Transpireerende Gratis! L&NDBOuwBsaicarEff. QBMBHQDE BERICHTBF, okseis en voeten - KECHTSZAKEN. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. teJsaa&dele mem met Purolpoeder. Dit is liet meest afdoende middel daarvoor. Het kost ■35 60 ct. per bus en is evenals Purol, .••"RrrJtjnjg^baa-r bij Apoth. en Drogisten. (Ingez. Med.) HELDEN DER DUISTERNIS. fteeds enkele malen werden in de tuintjes woor de huizen van eenige bewoners van de Tiraraystraat bloemen en planten uitgetrokken, tensxeld of gestolen. Ook in den afgeloopen nacht werden bij ■mkele bewoners weer rozen en lelies afge- ■snedtsr. en gestolen. *t is te bopen, dat de politie, aan wie an- dennaal aangifte is gedaan, deze laffe 4adcx{s) in handen zal krijgen. TRAGISCH. fisstemamiddag bracht de beer Geelhoedt, boafd der bijz. school op De Knol, gem. Hoek, xijB 35jarigen vader, die bij hem op bezoek was geweest op de terugreis naar Borssele tot Tex Neuzen, om bem aan de aanlegplaats der boot uitgeieide te doen. Komende van het tramstation op weg naar de boot zeeg de «ude beer G. bij het kantoor der rijksambte- "oaxeD aan de Westkolkstraat ineen en bleek •verleden, getroffen door hartverlaxnming. Hij Is eerst in voomoemd kantoor bimnengebracbt tea later vervoerd naar de woning van zijn soon op De Knol. NAAR BRESKENS. Wij vestigen de aandacht op de in dit num- mer voorkomende advertentie betreffende het ixjden van extra-treinen der Zeeuwsch-Vlaam- «che tram tijdens de jaarbeurs te Breskens. Kiet alleen voor hen die belangstelling kebben naar de jaarbeurs en wat daarmede gepaard gaat, docb ook voor hen die sens een namid- dag Will en besteden voor een bezoek aan dat flee! van Zeeuwsch-Vlaanderen, aan Breskens met zyn strand enz. is dit een uitmuntende ge legenheid. De tram vertrekt pas te 1 uur uit Axe1 en men aanvaardt de terugreis uit Bres kens eerst des avonds 9 uur. Bij, zomersch weer een gelegenheid voor een genotvollen toeht door een groot deel van Zeeuwsch- Vlaamderen, een gelegenheid om meer aan- Iraooping te brengen tusschen Oost en West. NED. HERV. KERK. Os. J. W. Maas Wz. te Hontenisse heeft 't beroep naar Boxtel aangemomen. Da. H. A. Boeser die het beroep naar Scboondijke had aangenomen, heeft alsnog daarvoor bedankt. OPENSTELLING GRENSKANTOREN «AS VAN GENT EN KAPELLEBRUG. De Inspecteur der directe belastingen, in- soerrechten en accijnzen te Ter Neuzen deelt enx, in aansluiting van de in ons blad van 29 Mei opgenomen publicatie mede, dat behalve gedurende de reeds medegedeelde uren ten gerieve van het reizigers- en automobiel- verkeex de biema te noemen behandeling ook jsal kunnen geschieden; te Sas van Gent: op Zondagen en voorts in de miiddagpauze en 's avonds, van 1 April tot *a» met 3 November tot 22.30 uur, van 4 No- -immber tot en met 31 Maart tot 20 uur; wat het kantoor Kapellebrug betreft: op alle dagen der week in de middagpauze. De hlerboven bedoelde behandeling betreft: w. de behandeling van schrifturen voor snotorrijtuigen, met uitslulting van: ,,borg- stellmg, teruggaaf van gentelden borgtocht en wQmaking dier vervoermiddelen"; b de afgifte van kostelooze weggeld- *sw.rten de vrijmaking van reisbagage, geen han- delsgoed z^nde; A. de vrijmaking van goederen, niet voor m-anrifi bestemd, of dienende tot dagelijksch getaruik der grensbewoners, een en ander tot •een waarde van hoogstens 25, mits het be- drag aian invoerrecht en accijns niet meer dan 2 bedraagt. AXEL. Den heer P. de Feijter Wz., heeft voor zijn kerbenoeming tot lid van den gemeenteraad bedankt Al3 opvolger op de lyst der Christ.