ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. ALLES No. 8702 MA AN DAG 6 JULI 1931 71 e Jaargang. SIWHKNLAND, AUTOS MOTORS NIJVERHEID BXJITENLAND. wasm TER NEUZEN, 6 Juli 1931. ABONNEMENTSPRUS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden - Buiten Ter Neuzen post f 1,80 per 3 maanden - Bij voor ultbetaling fr. per post 6,60 per jaar B^gle em Amerika 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post - buiten land alleen Voor Abonnexnenten voor bet L'tlgeefster: Fiona P. J. VAN DE SANDE. bij vooruitbetaling. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. i ..OA Voor eiken regel meer f 0,30. ADVERTENTI8N: Van 1 tot 4 regels 0,80 d Grootere letters en cliches worden naar plaatsrulmte berekend. bi regelabonnement tegen verminderd tarlef, betwelk op aanvraag Tnzending van advertentlen liefst ten dag voor de nitgav® Handelsadvertentien verkrtjgbaar is. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAAND AG-, WOENSDAG- en VRIJDAOAVOND bepalingen HOOIBROEI. «r*w. nwa Ter voldoening aan een schrijven van den hee» Commissaris der Koningin in Zeeland wordt de aandacht van belanghebbenden er op gevestigd, dat het vorig jaar, tengevolge van broei in hooi een groot aantal branden is ontstaan. Door zorg en oplettendheid had een belang- rijk deel dier branden vermoedelrjk kunnen voorkomen worden. Het is in de eerste plaats het eigenbelang der landbouwers en andere betrokkenen, om het uitbreken dezer branden te voorkomen. Nadrukkelijk wordt er bovendien op gewe- zen dat zij, wanneer tengevolge van nalatig- heid van hunne zijde brand mocht uitbreken, krachtens de bepalingen van artikel 158 van het wetboek van Strafrecht met den straf- rechter in aanmerking kunnen komen. Ter Neuzen, 6 Juli 1931. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA. werktuigkundige en van Hamelen, radio-tele- grafist. Als passagier maakt de heer Mackveld de reis naar Calcutta mede. Op 21 Juni was deze passagier uit Calcutta met de K.L.M^te Am sterdam aangekomen en nog J" en dringt daarom aan op een spoedige inlos- 1 sing van de gegeven belofte. Aanvankelijk I was overeengekomen de besprekingen over wijziging der noodverordening in Augustus te houden, doch tbans komt bet Rijksdaglid dlenzelfdMi 7ag Aufhauser. die leider is van de vrye vakbon- QieilZcUUUU O _r.Tftrl'Iornb Hq+ p inpm - NEDERLAND EN BELGIe. De correspondent der N. R. Crt te Brussel meldt Van cfficieele Belgische zijde is my naar aanleiding van de bericbten, door sommige Brusselsche bladen gepubliceerd over den stand der Mederlandsch-Belgische betrekkm- gen ten stelligste verzekerd: ten eerste, dat'er in verband met de kwestie der Wie- lingen nimmer sprake is geweest van een reis van minister Hymans naar Parijs, ten tweede, dat de Fransche regeering zicb nocb direct noch indirect met dit vraagstuk beeft ingelaten; ten derde, dat de Belgische regee ring er niet aan denkt de Wielingen geheel of gedeeltelijk aan Nederland of aan welke an dere vreemde natie ook, af te staan of deze vaargeul te neutialiseeren. Er zijn trouwens, voegde men er aan toe, nog andere oplos- singen mogelijk, dan die welke door de Nation Beige en de Libre Belgique werden aange- geven. Naar aanleiding van de poiemiek m fle Brusselsche bladen in verband met de officieel tegengesproken berichten betreffende een verdeeling van de Wielingen, scbrijft de katholieke Vlaamsche Standaard: ,,Het ligt in de natuurlijke orde der dingen, dat uit den hoek van La Nation Beige tegenstand zou opgaan tegen bet voorgenomen herstel van vriendschap en goede buurschap tusschen BelgiS en Nederland. Slechts wat naar het Zuiden gericbt wordt, is het blad aangenaam. Men zal goed doen, weinig of