ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Tweede Blad. HYPOTHEKEN DE KOSTER Co. No. 8701 VRIJDAG 3 JUL! 1931. 71© JAARGANG. BB B P IjT B HIA K D. PAARDEN F0KKERI J. Burgemsester en Wethouders van TER NEUZEN Hat schoonmaken en witten van de lokalen c. a. in de openbare lagere scholen C te Ter Neuzen en 0 te Sluiskil en het verrichten van verf- werk c a. aan andere gemeente- gebouwen en eigendommen. Voor goede posten geld beschik- baar tegen een rente van 4^2 °/0 TER NEUZEN, 3 Juli 1931. ZENSCH r L zullen den 14 Juli 1931, des namiddags 3 uur, in het gemeentehuis aanbesteden Het bestek No. 2 is tegen betaling van f 0,50 verkrijgbaar ten kantore van de ge- meente-werken aan de Markt te Ter Neuzen. Ter Neuzen, 3 Juli 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brerngen ter openbare kennis inge- volge artikel 12 eerste lid der Drankwet, dat t>0 hen is ingekomen een verzoek om vergun- ning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van ver koop van WILLEM ADRIAAN FAAS, van beroep verlofhouder, wonende te Ter Neuzen, voor het benedenlokaal van het perceel Ka- naalweg no. 46. Binnen twee weken nadat deize bekend- making is gesohied, kan ieder tegen het ver- leenen van deze vergunning schriftelijk be- zwaren indienen bij Burgemeester en Wet houders. Ter Neuzen, den 3 Juli 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J. J. DE JAGER, Loco-Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter openbare kennis inge- volge artikel 37, juncto artikel 12 der Drank wet, dat bij hen zijn ingekomen vijf verzoe- ken om verlof voor den verkoop van alcohol- houdenden drank anderen dan sterken drank van EMILE ALFRED VAN WAES, van be roep bierbrouwer en ijsfabrikant wonende te Westdorpe, domicilie kiezende te Ter Neuzen, Nieuwstraat no. 32, voor: a, de voorkamer van het perceel Kanaal- weg no. 64; b. de voorkamer van het perceel Nieuwe Kerkstraat no. 45; e. de voorkamer van het perceel Nieuw straat no. 3; d. de voorkamer van het perceel Dijk- straat no. 69; de voorkamer van het perceel Nieuwe- diepstraat no. 101. Binnen twee weken nadat deze bekend- making is geschied, kan ieder tegen het veleenen van deze verloven schriftelijk be- zwaren indienen by burgemeester en wethou ders. Ter Neuzen, den 3 Juli 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. J. DE JAGER, Loco-Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. HINDER WET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van N.V. „Naamlooze Vennootschap NATIONAAL HOUTBE- DRIJF", filiaal Ter Neuzen te Ter Neuzen, om vergunning tot het oprichten en in wer- kingen brengen van een motverbrandingsoven op het perceel kadastraal bekend in sectie M no. 283. Op Dinsdag 14 Juli a.s. des naihiddags drie uur, zal in het Gemeentehuis gelegen- heid bestaan om bezwaren tegen de inwilli- ging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, ter Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande juris- prudentie niet tot beroep gerechtigd zijn, zjj, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinder- wet op den bovenbepaalden dag voor het ge- meentebestuur zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, den 30 Juni 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. J. DE JAGER, Loco-Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. DIENSTPLICHT. Overgang naar de aanvullingsreserve en inlevering van rijksgoedcren. Behoudens onvoorziene omstandigheden, zullen op 1 October a.s. naar de aanvullings reserve overgaan 1. de gewone dienstplichtigen van de land- macht, behoorende tot de