-Hist. jpartij komt den heer P. J. van Bendegem Pz. SCHOONDIJKE. Ttex gelegenheid van het 40-jarig bestaan Ser muziekvereeniging „Oefening kweekt Kunst alhier, is van den Minister van Lands- werdediging van Belgie de toezegging ont- xangen, dat het uitermate goed bekend staan- 3e nrilitaire muziekkorps van het 4e linie- regiment uit Brugge op Zondag 19 Juli a.s. In deze gemeente een concert zal komen gewen (Midd. Crt.) IJZENDIJKE. Mnandag overleed plotseling de weleerw. teer P. Buijsrogge, sedert 1916 pastoor te SJzHnrlijke. Pastoor P. Buijsrogge werd geboren te Oasenisse 26 Februari 1871. Achtereenvolgens werd hij benoemd tot assistent, daama kape- t&sax te Kruisland, 10 Februari 1900; tot Jtacpelaan te Ter Neuzen, 7 September 1900; lot kapelaan te Fijnaart, 8 Februari 1906; tot kapelaan te Hoeven 11 Januari 1907 en tot Aapelaan te Steenbergen 23 Juli 1909. 25 Maart 1916 volgde zijn benoeming tot pastoor te IJzendyke. OOST- EN WEST-SOUBURG. De gemeenteraad besloot Dinsdagavond xJbLS. om aan de Provinciale Staten te ver- aaeken, gezien den slecbten toestand van de gemeentefinancien, niet in te gaan op het voorstel van Ged. Staten tot vermindering van tet aandeel, dat de provincie betaald in de kosten van verpleging van armlastige krank- tamiigen van een kwart tot een achtste. MIDDELBURG. Dinsdagavond laat heeft men gedurende gvruimen tijd een proefbelichting van het stadhuis gehouden, om de 19 lampen van 2000 kaaxs, die daarvoor worden gebezigd, den goeden stand te geven. Het resultaat was weder overweldigend. Door den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het kantongerecht te Ter Neu zen is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Ter Neuzen, waarbij A. C., ingenieur te Sluiskil is vrijge- sproken van de hem ten laste gelegde over- treding van de Veiligheidswet. MAG EEN OPTICIeN BRILLEN VOORSCHRIJVEN Voor den kantonrechter te Amsterdam heeft terecht gestaan een opticien, die iemand na onderzoek van de oogen met een oog- spiegel, refractometer, pasbril enz. een bril had voorgeschreven, en zich deswege had te verantwoorden wegens het onbevoegd uit- oefenen van de geneeskunst. De ambtenaar van het O. M. eischte 6en gulden boete, doch de kantonrechter ontsloeg den opticien van rechtsvervolging. Tegen deze uitspraak kwam de ambtenaar in be roep en de zaak diende daarop voor de vijfde kamer der Amsterdamsche rechtbank. Deze heeft het vonnis van den kantonrechter be- vestigd, dus den opticien ontslagen van rech t sver volging. Thans zijn nog de volgende voorstellen van Ged. Staten in druk verschenen: Steunverleening verbetering wegen Provinciaal wegen- plan. Ged. Staten leggen het adres over van de Kamer vein Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter Neuzen, inzake het geheel voor rekening der Provincie ne- men van de kosten van vemieuwing en ver betering van de wegen voorkomende op het Provinciaal wegenplan, waarbij in de eerste plaats klaarblijkelijk beoogd wordt vrijstel- ling van het betalen ingevolge de Wegenbe- lastingverordening Zeeland van de bijdrage van 25 in de kosten door de huidige on- derhoudsplichtigen. Voorts is de bedoeling dat zonder vergoe- ding van die onderhoudsplichtigen de wegen door de Provincie in beheer en onderhoud zullen worden overgenomen. Het komt Ged. Staten in het algemeen minder juist voor, de onderhandeling met die onderhoudsplichtigen geen positieve resultaten heeft bereikt. Be- houdens eene enkele uitzondering werden buiten Zeeuwsch-Vlaanderen, de gevoerde on- derhandelingen steeds met succes bekroond. Daartegenover