geen beteekenis te hecbten aan wat de Nation Beige den eerstvolgenden tijd zal schrijyen, om moed- willig de voorbereidende gedachtenwisseling te vertroebelen. Ook in Nederland moet men er zicb van bewust zijn, dat geenerlei gezag mag worden verleend aan de praatjes van dii alleen stajande blad." De Standaard vestigt in een ander stuk de aandacht van zijn lezers op het verslag, uit- gebracbt door bet WaaJsche katholieke Kamerlid Sinzot over het wetsontwerp tot ratificatie van de overeenkomst van Oslo, en speciaal op de volzinnen, waarin Sinzot her- innert aan bet van 1868 tot den wereldoorlog herhaaldelijk tot uitimg gekomen streven naar een economische overeenkomst tusschen Bel- gi6 en Nederland. Het waren Frere-Orban en Le Hardy de Beaulier, die in 1868 bet eqrst daarover onderhandelingen aanknoop- ten met den Nederlandscben minister van financien Van Bosse. Ook haalt Sinzot in zijn verslag enkele passages aan uit een in 1911 door hem gschreven brochure ter ver- dediging van het plan eener economische unie met Nederland. Deze gedachte zegt bij steeds trouw te zijn gebleven en wenscht bij in de naaste toekomst werkelijkheid te zien worden. Ook herhaalt Sinzot met welgeval- lea de woorden van aijn liberalen collega Pater, op 21 Januari j.l. in de Kamer uitge- sproken: „Overeenkomst met Frankrrjk en aooveel mogelijk met Nederland voor het be- reiiken van een macht, welke nie:ts aan die der Vereenigde Staten zou hebben te benijden, voorbereiding van een ultbreiding van deze overeenkomst tot Duitschland en andere staten." doorgereisd naar Londen. Hij zal op deze wijze in 6en maand uit en thuis te Calcutta zijn en daarvan 17 dagen voor zaken te Lon den hebben vertoefd. DE AMSTERDAMSCHE PALEIS- RAADHUIS-KWESTIE. De gemeenteraad van Amsterdam heeft met 23 tegen 19 stemmen een motie aange- nomen van de raadsleden Van den Bergh, Ketelaar, Romme en Boissevain, waarbij B. en W. worden uitgenoodigd, door een veel- zrjdig samengestelde commissie een onder- zoek te doen instellen naar de vraag, In hoe- verre het paleis-raadhuis voor gemeentelyke doeleinden beschikbaar is te maken. Hiermede is bet voorstel van B. en W„ om bet paleis voor f 15.000.000 aan de Regeering af te staan, voorloopig van de baan. FRANKEERZEGELS VAN 21 CENT. Binnenkort zal worden overgegaan tot de uitgifte van nieuwe frankeerzegels met een waarde van 21 cent. Zegels van die waarde znn tot dusver alleen in den vorm van een rooden opdruk „21" op de buiten gebruik ge- stelde zegels van 22V2 cent verschenen, waa.r- van de voorraad evenwel eerlang zal zijn uit- geput. De nieuwe zegels zullen worden aage- maakt naar het ontwerp van wijlen prof. Veth en in de kleur van de vervallen zegels van 22 y2 en 35 cent. De nog aanwezige zegels van 22% en 35 cent zullen, zoolang de voorraad strekt, voorloopig nog aan de ver- zamelaarsloketten verkrijgbaar blijven. DE TE PHILIPSFABRIEKEN EINDHOVEN. Officieel staat nu vast, scbrijft „de Mor- gen", dat het aantal employe's alleen in Eind hoven is teruggeloopen van 23.500 tot 14.000, volgens verklaringen der directie. Maar dat is nu weer een paar weken oud. En v66r de Eindbovensche kermis begint, zal het personeelaantal waarschijnlijk korter de 10.000 naderen dan de 14.000. Ook onder de hoogere leidende rangen woedt de ontslagkoorts tot zelfs in de onmid- deUijke nabdjheid van het Directorium. De terugslag op den finanoieelen en eco- nomischen toestand der stad is even onmid- dellijk als verontrustend. Meer dan 1000 leeg- staande woningen, steeds toenemende scha- ren werkloozen, verhoogde steun en armen- uitkeeringen ,verminderde koopkracbt der be- volking, tenigloopen der belasting-ontvang- sten. NEDERLAND—INDIe-LUCHTDIENST. Donderdagmorgen vertrekt het K.L.M.