lichting 1916, met uitzondering van hen, die de eerste oefening met een andere lichting hebben beeindigd; 2 de gewone dienstplichtigen van de land- maeht, behoorende tot andere lichtingen, die met de lichting 1916 de eerste oefening heb ben beeindigd, met uitzondering van hen, die reeds eerder naar de aanvullingsreserve zijn overgegaan. Van den overgang op 1 October a.s. zijn niet uitgezonderd de dienstplichtigen van de lichting 1916, die reeds in 1915 zijn ingelijfd en ook in dat jaar de eerste oefening hebben aangevangen. Indien deze dienstplichtigen echter die oefening niet onafgebroken hebben volbracht en dientengevolge haar hebben be eindigd met een andere lichting dan die van 1916, geldt voor hen de onder 1 gemaakte uitzondering. De tot de aanvullingsreserve behoorende dienstplichtigen zijn bestemd om in geval van mobilisatie eerst na de algemeene oproeping in werkelijken dienst te worden geroepen en om dan op te komen bij de depbts. De aan deze dienstplichtigen verstrekte rjjksgoederen zullen met uitzondering van haarkam, roskam, spons en zakboekje in October van dit jaar moeten worden inge- leverd. Blijkt bij de inlevering, dat er goede- ren ontbreken of dat deze niet in den ver- eischten staat verkeeren, dan stelt de dienst- plichtige, wien het aangaat, zich o.a. aan bestraffing bloot. Nader zal aan belanghebbenden worden bekendgemaakt, wanneer en waar de inleve ring moet plaats hebben. Aan de hierbjj betrokken dienstplichtigen wordt in hun eigen belang aanbevolen, er intijds voor te zorgen, dat hun goederen by de inlevering geheel in orde zijn. Ter Neuzen, 3 Juli 1931. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. J. DE JAGER, Loco-Burgemeester, I3ERIJK 1931. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis: A. dat de voorgeschreven zitting voor deze gemeente zal plaats hebben te SLUIS KIL in een der lokalen van de Openbare Lagere School D op Vrijdag 10 Juli, van 9 12 en van 14 uur; te TER NEUZEN in een lokaal van de voormalige openbare lagere school A, voor hen wier familienaam, naam van firma of ven nootschap begint met een der letters: A. B, C en E: 13 Juli, iy24% uur; D, F en G: 14 Juli, 912 en iy24% uur; H, I, J: 15 Juli, 9—12 uur; K: 15 Juli, iy2\y2 uur; L, M, N, O, P, Q: 16 Juli, 9—12 en 1%— 4y2 uur; R, S, T, U, V: 17 Juli, 9—12 en 1%—4& uur; W, X, IJ, Z en Centr. Suiker My: 18 Juli, 912 uur. B. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangebo- den om onderzocht te kunnen worden; dat ijzeren maten van binnen en van buiten ge- verfd dienen te zijn, koperen gewichten afge- wasschen en ook de gaten gereinigd; dat gze- ren gewichten niet gepotlood mogen zijn, doch roestvry moeten zijn gemaakt en daar- na ingewreven met gekookte lijnolie; C. dat betaald moet worden voor het ten herijk aangeboden maten en gewichten (ijk- loon), alsook voor het justeeren van gewich ten (justeerloon) en wel ten bate van's Ryks schatkist (K.B. van 23 October 1919 St.bl. nrs. 611 en 612); D. dat de maten en gewichten, die gestem- peld worden met het afkeuringsmerk niet in winkels enz. teruggebracht mogen worden; E. dat de maten en gewichten voor 1 Oc tober 1931 gestempeld moeten zijn met de letter F en dat er, bij verzuim of verhinde- ring om van de onder A genoemde zitting ge bruik te maken nog gelegenheid bestaat ma ten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Middelburg, dat in 1931 ge- opend is op: 23 en 24 Juli, 13, 14, 27 en 28 Augustus, van 912 en iy24% uur; F. dat de milligram-gewichten niet op de herijkzitting, maar alleen aan de ijkkantoren