kon inderdaad in Zeeuwsch- Vlaanderen in vele gevallen geen resultaat worden bereikt, en alleen daar schijnen de regelen mede aanleiding daartoe geweest te zijn. Met den hoofdingenieur van den Rijks- waterstaat, die in zijn schrijven het boven- staande nader presicieerd zijn Ged. Staten het eens, dat bezwaarlijk kan worden be- weerd, dat de bestaande regeling voorshands zonder practisch effect zou zijn en deswege wijziging zou behoeven, al moet zij in Zeeuwsch-Vlaanderen nog meer „doorwer- ken". Ook kan bezwaarlijk worden volgehouden, dat de 25 te veel gevergd zou zijn. Daar- bjj wordt immers uit het oog verloren, dat met de verbetering de mogelijkheid wordt ge- opend, den weg aan de Provincie in beheer en onderhoud over te dragen onder zeer gunsti- ge voorwaarden. De Kamer vergeet ook te vermelden, dat als de weg na verbetering in beheer en onderhoud blijft bij den huidigen onderhoudsplichtige, jaarlijks /200 per K.M. onderhoudssubsidie kan worden verleend. Ook is niet juist, dat nu aan Ged. Staten de be- voegdheid is gegeven vermindering der bij drage tot een minimum van 15 toe te staan, ook het resteerende percentage nog voor rekening van het Prov. wegenfonds kan worden genomen. De bedoeling was alleen in direct den afkoop van tollen te subsidieeren, wat direct volgens de wet niet is toegestaan, en voorts in gevallen b.v. van kostbare ont- eigeningen, en bij de behandeling is dan ook door den heer v. d. Weijde gezegd, dat Ged. Staten in deze materie zeer voorzichtig zou- den z\jn met de toekenning van de verhoo- ging. Mede aan de hand van het rapport van den hoofdingenieur wijzen Ged. Staten er verder nog op, dat het niet juist is dat de wegen moeten worden verbeterd overeenkomstig eischen vanwege de Provincie, zij moeten voldoen aan de minimum rijkseischen, die voor Zeeuwsch-Vlaanderen evenzeer gelden als voor Zuid-Limburg of Texel. Ook is niet juist, dat de staat altijd de kosten van verbetering en onderhoud op zich neemt van de wegen voorkomende op het Rijkswegenplan. Dit geldt slechts wegen, die sedert tal van jaren bij het Rijk in beheer en onderhoud zijn. Voor de Provinciale wegen, die aan het Rijk overgaan, moet de provin cie tot in lengte van dagen een nader te be- palen bedrag per K.M. betalen. Dank zij de thans bestaande regelen is het mogeljjk gebleken, geleidelijk tot verbetering van de op het Provinciaal wegenplan voor komende wegen over te gaan. Als de 25 ook voor rekening der Provincie zou komen, zal in de toekomst de verbetering nog slechts op langen termijn mogelijk zijn, terwijl ook zij, die de 25 reeds betaalden, recht op teruggave, zijnde met eene schatting voor 1930, reeds 425,885,84. Deze som zou geput moeten worden uit het Provinciaal aandeel krachtens de Wegenbelastingwet, dat in 1929 264.000 bedroeg. Ged. Staten stellen dan ook voor het ver- z°ek van genoemde Kamer van Koophandel af te wijzen. Wijziging byzonder reglement uitwatering polders Biervliet. Naar aanleiding van een adres van den Wilhelminapolder te Biervliet om wijziging van het bijzonder reglement op het beheer der uitwatering van de polders te Biervliet, zoodat genoemde polder, voor wat betreft het gedeelte van den polder gelegen bewes- ten den weg HoofdplaatNieuwlandsche Molen, niet langer zal bijdragen in de kosten van het gemaal van het watervchap, wijzen Ged. Staten er op, dat in 1915 met den cala- miteuzen Hoofdplaatpolder overeen werd ge- komen, dat bedoelde westelijk deel van den Wilhelminapolder, groot ongeveer 150 H.A. op den Hoofdplaatpolder zou afwateren. Po- gingen