- vliegtuig PHAFO naar Batavia. De beman- ning bestaat uit Frijn, eersten bestuurder, die hiermede zijn zesde reis naar Batavia onder- neemt; Viruly, de schrijver van de boeken „Van vrjj contant" en ,,In den schroefwind" als tweede bestuurder, voor wien dit de eer ste reis naar Indie beteekent, Biesheuvel, HET NIEUWE NEDERLANDSCHE PAVILJOEN. Het Uitvoerend Comit8 voor de Nederland- scbe deelneming aan de Internationale Ten- toonstelling te Parijs heeft in beginsel beslo- ten toit den bouw van een nieuw paviljoen. Het zal een oppervlakte beslaan van ten minste drie maal de oppervlakte van het door den brand gespaarde paviljoen voor de Neder- landsche particuliere inzendingen, zoodat de beschikking zal worden verkregen over drie ineenJoopende zalen, elk van achttien by dertlg meter. De drie zalen zullen onderscheidenlyk worden bestemd voor de staatkundige, de economische en de oultureele afdeeling. De architectuur zal zicb geheel aansluiten bij die van het paviljoen voor de particuliere inzen dingen. De bouw zal waarschijnlijk aan een Nederlandsch aannemer worden opgedragen, die binnen weinige dagen met bet werk een aanvang kan maken, opdat over een paar weken reeds met de inrichting van de econo mische afdeeling kan worden begonnen. Aan de samenstelling van de verscbillende inzen dingen wordt reeds met voile macht gewerkt. Om alle werkzaamheden zoo vlot mogelijk te laten verloopen, zal het secretariaat-gene- raal tijdelijk naar het tentoonstellingsterrein te Parijs worden overgebracbt. Heit comit6 boopt tegen Augustus het Paviljoen te kunnen openen. De architect, de heer Mooyen is benoemd tot officier van het Legioen van Eer. GOLVENDE KORENVELDEN IN DE WIEKINGERMEER. Men meldt aan de N. R. Crt.: Uw courant meldde op 3 Juli, dat de oud- minister CoMjp in den Wieringermeerpolder aldaar gegroeide aardbeien gegeten had. Dit is zeer merkwaardig. Maar wat nog merk- waardiger is, is bet volgende. In het noorde- lijk gedeelte van de Meer by de Westpunt van Wieringen fietst men door onafzienbare nor- maal opgegroeide korenvelden. Ecbt golvend graan. Van gewone hoogte en dichtheid. Men weet niet wat men ziet, en denkt in de Haar- lemmermeer te zijn. Geen landbouwer of ex pert had dit ooit mogelijk geacbt en toch is het zoo. Ook zij gemeld, dat weer vele kilometers schulpenweg zijn aangelegd. Men kan tegen- woordig bij Nieuwe-Sluis (even ten Noorden van Kolhom) de Meer inrijden met fiets of auto, en dan langs een oneindig langen vol- komen bochtloozen weg rijden naar Sluis I, welke al geheel gereed is en in gebruik ge- steld. Vandaar gaat men links om en rijdt regelrecht tusschen de korenvelden op Wie ringen toe. En 12 maanden geleden was de zaak nog niet eens drooggemalen den in de Vorwarts verklaren dat de socia- listen zoolang niet willen wachten en dat op I ,,de ontspanning in de buitenlandsche politiek, oruverwijld ontspanning op binnenlandsch po litiek terrein moet volgen". Na dit te hebben vooropgesteld geeft hij dan eenige wijzigingsvoorstellen ten beste, die al tbans op papier rekening houden met de door Bruning gestelde voorwaarden, dat de financieele opbrengst tengevolge van de herziening nieft lager mag worden. Zij komen in hoofdzaak overeen met de desi derata, welke het hoofdbestuur van het Al- gemeen Duitsche Vakverbond den 20en Jimi heeft geformuleerd en men mag aannemen dat het socialistische partijbestuur er ook zijn fiat aan heeft gegeven. Naar men weet is de voomaamste grief der socialisten (met wie in dezen niet alleen de vrije, maar ook de christelijke vakbonden een lyn trekken) dat de noodverordening de ver- zekering tegen werkloosheid aanmerkelijk