't starke geslacht eo daar sting ze 'n bietje van verbouwereerd, geleuf ik. Waant amico, 't jongere goed dat daar (opt, da's gin vleescb en gin visch, gin man ■off vrouw. 't Is geslachtloos geleuf ik. Ge. ioxat de twee soorten nie meer van mekaar onder— scbeien en van daar misschient dieeb.—„ gordijntjesmode zander bals, rug, mouiwen en kousen. Eerlijk gezeed: in mijnen tijd, toen wij jonge kearels, gezond en stark as eifcen- boomen ik scbaam me daar nie veur al is gezondbeid teugeswordig iets minderwaar- digs! maar in mijnen tijd dan, bad da nie kunnen gebeuren 'Nen jongen kearel, mee spieren as touwen, 'nen nek vein gummi en 'n borst as manner, is nouw eenmaal ginnen e^rpel! Ende wefkes! As ik me dan m'n Trui veurstel, zooals zij gebouwd en gesxaui was as mulk en bloed, 'n paar baniien affijn, da ga d-oew gin bal aan maar as ik me die dan veurstel in 'n soortement van gordiijntje, ollee, dan waren 'r ongetukleen gebeurd. Waant amico, da mot nouw maar 's gezeed worren, 'nen jongen kearel uit mijn dagen, die nooit aan aandere sport dee as aan ijzeren arbeid, die slaat vandaag nog tien nokte a±- leeten teugen de weareld. jonk. En... as De Sport van vandaag sport wast dan moest da sjuust aandersom zijn, waar of nie. En as ge 'r zooeemen van vruuger per on geluk, 'nen buljartkeu in z'n haanden gaf, dan mepte-n-ie 'n heel Amsterdamsch stadioajf toi.. ooren-en-poo.ten. 't Futsoen is naar de pinnekes en da draagt nouw d'n naam van sport en sportieve model 'k Zat mee d'n Blaauwe in d'n Haag veur 'n kefee. En toen kwam er 'nen jongen afoe- ber naar ons toe, 'nen laandlooper mee nen boord om, zemmen daar allemaal 'nen board om, of 'n ,,punje", en 'nen hoed op (,'nten. groentenboer komt laangs de deur mee "nen gleufhoed op z'n hoofd en 'n siegretje in z'n mond!), en dieen menier d'n laand looper zee: ,,wille de heere 'n pakkie naalde koupe? 'k Ben pas uit de gevangenis ont- slage!" Da leste scheen zooveul as de redame van z'n affaire te zijn! ,,Zoow", zee ik: ,,zekers heelegaar onseirul- dig veroordeeld?" „Dat nu niet," lachte-n-ie: „maar 'k mot: toch ook door den tijd, he „Is da jouw aanbevelink, sloeber vroeg d'n Tiest: „da ge in de perepluu gezeteui bet?" „Borst", aantwoordde de kopman. „Gin horke minder," wenschte ik. „Affijn," zee d'n Tiest: ,,gif me maar zo"n paJkske, laanterfaanter." „Duppie," zee d'n ex-boef. En toen dieen menier weg was, vroeg Ik aan m'nen kammeraad wat ie mee die dingen doen moest. „Knoopen aanzettfen," geeuwde-n-ie r „tSa's makkelijk op reis" en waarlijk d'n aamdSeran mergen moest d'n Tiest aan d'n gaank, die ai de soort van werk nog zoow goed verstaat, omdat ie tot veur 'n jorke omtrent vrijgezel is gewiest. 'k Was twee knoopen kwijt. Em d'n Tiest hee ze 'r aangezet g'ad, maar toen ie klaar was, was z'n pekske naaldan versleten. Die bull en dugden nie! Zooda 'k 'r gta. oogenblik aan twijfel of de reclame van aozen leverancier was van a tot z waar, wa ge van. veul reclame nie zeggen kunt. 't Was 'neon rasechten oplicbter, die 'r gin doekskes om- draaide! En da-d-is 't sjuust, amico, waarom of ik hierboven aan m'nen brief ok zee da'k dikkels te kijiken staai as 'n kat in vrimd pakhuis f De onbescbomdheid, de onbegrijpelijfkie raauwheid en 't ergste onfatsoen, da's teruges- woardig pasgeld. Feljiet-gaan, in de perepluu gaze ten em men, noktloopen, da noemen ze melijze. on- fortuin en sport en 'nen mensch die aan ders doet is'nen boer! 'Nen kever, ben kaffer Maar keb toch 't gevull, da-d-et gewicbt van de weareld, de zwaarte van de maat- schappij, drukt op de schouwers van de kevers en de kaffers! Dat de gang van de samenleving iin vaart g'ouwen wordt, deur die paar boer en" en kevers, die uitgelachen worren. Deur de menschen, die nog nie in de perepluu gezeten emmen. Eln zoolaank as da m'n overtuigink is. zoowlaank is boer veur mijn 'nen eeretitelt

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1