om ook tot administratieve afschei- ding van dat deel van den polder te geraken heeft de Wilhelminapolder nimmer gedaar? ook niet toen in 1925 tot stichtmg van h" gemaal werd besloten en er werd dan ook met de geheele oppervlakte van dien polcu rekening gehouden. Een ontheffing van h<" aandeel in de stichtingskosten zouden leidei tot onbillijke verzwaring van de lasten der andere betrokken polders. Voor een andere opvatting scbijnt uit een oogpunt van billijk- heid echter aanleiding te bestaan ten aan- zien van het aandeel van den Wilhelmina polder voor zijn westelijk deel in de kosten van exploitatie. Immers voor dat deel maakt de polcjer van het gemaal geen gebruik. Ged. Staten berekenen, aangenomen, dat alien mede moeten betalen in de kosten van twee annuiteitsleeningen, resp. 3440.50 en 706,95 per jaar, dat de Wilhelminapolder dient te betalen f 323 per jaar. Verder heeft het bestuur van den Amelia- polder verzocht ook de Beukelspolder van het vorengenoemde waterschap deel te doen uitmaken, die sueert door den Ameliapolder, maar destijds niet bereid was tot het water schap toe te treden, doch alleen vrijwillig f 300 per jaar, neerkomende op 1 per H.A., toezegde. De bijdrage van de tot het waterschap be- hoorende polders, aanvankelijk bepaald op f 3 per H.A., steeg sedert tot een bedrag van 7 per H.A. De onrechtmatige bevoordeeling van den Beukelspolder, die immers van het water schap geheel dezelfde lusten geniet als de van het waterschap deel uitmakende polders, treedt derhalve steeds meer naar voren. Ged. achten dan ook thans het oogenblik aangebroken, om door opneming in water- schapsverband, ook den Beukelspolder voor het vervolg ten voile in de kosten van het gemaal te doen bijdragen, en zij stellen de noodige wijzigingen voor beide materieen in het betrokken reglement voor. Slechts de polders Helena, Wilhelmina en Beukels maakten van de gelegenheid gebruik opmerkingen te maken, de andere 8 lieten niets van zich hooren. Het bestuur van He lena bleek geen bezwaar tegen het voorstel te hebben, dat van Wilhelmina wil de ver- plichting tot betaling laten loopen, als ook de geldleening van 50.000 af loopt en meent aan die van f 9000 niet te moeten mede be talen. Tegen dit laatste hebben Ged. Staten bezwaar, doch zij vinden het nader goed te bepalen, dat de bijdrage bet laatst betaald wordt in het dienstjaar 1955/56. Het bestuur van den Beukelspolder blijft bezwaren houden in het waterschapsverband te worden opgenomen, welke bezwaren Ged. Staten evenals de hoofdingenieur ongegrond achten. WAARSCHUWING. Vanwege den Plantenziektenkundigen Dienst. te Wageningen schnijft men: Meermalen heeft de Piantenziektenkundigen Dienst gewaarschuwd tegen eenige personen, die er him werk van maakten zich bij boomgaard- bezitters aan te bieden voor de bestrijding van plantenziekten in hun vruchtboomen door middel van bespuiting, maar aan wier werk, nocb aan de door hen gebruikte middelen eenig vertrou- wen kan worden gescboniken. Er bestaat thans aanleiding om deze waar- schuwing voor alle tuinders en bezitters van particuliere tuinen te herhalen, omdat gebleken is, dat de bier bedoelde personen, tegen wier werkzaamheid ook door den Commissaris van Politie te Wageningen reeds eenige malen open- lijk is gewaarschuwd, hun praktijken niet meer beperken tot de bezitters van boomgaarden, fruit en particuliere tuinen, maar dat zij zich nu ook tot groenten- en bollenkweekers wenden. Zoo hebben zij zeer onlangs hun diensten aangeboden aan een tomatenkweeker voor de bestrijding van ziekten" in een