besnoeit. met name door jeugdige werkloozen den steun te onttrekken. Deze grief deelen vele burgeTlijke kringen, uit vrees dat de jeugd dientengevolge nog meer dan thans naar uiterst-rechits (nationaal-sociabsten) en uiterst-links (communisten) zal afglijden. Veirmoedelijk is ook de regeering niet blind voor dit gevaar en zal zij gereedelijk mede- werken aan intrekking dezer bepaling, indien het daarvoor noodige bedrag te vinden is. Aufhauser weet daar wel raad op. Hij oppert een herziening van de crisisbelasting, die hierop neerkcmt, dat alle inkomsten, uit welke bron ook, even zwaar zullen worden belast. Hij verwacht daarvan eeh verhoogde bate van 200 millioen mark. Vender wil hij de accijns op in het rijk gewonnen mineralen olien verhoogen, alle in de noodverordening voorziene subsidies intrekken en den land- bouw zijn deel in de kosten der werkloos- heidsverzekering laten dragen. Alles bij elkaar raamt hij de opbrengst dezer maat- regelen op 430 millioen mark. Men moot erkennen, dat de socialistische voorstellen met zorg zijn gekozen en strek- ken om ,,oneffenheden" in de noodverorde ning, die ook in de democratische burger- lijke pers zijn gegispt, glad te strijken. Of zij de geschatte baten ook zullen opbrengen is een andere vraag. Volgens het Berl. Tagebl. zijn de bevoegde regeeringsorganen reeds ibezig de voorsteilen te toetsen, zoodat de onderhandelingen dadelijk na den terug- keer van den rijkskanselier van zijn week vacantie kunnen beginnen. been houden van Duitschland, terwijl het Fransche tegenvoorstel de Duitsche regee ring geen rechtstreeksche verlichting zou brengen. De andere staten die Frankrijk wil helpen kunnen even goed worden geholpen door een gemeenschappelijke actie van de centrale Europeesche en Amerikaansche bankcn. Tegen een terugbetaling op korten termyn Frankrijk opperde aanvankelijk 1 jaar, later vijf jaar verdedigde het memorandum een termrjn van 25 jaar met de opmerking dat Duitschland's schuldeischers daar ook zelf de vruchten van zouden plukken, daar zij hun uitgestelde schuld aan de Ver. Staten dan ook pas in 25 jaar behoefden terug te betalen. Het taaist heeft de Fransche regeering vastgehouden aan het geschilpunt over het garantiefonds, 't welk ook nog lang niet uit den weg is geruimd. In het moratorium-jaar van Hoover behoeft Frankrijk natuurlijk de in het plan-Young bepaalde garantie niet te storten, omdat dit moratorium geheel buiten het plan-Young FOURNITURES GENERALES Borluutstraat 8, GENT. Tel. 12415. (Nabij 't Stadhuis) (Ingez. Med.) DE STRIJD OM DE NOODVERORDENING IN DUITSCHLAND. Den 16en Juni hebben, schrijft de N. R. Ct., de socialisten, door in den Raad der Oudsten van den Rijksdag tegen het bijeenroepen van het parlement en van de begrootingscom- missie te stemmen, het kabinet-Brlining ge- red. In mil voor dien vriendendienst hadden zij van den rijkskanselier de belofte ontvan- gen, dat hij socialistische wenschen tot wijzi- gpng van de noodverordening in welwillende overweging zou nemen, mits deze de geraam- de financieele baten ongerept lieten. De positie van de rrjksregeering, die on- danks Chequers medio Juni heel zwak was, is inmiddels door den stap van de Ver. Staten inzake de schadevergoedimg aanmerkelijk ver- sterkt. In het kamp der socialisten vreest men blijkbaar dat Bruning nu allengs minder de behoefte aan hun steun zal gaan gevoelen SYNDICALISTEN STEKEN EEN CAPUCIJNERKLOOSTER IN BRAND Na een vergadering van syndicalisten te La Coruna kwam het tot emstige onlusten. De deelnemers trokken in gesloten rijen door de stad en staken een Capucijner-klooster in brand. Reeds na eenige minuten stond het gebouw in lichterlaaie en de brandweer kon niets