herijkt kunnen worden. (Opzending franco per post met ingesloten postbewijs groot 10 cent per aangeboden milligram-gewicht. Ook is mede te zenden de gezegelde enveloppe, af- gegeven bij de vorige verification, daar de gewichtjes anders aan de edschen, gesteld voor de nieuwe, moeten voldoen). Ter Neuzen, den 3 Juli 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. J. DE JAGER, Loco-Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. VERSCHUIVING DER PARTI J GRENZEN IN ENGELAND? De tusschentijdsche verkiezingen voor het Lagerhuis zijn schrijft de N. R. Crt. de laatste maanden voor de arbeiderspartij vrij onbevredigend uitgevallen. Terwijj de conser- vatieven hun stemcijfeirs aanmerkelijk zagen toenemen, heefit Labour meer stemmen ver- loren dan zelfs voor een panij, die bij ongun- stige oeconomische conjunctuur aan het be- wind is, normaal valt te noemen. Toeh acht men in conservatieve kringen de winst te gering om de hoop te wettigen, dat bij een algemeene verkiezing een rechtsche meerderheid uit de stembus zou komen. De bladen van Beaverbrook en Rothermere staan al met de verklaring klaar, dat de con- servatievem nog veel meer aanhang hadden kunnen verwerven, als de officieele leiders der partij en de verkiezingscandidaten maar open- lijk rijksvoorkeurtarieven, met name voor levensmiddelen, in hun program schreven. Zij beweren dat Baldwin dit inderdaad ook aan de twee krantenlord3 heeft beloofd, maar dit is lichtelijk overdreven. Baldwin heeft zich niet verplicht voor tarieVen op levensmiddelen op te komen, doch slechts om den landbouw in Engeland en de Dominions te steunen door daartoe strekkende invoerbeperkingen, zoo i ncxxhg ook door tarieven op buitenlandsche j Ook de Times houdt zich bezig met de uit- komsiten der tusschentijdsche verkiezingen en j kamt tot de slotsom dlat de conservatieve par- j b'j haar program meer dan tot dusver is ge schied moet richten op de inzichten der ge- matigde burgerlijke kringen. Het blad noemt het een dwaling te meenen dat de meerderheid der bourgeoisie na een eeuw van vrijhandel maar dadelijk aan een extreme beschermende politiek haar hart zou hebben verpand. Wel- iswaar zijn erkende liberale kopstukken als prof. Keynes en Josiah Stamp geneigd, matige beschermende rechten te aanvaarden en van die gezindheid dienen de conservatieven partij te trekken voor de vorming van een gematigd nationaal rechtsch blok. Ook ten aanzien van de Indische politiek predikt de Times bezadigdheid en drukt het partijbestuur op het hart bij de gedragslijn eener welwillende tegemoetkoming aan de wenschen van Britsch-Indie naar zelfbestuur te volharden. Na de laatste verkiezingen is dit de eerste maal dat een conservatief orgaan van gezag als de Times pleit voor een samengaan met den rechtervleugel der liberalen op den grond- slag van matige beschermende rechten. Dat is waarschijnlijk het gevolg van de verdeeld- heid in de liberale partij, die na de uittreding van Sir John Simon, Brown en Hutchinson amstige afmetingen dreigt aan te nemen, vooral nu burggraaf Allandale, de penning- meester der partij, het voorbeeld van de drie parlementsleden heeft gevolgd. Weliswaar hebben de dissidenten zich niet bij de conser vatieven aangesloten, maar tot dien stap zul len zij, naar algemeen verwacht wordt, weldra ook overgaan. Het zal Lloyd George in de an. bijeenkomst van de Lagerhuis-groep moeite genoeg kosten om zijn verdere schaap- kens bijeen te houden. Ofschoon de raad van de Times om van dezen stand van zaken partij te trekken, aan- loltkelijk schijnt, lijkt het