tomatenkas voor een bedrag van f 45 teriwijl het gewas in die kas in het geheel geen bestrijding noodig had. Ten ernstigste zij daarom iedereen gewaar schuwd niet in te gaan op aanbiedingen voor de bestrijding van plantenziekten door rondreizende lieden, daar de deugdelijkheid en de noodzake- ljjkhedd van de bestrijdingen, die zij willen uit- voeren in geen enkel opzicht vaststaat. Inlichtingen over de noodzakelijkheid van be strijding, de deugdelijkheid van de daarbij te ge- bruiken middelen en de te volgen metboden, kun nen kosteloos verkregen worden by den Pianten ziektenkundigen Dienst te Wageningen en bij de op verschillen.de plaatsen werkzaam gestelde ambtenaren van dien Dienst. IJITVOER VAN UIEN. Onder de landbouwers die zich bezig houden met de teelt van uien, bestond reeds geruimen tijd ontstemming over de uitvoering der land- bouwuitvoerwet ten aanzien van bet artikel uien. De controle van dezen uitvoer is opgedragen aan het uitvoercontrolebureau (U.C.B.), waarin de landbouwers evenwel geen vertegenwoordiging hebben overeenkomstig de wet, welke voor- schrijft, dat ziij voor 50 pCt., (de andere 50 pCt. exporteurs) in de uitvoercontrole medezeggen- schap moeten hebben. Het zijn speciaal de Flakkeesche en Zeeuwsche uientelers, die by him organisaties er op hebben aangedrongen, het noodige te doen om tot een betere regeling te komen. Thans zal de uitvoercontrole voor uien een punt van bespreking uitmaken in een con- ferentie welke op Woensdag 1 Juli a.s. op het departement. van blnnenlandsche zaken en land- bouw wordt gehouden. NEDERLAND OP DE KOLONIALE TENTOONSTELLING TE PARIJS. Terstond na de berichten over de ramp die de Nederlandsche koloniale afdeeling op de tentoonstelling te Parijs heeft getroffen, heeft de commissie, die zich naar Parys had be- geven beraadslaagd over de vraag: wat nu? Het spreekt van zelf, dat er geen denken aan is, het paviljoen in zijn ouden vorm te herstellen, doch daartegenover achtte men het ook in strijd met de Neaerlandscne beiangen, dat men ter plaatse waar eerst de meest be- langrgke afdeeling der tentoonstelling heeft gestaan volgens algemeen oordeel thans zonder meer een schutting zou worden ge- plaatst rondom het terrein, om de puinhoopen van hetgeen daar gestaan heeft aan het oog te onttrekken. Gesteund door de algemeene belangstelling en bewijzen van sympathie die van verschil- lende zijden werden ondervonden, werd beslo ten dat ook in de nog volgende maanden de Nederlandsche kolonien zich op de tentoon- itelling zullen demonstreeren. Of den gebouw, dan wel verschillende kleinere paviljoenen n Indischen trant zullen verrijzen, waarin lis dan de meest belangwekkende inzendingen u'llen worden ondergebracht is nog niet uit- gemaakt, doch de vlag is Maandag reeds weer getoeschen en men gaat met energie aan het <v"wk, rekenende op den steun der koloniale musea en pairticulieren voor het afstaan van inzendingen. Door de Belgische regeermg was terstond aangeboden een deel van haar koloniaal pavil joen voor een afzonderlijke Nederlandsche af deeling, terwijl door de Franscbe regeering loyaal 3 millioen francs werden aangeboden voor bet herinrichten der tentoonstelling. De Nederlandsche regeering heeft voor dit laatste aanbod onder betuiging van de harte- lykste erkentelykheid voor den aangeboden steun bedankt, met het oog op de aanwezige verzekeringspremien en de medewerking ailer- wege door particulieren toegezegd. Ondertusschen doen dergelijke sympathie- betuigingen, ondervonden in moeilijke omstan- digheden, weldadig aan. Het onderzoek