anders doen dan er voor waken, dat het vuur niet naar andere gebouwen oversloeg. Toen de politie trachtte de brand- stichters te arresteeren, werd zij door de menigte met stokken en steenen aangevallen, zoodat militairen de orde moesten herstellen. De troepen maakten van hun vuurwapens gebruik, waardoor talrijke personen werden gewond. Door een gelukkig toeval waren de bewoners van het klooster tijdig gewaar- schuwd, zoodat zij zich van te voren in vei- ligheid hadden kunnen brengen. VOORLOOPIG ACCOORD. Het strak logische hetoog van het Woens- dag te Parijs overhandigde Amerikaansche memorandum, dat het voor het welzijn dei geheele wereld noodig is Duitschland op adem te laten komen, heefit schnijft de N. R. Crt. stellig indruk op de Fransche regee ring gemaakt. Temeer daar het aantoonde, dat Frankrijk bij aanneming van Hoover's moratorium-voorstel heter af is, dan by afkon- diging door Duitschland van een moratorium krachtens het plan-Young. Daarihij toch ont- vangt Frankrijk weliswaar zijn part van het onvoorwaardelijke deel der annuiLeit, ten bedrage van 105 millioen dollar, doch het moet krachtens de in het plan-Young opge- nomen verplichting, 106 millioen dollar in het garantiefonds storten en bovendien aan de Ver. Staten en Engeland 110 milioen betalen aan rente en aflossing van oorlogsschuld. Daar is metterdaad geen speld tusschen te steken, want het staat vast dat Duitschland bij verwerping van Hoover's voorstel aan- stonds een moratorium zou hebben aange- vraagd. Op" de voomaamste punten van geschil, die bij de onderhandelingen tusschen Mellon en de Fransche regeering te berde zijn geko men, heeft het memorandum tegenover het Fransche standpunt sterke argumenten ge- bezigd. Naar men weet is Amerika Frank rijk in zooverre tegemoet gekomen, dat Duitschland pro forma het onvoorvvaardcl1 k deel der annuitelt bij de Bank voor Int. Beta lingen ook itijdens het moratorium-jaar zal storten, mits het dat als leenen terugkrijgt. De Fransche regeering wilde het geld niet aan de Duitsche regeering, maar aan de Duitsche Rijksspoorwegmaatschappij leenen, ten einde het als het ware te commerciali- seeren en van een spoedige terugbetaling zeker te zijn. Voorts wilde zij het vijfde deel ervan, 25 millioen dollar, ter beschikking stellen van de landen in Midden- en Oost- Europa, wier budget-evenwicht door het mo ratorium in gevaar zou komen. De Amerikaansche regeering stelde daar- tegenover, dat Hoover's plan beoogt de Euro peesche regeerlngen te helpen by het op de omgaat. Frankrijk ziet echter aankomen, dat Duitschland over een jaar de betalingen nog niet in vollen omvang zal kunnen hervat- ten en dan een transfer-moratorium zal aan- vragen. Daarom dringt Parys erop aan, in dat geval vrijgesteld te worden van den garantie-plicht. Dit is evenwel een zaak waar de Ver. Staten geheel buiten staan en zulks verklaart het Engelsche voorstel om een cOnferentie van alle biji het plan-Young be- trokken landen te beleggen. De Fransche regeering zoekt de oplossing van deze moei- lijkheid in een overeenkomst tot gezamenlijke storting van het garantie-bedrag (456 mil lioen goudmark), maar hiertegen zullen de anderen wel emstige bedenkingen hebben. Snowden, wiens vasthoudendheid vermaard is, heeft alvast verklaard, dat hij niet bereid is' nieuwe verplichtingen voor de Engelsche schaitkist aan te gaan. Op de andere hierboven genoemde punten heeft Frankrijk toegegeven, doch niettemin is het accoord, waartoe de Amerikaansche en Fransche omderhandelaars gekomen zijn, maar he61 voorloopig. Stelt Frankrijk het afhankelijk van de garantie-kwestie dan kan er nog een kink in den kabel komen. De groote moeilijkheid hij de onderhandelingen