ons twijfelachtig, of het conservatieve partijbestuiir er gevolg aan zal geven, omdat het daarmee zou riskeeren de voorstanders van imperiale voorkeurrech- ten te verliezen. VOCRWAARDEN OP AANVRAGE (Ingez. Med.) voortbrengselen. BLOEMENFEEST VAN HET HEILSLEGER. De aandacht der belangstellende lezers wordt hierbij gevestigd op de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende het bloemenfeest met tentoonstelling, georgani- seerd door de afdeeling van het Leger des Heils alhler, alsmede op de aangekondigde byzondere meetingen. HULP VOOR TOEVALLIJDERS. Wiij vestigen de aandacht onzer lezers op de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende de op morgen (Zaterdag) te hou den bloempjesdag, ten bate van de stichting voor toevallijders te Haarlem en Heemstede, waar ruim 400 dier ongelukkigen worden ver- pleegd. DIPLOMA HANDENARBEID. Bij het eindexamen der Rijkskweekschool te Oostburg slaagden voor het diploma Handen- arbeid de volgende candidaten: de dames K. M. Blok te Cadzand; C. van Laecke te Sluis; M. S. Pauw te Groede; G. Zonnevijlle te Ter Neuzen; C. J. Guiran te Zuidzande en de heeren: A. Goedhals te Schoondijke; J. Henne- keij te Groede; A. de Roo te Groede en J. Scheerens te Breskens. Afgewezen 66n man- nelijke candidaat. RECHTERLIJKE MACHT. Bij Kon. besluit van 27 Juni is herbenoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kan- ton Hulst B. A. Th. M. Truffino. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 2i tot en met 27 Juni zijn in onze provincie voorgekomen 3 gevallen van roodvonk, n.l. 1 in ieder der gemeenten Axel, Middelburg en Stavenisse; 1 geval van diphte- rie te Goes en 1 geval van meningitis cere- brospinalis epidemica te Hengstdijk. DE J A ARBEURS TE BRESKENS. Breskens staat in deze dagen in het teeken der belangstelling. En het werk der Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer aldaar, met haar wakker en ijverig bestuur, onder leiding van zijn voorzitter, den heer W. C. Karels, en zijn secretaris de heer J. A. Eekhout, kiracht- dadig gesteund door het gemeentebestuur, rijks- en provinciale autoriteiten, en ook door de bevolking, die deze belangstelling zoowel voor „Bad Breskens" als voor de jaarbeurs hebben weten te wekken, verdienen deze ook ten voile. We waren gisterenmiddag de gast van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, die de vertegenwoordigers der pers geleide naar de duinstreek, in de riehting van den vuurtoren. Het was mooi zonnig weer, en wij konden ons ten voile overtuigen van het heerlijke zee-, strand- en landgezicht, dat men daar van het hooge begroende duin genie ten kan. Ten Zuiden de rijke Zeeuwsch-Vlaamsche landou- wen, in het Westen het onbegrensde zeege- zicht met de silhouetten der ranke visschers- scheepjes, ten Noorden een eenig gezicht op het eiland Walcheren met zijn door de zon beschenen blanke duinen, op de Stad Vlissin- gen en daartusschen onze Schelde waarop zich schepen van uiteenloopende grootte bewegen. Een onzer collega's uit Breskens wees op de bijzondere ligging van „Bad-Breskens", bijpa de eendge waar men een Zuiderstrand, en alzoo de zon in den rug heeft. Voor hen die natuurgenot waardeeren is het hier 'a ideale plek en 'c is dan ook 'n goede ge dachte geweest van de heeren Gebr. Maas, die daar op dat hooge duin, tusschen het groen fraaie, gerieflijke landhuisjes hebben gebouwd, ter beschikking van hen, die te midden dezer heerlijke natuur rustig willen verblijven. Onze gastheeren, met aan't hoofd den eere- voorzitter, den burgemeester, den heer Van Zuijen