heeft aangetoond, dat de oorzaak niet in kortsluiting kan gevonden worden, blijft dus alleen de mogelijkheid over van een ongeluk (eventueel veroorzaakt door een onvoorzichtigheid, b.v. een weggeworpen sigaren- of sigaretteneindje) of kwaadwillig- heid. Daartusschen een keus te doen is thans nog niet mogel/jk. BOSCH- EN HEIDEBRANDEN. Zondagmiddag tegen 3 uur werd de hulp der Apeldoornsche brandweer ingeroepen voor een bosch- en heidebrand, welke woedde tusschen Hotel Eik en Dal en de halte Assel. Ongeveer drie H.A. heide en 6dn H.A. bosch werd een prooi der vlammen. Bij de school aan den Soerenschenweg te Apeldoorn ontstond brand in de naby gele gen heide. Vrij spoedig was deze brand met vereende krachten gebluscht. Emstiger liet zich aanzien een bosch- en heidebrand nabij den Julianatoren op terreinen, welke in eigendom toebehooren aan de gemeente Apeldoorn. Na veel moeite wist men ten- slotte het vuur meester te worden. BRANDSTICHTING De politie te Amsterdam heeft 'n 29-jarigen timmerman aangehouden, die ervan wordt verdacht, opzettelijk brand te hebben ge- sticbt in het gebouw der vereeniging voor on- behuisden aldaar. HET GEVAAR VAN NACHTLICHTJES. Vermoedelijk doordat een nachtlichtje op de slaapkamer der kinderen is omgevallen, ont stond Maandagnacht brand in de woning van den zadelmaker S. aan den Borculoschen weg te Groenlo. De ouders werden gewekt door het angstig geschrei der beide kinderen, die gelukkig nog bijtyds hun bedjes hadden kun nen verlaten, v66r deze in brand vlogen. De brand breidde zich zoo snel uit, dat van red ding van den inboedel geen sprake was. De woning brandde geheel uit. Verzekering dekt de schade. ERNSTIGE VERM'ONDING VAN EEN MEISJE. Te Lonneker heeft een jomgmensch een meisje emstig verwond aan hals en gelaat. Het meisje is in een ziekenhuis opgenomen. De dader wierp zich toen hij naar het politie- bureau zou worden overgebracht voor een auto. Hij werd gewond en is ook naar een ander ziekenhuis vervoerd. DOOD DOOR SCHXJLD. In verband met het vallen in de Oranjelaan in Den Haag van den 17jarigen schilder H. H., die tengevolge daarvan overleden is, heeft een onderzoek van de ladder plaats gehad met als resultaat, dat de doorgebroken sport ondeug- delirj(k materiaal is bevonden. Er is proces- verbaal opgemaakt wegens het veroorzaken van dood door schuld. KINDERLIJKJ E. Maandagavond is in het Haagsche Bosch, onder struikgewas, ongeveer 6 meter van een zijlaantje der Jacobalaan, gevonden het in bruin papier gewikkelde lijkje van een vol- dragen kind. MILITAIRE AUTO TE WATER GERAAKT. Van een convooi militaire auto's, rijdende in de riehting UitgeestLimmen, reed een der wagens door tot nog toe onbekende oor zaak bij de Limmerbrug te Castricum te water. De inzittende manschappen wisten zich te redden, hoewel de wagen gekapseisd was. Een inzittende werd licht gewond, terwijl een twee'de moest worden overgebracht naar het milltair hospitaa! te Haarlem. GEWEER UIT ELKAAR GESPRONGEN. Den 17jarigen Ravesteln te Geldermalsem werd een zijner handen afgerukt by het uit elkander springen van een oud geweer, dat werd aangewend tot verdrijving van schade- lijke vogels in den kersenboomgaard van den heer Witteveen. DOOR EEN AUTO GEDOOD. Zondagmorgen is mevrouw N. Lindhout Balkende uit Noordwyk-Binnen door een Geldersehen auto, die voor een anderen auto wou uitwyken, op den Gooweg, op een ge deelte, waar wegens te geringe breedte geen voetpad is, aangereden en tegen den grond geworpen. De dood trad bijna onmiddellyk in. De auto is in beslag genomen. NOODLOTTIGE SI'RONG. Een 45-jarige opperman wilde te Amster dam uit een 12 meter boven den grond ge legen dakvenster van een in aanbouw zynd perceel aan de Laurierstraat op het daar- onder gelegen verandaplat springen, waarbij by echter uitgleed en naar beneden stortte, waar.bij bewusteloos bleef iiggen. By aan- komst in het ziekenhuis bleek de man te zijn overleden. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN AUTOBUS Zondagavond ongeveer half negen zyn op den Rrjnstraatweg tusschen Bodegraven en Woerden, bjj de groote bocht te Rietveld, een uit de riehting Leiden komende luxe-auto en een uit de riehting Utrecht rijdende autobus tegen elkaar gebotst, met het gevolg, dat beide voertuigen in een sloot terecht kwamen. Acht personen werden gewond, van wie vijf zijn opgenomen in het algemeen ziekenhuis te Woerden. De autobus was uit Den Haag afkomstig, en de luxe-auto uit Rotterdam. Beide wagens zijn in brand gevlogen. EEN VIOOL VAN HOOGE WAARDE IN DEN TREIN LATEN LIGGEN. Een linwoner van Utrecht heeft kennis ge- jeven, dat hij bij het overstappen aan het ,'entraal Station te Amsterdam, zijn viool var eer hooge waarde in den trein heeft laten ggan. Daar deze viool niet bij de Spoor egen is gedeponeerd en de vinder aan eei oroeping in de dagbladen geen gehoor heef gegeven, moet aan misdrijf worden gedacht Bij zonnebrand, doorzitten, stukloopen enz. is Purol zeer vera acht end en genezend. Allen die dezer dagen in Apotheek of Drogisterij een doos of tube Purol koopen, ontvangen daarby zoolang de voorraad strekt, gratis een boekje over huidverzorging en huidgenezing. (Ingez. Med.j GEARRESTEERD DOOR DE RIVIER- POLITIE WEGENS MOORD. De rivierpolitie te Rotterdam heeft Maan dagavond, aan boord van het Nederlandsche s.s. „Delfshaven" aangehouden, den 22-jarigen W. T., zoo meldt ,,Het Volk". Deze had in Mei den hof.meester J. v. d. B. uit Vlissingen met een mes zoodanig gestoken, dat v. d. B. korten tijd later was overleden. Terwijl het schip onder de Amerikaansche kust voer, had zich dit drama afgespeeld en toen de „Delfs- haven" enkele dagen geleden op weg naar Bremen, de Nederlandsche kust passeerde, verzocht de kapitein den dader van den moord van boord to halen. T. werd naar het bureau van de rivier politie overgebracht en daar onmiddellyk aan een verhoor onderworpen. Hij was zeer diep onder den indruk en verklaarde inderdaad den hofmeester gestoken te hebben. Reeds gerui men tijd voelde hij zich veronachtzaamd door Van den B. en herhaaldelijk was tusschen hen beiden twist ontstaan. Deze hep op een ge geven oogenblik zoo hoog, dat T., die als messroombediende werkzaam was, zyn mes trok en daarmede den hofmeester te lijf ging. Hij bracht dezen enkele diepe steken in de borst toe, met het gevolg, dat van den B. kort na het gebeurde overleed. ZEVEN MEISJES VERDRONKEN. Te Three Rivers in de provincie Quebec zfln zeven meisjes, van 7 tot 19 jaar oud, ver- dronken als gevolg van het omslaan van een bootje, waarmede zij een tocht maakten om bessen te plukken. Slechts 66n der inzitten- den kon worden gered. DE BUITENGEWONE WAKMTE. De warmte in de Ver. Staten is thans zoo groot, dat er hier en daar vee sterft en dat de zonnebrand de oogst vemielt. De boeren kunnen bet in de hitte des daags niet uithou- den en werken nu bij maanlicht. Er zijn de vorige week 90 menschen van de warmte omgekomen. Een later bericht spreekt van 145 dooden, waarvan 75 rechtstreeks door de hitte zyn omgekomen en de overigen door verdrinken bij het zwemmen en andere ongelukken, die een middellijk gevolg van de warmte