is steeds geweest, dat ze twee overeenkoms- ten betroffen: de schulden aan Amerika en het plan-Young, terwijl de Ver. Staten slechts by ten daarvan betrokken aijjn en zich geheel buiten het andere wenschen te houden. Het beste zou zijn, de garanitie-kwestie aan te houden en te reserveeren voor de confe- rentie die Engeland voorstelt. De vraag is alleen of Frankrrjk daar, zonder voorafgaande toezeggingen van de andere deelhebhers in het plan-Young, voor te vinden zal zijn. HET FRANSCHE VLOOTBOUW-PROGRAMMA IN DEN SENAAT. De Fransche Semaat is met de iberaadsla- gingen begonnen over het wetsontwerp in zake het Vlootprogramma voor 1931'32 en wel van die eenheden die opgenomen waren in het programma voor 1931, doch niet uitge- voerd zijn in verband met de Vlootvacantie. De Fransche Kamer, die zich bereids met dit voorstel had bezig gehouden, heeft zooals bekend slechts den aanbouw van 15.000 ton goedgekeurd en den bouw van den pantser- kruiser tot later uitgesteld. De rapporteur voor den Senaat wees op de eenheden, waaruit dit plan bestaat. Spreker zeide: het is wel goed den vrede te bescher- men, doch het neemt niet weg, dat er geen reden is zich ten opzichte van Duitschland te ontwapenen. Cheron merkte op, dat het te verwonderen is, dat Duitschland geld heeft voor den bouw van kruisers, terwijl het aan den anderen kant schreeuwt over zijn nood en ellende. De minister van oorlog, Dumont, nam in de middagzitting het woord. Hij wekte den Senaat op den tekst van de Kamer zonder wijziging aan te nemen, opdat de regeering zoo spoedig mogelijk het wetsvoorstel kan in- dienen, waarbij voorzien wordt in den bouw van een kruisor. De minister van marine wees er op, dat Duitschland het Verdrag van Versailles over- treedt. Hij verklaarde, dat de Rijksregeering een supplement heeft aangebracht op de be- grooting voor 1931, den bouw van 8 kruisers, 25 torpedobociten en 25 torpedojagers. Dit is dus 25 pCt. meer dan de vloot, zooals door het verdrag van Versailles wordt toegestaan,. Ten slotte nam de Senaat met 269 tegen 35 stemmen een motie aan, waarbij wordt over gegaan tot de orde van den dag en het ont werp wordt goedgekeurd in den vorm, zoo als reeds door de Kamer werd goedgekeurd. moet en verzekeren, -de volgende uitgevaardigd. Art. 1. Alle bezitters van bestaande 01 t*» installeeren electrische apparaten die storitt- gen in de radio-ontvangst veroorzaken of kunnen veroorzaken, moeten deze apparaten van inrichtingen voorzien, die elke uitstraLingr van electrische trillingen, hetzij door directe. uitstraling, hetzij door voortgeleiding langs het electrische net, verhinderen. Art. 2. Deze inrichtingen zullen voor eHt geval die moeten zijn, welke de techmelc aangeeft: afscherming, afleidingscondensatoren, een. veelvuldiger onderhoud der apparaten, enz. Art. 3. Een termijn van 3 maanden vanaf de uitvaardiging van deze bepalingen wordt toegestaan voor het aambrengen der noodige inrichtingen. Dit besluit is gedagteekend 26 April 1931- DE RAMP VAN DE ST. PHILIBERT.. De ramp van het kleine stoomschip St. Philibert, dat kort geleden op de reede voor St. Nazaire is vergaan, waarbij honder- den menschen en kinderen om het leven sy'n gekomen, is in de Fransche Kamer ter sprake gekomen. De afgevaardigde Blancho, bur- geaneester van St. Nazaire, zette uiteesn. dat het kleine schip niet in staat was 600 pas~ sagiers aan boord te nemen en dat de maat.