introduceerden ons in een dier huisjes, welks smaakvolle en gerieflijke inrichting wij konden waardeeren en waar de exploitanten, de heeren Maas ons met hunne dames in on- vervormde Cadsandsche kleederdracht ons verwelkomden en verveirschingen aanboden, die na den reeds afgelegden tocht zeer welkom waren. Na van deze gastvrije familie afscheid te hebben genomen werd de wamdeling ver- vogd en ook een kijkje genomen op de grach- ten van het vroegere fort Frederik Hendrik, die men tot een aamtrekkelijk vischwater heeft ingericht. Door de zorgen van het gemeente bestuur zijn daarin het vorig jaar door de Ned. Heidemaatschappj een groot aantal jonge edelkarpers overgebracht, die naar bij onderzoek bleek reeds flink zijn ontwikkeld. Men wil hierdoor de liefhebbers van hengelen naar Breskens trekken. Het eindpumt van dezen middagtocht was het strandhotel ,,Amoud-Marie", waar een keuirig aangerichte tafel wachtte voor het muttigen van den lunch, die aan de pers werd aangeboden. De keurig toebereide spijzen, die den kok van den exploitant, den heer N. C. Valk, aJle eer aandeden, lieten zich goed smaken. Naar onze buurman, burgemeester Van Zuijen, mededeelde was alles, behalve de dranken, van Bressiaanschen oorsprong. Inderdaad een reclame voor Breskens. Tusschen de gerechten nam de heer Van Zuijen het woard, am de pers te danken voor hare overkomst, naar een plaats die naar z\jn meening in de toekomst zal worden het cen trum van een oord dat duizenden zal aantrek- ken, om verkwikking en verstrooiing te vin- den, die de noodzakelijke aanvulling zijn van het drukke leven. Hij wees op de ontwikkeling van het badleven, dat hier reeds is ontstaan, op de mooie ligging van Breskens, en ziet reeds in het verschiet verwezenlijking van het denkbeeld, dat Knocke's boulevard zal worden doorgetrokken tot Breskens en een modeme autoweg de verbinding zal vormen met de badplaatsen aan de Belgische kust, de kust bezaaid met landhuisjes en duizenden vreem- delingen aan het strand van Breskens tot Cad- sand een bonte menigte zullen vormen. Ver wezenlijking van dit denkbeeld zou voor ge heel Zeeuwsch-Vlaanderen van enorme econo- mische beteekenis zijn. Hij deed een beroep op onze medewerking voor het uitdragen dezer denkbeelden en wees bij, voorbaat reeds op het vele schoons dat de heden te openen jaarbeurs ons bieden zou. Het was de taak van schrijver dezes, in- middels gepromoveerd tot nestor der aan- wezige vertegenwoordigers der pers, een wederwoord te spreken, en ofschoon onver- wacht voor die taak geplaatst, was dit niet te moeilijk bij de rijke stof die hier geboden is en de in alle opzichten aangename omstan digheden, het guile onthaal en de aangename omstandigheden, het fraaiste weer dat men zich voor een dergelijk bezoek wenschen kan. En vooral wanneer men in den loop der jaren ruimschoots zijn aandeel, heeft gehad in werk, zooals dat voor V. V. V. te Breskens is en wordt gepresteerd, kan men ten voile waar deeren hetgeen hier is verricht. Aangestipt werd, dat Breskens zich voor enkele jaren bewust is gewordan van hetgeen de natuur hier kan bieden, dat dit vooral genot kan scheppen voor hen die zulks in eigen omgeving missen, en dat men die gave der natuur, het mooie strand is gaan exploiteeren tot genot van vreemdelingen, doch daarin tevens een middel zag voor verhooging van de welvaart van de ingezetenen. V. V. V. verdient een woord van hulde voor haar werk, waardoor Breskens reeds buiten landsche bekendheid heeft verworven, waar door hier een ontluikend badleven is ontstaan. Het is hier een