zyn. EEN ZWITSERSCH DORP OVEIL STROOMD. Het dorp Reichenbach in het Bemer Over land wordt door een overstrooming geteis- terd. De straten en laag gelegen deelen van het dorp staan blank. De schade is groot, doch tot dusver nog niet te benaderen. DOOR BIJEN AAN GEVALLEN EN GEDOOD. Te Hussingen bij Augsburg is een 81jarige weduwe van een landbouwer door een bijen- zwerm aangevallen en zoo emstig aan han den en gelaat gewond, dat zij eenige uren later is overleden. EEN DORP IN DE ASCH GELEGD. In den nacht van Woensdag op Donderdag is in het plaatsje Pemeck in het Bohemer Woud een brand uitgebroken, die snel om zich heen greep en binnen betrekkelyk kor ten tijd bijna het geheele plaatsje in den asch legde, 24 huizen brandden volkomen af. De burgemeester, zijn vrouw en kind kwa men door rookvergiftiging om het leven. TE LAA(jG GEVLOGEN. In de buurt van Chateaumoux is een mill tair vliegtuig op zoo geringe hoogte over een weg gevlogen, dat het landingsgestel een vrachtauto raakte, waarbij den bestuurder en zijn moeder, die naast hem zat, het hoofd verpletterd werd. De overige inzittenden wer den zwaar gewond. De vlieger, een ser geant, werd in hechtenis genomen. EEN FAMILIE-TRAGEDIE. Te Virton heeft een 65-jarige winkeller, die aan een ongenee^lyke ziekte leed, zijn vrouw vermoord. De man heeft daarna zyn dochter met een mes levensgevaarlijk ver wond en tenslotte zelfmoord gepleegd. EEN VROUWELIJKE VERSTEKELING. Bij het Poolsche grensstation Stolpce, heeft men dezer dagen een 16-jarig meisje van onder een slaapwagen te voorschijn ge- haald, die als verstekeling de reis Moskou Warchau wilde meemaken. Van Minsk tot Stolpce had zy de reis reeds ongemerkt af- gelegd op de assen van den slaapwagen. Het meisje gaf voor, dat zy naar Polen wilde, om daar haar vader te zoeken, die in War- schau verbleef. DE REIS OM DE WERELD PER VLIEGTUIG. Post en Gatty, de twee Amerikaansche vliegers, die aan het Phileas Foogen zijn, hebben hun tweedem Oceaan thans achter zich. Maandagochtend om kwart voor twee Greenwichtijd zijn zij te Nome in Alaska aan- gekomen. Ze hadden de reis over land eai zee van Chabarofsk naar Nome in 16 uur en drie kwartier afgelegd. Te Nome was een groote menigte saamgestroomd om de vliegers te be- groeten, doch door het slechte zicht konden Post en Gatty het landingsterrein niet vinden. Zij daalden te Solomon op 36 myl van Nome af. Na een rust van nog geen drie uur stap- ten de onvermoeibare vliegers weer in hun toestel en vertrokken naar Fairbanks, ook nog in Alaska gelegen, een afstand van 520 myl, waar zij inmiddels ook al weer veilig zyp aan- gekomen. Vandaar hebben zij nog ongeveer 3500 mijl af te leggen naar New-York. Hun eerste station zal Edmonton in Alberta zijn. Zij hopen vanavond New-York te bereiken, d.w.z. dat zij dan in ongeveer negen dagen de reis om de wereld volbracht zouden hebben. Verleden week Dinsdagochtend omstreeks tien uur zijn Post en Gatty van het vliegveld Roosevelt bij New-York vertrokken. 's Avonds om kwart over vyf waren zij te Harbour Grace op Newfoundland .vanwaar zy om tien uur de groote reis over den Atlantischea Oceaan aanvingen. Woensdagmiddag om kwart voor een landden atj te Chester in En- geland .vanwaar zij om 2 uur naar Hannover vertrokken. Daar namen zij rust van 6.20 tot 7.10 en om half negen 's avonds kwamen zij op het Tempelhofer vliegveld te Berlijn aan. Den volgenden ochtend om half acht gin- gen zij door naar Moskou, waar zij 's middags kwart voor vier aankwamen. 's Nachts om

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2