— schappy, aan welke het vaartuig behoorde,, dit wist. Indien het bureau Veritas het scMp voor zeewaardig heeft verklaard, zeide Blan cho, moeten de reglementen van dat bureau worden herzien. Het aantal leden dei be-- manning was veel te gering, de eerste stoker, was niet gediplomeerd. Er moet, betoogde Blancho, een voorbeeld worden gesteld. Chappedalaine, de minister voor koopvaar- dij, heeft medegedeeld, dat de reeders van de St. Fhilibert een groote verantwoordelijkhei-d dragen. De samenstelling van de bemauuing deugde niet en men had op den noodlottigen dag het commando over het schip voor het eerst aan een nieuwen kapitein toevertrouwd, De justitie bemoeit zich met de zaak DE STRIJD TEGEN DE RADIOSTORINGEN De stad Cannes in Frankrijk heeft op grond van de overweging, dat de omroep 'n opvoedend en officieel doel heeft, en dat het de plicht is van het gemeentebestuur, om aan de inwoners van de stad Cannes rust onder alle omstandigheden daaronder begrepen de tijd, aan omroepontvangst gewijd te STEENKOLENINVOER IN BELGIe. V.-D. meldt uit Brussel: In het kabinet van den premier heeft een conferentie plaats gehad, waaraan autori- teiten en gedelegeerden van de spoorwegen van electrische centrales en de havensteden deelnamen. De conferentie had ten doel, maatregelen te beramen tot hulpverleening aan de kolenmijnen. Minister Hymans deelde mede, dat het in verband met de conventie van Oslo ornno- gelijk is den invoer van buitenlandsche kolen te belemmeren. De regeering is echter voomemens onder handelingen te openen met Frankrrjk, Neder land, Engeland en Duitschland om tot een gemeenschappelyke uitvoerregeling voor da steenkolen te komen. DE HITTE IN DE VER. STATEN Volgens telegrammen van de Exchange Telegraph heeft de buitengewone warrnte In de Vereenigde Staten, die in het Midden- westen reeds begint te verminderen, in vele gedeelten van het land ook Vrijdagnacbt nog voortgeduurd. Tot nu toe zouden 1450 per sonen tengevolge van de hitte zijn omge- komen. Het verlies tengevolge van het ver- loren gaan van oogst en vee wordt op 10 millioen dollar geschat. ZULLEN ..NAUTILUS" EN „GRAF ZEPPELIN" ELKAAR RENDEZ-VOU S GEVEN AAN DE NOORDPOOL? Na de terugkomst van de „Graf Zeppelin" van den tocht naar IJsland, zal dr. Eckener te Berlijn een onderhoud hebben met air- Hubert Wilkins, commandant van den oncler- zeeer ..Nautilus", over de mogelijkheid van een samenwerking tusschen het luchtschip en den onderzeeer in de naaste wetenschap- pelyke expeditie naar de Noordpool. De Zepp, wier vertrek naar de Noordpool voorloopig is vastgesteld op den 26sten van deze maand, zal worden uitgerust met een observatie-ballon. Men hoopt, dat het herstelweirk van de ..Nautilus" geeindigd zal zijn vo6r het lucht schip zijn tocht naar de Noordpool aan- vangt, omdat dr. Eokener er veel prijs op stelt, in samenwerking met den onderzeeer wetenschappeliijke on de rzoek ingen te doen in. de Karazee. Uit Lenningrad wordt bericht, dat de ijs- breker „Lomonosoff" binnenkort Archangel zal verlaten om zich te begeven naar het Franz Josephland, waar een observatie-basia zal worden gevestigd met het doel de b email- ning van de Zeppelin zoo noodig over de atmospherische gesteldheden in te lichteri Een groep Amerikaansche toeristen gaat met den ijsbreker mede om deel te nemen aan een jacht, welke door de sovjet-expeditie in de Foolstreken georganiseerd wordt. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. Bij het aan bovengenoemde instelling ge houden overgangsexamen is voor de afdeeling electrotechniek bevorderd van het tweede studiejaar tot het praktische leerjaar de heer A. H. Donze Jz. te Ter Neuzen. LEERAREN R.H B.S. TE TER NEUZEN. Bij Kon. besluit van 27 Juni zijn aan de R.H.B.S. te Ter Neuzen benoemd tot leeraaii G. A. den Decker, tot tijdelijk leeraar B Bruch en M. Klok en tot tijdelijk leerares mej W. A. Zijlstra, alien thans tydelijk als zoo- danig werkzaam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1