gelukkige omstandigheid ge weest dat V. V. V. hier den steun ervaart van een haar sympathiek gemeentebestuur. Het is moeilijk te beslissen wie hier het eerst moet worden gelukgewenscht, het gemeentebestuur met een vereeniging van zulke krachtige wer- kers, of wel de vereeniging met het haar sym- pathiexe gemeentebestuur, in elk geval meen- de spreker beiden met het werk en de behaal- de successen te moeten feliciteeren. Ook de hier te openen jaarbeurs geeft blijk van krachtige actie, want vooral zij die hebben ondervonden wat aan het organiseeren hier- van vast zit, moeten met het grootste respect zien naar de ruim 90 exposanten, waaronder met mooie, belangwekkende inzendingen. Af- gedacht van het verder resultaat, moet dit een succes genoemd worden. Ook de medewerking waarvan de plaatselijken handel blijk geeft door in zoo overgrooten getale deel te nemen aan de tegelijik gehouden winkelweek verdient waardeering en ook daarmede kan V. V. V. ge lukgewenscht worden. Door dat alles is de taak der pers zeer aangenaam, daar hier in zooveel opzichten te loven valt. Spreker eindigde met den wensch dat V. V. V. en het gemeentebestuur onderleiding van den sympathieken en met idealen beziel- den burgemeester Van Zuijen nog vele jaren op den ingeslag'en weg hand aan hand zullen kunnen voortwerken tot bevordering van de welvaart van Breskens en de ingezetenen, en zulks tevens zal kunnen strekken tot verhoo ging der welvaart van Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze woorden werden met algemeene instem- ming begroet. Het was inmiddels voor de officieele per- sonen tijd geworden zich te gaan gereed maken voor het begroeten van den Commis- saris der Koningin, Jhr. Mr. Quarles van Uf- ford, die met de .Koningin Wilhelmina" zou arriveeren voor het openen der jaarbeurs, ter- wijl de pers zjjn wandeling kon voortzetten om t:,dig ter plaatse te Lijn. Om technische reden moeten wij thans ons versiag bekorten en op de opening en wat er verder voorviel nader terugkomen. Wij willen er thans mede volstaan een algemeenen in- druik neer te schrijven en is deze; dat deze dusgenoemde le Zeeuwsch-Vlaamsche jaar beurs inderdaad de eerste is van dergelykHU: omvang in dit gewest, misschien wel in ooze provincie. Mogen de verwachtingen als men de gebouwen waarin zij is ondergebracht vsaa buiten bezit niet hoog gespannen zj'p. die. meening verandert, zoodra men is bumen- getredem. De aankleeding der lokaalruimte ett de smaakvolle wljze waarop de stands afjc ingericht en worden gedemonstreerd bekoren ters tond. Er is inderdaad veel moois te arien. Breskens heeft zich met medewerking van verschillemde zijden geuit op een wijze die waardeering door een druk bezoek ten zeerste verdient. Voor hen die na een wandeling: langs de stands of na een bezoek aan de ker mis want die wordt er in deze dagen. oak: gehouden zich wenschen te verpoozen ia tst bij de tentoonstelling ook een ontspanohigw— lokaliteit die een aangenaam zitje biedt, onder de muziek van een Vviener-dameskapel. Zooals hier boven gezegd moeten wij ons thans beperken en melden van de inzendicigea thans alleen dat wij er uit Ter Neuzen aaxt- troffen de Firma Gebr. Ribbens, met verf- waren, olien enz. en dekkleeden, voorts den heer A. van Wijck Azn., vertegenwoordlger eener papienindustrie, het bijkantoor Ter Neu zen van de Bataafsche Import Mij., met hare aardolie-producten, en voorts uit Axel de Zeeuwsch-Vlaamsche Electr. Koffie- en Pinda- branderij enz. van de firma E. C. Oggei tk Zoon. Ook kunnen w!ij( niet nalaten de aandacht van toekomstige bezoekers te vestigen op den stand der Vereeniging tot Werkverschaffing aan de Zeeuwsche Blinden uit Middelburg; waarin eenige blinden bezig zijn met matter*, vlecbten. Gister werd ook nog onder groote belang stelling officieel in gebruik genomen, het ver- bouwde en vergroote raadhuis. Ook daarwg komen wij in het volgend nummer terug AXEL. Maandag hield de afd. Axel tot Christeiijfc^ verzorging van krankzinnigen „Vrederust*" t® Bergen op Zoom hare jaarvergadering. In deze vergadering werd tot bestuursBd tevens correspondent voor de Afd. Axel ge- kozen, den heer Iz. de Feijter Wz., zulks in de plaats van den heer M. W. Koster., dh® hlervoor bedankt had. SINT JANSTEEN. Geslaagd voor het candidaats-examen in handelswetenschap aan de R. K. Hancieis- Hoogeschool te Tilburg, de heer Toaaajr Rottier. „GRONINGEN." Woensdag, den lsten Juli j.l. werd in. het Hotel des Pays Bas te Utrecht, de jaarlijk- sche algemeene vergadering gehouden van. „Gronlngen", Alg. Omderlinge Maatschappg tot verzckering van Paarden en Rimdvee, in 1903 opgericht te Groningen, van 1 Mei 1921 af gevestigd te Utrecht. De Directeur, de heer F. F. Leopold, brengt versiag uit over het afgeloopen jaar 1930. Er werden 523 schaden uitbetaald. tot. e«u totaalbedrag van 144.011,30. De reserve der Maatschappij bedroeg per 31 December 183.789,34. Blijkens het rapport van de commissie taf nazien der rekening en van den accountant, den heer A. Versteege, werd de admanistmfcfe. in orde bevonden. De aftredende commissarissen werden tier kozen. VEULENKEURING TE AXEL. Donderdag had de veulenkeuring plaats van de V. V. Z. F. „Arbeid Adelt" N. T S De uitslagen hiervan zijjn als volgt Merrieveulens, geboren in 1931. Keurmeesters: H. Bonte, Koewacht en Buijsse, Biervliet. 17 prijzen: 1 verg. zilv., 6 zilv., 5 verg. tor en 5 br. medailles. 1. Hersa de Louisa, van Kinderen Kerck- haert, Nieuw Namen; 2. Flora, van A. de Koeijer, Zaamslag; 3. Oora de Certain, van A. H. Dekker Johz., Zaamslag; 4. Joviale de Cambron, van W. Staal, Stoppeldijk; 5. Marianne van Luntershoek, van Com. de Feij ter, Zaamslag; 6. Dora, van Jac. de Jonge* 7. Victorina, van Wed. W. de Feijter; 8. Lea van M. A. B. Puylaerrtt, Zuiddorpe; 9. Lady, van dezelfde; 10. Irena, van Jac. Serrarens, Ossenisse; 11. van J. de Hamer; 12. Moim, van J. M. de Regt Lzn.; 13. van Job. Scheele, Boschkapelle; 14. Martha, van Jac de Jonge; 15. van Wed. W. Koster; IS. Cora, van M. de Regt Lzn.; 17. Flora, van C. de Putter, Ter Neuzen Othene. Eerv. verm.: Dora, van Wed. Jac. de Feij ter, St. Jansteen en Clara, van Th. Goethals Westdorpe. Hengstveulens, geboren in 1931. Keurmeesters: G. C. de Deckere, St. Jan steen en R. J. de Milliano, Oostburg. 15 pr-ijzen: 1 verg. zilv., 5 zilv., 4 verg. br, en 5 br. medailles. 1. Avenir, van Gebr. Daelman, Westdorpe 2. Nerod Absdale, van J. G. de Deckere, &t Jansteen; 3. Herceur de Hilda, van Gebr Daelman; 4. Martriet, van Gebr. van Cam pen, Stoppeldijk; 5. Herceur d'Helena, vax H. Mangnus, Stoppeldijk; 6. Frits, van AXf d'Hert, Zuiddorpe; 7. Avenir, van S. van Hoeve; 8. van Jac. de Putter Pzn.,; 9. Victor, van J. den namer; 10. Gustaaf, van W. D. H. Dekker, Zaamslag; 11. Donald, van A. de Feijter Czn.; 12. van S. de Klerk, 13. van L. J. de Maat; 14. Con que rant,, van S. van Hoeve; 15. Jules, van Alf. d'Hert Eerv. verm.: Nestor, van R. J. van Waes Zuiddorpe. E6njarige merries, geb. in 1930. Keurmeesters: De Deckere en De Milliano, Prijzen: 1 verg. zilv., 2 zilv., 2 verg. br en 2 br. medailles.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 5